Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2022 16:45

Mne se zrovna vcera rozpadnul medeny Respilon, coz jsem pouzival od zacatku roku. Prasknul plisek na nos. Mam jeste nejake klasicke, asi uz s nima do konce tohodle kola vystacim a jak to bude na podzim se uvidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » čtv bře 17, 2022 17:23

Nikdo pricetnej to uz fakt nenosi :lol:
Neni to trochu podezrele...
pred volbama zmizne virus,
po volbach je tu mutace a plne nemocnice pac je tu nemoc
prijde valka a Putin, najednou mizi z webu nemoc, pocty nakazenych a resi se jen ta valka.
Nevadi ani prchajici, neresi se test, ani ockovani.
Po valce a zrejme na podzim jak uz je znamo prijde dalsi mutace, ty vakciny se nekde udat musej :(

Takze ano respilon budes jeste potrebovat :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 17, 2022 18:18

Jj, vsichni jsou nepricetni, jenom ty jsi letadlo :twisted: Co vidim okolo sebe, tak v obchodech to nosi tak 90 - 95 % lidi a v MHD skoro vsichni.

Pocty nakazenych nikam nezmizely, mas je tady: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19. Zmizelo to z titulnich stran, protoze je tu aktualne neco podstatne horsiho. To by snad doslo i malemu diteti ;-) Ono to teda mizelo uz predtim, vrchol omikronu byl za nama a pomalu se rozvolnovalo.

Jinak jsem vcera mluvil se svou partou Taiwancu a pry to v Cine a Hong-Kongu leti prudce nahoru, takze omezuji cestovani a nejspis budou mit kompletni lockdown.

Co bude na podzim nevime, ze prijde dalsi mutace je velmi pravdepodobne, tak to holt s viry chodi. Netreba za tim hledat zadne spiknuti, staci i minimalni vzdelani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv bře 17, 2022 19:01

mike píše:pry to v Cine a Hong-Kongu leti prudce nahoru
Jo, uz se jim v CIne blizi k maximu, co meli, [url]predevcirem uz dosahli za den i 3507 pripadu[/url] (absolutne) :evil:.

V Rakousku meli vcer cca 58,5 tisice a leti jim pekne nahoru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 17, 2022 19:11

Oni spis mluvili o Hong-Kongu a tam teda maji spicku peknou. V Cine to nejspis bude podobne, tem se cisla nikdy nedala verit, rozdil proti realite bude klidne nekolik radu. Rakousko mne prekvapuje, nesleduju to a cekal jsem, ze na tom budou jako my. No tak snad jim to kulminuje rychle a do konce jara bude pokoj.

Zmrsene URL si oprav, netusim, co tam melo byt. Ze bys po sobe prispevky cetl uz ani nedoufam... :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pát bře 18, 2022 13:40

Co vidim okolo sebe, tak v obchodech to nosi tak 90 - 95 % lidi a v MHD skoro vsichni.

To jako fakt? MHD souhlas, tam jo, ale všude mimo ni, včetně všech možných obchodů a nákupních center a tak ... ok, někdo ještě jo, ale co vidím, tak do 10%.
A díky Bohu za to, už to bylo fakt na palici.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2022 15:39

Zas tak casto tam nechodim, stav asi z pulky minuleho tydne, nakupni centrum. Ze by se to od te doby tak zmenilo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 18, 2022 16:56

Nebylo to minulý týden ještě povinné ve všech vnitřních prostorech?
V supermarketu a jinde, kde to povinné není, už to opravdu skoro nikdo nenosí. Včera odpoledne v Kauflandu jsem měl respirátor jen já plus jsem tam zahlédl asi ještě jednoho nebo dva s respirátorem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2022 17:03

Bylo. Uz neni? Aha, tak to by vysvetlovalo ted zasadni rozdil. OK, ja to moc nesleduju a do kramu moc nechodim (co jsem presel na Kosik a Rohlik), a tak jsem si zmeny nestihnul vsimnout :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 18, 2022 17:06

Od pondělí už je to povinné jen ve vozech veřejné dopravy, nemocnicích a sociálních službách.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát bře 18, 2022 17:26

Jj, uz jsem to dohledal. Vedel jsem, ze se to chysta, ale neuvedomil jsem si, ze uz na to doslo :) Fajn.

Tak tedy sorry za dezinformaci, 90 - 95 % v obchodech bylo minuly tyden, ted uz to asi bude uplne jinak.

Pricemz je zajimave, ze cisla jsou jeste pomerne vysoka (pres 8000 denne, to vypadalo na podzim 2020 silene) a trend je spis stagnujici, nez klesajici. Jako jo, z vrcholu posledni vlny to spadlo hodne, ale graf spis vypada, jako by chtel delat dno pred dalsi vln(k)ou, nez aby sel k nule.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2022 21:43

Jak resi pojistovna, kdyz u vas vypukne covid v zahranici: https://twitter.com/MartinaHvozden1/sta ... isty.cz%2F

Ktera pojistovna? Muzete hadat :twisted:

(Odpoved je hluboko dole, UNIQA, samozrejme. A taky je tam, ze PCR test meli doma pozitivni).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon bře 21, 2022 23:30

Nechci TI brat iluze, ale pravdepodobne by to podobne dopadlo u kazde pojistovny, teda pokud meli zakladni cestovni pojisteni. Tady je takovy maly prehled, od aktualizaci se toho zase moc nezmenilo.
Zapomina se na to, ze stale plati rozdeleni statu do barevnych zon - a Italie je stale tmave cervena zona, tj. s velmi vysokym rizikem infekce. Nedocetl jsem to cele, protoze mi tam vyskocilo pres prispevek prihlaseni se do Twitteru, co nemam, ale podle toho, co tam napsali mi prijde, ze - stejne jako ti horolezci v Pakistanu - si vubec neprecetli pojistne podminky.

Pojistovna zaplati (teda ty pojistovny, ktere v tech vysocerizikovych zemich toto pojistuji) stejne jen lekarske vykony a hospitalizaci, nektere pri vyssich pojistkach neco i na karantenu a na navrat domu, ale rozhodne karantena neni duvodem na zabezpeceni repatriace - u zadne pojistovny. Kdyz si to tak ctu, tak ja netusim, na co se vlastne stezuji (krome podle nich nejednotne komunikace lidi na Hotlinu). Vzdyt jim ta zena na lince rekla spravne:
Máme si zavolat záchranku, která nás odveze. V případě covid + nám budou zajišťovat někde ubytování. Covidove hotely prej už nejsou. V případě covid - prej máme jet domů se zajezdem.
Jen pokud maji v miste nejakeho lekare, tak by meli jit k nemu - to by ale mela vedet spise delegatka CK. Taxikem nebo verejnou dopravou by jezdit nemeli.

Co me spise zarazi je, ze se vybrali zpet bez testovani a ze navrat domu se zajezdem jim doporucili z pojistovny...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2022 0:47

Stezuje si konkretne na tohle: Fakt jsem si myslela, že po dvou letech pandemie jsou nastavené procesy, jak v takových situacích postupovat. A ja s ni souhlasim, mel by existovat jasny postup a asistencni sluzba pojistovny by podle nej mela postupovat, poradit jim a pomoct. A ne ze jim kazdy rika neco jineho a ve finale se na ne vykaslou. Mozna by s tim u jine pojistovny dopadla stejne, ale holt to byla zas UNIQA :P

Co se tyce tvych nepodlozenych spekulaci, tak pise: Měla jsem pojištění i na covid. A taky tohle (niz v diskusi): Paní asistentka mi řekla, že italský neumí a že se jistě domluvíme rukama nohama. To ale asi mysli spis delegatku cestovky, nez asistenci pojistovny. Aspon doufam :D

Delas v IT a neumis si poradit s dialogem na prihlaseni do Twitteru? :roll: A ne, nemyslim si tam zalozit ucet, taky ho nemam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » úte bře 22, 2022 11:31

Miku, ty procesy se hodne tezko nastavuji, protoze to nezavisi na situaci v CR ale na konkretnim miste. To se meni, hlavne ted, casto ze dne na den, navic - a to plati i pro Italii - je to hodne zavisle na konkretnich mistech a lokalnich opatrenich. Takze do tech konkretnich potrebnych procesu se dva roky zkusenosti uplne promitnout nemohou. Vsak si spomen na situaci u nas - kazdou chvili bylo a je vsechno jinak. Ze je to v civilizovanejsich zemich uplne jine, to teda (mozna mimo obdobi nejvetsich pruseru) je od pravdy hodne daleko.

Stale plati, ze tyto zalezitosti by mela vedet resit spise delegatka, nez asistence pojistovny - delegatka by mela mit znalosti o mistnich pomerech (i zdravotnickych). Ze to tak malokdy je, je vec naprosto jina.

Taky stale si stojim za tim, ze oni vlastne ani nemeli proc zkontaktovat pojistovnu, teda krome zeptani se, za jakych okolnosti na co maji od nich narok a co k tomu pozaduji (coz ale je taky uvedene v podminkach). Jo, do toho patri trochu i ze by jim meli dat kontakt na nejblizsiho lekare, ale uz nemusi vedet, jestli on dela i testovani na Covid. Kdyby uz byli u doktora nebo chteli s nim komunikovat, tak by vetsinou meli mit narok (i u Uniqui) na online tlumoceni, ale ne na to, ze jim pojistovna zavola doktora, rekne mu co je problem, atd. a potom jim zavola zpatky s vysledkem (netvrdim, ze v tomto pripade toto chteli).

Ja mam opakovane - a neni to zdaleka vec Uniqui ani pouze cestovniho pojisteni -, ze lidi maji zasadni problem s tim, ze neznaji sve pojistne produkty. Netusi, na co jim plati a neplati, co jim pojistovna muze pomoci a co ne - a ze co si musi udelat sami. Netusi, k cemu je urcena asistencni sluzba, v jakych pripadech jej mohou pouzivat. Navic maji vlastni predstavy a jsou casto velice neprijemne prekvapeni, ze na to, co si mysleli, ze jo jim pojisteni neplati. Pricemz to je jasne od zacatku, bo nikde nikdo jim nic takove nesliboval, casto dokonce je primo upozornili, ze ne... To jsou ty predstavy typu "prece mi musi pomoci, kdyz jsem v nouzi" a "prece nas tam nenechaji stat pred hotelem a cekat samych", navic zdarma v ramci pojisteni i kdyz jsou to situace, ktere do daneho pojisteni vubec nepatri nebo jsou primo vyloucene.

Ja tusim, ze na to napises, ze za toto muze pojistovna, ale to tak neni - spise za to muze jisty druh negramotnosti lidi, ze je toto nikdo neuci (takze uz vzdelavaci system) a ani se o to nechteji zajimat, i kdyz vedi, ze ty problemy tady jsou (tj. lidi).
Delas v IT a neumis si poradit s dialogem na prihlaseni do Twitteru?
Kdybych chtel, tak si s tim nejak poradim. Ale tady jsem si precetl to nejdulezitejsi a vice jsem se tomu nechtel venovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2022 18:07

apuka píše:Kdybych chtel, tak si s tim nejak poradim. Ale tady jsem si precetl to nejdulezitejsi a vice jsem se tomu nechtel venovat.

Venoval jsi podstatne vic casu spekulacim a generovani slovniho prujmu, nez aby sis to precetl cele a pak reagoval na realitu a ne sve nepodlozene domenky. Njn, u tebe klasika. Pricemz to reseni se hodi i na spoustu jinych pripadu a pak uz je to na jedno kliknuti.

Dal to nehodlam komentovat, ostatni si snad puvodni zdroj prectou. Daval jsem to sem jen abych upozornil na potencialni problem, pokud clovek dostane covid v zahranici (a chce se zachovat vuci spolucestujicim slusne).

apuka píše:spise za to muze jisty druh negramotnosti lidi, ze je toto nikdo neuci (takze uz vzdelavaci system) a ani se o to nechteji zajimat, i kdyz vedi, ze ty problemy tady jsou (tj. lidi).

Sranda, ze to pises zrovna ty, ktery si sice neprecetl kompletni popis, ale zato mel potrebu sahodlouze reagovat :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř bře 23, 2022 9:16

Hele miku, houby vis, co jsem si precetl, ale pokuseni pokusit si ze mne udelat vola jsi neodolal... Co myslis, jak byse zmenilo moje mineni, kdybych si tehdy precetl i ty dve vety, ktere se mi do konce nezobrazily ale vedel jsem, ze uz vice tam neni - "Pojišťovna se na nás vykašlala... Není událost, není problém.."??? Tohle opravdu nebylo nic dulezite - krome Tobe, bo "Uniqua" a "sen na nas vykaslala" :twisted:.

Zato by me zajimalo, jestli bys stejne reagoval, kdybys narazil na popis stejneho problemu, co ja vim, rekneme u Allianzu, Ceske pojistovny, kohokoliv. Predpokladam, ze nijak, bo to neni Uniqua, vuci ktere mas silne predsudky zalozene na svych (hodne ujetych) predstavach, jak by mela fungovat. Proste jmeno Uniqua je pro Tebe jako cerveny hadr a vubec Te nezajima, o co se jedna.

Zkus si precist jeste jednou ten twitterovy prispevek - zjistis, ze se ti lide vlastne ani poradne nevedi, na co se stezuji, ale hlavne za to muze pojistovna. Jedine, co pripadne mohou pojistovne vycitat je, ze jim rano jina pani na hotlinu rekla, ze je vse jinak - jenze neni vubec jasne proc. Co kdyz se snazili zajistit dopravu a jim rekli z mistnich sluzeb, ze pri covidovem podezreni ne, ze si dotycny ma zavolat na rychlou pro sanitku v pripade vaznejsich problemu nebo si zajistit odvoz sama (toto je na mnoha mistech ten "spravny proces") a dale to, co je tam psano.
Na můj dotaz,že se to nestihne a autobus už bude pryč, tak první mluvila o tom, že se na to pojištění nevztahuje, jen na covid +, na mě hysterické námitky, že nás přece nenechají z horečkou před špitalem,tak prej kdyby k tomu došlo, tak se nám "budou snažit" repatriaci zajistit. Ale ze bychom museli čekat než přijedou z Čech.
Toto mi uz uplne prijde jako potvrzeni toho, co jsem psal - ze ti lidi vubec netusi, co je uloha pojistovny a mysli si, ze za kazdych okolnosti je bude pojistovna vodit za ruciciky. Urcite pojistovna nebude dopredu resit situace "co kdyby" - ona je na reseni akutni konkretni situace.

Mne fakt neni jasne z tech prispevku ani to, jestli ti dva chteli jit na test aby zjistili, jestli maji Covid (prijde mi, ze asi ano) a dale podle vysledku (coz by v pripade PCR znamenalo se vratit na hotel nebo chteli osetreni, ze maji horecky. V prvnim pripade je to mimo - samotne testovani na Covid, pokud vim, neni zahrnute v zadnem cestovnim pojisteni a dotycny to ma resit plne ve vlastni rezii, pomoci by v techto casech s tim mel delegat -, ve druhem meli primo resit, ze potrehuji lekare na osetreni. Coz - to opakuji znovu - je prioritne otazkou na delegatku CK, pripadne asistence pojistovny jim muze najit kontakt na nejblizsiho. Slusne fungujici delegat by mel zajistit i ten odvoz k lekari, kdyz neumi jinak nez cesky, tak klidne s nimi i jet k doktorovi (nebo pomoci se domluvit s pojistovnou, ze ona zabezpeci tlumoceni online).

Mozna teplotu 38,5/38 mistni zdr. zarizeni nevyhodnotilo jako duvod na sanitku "do mesta 40 km daleko", mozna testovani je mozne mnohem bliz, stejne tak muze byt doktor blize, mozna primo ve stredisku - tyto veci netusime, ale cokoliv z toho mohlo vest k odmitnuti poslat sanitku.

Nejvice mne zarazi, ze tolikkrat jsi se Ty a nekteri dalsi odvolavali (napr. i v tomto vlaknu) na to, ze by se prece melo spolehat na zdravy rozum lidi, ne je vest za rucicky narizenimi a pod., ale v pripade, ze se to tyka pojisteni od Uniqi, tak v momente toto jde vsechno stranou, lide nemaji proc mit zdravy rozum a premyslet, vsechno ma resit pojistovna a kdyz se nekomu neco nezda, tak automaticky za to muze zase pojistovna. Bo na vysvetleni, jak to funguje je jednodussi napsat, ze je to "slovni prujem" nez uznat, ze ja na tu pojistovnu mam pafku a je mi jedno, kdo za co mohl, budu na jeji haneni vyuzivat kazdou moznost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř bře 23, 2022 19:33

apuka píše:pokuseni pokusit si ze mne udelat vola jsi neodolal...

To je zbytecne, tohle zvladas nejlip ty sam a tady taky :twisted:

apuka píše:Co myslis, jak byse zmenilo moje mineni, kdybych si tehdy precetl i ty dve vety, ktere se mi do konce nezobrazily

Dalsi informace byly dal v diskusi. No a jinak jsem si myslel, ze pises blbosti proto, ze sis to neprecetl, coz je pro tebe ta lepsi varianta :twisted:

apuka píše:Zato by me zajimalo, jestli bys stejne reagoval, kdybys narazil na popis stejneho problemu, co ja vim, rekneme u Allianzu, Ceske pojistovny, kohokoliv. Predpokladam, ze nijak

Predpokladas naprosto spatne. Dal bych to sem tak jako tak, jen bych vynechal ty dve vety tykajici se UNIQA. Z cehoz plyne, ze vetsina tveho prispevku je opet nesmyslna.

apuka píše:bo to neni Uniqua, vuci ktere mas silne predsudky zalozene na svych (hodne ujetych) predstavach, jak by mela fungovat. Proste jmeno Uniqua je pro Tebe jako cerveny hadr a vubec Te nezajima, o co se jedna.

Podle sebe soudis mne. Ja takhle nefunguju, zato ty mas porad potrebu obhajovat nejake organizace nebo dokonce materialy jen proto, ze mas pocit, ze jim nekdo, obvykle ja, ublizuje :D Mne zajima realita a ta je holt casto takova, ze priserna firma se chova priserne opakovane. Jsou i vyjimky a pak rad zmenim nazor. Treba DPD, driv zdaleka nejhorsi moznost dorucovani a ted se jim to povedlo nejak vyresit a dohnat ostatni (parcel shopy, funkcni notifikace apod.) a zacala byt pouzitelna.

apuka píše:Mne fakt neni jasne z tech prispevku ani to, jestli ti dva chteli jit na test aby zjistili, jestli maji Covid (prijde mi, ze asi ano) a dale podle vysledku (coz by v pripade PCR znamenalo se vratit na hotel nebo chteli osetreni, ze maji horecky.

Meli podezreni na covid a chteli od asistencni sluzby pojistovny poradit, jak to maji resit. Po dvou letech cekali, ze pojistovna uz bude mit nastavene procesy tak, aby to slo hladce a rychle. V noci se jim tam snazili pomoct, ale rano prisel nekdo, kdo se na ne vykaslal.

Mne to prijde jako rozumny postup. Pri svych nehodach v Italii jsem si nejdriv bez asistence pojistovny zajistil zachranu a osetreni a pak zavolal na pojistovnu a resil s nima, jak se dostanu domu. V prvnim pripade mi to zajistlili, pricemz to vyzadovalo netrivialni spolupraci na vice stranach, jelikoz bezny zpusob by byla sanitka z Aosty do Prahy, coz by bylo peklo, ale podarilo se to letadlem (tam je problem s lhutama, clovek s omezenim pohybu se musi hlasit snad tyden predem). Operatorka, co mne dostala na starosti, byla velmi prijemna a fakt se snazila, prislo mi, ze az nad ramec sve prace. Mam pocit, ze to tenkrat jeste byla UNIQA, jak to zapada do tveho obrazku o mych udajnych predsudcich? :twisted:

V druhem pripade mi dopravu nezajistili, jelikoz mezitim zmenili pravidla, ale i tak se docela starali a volali mi jeste v prubehu cesty (po vlastni ose) jak to vypada, jestli to zvladam a jestli neco nepotrebuju. To uz myslim byla Generali. Prepravu by zajistili, ale placenou, to uz jsem tu psal driv.

Pravidla jsem predem detailne nestudoval, proc bych to progrca delal? Udelal jsem to, co udela kazdy pricetny clovek. Kdyz dojde na problem, zavolam asistencni sluzbu a domluvim se s nima, co dal. V prvnim pripade naprosta spokojenost (az na sileny ucet za telefon :)), v druhem mensi kvuli te zmene pravidel, ale jak by mi pomohlo, kdybych to vedel predem? Normalne mi to vysvetlili, omlouvali se za to a snazili se to resit.

No a tohle je podobny pripad. Onemocneli, meli podezreni na covid a snazili se to resit tak, aby nenakazili spolucestujici. Pojistovna jim v tom nepomohla, a tak se holt vraceli normalne (co jim taky zbyvalo, ze) a zrejme spolucestujici nakazili. Pricemz na separatni prepravu domu meli zrejme podle pojistky narok, ale to vedeli jiste az po testu doma.

apuka píše:Slusne fungujici delegat by mel zajistit i ten odvoz k lekari, kdyz neumi jinak nez cesky, tak klidne s nimi i jet k doktorovi (nebo pomoci se domluvit s pojistovnou, ze ona zabezpeci tlumoceni online).

Jo, nefungujici a italsky nemluvici delegatka je dalsi vec, ale od cestovek by clovek takove veci uz i cekal.

apuka píše:Bo na vysvetleni, jak to funguje je jednodussi napsat, ze je to "slovni prujem" nez uznat, ze ja na tu pojistovnu mam pafku a je mi jedno, kdo za co mohl, budu na jeji haneni vyuzivat kazdou moznost.

Ano, i tohle byl slovni prujem zalozeny na spatnem predpokladu. Mne totiz jde vzdycky o konkretni pripad. Co udelali na Rakaposhi se mi velmi nelibilo (a furt by mne zajimalo, jak to dopadlo), ale k tomuhle bych pristupoval stejne u kohokoliv. Ze je to zrovna UNIQA je jen tresnicka na dortu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod lojzmen » stř bře 23, 2022 22:02

Pokud nepoužíváte FFP2 na ochranu, ale jen aby bylo vyhověno povinnosti, je možno FFP2 prát.
Program na syntetiku do 40°C, v ochranném pytlíku na jemné prádlo. Mně jeden dizajnový vydržel půl roku.

A jinak, zde jsou trochu uklidňující informace o současném vývoji.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Koronavirus

Příspěvekod Bruca » čtv bře 24, 2022 8:46

Lojzmen - pokud se nepoužívá ffp2 na ochranu, tak se dají vnitřní 4 vrstvy bez obtíží s troškou šikovnosti vystříhat a nechat jen tu venkovní. Dýchá se přes to asi o 1000 % líp. :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » sob bře 26, 2022 16:56

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pon bře 28, 2022 12:04

No jasně, další lock už klepe na dveře .... https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz

To až tu zase budou někteří jančit z toho, jací jsme nezodpovědný národ a jak jinde vládne rozum. :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon bře 28, 2022 17:53

NTWL... doufam, ze nevypadam jako podobne pako, kdyz jsem si ted z Nemecka objednal 11 l olivoveho oleje. Mam to na 3/4 roku a predchozi davka mi pomalu dochazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » pon bře 28, 2022 22:16

Medak: Jistěže jsme nezodpovědný národ, páč nekřečkujem zásoby :P Teda krom mika :twisted:

Ale ono bude možná stačit pár článků na netu a plašáckých příspěvků na sociálních sítích a bude to tu taky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte bře 29, 2022 2:31

Pche. Umrete hlady driv, nez dopiju posledni zbytek oleje [-( :twisted:

Mozna to s nama neni tak zle. Kdyz padla Sberbank, narazil jsem na nekolik "zarucenych zprav", ze to same uz zacalo u Raiffeisenbank. Kdyby lidi zpanikarili, tak to vyvola run na banku a ten neustoji zadna. Nastesti se nic nestalo. Ty zpravy byly na ruznych mistech, zrejme se nekdo pokousel paniku vyvolat, ale nepovedlo se mu to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » sob dub 2, 2022 22:42

Docela zajímavé čtení o long Covidu (v english)

V jiiném vlákně byla diskuze o energii a únavě, je tu to téma i docela zajímavé rozebrané. V případě covidu včetně možné paralely s chronickým únavovým syndromem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř dub 6, 2022 11:30

Fčíl sem byl zase poučen: sem byl v lékárně pro Latalux (neměli, objednají, zítra repete) a .... lékárna je podle aktuálně platných nařízení "zdravotnické zařízení" = hadr přes hubu (sem to tušil, taxem ho měl...)
Btw, mobil + e-recept je tuze příjemná věc = člověk nemusí za dochtorem, zavolá mu a za chvíli má (funkční) recepis v SMS.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » stř kvě 11, 2022 0:30

Když se tu ve vedlejším vláknu diskutují Alpy - nemáte někdo náhodu zákulisní info, zda Rakušáci nehodlají v brzké době zrušit podmínku bezinfekčnosti pro vstup do země? To původní znění má být platné do 8. července, ale nedivila bych se, kdyby to zrušili dřív.
Donedávna, kdy byl u nás ještě jeden test měsíčně na pojišťovnu, jsme to do Rakouska nestihli, páč bylo víceméně špatný počasí, a teď se mi za to moc platit nechce. Obzvláště by to nas...štvalo, kdyby byl test pozitivní, peníze v čudu a výlet taky #-o :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř kvě 11, 2022 7:31

Myslim si osobne, ze az tak moc rychle to nebude, prece jen se jinde stavaji k tomu trochu zodpovedneji nez u nas (a podobne to je v I i D). Mozna od toho 8. cervence, protoze obchodni zajmy uz prevazi (a Nemcum zacnou prazdniny), ale drive asi ani ne.

Muzes to resit ockovanim (treti davka plati "ihned") :wink:. Nebo si vyplnit vstupni formular a otestovat se (myslim, ze stale jeste zdarma) v A v nejakem supermarketu nebo drogerii, jen do vysledku testu musis jit do karanteny - a jsem si skoro jisty, ze prespani v aute nebo nekde v prirode ve stanu za karantenni misto neuznaji.

Jen nezapomen, ze je tam stale jeste nutnost pouzivat respiratory na nekterych mistech (potraviny, drogerie, benzinka, nadrazich, dopravnich prostredcich, atd. A stale plati omezeni pro ubytovani na horskych chatach - pouze s objednavkou predem, vlastnim spacakem, prosteradlem a polstarem, zadne "erarni" neni a navic pri Check-Inu byste meli mit taky respirator.

Taky se stale jeste na mnoha mistech pri sportovnich aktivitach (napr. lezecke steny) vyzaduje 3G potvrzeni.

Vetsina z toho se asi Vas netyka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » stř kvě 11, 2022 10:46

Trochu doufám, že by mohli uvolnit na začátku turistické sezóny, aby jim neutíkali turisti jinam.
Alespoň povolují tranzit, takže by se dalo do Švýcarska nebo Slovinska, ale to je přece jen už trochu z ruky.

Očkování před létem nedává v současné situaci smysl, a jen kvůli možnosti cestovat se očkovat nenechám. Si čerstvý očkování budeme šetřit na podzimní vlnu :wink:

Povinnost nosit respirátory v obchodech mě nijak neomezuje, a máš pravdu, že to ostatní se nás netýká.

Právě koukám na stránky MZV, že Německo už taky nově povolilo tranzit do 24 hodin. Alespoň cesta na Sever je tedy volná :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví