Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř bře 11, 2020 16:08

Takovych chytraku bylo minuly tyden v Italii pres 10000. Docela by mne zajimalo, kolik z nich je opravdu v karantene... Kombinace italskeho bordelu s ceskym vychcankovstvim, bezohlednosti a blbosti na obou stranach se projevi tak do tydne. Muzeme tipovat, kdy pocet nakazenych (resp. zjistenych) prekroci 1000.

Alergici to dneska maji blbe: Kýchající a kašlající pasažér zapříčinil odklon letu společnosti United Airlines. Cestující, kteří seděli v jeho blízkosti, pojali podezření, že má koronavirus, začali panikařit a požadovali, aby byl muž vysazen, píše server Independent. (za letu :D)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř bře 11, 2020 17:00

Jo, a jeden takovej píčus ale může klidně zničit tolik životů.... To sou ty lidi vopravdu tak vymaštěný, že jim to nedochází, anebo jim je to spíš absolutně u prdele? V českým případě bych tipoval spíše možnost 2.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř bře 11, 2020 17:04

Kombinace obojiho. Koukni se do diskusi na iBures, podobnych vymastencu sice od minuleho tydne znacne ubylo, ale porad se najdou. Proste nedokazou vyhodnotit informace a uz vubec ne odhadnout vyvoj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř bře 11, 2020 19:17

Po 14 dnech jsem si chtel udelat on-line objednavky na kosik.cz. Obsazeny terminy 2 dny dopredu, to jsem jeste nevidel. Cena dopravy vzrostla na 2.5 nasobek (19 -> 49), pochopitelne. A to u nas jeste poradne nezacalo...

Plus opatreni na zamezeni kontaktu: platba pouze kartou predem, ridic da nakup prede dvere, zazvoni a utece. Rozumne. Omezeni na maximalni vahu nakupu 50 kilo, to budou ti, co se pred 14 dny vysmivali delani zasob a ted sili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » stř bře 11, 2020 20:37

Nebyl bych tak kategorický na základě jedný zkušenosti. Na Košíku dělám naprostou většinu nákupů a celý vyblokovaný den jsem už pár krát viděl (a to nemyslím pred vánocema). A naopak, zrovna předevčírem jsem objednával odpo nejak kolem 16h a byl termín ještě na ten samý večer 20-21, což už se mi dlouho nastalo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř bře 11, 2020 20:44

Kategoricky? Akorat jsem napsal, co vidim ;-) Tyhle ceny dopravy uz jsi taky videl?

Zvyseny zajem sami potvrzuji:

Posílili jsme zásobování, abychom vyhověli poptávce, a prozatím vše zvládáme. Aktuální nedostupnost je způsobena především zákazníky, kteří vyžadují extrémně objemné nákupy.
...
Máme jen omezený počet aut a řidičů a v současné chvíli nemůžeme obsloužit všechny. Většina zákazníků dělá větší objednávky, proto zvyšujeme limit, aby se právě na ně dostalo.


(logiku posledni vety prosim chtejte vysvetlit po nich, ne po mne ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » stř bře 11, 2020 20:49

no že bych z jedné zkušenosti nedělal závěry. Navíc dostupnost nevypovídá o kapacitě - pokud posílili, tak zvládnou asi opravdu víc. Je pravda, že teď výjimečně přijel řidič + pomocník, asi aby zkrátili výkladky.
Ceny dopravy netuším, vždy mám objednávku nad 1200, tedy s dopravou zdarma.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř bře 11, 2020 20:50

Hafi píše:Je pravda, že teď výjimečně přijel řidič + pomocník, asi aby zkrátili výkladky.

Nebo mozna ridic tech 50 kilo neunese :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod skutrjohny » čtv bře 12, 2020 9:32

nejel ted nekdy nekdo z Rakouska do Ceska? nemyslim z Italie pres Rakousko, ale primo z Rakouska. chci vyrazit do Alp kousek za Viden a nerad bych, kdybych mel nasledne nejake problemy na hranicich at uz pri vstupu nebo vystupu.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv bře 12, 2020 10:55

Nejpozdeji zitra budu vedet, syn by se mel vratit ze skoly v A.

Ale bacha, dost se ocekava, ze zavedou 14-tidenni karantenu taky pro prichozi z A a D (a mozna dalsi). Zatim je to jen navrh, ale jakmile vzroste pocet nakazenych, je hodne pravdepodobne, ze se prijme.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 12:52

mike píše:Po 14 dnech jsem si chtel udelat on-line objednavky na kosik.cz. Obsazeny terminy 2 dny dopredu, to jsem jeste nevidel. Cena dopravy vzrostla na 2.5 nasobek (19 -> 49), pochopitelne. A to u nas jeste poradne nezacalo...


Preppeři z Hoštic jsou připraveni:
https://www.youtube.com/watch?v=V7rfPmopKpg
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv bře 12, 2020 13:10

O týden se mi zpozdilo dodání nože, dle slov prodejce za to může koronavirus.. Asi to nebude jen výmluva, pitomý ořechy z grizly, kde jsou všechny položky aktuálně skladem, nejsou schopni dodat za týden... Prej moc nápor...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod skutrjohny » čtv bře 12, 2020 13:41

apuka píše:Nejpozdeji zitra budu vedet, syn by se mel vratit ze skoly v A.

ale asi se na to stejne vykaslu a odlozim to na neurcito. chytl jsem od dcery nejakou virozu lehciho prubehu, ale uz to vidim, máknu si tam, zhorsi se mi to, naskoci teplota a hned jsem podezrely s karantenou na krku. sefova by me zabila :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 13:49

Etheric píše:O týden se mi zpozdilo dodání nože, dle slov prodejce za to může koronavirus.. Asi to nebude jen výmluva, pitomý ořechy z grizly, kde jsou všechny položky aktuálně skladem, nejsou schopni dodat za týden... Prej moc nápor...


Protože vybírám i mechanický vodní filtr, tak mi nemohlo uniknout, že v některých outdoorových obchodech vymizeli mechanické filtry na vodu, které byly ještě nedávno skladem. Navíc s poznámkou, že nejsou k dostání ani u dodavatele. V Hanibalu vymizely i ty drahé MSR za 8tisíc. Čtyři jezdci apokalypsy vyjeli, lov začíná! :twisted: Ale třeba je to jen náhoda, že začíná sezona.
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod skutrjohny » čtv bře 12, 2020 13:53

a ja jsem vcera sel kupovat sanony do kancelare a ani v jednom obchode je nemeli. apokalypsa je tady
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 13:54

skutrjohny píše:a ja jsem vcera sel kupovat sanony do kancelare a ani v jednom obchode je nemeli. apokalypsa je tady

Šanony jsou na závěti a dopisy na rozloučenou.
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv bře 12, 2020 15:47

No jo, ted uz mi jasne, proc trvalo v eshopu ve Spanelsku "priprava k odeslani" letni cepice Buff s "plachtou" kolem krku presne 11 dnu. I kdyz byla cepice na sklade, tj. se musela presunout max. mezi dvema budovama (sklad a balirna), mely by byt ve stejnem meste... Snad mi ji nekde nezadrzi, ze se to da pouzit jako respirator.

Mimochodem, kolegyne rikala, ze jim na anglictine lektorka prehrala video, kde ukazovali, ze se v pripade nedostatku da jako respirator pouzit podprsenka - staci jedna pulka :-). Bylo to pry mysleno naprosto vazne. :-k :-k :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv bře 12, 2020 16:44

apuka píše: jako respirator pouzit podprsenka - staci jedna pulka :-). Bylo to pry mysleno naprosto vazne. :-k :-k :-k

No možná se na to tváříš všelijak, ale mně jednou půlka podprdy namočená ve vodě zachránila život a ta druhá půlka zachránila život její majitelce.... Použít se dá ledasco, tvoje přežití závisí na tvým mozku..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 17:11

V jednom dokumentu o černém moru jsem kdysi viděl, že v té době chodili doktoři a ti, kteří odklízeli mrtvé, v takových maskách, které byli nasáklé octem,který je měl před tím morem chránit.
http://historicky.blog.cz/0808/3-nejvetsi-morove-rany-rozpoutaly-des-i-orgie
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 12, 2020 18:18

Lékařka, o které lhal Vojtěch: Naštvala jsem stát, teď po mně šlapou

Stoji za poslech, ale jen pro silne zaludky. Ridit stat jako mafii :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 12, 2020 18:28

Hafi píše:no že bych z jedné zkušenosti nedělal závěry.

Dneska vsechno obsazeno 3 dny dopredu a cena dopravy stoupla na 99 Kc. A polovina veci, co kupuju, je vyprodana :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » čtv bře 12, 2020 18:38

Tak. V jednu sem si na horách uvařil kafe, 13:02 mi zhořklo v hubě jak Pelegrini vyhlásil v SK "stanné právo", o půl druhé ho s tím následoval i Bureš tady v Kocourkově a půl druhé a pět minut sem byl na cestě dolů zkopca a zbaběle utíkal zpět do Kocourkova, páč zítra by už drahou polovičku pro mě nepustili. Klaplo to, su doma v Kocourkově a bez karantény. Na CZ/SK hranicích (Makov) už byli SK Pachové a brali všechny, co jeli do SK (a rozdávali letáky, od zítra 06:00 budou do SK pouštět jen občany SK), opačný směr (do CZ) byl volný, nikdo nás nezastavil a nenutil letáky.

Ufff. Tak to bysme měli. Pelegrini mi taky zrušil "šikovnou sezonku" (zavřeli v celém SK všechny lyž. střediska), sních už tady v Beskydech roztál, do FR prostě nepojedu, takže pro letošek fertig. Zítra to uklidím a do říjence utrum.

A fčíl sa budu bát ... velmi.... sice mám v občance napsáno enem 54, ale jak mi můj dochtor onehdá vysvětlil, chemie mi na bio hodinách posunula rafiky o cca 15 let dopředu, čili se té korony bojím jako každý jiný vetchý "stařec". Velmi. Esli to už mám chytit (jako že po tý chemii chytím každýho bacila, co okolo mě proletí), tak prosím, ať to má lehký průběh....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 12, 2020 18:43

Neda mi to a ocituju se ;-)
mike 28.2. píše:@pp: :roll: na konci unora resis lyzovani v pulce dubna kdyz zitra muze byt vsechno jinak?

Hlavne se vyhybej jinym lyzarum, zvlast tem, co byli v Italii ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 12, 2020 18:55

Nevite nekdo, kde se da najit jak jsou na tom hranice mezi jinymy staty? Treba Norsko/Svedsko/Finsko. Jestli se pres ne cizinec dostane.

(sobb & spol. jsou nekde v Norsku a planovali postupny presun mezi severskymi staty)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 19:36

...Platí zákaz cestování pro Čechy nebo cizince, kteří mají trvalý nebo přechodný pobyt v ČR nad 90 dnů do těchto zemí: Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Nizozemí, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie, Dánsko, Francie, Velká Británie...
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/co-se-smi-a-nesmi-po-dnesnich-opatrenich-vlady-40316491
Naposledy upravil mike dne čtv bře 12, 2020 19:51, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 12, 2020 19:45

To je neco jineho. Oni uz jsou v Norsku mesic a pocitali s tim, ze se budou vracet nekdy v kvetnu nebo v cervnu. Jde o to, jestli muzou prekrocit hranice do Svedska a Finska. A taky jak se pak vratit zpatky, jsou tam autem, takze to bude pres nekolik zavrenych hranic... do navratu ale muze byt vsechno jinak a situace se uklidnit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 19:58

Nevím no, ale ti co byli v Americe,tak tam teď také uvízli na měsíc. Hamáček ve svém vystoupení říkal, že na to nemají žádné páky dostat je zpět, že to záleží na té zemi, ve které jsou a jak ona rozhodne. A pokud na tom severu natrefí na někoho, kdo se řídí tím, co je psáno to je dáno a basta fidli, tak je třeba také nepustí i když jsou tam měsíc, protože v nařízení je, že přes hranice nesmí. Ale já nevím.
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 12, 2020 20:02

Proto se ptam, jestli nekdo nevi. Jak to funguje na hranicich mezi temito staty. Protoze odchytit je muzou akorat tam. Ze by byli nakazeni je velmi nepravdepodobne, jelikoz jsou celou dobu nekde v divocine. Pri navratu by jim to hrozilo vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 20:17

Tak ty severské státy asi dostali od našich úřadů informaci, že naši občané tam mají zákaz a je tam jasně napsané, že Češi tam nesmí,takže když se jim tam objeví na hranicích Češi, tak bych předpokládal, že je tam nepustí a nikoho asi moc nebude zajímat, že byli v divočině a že už tam jsou déle.
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 20:45

mike píše:Lékařka, o které lhal Vojtěch: Naštvala jsem stát, teď po mně šlapou
Stoji za poslech, ale jen pro silne zaludky. Ridit stat jako mafii :vom:


Tak to se dalo čekat, že to jsou nějaké domněnky jedné lékařky v ještě "objektivnější" DVTV s "objektivní" Smetanou. :roll:
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví