Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 25, 2021 16:54

ketrin píše:Čekala bych...

To byl recnicky obrat nebo bys od nich fakt neco pouzitelneho cekala? :twisted:

Co jsem slysel, tak slavne kompenzace vetsina lidi nepouzije, protoze nezvladnou papirovani, aby proslo. Tomu se rika pomoc v nouzi :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » čtv bře 25, 2021 20:50

a ve finále spousta z nich zjistí, že náhradu dostala vyplacenou, akorát ji fakticky dostal někdo jinej (podvodník)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát bře 26, 2021 10:06

V souladu s nařízemími sme se fčííl fšici ve firmě dlúbali v nose. Negat, fšici. Za týden zas. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod milarepa » pát bře 26, 2021 10:07

kdo nechce sedět doma nebo být uvázaný u boudy v okrese, tak tady je generátor čestných prohlášení
https://prohlaseni.altair.blog/
mám jich vytištěných několik a vždy když jedu na hory tak nějaké vytáhnu jak králika z kloubouku :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » pát bře 26, 2021 11:06

pp: Ty ty lidi ve firmě nemáš moc rád, co? :-) Proč jsi proboha kupoval šťourací a ne slintací? Plivat je mnohem příjemnější než šťourat. A u šťourání dost záleží na tom, jak to odebereš. Když to uděláš blbě může Ti uniknout pozitivní jedinec do oběhu.

Já teda ke mě kupoval slintací tyto:

https://www.goleto.cz/zdravotni-pomucky ... ce-20-kusu

A spokojenost. Už jsme jich vyplácali nižší stovky a v pohodě. Kdo byl pozitivní dle slintání, byl potvrzen PCRkem. Takže za mě dobrý.

P.S. Cena cca 69 za kus a 60 vymlátím z pojišťovny. Takže cca 10 Kč že svého a to přežiju.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát bře 26, 2021 11:22

Já sem původně chtěl plivací, ale protože.... neobjednával sem to já, nějak to prostě dopadlo jinak než sem chtěl. Ale šťourací jen v nose, ne až v dutinách.

Já jich koupil 50 ks, to mi vydrží na tři rundy testování = ještě dva týdny (pokud nepředepíšou častější testování), těch 50 ks stálo téměř na korunu přesně 5tis, čili stovku za kus. Esli budu žádat o ten příspěvek 60/kus nevím, bojím se že kolem toho bude strašně byrokracie a ty tři tisíce, co můžu dostat, firmu nepoloží, dyž je nedostanu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » pát bře 26, 2021 12:22

pavproch píše:V souladu s nařízemími sme se fčííl fšici ve firmě dlúbali v nose.

A neměl tys tam pár pozitivních případů už v minulosti? Afaik očkovaný a 90 dní po posledním pozitivním testu nemusíš. Teda nařízení jsem nečetl, ale můj zaměstnavatel to dělá takto a za normálních okolností se k jakýmkoli nařízením staví předposraně.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát bře 26, 2021 13:13

Jo, dva to na podzim měli ale je to už víc než 90dní.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mmmmichal » pát bře 26, 2021 19:53

jestli už ty okresy neotevřou tak okoušu stěny doma... ](*,)
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Koronavirus

Příspěvekod Bruca » pát bře 26, 2021 20:48

A co ti na okresech vadí? Si napiš čestné prohlášení, že jdeš krmit veverky a vem orechy, a je to, no ne? :D

Na víkend máme v plánu výlet přes hranice zl, uh a km okresu. Nemyslím si, že by nás v lese někdo kontroloval :((

A když jdeš na pohřeb grilováného kuřete Jardy, tak vás může být dokonce 15 :D
https://funebralis.cz/generator/
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 448
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » pát bře 26, 2021 21:34

Jasně, a každej městapák na hranici okresu se ze toho podělá a pustí tě tam.

Vznikla tady zcela labilní situace - vláda něco nařídila, lidi jim to nežerou a dle všeho ani výkonná moc z toho co jsem viděl (až na pár městapáků, co si to vyložili po svým). Dnes jsem jel na kole kolem Dolanskýho mostu přes Berounku (nepřejížděl jsem ho, protože odděluje Plzeň-město od Plzně-severu). Desítky kilometrů tam není žádný místo jak Berounku přejet, jen tenhle most a státovka přes něj. Nebyl tam nikdo, auta jezdily, v poledne.

Přes týden jsem se zas potloukal na kole nad zámkem Kozel - je tam jen pár štěrkovek, lesních cest a byl tam provoz jak na Václaváku. Tam se nedá nikam dojet, je tam jen pár chalup, ale byl tam provoz jak prase. Přesně tady. Dodávky, SUV, osobáky v lese, pecka.

Jsme teď takoví Králové Šumavy s vládou zcela odtrženou od reality.

A dnes cestou zpět jsem byl opět na kole na hranici okresu, dálniční přivaděč z D5 na Plzeň. Za tu dobu než jsem to tam vykroužil přes nadjezd přes dálnici a zpět na Plzeň tam proletělo tak 50 aut. Kontrolovali jedno.

Nemám nijak pozitivní vztah k silovým složkám, ale bylo mi jich líto. Policajt kontroloval auto a voják tam stál v maskáčích s FFP2/3 u dálnice, tak jsem ho aspoň pozdravil a on mě taky.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát bře 26, 2021 22:38

Denne koukam na sedlecky checkpoint na hranici Prahy. Auta volne projizdeji, jednou za cas nejake zastavi. Mozna tak jedno z 10 - 20, pricemz vecer je tam podstatne mensi provoz, nez pres den. Se jim nedivim, kdyby staveli vsechny, tak to za chvili totalne ucpou a navic to musi byt silne demotivuji cinnost.

Vypuklo jaro a dneska bylo venku silene lidi jeste po setmeni. Peklo. U hospody sroceni matek s detma, vedle v parku opilcu. Za mestem tlupa desitek pubertaku roztahana asi na kilometru a porvavajici na sebe pres celou delku, v lese nekolik ohnicku, v zahradkarske kolonii a na zahradach vatry a spousty lidi okolo... takhle ten lockdown nevybudujeme, soudruzi [-X :twisted:

Chodim tu takhle ven denne uz nevim kolik let a tolik lidi jsem snad venku jeste nevidel, po setmeni urcite ne. Mozna by se Bures misto vymysleni nesmyslu mohl ucit hlaskovat slovo kontraproduktivni. S tim by si pri svych jazykovych schopnostech mohl do voleb vystacit, cimz by se vyresilo spousta problemu najednou :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » sob bře 27, 2021 0:20

Jo, to sedí ... včera jsem byl mamince se psem (musela někam pryč, tak aby nebyl x hodin zavřenej doma) a tolik lidí jsem na Hanspaulce, Babě a v Šárce nikdy neviděl. Mraky dospělých s dětma, psi, kočárky, větší špunti ... potkával jsem lidi v Šárce i tam, kde normálně člověk nikoho nepotká ani smykem. A to jsem šel schválně ve dvě odpoledne s předpokladem, že v tuhle dobu to ještě nebude tak hrozný. Ladronka cestou domů obložená auty jak v létě o víkendu.

A roušky slovy DVĚ, z toho jedna holčina ji měla staženou jen na pusu. Šla poklidným tempem, na nějaké respirační problémy nevypadala, takže bezpochyby celou dýchala právě jen tím nosem. To se fakt vyplatí. Ale třeba měla pocit, že jí tak víc sluší:-))).

A dnes jsem po práci něco dělal na zahradě a tolik lidí hrnoucích se na Cibulku jsem taky ještě neviděl.

Je to zmar. A díky tomu spolku retardů ze Sněmovní ještě min 2 týdny bude.

Pozn. ... Bába v tomhle myslím relativně nevinně, hlavní plašani jsou suveréně Hamáček s Blatným. Bába si už tolikrát naběhl, že sám myslím nějakou aktivitu v tomto směru nevykazuje. Ono to s ohledem na ty dva exoty ani není třeba a vlastně ani snad nejde.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 27, 2021 1:21

Jako ze by udelali neco, co reditel Zemekoule neschvalil? Tomu neverim, on jen vzdycky necha delat nepopularni veci nekoho jineho a sam vyleze az kdyz se muze pochlubit cizim perim.

Rousky jsem nepocital, vetsina lidi je bez nich, ale obcas nekoho s respiratorem potkam. Lidi, co maji venku rousku pod nosem taky nechapu, to prece nedava zadny smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mmmmichal » sob bře 27, 2021 8:36

mike píše: Lidi, co maji venku rousku pod nosem taky nechapu, to prece nedava zadny smysl.


to je jednoduchy.. kdyz ji nebudes mit vubec, je to moc nápadný. kdyz ji budes mit na pul zerdi, tak musi clovek zaostrit na vetsi dalku, jestli ji mas spravne i pres nos :rolleyes:
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » sob bře 27, 2021 10:42

uz to delsi dobu pozoruji a zrejme nejucinnejsi ochrana pred virem neni rouska ci respirator ale kocarek :)
Lockdown je taky charakteristicky tim, ze co se davu lidi venku tyce, neni uz rozdil mezi vikendem a vsednim dnem nebo jen minimalni :) Zasadni vliv uz ma jen pocasi, viz ten vcerejsek :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 27, 2021 21:34

Jj, dneska jsem sel o neco driv, jeste za svetla, a venku skoro nikdo. Asi se lidi vcera, na rozdil ode mne, koukli na predpoved :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 28, 2021 20:35

A je to tady, brnenska mutace :twisted:

Preventivni atomovka to spravi a krome toho hromadu dalsich veci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř bře 31, 2021 23:40

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Vexo » čtv dub 1, 2021 8:05

mike píše:https://mapy.cz/omezeni?x=15.5874206&y=49.8389194&z=7

odkaz nic neukazuje, jen prazdnou mapu...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv dub 1, 2021 8:10

Ale ukazuje... :lol: Mozna Tebe posoudil uz pri spusteni jako az prilis Covid-nerezistentniho, resp. prilis Covid-nebezpecneho :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16586
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » čtv dub 1, 2021 10:35

:smt023 To se jim povedlo :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » čtv dub 1, 2021 13:49

Seznam tentokrát vskutku zabodoval. :lol:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » čtv dub 1, 2021 16:11

Dobrý jsou ty hlášky z testu:
Karbonizuji koksohydráty...
Zkoušel jsem to asi destkrát, ale ze svatého grálu zneuznaných vědců: „Karbonizujte koksohydráty! Termujte nukleáry! Akcelerujte moderáty! Ohřejte mi párek,“ je tam bohužel jenom tahle jedna...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv dub 1, 2021 17:15

Vexo píše:odkaz nic neukazuje, jen prazdnou mapu...

Zvlastni, mne ted taky, ale pri druhem pokusu uz to bylo spravne... Covidovy april od Seznamu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Vexo » čtv dub 1, 2021 20:07

mike píše:Zvlastni, mne ted taky, ale pri druhem pokusu uz to bylo spravne... Covidovy april od Seznamu.
Nefacha.. na firemnim notasu mi to vzdy hodi odkaz skrz en.mapy.cz. po umazani me to hodilo na letiste, ale niceho zvlastniho sem si tam nevsim..
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv dub 1, 2021 21:16

To by mohlo byt ono. "Chytry" sw te hodi na anglickou verzi a tam to asi neni. Prepni manualne na ceskou a mozna to najdes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod lojzmen » pát dub 2, 2021 19:50

Mně to neukázalo na mobilu, na PC ano.
Mohu poslat obrázky.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1104
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Koronavirus

Příspěvekod Vexo » sob dub 3, 2021 13:45

už dobrý, ještě jsem to zastihl :D
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon dub 5, 2021 2:25

Velikoce jsem nejak neresil, ale kdyz na to ted koukam zpetne... Chapu spravne, ze v patek zavreli obchody, ktery by jinak nebyly zavrene a v pondeli je zavrene nechali? Cimz zpusobili velmi nadstandardni navaly? Bych cekal, ze to bude presne naopak, povoli i pondeli, aby navalum zabranili... Mezitim Bures posila Blatnemu dalsi vytykaci dopisy a jede osobne jednat o vakcinach, cimz zpusobi, ze jich dostaneme min, nez kdyby se do toho nesr*l.

Teda, ja furt zustavam u blbosti a neschopnosti, ale fakt uz se nedivim lidem, co veri spikleneckym teoriim, ze se ti klauni snazi protahovat epidemii a nouzovy stav, aby si nahrabali. Dneska jsem nekde zahlid, ze se spikli i s rosnickari, kteri vydali na vikend spatnou predpoved, ktera nevysla :D

Napada mne jina. Kdyz Buresovi nevyslo best in covid, tak se rozhodnul, ze best bude, ale od konce. Rozjeto ma dobre, San Marino uz jsme predehnali a zbyva jen Gibraltar se svymi 94 mrtvymi pri velikost mensiho mesta, to je pri nasem tempu tak na mesic. Za odmenu bychom specialne pro nej meli obnovit tradici defenestraci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví