Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 19:12

mike píše:
Hafi píše:no ale fofrem, mam vsazeno v Tipáči, že k 1.2. nebude. Na Vojtěchovi i Prymulovi už jsem vydělal, tak ještě tehle...

:lol: ty ses normalni gambler. Kdys vsadil a jakym kurzem? Sanci jeste mas, treba to zvladne jako Vojtech pres vikend. Za mesic bys ale mel o dost lepsi ;-)


Vojtěcha jsem vsadil někdy na jaře za asi 2,2, že nebude ke konci roku. Prymulu hned po nástupu taky ke konci roku myslím za 8 a Blatnýho mám nějak v půlce prosince, že nebude k 1.2. za 5. A k tomu jsem tam měl na Prymulu opak, že ho tam nechá za něco přes 10 po tom, co ho vytáhli z Vyšehradu, neb jsem myslel, že nebude schopnej nikoho jinýho najít, což samozřejmě nevyšlo. Jelikož to vše bylo za 100-200, tak celkový účet za ministry zdravotnictví (pokud to ještě Blatný nezachrání) mám asi +150 Kč ;-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 19:18

:D dobry, az na ten Vysehrad, tam bylo jasne, ze to ustat nemuze. I kdyby to mel dat univerzalnimu ministrovi Havlickovi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Koronavirus

Příspěvekod Lipon » čtv led 28, 2021 19:26

No to budou jarňáky na palici :-(
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 19:33

Taky tenhle vikend muze byt na horach pekny natresk, ve stylu co kdyz nam to pristi vikend Babis zakaze.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Koronavirus

Příspěvekod Lipon » čtv led 28, 2021 19:49

Jedeme zítra, taky se toho trochu bojím, že bude ještě víc lidí, než normálně
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 20:50

unbelievable (Smlouvy s dodavatelem byly uzavřeny na dávku, nikoli lahvičku. Pfizer tak po zavedení šesté dávky pokrátil dodávky o 20 procent)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » čtv led 28, 2021 21:19

mike píše:Tipuju, ze spis uz od patku :?
Tak překvapivě zatím k omezení pohybu jen na okolí bydliště nedochází, nechávaj si to do zálohy.

A taky jsme se dozvěděli, že ajťáci nemůžou na home office do hotelu ve Špindlu :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 21:40

Ne? Proc? To je diskriminace! :evil:

(ze by za to, ze jsme mu zkritizovali ten zoufaly rezervacni system? ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 22:51

njn zatim je to jen uvaleni nejakych drobnosti, hlavne proti ruznym ojebavkam, jako ubytovani jakoze sluzebni cesta, sleziny na soukromych chatach, stopka pro lanovky obecne, s tim obecne nemam problem a celkem chapu.
Omezeni cestovani a povinne respiratory jsou aspon zatim ze stolu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » čtv led 28, 2021 23:05

mike: páč máš při home office sedět doma, i s uřvanýma harantama za zády a ne si jezdit dáchnout do Špindlu (alespoň tak nějak zněla odpověď na zvídavý dotaz novináře) :wink:

Co se týče řešení ojebávek, tak by mě docela zajímal váš názor (kdo jste tu tiskovku slyšeli anebo něco podrobnějšího četli) - mi totiž přijde, že s pomocí dotazu novináře v podstatě dali návod, jak to vlastně zlegalizovat. Není možno ubytovávat, je možno pronajímat. Aneb vlk se nažral a koza zůstala celá? :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 23:09

...a není někde nějaká minimální doba pronájmu jeden měsíc? aspoň mám nějaké takové tušení
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 23:10

sobb píše:páč máš při home office sedět doma, i s uřvanýma harantama za zády...

Vsak tak to i dneska bylo :evil: Jestli si prectete v novinach, ze nepricetny programator nabehnul k sousedum se samopalem, tak budete vedet proc :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » čtv led 28, 2021 23:14

Hafi: to netuším, ale dávali to jako odpověď na dotaz o krátkodobém pronájmu chat/chalup (snad si to dobře pamatuju, pouštět znovu si to nebudu)

mike: a to si představ, že to máš ve svým vlastním bytě :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 23:21

sobb: ty nemas doma nejaka sedativa? :)
aha to me vlastne ani nenapadlo, ze ted stale frci ubytko pres pronajimani chalup, ze si to nijak nepohlidali
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » čtv led 28, 2021 23:36

scinkk: hlavně tu nemám ty uřvané haranty, to bylo zmíněno jen pro vylepšení představivosti mika :mrgreen:

To ubytování naopak víceméně oficiálně povolili: "Přenocovat na horách mohou i lidé, kteří si chalupu pronajmou. „Pokud se jedná o nájemní smlouvu, potom je možno toto využít,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Naopak není možné se ubytovat na ubytovací smlouvu." No, a tak mě k tématu napadlo, zda to nejde obejít třeba i tím, že se budou pronajímat pokoje v hotelích a spol. Jestli to prostě není skvělý návod, jak to celé obejít.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 23:51

@sobb: muzu ti je posilat v krabicich. Po kouskach, abych neprekrocil vahove limity :twisted:

(a ted uz musim ven, nebyla nahodou vecerka? 8-[)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » čtv led 28, 2021 23:57

Ani ne, jen si je hezky nech :twisted:

Určitě byla, i Laďa totiž právě zmizel kamsi ven, že se jde podívat jestli sněží, svítí měsíc, atd. :D
Pro vodu ke studánce chodí také zásadně až po večerce, že je to prý mnohem napínavější :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Koronavirus

Příspěvekod Lipon » pát led 29, 2021 2:03

Pronajímání chalup mi nijak rizikový nepřijde. Je tam familie sama, nepotkává se rizikově s nikým dalším.
Jsou omezený ubytovací služby, kde k bydlení máš další služby a jsi tam s dalšíma lidma v bližším kontaktu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát led 29, 2021 2:33

@sobb: asi bylo, nepotkal jsem ani clovicka. Dokonce ani policajta. Napinave mi to nijak neprislo. Mam pripravenou diplomatickou odpoved, ktera vysvetluje, ze je vsechno podle pravidel :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » pát led 29, 2021 8:41

https://koronahra.cz/

Tady si můžete vyzkoušet svoje epidemiologické dovednosti :D
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pát led 29, 2021 9:16

Pronajímání chalup mi nijak rizikový nepřijde. Je tam familie sama

Tak to je urcite v pohode, ostane je to i situace, kdy ta rodina nejakou chalupu vlastni, problem je, a to nejspis chteli resit, ze si to chaluou pronajme treba 5 rodin.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát led 29, 2021 9:21

sobb píše:mě k tématu napadlo, zda to nejde obejít třeba i tím, že se budou pronajímat pokoje v hotelích a spol.
Nejsem si tim uplne jisty, jak to presne funguje (mozna nasi pravnici se k tomu mohou vyjadrit), ale obc. zakonnik rozlisuje ubytovaci sluzby a pronajmy, alespon u bytu/domu. Jsou tam jine podminky, nektere odpovednosti prechazeji na najemce, atd.
Ale jak rikam, neznam presne rozdily, jen jsem si vzpomenul, jak jsme resili s manzelkou pronajem bytu v Praze. Ale o podminkach ubytovacich sluzeb fakt nic neznam.
scinkk píše:povinne respiratory jsou aspon zatim ze stolu
No, uz se doporucuji, "FFP2 nebo N95". Pricemz N95 (a cinsky KN95) nezarucuje na kapenky vubec nic a proti Covidu jsou prakticky stejne ucinne jako rouska ](*,) . Viz napr. tady (jsou tam odkazy na podrobnejsi popisy).
Zeby duvodem bylo, ze nekdo dovezl toho spoustu z Ciny (KN95)???

Taky si vsimnete, kolik eshopu nabizi rousky normy FFP2 a v popisu je uvedene "splnuji cinskou normu KN95 totoznou s FFP2" :twisted:. Neni to nahodou klamava reklama a klamava obchodni praktika?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát led 29, 2021 9:28

Ufff. Tak na služebky (za japoncama do pilzně) do hotelu sa može i po zpřísnění, akurváth je třeba chlopům naspat potvrzení. Napsáno, v neděli jedou. Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát led 29, 2021 9:34

Uz tam ty Japonce mas? Ja jen, ze mohou mit problemy - prilet, povinna karantena (test nepomaha) a to jak u nas, tak i v D a A.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát led 29, 2021 10:03

Ti tam sou trvale už asi 15 let... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pát led 29, 2021 12:53

Lipon píše:Pronajímání chalup mi nijak rizikový nepřijde.
Mi též ne. Jen mě napadlo, jestli tím prohlášením nedali návod, jak jsem psala výš. Ale snad je to nějak ošetřeno, jak píše Hafi nebo apuka.
Uvidíme, s čím čeští vychcánci zas přijdou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát led 29, 2021 15:48

sobb píše:Uvidíme, s čím čeští vychcánci zas přijdou.
Predpokladam, ze s necim jako pronajem hotelovych pokoju jako kancelare a zmenou pracovnich smluv pro nektere, misto vykonu prace v kancelari v hotelu XXX ve Spindlu a pod.... A spat v kancelari neni zakazane :evil:

V Praze se toto delo v opacnem modu - v tech velkych kancelarskych budovach se samostatnymi kancelaremi zacali pronajimat kancelare jako pokoj, podle prani zaridili posteli a pod. Bylo to jedno z nejlevnejsich sehnatelnych bydleni. Jen vetsinou to pronajimali (koncem leta) do Vanoc.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát led 29, 2021 18:59

mila6032 píše:https://koronahra.cz/

Zvladnul jsem to na prvni dobrou s 600 mrtvyma doted a 1300 do leta, kdy mam 40 % naockovanych. Pche, Buresi :twisted:

Pak jeste par rychlych pruchodu. Kdyz jsem to nechal uplne volne, tak jsem zabil 140000 lidi 8-[ Ovsem na jare, na podzim uz se skoro nic nestalo. Jak jsme se tu bavili, ze mozna bylo lepsi, kdyby na jare probehla vyssi vlna, tak to simulace celkem potvrzuji. Pri stejnem poctu mrtvych, jako uz ted mame, je stav v tehle dobe uz vyrazne lepsi. Je to ovsem jen simulace :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob led 30, 2021 15:08

Ten model vubec neni spatnž. Alespon v odhade jedne veci - kdyz udelas vsetak, ze je na konci minimum mrtvych a stoji Te to minimum penez, tak jsou vsichni nasrani (hodne nizka spolecenska stabilita), zato kdyz se snazis nic nedelat a vydas majlant, je to lepsi. A uplne nejvetsi spokojenost je, kdyz umre skoro 130000 lidi, zadluzis stat o skoro 2 biliony, nic neomezis, ale davas extra kompenzace (za co???) - to je spolecenska stabilita 100% :twisted:
Myslim, ze toto je presny obraz vetsiny ceske spolecnosti - co me do mrtvych, hlavne abych mohl delat co chci, abych mel svoje pivo a jeste mi zato dalmi neco navic...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod milarepa » sob led 30, 2021 19:15

milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví