Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Krysha » sob bře 14, 2020 11:55

Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » sob bře 14, 2020 13:41

Apuka: hm, super, takže jsi sem plácnul úplně stejnou větu, která je už citovaná v tom mém postu, na který reaguješ :roll:

Nicméně i přes veškerý odpor jsem se hecnul k tomu, že ta usnesení prolezu a ta věta skutečně existuje i v usnesení 71 bodě I/5, takže pravdu měl mike. Jde o dvě různá usnesení, kdy každé dopadá na jinou situaci. V tom zmatku, ve kterém ta banda estébákových poskoků chrlí usnesení a opatření to prostě odmítám sledovat. Ta dnešní noční bojovka tomu všemu dala korunu.
Nicméně zpět k té původní otázce, sobb přes hranice teď skutečně nesmí, protože zakazán je samotný vstup na území, lhostejno odkud tam vstoupí. Zákaz vycestovat z ČR byl až následný krok.
A upřímně, kdybych měl teď volit mezi koronavirem a karanténou, kde ze všeho, do čeho vede kabel, do tří minut vyleze ten slizkej zmrd, jednoznačně beru virus. Ta smrt by byla stokrát milosrdnější, než poslouchat tu směs čtyřech jazyků, z čehož dva jsou absolutně neidentifikovatelné, u toho debila. Pardon my french.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » sob bře 14, 2020 15:03

Já tomu takto nerozumím - mám pocit, že vrátit se mohu a to i za cenu, ze po cestě vstoupím do zakázané země. Pokud jsem ve Švýcarsku, tak dle vsech uvedených info se mohu vrátit do ČR. Pokud jedu autem, tak logicky po zemi. Tedy vcelku jistě mohu vstoupit do Německa (pokud Němci neuzavřou hranice se Švýcarskem...ale to nesouvisí s nařízeními české vlády). Dtto by to mělo platit ve směru Norsko -> Švédsko a pak je jen otázka na jestli si mohu vybrat jestli pojedu přes Dánsko a Německo, nebo přes Finsko a Pobaltí. Ze severu Švédska a Norska je to skoro i blíž přes Pobaltí.

(úvaha se Švajcem výše není úplně hypotetická, neb jsem včera zjistil, že otec (blbec) tam odjel na tento týden na návštěvu za kýmsi)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » sob bře 14, 2020 16:31

mila6032 píše:Apuka: hm, super, takže jsi sem plácnul úplně stejnou větu, která je už citovaná v tom mém postu, na který reaguješ :roll:


Tak hlavně jsem to psal už v tom svým prvním příspěvku,ale je tady dost samolibých mistrů světa, který nesnesou jiný názory, že se mi z takových lidí chce blit a končím na tomhle foru. A ty si taky pleskni a dej mokrej hadr na hlavu. Určitě bys to všechno dělala líp nebo seš další zhrzený živnostník?
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob bře 14, 2020 16:58

mila6032 píše:Apuka: hm, super, takže jsi sem plácnul úplně stejnou větu, která je už citovaná v tom mém postu, na který reaguješ :roll:
Ano, jen s tim rozdilem, ze Tys to uvedl ze to jako preklad "tveho" usneseni vlady
"je prostě sviňárna. To není extenzivní výklad, to je prostě jenom lež.". A ja jsem to sem dal jako citaci z (jineho) usneseni vlady., na jehoz existenci ses vlastne ptal. Nevim, jestli v tom je trocha rozdilu jenom podle mne :wink:
A ano, i Taurus neco podobneho uz zminoval.
Jo jeste aby bylo jasne, v pripade sobba si taky myslim, ze nejlepsi, co mohou udelat je pokracovat tam, kde jsou. Je to skoro jiste bezpecnejsi nez navrat.

@Hafi:ano, vratit se muze, pokud jej pusti pres hranice do D (do A jej skoro urcite nepusti). Snad je autem. Bez nej je to ted hodne blbe. Taky jsem se o to vsšchno zacal zajimat, bo manzelka ma praci v Bratislave, syn je na skole ve Vidni a jeste zrovna meli do ctvrtka nejakou akci fakulty mimo. Chtel prijit az v patek ale prijel radeji uz ve ctvrtek. Nastesti pro nej jeste bez komplikaci s cestovanim (vlakem). Pro hnidopichy: jeste bez karanteny, ale stejne nikam z domu nechodi, nejenom 14 dnu, max. autem pujdeme na Lysou cestou, kde nikdo nechodi. Teda pokud se nezavede neco jako zakaz vychazeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » sob bře 14, 2020 17:38

Kristaboha, apuko, podívej se prosím tě na ten můj post pořádně.
Píšu tam mimojiné i tohle:
Tohle je tak moc špatně, že radši připouštím, že jsem teď z telefonu něco přehlédl a existuje i ještě nějaký další usnesení, který se dotýká i toho vstupu, byť teda úplně nechápu, jak by to bylo ošetřený a jak by to hrálo v ústavní rovině. Ale to fakt není moje parketa, takže se o nějaký pátrání a výklady pokoušet radši ani nebudu.


Což je přesně to, co se stalo a na co upozornil mike. Tys necitoval žádné usnesení, ale web vlády, což je něco úplně jinýho. Dokonce jsi i sám připustil, že nevíš, jestli to je "takto i v uředním vydání" tak tady prosím tě přestaň mistrovat. To "doufám, že neexistuje ještě nějaké další usnesení" bylo myšleno, že doufám, že jsem nějaké další nepřehlédl, ne že doufám (přeji si) aby neexistovalo.

Taurus: pojď, odkopej se, co máš proti živnostníkům? Sere tě, že se uživěj sami? A že k životu nepotřebujou velkého vůdce?
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » sob bře 14, 2020 18:37

Jaký odkopání? Já tu nic nezastíral, ty odhalovači špionů.Jestli se tu někdo odkopal, je to část téhle skupiny, která nesnese jiný názor, jak se projevilo.Takových živnostníků, co se uživí sami jsem viděl už dost. Většinu z nich živí práce jiných lidí a vydrbávání s nimi. Podstatou je, že podnikatelům tato vláda utla černé příjmy z neplacení daní. Odtud pramení ten hněv. Ne z nějakých morálních důvodů, za které se to maskuje. Posmívání s velkým vůdcem jsme praktikovali ve třetí třídě a už tehdy nám bylo trapně. Běžte brečet,jak vám vláda ubližuje a dojímat se sama nad sebou před zrcadlo, že jste samostatná bytost,která nepotřebuje vůdce.
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » sob bře 14, 2020 18:53

Dobrý, mně to stačí. Ty si můj čas nezasloužíš.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » sob bře 14, 2020 19:04

O nic hodnotného jsem nepřišel.
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 14, 2020 21:38

Tauruss píše:končím na tomhle foru.

Slovo dela muze :smt023 Sbohem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 14, 2020 21:53


To je moc dobry clanek a je fajn, ze si nekdo dal praci a prelozil ho. Ma ale dve vady. Je moc dlouhy a ti, co by ho potrebovali cist nejvic, ho nepochopi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob bře 14, 2020 22:09

mila6032 píše:Ta dnešní noční bojovka tomu všemu dala korunu.

Tys to necekal? Ja jsem si dokonce myslel, ze uz to plati, jak jsem byl par dni mimo kvuli infekci :) Ale zas je fakt, ze ten zpusob vyhlaseni ve 4 rano je takovy signifikantni, kdopak chodil ve stejnou dobu zatykat? ;-)

mila6032 píše:Nicméně zpět k té původní otázce, sobb přes hranice teď skutečně nesmí, protože zakazán je samotný vstup na území, lhostejno odkud tam vstoupí. Zákaz vycestovat z ČR byl až následný krok.

Vypada to tak. Otazka je, jestli je to zamer nebo jen zmatek. A druha, prakticka. Vim, ze neznalost zakona neomlouva, ale co kdyz proste nemam moznost se o necem takovem dozvedet? Jsou v cizine, takze z novin ani TV ne, Net maji jen sporadicky a nemuzou na nem travit hodiny zkoumanim, co vsechno kdo vyhlasil... Kdyz pominu to, ze o poruseni se nema stat jak dozvedet a stejne ma jine starosti, jak tohle vypada z hlediska prava?

mila6032 píše:A upřímně, kdybych měl teď volit mezi koronavirem a karanténou, kde ze všeho, do čeho vede kabel, do tří minut vyleze ten slizkej zmrd, jednoznačně beru virus. Ta smrt by byla stokrát milosrdnější, než poslouchat tu směs čtyřech jazyků, z čehož dva jsou absolutně neidentifikovatelné, u toho debila. Pardon my french.

Mam jen jeden kabel, ktery vede do Netu a tam si volim sam, co chci videt a estebak to fakt neni :) Krome kratkych zabavych skecu, kdy komanduje sve poskoky (Sedni! Lehni! Jmeno!) :twisted:

BTW, vcera prislo od kamosky: "Tak dlouho mě chtěli Češi zavřít, až jsem nakonec zavřel já je." AB :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Koronavirus

Příspěvekod Lipon » ned bře 15, 2020 2:19

Tauruss : bacha, ať ti neprdne žilka, budeš tahat nohu a už nikdy žádnýho prohnilýho živnosteníka nedoženeš
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tauruss » ned bře 15, 2020 7:31

Potrefení se ozvali. Na žilky by si tu měli dát pozor jiní vzteklí demokrati, kteří paradoxně neunesou jiný názor. Já jsem v klidu. Naopak se dobře bavím nad vašim pokrytectvím. Lidi s STB praktikami tu nadávají druhým do STBáku, neplatiči daní křičí chyťte zloděje. Je moc dobře, že se zarazili vaše úniky daní a díky tomu teď mají důchodci a studenti zlevněné jízdné, rostou rodičovské příspěvky a další. Navíc nevypadá, že by to lidem nějak vadilo, ba naopak to vypadá, že tahle vláda tu bude i v dalším volebním období a to je moc dobře * Jediné, co s tím můžete dělat jsou trapné forky a vztekat se jak malé děti. PáPá

P.S. Ještě vtipnější je, že podnikatelé a živnostníci budou od vlády požadovat pomoc v podobě půjček a náhradu škod kvůli koronaviru. Vždyť jste přeci soběstační a na horší časy máte našetřeno, nebo ne? Pokrytectví par excellence! Já bych si peníze od někoho, kdo mi je tak proti srsti, teda nevzal. Navíc už se objevují zprávy, že na ochranu zaměstnanců dbají jen zahraniční zaměstnavatelé, ale je problém s domácími zaměstnavateli, kteří neberou v potaz doporučení. Prostě klasika. Ti naši čeští takypodnikatelé umí podnikat jen obcházením zákonů a vydrbávání se zaměstnanci.
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned bře 15, 2020 8:56

Řadoví zaměstnanci to teď často odserou opravdu hnusným způsobem. Spousta číšníků, kuchařů, kantýnskejch apod. dostanou nařízenou dovolenou a v létě namísto válení se u jezera budou funět v práci :-|
To bych dal zfleku výpověď, nebo radši doplaval doprostřed přehrady a tam se zastřelil..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Koronavirus

Příspěvekod Lipon » ned bře 15, 2020 9:04

Přečti si laskavě základní pravidla OF - žádná politika.

A jestli s tím máš problém, dodrž svůj slib a přesuň se jinam (tipuji,že takový a2alarm ti bude vyhovovat).
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » ned bře 15, 2020 9:31

Etheric píše:...dostanou nařízenou dovolenou...
Ne, to by nemeli dostat. Dovolenou sice narizuje zamestnavatel, ale dle zakoniku prace datum nastupu MUSI oznamit 14 dnu dopredu. Takze ted to nepujde (zakonne). No a inspekce bezpecnosti prace (nebo jak se to ted jmenuje) zrovna na tyto veci je hodne hakliva a pokuty jsou pekne vysoke.
Ted by meli mit prekazku na strane zamestnavatele a prislusi mu 80 nebo 100% prumerne mzdy, podle toho, jak se uzavreni provozovny interpretuje. V uplne nejhorsim je minimum 60%.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » ned bře 15, 2020 10:45

Mike: zavření krámů jsem čekal. Nečekal jsem, že to vyhlásí uprostřed noci a necelý den po vydání předchozího opatření. To je zkrátka diletantství. Stejně jako ten cirkus a lži kolem respirátorů. Řídit stát jako firmu....Takhle kdyby krizovej manažer řídil firmu, tak je venku tak rychle, že si nestihne uklidit ani na stole.

Na tu otázku ti neodpovím, protože to nevím. Sice si myslím, že to "neznalost neomlouvá" bude nejvyšší trumf, ale když jsem nakouknul do souvisejících zákonů a uvědomil si, kdo tomu šéfuje, normálně se mě zmocnila úzkost a nedočetl jsem to. On ten režim nouzového stavu leccos mění a já to nemám dostatečně nastudovaný, abych vůbec mohl udělat nějaký aspoň trochu použitelný závěr. Postahoval jsem si k tomu tu trochu související judikatury a zkusím se do toho ponořit a aspoň letmo pročíst ty zákony. Co je ovšem jistý, že ta usnesení vlády jsou účinná od okamžiku vyhlášení ve Sbírce, tedy prakticky hned, resp. v řádu jednotek hodin. Pak prostě platí. A vzhledem k tomu že že to je koncipovaný jako zákaz nějaké činnosti a okruh "postižených" je vymezen jako "občané České republiky," tak to zkrátka dopadá na všechny občany ČR, lhostejno zda jsou v kómatu, ve vesmíru, nebo ve Švédsku. Debaty o tom, zda to je omezení základních práv nejsou na místě, protože Krizový zákon explicitně o omezení práv mluví a ten nouzový stav republiky to dovoluje, resp. připouští. Liberační důvody jsou tak nějak popsány v těch usneseních (alespoň některých) a je vidět, že vláda se tam pokoušela ty situace nějak obsáhnout. Typicky to bude to, co popisoval Hafi. Cesta domů je určitě udržitelný argument a i vláda to nějak takto popsala, byť tedy všechny situace to nepokrývá, ale to bych jim nezazlíval. Když to hodně zobecním a zkrátím a zároveň budu vycházet z předpokladu, že to je všechno formálně správně (a to teď vážně nevím), tedy, že usnesení je v platnosti, a sobb porušila zákaz daný tím usnesením a tedy by se měla dopustit zločinu, tak se dá říct, že soudy v podobných věcech často kladou na bedra občana požadavek alespoň přiměřeného úsilí (které lze spravedlivě požadovat) na to, aby se o zákazu dozvěděla. Jsem přesvědčen, že ti příčetnější soudci a soudkyně by tuto otázku v situaci, kdy ta usnesení z vlády padají takovou rychlostí a ještě uprostřed noci, nějak zohlednili. Obzvláště v takové raritní situaci, kdy dotyčná je někde na konci světa, bez telefonu, internetu a koronaviru. Jinými slovy formálně to asi bude v pořádku (už s ohledem na presumpci správnosti kroků státní správy), zákaz na sobb dopadá (protože nepochybně spadá do množiny občanů ČR) a uřednickým pohledem je patrně opravdu těžký zločinec, který ohrožuje základy lidově demokrat....oops jsem se nechal unést. Ale při posuzování konkrétního případu tam může vzniknout mnoho zákoutí, které by bylo třeba nějak vyjasnit a nebyl by to snadný úkol ani pro jednu ze stran. Naštěstí se o tom tady bavíme čistě v rovině teorie a ve finále se to asi nikde řešit nebude.

Zkrátka je rozdíl, jestli ráno ve stanu hned po probuzení vleze na internet, zjistí zákaz a pak přes zakázanou oblast sprintem zamíří k nejbližšímu teleportu do ČR, nebo jestli prokazatelně od někoho, řikejme mu třeba mike, o zákazu věděla a pak s pár vulgarismy na rtu na truc překročila hranici tam a zpět, několikrát za sebou.

A teď jdu pryč, navždy, už nikdy nepřijdu, ani sem nenakouknu, protože jste tu oškliví a zlí, určitě okrádáte prostý lid, nectíte vůdce a budete určitě chtít bezúročné půjčky z peněz, které jste státu předtím sami dali. Lumpové. Fuj, hanba vám.

Ne, vážně, i když vím, že tihle mamlasové a debaty s nimi fórum asi moc neobohatí, tak se vždycky strašně pobavím nad tou mírou hlouposti, která se soustředila na jednom místě. Příroda umí bejt přísná a škodolibá. Z tohodle hlediska mě i trochu mrzí, že nás ten doveda opouští, byť to teda zatím vypadá, že si dělá z huby vrátnici. Ono to k těmhle klaunům asi ale patří. No nic, jestli se odpoledne potvrdí to, co se ke mně ze dvou poměrně dobře informovaných zdrojů doneslo, tak budu mít alespoň nějaké zábavné čtení na dlouhé karanténí večery.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned bře 15, 2020 16:26

apuka píše:
Etheric píše:...dostanou nařízenou dovolenou...
Takze ted to nepujde (zakonne). No a inspekce bezpecnosti prace (nebo jak se to ted jmenuje) zrovna na tyto veci je hodne hakliva

Proto jsem uváděl jmenovitě hlavně ty pracovníky v restauracích, s něma se v ČR vyjebává víc, než s kým jiným, a to zcela otevřeně a viditelně /např pracovní dobu můžeš mít při turnusech max 12h, běžná praxe je ale 14, 16, nebo i 18h...všichni o tom ví! Dělá s tim někdo něco? Ne./
Takže to odserou. Ne všichni, ne úplně, ale tak či onak - nějaká dovolená padne - ono si ju valná část lidí vezme "dobrovolně", protože z náhrady by nevyžili. Nebo je k tomu zaměstnavatel dotlačí. Co si budem nalhávat, víme, jak to u nás chodí...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8092
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » ned bře 15, 2020 17:05

Ouředník by určitě v prvním rozhodnutí sobb+1 označil jako individua ohrožující základy našeho pečlivě budovaného státu a nasolil by jim, exemplárně.
Naštěstí v tomhle ohledu bývají soudci erudovanější a obzvlášť ti mladší pečlivě studují nebezpečnost posuzovaného skutku a smyslu dotčené normy, která měla být porušena.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 15, 2020 17:27

A toto je, vazeni pratele, nazorna ukazka toho, proc politiku na OF nechceme.

@Tauruss: jako moderator te upozornuju, ze porusujes pravidla OF. Jednak diskusi o politice a jednak je zakladnim pravidlem OF, ze se k sobe chovame slusne. Muzeme spolu nesouhlasit, diskuse muze byt vyhrocena, ale nesmi to prekrocit meze slusneho chovani, coz se u tebe stalo.

Nektera temata se principu politiky dotykaji a toto k nim patri. Pak balancujeme na hrane, ale snazime se nespadnout na tu spatnou stranu. Proto jsme s Liponem na tvuj opravdu hloupy prispevek reagovali nesouhlasem, ale nijak to dal nerozebirali. Tve prispevky na tema zivnostnici jsou ale jednoznacne a daleko za hranou.

Co s tim. Mas dve moznosti:

1. zachovas se jako chlap, dodrzis co jsi sam od sebe slibil a pujdes nekam mezi sve. Ulevi se jak tobe, tak nam. OF je hodne tolerantni, ale obcas se proste vyskytne takova nekompatibilita, ze to nefunguje. Coz je IMO tento pripad.

2. prestanes porusovat pravidla OF, zacnes se chovat slusne a pak muzes zustat. Pochybuju ale, ze by se po tomhle extempore naslo moc lidi, kteri by ti byli ochotni venovat svuj cas. Ktereho jsi doted nedostal malo a to i od nenavidenych zivnostniku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » ned bře 15, 2020 17:30

Nevidím jediný důvod, proč by v tak vážné situaci měla být po(b)litika tabu. (Nejen) v tuto chvíli to vidím jako naprosto špatné pravidlo.
EDIT
Tím se nezastávám tauruse za jeho "blbý a ještě blbší" výlev na živnostníky, naopak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » ned bře 15, 2020 17:32

Musím to sem zkopírovat, abych to (trochu) odlehčil...

pavproch na AF.cz píše:Neska odpoledne byl na Benzině v RpR klid, lidi nechaosili s děláním zásob (benzínu) před vyjímečným stavem, kterým Bureš straší. Sem si ale připadal jako "chaosník", páč sem bral benzín nejen do Pindice, ale i do kanistru pro Leguána (přece tam nepojedu 2x, že...) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 15, 2020 17:34

To rikas uz roky a vzdycky jsi byl prehlasovan N:1, kde N jsou vsichni ostatni moderatori, kteri se zucastnili hlasovani ;-) Ten duvod mas vyse, fakt chces, aby diskuse na OF vypadala takhle? Ja ne.

Za mne: diskuse k tomu, co se deje, k opatrenim a jejich dopadum je OK. Nadavani zivnostnikum nebo neco podobneho OK neni. Tvuj dalsi prispevek je u mne OK ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » ned bře 15, 2020 17:36

Vím, že ste mě dycky přehlasovali (a následně sem se dycky choval podle výsledku hlasování), ale napsat sem to prostě musel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » ned bře 15, 2020 17:47

V souvislosti s koronou Policejní ředitel vydal nařízení, že PaChové nemají buzerovat řidiče. Což lze označit za dobrou zprávu hned ze dvou důvodů: a) že nebudou prudit a za b) že se tím zjistí že i bez jejich "dohledu" na cestách nezavládnul chaos a násilí.

A dobré zprávy pokračují - NEV Dama mi poslala emila, že "odstupuje" od smlouvy (Le2Alpes) a že mně budou informovat, čili předpokládám když oni odstoupili, že nebudou dělat brekule s vrácením (všech) peněz. A juniorovi zrušili letenku na Ceylon, ufffff. To je extra dobrá zpráva (v dnešní situaci, ten blb tam fuckt chtěl odletět).

EDIT a ještě jedna dobrá - slevnil benzín.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 15, 2020 17:53

Etheric píše:Řadoví zaměstnanci to teď často odserou opravdu hnusným způsobem. Spousta číšníků, kuchařů, kantýnskejch apod. dostanou nařízenou dovolenou a v létě namísto válení se u jezera budou funět v práci :-|

Jestli se brzo nestane zazrak, tak to odserou vsichni. Ztracene leto je to nejmensi. Vsechno, co nejak zavisi na cestovnim ruchu, bude mit tezke problemy a budou krachy. Cestovky, restaurace, hotely... Jestli prijde celosvetova krize, tak pocet nezamestnanych poleti z minima na maximum. A pak budou chybet ty rezervy rozhazene populisty v letech hojnosti.

pavproch píše:A dobré zprávy pokračují - NEV Dama mi poslala emila, že "odstupuje" od smlouvy (Le2Alpes) a že mně budou informovat, čili předpokládám když oni odstoupili, že nebudou dělat brekule s vrácením (všech) peněz.

Mam chut se opet citovat, ale neudelam to :twisted:

pavproch píše:ten blb tam fuckt chtěl odletět

Po kom jen muze byt? :-k :twisted:

pavproch píše: a ještě jedna dobrá - slevnil benzín.

Sis nevsiml, ze ropa spadla minuly tyden o 30 %? Uplne dobra zprava to neni a myslim, ze to nebude mit dlouheho trvani (zkouseji, kdo dyl vydrzi).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 15, 2020 18:08

mila6032 píše:Řídit stát jako firmu....Takhle kdyby krizovej manažer řídil firmu, tak je venku tak rychle, že si nestihne uklidit ani na stole.

Jj, takove vyvadi ochranka.

mila6032 píše:Na tu otázku ti neodpovím, protože to nevím. Sice si myslím, že to "neznalost neomlouvá" bude nejvyšší trumf, ale když jsem nakouknul do souvisejících zákonů a uvědomil si, kdo tomu šéfuje, normálně se mě zmocnila úzkost a nedočetl jsem to. On ten režim nouzového stavu leccos mění a já to nemám dostatečně nastudovaný, abych vůbec mohl udělat nějaký aspoň trochu použitelný závěr. Postahoval jsem si k tomu tu trochu související judikatury a zkusím se do toho ponořit a aspoň letmo pročíst ty zákony.

Diky. Kvuli mne to nedelej, mne to takhle asi staci, holt bude potreba pouzit zdravy rozum.

mila6032 píše:Naštěstí se o tom tady bavíme čistě v rovině teorie a ve finále se to asi nikde řešit nebude.

Tak. Jen bych chtel dodat, ze sobb se snad zlocincem jeste nestala a nejspis ani nestane. Kdyz to vyhlasili, tak uz ve Svedsku byli, porad tam jsou a jeste nejakou dobu budou. Nez se dostanou k finskym hranicim, tak tipuju, ze uz budou nepruchodne, takze holt zustanou ve Svedsku, nez se to prezene. Nastesti X mesicu planovali tak jako tak a jsou na to vybaveni.

mila6032 píše:nebo jestli prokazatelně od někoho, řikejme mu třeba mike, o zákazu věděla a pak s pár vulgarismy na rtu na truc překročila hranici tam a zpět, několikrát za sebou.

mike je naprosto neduveryhodna osoba, od ktere se daji cekat maximalne informace o pocasi z pochybnych zdroju. Pravni informace nezvlada zpracovat ani normalne, natoz v aktualnim zdravotnim stavu, coz je videt z jeho dotazu na OF a navic ma dlouhe vedeni a nenapadne ho, ze by je mel poslat. Ke vsemu byl nekolikrat v zivote zivnostnik, od takoveho nemuzes verohodnou informaci cekat.

mila6032 píše:Příroda umí bejt přísná a škodolibá.

Mne je ho spis lito. Jestli nas nedostane koronavirus nebo neco jineho, tak se nakonec estebaka zbavime, ale on s tim bude muset zit cely zivot.

mila6032 píše:No nic, jestli se odpoledne potvrdí to, co se ke mně ze dvou poměrně dobře informovaných zdrojů doneslo, tak budu mít alespoň nějaké zábavné čtení na dlouhé karanténí večery.

To budem mit nejspis vsichni ;-) Tak at je to negativni nebo aspon mirny prubeh.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » ned bře 15, 2020 19:04

To budem mit nejspis vsichni ;-) Tak at je to negativni nebo aspon mirny prubeh.

Nee, to jsem napsal neobratně, naštěstí mě to zatím netrefilo. Spíš ke mně od včerejška z různých směrů prosakují informace o té karanténě pro všechny, kterou Bureš propálil dneska na Primě.

sobb se snad zlocincem jeste nestala

Stala. Je v kontaktu s člověkem, který se veřejně doznává ke zločinu živnostničení a dle vlastních slov se toho dopouštěl v životě opakovaně, možná i v organizované skupině a s úmyslem poškodit naše státní zřízení. Minimálně porušení oznamovací povinnosti ji nějaký novodobý Karel Vaš určitě přišije. Pak tu máme svévolné opuštění republiky, narušení státní hranice a špionáž. To bude tak za dvacet ve zvýšené ostraze. No, jestli by v tom Švédsku radši neměla zůstat.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned bře 15, 2020 19:16

Zas je docela zabavne sledovat, kdyz populista musi delat nepopularni kroky :twisted:

To je pravda a navic mam takovy pocit, ze ma sama zivnostensky list. Rozhodne jsou oba na volne noze a nechodi do prace na sestou jako spravne lidske zdroje. Napisu ji, at se uci svedsky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví