Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » čtv lis 25, 2021 9:59

Za tvym "omezovanim svobod" neni zadny zamer, je to jen panicka reakce a neschopnost. Uz jsem to psal driv. Zamysli se nad tim, co bys delal na jejich miste.

mike ... tady si dovolím silně nesouhlasit. Podle mého názoru se jedná o zcela cílenou polarizaci společnosti stylem "Kdo není s námi, je proti nám." ... "Za všechno můžou Židi a kulaci ... teda vlastně neočkovaní:-)" ... "Kdo je s náma (rozuměj očkovaný) tak může cokoli a těm ostatním zmetkům uděláme ze života peklo (i kdyby měli neg PCR 5 dní po sobě)." A je to zcela v duchu toho, čím to začalo ... Všeci kradnů ... živnostníci jsou zloději co neplatí daně a EET rulezz ... a podobně.

Což je přesně to nastavení společnosti, které max vyhovuje ... no komu asi.
Plus, ač si o nejmenované předsedkyni PS myslím své, tak v tom, že se to Bába snaží nové vládě předat v co největších exkrementech s ní plně souhlasím. Kdyby ne, tak s tou Pražskou pětkou:-) vše diskutují, konzultují a postupují nějak v souladu. A ne že dělají pravý opak.

Ona totiž samotná neschopnost je jedna věc, a tu nikdo nepopírá. Ono to snad ani nejde:-). Ale jedna věc je být zmatený jak včela v zimě, druhá pak jako bonus využít každou možnost poštvat lidi proti sobě.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod ret255 » čtv lis 25, 2021 10:37

apuka píše:
ret255 píše:Okresy neuzavreli, takze v pohode.
Ti nevim, vychazky v prirode pouze v ramci okresu, jinak plati zakaz vychazeni krome vyjimek. Teda 5:00 - 22:00, v noci muzes. Takze pres vikend Slovenske hory nebudou (alespon ne ze slovenske strany).
To s tymi okresmi povedali neskor, taktiet som sa az rano docital, ze pohyb v priride je mozny v ramci okresu, a pohyb so psom je mozny 500m od domu :-k Teda asi musim prekrocit hranicu obce do prirody , inak mi to nevychadza.

V podstate jedine co zmenili je ze sa nemoze nakupovat v nakupnych centrach a nepotravinach, v tych okresoch asi ich bolo 10 sa zavreli restiky a zakazali hcodit dochodcom na omse, tot vsjo.

Inac uz asi 5 dni v kuse klesa pocet hospitalizacii, takze vrchol premorenia u nas bol asi pred tyzdnom a budeme pozvolne klesat aj keby sme nemali lockdown.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Koronavirus

Příspěvekod AlexBeck » čtv lis 25, 2021 14:40

apuka píše:Jo, a kdyz jej nekde zastavi policie, tak ma pruser jako hrom.


:mrgreen: Jen pan Apuka si z těch 50 výjimek žádnou nevybere.
Vidím to na to, že mě popadne strašná chuť se nechát vopichat :D Tuhlenc výmluvu loni neměli. Už vidím ty kyselé xichty gibonů.

Řešení proti lokdaunu je velmi snadné.
Abys tě koronogestapo mohlo zavírat doma. Musíš mit domov :wink:
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 16:36

Tak a máme opět nouzový stav. Ruší se akce nad 1000 lidí. Proč zrovna 1000? Já bych nepovolil ani akci 100 lidí. Je třeba radikálně omezit kontakty, to pomůže víc, než kočkování.
Zembie si dává na čas, nová vláda do 13. prosince nebude.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » čtv lis 25, 2021 16:42

Etheric ... na tohle není potřeba ani Miloš, ani nová vláda, na to stačí Sněmovna. Takže koalice má šanci se předvést.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 16:57

Sorry blbě jsem napsal svůj myšlenkovej pochod, to s Milošem nebylo myšleno ohledně nouzového stavu, ale tak, jakože ať už ta současná vláda táhne do patřičných míst co nejdříve, než doyebe i to, co zatím odolávalo. Ať už táhnou ke všem čertům a nechaj vládnout vládu novou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » čtv lis 25, 2021 17:13

Chvilku jsem na to koukal, takový deja-vu. Zas tam stojí zpěvák, zas se zakazuje to či támhleto, dát si pivko na veřejnosti je opět zločin, zas se něco zavírá. Chybí mi tam akorát červenej svetr, kterej to už má v prdeli očividně úplně.

Holt sklízíme plody tvrdé práce, hromada děcek v karanténě, hospody prázdný, za hranice složitý vyrazit, lidi nasraný na kde co. Druhý nejlepší v covidu na světě. Už mi chybí akorát zákaz koupit si půl roku izolepu a papír.

Zítra nasadím pohorky a půjdu lesem a až dojdu za kamarádem na venkov, zasednem k naraženýmu sudu v chalupě a zapomenu na to. To se prostě nedá.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » čtv lis 25, 2021 17:15

mike píše:A jaky ze to ma byt zamer?

Nastoleni novych kontrol, ziskani vetsi moci nad celkovou populaci? :) Proc ne.

mike píše:Je podstatne nakazlivejsi a ma kratsi inkubacni dobu.

Jo je nakazlivejsi, jenze u te Delty za to muzou ty super media, ruzne zpravy reknu bezne seznam, seznamzpravy cz, novinky cz, idnes cz, lidovky cz a pod. Co psali? Delta proste je mutace, ktera je hodne nakazliva, ale ma mirnejsi prubeh a navic jde pouze na mlade cca do 25 let. Takze clovek co na to koukal treba i ja tu a tam, proste usoudil aha tak preckal jsem tam ty drsne covid 19, tak Deltu uz resit nemusim. Mezi tim se rozhodnu a pak treba bude i lepsi vyresena vakcina pro ti dalsi super mutaci a usetrim se pichani (litani po doktorech) :)
Navic jela porad modla ve stylu, ze kdyz lide se ockuji, coz treba 60%, tak jasne diky te ucinnosti super vakcine, proste uz to nezahlti spital. Tehdy ocko nebylo :)
I ja to tak pojal, nebudu ocko, ale jiny ho kolem maj dobrovolne, takze uz pohoda :) Ackoliv jsem v koutku intuice tusil ze tomu tak nebude, ale umyslne jsem to bral pozitivne ze si zalzu sam sobe.
Jenze ne kazdej to cte a sleduje tejden co tejden, to proste nebavi a jen to zahlcuje hlavu :(

mike píše:Vlada imbecilu se tvari, ze ockovani nakazu neprenasi, tudiz se netestuji a nechodi do karanteny. A kdyz se nakazi, siri vira, kde muzou. Kvuli tomu mame takovy narust a vloni to tu nebylo.

Problem by ani tak nebyl tech ocko, ale to ze jak k tomu ja prijdu? Jdu do kina jako neockovany, nekaslu, nesmrkam, divam se na film a tam me mladik vecne kasle, smrka za hlavou! :(
Ok je mozna ockovan pokud to budu predpokladat, ale proc tam leze? Takze zde vznika ten problem. Ze lidem je to proste jedno a chodi evidentne nemocny do uzavrenych prostor.

mike píše:Njn, nemas tuseni, jak funguje imunita, ale opakujes kazdou blbost, kterou kde placne nekdo podobne vzdelany...

Jak funguje tedy imunita? :) Mam za to ze imunita funguje, kdyz prichazim do kontaktu i kdyz jen castecne s lidma, s nemoci, virem, bakteriema. Kamaradka ze spitalu, neni vubec nemocna, ptam se proc sakra kdyz nic neresi? Rika, protoze ona neni bezny clovek co zije jako jiny lidi, jde domu k TV :D Ona ze jako zdravotnik sice nema ocko, ale proste jde na zahradku, tam se rejce v hline, bordelu, prichazi do kontaktu i s lidma bez domova, s lidma co nemaji nic moc hygienu a z toho duvodu ona ma imunitu a je odolnejsi :)

Takze je reseni lockdown jak tu prezentuje Etheric? Omezit kontakty lidi? Prece nebudou prichazet do kontaktu, nepromori se a az vylezou z baraku za dva mesice, zklati je i blbej vitr :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » čtv lis 25, 2021 17:20

Etheric píše:Tak a máme opět nouzový stav. Ruší se akce nad 1000 lidí. Proč zrovna 1000? Já bych nepovolil ani akci 100 lidí. Je třeba radikálně omezit kontakty, to pomůže víc,

Me furt zajma jak to pomuze? Prece pokud vubec nepujdeme mezi lidi, zavreny nekde doma, tak po vylezu nekdy za mesic, klidne dva mesice, chytnu kde co ne? :)
Mlady to vubec neresi, jako co poznam lidi, tak me rikaj ze ani to necetli, ze na to neni cas, ze jsou treba tu a tam Sobotu v praci, celej den nekde u lisu a ma pak po praci resit nejaky ockovani? nebo ze ma mit neco do hospody? Pamatuju jak jsem jednomu znamemu tohle rikal v lese na vylete, ze nove je omezeni mimo okres. Zustal cumet ze to nevi ze dalsi den nema jet mimo okres? :D
Proste lidi zijou casto ten svuj zivot, prace, pak pritelkyne - manzelka, zajit nekde a nemaj tolik casu cist jako nejaky IT doma internety co naridil Babis, kam se nesmi, ze lita nekde vir nebo ze jsou nekde fotky z nemocnic :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 17:21

Neříkám domácí vězení, ale omezení kontaktů. Ok, mně, kterej ani nemá žádný kontakty, se to říká :lol: Lidi se budou chtít potkávat..
Právě že mladí nic neřeší a vesele ignorují všechny opatření, včetně těch, který aspoň trochu smysl maj
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » čtv lis 25, 2021 17:32

Já moc kontaktů nemam, pracuju už roky z domova a pak ti přijde dítě a donese ti do baráku smrtící virus ze školy od očkovaný učitelky. :lol:

Co teprve akce kde je 1000 lidí nebo klidně 100, když je problém v kolektivech kde je 20-30 lidí. Dát si pivko na benzíně když jedu kolem na bajku už je též zakázaný, ale koncert je OK.

Logika opět chybí, jako chyběla vždy. To už je jen takový plácání končící vlády.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv lis 25, 2021 17:39

Školy bych zavřel jako první, právě proto, že je tam hromada lidí v jedný budově..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » čtv lis 25, 2021 18:04

V moment kdy zavřeš školy musíš udělat obdobná opatření i v jiných sektorech, protože nelze morálně obhájit zavření škol a nechat běžet montovny, divadla, hospody, koncerty, atp.

Ve školách se od září testovalo (a taky byly hromady tříd v karanténě). V soukromým sektoru se toho zas tak moc nedělo.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 18:17

Medak píše:mike ... tady si dovolím silně nesouhlasit. Podle mého názoru se jedná o zcela cílenou polarizaci společnosti stylem "Kdo není s námi, je proti nám." ... "Za všechno můžou Židi a kulaci ... teda vlastně neočkovaní:-)" ... "Kdo je s náma (rozuměj očkovaný) tak může cokoli a těm ostatním zmetkům uděláme ze života peklo (i kdyby měli neg PCR 5 dní po sobě)." A je to zcela v duchu toho, čím to začalo ... Všeci kradnů ... živnostníci jsou zloději co neplatí daně a EET rulezz ... a podobně.

Nejsme ve pri. Tohle rozhodne plati, ale ja jsem reagoval na neco jineho. Na kospirace, ripper to ted napsal znovu:
ripper6 píše:Nastoleni novych kontrol, ziskani vetsi moci nad celkovou populaci

To je blbost, restrikce jsou prostredek, ne zamer. Kdyby nejakym zazrakem virus pres noc zmizel, tak vsichni restrikce s ulevou a radosti zrusi a estebak by se tvaril, ze zmizeni vira zaridil on.

V tom, co pises, mas samozrejme pravdu. Rozdel a panuj, obrat pozornost k "nepriteli". Protoze jinak by taky mohl skoncit jako Mussolini. Bohuzel se mu to dari, lidi jsou k tomu nachylni. Obcas koukam do mainstream diskusi na tohle tema, abych videl, jaka je nalada ve spolecnosti a ta se ted pomerne rychle zmenila. Prave timhle smerem, za vsechno muzou neockovani bez ohledu na jejich duvod a minimalne by si meli platit lecbu sami. To, co tady psal pred casem oodoow, je proti tomu slaby odvar.

Medak píše:Ona totiž samotná neschopnost je jedna věc, a tu nikdo nepopírá. Ono to snad ani nejde:-). Ale jedna věc je být zmatený jak včela v zimě, druhá pak jako bonus využít každou možnost poštvat lidi proti sobě.

Jj, souhlasim. Kdyz on estebak nic jineho neumi, ale tohle mu jde skvele :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » čtv lis 25, 2021 18:43

"Vláda znovu přijímá opatření ve zmatku a nečekaně. Doufáme jen, že nouzový stav není cesta, jak opět rozjet nekontrolované nákupy mimo zákonný rámec. Budeme další kroky vlády bedlivě sledovat. Včera jsme představili naše opatření, která jsme připraveni realizovat ve chvíli, kdy bude jmenována nová vláda. Nicméně rozhodnutí budeme v zájmu přibrzdění epidemie respektovat."

... skvělý. Mají možnost Bábovi jasně nadiktovat co v těch opatření má být, a co naopak ne, s tím, že pokud to neudělá, tak mu do 24h ve Sněmovně ten nouzák jejich 108 kusů zruší. A výsledkem je tohle. Doufají a budou sledovat. Pane Bože ty to vidíš.

Von ten jeden volební lístek Národní fronty měl fakt něco do sebe ... výsledek byl velmi podobnej a člověk si aspoň nemusel s ničím lámat hlavu, natož chodit za plentu:-))). . Je to tu o zdraví, ne o politice, takže se omlouvám, slibuji že už toho nechám a jdu :vom: .
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 18:45

ripper6 píše:Nastoleni novych kontrol, ziskani vetsi moci nad celkovou populaci? :) Proc ne.

Viz vyse, ale schvalne. Kdo by mel mit tu vetsi moc a k cemu by mu byla? Uvedomujes si, ze treba u nas se zrovna meni vlada a estebak se svymi poskoky o svou moc prisli?

ripper6 píše:Jo je nakazlivejsi, jenze u te Delty za to muzou ty super media, ruzne zpravy reknu bezne seznam, seznamzpravy cz, novinky cz, idnes cz, lidovky cz a pod. Co psali? Delta proste je mutace, ktera je hodne nakazliva, ale ma mirnejsi prubeh a navic jde pouze na mlade cca do 25 let.

Ty ctes jen titulky, co? Pamatuju si, ze mirnejsi prubeh se na chvili objevil, ale zas rychle zmizel, protoze se ukazalo, ze to tak neni. Selektivni vnimani, zapamatujes si to, co se ti hodi a pak se na to odkazujes i kdyz uz to davno neplati. To je prave ta dynamicka situace, ktere se clovek musi prizpusobit. Objevuje se spousta informaci, z nich se cast ukaze jako uplne mylnych a dalsi cast prestane platit postupne.

Dalsi priklad jsou treba ty autonehody, cos myslim zminoval taky. To placnul v zoufalstvi Blatny asi tak pred rokem, ze je to naprosta blbost bylo jasne hned (staci se kouknut na pocet mrtvych z autonehod za rok), ale konspiratori to budou donekonecna opakovat.

Jinak ale uznavam, ze media a hlavne titulkari v tom paseku delaji.

ripper6 píše:I ja to tak pojal, nebudu ocko, ale jiny ho kolem maj dobrovolne, takze uz pohoda

Typicky cerny pasazer :D

ripper6 píše:Problem by ani tak nebyl tech ocko, ale to ze jak k tomu ja prijdu? Jdu do kina jako neockovany, nekaslu, nesmrkam, divam se na film a tam me mladik vecne kasle, smrka za hlavou!

Super. Uz se pomalu dostavas k tomu, abys chapal pojem bezohlednost. Ten mladik byl bezohledne hovado, at uz mu bylo cokoliv. Jenze ty se v jinych situacich chovas podobne, podle toho, co tu pises.

ripper6 píše:Jak funguje tedy imunita? :) Mam za to ze imunita funguje, kdyz prichazim do kontaktu i kdyz jen castecne s lidma, s nemoci, virem, bakteriema.

Slozite ;-) Bakterii mas plne telo a imunitni system je s nima v rovnovaze. Kdyz ho chces trochu podrazdit, staci si dat treba jogurt. Ano, tim, ze prichazi do styku s patogenama od jinych lidi, se trenuje. Druha strana mince ale je, ze se muze pretizit a unavit. Vseho moc skodi. Malo taky, je potreba nejaka rozumna rovnovaha. Za rok bez kontaktu s lidma uz ti imunita nejspis zlenosi (ale neznici se, to ani nahodou), ale mesic ji spis muze prospet, protoze si odpocine.

ripper6 píše:Kamaradka ze spitalu, neni vubec nemocna, ptam se proc sakra kdyz nic neresi? Rika, protoze ona neni bezny clovek co zije jako jiny lidi, jde domu k TV :D Ona ze jako zdravotnik sice nema ocko, ale proste jde na zahradku, tam se rejce v hline, bordelu, prichazi do kontaktu i s lidma bez domova, s lidma co nemaji nic moc hygienu a z toho duvodu ona ma imunitu a je odolnejsi

Imunitu ma lepsi, protoze takovou dostala, geny. Ja jsem naopak znal holku, co pracovala v lekarne, a byla nemocna furt. Mam podobnou zkusenost i sam, moje imunita neni nijak skvela. Kdyz jsem mel nekolik let doma male dite, tak jsem nejvic ruznych viroz za cely zivot, kazdou chvili ze skolky neco prinesl. A to jsem byl podstatne mladsi. Jednoduche poucky neplati, je to velmi individualni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 18:56

Medak píše:Mají možnost Bábovi jasně nadiktovat co v těch opatření má být, a co naopak ne, s tím, že pokud to neudělá, tak mu do 24h ve Sněmovně ten nouzák jejich 108 kusů zruší. A výsledkem je tohle. Doufají a budou sledovat.

Tohle je politika, balancovani na hrane. Bures je naprosta svine a kdyby mu cokoliv nadiktovali, tak okamzite hodi vsechno na ne. Nouzovy stav je jen prostredek, zalezi, jak ho pouzijou. Jedine rozumne reseni je tohle zoufalstvi ukoncit a predat moc. To ma bohuzel v rukou zembie.

Estebak se ale muze prepocitat. Klidne se muze stat, ze bude odchazet na vrcholu epidemie a pak to najednou zacne prudce padat.

BTW, zpomaleni akcelerace si vsimnul i Flegr a snad poprve behem podzimnich vln je optimista: Peklo zamrzlo – přináším snad konečně dobrou zprávu!
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 19:12

Uznavam, ze jsem hnusny a zlomyslny, ale tenhle necekany obrat situace mne rozesmal 8-[

Zeman se vrací do nemocnice. Nakazil se covidem, informuje televize
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » čtv lis 25, 2021 20:06

Miku nejsi sám. Poprskal jsem si monitor. To by člověk nevymyslel.

Nová vláda letos už nebude.

Každopádně je to námet na zamyšlenou, když nejsme schopni ochránit ani nemocného prezidenta, který ležel týdny na JIP. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » čtv lis 25, 2021 20:56

Bures je naprosta svine a kdyby mu cokoliv nadiktovali, tak okamzite hodi vsechno na ne. Nouzovy stav je jen prostredek, zalezi, jak ho pouzijou.

Právě proto lze Bábovi jasně říci, že bude respektovat jejich představy jaká ta opatření v rámci NZ jsou pro ně přijatelná, jaká ne, a že pokud je jako vláda v demisi nebudou respektovat, tak mu ten NZ jednoduše zruší.
Jistě, musí být schopni jasně říci co vlastně chtějí a musí být připraveni za to nést spoluodpovědnost ... ale od toho snad ty hlasy dostali, a díky nim mají většinu. Pohodlnou. Aby jednali. Ne aby pokud s něčím nesouhlasí, od NZ až po povinné očkování, se JEN obávali a sledovali. To co předvádí je bez pardonu přizdisráčství. Kvůli tomu jsem je nevolil, aby jen tupě koukali co tu Bába bude dalších x měsíců vyvádět.
A nebo fajn, ať teda na férovku řeknou, že prakticky se vším, co vláda dělá souhlasí. Sice asi nejen já budu ](*,) , bo to jsem si mohl ušetřit cestu k volbám, ale aspoň to bude fér.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 21:03

Jenze i kdyz mu reknes, co ma delat, tak to zprasi silenym zpusobem a pak to hodi na ne. Jedine reseni je okamzite vymenit vladu, coz se ted docela zamotalo. Coz je mozna povede k prehodnoceni pristupu, uvidime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » čtv lis 25, 2021 22:03

Tak už sem z toho úplně blbej.
Dle MZCR musíte být od testu do oznámení výsledku v kranténě a karanténa je 14 dní od doručení testu a ukončuje ji obvodní lékař.
Dvanáct dní po absolvování testu mi přišel certifikát o prodělané nemoci se zpětnou platností k datu deset dní od absolvování testu.
Další den mi přišel certifikát o prodělání nemoci s lhůtou deset dní od oznámení výsledku testu.
A čtrnáct dní po absolvování testu mi volala lékařka, jestli nemám příznaky a může mi ukončit karanténu ve čtrnáctidenní lhůtě po oznámení výsledku.
Mám tři certifikáty v tečce - o očkování, o prodělání nemoci ale s dvěma daty platnosti od... a zprávu od lékařky s třetím datem o prodělání nemoci...
:shock:
Z hygieny mi volali asi tři dny po testu, ale kvůli špatné adrese z blbé krajské HS.
Ti mě předali do Prahy odkud se mi nikdo neozval.
:shock:
Z Prahy mi volali až po té, co už jsem měl platný certifikát o prodělání nemoci, aby mi oznámili, že mě někdo udal, že nedodržuji karanténu, ale že mě udal když už jsem měl po karanténě...
:vom:
A to nemluvím o tom, že díky tomu, že jsem si při prvních příznacích naordinoval samoizolaci a na test jsem šel po týdnu doma, jsem byl v karanténě dýl jak tři neděle...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv lis 25, 2021 23:38

:D nechces mi jeden certifikat venovat? :twisted: Vubec mne to neprekvapuje, bezna statni byrokracie, kdy prava ruka nevi, co dela leva.

Nejhorsi je na tom ten udavac, asi mas skvele sousedy. Jak vubec mohl vedet, ze jsi v karantene?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod dudy » pát lis 26, 2021 0:07

Já se tím nijak netajil a tady u nás jsou to hrozný vidle...
Naše vesnická periferie má (krom krásné přírody) tu vlastnost, že tu nefunguje ani městská anonymita, ani vesnická pospolitost.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » pát lis 26, 2021 9:58

asi jako u známých - když je dítě na nějakym kroužku, v kroužku se vyskytne pozitivní; hygiena i kroužek to pošlou po 6 dnech (!!), od prvního kontaktu tedy uplynulo 6 dní, po 5 bezpříznakových dnech šlo dítě zodpovědně na PCR test kvůli další návštěvě kroužků a sportovišť- shodou okolností to bylo 5. den od kontaktu, negativní, tedy splnila podmínky pro ukončení karantény
a hygiena chce hlášení kvůli nařízení karantény ](*,) - no a takhle klesá postupně ochota k jakékoli spolupráci
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pát lis 26, 2021 10:04

Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » pát lis 26, 2021 10:55

Dítě mělo pozitivní kontakt v pátek, zjistilo se to ve středu, od středy byla v karanténě (rodiče vyzvednout ve středu ráno děti ze školy, do který zrovna přišly) a že prý karanténa do soboty. V sobotu jsem s ní byl na PCR - pozitivní.

V pondělí jsem šel na PCR za svý já, neb jsem byl s dítětem v kontaktu dost dlouho, test byl negativní. Ve čtvrtek volali z hygieny, říkám, že jsem na PCR byl a nic, ale že prý mám jít znova (teď už s žádankou). Tak jsem šel v pátek a opět negativní.

Nefunguje to. Ty prodlevy jsou tam naprosto tragický.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 12:33

Tomas píše:Ty prodlevy jsou tam naprosto tragický.
A co jsi mohl cekat?
U predchozich vln se nejak nakonec dostali snad na 48 hodin - ale to jim pomahal kde-kdo, ruzna Call centra, armada, ... a navic lidi hlasili minimum kontaktu.
Ted jim mozna obcas nekdo vypomaha z armady (nevim, snad nekde), zadna jina velka pomoc tam neni. Zato je nakazenych skoro nasobne vic (a kontaktu, min se skolakama urcite taky vic)...
Jistou dobu se o navysovani kapacity a posilneni vypomoci se dost resilo - ale s vysumenim predchozich vln toto taky vysumelo.

Holt, zkus v nekolika lidech (asi se da zjistit, kolik lidi pracuje na ktere KHS) obvolat kazdy den kontakty 2500-3000 lidi, vetsinu nesezenes na prvnikrat, zadat udaje do systemu, poslat jim zadanky, vypsat karanteny, delat i kontroly, vybavovat poruseni, atd., atd... K tomu, samozrejme, ti lide musi delat i dalsi povinnosti KHS (tech je docela dost i mimo covid), a to napriklad i odpovidat Landovim idiotum.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pát lis 26, 2021 13:20

apuka píše: K tomu, samozrejme, ti lide musi delat i dalsi povinnosti KHS (tech je docela dost i mimo covid), a to napriklad i odpovidat Landovim idiotum

A ještě u toho úřednice musej stihnout probrat nový oblečky pro svý jorkšíry, vypít tři kafe, sežrat čtyři zákusky...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pát lis 26, 2021 15:03

a to napriklad i odpovidat Landovim idiotum.

Akce vyvolává reakci a pokud společnost polarizuješ a štveš lidi proti sobě, tak se těžko divit, že se to pokusí vrátit. Kdykoli a jakkoli. Já jsem kdysi taky pár služeb drtil vojenské řády a nosil je i v kapse ... pak to soudruha plukovníka přestalo bavit, tak jsem toho nechal:-).

Etheric ... bez ohledu na to, co si o stávající vládě myslím, tak to co píšeš na těch hygienách fakt už skoro dva roky nehrozí. Můžeme se bavit o kvalitě jimi vykonávané práce, stejně jako o její reálné potřebnosti, ale kvantitativně to tam rozhodně není žádná sranda. Já bych to dělat nešel ... že se tu budu zastávat státní správy, to jsem od sebe fakt nečekal:-))).
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví