Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2020 18:02

dudy píše:Tak ještě jednou.
Tohle Ti zajistí, že v obchodě o stopadesáti metrech plošných, budeš mít toliko deset lidí, takže každý má svých tabulkových 15 m2, ale to, že jich pět stojí u pečiva, dva u pultu lahůdek a tři u pokladny je věc druhá...

Samozrejme. Myslel jsem, ze se bavime prave o tomhle. Jsou to dve ruzne veci. Problem 1: zajistit, aby v obchode nebylo vic lidi, nez plocha / 15. Problem 2: zajistit, aby kazdy clovek mel okolo sebe 15 m^2 volne plochy. Slo mi ciste o problem 1, ktery IMO resitelny je a praxe ukazuje, ze ano (viz Etheric a aktualni zpravy na Netu). Problem 2 na prvni pohled zadne prakticky pouzitelne reseni nema a tim jsem se vubec nezabyval.

Jestli se chces ptat, jaky ma smysl vyresit problem 1 bez reseni problemu 2, tak to neni otazka na mne, ale na ty retardery ve vlade. Ciste izolovane by to asi jisty maly benefit melo, ale se vsim vsudy (fronty pred kramem atd) je to spis minus.

dudy píše:Tvl, opravdu si ještě někdo myslí, že tohle je normální?

Z diskuse na iBures: Zdar soudruzi ministři. Chci se zeptat, jestli už je konečně líp, nebo jestli to hodláte ještě nějak dál vylepšovat? Berme to pozitivne, tohle uz snad musi zacit dochazet i tem nejtvrdsim kobliham.

Ale budme radi. Univerzalni ministr se probudil uz ve 3, na zachode ho osvitil Duch svaty a jako prvnimu z diletantu mu doslo, ze zavrit obchody v nedeli byla blbost. Sice to vysvetluje trochu nelogicky, ale podstatny je vysledek, jestli mu to teda projde:

"Uzavření obchodů v neděli mělo svůj smysl, ale nyní, když určujeme, kolik maximálně lidí může do obchodu, bychom je v neděli znovu měli otevřít." Vazne melo smysl? A mohl bych ho videt?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2020 18:13

pavproch píše:To sem zvjedaff, esli mají dochtoři a hyena (pardoň hygiena) pravdu že už nejou infekční: neska mi přišli do práce PO nemoci a karanténě s covidem dva kolegové, oba měli lehčí průběh a bez testu na závěr. To sem teda zvjedaff, esli mi to sem při(roz)nesou nebo ne.

Pokusy na lidech? Spravne! :twisted:

Je to vec pravdepodobnosti. Sance, ze jsou jeste nakazlivi, je mala, ale nenulova. Bez testu je asi lepsi, protoze sance, ze budou mit pozitivni PCR test je vetsi, coz ale neznamena, ze jsou nakazlivi. Jestli se bojis, tak nos do konce tydne FFP2 respirator, to by melo stacit. I kdyby nakazlivi byli, tak toho viru asi nebude moc.

apuka píše:Ja Ti teda nevim, ale pokud dobre vim

:lol:

apuka píše:tak nemuze kdejaky lekar ze sveta jen tak prijit a zacit tady provozovat svoji profesi. Na to jsou nejake zakony a musi asi projit nejakymi zdejsimi atestacemi.

Ale o tom se prece bavime, Mlho. Od zacatku melo byt jasne, ze to nejde a pritom se tim debil chubil. Viz odkaz od sobb.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » stř lis 18, 2020 18:53

Jsem myslel, že na to máme právě ten nouzový stav, aby šlo tyhle potřeby atestací obejít, protože jsme jakože v nouzi.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod Krysha » stř lis 18, 2020 20:39

mike píše:Problem 2 na prvni pohled zadne prakticky pouzitelne reseni nema

Obrázek
spíš by to patřilo do vtipů, ale tohle téma už se dávno nedá brát úplně vážně ;)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2020 21:08

:smt023 na tohle jsem si vzpomnel, ale nechtelo se mi hledat fotku. A ted si to predstav v obchode s uzkyma ulickama ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř lis 18, 2020 21:09

mike píše:Ale o tom se prece bavime, Mlho. Od zacatku melo byt jasne, ze to nejde a pritom se tim debil chubil. Viz odkaz od sobb.
Ty Mlho, vidis na tom odkazu slovicko o tom, ze by ti americti doktori meli pomoci lecit a delat doktora??? Neni a ani o tom nemluvili.

Napriklad na prebalovani nevladnich nepotrebuji mit zdejsi atestaci :wink: :twisted:
oodoow píše:Jsem myslel, že na to máme právě ten nouzový stav, aby šlo tyhle potřeby atestací obejít, protože jsme jakože v nouzi.
Tak to bychom se dopracovali... Vsak se (i tady ) dost resilo, ze nouzovy stav neznamena, ze vlada muze delat cokoliv je napadne a ze muze obchazet vsechny zakony.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2020 21:24

Mozna to tam neni takhle doslova, ale z celkoveho vyzneni clanku i toho, co debil rikal, to vyplyva. Ano, pri hodne kreativnim vykladu a znalosti toho, jak to dopadlo, si to muzes vykladat jinak, ale tady si prece na Prchala hrat nebudeme.

Američané podle něj přijedou i s vlastními ochrannými pomůckami. Měli by směřovat především do budované polní nemocnice v Letňanech. Do té chvíle, než začne fungovat, je chce ministerstvo poslat do vybraných nemocnic, které nyní s epidemií bojují. „Je to velmi erudovaný tým a máme řadu zařízení, která se o ně hlásí,“ dodal Prymula.

Fakt si myslis, ze nemocnice, kterym chybi personal, by se hlasily o doktory kvuli vymene poznatku? Na to by stacila telekonference.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 19, 2020 7:18

napadlo me, ze muzu na vandr:D pac kdyz clovek muze byt na vlastni chalupe, muze byt jiste i ve spacaku na vlastni zahrade:D

Ted je ale otazka, kdyz chalupu treba zdedi zena a neni sezdana, nebo je ciste jeji, muze tam pobyvati i jeji partner? jakoze zena splnuje byti na sve chalupe (= svem pozemku) ale co ten druhy, co k tomu vlastnicke pravo nema?

to me tak napadlo jako vsuvka kdyz by se mnou na te zahrade byla osoba blizka ktera k ni nema zadny vztah :D

fakt me serou. hlavne ze hloucky lidi nedodrzujicich 2 metry ani rousky po parkocistich sou v pohode... proste jen hromada nekonzistentjuch blabolu a je to cim dal.horsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » čtv lis 19, 2020 10:43

Ten druhy s ni prece bude delat spolecnou domacnost ne? :mrgreen:
Vazne si myslis, ze ti prijedou cajti a budou se ptat, co tam dela ta druha osoba (jak se o ni dozvi?)?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4913
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv lis 19, 2020 10:55

@mawe: Pokud si dobre pamatuji (tohle jsem nikdy nestudoval, ponevadz zadnou nemam), tak se v narizenich rika jen o "rekreacni nemovitosti" a neresi se tam vlastnictvi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 19, 2020 12:16

lipon
ne, jen me to napadlo

apuka
mam.za to ze se pravw mluvi o vlastnuch chalupach protoze pronajmout si (cizi) nesmis, a vetsina lidi bud ma.svoji (nemusi si najimat) nebo nema (a pronajima si coz se nesmi), takze i kdyz prijedu zadarmo a nekde mi tam vypadne 5000 ktera mi nebude chybet, hadam, ze to porad uplne nelegizuje ten pobyt tam v ramci "lide mohou na chaty a chalupy" protoze se urcite mysli.svoje a ne cizi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » čtv lis 19, 2020 12:24

tak přinejmenším tam máš mezivariantu, kdy máš chalupu v dlouhodobém nájmu, že. Nebo, že jsi jedním z mnoha spoluvlastníků. A k tomu spoustu situací, kdy chalupa patří právnické osobě...a kdo na takovou chalupu může dle tvé úvahy? Celá pointa o tom, jestli je to placené je zcela irelevantní, neb nemusí jít o platbu za pobyt, ale např. za vynaložené náklady - např. energie.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 19, 2020 14:42

Hafi
chapu chalupu v dlouhodobem pronajmu (tedy treba neco jako byt kde bydlim), nebo soubor spoluvlasniku ala "rodinna" chalupa porad ve smyslu "na vlastni chalupu". tedy jako zarizeni, kam bezne jezdivam.

ale pointa je snad v tom, ze nemuzes na chalupu, kterou by sis pronajal jen na ten jeden vikend, ale pokud ses zvyklej kazdej vikend do baraku po babicce, tak to neni to stejny proste.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » čtv lis 19, 2020 15:54

ale tam furt máš spoustu stavů mezi.
třeba oddílovou chatu nějakého horooddílu, majitelem je spolek, členové se tam střídají dle nějakých dohodlých rezervací, nejspíše za to i platí oddílu přinejmenším variabilní náklady. A rozdíl mezi tímto a osobním vlastnictvím může být velmi malý, dtto ale v jiném případě může být obdobně malý rozdíl mezi touto spolkovou chatou a běžným "komerčním" ubytováním.

Druhá věc je epidemiologický dopad. Rozumím uzavření velkých hotelů, spoelčných ubytoven, atp. Nerozumím témuž u menších ubytovatelů. Známá teď na prodloužený víkend ukecala ubytovatele, že by i v dané situaci ráda přijela. Ubytování na dědině, dům se dvěma oddělenými apartmány s vlastním vchodem, majitel na začátku odemknul, na konci zamknul. Nebezpečí z pohledu šíření covidu veškeré žádné...ale každopádně to byl zcela nelegální pobyt, že by se z toho Prymula na Slavíně obracel :twisted:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » čtv lis 19, 2020 18:36

Maturitní otázka z matematiky 2020: Do obchodu s podlahovou plochou 450m2 může najednou 30 lidí. Kolik lidí může do autobusu s plochou 30m2? Správná odpověď: 48. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pát lis 20, 2020 7:43

Jak soud zrušil ty roušky, vláda dostala čas do zítra. Jak to bude, víte někdo? Že by ty hadry z xichtů už konečně zmizely?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Bruca » pát lis 20, 2020 8:39

pavproch píše:Maturitní otázka z matematiky 2020: Do obchodu s podlahovou plochou 450m2 může najednou 30 lidí. Kolik lidí může do autobusu s plochou 30m2? Správná odpověď: 48. :mrgreen:


Není potíž nacpat jich tam kolem 70. A když pak před semaforem pořádně zabrzdim, tak je vzadu místo pro dalších 10. A u dalšího semaforu znovu. Dokud mi nevypadají předním oknem, má bus neomezenou kapacitu :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 449
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát lis 20, 2020 9:06

Bruca píše:Není potíž nacpat jich tam kolem 70.
Slabota... Sice kloubovy bus, ale v r. 2003 v Bratislave se vlezlo do 39-ky 35í lidi (vcetne ridice).

Popravde receno mi prijde, ze to jeste nebyl tak plny. Za mojich studentskych let vzdy v nedeli vecer, kdyz jsem prijizdeli na koleje (39-ka, kloubovy Ikarus jezdila do Mlynske doliny, kde bydlelo hooodne studentu, ve "zlatych casech" kolem 20000; ten autobus spojoval vsechny tehdejsi dulezite nadrazi - z hlavniho s prestupem - se studentskym mesteckem), tak nebyl zadny div, ze na Zochovej cekalo na ni nekolik stovek lidi, s ruksakmi, baglami. A prijel autobus uz totalne precpany z predchozich zastavek, nikdo nevystoupil (ani nemel sanci :-)). A prece se tam vzdy jeste nastopila stovka dalsich. Kdyz uz to neslo, obcas ridic zavrel dvere (no, spise se snaazil zavrit) dupl na plyn, autobus o metr poskocil, potom na brzdu, autobus se na miste zastavil, zaradil zpatecku, dupnul na ply, na brzdu, otevrel dvere - a najdenou tam bylo misto pro dalsich nekolik desitek lidi i s baglama :-)).
To mnozstvi studentu kracejicich trema smermi od konecne bylo urcite vetsi nez 359. Ale tehdy se takove rekordy nepocitaly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod karaya1 » pát lis 20, 2020 9:09

Bruca píše:Dokud mi nevypadají předním oknem, má bus neomezenou kapacitu

To mi připomnělo komiks z kolejních let :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 20, 2020 10:20

tohle rikam furt... zajimavy
ze do busu to neni 5 osob na vozidlo...

jinak ano, kdyby melo jit dle epidemiologicke nebezpeci tak nedava smysl treba zakazat male ubytovani v soukromi ale zase riskujes ze te tam uvidi nejaka protivna baba a napraska tebe i pronajimatele...

proste kdyby v tom.byla logika ale neni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát lis 20, 2020 10:32

@mawe: v tom je neco jineho. Je jedno, jestli je to male nebo velke ubytovani. Kdyby se tam nekdo ubytoval, musi se zabezpecit vsechno kolem - napriklad vynaseni odpadku, uklid pokoje, recepcni sluzba, .... To vsechno jsou rizikove kontakty. Kde mas jenom jeden pokoj/apartme se zvlastnim vchodem, je to lepe resitelne, kdyz je vstup spolecny hoc jen s ubytovatelem, je to horsi.

Kdybys mela cely barak nebo apartma s vlastnim vchodem, stejne tak by tam musely byt prisnejsi podminky. Napriklad ze by se po kazdem ubytovanem musi totalne vydezinfikovat vsechno - to znamena nejenom umyt, vymenit pradlo, ale vsechno fakt dezinfikovat. A vsechno znamena kazdy kus nabytku, kazdou skulinku, kdyz to trochu prezenu, tak kazdou kytku. I ve spolecnych prostorach by bylo treba delat dezinfekci.
Tak nejak to bylo napr, i v Rakousku na jare, tam jeste byla i podminka, ze mezi odjezdem a prijezdem noveho ubytovaneho musi uplynout minimalne jeden den, kdy tam nikdo nesmi byt. Jeste tam bylo neco i o "bezkontaktnim" check inu a check outu, ale to uz si uplne presne nepamatuji.

Ted si predstav, ze by meli vydat nejake podobne narizeni. Myslis si, ze by se to dalo (u nas!) rozumne napsat a ze ubytovatel by to byli schopni plne pochopit? Ja si to uplne nemyslim.

Ono zakladnou myslenkou vsech tech omezeni je naprosto omezit setkavani lidi, jak to jen jde. A at se snazis sebelip, kazde ubytovani pridava potencial novych setkani mezi lidma.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » pát lis 20, 2020 17:21

Tvl, zase změna.
Pokolikátý tenhle tejden?

](*,) ](*,) ](*,)

Seru na to, kupuju basu lahváčů, přiberu kámoše na půl metru a bez roušky jedu strávit noc do uzavřeného zámeckého parku na druhé straně republiky a budu u toho zpívat...
Budu tvrdit, že jsem bezdomovec, živím se jako degustátor a mám home office
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát lis 20, 2020 17:31

Zbytecne to komplikujes. Kdyz budes tvrdit, ze jsi mentalne postizeny, tak se na tebe zadna omezeni nevztahuji. Aspon myslim, kdo se v tom ma vyznat. Mozna ti mentalne postizeni :roll:

Hele, ja se fakt nedivim, ze uz na to lidi zvysoka serou. Osobne si myslim, ze sireni viru je nutne zpomalit a k cemu povede, kdyz se to nepovede (pruser jak Brno), ale kdyz vidim, co ti klauni delaji, tak uz mi z toho taky svejkuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » pát lis 20, 2020 17:38

mike píše:Kdyz budes tvrdit, ze jsi mentalne postizeny, tak se na tebe zadna omezeni nevztahuji...



To mi ale nikdo neuvěří...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát lis 20, 2020 18:36

karaya1 píše:To mi připomnělo komiks z kolejních let :wink:

:D to mi neco pripomina ;-)

Bruca píše:Dokud mi nevypadají předním oknem, má bus neomezenou kapacitu

To si jenom myslis. Tento pokus probehnul jeste za sociku u koleji Strahov, asi rok predtim, nez jsem tam nastoupil. Kolik lidi se do busu nacpalo uz nevim (stovky), ale skoncilo to tak, ze busu praskly vzduchove vaky (tlumice?), sednul si a uz neodjel. Skla se vysypala taky, ale snad az potom. Organizatori byli podminene vylouceni ze skoly :)

Zadni bocni sklo jsem jednou vyrazil i ja. Stal jsem u nej, narvany bus, prudka zatacka a spoluzaky nenapadlo nic lepsiho, nez se schvalne pustit a navalit na mne. Zaprel jsem se na Ramba a uz plachtilo. Ridic zastavil, pekne nam podekoval a sli jsme pesky :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát lis 20, 2020 18:46

Byl jsem ted poprve od platnosti 15 m^2 v Penny a byl jsem zvedav, jak to vyresi. Jednoduse, pecou na to. Normalne jsem bez kosiku prosel jako vzdy, probehl za minutu obchodem, pet minut postal ve fronte u pokladny a zas sel. Az pak jsem venku koukal, ze vedle dveri je cedule o narizeni a ze dovnitr jen s kosikem. Nevsiml jsem si toho a nebyl jsem sam, kdo tam sel bez nej. Maji tam takova nesmyslna monstra nekde v ulicce, potrebuje to minci, kterou nemam, bych se na to... z epidemiologickeho hlediska by to bylo minus, jelikoz by mi cesta obchodem trvala podstatne dyl a promoroval bych se v te ulicce duchodcema, jelikoz je fakt uzka. A jeste bych tim monstrem nekoho prejel.

Njn, teorie a praxe. Ale zas je fakt, ze si kvuli tomuhle opruzu vic rozmyslim, jestli do obchodu pujdu nebo ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » pát lis 20, 2020 19:07

tak Billa v centru to hlídá, i když je ze 3/4 prázdná
šel jsem zamyšlený a šel jako vždy rovnou do krámu, chlapík z ochranky mě požádal (velmi slušně), abych si vzal košík
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4913
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát lis 20, 2020 19:09

Maly kosik nebo vozik? Proti kosiku bych nic nemel, ten si beru i normalne, ale ty v Penny nevedou. V Bille jsem jeste nebyl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 20, 2020 19:47

ja dneska byla v drogerce... male kosiky za pokladnou, u vchodu do prostoru zadne. Chvili jsem se rozhlizela a hledala nejakou zpravu o tom, jak to tam funguje (ja nebyla nakoupit tak mesic) a nez sem si precetla ze mam desinfikovat madlo, uz na me volala pokladni, ze bez kosiku nesmim, at si ho du vzit k ni. Hadam, ze napsat na papir rukou do prodejny jen s kosem by dalo min prace, nez sem si koupila tech par veci a vystala frontu (kde 2 metry dira jen znamena "delej predbehni me") tak ta pani to rikala aspon 10x vsem tem lidem, co proste sli dovnitr do prodejny jen tak, protoze vsichni nechavaj kosik za pokladnou a nikdo ho nenosi na to misto vstupu, ktery je 3 metry od pokladny a neni to teda vubec jasny...

apuka
tak samozrejme mluvim spis o mensich ubytovanich, a vzdy muzes nechat mezi hosty treba tyden diru. nehlede na to, ze si myslim, ze objet madla linky nebo sprchu ci dvere skrine se snad da a jen tak na zed nikdo nesaha nebo je i minimalni sance,ze budes hrabat nekde jinde. Jako ja to chapu, ze by to nebylo uplne optimalni, ale hadam, ze skautska chata kde sou rezervace na rok dopredu do te vyjimky nespada stejne tak jako tyhle typy ubytek. proste za pouziti mozku "vlastni" chata je proste neco, kam primarne jezdim hlavne ja, ne ze se nas tam strida 30 rodinnych prislusniku obden. pak by prece mohli v pohode nechat i ty hotely, to uz by fakt nebyl rozdil.

no a moje pointa byla v tom, ze kdyz muzu byt na vlastni chate, tak bych mohla asi i byt na vlastni zahrade (na vlastnim pozemku). Jakoze legalizovat bivak v podstate nemas jak, pokud v noci musis byt doma nebo dejmeztomu na sve chate. a pokud muzu byt na sve chate, asi muzu byt i na sve zahrade a spat v ni ve spacaku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát lis 20, 2020 20:51

dudy píše:To mi ale nikdo neuvěří...
Jsi si tim jisty???

BTW, zkoumal jsi narizeni vlady ohledne opatreni na udrzovani dusevniho zdravi (čj. 1328/20)? Je to na strankach vlady, nekde u usnesenich, najdes jich nekolik, ale text te zakladni nejak neni lehce k dohledani :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví