Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 18:34

To tady pise akorat pp a chces snad byt podobne srozumitelny? ;-) Navic je to k tematu fora a vetsina lidi se chytne. Tohle ne, kdybych necetl Reflex od jeho zalozeni, tak mi nerekne nic ani JXD. Hlava mu neslouzila uz v dobe, kdy jsem od nej cetl naposled, coz uz bude hodne let. Takze furt nevim, o cem pises, neni od veci davat odkazy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 18:39

V prostředí, kde jsem se pohyboval, pokud se mluvilo o novinářích a různých pisálcích, každej věděl, o koho jde, když se řeklo "potetovanej vyhulenec" nebo se použil jiný, více expresivní výraz. A kupodivu se chytaj i lidi v aktuální práci, každej hned ví :)
Odkazy fakt nemám, četl jsem od něj asi 3 nebo 4 články na téma korona. Ale to už nenajdu. Každopádně je uveden jako autor JXD a spojení těchto třech písmen se slovem koronavirus by mělo v Googlu přinést ovoce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon lis 29, 2021 18:47

Na chlupého slona mi nešahejte!

Jinak - já se teda v novinařině nevyskytuju vůbec ale dyž někdo/kdokoli napíše "potetovanej vyhulenec", automaticky mi mozek k tomu přiřadí JXD.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » pon lis 29, 2021 18:52

A já bych poprosil na odkaz ke konkrétnímu textu JXD o koronaviru...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 19:02

@mike: Od JXD jsem četl i jiný věci k jiným tématům a na něco z toho mám i vyloženě slova chvály, ale to, co píše ohledně korony, respektive situace okolo, to už je fakt moc. Jako naše vláda, která vidí jen to, co se jí hodí. Takový články napíšu klidně 2 ještě než půjdu spát, ale šéfredaktorka mi to hodí na hlavu, že takový plky nebude publikovat. Články, co vypadají jako sesmolený nad flaškou rumu a pytlem skéra mi fakt neprojdou, a to je dobře, páč nikdo není zvědav toto číst, natož ještě za takovej obsah platit.
Ohledně korony jsem ještě nic nenapsal a ani se k tomu nechystám. Byl jsem jen v jednom rozhovoru na toto téma, za který jsem samozřejmě inkasoval honorář, ale sám jsem ohledně toho nic nepsal ani nebudu. Ne že bych nemohl, jen nechci. Pouštím se sice do mnohem více kontroverzních témat, žádný však nerozděluje společnost tak, jako covid. Kontroverze se nebojím, spíš se věnuju úplně jinejm tématům a dovolím si tvrdit, že článek o koronaviru by 98% mých čtenářů nezajímal.

@dudy: nemám historii prohlížeče, bohužel, ale jak jsem psal níže, Google a "JXD koronavirus" by mělo fungovat. Četl jsem 3 nebo 4 články, možná jich bude víc.
A netvrdím, že všechno komplet je bullshit, no většina z toho bohužel ano.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 19:06

Jinak teda musím uznat, že forma a slovní podání textů ohledně korony od JXD nemá chybu. Jen ten obsah..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 19:07

Chjo. Uvedomujes si, ze furt pises o necem, co tu nikdo jiny nevidel? Bez odkazu to nema smysl.

Ty nekam pises? Odkaz prosim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 19:19

Uvědomuji, ale četl jsem to v průběhu času, poslední text dnes, ale jak říkám, nemám jak to dohledat. Taky bych musel googlit :)

Píšu, pro více zdrojů, ale pro které, to uvádět nemohu, páč jsem podepsal smlouvu, kterou se musím řídit. Uvést mohu jeden jediný zdroj kam píšu, kde jsem smluvně vázán pouze k mlčenlivosti ohledně vnitřního fungování zaměstnavatele, chystaných projektů atp. Ale to jsou všechno články týkající se autismu, navíc za paywallem, nicméně pokud někoho toto téma zajímá, poskytnu víc info. K ničemu dalšímu bohužel konkrétní být nemohu, internet není anonymní, navíc smlouva byla uzavřena a musí být dodržována oboustranně, jinak nemá žádnej smysl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 19:28

V tom pripade mi unika, proc jsi s tim vubec zacinal. Vykriky do prazdna jsou celkem k nicemu.

Smlouva, podle ktere nemuzes rict, kam pises? To mi nedava zadny smysl. Clanky prece byvaji normalne podepsane. Taky jsem driv obcas neco napsal, jeste v dobe papirove, a vzdycky to vyslo pod mym jmenem. Ale to bylo ciste ze zvedavosti, tady je to OT.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 19:34

Dnešní doba je jiná. Čím dál více zdrojů nemá vlastní redaktory a táhnou je copywrighteři. Důvodů, proč tomu tak je, je mnoho. Od zájmu po kvalitní a různorodý text až po čistou vychcanost stylem zaměstnávání lidí na DPP, kdy pracují 5x8h.Zatím moc nerozumím zákulisí, ale smlouvy byly /až na tu jednu/ postavený stejně, tak nějaký důvody to zřejmě mít musí.
Pod svým jménem píšu taky jen v jednom zdroji. Jinak vůbec, ale ne proto, že bysem nechtěl. Já dodám text, případně i foto k němu, zbytek už je na těch, kteří mi za ten text zaplatili
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 19:56

Hmm, OK. Nemusim rozumet vsemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 20:02

Taky jsem nad tou mlčenlivostí přemýšlel. Interní věci chápu, to je bez řečí, ale že nesmím říkat pro koho pracuji a dokonce musím hlídat svoji digitální stopu, abych ju nespojil se svým dílem... Proč? Nerozumím lidskému chápání, tak si myslím, že majitel asi nechce, aby se vědělo, že všechny texty kupuje od copywrighterů a zaměstnává jen dva lidi - grafičku a korektorku. Asi by na to lidi blbě koukali, nevím, nerozumím tomu, však jestli máš platit redaktora vs platit copywrightera je snad úplně jedno.
Kvůli konkurenčnímu boji to taky nebude, smlouva nezakazuje spolupracovat s konkurencí.
Samozřejmě, že jsem se ptal, proč to tak v tý smlouvě je. Odpověď ala Blatný, "protože to tak prostě je". Zřejmě k tomu maj svý důvody, třeba časem zjistím, proč to tak je. Záleží, kam se dostanu a kdo si pustí hubu na špacír :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 20:11

apuka píše:Co tam je asi nejdulezitejsi, je, jak dulezita ta Delta je

:-k

apuka píše:A mas nejaky podobny clanek i o tech, co covid prekonali? U nich by to melo fungovat hodne podobne.

Zatim jsem na zadny nenarazil, ale predpoklad je, ze jsou nakazlivi minimalne nebo vubec. Protoze maji sliznicni imunitu, coz jen ockovani ne. Proto uz natvrdo rikaji, ze spravny postup je nejdriv se naockovat a pak nemoc prodelat, coz je to, co jsem tu psal uz pred casem. Skonci to teprve az vsichni nebo naprosta vetsina infekci projde. Ockovani je jen zpusob, jak se promorit s mensim rizikem. Ze to tak puvodne byt nemelo? Nemelo, ale co nadelame?

apuka píše:omezeni sireni a samotneho nakazeni nebylo puvodnim cilem vakcin.

To sice bylo, ale ukazalo se to nerealnym. Teda, jestli to bylo cilem vyrobcu vakcin nevim, ale rozhodne to bylo jeste na jare deklarovanym cilem politiku a to nejen u nas.

Medak píše:Min týden jsem četl, že už něco bastlej.

Nekde jsem videl clanek, ze vakcinu proti delte maji uz od leta. Problem je ve schvalovacim procesu, ten by trval stejne dlouho, jako ten puvodni, tj. skoro rok. Nasazeni tedy nebrzdi vyvoj, ale byrokracie. Nevim, mozna je to i spravne, jestli jsou vedlejsi efekty vakcin dany i proteinem, jakoze klidne jo, tak je to v podstate nova vakcina a musi projit vsemi fazemi testovani a to uz se moc rychleji asi udelat neda.

No a vzhledem k tomu, ze puvodni vakcina je proti delte porad docela ucinna, tak se rozhodli u ni zustat. Urcite v tom budou i jine veci, jako treba naklady a to, ze puvodni uz je vyrobena. Mozna i ten lek. Kartama by zamichala mutace, ktera by puvodni vakcinu dokazala uspesne obejit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 20:21

Víte někdo víc o tý polykací vakcíně Pfizer? Nejvíc, co jsem se dozvěděl, bylo, že bojují s tím, jak to dostat do střev přes kyselé prostředí žaludku. Mě by zajímalo, čím se to /kromě způsobu aplikace/ liší. nemluvě o poměrně snadném podvádění u tohoto typu aplikace
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 20:28

Jako ze by ses cestou z ockovaciho centra vyblil? :D Mne prijde nejlogictejsi nosni vakcina, jelikoz pusobi presne tak, kde ma a tudiz vytvori sliznicni imunitu. Cetl jsem zpravy, ze ji zkouseji v Izraeli a potykaji se s malou ucinnosti. Dalsi zprava byla nedavno o tom, ze ji jako posilovaci davku pouzil Putin, tedy Sputnik. Do toho bych ale nesel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 20:36

Putin požil beztak jen lisovanou fruktózu :D
Tabletu schovat v ústech či jinak, stačí pár sekund na odvedení pozornosti, víc nepotřebuju :) Vyblejt se hned po aplikaci a spláchnout to nějakými 3 deci slivovice 70% by jako protijed taky fungovat mohlo. Nebo projímadlo správně načasované. Každopádně by to chtělo znát přesnější složení, pak by bylo jednodušší najít nějakej neutralizátor.
Bejt tu ta možnost, přiznám se, že bych podváděl. A nejen já, takových by nás bylo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 20:42

Nepozil, striknul si do nosu. Putin fixlovat nemusi, vzdyt je jako Superman, prezije i Sputnik :twisted:

Njn, tohle je smutne. Driv se lidi ockovali proto, aby nebyli nemocni, ted aby meli certifikat... Jinak mi teda unika, v cem je problem. Enterosolventni tablety jsou prece bezne a pouzivaji se prave proto, aby latka prosla bezpecne zaludkem a vstrebala se az ve streve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 20:48

Kdo za ten přístup lidí k očkování může? Naše vláda.
Problém může být v látkách v tabletě obsažených. Po lécích v tabletách jsem měl taky dost ošklivý reakce a ne všechno odeznělo během hodin, dnů či týdnů.
Podvádět s polykací tabletou vidím jako lepší řešení, než řešit výjimky z vakcinace přes právníky, případně placení pokuty nebo uplácení lékařů. Takže bych do toho šel, ruce mám rychlý a odvést pozornost NT člověka je tak snadný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pon lis 29, 2021 23:06

mike ... mělo by to být kratší. Někde jsem to minulý týden četl, ale zase jsem to až tak neřešil a nejsem schopen si vzpomenout kde to přesně bylo. Bylo to něco v tomto smyslu ...

Pfizer and BioNTech would be able to redesign their shot within six weeks and ship initial batches within 100 days, BioNTech added.


https://www.ctvnews.ca/health/coronavir ... -1.5683368

... i když někde jinde. Bylo to ještě před tím, než začali řešit Omicron.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 1:50

100 dni jsem videl, ale neni mi z toho uplne jasne, jestli to bude vakcina k obecnemu pouziti. Nebo jen k zacatku sirsiho testovani. Pisou tam ale i tohle, a tak se jim to snad podarilo urychlit:

Pfizer and BioNTech have already created versions of their established mRNA-based vaccine - based on the original virus found in the Chinese city of Wuhan - to target the so-called Alpha and Delta variants, with clinical trials ongoing.

Those efforts are not meant to yield commercial products; the exercise is carried out to establish a routine with regulators that will help speed up any future vaccine relaunch.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 7:48

Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » úte lis 30, 2021 18:40

Etheric píše:Odkazy fakt nemám, četl jsem od něj asi 3 nebo 4 články na téma korona. Ale to už nenajdu. Každopádně je uveden jako autor JXD a spojení těchto třech písmen se slovem koronavirus by mělo v Googlu přinést ovoce

Neznam ale voditko pomohlo :D
https://www.forum24.cz/komunikacni-sit- ... -je-idiot/

Jinak tady to mas to reseni pandemie, to tam jasne pise ten doktor :) Cumim ze to napsal ke svoji ordinaci :D
http://ordinacepecky.cz/our-clinic/
pise tam celkem jasne z toho, ze lidi proste zatezuji s kravinama, dostane kasel a sup na to prasek, kapicky, dostane teplotu 38 sup vola se doctor. Potom tu mame v prekladu, chodici stado vovci, ktery nemaj z toho teplicka (pretopenych bytu, baraku) a po slupani xy prasku zadnou normalni imunitu. Takze prijde tak podzim, uz kaslou, smrkaj... do toho prijde teda covid, a ano pak jsou skutecne plne JIP :( To telo to proste neutahne, kasel, ryma, teplota 38,5, covid trochu a je to v haji. Potom se tam napise, umrel na ten covid.

Pripadne druhy pohled, lidi i kdyz jim neco fakt vazne je, uz radsi tam nelezou, aby nahodou nevotravovali a tak zkusi nejakou konskou masticku s tim ze to nejak dopadne a pak je v poslednim stadiu uz vezou :)

Ja toto mel tak v praci, kdyz jsem nekde nastoupil a mel zrovna 39, chodil jsem do prace proste dal, s tim ze se rika tem lidem jen simulanti, hypochondri co nechtej delat (nemocenska byla tabu).

btw jinak nechapu ted moc jasne, co bys kde bojoval s pravnikama, resil vyjimky nebo co? Pokud to myslis leda na cestovani s tema pasama? Vzdyt internet se plni udajema, od lidi co se dali prave ockovat, tak udaje se valej po internetu, QR kody, ze vlastne ani nic fixlovat nemusis :)
Jeste se leaknou klice a bude, ceka se jen dal na vyvoj. Lidi co se ockovat dali, navopak zaplacou nad svyma udajema a cim vic toho tam zapisou, tim vic toho se bude valet po internetu.
Me nedavno pobavil i ten clanek, ze neocko jen fotbal v televizi, jidlo z krabicky :lol: To je takova fraska, ze si poprskam hned monitor z tech nasich medii. Proste nahrajes cert z netu a jdes.
Navic jestli to chapu dobre, tak ty pises nejaky clanky, takze vlastne do prace nechodis den co den, tudiz teoreticky ani ocko do zamestnani nepotrebujes :)

Taky jsem byl ted na jedne porade, tejpek vystoura poctive sam sobe rypak jako antigen a potom resi aby nekam mohl, zda jako mu firma vystavi papir. Mu jen rekli, sorry, ale to asi uz pane neplati, to vam dnes bude na nic.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » úte lis 30, 2021 18:58


To je presne vono co tu pisu, ale hlavne ze jen modla je ocko a hadr na xichtu :)
Nemusim to mit echt studovano, abych vytusil ze asi hadr na xichtu, kterej casto lidi ruzne stelujou rukama, sem tam cpou do kapsy a zpet na xicht, asi prenosu viru uz moc nezabrani. Ze asi to vzit vazne a bud nejit nikam a nebo koupit poradnou masku na ebolu + menit filtry i za ty naklady nez tu hrat na hadr nebo respirator proti prachu :D
Stejne tak mutace, kdyz bude mutace a dalsich 50 mutaci, da se vytusit uz dle planu ze to moc v case nevyjde a tak to ocko bude tak nejak funkcni, mozna psychicky a kdovi. Pripadne ze se budu pichat za rok 10x nez se to vyladi.

Podobne tvrzeni rika ta kamoska co dela ve spitale, takze i doktori s tim souhlasi.
Z praxe ale mohu rict, ze doktori zrovna ty maj co kecat o zdravi nebo zdravotnim stavu, ty zijou tak ze to je nepublikovatelne. A to jsem jich par poznal, kamose, pres dalsi kamaradku, sestricku, dalsi sestru, patologa...
asi to moc zdrave neni kdyz v 6:00 kafe, za 10min zase kafe, rano v 8:00 na tacku dortik. Prijde obed, objedna burger za 190czk, potom uz je unavenej tak koupi litr energetaku a hodi to do sebe a tak kazdej den.
Prijede na akci zachranka, nese cloveka a lekarka (ma ordinaci, normalni prakticky doktor pro dospele) na ne rve pripita, tak co mate ketak, trochu ketaku kluci... :lol: Potom toho vyluxuje pytel.

Proste prachy, ksefty.
Jsou tam lidé, kteří se nestarali dobře o svůj zdravotní stav. Dosud nám to nevadilo, ale musíme si uvědomit, že JIP byly plné odjakživa. Je to dané tím, že provoz JIPového lůžka je drahý a jedině, když je lůžko obsazené, tak vydělává. JIPová místa jsou pořád plná lidí, kteří nedodržovali životosprávu.
Každá diktatura začínala útlakem nějaké skupiny.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 19:08

@ripper6: co máš furt s tím zlenivěním imunity? Já teda mám doma 25 stupňů a svetr na sobě :D Mezi lidi též vůbec nechodím, ale nevšiml jsem si, že by to mojí imunitě vadilo, už několik let jsem nebyl ani nachlazen. Nemám doma sterilní prostředí a taky mám přivýdělek, kterého by se většina lidí štítila a já se v tom hrabu holejma rukama.
Taky nemám nadváhu, zdravě jím, hodně se hýbu a každý den chodím spát a vstávám ve stejnou dobu. Možná i díky tomu mám takovou imunitu. Každopádně přetopený byt a téměř nulový kontakt s lidmi mi na imunitě nic neubírá
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 8:51

ripper6 píše:lidi ruzne stelujou rukama, sem tam cpou do kapsy a zpet na xicht

Jo, já nejsu schopen dodržovat pravidla pro bezpečnou manipulaci s těmito věcmi, tak mám ten samosterilizační respirátor s mědí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř pro 1, 2021 12:06

Etheric: s tou imunitou jsi to prave najdi, 25 stupnu a svetr na sobe je celkem problem, vede to proste k choulostivosti :) Tohle je ale problem vetsiny cechu a meli s tim problem i zahranicni, ze potom museli u toho pretopeneho vetrat.
Nemocnej nejsi, protoze proste jak sam uvadis, nikam jednoduse nechodis. Stacila by ale jedna party a 300 - 500 ucastniku a muzes chytnout kde co :(
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 12:16

Moje termoregulace je úplně někde jinde, tudíž neplatí to, co platí pro většinu lidí.
S lidma do kontaktu nepřijdu, zato s jejich odpadem ano, imunita mi rozhodně neleniví :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř pro 1, 2021 13:08

Vsak v poho, nemyslel jsem to nejak zle, jen jsem upozornil na to co pozoruji u lidi.
Termoregulace nevim kde jinde, vetsina lidi co potkam tak prave vetsinou pejou ody na to ze je zima, 25+ se musi zatopit v byte jinak umrznou. Pokud se ma jit koupat, musi mit venku idealne 30 stupnu jinak umrznou a nelze. I z praxe, kamarad sportovni, ale chytne kde co, jak byla nekde sprcha v horach - Peru, tak konec, proste sprchovat se nebude protoze tam tece jen studena i kdyz hostel rikal ze ma teplou vodu :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 13:19

Taky si meju nohy v ledovym prameni, to se nedá nic dělat, ten diskomfort vydržím, ale doma, když pracuju /sedím a čumím do mobilu/, je mi v 25 stupních v triku zima..
Jsou jiný, podstatně důležitější faktory, ovlivňující imunitu. Dá se to shrnout slovem životospráva :)
Pokud budeš spát málo a nepravidelně, hodně se stresovat, málo se hýbat a žrát jen Burešovo uzeniny a polotovary, tvoje imunita půjde těžce do kopru bez ohledu na to, jak se otužuješ
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř pro 1, 2021 14:07

Tak to urcite, strava je dulezita soucast, proto chodim do restaurace kde mam hodne zeleniny (vegi), nez abych to vse tahal domu a prochazel x obchodu. Efekt v ramci opatreni by byl jeste horsi, jelikoz v krame bych se motal mezi x lidma, zatim co na tom obede nas sedi minimum. Opet nesmyslne narizeni a likvidace podniku.

Tohle video me dostalo, tak ho dam i jsem, primo od Babise :D
https://www.youtube.com/watch?v=hMhCxRS0p0o
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví