Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát úno 26, 2021 17:48

A navic s covidem zmizi uplne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » pát úno 26, 2021 18:02

mila6032: Ano, ty FFP3 BreaSAFE jsou vážně dobré. Sám jsem vyzkoušel a nakoupil je pro všechny u mě ve firmě. Na to, že jsou FFP3 jsou slušně prodyšné. Ani nemají výdechový ventil, což je dobře. Dobře sedí a dají se desinfikovat 70% čistým nedenaturovaným lihem. Nepoužívat jakkoliv parfémovaný nebo denaturovaný líh. Poškodí nanomebránu.

Za mě nejlepší běžně dostupný respirátor.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát úno 26, 2021 18:05

Akorat teda vypadaji jak z katastrofickeho filmu ;-) Daji se rozumne poskladat nebo drzi tenhle tvar? Nosim je v kapse u bundy.

Kde beres nedenaturovany vysokoprocentni lih? Mam doma jeste nejaky 80 % potravinarsky, ale mel jsem pocit, ze uz se blbe kupuje. Navic je na nej silena spotrebni dan :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » pát úno 26, 2021 18:11

Jo, to je nevýhoda. Složit to rozumně nejde. A ještě je tam problém s tím stavitelným úchytem gumy (ta plastová spona). Občas se ta guma vyvlíkne. Řeším to uzlíkem, aby to neproklouzlo.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát úno 26, 2021 18:12

Diky, to je blby, potrebuju skladaci. Nosim to v kapse, abych se mohl stavit v krame.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát úno 26, 2021 18:27

Mawenzi píše:mam alergickou reakci na KN95 (nevim na co, ale natekl mi jazyk a nez sem dojela mhd a vycekala u doktora tak sem myslela ze regulerne neudycham ani sezeni...

:shock: jaky konkretne? Nejaky cinsky? Ze samotneho respiratoru by se nic uvolnovat nemelo, asi byl necim napusteny...

apuka píše:Nejsem si jisty, ale zda se mi, ze mike je linkoval

Jo, ale zadnou zkusenost s tim nemam.

Koukam na to a asi si poridim ten Spurtex. Puvodne jsem to teda chtel na delsi cesty verejnou dopravou, ale jak se zda, tak delsi cesty nam zatrhnou. Teda, doufam, ze zatrhnou Hamackovi napad s kilometrem od domu, to bych si svych dennich 8 km musel davat okolo baraku :smt071
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát úno 26, 2021 18:35

Etheric píše:@apuka: dostali to oba ve stejnou dobu, ona je s dítětem doma, pracuje z domu, vůbec nikam nevychází, ani jeden z nich. Takže se můžeš snažit jak chceš, nosit co chceš a jak vidno to může být prd platný.

Zadna ochrana neni na jistotu, jen zvysujes sve sance. Ze to nechytnes nebo ze aspon budes mit lehky prubeh. Jistota by byla jedine zalezt na par let do plne vybaveneho protiatomoveho krytu. Proto je strasny nesmysl tvrdit, ze by se mela chranit jen rizikova skupina. Cim vic nakazenych v populaci, tim vic roste pravdepodobnost i pres ochranu.

Ten pripad by ale stal za prozkoumani resp. zamysleni se. Mozna nekde udelali chybu, staci mala, virus ji vyuzije, je na to naprogramovany. V cem bydli? Jestli je to panelak, tak nejrizikovejsi je vytah. Dalsi vec jsou stupacky, konkretne trubky od odsavace v kuchyni a odvetravani v koupelnach. Byvaji propojene, takze kdyz je nekdo nakazeny v bytech nad nebo pod tebou, neco se ti muze do bytu dostat tudy. Nakazy vzduchotechnikou ve firmach myslim zdokumentovane byly.

Naopak, jeste myslim nebyla prokazana nakaza pres povrchy. Coz ji nevylucuje, ono se to prokazuje strasne blbe, ale pravdepodobnost asi vysoka nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát úno 26, 2021 18:49

Rektor UK Zima: Zažil jsem covid na vlastní kůži. „Chřipečka“ to opravdu není. Utekl hrobnikovi z lopaty dokonce dvakrat. Mimotelni obeh a plicni embolie.

Uz otocil a pry nic nezlehcoval. To ma docela smulu, ze se dneska da vsechno dohledat. Mozna si to ale uplne nepamatuje, covid napada i mozek a pamet pak neslouzi. Kazdopadne to odskakal drsne a snad poslouzi aspon jako odstrasujici priklad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pát úno 26, 2021 19:14

@mike: bydlej v paneláku, taky bych tipoval výtah, ale syn z bytu nevycházel vůbec, oni to museli chytit současně. Vzduchotechnika roznáší nemoci, to vím, ale nevěděl jsem, že v paneláku může být propojená.

Jinak u nás otevřeli skateparky a venkovní sportoviště. Lidi sami si je otevřeli, jednotlivci, skupiny, rodiny s dětma,.. Nikdo si z nařízení nic nedělá. Tak jako se mejdany přesunuly z hospod do bytů a garáží, nebo rodinky když nemůžou do obchoďáku tak jdou aspoň na výlet do potravin, úplně všichni a zbytečně často, všichni se navštěvují jakoby nic .... Pak má něco fungovat, že...

Jsem se zamýšlel nad tím, kde bych se já mohl teoreticky nakazit. Napadá mě jedině obchod, jinak jsem v naprostý izolaci. Doteď jsem nakupoval bez roušky nebo s buffem, což je snad totéž, takže mám buď štěstí, nebo silnou imunitu, případně kombinaci obojího. Nákup bez roušky má výhodu v tom, že to je jediný, kdy si lidi drží odstup. Jak někdo nemá roušku, vyhýbají se mu. Jak ale má hadr na hubě, klidně se na něj mačkají... Co je tedy lepší - nemít roušku a mít kolem sebe prostor, nebo naopak? Je nákup bez roušky opravdu tak rizikovej?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8104
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 26, 2021 19:28

mike
dostala sem od kamosky na zkousku, nejaky KN95, ze ona s nimi je spokojena (kupovane v lete z ali kdyz u nas to bylo jeste nedostatkovy zbozi). Fakt nevim, co to bylo ale doufam, ze ty co mam ted to delat nebudou. Mozna neco cim to desinfikujou/osetrujou (vsak taky to dost smrdi, takze kdo vi, co v tom je). tim, ze skoro nejezdim v MHD ale vsude me vozi muz autem, a nakupovat chodi on, tak nejak jeste nebyla uplne potreba a v praci mam latkovou rousku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát úno 26, 2021 19:32

Takze cinsky, to se nedivim. Videl jsem u rodicu, co jim poslal Bures a to bych si na ksicht nevzal. Ty ceske mi nesmrdi, ale muj cich taky neni nic moc ;-) Snad to bude dobry, natekly jazyk zni desive.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát úno 26, 2021 19:42

Etheric píše:Vzduchotechnika roznáší nemoci, to vím, ale nevěděl jsem, že v paneláku může být propojená.

V panelaku je snad vzdycky, si vem, kolik by to muselo byt trubek, aby mel kazdy byt svou. Normalne je jedna vertikalni a k ni se pripojuji horizontalne jednotlive byty. V kuchyni byva u odsavacu zpetna klapka, ale ta je spis proti vetru. V koupelnach neni nic, zato jsou tam ventilatory, tak si vem, co se stane, kdyz si ho nekdo pod tebou pusti a mas tam pul metru pripojku...

Bydlim v novem baraku, ale bohuzel to udelali taky takhle a loni jsem musel v kuchyni nacpat do trubky tlumice, aby mne neotravovala televize nahluchle sousedky pode mnou. Ono to totiz funguje jako vzduchovody i zvukovody :?

Takze bych tipnul tuhle cestu, doma zadnou ochranu nenosis. Muze zkusit zjistit, jestli je nekdo na stejne stupacce taky nemocny.

Etheric píše:Je nákup bez roušky opravdu tak rizikovej?

Je rizikovej v tom, ze ti nekdo da pres hubu :twisted: Nejspis ochranka. Nebo mas snad na cele napsano, ze jsi od noseni osvobozen? Z hlediska infekce netusim, ale furt je to o pravdepodobnosti a respirator zvysuje sance. Ony se ty aerosoly muzou drzet ve vzduchu docela dlouho. Sam jsem po zrale uvaze presel z rousek na respiratory uz na podzim. Tady se nastesti lidi moc nemackaji, Praha je holt kulturnejsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » sob úno 27, 2021 0:02

mike píše:Kde beres nedenaturovany vysokoprocentni lih?


V práci. Sáhnu do skříně a vytáhnu litrovku 96% lihu. Ale ano, uznávám, shání se blbě. Jedině se domluvit s někým v labu nebo na firmu nebo živnosťák.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 817
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » sob úno 27, 2021 0:35

To bude od pondelka vesely zivot v bananystanu, vylezu z domu, na petistem metru budu muset ponechat psa a budu moci pokracovat az na samotnou hranici katastru obce, pokud si bud chtit jeste rovnou nakoupit, asi budu moci pokracovat dokud me nezastavi hranice okresu (nebo to uz leda autem ci jinou dopravou hm?).
No mysleli to dobre... (lze pouzit jeste slovo myslet?)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » sob úno 27, 2021 1:19

...to bude o víkkendu v Prokopáku, Šárce, Kunratickym lese, Chuchelským háji, apod narváno. Ano, mohli jsme se v klidu rozptýlit, ale ne, dáme milionu lidí jen asi 5 rozumných míst na výlet. A vesničani oprávněně budou řvát, že oni můžou jen pár set metrů od baráku a Pražák klidně na 30 kilomeetrů..
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob úno 27, 2021 1:27

Jj, uz minuly vikend bylo tady na konci cesty za blazincem zaparkovano aut jako jeste nikdy. K tomu je na loukach za mestem priserne blato... to bude masakr. Mam na vyber. Bud se motat v davech nebo jit az vecer, kdy tam nikdo neni, jako dneska. Akorat tim porusuju dalsi dementni narizeni #-o

scinkk píše:lze pouzit jeste slovo myslet?

Jedine ve spojeni se slovem "prdeli" :evil:

Oni se snad vsadili, jestli dokazou Cechy dokopat k defenestraci. Zrovna jsem se ujistil, ze kvetinarstvi zustavaji otevrena. Prece si nemajitel nepokazi ksefty :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » sob úno 27, 2021 5:25

mike píše: Nebo mas snad na cele napsano, ze jsi od noseni osvobozen?

Na čele ne, ale mám průkazku s fotkou a razítkem doktora, kde to napsaný je a ta se dá pověsit na krk. Ochranka v obchodech výjimky zná, nedělaj zle.
Ono nákupy jsou strašně stresující a náročný samy o sobě... U nás bohužel rozvoz není. Můžeš si domů objednat tak pizzu, kebab nebo burger, to je celý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8104
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 27, 2021 8:24

jezdime vencit psa do katastru jine obce. autem:D protoze kazdej soudnej clovek chodi se psem po okoli a at nemusim resit hromady lidi tak jezdime autem asi 3 km za vesnicu, kam uz nikdo nedojde a chodime az tam :D :D

jako asi psu nejak vysvetlim, ze se 3 tydny nedostane ven :D ale nehodlam prave chodit tam kam chodi hromady lidi a porad nekoho potkavam...

Taky mam par veci na zasilkovnu do brna :D do zasilkovny muzu, ale do brna ne :D :D (jakoze sere pes, je to 3 minuty vedle prace mezi zastavkou a kanclem:D ale je treba vtipny, ze nakoupit si muzu jen v ramci okresu (takze musim pro bezlepkovy potraviny treba 20 km autem), ale ze mam vedle prace v cizim okresu hned obri lidl kde nakoupim vse bezlepkove snadno, co potrebuju, tak tam nakupovat nesmim :D :D no lol...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » sob úno 27, 2021 10:00

jezdime vencit psa do katastru jine obce. autem:D protoze kazdej soudnej clovek chodi se psem po okoli a at nemusim resit hromady lidi tak jezdime autem asi 3 km za vesnicu, kam uz nikdo nedojde a chodime az tam

Jo a v noci se psem jen 500 m od bydliste :D Tohle je jasna perla v celem tomto vladnim pokladu.

Oni se snad vsadili, jestli dokazou Cechy dokopat k defenestraci.

Presne, vcera jsme se doma o tom bavili, takova lekce z historie, pac ted uz zcela chapeme, jak k tem defenestracim doslo, a proc v tom videli lidi skvele reseni situace. Ono dneska kdyby politici videli tu moznost pristat drzkou an dlazbe, tak by to tu vladnuti dost pomohlo.

Jako mohlo se to resit jednotnou vzdalenosti od bydliste s vyjimkou, kdy do te vzdalenosti nelze provest nejakou cinnost (nakupovani apod, kdy pri limitu okolo 20 km by to nejspis pokrylo pro drtivou vetsinu obyvatelstva vse krom prace) ale neee odelame desitky pravidel, zahrneme hranice obce, hranice okresu, a venceni psa do 500 m :) Jako pro lokalni zemepis a orientaci v terenu dobry, ale uz ted mraky lidi bude resit, ze si nesmi nakoupit ve vetsim obchode 5 km a musi, pokud to budou dodrzovat, jet 25 km. Opet vysledek politiky z vlastni bubliny mimo realitu drtive vetsiny obyvatelstva :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 27, 2021 10:17

scinkk
jestli to nevymysleli prazaci co maj v praze uplne vsechno :D

a jeste treba zadanku od lekare... hahaha dneska vse se objednava online ci telefonicky, jako uz vidim jak mi bude zubarka postou posilat dopredu zadanku na preventivku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » sob úno 27, 2021 10:37

jestli to nevymysleli prazaci co maj v praze uplne vsechno

jako krute to to z toho čpí :) ostatne, jen prazaci budou moci na dovolenou k mori, pac kdo jiny ma fungujici mezinarodni letiste? :)

Taky si rikam na kolika mistech je situace, kdy z bodu A do bodu B v ramci jednoho okresu je potreba projet jinym okresem bez zajizdky okresem v kilomtrech a desitkach :)

Nechapu (z mnoheho) proc v ramci tehle prisnejsich pravidel stale figuruje zakaz nocniho vychazeni? To aby si policajti a armada odpocinula od kontrol? Nebo bych se pod rousku (s rouskou) tmy nemohl nenapadne vplizit to sousedni obce na navstevu pribuznych?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob úno 27, 2021 11:17

scinkk píše:Taky si rikam na kolika mistech je situace, kdy z bodu A do bodu B v ramci jednoho okresu je potreba projet jinym okresem bez zajizdky okresem v kilomtrech a desitkach
Na Slovensku bylodocela halo z pripadu, kdy Romove z nejake jejich osady v okrese Kosice-vidiek jeli pro drevo (ne do lesa, ne kradez, meli to odnekoho konkretniho) na topeni do Kosic (nebo kousek pres Kosice, uz si presne nepamatuji).
Jenze je v Kosicich chytili policajti a dostali vsichni pro ne prakticky zruinujici pokuty. To jen proto, ze Kosice je jeden okres a Kosice-vidie druhy. Chudak Romove chteli dodrzet zakaz cestovani mezi okresy. Jen jim jednoduse nedoslo, ze jejich okresni mesto (Kosice), kde maji uplne vsechny urady lezi v jinem okrese... :roll:
scinkk píše:vylezu z domu, na petistem metru budu muset ponechat psa a budu moci pokracovat az na samotnou hranici katastru obce, pokud si bud chtit jeste rovnou nakoupit, asi budu moci pokracovat dokud me nezastavi hranice okresu
Jen technicka. Tady si pletes nektere veci dohromady...

Tech 500m na venceni psa nemas omezeni stejne jako obec a okres. To je specialni vyjimka ze zakazu nocniho vychazeni. Jinak ven nesmis vubec. Pres den jej ale smis vzit kam chces - v ramci "dennich" omezeni.
Navic nezapomen, i v noci pes muze i dal nez 500 m od bydliste, jen Ty s nim nesmis - ty zakazy se vztahuji na fyzicke osoby. Pes je sice fyzicky, ale pochybuji, ze spada do kategorie "osoba" :wink:
Takze bud samovenceni (v zastavbe, bo jinde jej mohou odstrelit myslivci, pokud mas pasteveckeho nebo loveckeho psa, nepocitej s tim, ze to pripadny strilejici bude vedet, resp. ze mu to bude vadit) nebo pokud je vyhlaska nakazujici voditko, tak dostatecne dlouhe... (Ehm, tady mne napadava - predepisuji ty vyhlasky o psech na voditku, ze druhy konec voditka masi nekdo drzet?) :wink:

Jinak o zakazu nocniho vychazeni jsem uz v topicu psal, vubec si nemyslim, ze toto je ulet, spise naopak. Jen mozna zavisi od toho, kde zijes.
scinkk píše:pri limitu okolo 20 km by to nejspis pokrylo pro drtivou vetsinu obyvatelstva vse krom prace
Ne ze bych chtel branit narizeni, fakt z nich neskacu radosti, ale tady asi zadne reseni omezeni neni idealni a ma sve mouchy.
I tech 20km je problem - jak budes vedet, kdyz jsi venku, ze nejsi uz 20km a 53m? Platilo by to od vchodovych dveri nebo od hranice obce, kde mas bydliste? V prvnim pripadu by se stejne nekteri prazaci bourili, ze oni bydli na jednom koncii a Globus (nebo neco jineho) maji na sve nakupy 21 km daleko - jak tam bys to zjistoval?
O moznosti kontrolovat ani nepisu.

Jako ne ze bych presne vedel, kde konci katastr me obce a okresu, vlastne ani nevim, jestli v OV se bere zamobec cela Ostrava jako chteji u Prahy nebo mestsky obvod :-k , tam bych uz byl uplne mimo.

No a kdo se stezuje, ze v Praze budou zelena kista plna, co mame rict tady my v OV? Jako jo, vedle panelaku mame park, je tam asi 15-20 stromu, asi je to zelen, ale ze by to poskytlo uspokojeni prochazek "v prirode" uz jen pro vsechny, co bydli kolem, to by tam byla hlava na hlave jako kdyz tam jsou pivni slavnosti.
Jinak je v OV Belsky les, Landek (neni moc cest), Komenskeho park, luzny les kolem Odry (s hodne omezenou moznosti pohybu, je to chranene uzemi a je tam hodne vody), lesopark v Porube - a to je tak vse. Vlastne jeste Halda Ema, jenze tam se neda zdrzovat dloiho ("ostravska cmudici sopka"). Pro 300.000 lidi skoro radove min nez v Praze. A kdyby jako obec byly obvody, tak vetsina ostravaku si moc neskrtne...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob úno 27, 2021 11:27

Hafi píše:Ano, mohli jsme se v klidu rozptýlit, ale ne, dáme milionu lidí jen asi 5 rozumných míst na výlet.
Moje zdejsi zkusenost ukazuje, ze to "rozptyleni" fungovalo tak, ze ostravaci stejne meli par mist - Lysa, Pustevny, Ondrejnik, Visalaje , kolem Pradeda - kam se pres vikendy premistnila snad vetsina aut z OV (a nejenom odtud). Plus preplnena hromadna doprava. Takze tam bylo opravdu "rozptyleni" - viru v populaci, nakazeni mohli nerusene "rozptylovat" svoje viry do dalsich mist.
Ti mistni se tem davum fakt nesmirne tesili - auta jim blokovala vsude vsechno, lidi se chovali uplne idiotsky a na dodrzovani nejake ochrany, nebo alespon zdraveho rozumu hladelo snad promile navstvniku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob úno 27, 2021 11:52

mike píše:Kde beres nedenaturovany vysokoprocentni lih? Mam doma jeste nejaky 80 % potravinarsky, ale mel jsem pocit, ze uz se blbe kupuje. Navic je na nej silena spotrebni dan :?
Jo, podle vyjadreni, co jsem cetl na strankach Dr. Max, se v lekarnach da koupit jen 60ml baleni v cene cca 70 kc :shock: jinak by Ti namichali jakekoliv redeni i ve vetsim mnozstvi, jenze psali neco, ze vetsi (jako tech 60ml) baleni uz musi byt kolkovane, navic SUKL vyzaduje nejakou zkousku pred prodejem, cimz se porusuje kolek - jenze timpadem se taky znemoznuje prodej, bez kolku se nesmi #-o ...
Pokud chces na dezinfekci a nemas sanci jej sehnat jinde "pod rukou", tak si kup toto. Je toho 300ml, funguje dobre a jen na respiratory vydrzi docela dlouho. Ale stoji skoro tolik, co ty male baleni z lekarny.

Jeste muzes zkusit v lekarne si nechat namichat smes z lihu a isopropylalkoholu (ten se taky da i samostatne pouzit), to mozna uz nebude podlehat kolkovani...

Ohledne odvetravani ve stupackach - my mame, a stejne to bylo u rodicu v panelaku z r 1964 centralni odvetravani. Tj. Ano, ma to jednu rouru a z toho se vedou rozvody do jednotlivych bytu, ale jakmile nekdo to zapne, susti se vsechny ventilatory, ne ze by jen v dotycnem byte. Tj. vsude funguje odsavani (ventilator dela podtlak) a teda se odsavany vzduch do dalsich bytu nedostane.
Jo, obcas je mirne citit, co vari soused, ale u nas jen opravdu mirne a jen jednou za cas. Kdyz vyjdu na chodbu, tak citim obed jineho souseda tak o tri rady vice. I pres nekokikero dveri.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » sob úno 27, 2021 11:53

Mawenzi píše:jestli to nevymysleli prazaci co maj v praze uplne vsechno :D



Babiš, Hamáček, Blatný ... ne, nevymysleli!!!
A všechno tu máme, akorát všechno zavřený. :axe:


BTW ... ale aspoň jedna pozitivní věc na těch opatření je. Počet lidí, kteří budou dodržovat úplně vše, bude v podstatě zanedbatelný a nikdo tedy nebude mít co komu vyčítat:-))).
Ne, že by mi to mé mládí za Tondy, Ludvy a Gustava:-))) nepřipomínalo už dávno, ale teď se konečně dostáváme do fáze "tohle tu fakt ještě nebylo". Škoda, že prarodiče už nejsou a maminka si z té doby pamatuje prd, srovnání s protektorátem by bylo zajímavé ... jestli je před námi ještě nějaká dějinná meta nebo jsme se už ujali vedení:-))).
Naposledy upravil Medak dne sob úno 27, 2021 12:16, celkově upraveno 1
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod Bruca » sob úno 27, 2021 11:54

Hele, a když teď zavřou i ty mateřské školky, je potřeba předtím ty děcka vyzvednout? :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 451
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » sob úno 27, 2021 13:06

Tech 500m na venceni psa nemas omezeni stejne jako obec a okres. To je specialni vyjimka ze zakazu nocniho vychazeni.

Ok beru, ja to v noci bud blbe precetl a nebo to tam jeste meli blbe napsany. I tak nechapu, jako pres den pujdu po obci kamkoliv ale po 21 h uz nesmim a to ani jako vychazku se psem, to uz teda nahle max 500 m. Jaky je mezi tou cinnosti rozdil krom te denni doby, nemluvne o tom, ze po te 21 h bych byl vyrazne mene "nebezpecny" ci se vystavil mensimu riziku.
Jako mozna je to zavedeny kvuli zabraneni "nocnimu zivotu / chlastackam" (od ted jen v ramci obce a musi se pripadne chlastat az do te 5 h asi) ale proc je omezeni na venceni psa na 500 m pokud ma katastr treba polomer 5 km. Jde mi samozrejme jen o princip, jinak je mi to uplne sumak :)

Co se vzdalenosti od bydlsite tyce, ten okruh by mel byt dostatecny aby nekdo tu hranici potreboval resit, proste vim cca jak daleko je nejaky mesto/misto, proste vim ze nemuzu 80 km do Krkonos, to ze sjem nekde 25 km pri povolene hranici 20 km by se fakt resit nemuselo a tim padem je jedno, zda by se to bralo od baraku ci hranice obce nebo geodeticke znacky.
Jak pises, je to porad lespi, nez zjistovat kde je hranice obce, ostane i toho okresu ac ten asi stale je aspon znacen na silnici ceduli. Takhle nesmim 5 km na sever ale muzu jet 30 km na jih, to fakt smysluplne.

Zrovna potrebuji v pondeli predat neco brachovi ze sousedni obce, to se jako mame potkat v puli cesty na hranici? Nebo kvuli tomu napsat cestne prohlaseni ac ta vec neni zivotne dulezita ale tri tydny nepocka? Nebo musim cestou nakoupit? Samozrejme v tomto pripade jim na to dlabu, ale ciste z principu?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » sob úno 27, 2021 13:11

...a to si vem, že místy je to i naopak - 500 metrů už může být klidně vedlejší obec, tedy v noci se psem smíš tam, kam přes den ne ;-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » sob úno 27, 2021 14:07

Asi nerozumím psanému textu. Fčíl sem si přečet, co za (další) omezení vláda vyhlásila od pondělka a nějak mi uniká: Bude se moct od pondělka jezdit na služebky mimo okres (s ubytováním) nebo ne? .... potřebujeme/musíme pracovně do Pilzně.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » sob úno 27, 2021 14:08

Bruca
psali, ze pokud mas dve bydliste nebo chalupu, tak plati to, kde jsi v den vyhlaseni. Takze pokud v den vyhlaseni dite nevyzvednes tak musi ve skolce zustat cely 3 tydny asi :D:D

to s tou prahou byl spis vtip, ale vem si ze prazak muze jit zabehat a na vychazku v okruhu 40km a vesnican muze jit na vychazku 500 metru. Hlavne ze v autobuse, kde jezdi do brna makat lidi ze 3 ruznych kraju se pekne vsichni sejdem :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví