Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » pát říj 23, 2020 10:08

ret255 píše:Tie opatrenia sa u nas vydavaju rychlostou svetla a hlavne u nas nie je niekto ako Primula kto rozhoduje ale premier sa pasoval do role epidemiologa, presne ten s trochu vysinutym uskrnom.

Vždycky snad rozhoduje premiér, ne? Jak se prosím pasoval do role epidemiologa, co jsem četl já, tak si nechává od epidemiologů radit.:
"Konzílium epidemiológov odporučilo pandemickej komisii okamžitý a tvrdý lockdown, informuje Matovič. Pandemická komisia však navrhla miernejší lockdown a dve celoplošné pretestovania."

Takže podle mě mnohem lepší než u nás (i když teda lepší by byl tvrdý lockdown než mírnější), kde se na nějaké doporučení odborníků vybodli, bo měly být zrovna volby a nechtěli si naštvat občany. :)
Naštěstí pro vás tu máte nás, jako odstrašující příklad situace, kam se fakt nechcete dostat.

Takže vlastně souhlas tady s mikem,
mike píše:Vis co? Mne se to libi. Vyhrady bych sice mel, ale kdyz to srovnam s tim bordelem u nas... Tohle je strucne, jasne a dava to smysl. U nas ted fakt nevim, kdy a kde mam nosit rousku, ktere obchody jsou zavrene a ktere ne atd.

buďte rádi, že tam máte lidi, co dokáží jednat a dokáží se jasně vyjádřit bez milionu výjimek. Ono totiž jak se ukázalo, tak polovičatá řešení moc nefungují, lidi z toho maj srandu i z celé vlády potom.


mike píše:TVL, to je debil, to snad neni mozny

Mně přijde, že to musí dělat naschvál, že prostě tak jako trolí. A na vládě hrají takovou tu hru, kde se trumfují, kdo udělá větší blbost a pak to zvládne nějak ustát. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát říj 23, 2020 10:42

oodoow píše:
"Konzílium epidemiológov odporučilo pandemickej komisii okamžitý a tvrdý lockdown, informuje Matovič. Pandemická komisia však navrhla miernejší lockdown a dve celoplošné pretestovania."

Takže podle mě mnohem lepší než u nás (i když teda lepší by byl tvrdý lockdown než mírnější), kde se na nějaké doporučení odborníků vybodli

Ehm, ze se neco takto pekne napise, jeste nemusi znamenat, ze to tak je. Jak uz jsem naznacil, na jare/v lete na slovensku se taky odvolavali na podobne "organy" typu konzilium epidemiologov" a "pandemicka komisia", akurat nikde zadny takovy organ nebyl oficialne jmenovany a nikdo netusil, kdo a co vlastne komu doporucoval. Navic stejne konecne slovo mel vzdy Matovic, ktery si to upravil podle sveho (epidemiologickeho) uvazeni - a taky to vetsinou nikde nezverejnil, krome svych tiskovych prohlaseni a/nebo facebooku.

Na zacatku leta uz se alespon obcas nejake dokumenty byly k nalezeni na strankach Uradu verejneho zdravotnictva SK, ale stejne casto na hranicich pracovali s jinym znenim. Nejsem si ani v nejmensim jisty, ze v soucasnosti se na tomto neco zmenilo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát říj 23, 2020 18:39

oodoow píše:Mně přijde, že to musí dělat naschvál, že prostě tak jako trolí. A na vládě hrají takovou tu hru, kde se trumfují, kdo udělá větší blbost a pak to zvládne nějak ustát. :twisted:

Skoro to tak vypada: „Stojím tady jako člověk, který vypadá, že káže vodu a pije víno. To, co je nesmírně důležité, je dodržování jakýchsi symbolů - tedy, že by lidé, kteří rozhodují o opatřeních, je měli samozřejmě dodržovat. Na základě obrázků, které se dneska objevily v Blesku, to vypadá, že jsem něco porušil. Já tady s plnou vážností říkám, že jsem nic neporušil.“

Taky by si clovek mohl zakonspirovat o tom, ze estebak obetoval Fko, aby aspon na chvili nevypadal jako ten nejhorsi a zbavil se nepohodlne gumy. Ale nakonec stejne bude nejlepsi pouzit Hanlonovu britvu.

No, ted to ma v rukach troll nejvyssi, ten si to uzije. Presne to jsme ted potrebovali #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát říj 23, 2020 18:54

scinkk píše:Nebo kdyz se chce pochlubit, jak je skvely, pac osobne zajistil velkou objednavku posteli od Linetu a za to bysme mu zrjeme meli tleskat.

To je prave ten mikromanagor a presne to, co by delat nemel. Ale kobliham se to libi #-o

scinkk píše:Sice jsem tu psal, ze mi prijde, ze jsou politici uplne odtrzeni od reality, ale to, ze si nepripusti, ze mezi nami jsou i lidlofobni obcane, bych jim odpustil :)

To bych klidne hnal az do Strasburku [-( :twisted: Ona by to teda nebyla zadna vyhra, druhy nejblizsi mam Penny...

Dneska mne pobavil kluk pred obchodem, co si cistil bryle. Rouskou :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pát říj 23, 2020 19:05

Jezdec na Jawe 350 a opicka Kiki. To neni zadny cirkus, to je ceska vlada.

Ale tohle je taky zajimave Tak já se trochu ušpiním. Byl jsem součástí neformální expertní skupiny ministra Prymuly.

Mimochodem fortuna pry rano vypsala sazky s kurzem 666:1 ze šprýmula bude stale v listopadu ministrem, zavidim tem, co to stihli :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát říj 23, 2020 19:22

Vsadit si par stovek na megatrolling? To by slo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pát říj 23, 2020 21:41

mike píše:Jak to myslis, bereme? Normalni to samozrejme neni
Berete - ve smyslu schvalujete, přijde vám to OK. Evidentně má každý tu hranici jinde. Máte tu výhodu, že jste to už zažili, tak vám to tolik nepřijde. Já jsem do toho všeho skočila narychlo a ještě před pár týdny nám při cestě ze Švédska přišli lidi v rouškách jak kdybychom se ocitli u natáčení filmu z postapokalyptického světa …
Jasně, souhlasím, že tahle situace nemá už žádné dobré řešení. Ale zavést zákaz vycházení a ještě navíc dávat možnost vykoupit se z toho testem, mi přijde docela zvrhlé. I když rafinované :-D
Zákaz vycházení by dle mého názoru mělo být až to poslední a nejkrajnější řešení. Typicky v době války. A ne „války s virem“, tam je to podle mě spíš zneužití.
Pravdu máte v tom, že s materiálem, který se vyskytuje v naší společnosti, se blbě pracuje, ale v tom případě by možná bylo lepší se přiklonit k „italskému scénáři“, protože to je v našich podmínkách asi jediná možnost aby to covidiotům došlo. Ostatně k tomu už úspěšně směřujeme. A asi měl pravdu mike, že k tomu mělo nejspíš dojít už na jaře.

A jinak slovenské promořování pod záminkou testování je bezesporu zajímavý pokus. Třeba to i k něčemu bude.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát říj 23, 2020 23:56

Takze se vlastne shodneme az na to, co povazujeme za nejkrajnejsi reseni ;-) Podle mne je to italsky scenar, protoze povede na to same, jen zpusobi vetsi skody. Na zivotech i ekonomicke. Mozna chapu kam miris, ale oni to neodnesou jen covidioti, ale i uplne nevinni lidi a taky zdravotnici. Budou v tezkem stresu, unaveni a vystaveni velke davce viru, tomu se asi neda vyhnout. Kdyz to prezijou, tak s postraumatickou stresovou poruchou... to se v Italii doopravdy stalo. Akorat ze tam to bylo jen v male casti zeme, u nas se to da cekat vsude.

Neni to valka, protoze na druhe strane neni myslici protivnik. Jen kousek kodu, ktery dela to, co ma v programu a je mu naprosto jedno, co si o tom myslime. Udela jen to, co mu dovolime, takze jestli valcime, tak leda sami se sebou. Zakaz vychazeni by nepotesil asi vubec nikoho, ale pokud by se udelal opravdu dusledne, tak je to funkcni reseni. Virus se potrebuje sirit z hostitele na hostitele a kdyz tomu zabranime, tak se ho zbavime. Potrebuje to nejaky cas, aby se s nim napadeni hostitele poprali a znicili ho. Nebo on je, ale vysledek bude stejny. Z kazdeho infekcniho musi byt mrtvy konec, idealne jen pro virus.

Pri malem rozsireni se toho sameho da dosahnout mirnejsimi prostredky. 3R a hlavne dusledne trasovani a karantena infekcnich i kontaktu. Tohle se prokaucovalo v lete, ted uz je pozde, infekcnich je strasne moc. Nejhorsi je, ze tohle vsechno jsme vedeli predem...

ad vykoupit testem: zkus to nebrat osobne, ale ciste technicky ;-) Nevis, kdo je nakazeny a kdo ne, takze preventivne zavres vsechny. Kdyz nekdo prokaze, ze nakazeny neni, tak neni duvod, aby byl zavreny. Prokazat se to da jen testem. Samozrejme je to tlak na lidi, aby se nechali otestovat, ale kazdy ma volbu a muze si vybrat, co je pro nej mensi zlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob říj 24, 2020 2:14

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ret255 » sob říj 24, 2020 10:52

Tak, včera sa začalo s pilotnym testovanim na Orave a Bardejove, prvotne to vyzeralo dost biedne, na niektorych miestach sa nedostavili vsetci zdravotnici, a ludia cakali aj 2h v rade, pripadne armada nedodala na vsetky miesta certifikat o teste, takze to stalo, no potom sa situacia zlepsila a vyzera to celkom slubne. V troch okresoch oravy otestovali za vcerajsok 41-tisic ludi a v Bardejove 20-tisic, z toho testy nasli 2250 pozitivnych, teda vychadza to 3,6% pozitivnych z celkoveho poctu tetstovanych, a testovat sa bude este dnes a zajtra. Vcera otestovali cca tretinu obyvatelov danych okresov.

Takze vyzera to nad mieru slubne s tou zodpovednostou obcanov, akurat je tu male ale, ze podmienkou tu bol test za moznost vychadzania z domu a moznost ist do prace.

Co ma byt to testovanie celoplosne od buduceho piatku, tak tam toto pravidlo zatial neplati, takze tam uz môze byt ucast dost slabsia.
Zatial vsak napr. nie je uzavreta hranica s Polskom, kde sa to siri mozno este rychlejsie nez v cechach, takze ludia s certifikatom o negativite teraz budu bruzdat do polska na nakupy a zase sa infikovat, pripadne sa miesat vramci slovenska, kedze neuzavreli okresy, a to sa medzi nimi este nachadza cca 5 tisic takych co su nakazeny no vysli ako negativny, Matovic vcera rozpraval, ze pcr testy odhalia 3 nakazenych, no antigenove testy ukazu z tychto troch iba 1, co bol z nich infekcny/alebo najinfekcnejsi.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned říj 25, 2020 3:42

Tvl... V Albertu u vchodu stojí ženská /byť s obličejovým štítem/ celej den a každýmu kdo vchází se snaží vnutit parfém ](*,)
IMG_20201024_135457.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » ned říj 25, 2020 8:05

A?
Má ležet doma a brát 60%, nebo tahat ze státu pětikilo denně?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned říj 25, 2020 9:12

Má aspoň dodržovat odstup 2m :twisted:
A vůbec, omezuje se pohyb, všechno, právě kvůli omezení kontaktu mezi lidmi. Takže přisírat se do osobního prostoru stovek neznámých lidí za den v době pandemie mi přijde už přes čáru a to dost
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod lojzmen » ned říj 25, 2020 10:50

Třeba už je imunní, co my víme?

Koukněte sem:
https://www.osel.cz/11427-co-nas-ceka-a ... id-19.html

A upozorňuji na rozdíl mezi lineární a exponenciální stupnicí grafu. Nekteří stále neví vocogo.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » ned říj 25, 2020 14:27

Mala mozaika ceskeho Kocourkova (je to k teme):

Primula nevyloucil, ze v pondeli sam poda demisi (odstoupi). Babis v patek uz navrhl odvolani Zemanovi (bo P. sam odstoupit odmitl). :(( :(( :-k

Nebylo tady uz jednou neco takoveho?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » ned říj 25, 2020 14:30

Sem pár dnů z5 zahlíd ve zprávách na čt1 titulek "Slovensko od pondělí zákaz vycházení" - mají total lockdown jako byl/je v Izraeli? Se ptám proto, že zaměstnávám jednoho pendlera z Makova, taxe ptám, abych věděl esli (ne)přijde.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod ret255 » ned říj 25, 2020 17:20

Tretí slajd odzadu
https://korona.gov.sk/wp-content/upload ... 22_0v1.pdf
Takze cesta do prace patri medi vynimky, otazne by to uz bolo po 2.11 ak by si ten zamestnanec neurobil ten antigenovy test.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » ned říj 25, 2020 17:22

Kuju
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod ret255 » ned říj 25, 2020 17:41

Inac u vas je to s hospodami ako, teda mate ich podobne ako restauracie zavrete a zahradky tiez? Lebo v piatok som bol este v centre pred tym nasim "soft lockdownom" a mi sme mali napr. terasy otvorene a podavalo sa vonku jedlo a pitie, od soboty to ale uz neplati, u vas je to rovnake?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » ned říj 25, 2020 17:48

U nás v CZ jsou hospy zavřené, výdej přes okénko.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » ned říj 25, 2020 18:44

Jeste presneji: restaurace, bary, hospody, atd. zavrene, prodej jidel a napuji povolene pres vydejove okenko - ale piti alkoholickych napoju (vcetne piva) na verejneych mistech je zakazany. A to jidlo koupene v okenku taky nesmis konzumovat nekde v okoli okenka pokud je tam vice lidi nebo se tam chodi a lidi mohou prijit bliz nez na 2m. To musis mit rousku a konzumace na verejnosti neni duvodem jeho odlozeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » ned říj 25, 2020 19:00

Prymula očekává, že pokud se do úterý nezlepší křivka nově nakažených, budou muset být přijatat další opatření. Pokud počet dál strmě poroste, znamená to podle něj, že lidé opatření nedodržují. Prymula to řekl v České televizi.
Boze, to je epidemiolog a (jeste stale) ministr zdravotnictvi??? To nevi, jaka je inkubacni doba k projeveni se priznaku, jaka je prumerna doba od vypsani zadanky do provedeni testu - a hlavne do jeho vysledku??? Abych o vysledcich trasovani radeji ani nemluvil...

To jako chce aby za 6 dnu (od prisnejsich ve ctvrtek) nebo, 9 dnu (od pondeli, alespomn si myslim, uz si jednoduse ani nepamatuji, kdy co platilo ](*,) a jak se menilo) se krivka zacala zplostovat? To uz se ani nedivi, kdyz Bures rika, ze to potrebuje zazrak, aby se nemuselo pritvrdit. To zplosteni by opravdu musel byt zazrak - i pri totalnim lockdownu a uzavreni vsech klidne na zachode velikosti 1x1m :twisted:.
Ze jsem si vubec otevrel zpravy... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » ned říj 25, 2020 20:13

Test debility úspěšně dokončen.
Přiznám se, že s některými nařízeními vlády úplně nesouhlasím.
Ale jsem poctivý a většinu dodržuji (asi ta německá krev v mých žilách).
Ale to s tou konzumací na veřejnosti mě sralo od prvopočátku.

23:50, střízliv, za deset minut mi jede poslední autobus.
Jsem na zastávce úplně sám.
Průser, zastávka a já nemám roušku.
Seru na to a otevírám si plechovku Plzně.
Pamětliv zákazu, leju si ji do kelímku co mám v báglu.
V zálivu přistává vůz Městské policie.
"Nemáte roušku!"
"Ale vždyť tu nikdo není"
"Ale jste na zastávce!"
"Hmmm"
"Co to pijete?"
"Pivo, proč?"
"To nesmíte!"
"Já vím."
"Jste ochoten zaplatit pokutu na místě?!
"Ne, mohli byste mi sdělit, jak mé jednání ohrožuje z epidemiologického hlediska mé okolí?"
"O tom se s vámi nebudeme bavit"
"Ale přece by mělo být přihlédnuto k společenské nebezpečnosti mého jednání..."
"Seš nějakej chytrej, nemáš roušku, chlastáš a eště seš drzej!"
"Mi si tykáme?!
"A dost, doklady a buď rád, když budeme hodní!"
"Do prdele, komu tykáš?"
Fotím si číslo.
"Máš problém, mladej?"
"Mladej? Děláte si prdel, kolik vám je, synku?"
"Komu říkáš synku?"
"Já jen že byste mohl být klidně můj syn."
"Ale roušku nemáte."
"Ne nemám, protože tu nikdo není. Ne dva metry, ale ani dvacet metrů."
"Ale pijete pivo!"
"No a?"
"To se nesmí!"
"Znovu se ptám, jak tím, že piju sám pivo na zastávce bez roušky někoho ohrožuji, když tu nikdo není?"
"Sakra chlape, neštvěte nás, nemůžete pít pivo!"
"Proč?"
"Protože prostě nemůžete!"
"Aha, stejně už to mám dopitý, ještě nějaký problém?"
"Vy buďte rád, že jsme vás neodvezli na záchytku!"
"Za jedno pivo?"
"Je mimořádný stav!"
"Aha"
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Koronavirus

Příspěvekod lojzmen » ned říj 25, 2020 20:30

Polsko - děti mohou ven pouze v doprovodu rodičů, od 8 do 16hod.

Ostrava - jdu z práce sídlištěm, děcka všude pospolu. Nová hra, černá rouška přes oči a hádání/hmatání, kdo je kdo.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » ned říj 25, 2020 20:48

@dudy: :-) :-) :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2020 14:55

@dudy: ty jednou skoncis s naramkem :twisted:

Tohle jsem nejak nezaznamenal. Clovek nesmi pit pivo s vlastni plechovky? Jesteze jsem si vcera do vlaku koupit malinovku. Pivo bych si sice dal nealko, ale vysvetluj to takovemu organovi... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2020 14:57

apuka píše:uzavreni vsech klidne na zachode velikosti 1x1m

Jeste jim rad #-o :twisted:

Bures prohlasil, ze si lockdown neumi predstavit. Tipujete ho na pristi pondeli nebo uz tuhle stredu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon říj 26, 2020 15:40

mike píše:Tohle jsem nejak nezaznamenal. Clovek nesmi pit pivo s vlastni plechovky?
Ani z cizi ani vlastni - zakaz piti alkoholickych napoju na verejnych prostranstvich.

Coz je jeden z dulezitych (a kupodivu, pri dodrzovani, resp. vymahani i nejucinnejsich) opatreni proti COVIDu. Protoze z velke casti prichazi poruseni dalsich pravidel prave po spotrebe alkoholu.
Nejde i vypiti jednoho piva (i kdyz uz i to "uvolnuje mravy", hlavne, kdyz clovek neni sam s pivem), ale nevim, jak by se urcovalo a zjistovalo, kolik je povoleno.

NTB, hlavne pro dudyho - predpokladam, ze vis, ze v Praze (a mnoha dalsich mistech v CR, vetsinou jeste stale) jeste nedavno zakazovali konzumaci alkoholu na verejnych mistech mistni vyhlasky. A ze skoro vsude (v Praze rozhodne) byly zastavky MHD vyslovne uvedene, jako mista, kde se to nesmi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2020 17:02

Vyzkousel jsem vyse zminene FFP2 respiratory. Jako jako, na ksichte sedi dobre a asi funguji, ale nezavidim zdravotnikum, co je musi mit cely den. Rousky mi nevadi, v tech klidne vybehnu 80 schodu z metra, ale tohle odhaduju tak na 3000 m n.m. Clovek si asi zvykne, ale zpocatku to moc prijemne neni, zvlast kdyz musi neco delat.

Mozna by se daly pouzit jako aklimatizace na hory :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2020 21:40

Zakaz vychazeni od 21 do 5 rano. To je logicke, v te dobe radi koronavirus venku nejvic. Behem dvouhodinove vychazky potkam prumerne 0.33 cloveka. Plus zkraceni prodejni doby obchodu, takze stejny pocet lidi se bude muset vejit mensiho casu... Doted jsem bezne nakupoval po 21, kdy uz tak skoro nikdo nebyl. Vcera jsem se vratil z vyletu vlakem s odjezdem ve 22:21, doma neco pred pulnoci, sam v kupe i vagone v jednicce, metro i bus poloprazdne, proste nejvetsi riziko.

Na Slovensku maji zakaz vychazeni, ale od 1 do 5 rano maji vyjimku. Zacinam chapat konspiracni teoretiky, blbost a neschopnost by se prece mela projevovat spis nahodne a ne tak, ze udelaji vsechno prave naopak #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví