Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » ned bře 14, 2021 15:00

Etheric píše:Neber to jako hate, to vůbec, ale nemáš sám pocit, že právě kvůli přístupu jako ve výše uvedené větě, často obohacené o oblíbenou českou frázi "nenaděláš nic", to tady vypadá jak to vypadá?

Samozřejmě, že jo. Tak úplně nejlepší věc je chodit k volbám, což narozdíl od většiny těch co u piva nadávají narozdíl od nich dělám. To je asi ta nejlepší věc co může každý z nás dělat. Kdyby toto dělala většina lidí, co nejsou se současným stavem spokojeni, tak bude problém z velké části vyřešen. Tam je ale problém v tom, že dost lidí to zase zcela nekriticky hodí oligarchovi i přes ten výkon, který tady za poslední volební období předvedl. S některýma lidma nelze hnout a hodí to zas agentovi, i když vlastně nedokážou nijak racionálně oddůvodnit proč to dělají a proč jim to připadne dobrý.

Ono jako OSVČ teď taky nemám úplně na růžích ustláno a stát mi v tom nijak nepomáhá, navíc ze mě udělal učitele na poloviční úvazek, protože on-line výuka nefunguje. Je to těžký.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned bře 14, 2021 16:15

Jasně, chodit k volbám, ale po přečtení kandidátky posledních voleb jsem vzal papír, na něj napsal "kdyby mohly volby něco změnit, dávno by je zakázali", podepsal se pod to a odevzdal jako neplatný hlas. Prostě jsem zvolil to nejmenší zlo. Jako u prezidenta, kdy jsem s velkým, ale zatraceně velkým sebezapřením dal hlas Zembii, páč představa, že vyhraje sluníčkář a začnou tu růst mešity jak houby po dešti, byla nepřijatelná.
Jinak s tím odevzdáním hlasů evidentnímu zlu máš bohužel pravdu, nechápu to, ty lidi snad nepřemýšlí, když ví, co jsou zač a stejně jim ten hlas daj..

Vidíš, já zas teď supluju stát, kterej zavřel denní stacionáře, odlehčovací péči atd. Samozřejmě se nedostane na všechny, děti si tahaly sirky, kdo měl bez hlavičky, smůla.. Jenže tu péči potřebují všechny stejně, ale my se nenaklonujem. Řešilo by to udělení výjimky pro výše zmíněné služby. Však jsou to pořád stejný děti a stejní pečovatelé, už vpodstatě druhá rodina.. Naštěstí nikdo nezakázal dobrovolnickou činnost v rámci poskytování zdravotní péče a sociálních služeb, tak se to dá tak trochu obejít, ale bohužel to tímto stylem nejde plně nahradit. A ti, kteří to dělali za peníze, sice mizerný, ale pořád peníze, to teď dělají zadarmo.
Děsím se chvíle, až se všechno otevře a ty děti, který byly izolovaný a za tu dobu ztratily všechny sociální návyky se budou muset opět zapojit a fungovat, to bude mazec...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8091
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 14, 2021 18:11

Bacha, tohle uz prepadava za hranu politicke diskuse souvisejici s koronavirem. Ale ne uplne, zkusim to tam vratit. Udelal jsi dve zasadni chyby. Rozhodne v tom nejsi sam, ale je dobre se z nich poucit a neopakovat je.

Etheric píše:po přečtení kandidátky posledních voleb jsem vzal papír, na něj napsal "kdyby mohly volby něco změnit, dávno by je zakázali", podepsal se pod to a odevzdal jako neplatný hlas. Prostě jsem zvolil to nejmenší zlo.

Bohuzel jsi zvolil zlo nejvetsi. Ta hlaska je bonmot, ktery pri hlubsim zamysleni neobstoji. Nemuzes zmenit system, vsak by to taky bylo proti smyslu voleb. Nemuzes zmenit to, ze se tam dostanou lidi neidealni, kteri te zklamou nebo dokonce spatni. To vyplyva ze samotne podstaty a lidske povahy, jak politiku, tak volicu. System ovsem obvykle zaridi, ze kdyz zklamou dostatecne mnozstvi lidi, tak je vystridaji jini. Ovsem jen v pripade, ze se tam nedostane opravdova svine, ktera system znici. Tomu svym malym dilem zabranit muzes, ale neplatnym hlasem to neudelas.

Na koronakrizi je krasne videt, ze neni jedno, kdo tam je. Sice nevime, jak by si vedli ostatni, ale vime skoro jiste, ze lip. Protoze hur uz to nejde, jsme nejhorsi na svete. Samozrejme, ze bychom na ne taky nadavali, ale jen proto, ze bychom nevedeli, jak spatne by to mohlo byt. Za tohle "mensi zlo" draze platime a jeste hodne zaplatime.

Etheric píše:páč představa, že vyhraje sluníčkář a začnou tu růst mešity jak houby po dešti, byla nepřijatelná

To jsi ovsem skocil zembii na spek spolu se spoustou jinych a aktualni situace je toho dusledkem. Celou dobu tam Burese drzi a i kdyz by ted uz asi nebyl problem ho shodit, k cemu by to vedlo? Zembie by ho tam bud podrzela v demisi nebo si najmenovala vladu svych kamaradicku, ktera by ji sla na ruku. Vsak uz se o to i pokousi. Proste jsi vymenil male imaginarni riziko za velke realne. Estebak uz taky rozehrava tuhle kartu.

Tahle dve zla by kazde samo o sobe nebylo tak velke, ale dohromady je to v krizove situaci pruser.

Blbe je, ze spousta lidi nedokaze rizika posoudit a klidne si otoci jejich vnimani vzhruru nohama. Viz treba ockovani. Nenecham se ockovat tim svinstvem, to radej koronavira. Ano, ockovani neni bezrizikove a pri velke smule muze cloveka i zabit, ale chytit koronavirus znamena riziko asi 1000x vetsi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned bře 14, 2021 18:47

Jenže ti nabízení, tedy alespoň v seznamu u nás, byli zlo všichni a ani s jedním jsem nesouhlasil. Tudíž menší zlo je neplatný hlas, než nevolit vůbec. Když se mi nikdo z nabízených nezamlouvá, co mám jako dělat? To je mi tedy možnost volby... Zvol si mezi debilem, idiotem anebo dementem...

Jsme sice nejhorší, ale to neznamená, že nemůže být hůř. Určitě to jde posrat i ještě víc.

Skočil na špek.. Ne, neskočil, pro mě opravdu byla tato volba menší zlo, kdo mohl vědět, že přijde pandemie? Nikdo. Tenkrát byla jasná hrozba migrace a možný pokusy o multikulti.. Kdybych věděl, jak to bude dál, volil bych jinak? Vždyť nebylo z koho vybírat... Sorry, ale invazi muslimů vnímám jako větší nebezpečí, než celou pandemii. Protože pandemie jednou skončí, ikdyby zabila půl národa. Zato invaze nás časem pohltí všechny a budeme nuceni žít podle jejich pravidel, který jsou mi absolutně proti srsti. Multikulti svět nefunguje, tak to bylo, je a bude.

Očkovat se nenechám, radši koronu. Ideálně co nejtěžší a DNR. Klidně chcípnu doma krysí smrtí, žít v těhle sračkách je stejně neúnosný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8091
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 14, 2021 19:09

Etheric píše:Jsme sice nejhorší, ale to neznamená, že nemůže být hůř. Určitě to jde posrat i ještě víc.

Pravdepodobnost. Kdyz jsme nejhorsi na svete, tak je obrovska sance, ze by tomu tak nebylo. Navic v tomhle pripade vime, ze problem je v jednom totalne neschopnem mikromanagorovi, ktery si hraje na diktatora a vsechno posere. Nikdo jiny takovy tady neni.

Etheric píše:Skočil na špek.. Ne, neskočil, pro mě opravdu byla tato volba menší zlo, kdo mohl vědět, že přijde pandemie? Nikdo.

Spravne. Ale ted uz to vis a muzes zpetne vyhodnotit vysledek. Tak se to dela, poucit ze z chyb. Prvni krok je si ty chyby pripustit. Neni to tak tezke.

Etheric píše:Tenkrát byla jasná hrozba migrace a možný pokusy o multikulti.. Kdybych věděl, jak to bude dál, volil bych jinak? Vždyť nebylo z koho vybírat...

Jak to, ze ne? Vyber byl mezi neskodnym fikusem a polodementnim mstivym skodicem. Pricemz s tim druhym uz jsme meli zkusenosti dost a vedeli, ze je to otresne i bez covidu.

Etheric píše:Sorry, ale invazi muslimů vnímám jako větší nebezpečí, než celou pandemii.

Migraci tady resit nechci, to uz je za hranou. Ale z hlediska te volby, vzdyt prezident v tomhle smeru zadne moznosti nema tj. zadne nebezpeci to neni. Zato ma pravomoce drzet u vlady neschopneho estebaka a toho bohuzel zembie vyuziva. Opet, posouzeni rizik. Zopakuju, zes mu skocil na spek. Stane se, ale je dobre se z toho poucit, zvlast kdyz se estebak pokousi vytahovat stejny spek znovu.

Etheric píše:Očkovat se nenechám, radši koronu. Ideálně co nejtěžší a DNR. Klidně chcípnu doma krysí smrtí, žít v těhle sračkách je stejně neúnosný

Az se vetsina lidi naockuje, budou tyhle sracky historii. Je dobre se koukat trochu dopredu. Lidstvo prezilo podstatne horsi veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned bře 14, 2021 19:26

Já už ztratil důvěru v druh homo sapiens sapiens, to je ten problém.
Fajn, ať se všichni naočkují, ale beze mě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8091
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » ned bře 14, 2021 20:01

No ty vole...
Mešity rostoucí jako houby po dešti pobavily nejvíc...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Koronavirus

Příspěvekod milarepa » ned bře 14, 2021 20:18

Etheric píše:Skočil na špek.. Ne, neskočil, pro mě opravdu byla tato volba menší zlo, kdo mohl vědět, že přijde pandemie? Nikdo. Tenkrát byla jasná hrozba migrace a možný pokusy o multikulti.. Kdybych věděl, jak to bude dál, volil bych jinak? Vždyť nebylo z koho vybírat... Sorry, ale invazi muslimů vnímám jako větší nebezpečí, než celou pandemii. Protože pandemie jednou skončí, ikdyby zabila půl národa. Zato invaze nás časem pohltí všechny a budeme nuceni žít podle jejich pravidel, který jsou mi absolutně proti srsti. Multikulti svět nefunguje, tak to bylo, je a bude.

Očkovat se nenechám, radši koronu. Ideálně co nejtěžší a DNR. Klidně chcípnu doma krysí smrtí, žít v těhle sračkách je stejně neúnosný


tvůj pohled je naprosto správný, pokud se to tady zasere, tak jako se to stalo na západě, tak z toho se už jen tak nevyhrabeme, je čeká co nevidět občanská válka, zatímco my si s tím bordelem, co se teď tady děje časem nějak poradíme.....

politiku neber zase až tak vážně, není tam nikdo dobrý, nemá smysl se v tom moc šťárat, prostě to vždycky hoď tomu, kdo je jednoznačně proti věcem, které jsou podle tebe nebezpečné, více energie tomu nedávej a jdi od toho, tudíž i ten Zeman byl v daný moment správná volba, je to sice zlomyslný a mstivý senil, ale ten druhý by byl úplná kalamaita, takže cajk.... v říjnu to hod japončíkovi nebo mladému klausíkovi a rychle pryč od toho :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned bře 14, 2021 20:32

milarepa píše: není tam nikdo dobrý, nemá smysl se v tom moc šťárat, prostě to vždycky hoď tomu, kdo je jednoznačně proti věcem, které jsou podle tebe nebezpečné

Tak nějak to vidím taky..
Japončíkovi určitě ne, páč jde proti tomu, o co se snažím. Větu jako "zdravé školství bez inkluze" nemůže člověk se zdravým rozumem vypustit z huby
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8091
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 14, 2021 22:03

Stacilo, panove. Tohle vlakno je o koronaviru a vecech s nim souvisejicich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Kuba Turek » ned bře 14, 2021 22:06

mike píše:Bacha, tohle uz prepadava za hranu politicke diskuse souvisejici s koronavirem. Ale ne uplne, zkusim to tam vratit. Udelal jsi dve zasadni chyby. Rozhodne v tom nejsi sam, ale je dobre se z nich poucit a neopakovat je.


Problém je, že si spousta lidí tyhle chyby nepřipustí ani zpětně. Ze široka viděno jde o důsledek špatného vzdělání a to především humanitního, pro všechny školáky.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 14, 2021 22:15

Mne to prijde spis jako dusledek povahy. Souvisi to i s zivotnima zkusenostna a inteligenci, ale u nekoho to ego prevladne. Dalsi cast lidi proste rozum nema a jede na emocich, na ty jsou prave mirene ty speky.

Ale jak uz jsem psal, vratme se k tematu, tahle politicka odbocka uz byla pres caru a muzu za to i ja, ac jsem puvodne chtel vratit vykolejenou diskusi zpet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 15, 2021 4:05

Burzovni analytici, ktere sleduju, analyzuji taky vyvoj covidu. Protoze ceny na burze s tim souvisi. Maly vytah z dnesni analyzy:

The number of cases, deaths, and hospitalizations for COVID-19 are on the downtrend in the United States, which is good to see.

The chart looks similar for the United Kingdom and many other countries.

However, there are signs of an upturn in virus cases in some countries in Europe, and a few others like India.


Normalne se tam stydim napsat, odkud jsem :evil: Od lidi USA prichazeji vesmes optimisticke zpravy, ockuji se cim dal mladsi rocniky a postupne se otevira. Coz ma pomerne priznivy vliv na ceny akcii a nasledne i na muj ucet. Mozna bych si mel vydelane penize vsadit na to, ze budeme posledni jak v ockovani, tak v otevirani :? Sice by to byl stret zajmu, ale ten je u nas prece v poradku.

BTW, MZCR dokonce zacalo mazat nepekna data resp. pridali jim ctyri tydny zpozdeni, aby nebyl aktualni narust tak videt. Vyjimecne sem dam odkaz na poblisty (jinak jen v ramci poznej sveho nepritele), jelikoz to Hlavenka pekne sepsal a v komentarich jsou i odkazy na porovnani predtim a ted: Nevypadalo to hezky, tak jsme minulost smazali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » pon bře 15, 2021 8:54

mike píše:Normalne se tam stydim napsat, odkud jsem

Já většinou píšu: "I am from Czech Republic - The Covid Kingdom" :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » pon bře 15, 2021 9:13

mike píše:BTW, MZCR dokonce zacalo mazat nepekna data resp. pridali jim ctyri tydny zpozdeni, aby nebyl aktualni narust tak videt.

Zoufalost. Tak stačí zas používat toto. Tam už to vypadá, tak jak to vypadat má :lol: To zavání nedostatkem úředníků a nebo micromanager nestíhá štemplovat a validovat data, ale chápu, stíhat tohle, rozvážet roušky a ještě k tomu shánět antiparazitika pro koně není taková sranda.
mike píše:Mozna bych si mel vydelane penize vsadit na to, ze budeme posledni jak v ockovani, tak v otevirani.
Toho se hrozím taky, vlastně je dost pravděpodobné, že ČR bude ostatníma považovaná ještě za pár měsíců za problémovou zemi, tzn. - problém přicestovat, problém vycestovat. Jestli schválej očkovací pasy, vycestovat bez COVID screeningu budou moci jenom očkovaní důchodci. Plebs v produktivním věku holt bude platit testy, aby se někam vůbec podíval a tam bude po příjezdu ještě pro jistotu dva týdny v karanténě :|

Holt "Silné Česko".
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod milarepa » pon bře 15, 2021 13:43

Obrázek

Obrázek

Obrázek
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » pon bře 15, 2021 15:09

https://dfens-cz.com/fsm-covid-edition- ... imo-okres/

Zde Dfensův pohled na aktuální opatření vlády.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pon bře 15, 2021 16:06

Normalne se tam stydim napsat, odkud jsem ...


Ale prd, naopak, amíci jsou uznalí a budeš za hrdinu co neochvějně odolává katastrofě navzdory neschopnosti vrchnosti. Na tohle oni docela dají:-).

Jinak dnes pobavil Hami ... ještě dva měsíce přísných opatření a budeme venku z nejhoršího. :axe:

Já pevně doufám, že zrovna u u socánků to ten poslední průzkum trefil. A čekistovi Michálkovi bych po volbách dal za stranický úkol prověřit všechny smlouvy vnitra během pandemie. Třeba by v rámci výkonu trestu Hamáček poprvé v životě dělal něco jiného, než bafuňáře. :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 15, 2021 18:17

Tomas píše:To zavání nedostatkem úředníků a nebo micromanager nestíhá štemplovat a validovat data...

To by prestali data zverejnovat, ale oni urizli mesic zpetne ta uz zverejnena. Meli tyhle tendence uz driv, ale zatim to vzdycky vzdali. Za mne znak rostouciho zoufalstvi a neschopnosti.

Tomas píše:... vlastně je dost pravděpodobné, že ČR bude ostatníma považovaná ještě za pár měsíců za problémovou zemi, tzn. - problém přicestovat, problém vycestovat.

Optimisticka varianta je, ze letos budeme cestovat s testy. Pesimisticka ze nam zavrou hranice uplne, protoze pro zbytek sveta budeme neco jako Tyfova Mary.

Medak píše:A čekistovi Michálkovi bych po volbách dal za stranický úkol prověřit všechny smlouvy vnitra během pandemie.

To uz zas moc zabrusujeme do politiky... postval bych ho nejdriv na Burese a jeho poskoky, ale chtelo by to nejaky plan, jak se ho pak zbavit. Nakonec, muzes jim to navrhnout, maji podobne forum, jako my. Obcas se tam kouknu, je to docela sranda, lepsi nez sledovat mraveniste ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ratel » úte bře 16, 2021 11:45

Mezinárodní tým vědců objevil na jihovýchodě Číny 24 doposud neznámých netopýřích koronavirů.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr

tak to jsme v (.) . Zase netopyre. Vite nekdo jaky virus maj motyle?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » úte bře 16, 2021 12:41

Víme. Ale jseš si jist, že to chceš vědět? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » úte bře 16, 2021 14:31

mike píše:To by prestali data zverejnovat, ale oni urizli mesic zpetne ta uz zverejnena. Meli tyhle tendence uz driv, ale zatim to vzdycky vzdali. Za mne znak rostouciho zoufalstvi a neschopnosti.

Já to myslel ironicky. Dlouhodobě pozoruju snahu státu data co nejmíň zveřejňovat. Vždyť my nemáme dodnes ani žádnou statistiku nebo analýzu toho kde se člověk nakazil. Minimálně v začátcích, kdy se "trasovalo" z toho měl být jasný výstup, ale nikdy jsem nic takovýho neviděl. Občas někdo prohlásí, že se lidi nejvíc nakazí v rodině a v práci, ale to nemá žádnou váhu. Veřejně dostupná studie tak základní věci neexistuje. Takže máme zavřený papírnictví a nemůžou se prodávat pomlázky. Vlastně nic z toho co se děje teď se neopírá o žádná tvrdá a dostupná data. Demagogie a diletanství.
mike píše:Optimisticka varianta je, ze letos budeme cestovat s testy. Pesimisticka ze nam zavrou hranice uplne, protoze pro zbytek sveta budeme neco jako Tyfova Mary.

Asi tak, ale já už se letos rozhodl a vsadím na liberální Švédsko. Co jsem vypozoroval, pro občany EU je a bylo otevřený pořád. Sice s testem, ale to mi nevadí. Dlouho jsem tam nebyl a tak konečně asi proběhne Kungsleden (minimálně aspoň část) až sleze sníh.

EDIT: Dlouhodobě to sleduju tady a ve finále se to zlepšuje. Ještě měsíc zpět to bylo ve spoustě státu červený - tzn. uzavřeno, ale spousta jich zmodrala - vstup s testem.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » úte bře 16, 2021 18:54

pavproch píše:Sem se ftym (nařízeních, změnách v nich a změnách ve změnách) už (zase) nějak ztratil: budou nebo nebudou povinné testy i ve fabrikách pod 50 lidu? Esli mám začít shánět samotesty.... :ymhug:


Si odpovím: fčera to Havlíček vyhlásil (prozatím 1x týdně) i pro firmy 10-49 lidu, chjo no. Taxem neska hned objednáááál dostatečnou zásobu plivacího testu (samozřejmě schváleného mzcr).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » úte bře 16, 2021 23:12

Tomas píše: ale já už se letos rozhodl a vsadím na liberální Švédsko. Co jsem vypozoroval, pro občany EU je a bylo otevřený pořád.
Pro svoje sousedy (Nory a Dány) a pro občany UK, hranice po rozšíření britské mutace uzavřeli. S Dánskem a UK už před koncem roku, s Norskem někdy v lednu. Těžko říct, co udělají, až si tu úspěšně vymoříme tu naši vysněnou "českou mutaci" :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 16, 2021 23:18

Ja bych vedel...

Jednu vec ale nevim. Musime rousky nosit i na liduprazdne ulici. OK, to je jasne a logicke. Jenze co kdyz prsi nebo snezi jako dneska? Mokra rouska nefunguje a respirator nejspis taky ne. Co mam v takove situaci delat? Nechat rousku namoknout a tim ji znicit? Nebo si ji dat do kapsy, abych ji pak mohl pouzit v suchu? Takove dilema... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » úte bře 16, 2021 23:45

No, já asi taky a proto preventivně raději pro letošek neplánuju nic mimo hranici našeho okresu :twisted:

To je přece taky logické a jasné. K náhubku bude co nevidět patřit do povinné výbavy také paraple či ochranný plexi štít. Že se vůbec ptáš #-o :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř bře 17, 2021 0:25

Chtel jsem poslat dotaz Blatnemu, ale mas pravdu. Jeste by vymysleli povinne paraple a prislusnici PSVB by kontrolovali povinnou vybavu chodce 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » stř bře 17, 2021 15:11

... kontrolovali povinnou vybavu chodce.

Tak až to zavedou budeme aspoň vědět, kdo tomu Blatnému radí. :twisted:

Jinak tohle jsou dotazy ... rozkaz zněl jasně, venku rouška nebo respoš. O ničem dalším se tam nepíše. Prostě velitel posádky vyhlásí předepsanou ústroj a je to ... nějaké počasí a funkčnost, to si nechte do civilu!

Ech, jsem se nějak zapomněl. :lol:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř bře 17, 2021 16:24

Nebudeme, mozna tu ma spehy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » čtv bře 18, 2021 21:25

Tak uz by mike nemusel v noci nosit na prazdne ulici rousku, pokud by vypadal jako sportovec (to neukeca :twisted: )
A hura do sousednich obci, takova uuuleva :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví