Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Koronavirus

Příspěvekod Lipon » pon říj 19, 2020 19:25

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.
Chráníme přeci naši infrastrukturu před cizáckými nájezdníky.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » pon říj 19, 2020 20:46

Plošnějšímu schématu testování by podle něj mělo předcházet ověření spolehlivosti antigenních testů v regionech typu Karvinska a Uherskohradišťska. Prymula to dnes uvedl po jednání vlády.


Tak uz to vime, konec dohadum, nejprve budeme overovat :) Pak se nak jako uvidi no :)
Best in covid - to do list
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte říj 20, 2020 11:00

Takove male shrnuti demonstrace na Staromaku :wink: :

Obrázek
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte říj 20, 2020 20:09

Dobre vite, ze nemam rad videa a zive rozhovory, ale vyjimecna situace vyzaduje vyjimecny pristup, a tak jedno doporucim. Tohle si poslechnete: Flegr: Za mrtvé může Babiš, v ulicích uvidíme mrazáky na mrtvoly, moje předpověď se plní a bude daleko hůř

Neni to prijemne poslouchani a neni to pro ty, kdo se boji reality a strkaji hlavu do pisku. Vyzniva to na prvni pohled hodne pesimisticky, ale je to realny scenar a muzeme akorat doufat, ze to bude aspon o neco lepsi. Zatim mu bohuzel predpovedi vyvoje vychazely (to, co opravdu rekl/napsal a ne to, co psala Mana z prasecaku na fejsbuku, ze ten blazen Flegr rikal) a cisla na to vedou. Pruseru se nevyhneme, uz v nem jsme, best in covid, od brzd se sice kouri, ale vlak je tezky a hodne rozjety, bude trvat, nez zacne viditelne zpomalovat.

Jde o to vedet, na cem jsme a zaridit se podle toho. Bohuzel zijeme mezi idioty a je potreba se podle toho chovat. Chranit sebe a hlavne sve rodice a prarodice. Infekci se uz uplne vyhnout neda, jde o pravdepodobnost, ale svym chovanim muzeme sve sance vylepsit a muzeme vylepsit i situaci, kdyz to chytneme. Kdyz uz to clovek musi chytnout, tak aspon nizkou davku, kde je slusna sance, ze to probehne bez priznaku nebo mirnou formou. Coz je v tehle situaci vyhra. Tohle vyzniva docela optimisticky: Roušky jsou jako očkování. Nakazíte se, ale viru vdechnete méně
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř říj 21, 2020 13:18

Tak a uz tu ten lockdown mame.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř říj 21, 2020 13:38

Posledni tri dny - Prymula: lockdown neni na stole

A terazky mi povedztě, Prymula, čo vy si predstavujetě pod takým slovom lockdown?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř říj 21, 2020 13:41

Přeletěl sem si očima soupis opatření na idnes.cz a lockdown to (pro mě) úplně není: polemlesemloukou3 do/z práce možu, na zdrproproch (= na kopec resp. na bajka v každém přypadku "sám", tak jak dycky) možu, s autem pro benzn a do servisu možu. Nežebych nechtěl víc, ale mně to (k přežívání) stačí..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř říj 21, 2020 14:01

Realny lockdown to neni, vsak to primo rekl i Babis, dokonce i vysvetlil, co si pod tim slovom mysli on.

Ja jsem to spise myslel tak, ze vetsina beznych lidi si pod tim prestavila zavreni obchodu a zakaz vychazeni (s vyjimkami), neco co bylo na jare - a toto tomu celkem odpovida. Ale pred hodnocenim bych radeji pockal na to, co vyjde ve Sbirce zakonu jako oficialni verze narizeni. Vsak jsme s rozdily mezi usnesenim vlady a Sbirkou uz jsme meli zkusenosti :wink:.

Konec koncu, zatim pro mimoprazske je furt povolene chodit do Rakouskych Alp :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Zdéňa » stř říj 21, 2020 14:28

apuka píše:Konec koncu, zatim pro mimoprazske je furt povolene chodit do Rakouskych Alp :wink:

Tak proti jaru je to furt paráda. I ty pražští tam zatím můžou (s testem). Na jaře to bylo nepředstavitelné kamkoli..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2020 14:56

Oni to Rakusaci jeste nerozsirili na celou republiku? To asi jen proto, ze maji dulezitejsi starosti, jinak to nedava smysl, Praha uz na tom davno neni nejhur.

@Zdena: no, s testem... oni ti ted nekde udelaji test na pockani? Ten test nesmi byt starsi nez ted nevim jestli 48 nebo 72 hodin.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř říj 21, 2020 15:18

mike píše:oni ti ted nekde udelaji test na pockani? Ten test nesmi byt starsi nez ted nevim jestli 48 nebo 72 hodin.
Jo, delaji. Kdyz se objednas (mozna tyden dopredu), tak kdyz prijdes na objednanou dobu, mozna se dockas ale urcite si chvili pockas, takze to bude tes na pockani i dockani :wink:.

No a nejlepsi je se nechat otestovat ve ctvrtek odpoledne. Mozna ten den uz nestihnou odvest vzorek do laboratore, udelaji to az v patek, tam zase jeste budou muset dodelat resty, takze se na Tvuj vzorek dostane az v pondeli. Po odpoledne dostanes (mozna) SMS, jenze od Tebe na hranicich budou potrebovat predepsany formular, takze pro ten si musis dojit a mozna najdes nekoho, kdo Ti jej da.
Pokud mas obrovske stesti a je vse automatizovane, mozna Ti mailem poslou i ten formular. Ale ten dostanes v Po pozde odpoledne nebo v noci nebo az utery rano. A stejne . 48/72 hod se pocita od odberu, coz se u nas nekdy nestiha ani dostat do laboratore. :evil:

Edit: Abych nebyl tak negativni, jeste furt zalezi na tom, kde a kdy se jdes otestovat a jeste stale se najdou mista, kde se dostanes na radu prakticky hned. Ale musis to hledat lupou a mit stesti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř říj 21, 2020 15:23

Ale jeste ze se tady bavi - mne prave doslo, ze rychle musim vratit do 4campingu dvoje z trech objednanych kalhot na zkouseni, protoze od zitrka to uz neudelam.... :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2020 15:26

Ja z te zmeti vyjimek vubec nepoznam, co zustane otrevreno a co ne #-o Krome kvetinarstvi, tam je to jasne :D

Kazdopadne si musim jit dneska vyzvednout balik ze Zasilkovny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř říj 21, 2020 15:28

Já zítra čekám zásilku ČPošty na poštu a DPD do rukou, obojí počebuju, tak to snad přinde.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř říj 21, 2020 15:43

Takze co se po vikendu jeste zavede, aby uz to teda byl ten pravy lockdown?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2020 15:49

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Zdéňa » stř říj 21, 2020 17:47

mike píše:Oni to Rakusaci jeste nerozsirili na celou republiku? To asi jen proto, ze maji dulezitejsi starosti, jinak to nedava smysl, Praha uz na tom davno neni nejhur.

@Zdena: no, s testem... oni ti ted nekde udelaji test na pockani? Ten test nesmi byt starsi nez ted nevim jestli 48 nebo 72 hodin.

Jo podle mě jsou tři varianty.
- Buď mají důležitější starosti
- Nebo ty čísla rostou všude tak, že to za chvíli už bude stejně jedno a jediná další varianta bude zase zavření každé země
- A možná vážně rakušáci nechtějí zavřít celou ČR z důvodu nějakého omezeného lyžování

Zjišťoval jsem testy 14 dní zpět když to zavedla Itálie. Šlo by to, ale chtělo to vědět alespoň 5 dníá dopředu že určitě pojedu. Což v případě rychlých výjezdů do Rakouska je nic moc.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2020 18:01

Ach jo. Prave jsem si vyzvednul objednane FFP2 respiratory. Rikal jsem si, proc mi progrca poslali takovou krabici, kdyz by se to veslo do vetsi obalky. Objednal jsem 4 kusy na zkousku, nevim, jestli se to bude dat nosit. No a doma jsem zjistil, ze mi poslali 4 krabice po 10 kusech #-o

Zkontroloval jsem, ze debil nejsem ja a opravdu jsem objednal i zaplatil jen 4 kusy. No ale co ted s tim? Na postu se mi kvuli tomu nechce a navic je u nich stejne napsano: Dovolujeme si Vás upozornit, že z hygienických důvodů nelze tento produkt vrátit v zákonné lhůtě 14 dnů. Coz znamena, ze vratit se nedaji, logicky.

Mam jim to vubec psat? Dost se mi prici nechat si neco, co mi nepatri, ale prijde mi, ze tahle situace nema rozumne reseni. 40 jich fakt platit nehodlam, poslat je zpatky nejde a navic by to neco stalo. Nejaky napad? Rozdil v cene je 1127 Kc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » stř říj 21, 2020 18:38

napiš jim, jak navrhují to řešit
že je teď rizikové chodit na poštu resp. posílat to nechceš, jestli si to nějak vyzvednou

případně že by sis jeden balík nechal
(kdyžtak bych si těch nadbytečných 6ks od tebe odkoupil)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2020 18:47

Jo, taky jsem si rikal, ze jim napisu neco takoveho. Je to z druheho konce republiky, to asi asi nevyzvednou.

Uvidime, s cim prijdou, kdyz tak se nejak domluvime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř říj 21, 2020 18:47

TVL, to se rozjicdi vic nez je pekne.... :twisted: Jaka byla cisla pred mesicem nebo na zacatku mesice? :((
V Česku za dnešek přibylo zatím 8840 potvrzených případů covidu, nejvíc k 18:00 od začátku epidemie. Celkem se nakazilo už přes 200 000 lidí.
V nemocnicích přibylo dalších 353 lidí s covidem na celkových 4417 hospitalizovaných. Počet úmrtí stoupl oproti údajům z rána o 100 na 1719 případů. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.


NTB, podle docela rozumne (a uznavane) teorie, ze pocet pozitivnich moc vypovidajici neni, to je hlavne (a tezko zpochybnitelne) pocet mrtvych, kterych je celosvetove cca 0,7% nakazenych (tj. ne u nas testovanych), jen je to s opozdenim vetsinou cca 2-3 tydny, tak to znamena, ze nekdy na zacatku rijna bylo 14200+ nakazenych. Ne uvadenych 3-4000. Jeste konzistentnejsi je to srovnat podle Worldometru, vcerejsi umrti - podle toho vychazi cca 21,400+ nakazenych. To jsou ty realnejsi denni prirustky vcetne nezachycenych testovanim.
Jinymi slovy je ve skutecnosti tak 4,5-5x vice pripadu jako se pocita. Pri 200.000 pocitanych aktivnich pripadech by to melo byt skoro milion, tj. kazdy desaty. :shock:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř říj 21, 2020 18:56

No kdyby to byl kazdy desaty, tak mi prjde, ze nema cenu uz cokoliv delat a cokoliv resit
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2020 19:04

Apuka zas prehani :) I Flegr pocita tak s trojnasobnem nakazenych, takze tak 30 - 40k denne. Aktivnich pripadu neni 200k, ale 118k. Smrtnost ze skutecnych pripadu nebude 0.7 %, ale mensi, protoze nikdo nikde skutecny pocet pripadu nezna. To mozna budou znat na Slovensku po te monstrakci :)

Pocital bych, ze ted mame 3 - 5 % nakazenych, 10 urcite ne. Resit by to melo cenu i pri 10, jde o to rozlozit nakazu v case, aby neklekly nemocnice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Koronavirus

Příspěvekod Kjuba » stř říj 21, 2020 19:53

mike píše:Pocital bych, ze ted mame 3 - 5 % nakazenych, 10 urcite ne. Resit by to melo cenu i pri 10, jde o to rozlozit nakazu v case, aby neklekly nemocnice.


No, když už tady tipujeme, tak si taky přihodím.

Tipuji, že nakažených je teď cca 7% populace, to jest cca 700k lidí. Celkově se ukazuje, že cca 2,1% detekovaných nakažených v ČR potřebuje hospitalizaci. To je 14.700 lidi na posteli. Dále vychází, že z těchto hospitalizovaných je cca 24% s těžkým průběhem. To jest 3.528 lidí v těžkém stavu.

Dva dny stará informace říká, že celkem je v ČR asi 3900 lůžek intenzivní péče. Z nich je volných aktuálně 35%, to jest 1365 volných lůžek. Celkovy počet lůžek s UPV (ventilovaných) je v ČR cca 1.900. Z nich je 48% volných. To jest 912 lůžek s UPV.

No, mě to prostě nevychází. Ano, celé je to na vodě a opřeno o odhad počtu nakažených, ale řádová chyba v tom nebude.

Takže dle mě se to opravdu sesype tak během 3 týdnů. V nejlepším případě to bude s vypětím všech sil o "prsa korejské závodnice".

V každém případě, ať se nám to líbí nebo ne, tak o osudu tisíců lidí již bylo rozhodnuto.

Jako přeju tomu STBckýmu praseti klidný spaní. Protože tohle je jeho boj. Nebýt ty pitomý volby, tak by se tohle nestalo. A zařízli by nás mnohem dřív.

No, jak říkal můj děda. Na každou svini se někde vaří voda.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 815
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2020 20:11

Kjuba píše:Tipuji, že nakažených je teď cca 7% populace, to jest cca 700k lidí.

Po dnesku mozna budes mit pravdu: Lidé vzali obchody útokem. U nákupních center kolabuje doprava #-o

https://www.youtube.com/watch?v=sen8Tn8CBA4

Kjuba píše:Takže dle mě se to opravdu sesype tak během 3 týdnů. V nejlepším případě to bude s vypětím všech sil o "prsa korejské závodnice".

V každém případě, ať se nám to líbí nebo ne, tak o osudu tisíců lidí již bylo rozhodnuto.

Tak nejak...

Kjuba píše:Jako přeju tomu STBckýmu praseti klidný spaní. Protože tohle je jeho boj. Nebýt ty pitomý volby, tak by se tohle nestalo. A zařízli by nás mnohem dřív.

Sociopatovi jsou nejaci mrtvi ukradeni, toho zajima jen on sam. Ale klidne spani mit asi nebude, dalsi volby snad prave projel a pujde o to, jestli skonci v kriminale nebo ne. Doufam, ze tohle uz mu neprojde, ale optimista uplne nejsem. Mozna ma koupeny nejaky ostrov, kam utece.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř říj 21, 2020 20:15

Sociopatovi jsou nejaci mrtvi ukradeni, toho zajima jen on sam.


Tyhle lidi vetsinou probere az to, kdyz se nejake to cislo zmeni v osobu, kterou znali a meli radi
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » stř říj 21, 2020 20:26

Omezení úředních hodin na ouřadech je skvělá věc. Už půl hodiny před polednem hromada lidí ve vestibulu u startovací pásky, ti chytřejší či méně spěchající čekali venku. Po přestřižení pásky následoval hromadný přesun do budovy a fronty u mašinek na pořadová čísla. A hromadění lidu na chodbách, neboť do prostoru s přepážkami povolen vstup jen vyvolaným. Zaslechla jsem hovor dvou pracovnic, že kdyby nechali normální úřední hodiny, tak udělali líp, takže i zaměstnanci si o tom myslí své.
A to tam budem muset ještě jednou #-o
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » stř říj 21, 2020 20:42

scinkk píše:
Sociopatovi jsou nejaci mrtvi ukradeni, toho zajima jen on sam.


Tyhle lidi vetsinou probere az to, kdyz se nejake to cislo zmeni v osobu, kterou znali a meli radi


Taková Hlava XXII.
Sociopat (zvlášť ten náš) ale nemá rád nikoho, jen sebe, takže osoba kterou má rád neexistuje, takže ho to nemůže probrat, takže, kldyž se císlo změní v osobu, kterou zná, bude dál neprobranej, kašlat na mrtvé a konat k prospěchu svému.
Jediná možnost je, aby to lapil sám.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » stř říj 21, 2020 21:42

Tak budiz, myslel jsem pitomce obecne :)

sobb píše:Příspěvek od sobb » stř říj 21, 2020 20:26
Omezení úředních hodin na ouřadech je skvělá věc. Už půl hodiny před polednem hromada lidí ve vestibulu

Jo to jsem tu psal uz nekdy pred dvema tydny, ze to vubec nechapu, k cemu to ma byt dobre, mam pocit, ze stat se politikem znamena se uplne odriznout od reality.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř říj 21, 2020 22:05

dudy píše:Jediná možnost je, aby to lapil sám.

Jj, presne, to by asi byla nejlepsi moznost. Ze by po japonskem vzoru spachal seppuku se cekat neda, ac jsme presne v situaci, kdy by se to hodilo.

@scinkk: vzpomen si na to, co provedl svym detem (Krym apod). Sociopat neni pitomec a to ani prenesene. Napadlo te nekdy, jak se tenhle blabolici idiot mohl dostat tak daleko? Myslim, ze odpoved je, ze nema vubec zadne zabrany, to si nikdo normalni nedovede predstavit.

To, cos psal, plati pro ty assholes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví