Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » ned kvě 16, 2021 20:14

Obchody jsou už týden (zašel jsem do Decathlonu pro expediční food a nějáký cyklo nápoje).

Od zítra jsou zahrádky - buď očkován s papírem nebo opět s papírem po prodělání covidu, případně potvrzení ze zaměstnaní o proděalném testu nebo čestné prohlášení o tom, že student prodělal test ve školském zařízení. Zde, druhá stránka, odstavec C.

Další možnost je: "doložit podstoupení preventivního antigenního testu na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, na místě s negativním výsledkem".

Tak jsem dnes nakonec v DM koupil balení dvou testů a s JR jsme je provedli. Na místě se tedy máme do zrušení tohoto paskvilu čím prokazovat :roll:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod GreyMouse » ned kvě 16, 2021 22:28

apuka píše:Jo, jeste bych k tomu pridal jeden nelegislativni, ale pro "zainteresovane" hodne velky problem -kdyz na HO pracuje v domacnosti vice lidi, samozrejme vcetne konferenci/mytingu.

Ty naděláš... Když se se mnou v pátek po telefonu loučila kolegyně po asi třičtvrtěhodinovém hovoru, tak říkala, že už se těší na vzduch. Že má doma pracovní místo pod postelí, kde moc to moc nevětrá :D

BTW, v kterém jazyku jsi našel slovo myting?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon kvě 17, 2021 0:21

TVL, to je slizoun :D https://twitter.com/PArenberger/status/ ... 4878291971 (pardon, vypadalo to na mne nekde a je to takovy bizar, ze jsem se neudrzel ;-))

@Hafi: mas na nej taky vsazeno? Do kdy?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » pon kvě 17, 2021 6:37

chtěl jsem hned po nástupu, myslím, že kurz mohl být dobrý i kdyby tam byl termín do voleb a jak se ukazuje - peníze takřka zdarma. Ale bohužel to Chance/Tipsport vůbec nevypsala - ani tehdy, ani nikdy v mezičase.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pon kvě 17, 2021 18:09

„Všichni zákazníci se budou muset prokázat testem, očkováním či prodělanou nemocí covid-19 v posledních 90 dnech,“ hlásá podmínka návštěvy zahrádek zveřejněná na stránkách ministerstva.

Pro vstup do zahrádky se lidé v případě kontroly musí prokázat PCR testem, který není starší 7 dní. Test samozřejmě musí být negativní. U antigenních testů platí, že musí být starý maximálně 72 hodin. Uznáváno bude také potvrzení od zaměstnavatele, že člověk absolvoval nejdéle před 72 hodinami samotest s negativním výsledkem.

Zdroj

Je někde předepsáno (=vzor) jak to potvrzení ma vypadat?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » pon kvě 17, 2021 18:38

Takovými věcmi se vláda nezabývá. Tohle vypadá ale použitelně.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon kvě 17, 2021 18:53

@PP: Ty vid, jak se Ti ma (verohodne) prokazat zamestnanec, ze si sam udelal samotest? :wink: Ja jen, ze bys mu chtel davat potvrzeni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » pon kvě 17, 2021 19:10

A co teprve OSVČ - vydám si potvrzení sám sobě o tom, že se samotestuju a tím se budu prokazovat.

Ministerstvo na OSVČ totiž zapomnělo. Je jich tu jen slabý milion.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Koronavirus

Příspěvekod Lipon » pon kvě 17, 2021 22:43

Sám můžeš prohlašovat, někdo ti může něco potvrdit.
Já to řešil dneska na vnitřním sportovišti přesně takhle: OSVČ a prohlášení, základní údaje. DTTO u holiče. A nikdo to po mě ve finále nechtěl ani se nekuřák, jestli ho mám.
A ještě tam ráno byla televize, točili jak se lidi vrací do sportovišť.

Btw. prohlášení nikomu nepředáváš. Může do něj nahlédnout, ale není proč by si ho měl nechávat.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pon kvě 17, 2021 22:55

mike píše:TVL, to je slizoun :D
No co, možná si zas nabrali nějaké influencery, aby je naučili být free, cool a in :wink:
Nicméně to video mě zaujalo míň, než zpráva na jeho Twitteru, že se už otevřela registrace pro 40+. Babiš hlásil, že doufá, že to silná skupina čtyřicátníků vezme útokem, což se i stalo, po půlnoci to prý spadlo :lol: Já o tom naštěstí ani nevěděla, tak jsem si ušetřila vztekání. Tak si holt budu muset počkat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon kvě 17, 2021 23:05

Lipon píše:A nikdo to po mě ve finále nechtěl ani se nekuřák, jestli ho mám.

Co to? Telefon a automaticke opravy? Hodne kreativni :D

sobb píše: Babiš hlásil, že doufá, že to silná skupina čtyřicátníků vezme útokem, což se i stalo, po půlnoci to prý spadlo

:shock: jak se rika tem, co se nedokazou poucit z chyb? (pavprochy ted nemyslim :twisted:)

sobb píše:Tak si holt budu muset počkat.

Uz vis, kam pujdes?

BTW, mluvil jsem pred par dny s polskym kolegou, tipuju ho na 35 - 40. Uz je naockovany AZ a pry z toho byl dva dny nemocny (jako viroza).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pon kvě 17, 2021 23:17

mike píše:Uz vis, kam pujdes?
Jo, vím kam (můžeš si to zadat, v mém případě naše nejbližší nemocnice), zatím nevím kdy. Kdybych se předtím podívala na tabulky čekajících/volných za posledních 7 dnů, tak si to dám možná jinam. Ale nejsem si jistá, jak jsou ta čísla přesná a už se mi to nechce měnit. Rozdíl bude asi v řádu dnů, možná týden nebo deset dní, a zas tak na to nespěchám. Respektive se u mě toho ani po naočkování z více důvodů zas tolik nezmění. A co se týče cestování, tak Sever jsme pro letošek vzdali a do do Alp bychom stejně jeli až zkraje podzima, pokud Covid vůbec dovolí.

Co Ty a testy protilátek, něco nového?

Mí rodiče i Laďa už první dávku mají (všichni Pfizer) a bylo to v pohodě, tak snad to tak bude i s druhou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon kvě 17, 2021 23:22

Zatim ne, potreboval jsem ted dodelat jeden projekt a odbery se bohuzel delaji rano, coz by mi zkazilo den ;-) Ale uz bych si tam zajit mel.

Jo, Pfizer se z tohodle hlediska zda byt lepsi (a AZ nejhorsi). Snad to bude v pohode i u tebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pon kvě 17, 2021 23:31

Raději to nepodceňuj, už je to dost dlouho, co jsi to pravděpodobně měl.

Neznám ani nestuduju statistiky, ale znám pár (starších) lidí, kteří dostali AZ a taky byli celkem v pohodě.
Snad jo, normálně na očkování žádné přílišné reakce nemám, tak se tím nijak nestresuju.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon kvě 17, 2021 23:34

Ja vim, ale zas to nijak zvlast nespecha. Stejne bych se zrovna ockovat nemohl, telo se ted s necim popralo.

Vypada to, ze negativni ucinky maji negativni korelaci s vekem a to zvlast u AZ. Mladsi imunitni system je ucinnejsi a vic reaguje. Cimz si nemyslim, ze to s tebou neco udela, akorat ten triatlon o par dni odloz :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pon kvě 17, 2021 23:40

Jo vlasně, to pak jo. A když se potom registruješ, tak to asi bude rychlejší, budeš upřednosňován kvůli věku ( :twisted: )

Možný to je, neznám nikoho mladšího očkovanýho AZ.
S odkládáním triatlonu bohužel nemám žádný problém, jsem už leta lenivý zápecník :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod malejjarda » úte kvě 18, 2021 7:18

Tomas píše:
Další možnost je: "doložit podstoupení preventivního antigenního testu na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, na místě s negativním výsledkem".

Tak jsem dnes nakonec v DM koupil balení dvou testů a s JR jsme je provedli. Na místě se tedy máme do zrušení tohoto paskvilu čím prokazovat :roll:

To jako že se tím "čerstvě" udělaným testem budeš teď měsíc prokazovat v hospodě? :drinkers:
Taky mě napadlo, že by to byla možnost.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » úte kvě 18, 2021 8:14

Přesně tak, protože je to nařízení zcela o hovně. Objednám si pivo, skočím na záchod a test je na světě. Nikdo nemůže nic.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 10:03

Tomas píše:Tak jsem dnes nakonec v DM koupil balení dvou testů a s JR jsme je provedli. Na místě se tedy máme do zrušení tohoto paskvilu čím prokazovat :roll:

To koupi jedine vovce, staci PCR test i od nekoho, trochu znalosti v grafice a mas testik za 5min + barevny tisk (v zamestnani zdarma) a mas vse co je treba :wink:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 10:15

apuka píše:Kdyz se syn vratil do Vidne, napsal hlaseni na Web o navratu, druhy den se u nej objevil hasic a zkontroloval jeho doklady, ze je to on a ze se zdrzuje doma, dokonce, ze pokud bydli jeste s nekym, tak doma pouziva respirator.

Husty gestapo :shock: Nejakej jeste hasic to je moc tohle :D
A pokud je tam jako nekdo, tak mame po byte nosit respirator, no to urcite :D Nejsem vosel, taky nikde do firmy jsem pritelku nenapsal, jsme se dohodli ze budeme delat jako ze se kdyby neco nezname a nahodne jsme se potkali :)
Takze dotaz: bydlite sam?
Ano ziju sam.
:wink:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » úte kvě 18, 2021 10:17

ripper6 píše:To koupi jedine vovce, staci PCR test i od nekoho, trochu znalosti v grafice a mas testik za 5min + barevny tisk (v zamestnani zdarma) a mas vse co je treba :wink:

Njn, padělaný potvrzení o provedeném PCR testu může i takovýmu městapákovi trvat zhruba tak minutu (stačí zavolat vydavateli potvrzení), navíc má test časově omezenou platnost.

Vovce preferujou nenapadnutelný a dlouhodobě nejlevnější řešení.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 10:18

Tomas: 7dnu ne ma mit PCR test platnost? :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » úte kvě 18, 2021 10:54

sobb píše: Kdybych se předtím podívala na tabulky čekajících/volných za posledních 7 dnů, tak si to dám možná jinam.
Tak by to bylo celkem zbytečné, už mám termín na příští týden :) Uvolnili v podstatě celou více než tisícihlavou frontu, teď je tam už jen pár desítek čekajících.

Akorát mi, stejně jako Laďovi, nedošel PIN2 na mobil, že by spiknutí? :-k
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 18, 2021 12:05

@sobb: A jak se vám podařilo získat termín? Mě to na výběr termínu pustilo až po zadání PIN2 ze SMS. V mailu mám jen oznámení o úspěšné registraci a pak až potvrzení rezervace termínu, PIN2 žádný. Stali se z vás hackeři?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 12:10

Vida tolik dobrovolniku, to me zajma co z toho vzejde za 3 roky, kolik lidi zbude at uz s rakem treba nebo jinym problemem :-k
...ale urcite u tohoto vockovani vlade neverim :(
A dalsi vtip je ten, ze mi nikdo nerekl ze se jde vockovat kvuli zdravi, ale prej tam jde proto aby mohl cestovat / chodit do hospod :D To je videt ze neco neni ok :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » úte kvě 18, 2021 12:27

GreyMouse: hackeři tak úplně ne, jen nás napadlo se podívat do Správy rezervace a tam ten PIN2 byl

ripper6: ale no tak, další konspirační teoretik :wink:
Netuším, proč se očkují Tví známí, ale lidi v mém okolí proto aby to nechytli, či měli šanci lehkého průběhu. Možnost volnějšího cestování díky očkování má s celou situací přímou souvislost.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 18, 2021 13:01

@ripper6: To víš, těšíme se na ten čip, který nám píchnou pod kůži :twisted: (Náš pes čip má a vypadá spokojeně :D)

Co z toho všeho vzejde se samozřejmě teď neví. Ale švagrová, co dělá ve špitále, říkala už před pár měsíci, že se objevují případy rakoviny u mladých lidí, kteří covid prodělali. Malý vzorek, možná to byla náhoda a ve skutečnosti jich nebylo víc než normálně, ale kdo ví...

Pokud jde o mě, považuju očkování za míň nebezpečné/nepříjemné než se nakazit. A hlavně věřím, že je to cesta jak se z toho všeho vyhrabat a začít normálně žít.

Očkování je naštěstí dobrovolné, takže se nemusíš rozčilovat, že tě do něj někdo nutí ;-). Ale líbilo by se mi, kdyby byli chřipečkáři ve svých názorech konzistentní a ne třeba jako rektor UK Zima, který ještě začátkem roku vyhlašoval, že se má všechno uvolnit, protože ten virus tady prostě bude, tak se s ním musíme naučit žít. A když měl o pár dní později potíže s dýcháním a pozitivní test, tak místo aby se s virem sžíval hezky doma v posteli, tak zabíral místo v nemocnici na plicní ventilaci a na operačním sále.


@sobb: Jo takhle, mě přišel PIN2 necelý den po registraci, takže jsem ani nezačala nikde pátrat :-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » úte kvě 18, 2021 15:26

GreyMouse: dotaz zni jak vis ze jses prave ty nenakazila? :) Prece rikaj ze to i muze probehnout bez priznaku :wink:

Jak vis ze se z neceho dostane a bude se normalne zit? Mutace mutaci = za 6 mesicu je nutne se napichat znova :wink:
Plus jeste jses prenasec se ted rika, takze prave me muze takovej nekdo nakazit :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte kvě 18, 2021 15:40

@ripper6: Asi jsi ve skole moc nanaslouchal jednoduche statistice ze? Bo vypada, ze nektere pomerne jednoduche poctu jsou pro Tebe hodne slozite....

Asi Te ani nenapadlo, ze nekdo se napriklad mohl ockovat i kvuli tomu, aby se konecne mohl podivat na sve stare rodice s co nejmensi obavaou o moznem nakazeni (viz ty dve vety vyse)? U Tebe toto moc nepredpokladam...

Uz se tady probiralo, ze mnoho lidi, i co meli bezpriznakovy nebo skoro bezpriznakovy prubeh ma najednou dlouhodobe potize. Ruzne, rakovinu zatim nikdo tady krome GM nespominal. Ale dostatecne na to, aby jsi nemohl spokojene zit svuj bezny zivot. Jo - tyka se to i mladych lidi :wink:.

A s padelanym vysledkem PCR testu - zkus a bude tady asi docela dost lidi prat, at se s tim pekne spalis. Urcite by mistni pravnici Ti vysvetlili, ze v pripade, ze bys nahodou byl ve skutecnosti pozitivni, mel bys asi pekny problem sve chovani vysvetlovat pred soudem... No a pokud by Te napadlo pred tim soudem utect nekam do zahranici a tam se na to prislo, tak... hodne stesti...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte kvě 18, 2021 17:05

To je spis pravdepodobnost a porovnani rizik. Mne prijdou chripeckari jako nekdo, kdo odmita vlezt do vytahu, protoze by se mohl utrhnout a radej z desateho patra sleza po pradelni snure :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron