Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 15:14

Tak etheric v zivote v podobne oblasti nepracoval... Ja obcas vidim v okoli par lidi, co pracuji v ruznych call centrech a vidim i to, jak vypadaji po skoncene smene... A to jeste i v oblastech, kde nemusi neustale pracovat s lidmi, kteri jim nadavaji a posilaji je nekam.

Ja bych tu praci hygieniku nedelal ani mimo covid. Ono asi neni kazdemu jasne, ze oni tam (nerikam, ze vsichni, ale mnoho pracovnich zarazeni) maji nejake zakonne zodpovednosti, za ktere nesou plnou odpovednost. Ted nemyslim na covid.
Medak píše:Akce vyvolává reakci a pokud společnost polarizuješ a štveš lidi proti sobě, tak se těžko divit, že se to pokusí vrátit. Kdykoli a jakkoli.
To je sice pravda, ale kdyz to vracis na nespravnem miste a navic zpusobem, ktery lehce muze mit za nasledek hodne mrtvych, tak to nesvedci zrovna o velke inteligenci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2021 17:35

Landa je imbecil a pozer s mesiaskym komplexem a ted ma navic pekne nahnano. Jak tak ale ctu prispevky vyse a Medakem odkazovany clanek, tak za pripadne mrtve muze uplne nekdo jiny. Jestli je neco sabotaz, tak tohle.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že chystá změnu pokynů, nejdřív ale příští týden. Tos mel resit nejpozdeji pred mesicem, kretene :x
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod AlexBeck » pát lis 26, 2021 18:32

Etheric píše:A ještě u toho úřednice musej stihnout probrat nový oblečky pro svý jorkšíry, vypít tři kafe, sežrat čtyři zákusky...


:mrgreen: https://dfens-cz.com/landa-zahltil-hygieny/
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2021 20:19

WHO labels new Covid strain as variant of concern named Omicron with possible increased reinfection risk

Doufejme, ze je to jen prechodna panika a realne to nebude tak spatne. Zaujalo mne ovsem tohle:

This level of mutation means it most likely came from a single patient who could not clear the virus, giving it the chance to genetically evolve. The same hypothesis was proposed for the alpha Covid variant.

Jeden nakazeny clovek s asi blbe fungujici imunitou, ktera se s nim pere moc dlouho, cimz da sanci vzniknout uspesne mutaci a ta se pak rozsiri do celeho sveta...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2021 21:14

Jak využít měření a evidenci protilátek u COVID-19?

Lze proto říci, že jakákoliv pozitivita protilátek u neočkovaných jedinců znamená s vysokou mírou jistoty, že dotyčná osoba je imunní vůči opakované infekci a pravděpodobnost, že by někoho mohla nakazit, je minimální.

(smysl to dava cele, coz znamena, ze to minimalne aktualni vlada dementu v demisi neudela)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pát lis 26, 2021 22:17

To je sice pravda, ale kdyz to vracis na nespravnem miste a navic zpusobem, ktery lehce muze mit za nasledek hodne mrtvych, tak to nesvedci zrovna o velke inteligenci.

Tak já věřím, že by si raději šli s Vojtěchem popovídat k němu dom a hygienu z toho vynechali, ale ... :-).
Jinak ale prostě každý reaguje jak umí a jak je schopen. Chtít po někom, kdo má prostě jenom vztek, ale není to nějaký lumen, aby zvolil nějakou optimální formu občanské neposlušnosti je trochu naivní, že?
Prostě alfou a omegou je nenechat tu společnost takhle rozesrat. Pak už se může stát ledacos.
Samozřejmě s jedinou výjimkou, že to je přesně to, co chceš ...

Jinak na Seznamu článek o tom, jak se začíná rozjíždět i to Portugalsko. A pár zajímavých postřehů jak to dělat a jak k tomu přistupovat ...
„Kdykoli je to možné, nechme se otestovat. ...“ řekl na tiskové konferenci premiér.

Podle portugalského epidemiologa se ale nárůst počtu nakažených dal očekávat. „Máme za sebou dva roky pandemie. To nám již umožňuje pochopit, že covid-19 má sezónní charakteristiku. První rok jsme měli vlastně dvě vlny, zimní a letní, a letos jsme měli opět vlny dvě. Nyní začíná zimní vlna,“ řekl serveru The Portugal News ředitel Institutu veřejného zdraví Univerzity v Portu Henrique Barros.

A u nás místo toho zruší Vánoční trhy ... a farmářské nechají ... bo ty jsou prý ok, bo tam se nejí a nepije. Je vidět, že já jsem blbej a do vrcholné politiky se nehodím, protože já bych si ... zjevně naivně:-) ... řekl, že buď zavřu oboje (a s ohledem na otevřená nákupní centra budu za úplného idiota:-), nebo na těch trzích prostě jen zakážu jídlo a pití, resp. jeho konzumaci tam.
Njn, mám se ještě asi hodně co učit.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob lis 27, 2021 0:14

covid.png
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod lojzmen » ned lis 28, 2021 0:38

Na akademon.cz (placený) je zprávička o tomto: https://doi.org/10.1038/s41588-021-00955-3
Autorem zprávičky je RNDr.Ondřej Dvořák, CSc.

Cituji kousek:
"Varianta genu LZTFL1 na třetím chromozomu výrazně zvyšuje riziko úmrtí na COVID-19. Jde o gen, který reguluje přenos bílkovin k buněčným membránám sliznic. V jeho variantě neboli alele zvané rs17713054 došlo k záměně jediné sloučeniny, a to guaninu adeninem. ...
Důsledkem je snížená odolnost sliznic dýchacích cest a plic. Mutaci nacházíme u 15 % evropské, 2 % africké a 60 % jihoasijské populace. Spoluautor publikace James Davies z Oxford University vidí situaci optimisticky: „Genetický faktor, který jsme objevili, vysvětluje, proč někteří lidé po koronavirové infekci tak vážně onemocní. ...
Protože gen ovlivňuje plíce a ne imunitní systém, vakcína může do značné míry kompenzovat zvýšené riziko."

Můj komentář. Evropané nejsou geneticky homogenní, takže procento výskytu této alely u nás může být jiné.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned lis 28, 2021 6:30

Četl jsem, že pokud je pacient kontraindikován k očkování, lékař zapíše důvod do jakýhosi registru a to se pak bude objevovat v aplikaci. Není to protiprávní? Lékař nesmí vyzradit zdravotní stav pacienta, některý kontraindikace můžou bejt dost citlivý zdravotní údaje.
Co myslíte, může nebo nemůže lékař v tomto případě vyzradit, čím pacient trpí?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » ned lis 28, 2021 8:03

předpokládám, že lékař tam uvede jen to, že kontraindikaci máš
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned lis 28, 2021 8:08

Já četl o uvádění důvodu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » ned lis 28, 2021 11:35

Urcite se neco bude do informacniho systemu zapisovat, ale ja bych (laicky) ocekaval, ze ani tam to nebude uplne presne, spise oblast kontraindikace. A v aplikaci nevim,,jestli se to objevuje, mozna zase nejake "napasovani" na mezinarodni standardizovaniu tabulku (kdyz se koukne na aplikaci napr. rakousky policajt - a na hranicich, alespon v autach kontroluji u kazdeho -, tak mu zapis typu "pacient trpi panickou atakou uz jen pri pomysleni na ockovani"mmoc nerekne. Takze ja si predstavuji tu tablku s kodami, napr. (total vymysl na vyse uvedene) P765, co muze tam znamenat napr. "psychosomaticke duvody". Dalsi zapisy mohou byt typu "autoimunni pricina", ale klidne i neco jako "zakazano lekarem".

Ale jak pisu, tomsi ja takto predstavuji, jak to je/ma byt, netusim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » ned lis 28, 2021 11:53

V rámci GDPR informace o zdravotním stavu dané osoby požívá v EU zvláštní ochrany. Platí zásada minimalizace - skladovat co nejmíň údajů nutných pro daný učel.

Zde je to informace, že se daná osoba nemůže očkovat a tím to hasne. Není v možnostech ani gesci policajta jakkoliv posuzovat zdravotní důvody proč to daná osoba tak má. A ani to není žadoucí.

Certifikát vydává stát v souladu s legislativou EU a je garantem, že daná osoba splnila podmínky pro získání toho certifikátu (jinak by to z podstaty věcí nefungovalo).

Tzn., viděl bych to, že se vydá certifikát, že daný člověk se nemůže očkovat a že je vyjmut. Z QR kódu a certifikátu bude vidět, že je z očkování vyjmut a že certifikát je platný to je vše. Jak si pak daný stát pořeší co takovému člověku povolí či nikoliv je na dané vládě.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » ned lis 28, 2021 12:00

Medak píše:Můžeme se bavit o kvalitě jimi vykonávané práce, stejně jako o její reálné potřebnosti, ale kvantitativně to tam rozhodně není žádná sranda. Já bych to dělat nešel ... že se tu budu zastávat státní správy, to jsem od sebe fakt nečekal:-))).

Ja jsem ve statni sprave pracoval (a ne jen v jednom miste, jako uredni osoba), takze vim :)
Etheric ma pravdu ze kaficko se pije, ale hodne zalezi na jakem a kde kterem uradu a hlavne na jakem kde kterem oddeleni ;) Je fakt rozdil, kde presne pracuje.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » ned lis 28, 2021 12:11

mike píše:Kdyby nejakym zazrakem virus pres noc zmizel, tak vsichni restrikce s ulevou a radosti zrusi a estebak by se tvaril, ze zmizeni vira zaridil on.

Estebak me teda neprijde ze by o moc prisel :) Vlastni toho tolik, ze dle meho stale ma porad silnou moc i kdyz se tam bude kejvat jinej premier, Babis bude zasahovat v pozadi :)

mike píše:Typicky cerny pasazer :D
Super. Uz se pomalu dostavas k tomu, abys chapal pojem bezohlednost. Ten mladik byl bezohledne hovado, at uz mu bylo cokoliv. Jenze ty se v jinych situacich chovas podobne, podle toho, co tu pises.

Tezko mohu byt cerny pasazer, jen proto ze se hned nedam nekde necim pichnout :D

To bys mohl aplikovat na hromadu lidi i v jinych situacich. Treba to ze se nestaraj o svuj zdravotni stav, neotuzuji se, tloustnou, kouri, pijou alkohol ... a takovej clovek by si mel platit potom vse v nemocnici! Pouziju oblibenou vetu, jak casto ji lze najit.
kolik lidi to dela? Treba Wim Hof metoda, ten to prokazal i vedcum, ze si snad dal sam pichnout nejakej vir!
https://www.celostnimedicina.cz/wim-hof ... inkova.htm
Vetsinou se setkam s lidma, co doma pretopenej byt, choulostive, studena sprcha to ani nahodou ze jsem se zblaznil, burger k obedu = tam bude fakt super imunita :( A jen genove to nebude jak pises, kdyz je to prokazano i takto. Jiste ze geny delaji hodne ale ne vse.

Nevim jak v CR se to uci, ale byl jsem vychovan k budovani individualismu ;) Proste staci nebyt D**** jak me poucil driv kamarad, programator jako ty :) Myslel tim, ze snad poznam kdyz jsem nemocny? Pokud to nepoznam, tak jsem velky D :lol: Takze jdu do kina, restaurace ale kdyz jsem v kondici, nesmrkam, nekaslu.
Ne hovado, co muze byt ocko, ale potom tak kasle, smrka a je to jedno, tam je ten pruser.

U tech restrikci, by muselo se zrusit vsude, aby potom nebyla paka nebo dalsi zaminka proc. Pokud ta zaminka je, tak to bude trvat hadam min dalsi roky. Mas to jako v zajmu bezpecnosti, vidis ze se neco nekde zrusilo nebo uvolnilo? :(
Priklad utok na USA 11 zari? Co to spustilo v historii? To ze v zajmu bezpecnosti nesmis do letadla nosit vodu atd. Zajmu bezpecnosti protoze... bezpecnost to vite pane... scanner, rentgen... bezpecnost.
Co spustil covid? Ne jen virus, ale v zajmu zdravi to vite pane. Takze az budes mit na cele nalepku QR kod, na ruce carovej kod a v mobilu 5 aplikaci pro overeni, tak porad rikej ze je ten nebezpecny virus :D
Proste obavam se, ze tohle se bude vetsine vlad libit, takze i kdyby ten virus byl jako obyc chripka, budou dal drzet to a i kdyby jako prevenci.
Tyto informace uz prisli driv, ze nebude nic jako driv bylo. Takze iluze ze treba v roce 2029 covid zmizne a muzes certifikat smazat je fakt licha :D
Kazdopade bych byl rad, kdyby to skoncilo jako hoax, dezinformace jen z moji hlavy :(
Jak vidis zatim to postupuje podle planu, opet byla zminena mnou Omega. Takze jen vakcinou 3x pichnu Pfizer a jdu to fakt neskonci :(
Naposledy upravil ripper6 dne ned lis 28, 2021 12:50, celkově upraveno 1
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » ned lis 28, 2021 12:31

Etheric píše:Četl jsem, že pokud je pacient kontraindikován k očkování, lékař zapíše důvod do jakýhosi registru a to se pak bude objevovat v aplikaci. Není to protiprávní? Lékař nesmí vyzradit zdravotní stav pacienta, některý kontraindikace můžou bejt dost citlivý zdravotní údaje.
Co myslíte, může nebo nemůže lékař v tomto případě vyzradit, čím pacient trpí?

Uvedeno to zrejme bude v systemu pro zdravotniky, policie nebo appka Tecka nebude mit presne vypsano.
Nejspis tam bude kod a jen nazev abyse vedelo co je ta vyjimka. Hadam ale ze timto budou pro tebe platit urcita omezeni, proste budes jako neocko porad, cerny pasazer :(
To ockovani bude jeste problem, i kdyby jses dal tak bude to stale menit a vyvyjet, takze neverim tomu ze 2 - 3 davky a mas klid (ze bys to nejak doma zvladl a dal se dohromady a ze jako jses cajk).
Lze ocekavat ze prijde dalsi ockovani a dalsi. A to jeste lze predikovat, ze prijde nejaka varianta kdy dane ocko bude tak leda na to 10%, tudiz vyvoj, zase reseni co s tim. Vladam se to bude libit, protoze prachy, vetsi moc, vetsi kontrola lidi. Mas ale jedno stesti, jses v CR kde ta kontrola moc dobre nefunguje... takze CToS - centralni operacni system viz
https://watchdogs.cz/pribeh.html
by to driv spadlo :lol:

Jo a neni divu ze to nefunguje, v restauraci mi sam majitel rikal. Takze ten virus nechodi kdyz prestaneme zpivat, nechodi virus kdyz sedime, virus taky nechodi v dobe kdyz jime jidlo - konzumujeme :D
Treba ty vtipny veci ze kdyz se netancuje ale sedi :lol:
Pokud poradne tak ne s hadrem na hube, ale poradnou masku, kdy menis filtr :) Jen je otazka co na to pozdeji imunita, kdyz budu nosit profi masku za 2500czk, menit filtry jako pri Ebole :wink:
napr
https://www.zbozi.cz/vyrobek/3m-6800-ce ... ka-1-ks-m/
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » ned lis 28, 2021 12:52

Dotaz: kolik z vas zde a i v okoli se bylo ted koupat v listopadu nekde v jezeru / rybniku? :)
Vetsina lidi me s tim poslala nekam, ze to neni normalni.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned lis 28, 2021 13:00

Otužování, i správně provedený, může někoho odrovnat, viz já. Nelze to brát jako obecnou radu pro posílení imunity
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » ned lis 28, 2021 14:45

ripper6 ... však jsem taky psal, že se bavím čistě o pracovnících těch HS. Že je to jinde úplně jiná pohádka samozřejmě vím. Jsou úřady, kde je to fakt pro silné povahy a za trest, a pak jiné, kde pohoda jazz veget.

Jinak na otužování nehraju, prostě to nemám rád, tak co to dělat. Někdy to někomu může jistě pomoci, ale dělat něco s odporem, což je můj případ, to jako proč? Jako jo, když bych byl někde na vandru a cítil se jako prase, což by bylo nejpozději druhý den večír:-), tak se půjdu ošplouchnout i kdybych si měl prorazit díru v ledu, ale rozhodně bych si to neužíval. Mám k tomu podobný vztah jako třeba ke koprovce:-))).
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned lis 28, 2021 21:10

ripper6 píše:Estebak me teda neprijde ze by o moc prisel :) Vlastni toho tolik, ze dle meho stale ma porad silnou moc i kdyz se tam bude kejvat jinej premier, Babis bude zasahovat v pozadi :)

Coz mu ovsem nestacilo, proto sel do politiky. No a ted se bude snazit o prezidenta, aby ho nemohli zavrit. Prisel o primou moc, nebude uz treba moct poslat sve poskoky zakleknout na konkurenci. Ja se ovsem nechci bavit o politice, jde mi o ten nesmyslny argument. Ktery jsi nijak nepodporil.

ripper6 píše:Tezko mohu byt cerny pasazer, jen proto ze se hned nedam nekde necim pichnout

Sleduj, na co reaguju... Pro jednotlivce je nejvyhodnejsi, kdyz se vsichni ostatni naockuji, ale on ne. Pak je ovsem cerny pasazer, protoze vyuziva kolektivni imunity, ale sam k ni neprispiva.

ripper6 píše:Nevim jak v CR se to uci, ale byl jsem vychovan k budovani individualismu ;) Proste staci nebyt D**** jak me poucil driv kamarad, programator jako ty

To je v poradku, ale ta cast s "nebyt" je velmi podstatna a z toho, co pises, mi uplne neprijde, ze ji splnujes ;-) Vlastne se tu o tom celou dobu bavime (prijde mi ale, ze vidim mirny posun k lepsimu ;-)). No a jinak clovek se jako individualista nebo kolektivista narodi a predelat se to moc neda, to mas proste v sobe. Ze je mezi programatory spousta individualistu neni nahoda, je to pro ne idealni povolani. Sam jsem samozrejme taky.

ripper6 píše:Jak vidis zatim to postupuje podle planu, opet byla zminena mnou Omega.

Jakyho planu furt? Ze budou dalsi mutace bylo jasne uz minimalne vloni na podzim. To neni zadny plan, to je vlastnost viru. Evoluce. Muzeme jen doufat, ze to nakonec skonci extremne nakazlivou a temer neskodnou mutaci, to by bylo idealni. Potkaji se s tim vsichni a temer nikomu to neublizi. Akorat ze to bohuzel neni zarucene a neda se to moc ovlivnit. Ne pri takovem rozsireni. Jedina moznost to zastavit byla uplne na zacatku a tu cinsti komousi propasli, mozna i zamerne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pon lis 29, 2021 0:00

mike: obdiv Tvé trpělivosti. By jsi z fleku mohl jít dělat ošetřovatele naproti za plot :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 0:28

:D programator musi mit trpelivost ;-) Navic mi prijde, ze vidim jiste pokroky. Neni v jadru spatnej ani hloupej, jen si nektere veci uplne neuvedomuje. A taky neni od veci videt pohled z druhe strany, kdyz neni vylozene agresivni. Protoze kdyz chces neco rozumneho prosadit, tak musis umet presvedcit takovehle lidi. Ne ty, se kteryma se domluvis snadno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 4:04

Narazil jsem na clanek v Nature, jak je to s omezenim sireni infekce po ockovani. Nic moc, zvlast kdyz se u nas vetsina lidi ockovala v zime a na jare: COVID vaccines cut the risk of transmitting Delta — but not for long. Jako vlastni ochrana furt dobry, jako ochrana ostatnich a spolecnosti to ale nema moc vyznam. Z tohodle hlediska zustava jen argument s nemocnicema a ten se zacne zmensovat s padajici vlnou, coz cekam v pristich tydnech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 10:26

Prvne - nespochybnuji ani v nejmensim, ze ochrana ockovani proti prenosu se casem vyrazne snizuje, hlavne s Deltou.

Co tam je asi nejdulezitejsi, je, jak dulezita ta Delta je - tim, ze je cca dvakrat nakazlivejsi (a potrebuje k nakaze vyrazne mensi virovou naloz) vlastne eliminovala obranny efekt ockovani. Vuci nakazeni i samotneho prenosu. Kdyby zustala Alpha, tak jsou ty cisla nekde uplne jinde.

Taky je tam zajimavy udaj, ze Pfizer chrani stale vyrazne vic nez Astra-Zeneca.

Ale co mi neni uplne jasne je, z jakych predpokladu prenosu vychazeli pri pocitani pravdepodobnosti prenosu, kdyz naznacuji, ze tech 67% nakazeni blizkeho kontaktu u ockovaneho Astra-Zenecou je cca stejna pravdepodobnost jako u neockovaneho. Bo mi z toho vychazi, ze bud tam chybi nejaky predpoklad (resp. jeho kontrola) nebo by musela byt "prirozena" imuniita vuci nakazeni teda hooodne vysoka.
Nejspise je to jen ukazka, ze zakon velkych cisel sice funguje pekne, ale srovnatelne to muze byt jenom pri srovnatelnych predpokladech. Jenom hadam, ale asi tam bude nejaka pricina, proc to tak nizko vychazi u neockovanych - napr. ockovani maji v prumeru vice blizkych kontaktu nez neockovani nebo neco podobneho. Nebo u blizkych nerozlisovali mezi ockovanymi/neockovanymi, co prekonali covid a tema, co nikdy s nicim nic spolecneho nemeli.

A mas nejaky podobny clanek i o tech, co covid prekonali? U nich by to melo fungovat hodne podobne.

Ja se nejvice divim tomu, ze Pfizer neupravil novou verzi vakciny i pro Deltu. Podle vseho by to nemel byt zadny problem, sice nejakou dobu by trvalo schvalovani (ale uz zkracene), ale sireni by se omezilo asi dost vyrazne.
Je ale jasne, ze duvod, proc se vakcina pouziva - ochrana vuci tezkemu prubehu a umrti - je vysoce plnena i puvodni verzi, omezeni sireni a samotneho nakazeni nebylo puvodnim cilem vakcin.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pon lis 29, 2021 12:00

Ja se nejvice divim tomu, ze Pfizer neupravil novou verzi vakciny i pro Deltu.

Min týden jsem četl, že už něco bastlej. U nich je navíc otázkou, zda považují za perspektivnější ty pilule, co už jsou ve schvalovacím procesu, nebo tohle ... dělají samozřejmě oboje, ale je zde otázka priorit. Zejména s ohledem na mizernou "výdrž" efektu očkování v čase.

... jako ochrana ostatnich a spolecnosti to ale nema moc vyznam.

Což znamená dvě věci. Jako povinné očkování to neprojde až tak easy. I když jsme kde jsme, takže je klidně možné, že to na zkoušku vypustí do světa a uvidí se co soudy na to.
Druhá, aktuálně ... a min od konce léta ... podstatně důležití věc je ta, že ten přístup "očkovaní jsou vždy v poho a nic nemusí" je tak půlkou současného průseru. Prostě založit očkovací kampaň z velké části na něčem jako "naočkujte se a můžete mít všechno na háku a smíte cokoli bez omezení", byl hodně blbej nápad. Teď už je to pro ty trotly vyloženě jízda na tygrovi ...
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 17:34

Další důkaz, že drogy jsou zlo. To, co píše o covidu a zejména situaci okolo ten potetovanej vyhulenec, to je fakt maso ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 18:04

Jakej potetovanej vyhulenec?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 18:05

JXD, kdo asi
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 18:18

On jeste zije? Kde?

A ty ses nechal predelat na zenskou, ze od nas cekas cteni myslenek? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 18:26

Nečekám čtení myšlenek, "potetovanej vyhulenec" je asi jako "kostnatý pták", "chlupatý slon",... Ale chápu, že to nepochopí každej. Já taky napoprvé hledal, co je chlupatý slon :D
Asi ještě žije, ale hlava už mu zřejmě moc neslouží. Nebo už má místo mozku z haše kostku, jinak nevím, jak si ty bláboly vysvětlit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví