Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 14:33

Jíst v restauraci mi přijde dost rizikový. Takeaway ok.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř pro 1, 2021 16:06

ripper6 píše:na tom obede nas sedi minimum. Opet nesmyslne narizeni a likvidace podniku
Jsi si tim fakt jisty, ze je to bezpecnejsi nez v obchode?

Premyslej trochu, i kdyz tam sedi "jen minimum", ale pokud si tam nekdo da obed, posedi si tam nejspis alespon pul hodiny, stejne jako ostatni. Pokud je nakazeny, tak dycha (a pripadne i mluvi) celou tu pulhodinu, tj. docela velkou virovou naloz. No a co myslis, co se stane se vzduchem s virem, i kdyz se dodrzuji povinne rozestupy? Myslis, ze virus zustane jenom na "vyhrazenem miste" (NTB, v tom pripade pred Tebou tam taky nekdo sedel dlouho)? Pokud by ses chtel odvolavat na klimatizaci, tak ta situaci spise zhorsuje nez pomaha.

V obchode je sice vice lidi, ale zato se stridaji a Ty taky nejsi stale na jednom miste, takze mas jen kratka setkani s kazdym a je dost na Tobe, jak daleko si je budes drzet od tela. Pokud nejsi v nejakem zastrcenem mini obchodiku 10m2, kde ani nelze vetrat, tak nejspise budes mit mensi moznost nakazy nez v te restauraci, kde, pokud chytis smulu a sedis nedaleko nakazeneho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 16:23

Právě, stačí kdo tam seděl před tebou... Z toho mám vítr, když mám cestovat vlakem. Co když v tom zatraceným kupé seděl dvě hodiny někdo s koronou?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř pro 1, 2021 17:08

Nevim nemam to tak nastudovano, ale jsem si tim jisty proto ze uz driv se rikalo ze na sedici lidi proste virus nechodi :D
Club - muze tam hrat DJ, pokud lidi sedi i narvany u stolu, vymeni se a zase sedi v uzavrenem prostoru bez vetrani, ve vedru tak virus nechodi, ale pokud by sli k podiu a nacpou se take na sebe a jeste stoji tak na ty stojici ten virus ihned zautoci! :(
Restaurace: musela byt zavrena od 20:00, protoze virus byl hodnejsi, ale po 20h utocil agresivne :)
Delta utoci nejvic agresivne po 22h :(
Mel jsem ale za to ze 5 metru rozestup v temer prazdne restauraci, kde se netlaci a nekdo sedi 2 stoly jinde je dostacujici. Alespon tak to vlada treba prezentovala pro lidi i v kancelarich, ze nemusi mit nahubek, kdyz sedi alespon 1,5 metru nebo jak to bylo ;)
pozn. ja nikoho nakazit nemohu kdyz tam sedim v ok kondici (s kaslem, rymou bych tam nesel), zbytek je jiste ockovan takze sama premiova klientela prece

Etheric: Co se tyce sezeni po nekom, to nikdy nevyresis. Dezinfikuje se :D Pripadne muzes nosit vlastni dezinfekci a cele to tam uklidit :)
Proste dotykas se rukama, pred tebou se dotyka taky napr v tramvaji, tou proste clovek jezdi a nevyresi to :) Nevim jak Delta ale rikalo se ze x hodin se drzi to i na povrchu? Tedy na latce, obleceni, balicku, madle je to tak? :) Pokud ano, zase musel bys prijit domu, mit tam komoru a celej se dezinfikovat jako na Ebolu a potom nahej vylizt do bytu / baraku :D
Proste a jednoduse, sazim na imunitu jelikoz ven se musi. Pokud byse nemuselo vubec nikam, tak je to lepsi, ale vydrzet 2 - 3 roky zavrenej doma, zataraseny vchodove dvere skrini taky asi nebude idealni a kdovi jak by potom clovek dopadl az by vysel ven a zafoukal by vitr :?
Nevim ja to delam tak, ze nenosim ani ten respirator, vejdu proste do restaurace, objednam, vezmu tac a sednu nekam do zadu ke stolu. V kine jsem to mel pri koupi listku, pak sedu na sedacku a sundam respirator. Sice chodi lidi co to resi echt, ale bylo videt ze mlada slecna mela respirator tak realne 20min v sale, potom to sundala a hadam ze duvod byl spis ten ze v tom nemohla vydrzet :)
Dal prace, staci jit nekde na poradu, nikdo respirator nenosi, krome 2 - 3 lidi, takze bys byl jeden z mala a nehlede na to ze to neni vec na 30min ale treba za 2 hodiny uz te to donuti sundat samo.
Vlak jde to, 30min ok ale mej respirator treba 2 hodiny ve vlaku. A presne neuhlidas to, chapu zes psal ze mas nejakej specialni respirator? Fajn ale co tvoje voci? Co ruce? :)
Priklad... zacne te palit ve voku nebo ti tam vleti moucha, ted pruvodci chce jizdenku, ty mas do toho na xichtu respirator, zapomenes se a das prst do... a mas nakazu :cry:

Priklad 2:
Kamoska mela respirator, jak to dopadlo ukazka....
slo se venku, prisla kde je jidlo, vleze tam, je uvnitr, prijde pan a co to bude s sebou? Kamoska sunda rukou dolu ihned respirator a povi mu objednavku! Primo na nej to naprska :lol:
Ne nebylo to schvalne, rekl jsem ji to, vona a co se stalo? Ze to nechape? :shock: Proste ze ji to nenapadlo, ze to ma ve zvyku stahnout dolu aby ji lidi lepsi rozumeli :D

Priklad 3: stojis na tramvajove zastavce, prijde k tobe podivny pan s rouskou, ma ji na brade a je u tebe blizko a poradne se te zepta zda nemas nejakej drobak :D
a tak bych mohl pokracovat, tech kontaktu skoro ze nedostanu pusu mam celkem dost, ze uz jsem chtel i lidem nabizet polibek :oops: :lol:
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř pro 1, 2021 17:13

Jeste by me zajmalo ale zde jedno info, mozna to uz tu bylo... jak je to s vitaminama?
Hodne se propagovalo vitamin D a citron. Je to stale aktualni na Deltu treba? Tedy pokud poradne budu kapat kapatkem D, podporim K2 a jeste tam dam neco + hodne citronu? :D
Jeste cesnek :lol: Udajne ze to snad ma blokovat vstup viru do bunek, ale proste to proslo ruzne webem a na tolika mistech, ze z toho sam nevim jak hodne je to realne ucinne.
:-k
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2021 18:19

Etheric píše:Z toho mám vítr, když mám cestovat vlakem. Co když v tom zatraceným kupé seděl dvě hodiny někdo s koronou?

Resim to tak, ze jezdim jednickou, kde moc lidi nebyva, mam kupe pro sebe a je slusna sance, ze tam predtim nebyl nikdo. A kdyz nastoupim, tak vyvetram, za jizdy se to profoukne rychle.

A pak je tu jeste jedna moznost, Taffix. Sprej resp. prasek, ktery si striknes/fouknes do nosu a on ti tam udela gel o nizkem pH, ktere viry neprezijou. Takze vlastne barieru proti nim. Ma vydrzet 5 hodin. Zkouseli to v Izraeli v synagogach, jelikoz ortodoxni tam samozrejme nosit rousky nebo respiratory odmitaji, a vysledky pry velice dobre. Neni to nahrada respiratoru, spis doplnek do rizikoveho prostredi.

Videl jsem to nekde ve sleve, a tak jsem si to zkusmo poridil. Prave na cestovani, na sneznice musim busem do Liberce a tam je spousta lidi na malem prostoru a obcas tam jezdi pekni burani. Vcera jsem udelal prvni pokus doma, jak to snesu. Zpocatku dobry, po aplikaci to bylo lehce znat, za chvili to prestalo a pak nic. Ovsem kdyz jsem se asi tak za hodinu vysmrkal, tak jen mel pocit lehce otekle sliznice v nose a ten vydrzel docela dlouho. Ja jsem ale na tyhle veci docela haklivy a navic jsem sledoval, co to udela, takze to mohla byt i autosugesce. Vetsine lidi to asi nebude delat nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2021 18:29

ripper6 píše:Hodne se propagovalo vitamin D a citron. Je to stale aktualni na Deltu treba? Tedy pokud poradne budu kapat kapatkem D, podporim K2 a jeste tam dam neco + hodne citronu? :D

Vitamin D je aktualni furt a obecne. Vylepsuje imunitu. Akorat se to s nim nesmi prehnat, jinak se ti v tele zacne usazovat vapnik, ale u nas ma vetsina lidi chronicky nedostatek. Muzes si nechat zmerit hladinu. Idealni zdroj je slunce resp. UVB zareni, ktere ted ovsem neni a bude az zas nekdy v dubnu. Kapatko neni nutne, daji se koupit tablety, pak mas davkovani presnejsi. Nebo naopak, tresci jatra, tam je ho hodne, ale davku vubec nevis. Plechovka jednou tydne by ti nemela ublizit, kazdy den ale jo (cetl jsem o takovem pripadu). Chce to jatra ve vlastnim oleji a snist i ten olej, tam je vitaminu D nejvic.

Opravdu to funguje, mam to vyzkouseno jeste pred covidem z jinych duvodu. Bartonelly, ktere imunitu likviduji a tohle bylo jedine, po cem se mi udelalo lip. Ted uz je to naopak, coz je spravne, takze uz je snad po nich. Udela se mi po tom za par a na par hodin lehce blbe, protoze aktivovana imunita se tak u mne projevuje. Po tabletach to same, ale me telo je hyperreaktivni, jinym se to nemusi projevit vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2021 18:56

Bures je neuveritelny. Pry vyčerpali jsme pozitivní motivace, hájil Babiš před poslanci povinné očkování #-o To estebacke hovado nema ani tuseni, co je to pozitivni motivace a nejspis motivace vubec. Umi jen rozkazovat, rvat a nadavat. A buzerovat, zaklekavat atd. Pozitivniho na nem neni vubec nic.

K tomu doporucuju serii clanku od Kechlibara prave ohledne komunikace vlad(y) s lidma. Tri casti:

FUBAR, čili o tom, že kostra už umělé dýchání nepotřebuje – I
FUBAR, čili jak by to podávalo “Ministerstvo bez filtru” – II
FUBAR, aneb “oni to potřebují polopatě” – III

Doporucuju obzvlast ripperovi a podobnym, co furt operuji s "ale oni rikali...". Jo, rikali. Spoustu blbosti a veci, ktere mozna tehdy platily, ale uz neplati.

Blbe je, ze kdyz si to clovek precte, tak mu dojde, ze je to fakt Fucked Up Beyond Any Repair...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 19:02

Konzervu tresčích jater včetně vlastního oleje dám na posezení, ale nevím, jak velký procento lidí to dokáže, zejména vypít ten olej. My hovada s tím problém nemáme, ale běžní lidé? Samotný to asi dá málokdo, ale dokážu si to představit do salátu, kuskusu,...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2021 19:08

Ja si to davam normalne ke snidani. Chleba, maslo, na to kousky jater a olej postupne snim lzickou v prubehu. Nekdy si do nej nakrajim rajcata. Ty bezne jim s olivovym, ale i s timhle to jde.

Ale fakt bacha, neprehanet. Doporucena davka vitaminu D je konzervativni a nizka, ale na druhe strane jsou silenci, co doporucuji stonasobek i vic. Malo je spatne, ale i moc je spatne. Navic v tech jatrech je i vitamin A a ten je ve velkem mnozstvi opravdu jedovaty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 19:12

Já na to dostanu chuť tak 2x do měsíce a to vždycky zblajznu celou plechovku včetně oleje, samotný bez ničeho. Chutná mi to, ale nemyslím si, že je úplně normální za minutu do sebe nakopat o něco víc než doporučený celodenní příjem tuku :D Neznám žaludky ostatních, každopádně třeba toto mi přijde jako jedna z věcí, kterou do sebe hodně lidí nedostane
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2021 19:19

Dvakrat do mesice by melo byt OK. Tohle mnozstvi tuku je IMO uplne v pohode a sam s tim nemam zadny problem. Urcite je to zdravejsi, nez stejne mnozstvi cukru. Akorat bych to nesnedl za minutu, jist rychle je nezdrave ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 20:08

Když ono je to tak měkký a jak je to mastný, klouže to do krku samo, to nejde jíst pomalu :)
Jo, to množství tuku je ok, když celej den jim netučný věci a k večeři si dám ty játra bez sacharidovejch příloh, je to i plně v rámci správný výživy.
Koneckonců je mnohem lepší správně a vyváženě jíst a nebrat nic, než se krmit polotovary a dohánět to céčkem, déčkem a já nevim čím ještě. Vitamíny neberu, řekl bych, že dostatek všeho mám přirozeně ve stravě. Ikdyž teď bude ještě dlouhý období bez čerstvýho ovoce a většiny zeleniny, bude trochu omezenější jídelníček. Asi to C bude imunitě chybět, tak šípky, smrkový výhonky, za oknem už sílí naťová cibulka... Obejdu se bez umělotin. A přes zimu neberu hořčík, žeru spousty masa, vnitřností, dneska jsem dělal domácí jelita,...
Btw co ženšen? To by mohlo bejt na posílení imunity dobrý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 21:08

mike píše:prasek, ktery si striknes/fouknes do nosu

V DrMax to maj za 359 1+1 zdarma prejže, tak to na zkoušku koupim. Už jsem si do nosu prášek nefouk ani nepamatuju :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř pro 1, 2021 22:11

To jde, ja jsem mel za 319 jeden. Akorat si to chce foukani vyzkouset mimo nos, bez protrepani z toho nic nefouka. Je to prasek, lezi na dne a z lahvicky vyfouknes trochu vzduchu. Takze prasek musi byt v nem.

Etheric píše:Btw co ženšen? To by mohlo bejt na posílení imunity dobrý

Zensen vylepsuje cele telo, tedy i imunitu. Primo i neprimo, mne treba docela vylepsuje spanek a to by melo mit dobry vliv na imunitu. Akorat teda vylepsuje jen kdyz je co vylepsit, jestli jsi zdravy a v pohode, tak mozna nic nepoznas. Nebo jen zvysenou zravost ;-)

BTW, imunita je spis lepsi a horsi, nez silnejsi a slabsi. Silna imunita, ktera nefunguje spravne, te muze i zabit. A zrovna vitamin D zpocatku imunitni reakci zesiluje a pozdeji tlumi, co jsem cetl (prijde mi, ze tohle jeste neni zdaleka prozkoumane).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv pro 2, 2021 5:18

Už vidim, jak nechtěně vyzkouším účinnost prášku hluboko v dýchacích cestách :D

Kdo nesouhlasí s povinným očkováním, může se přidat https://www.petice.com/petice_proti_pov ... s=91423174
Vláda by to povinný očkování zprasila tak jako všechno, budou to prát i do lidí, pro který to je rizikový, protože to nikoho zajímat nebude a "nějakej podíl rizika není kontraindikací". Každý se má za sebe rozhodnout, zda je pro něj větší riziko virus, nebo vakcína. Nikdo nezná líp naše těla, než my sami.
https://cnn.iprima.cz/covidova-vakcina- ... d=14424886 kdo si myslí, že to se zavedením povinného očkování bude lepší, je dost naivní. Zemřeš, než ti schválí odškodnění a odškodnění se týká pouze očkovanýho, pozůstalí nedostanou vůbec nic :vom:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » čtv pro 2, 2021 11:24

Že by???

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... .seznam.cz

... to je pomalu jak když koncem listopadu Rudé právo začalo psát pravdu:-))).
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » čtv pro 2, 2021 13:28

mike píše:Pro jednotlivce je nejvyhodnejsi, kdyz se vsichni ostatni naockuji, ale on ne. Pak je ovsem cerny pasazer, protoze vyuziva kolektivni imunity, ale sam k ni neprispiva.

Jakyho planu furt? Ze budou dalsi mutace bylo jasne uz minimalne vloni na podzim

Neni v jadru spatnej ani hloupej,

Pro jednotlivce neni, jelikoz probehlo ze zadna kolektivni imunita neni, ale ze ty lidi se maji ockovat spis kvuli sobe :) To frzelo ze zacatku, potom zase zmena ze uz to tak nehraje jak puvodne melo.

K planu? Tak prvne tvrdil Babis a dalsu Mudr a i Vojtech a tyhle teda spohlive zdroje vs teda ty konspirace aeronet a dalsi, ze lidi se nebudou selektovat. Nebude povinne ockovani, potom ze uz to bude konec, proste Delta a tim to max skonci, ze to bude urcite posledni mutace :)

Vlci a konspiratori (nemel jsem to vse nastudovano, treba ty nanoboti me i unikli a nebo reseni Gatese ze chce neco cipovat) ale i po precteni techto vyroku zahlasili... to urcite haha!
Prijde dalsich 10 mutaci, potom jsem vzal zakonik jako ten vlk a pastnul to ze neni pravda, ze vlada muze naridit ocko a ze bude povinne 8)
A ze taky bude zaveden urcite kod, kdo ma rozum at vzpomene na stare vyroky i filmy, ten dotycny nebude moci skoro ani kupovat, nebude mozna moct do prace. Bude mit cejch, to znameni at uz na ruce nebo cele ci kde ;)
Ke te tecce napr a hlavaku ci jinde v obchodaku to rikalo vic lidi, ze to rozhodne tecka za covidem nebude a to ockovani nejspis az takovou ucinnost mit nebude.
To nebylo jen z moji palice :)

Nekdo hlasil to nejde, proste nikdy ze se neda ze kdo by ho donutil ze jo. Stejne jako testovani to nejde!
Na to jsem dostal od profi odborniku i jinde ihned odpoved ve stylu.
Konspirace, blbost, to vlada nemuze a zakon to tak neni proste to nejde a tecka!
Navic jsem upozornil vzdy vetou: jo nejde, hele chodite nekam do prace? Pokud ano je to vyreseno :D
Ok neresil jsem... a dnes to mas co? :lol:

- tecka nikde, mutace po Delte chodi dalsi
- kod dnes i kdyz zatim jen QR musi mit, jinak je to chudak a ten cernej pasazer
- lidi se selektuji
- testovani se souplo hned i do prace lidem a povinne jinak musi skoncit nebo vypadnout
dalsi jista tvrzeni odborniku ockovani ne, to povinne proste nebude, je to jen testovani tyckou prej
- Rakousko i pro urad prace (to me napadlo hned po mem vyroku driv ze to tak bude), reklo jasne ze kdo nebude mit povinne ocko, ma proste problem, jelikoz to bude chtit i dalsi firma pri hledani prace
- Rakousko - povinne ocko
- CR a je to tady, uz to resi a jak rychle a kdo nebude mit nemuze do prace z tech lidi
- CR najednou probehl i ten muj postnutej zakon, ve smyslu ze i jine ocko je vlastne povinne, takze by toto mohli zkusit napasovat
- tecka zadna se nekona, spis se potvrzuje ze je to stale ve vyvoji a bude nasledovat vic tecek :lol: a fakt jen treti davka jako posledni to nebude, doufam ze tomu dnes nikdo neveri.


Hloupej a D bejt nemuze, jinak by i cvokarka rekla jasne, to by nic nevyridil a tezko by vzal lidi na vylet do Jizni Ameriky (asi by nejeli kdyz nemluvi a nemaj zkusenosti), to by mohli i umrit a nebo v lepsim pripade by je to stalo zdravi.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » čtv pro 2, 2021 13:39

mike píše:Nebo naopak, tresci jatra, tam je ho hodne, ale davku vubec nevis. Plechovka jednou tydne by ti nemela ublizit, kazdy den ale jo (cetl jsem o takovem pripadu). Chce to jatra ve vlastnim oleji a snist i ten olej, tam je vitaminu D nejvic.

Zajmave jako poznatek, ale hadam ze ty lidi to ani doma neresi pritom mozna by jim to pomohlo nez cekat az se to zhorsi a radsi se nacpou tunou prasku ve stylu paralen, ibalgin nebo co dalsi :(
Stejne jako dobra je Echinacea a zazvor :)
Tohle by mi nevadilo, ackoliv ja maso nejim, nekdy rybu muzu nebo s tim spojene.
Ten sprej to jsem videl poprve, zajmava vec na ten nos :D
Jenze neni lepsi tyto ochranne veci nepouzivat? :) Preci jen takto to na tu sliznici dostanes, nejakej ten vir a muze s tim telo pracovat. Pokud ho extra chranis hadrem, sprejema, tak vlastne ma tam tyto blbosti ale s virem potom vlastne vubec nepracuje a potom az na to prijde, dostane zasah a daleko hur se s tim vyrovna ne? :)

Co me lezi v hlave je treba u toho ockovani, je to vubec ted v zime pro ty lidi dobre kdyz tam stoji fronty? Prece dostane davku, potom vyleze a muze dostat davku virusu, telo pracuje s vakcinou a najednou musi resit jeste vir = muze dojit k preziteni nez kdyby resilo jen ten vir :)

Me zaujalo ale jedno a to bunecna imunita :) Byl nekdo na tom vubec?
Stoji to asi 1500 + 500 na proti latky, udajne ze lze i takto zjistit zda mas poradnej firewall na chripku nebo jine podobne nemoci.
Pokud by to melo ten efekt, mozna bych se dokopal nekam zajit a zkusil to ;)
Jen teda musi to jit online se objednat, nekde stat frontu pul dne to ne.
Preci jen, mel jsem teplotu treba 1 den, pak nic. Jindy me bylo blbe a preslo. Tudiz jestli jsem treba uz Deltu nebo jine nemel a ani to nevim pac jsem to treba nekde predupal.
Kamarad to popsal, ze teda nemel chut, pak ani cich a do toho zena taky nasledne. Jenze ze to nic nedelalo, takze to nazvali ze je to obyc chripka co nic nedela a lidi z toho silej.
Ja nic z tech popisu nepoznal ani z netu, no a teplota nebo chvilku slabost na to se da napasovat cokoliv.
Treba zajmave pro me bylo, ze jsem mel strasnou zimnici, uplne jsem se klepal v posteli i pod dekou ale teplotu jsem mel jen 36,5 a pak to zmizelo :)
Naposledy upravil ripper6 dne čtv pro 2, 2021 13:43, celkově upraveno 1
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv pro 2, 2021 13:40

@Etheric: odskodneni za ujmu zpusobene jakymkoliv lecivem ma sve specificke podminky, neni to jen otazka vakciny proti covidu.

Prvni a nejdulezitejsi podminka je, ze musis dokazat, ze ujmu zpusobilo primo to lecivo. Coz neni uplne jednoduche, pokud nespadas do evidovanych vedlesjich ucinku a jeste Ti lekari potvrdi, ze zadna jina vec pusobit u Tebe nemohla. Pokud ale mas neco, co mozna to lecivo zpusobilo, ale neni to v databazi, tak je to na Tobe abys dokazal tu pricinnou souvislost. A to je setsakra slozite. Navic zrovna u ockovani musis pocitat s tim, ze se zasadne eviduji jen vedlejsi ucinky, ktere se projevi kratce po uziti, myslim, ze to byva 6 tydnu. Tj. pokud se Ti neco stane po trech mesicich, nikdo se s Tebou o tom bavit nebude, kym sam neprokazes tu souvislost. A casova souvislost opravdu nestaci.

Druha podminka je, ze musi jit o dostatecne zavazne vedlesji ucinky. Napr. ztratu cichu a chuti na 3 mesice orpavdu pro bezneho cloveka nikdo resit nebude. Neco jineho by to mohlo byt napr. u ochutnavace caju/kavy/..., kde bez techto smyslu je clovek uplne mimo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » čtv pro 2, 2021 13:46

A to je duvod proc to nektere lidi odrazuje, jsme doma, jelikoz potom chodit jako mrzak s tim ze nekdo je psychicky donutil :(
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv pro 2, 2021 15:16

Ale, jak jsem psal, toto neplati pouze pro ockovani proti covidu ale pro veskere leciva. I napr. pro obycejny Vitmamin C nebo ten Tebou spominany Vitamin D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » čtv pro 2, 2021 16:36

apuka to popsal poměrně dobře, prokazovat, že obtíže/následky byly skutečně zapříčiněny očkováním je velmi obtížné a pro jednotlivce prakticky nemožné. Za normálních, řekněme, okolností to zase tak nevadí, prostě každý z nás akceptuje, že prakticky vše s sebou nese nějaká rizika a je to jen na nás, zda je přijmeme či nikoli.

U povinného očkování je to ale zcela jinak. Tam je to nastaveno tak, že občan cosi musí, a když ne, tak bez pardonu následuje sankce, ale když se to náhodou podělá, tak smolík a stěžovat si v reálu může tak max na lampárně. Navíc je zde samozřejmě ta "drobnost", že jakékoli zdravotní následky fakticky odškodnit nelze.

Teď ofiko vyhlásili povinnost 3. dávky ... zatím :twisted: . A opět plošně a časově, takže bez jakéhokoli individuálního posouzení stavu očkovaného (min protilátek). A taky jsem kua zvědav jak to bude řešeno u těch, kteří tu druhou dávku úplně v poho nedávali. Jako že se nějaký dobrák byl nechat uvědoměle naočkovat, bylo mu následně celkem slušně blbě a už si to fakt nechce zopakovat a je ochoten akceptovat i ta rizika, která z toho vyplývají. Ne proto, že je nějaký antivaxer, ale prostě proto, že mu po vakcíně bylo blbě. A ... a prd ... drž hubu a šlapej, nebo počítej s pakárnou jak cyp.
U maminky to sice byla už třetí dávka (určité obtíže ale měla už po druhé, byť podstatně mírnější), ale sestřelilo ji to na týden a opravdu fest ... a to jí jako nějaký idiot z ministerstva řekne, že ho to nezajímá a prostě si to má protrpět ještě jednou???
Jsem fakt zvědav jak tohle hodlají řešit.
A taky jsem zvědav jak hodlají řešit ty, kteří po očkování covid stejně chytli. Navíc s vědomím toho, že takových mohlo být ... spíš určo bylo ... docela dost, bo testovaní se nemuseli očkovat prakticky nikdy a nikde, takže šance, že by se to zachytilo prakticky rovná nule. Protože u nich ta reakce na 3. dávku může být vcelku výživná.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv pro 2, 2021 18:11

Medak píše:když se to náhodou podělá, tak smolík a stěžovat si v reálu může tak max na lampárně.

Klasika, vláda něco nařídí a pak se vykroutí z odpovědnosti a to stylem jí vlastním. Už jen z toho důvodu povinný očkování nebrat.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » čtv pro 2, 2021 18:30

No bude to zajímavý. Jsi do něčeho tlačen, ale podepisuješ papír, že je to vlastně dobrovolný a když se něco nezadaří, je to tvůj problém.

V moment kdy to nařídí povinně, logicky bych vyvozoval, že za to přijmou i odpovědnost.

Já ten papír kdysi držel v ruce a podepsat jsem to prostě nedokázal. "Po vlastním zvážení" abych použil jejich terminologii jsem se na to prostě vykašlal.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv pro 2, 2021 18:42

Tomas píše:V moment kdy to nařídí povinně, logicky bych vyvozoval, že za to přijmou i zodpovědnost.

Oni ji prijali i za to "dobrovolne". Akorat ciste teoreticky a prakticky se ji nedovolas. Dokazat, ze tve problemy jsou zpusobeny ockovanim, v podstate nejde. Snad leda krome anafylaktickeho soku bezprostredne po injekci, coz je riziko kazdeho ockovani. Povazuju to za strasnou sprostarnu, pokud jde o vazne poskozeni zdravi, tak by to melo byt naopak a stacit casova souvislost a prokazovat by se naopak melo, ze problemy ockovanim zpusobeny nebyly. A jo, neco by to stalo a mozna ne malo, ale to je holt neco za neco.

apuka píše:Ale, jak jsem psal, toto neplati pouze pro ockovani proti covidu ale pro veskere leciva.

Jiste, ale ty si obvykle beres dobrovolne a vedlejsi nasledky jsou zname.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » čtv pro 2, 2021 19:14

mike píše:Oni ji prijali i za to "dobrovolne".

Při pohledu na ten papír se s tím moc souhlasit nedá. Něco si někde s někým konzultuj, pak přijď na nádraží, tady to podepiš a Franta ti tady píchne J&J, nashledanou.

Cituji:
Podání očkovací látky má zabránit,

Má zabránit, ale nemusí.
Na základě současného stavu vědeckého poznání nelze zatím zcela přesně stanovit míru a dobu ochrany po očkování.

Nevíme na jak je to dlouho.
Stejně jako v případě jiných očkovacích látek, ani vakcína proti nemoci COVID-19 nemusí ochránit úplně všechny očkované.

Nemusí to dělat vlastně vůbec nic.
Očkovací látka může vyvolat nežádoucí účinky. Pokud se vyskytnou, jsou zpravidla lehké a odezní během
několika málo dní

Většinou to nedělá nic vážnýho, ale může.

Na základě poskytnutých informací a po vlastním zvážení souhlasím s aplikací očkovací látky

A na základě mé zralé úvahy a těchto informací to chci vpravit do svého těla.

Garantováno tedy není lautr nic a podepisující souhlasí. Ochrnutý obličej, vše OK. Úředníky to mrzí :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv pro 2, 2021 19:26

ad ochrnutý obličej:
I když se jedná o značné komplikace, podle ministerstva se s nimi dá žít. „Podle názoru ministerstva se nejedná o zvlášť závažné ublížení na zdraví. Je nám líto, že pro vás nemáme příznivější zprávu,“ napsali úředníci paní Olze s tím, že situaci považují za vyřízenou.

Co když stejnou argumentaci použiju, až takovýmu úředníkovi vyrazim zuby? Však to není nic závažnýho, bez zubů se dá žít, může přeci žrát brčkem, tak co po mně kua jako chce? :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » čtv pro 2, 2021 19:47

To je jednoduché: § 325 Násilí proti úřední osobě.

Úředník požívá nadstandardní ochrany. :D

Už i příprava je trestná.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv pro 2, 2021 20:18

@Tomas: Ja Ti nevim, ale co tam vypisujes, ze TI na tom souhlasu vadi je uplne bezne uvedene na mnoha "informovanych souhlasech" se spoustou lekarskych vykonu, lecebnych (vcetne medikace) i jen diagnostickych. Stejne tak presne to same plati pro kazde ockovani.

Kdyz toto Ti brani se nechat ockovat, tak bys mel odmitnout i napr. umrtvovaci injekci u zubare pri trhani zubu, vlastne i veskere osetreni...
mike píše:Dokazat, ze tve problemy jsou zpusobeny ockovanim, v podstate nejde. Snad leda krome anafylaktickeho soku bezprostredne po injekci, coz je riziko kazdeho ockovani. Povazuju to za strasnou sprostarnu, pokud jde o vazne poskozeni zdravi, tak by to melo byt naopak a stacit casova souvislost a prokazovat by se naopak melo, ze problemy ockovanim zpusobeny nebyly.
Promin, ale kdyby toto platilo a to celosvetove, asi by vetsi cast veskerych medikamentu i lecebnych procedur by nemohla byt pouzivana.

Mimo jineho by se nepouzivaly nektere ockovani, napr. hexavakcina. U ni se stezovali na to, ze v cele Americe byla jasna casova souvislost mezi zahajenim vakcinace nim a vyraznym zvysenim hyperaktivity i autizmu u decek. Jak populacne, tak i u postihnutych jednotlivcu. Jenze ten casovy usek byl pomerne vzdaleny od momentu vakcinace, uz to zdaleka nebylo v "dobe zajmu"... Samozrejme, nikdo, ani vetsi vyskumy nikdy nedokazaly zadnou primou souvislost - kdyby nic jineho tak uz jen proto, ze doted nikdo netusi, co tyto veci u deti zpusobuje.
Kdyby platilo, co Ty povazujes, ze by tak byt melo, tak se bere za jasne, ze hexavakcina zpusobuje (pomerne) caste dozivotni nasledky. Zdalo by se Ti to spravne??? Uz jen se znalosti toho, ze dokazat - jak bys to povazoval -, ze ockovani ne NEzpusobi prosto nejde.

Nebo se Ti zda, ze kdyz budu mit jehlu, kterou jen tak pichnu do zadku 1000 decek a z nich 150 zacne skytat, tak bys dokazal dokazat, ze pichnuti do zadku nema vyznamny vedlejsi ucinek ve forme skytavky?

Toto pisu s vedomim toho, ze ten zakon na odskodneni neni vubec dobry a ani v nejmensim nesouhlasim s postupem statu ve vetsine techto pripadu... Myslim si, ze by potrebovalo par soudu, kde by se mozna nemelo odvolavat na tento zakon ale jednoduse na poskozeni zdravi - klidne podat zalobu na organizaci, ktera podala ockovani. Mozna by stat napadlo, ze neco by s tim udelat mel, kdyby se zdrav. zarizeni jedno po druhem odmitli podilet na ockovani aby nebyly zalovane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví