Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod GreyMouse » stř lis 24, 2021 14:16

@Etheric: Vážně bys nezískal potvrzení od lékaře, že pro tebe očkování není vhodné, kdybys popsal, jak s tebou zamávala jiná očkování?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř lis 24, 2021 14:20

Lipon píše:asi jak kde
v Práglu v krámech sem tam někdo má pod nosem, ale většina normálně přes nos, v MHD nemlich to samý, na hlaváku v hale taky - sem tam pod nosem, případně kdo přichází zvenku, tak nasazuje hned po vstupu
Asi opravdu jak kdy a jak kde...

Manzelka uz nekolik tydnu nadava, jak jsou lidi (v Praze) nekdy az hnusni - ze si nic na sebe nedavaji a jeste se cela skupina vzdy natlaci co nejblize k lidem, co respiratory maji, i kdyz je v tramvaji/metru mista dost. Ze v obchode (supermarkety) pulka lidi respirator nema a zase se pred pokladnou tlaci "na milimetr" na cloveka pred nim. Do tech obchodu chodi vetsinou az vecer.
V praci na fakulte studenti jakz-takz se snazi opatreni dodrzovat - az na hodne cetne Rusi. Zato zamestnanci na to skoro vsichni uplne dlabou - je se covid netyka. Ted nemyslim v kanclu, ale ve spolecnych prostorach (chodby, ucebny, ...).

Jo minulou stredu na shromazdenich na Narodni tride a Vaclavaku teda respirator moc oblibeny nebyl, a to nejenom u odpurci vseho. O dodrzovani 2m se taky nedalo mluvit. A ze uprostred lidi si nekdo zapali cigaretu a v klidu si kouri, kdyz se vsichni kolem nej snazi odtahnout kvuli kouri uz neni uplne otazka covidu.

Ve vlaku (OV-PHA-OV, Pendolino) ve vagonech malokdo ma respirator nasazeny krome doby (pokud vubec), kdy kolem prochazi pruvodci. Klidne si na seba celou cestu hulakaji, mluva primerene hlasita jim nic nerika. Pruvodci to zase nijak moc neresi. Taky rikala, ze na hlavaku hodne lidi nic neresi. Ona cestuje v pondeli rano a zpatek pozde vecer ve stredu nebo ctvrtek.

Ja vidim jen v OV na nadrazi, ze to s ochranou ani tam neni ruzove, ale jsem tam az v deset vecer, takze to je tam malo lidi.

V MHD se to tady docela zlepsilo, ale zase zalezi na tom, kdy - ve spickach je to nasobne horsi, mimo se celkem respiratory nosi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř lis 24, 2021 14:24

@Etheric: Ty bys vyjimku skoro jiste ziskal, pokud mas u doktora dolozene sve tezkosti s predchozimi ockovanimi. Samozrejme, je to vzdy o lidech, resp. tady na konkretnim doktorovi, i oni jsou ruzni.
Mozna bys neziskal vyjimku konkretne na covid ale vseobecne na libovolne ockovani. Bo Ty bis to nemel mit podle nejakych "kontraindikacnich tabulek", ale kvuli konkretnimu problemu, resp. vysoke pravdepodobnosti konkretniho problemu po jakemkoliv ockovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » stř lis 24, 2021 15:44

apuka ... to by mne teda zajímalo, kde se tvá choť pohybuje. Já si s ní dám klidně rande, ve vši počestnosti O:) , a tou MHD s ní budu hodinu jezdit po městě. A klidně se vsadím, že bez něčeho na xichtu bude max do 10% lidí. Osobně si myslím, že i 5% bude hodně.
Otázka o co, zejména v případě, že to prohraje :twisted: .
A já tím samozřejmě jezdím denně a ve špičkách, dělám v centru, takže se jinak rozumně nedá, kdy vše narvané a na stojáka ... upřímně řečeno, ani se nedivím, že slabší povahy to za stávajícího stavu vzdají a jedou autem.
Ty obchody to samé ... klidně stejný pokus.

Bába včera:

"S lídry krajů dnes jednali také premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a dosluhující ministři zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Shodli se na tom, že kvůli koronavirové situaci není nyní potřeba vyhlásit nouzový stav."

Bába dnes:

Vláda zasedne v pátek, nevyloučil ani vyhlášení nouzového stavu.

A třešnička, dnešní, na dortu ...

Hlava státu plánuje v pátek jmenování Petra Fialy premiérem, Zeman už dříve uvedl, že tak učiní v Lánech.

](*,)
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 16:02

Medak píše:apuka ... to by mne teda zajímalo, kde se tvá choť pohybuje.

To mne napadlo jako prvni ;-) Vidim dve moznosti. Bud je s nim v jeho alternativnim vesmiru nebo si postezovala na vyjimecny incident a apuka z toho udelal pravidlo, jak je jeho spatnym zvykem a navic to silene prehnal, jak je jeho dalsim prisernym zvykem.

Moje zkusenost je stejna jako pises ty i Lipon. V MHD i obchodech. Tipuju, ze ani s tou Ostravou to nebude tak hrozne, jak lici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř lis 24, 2021 17:11

@GM: chápu, jak to myslíš. Jenže předchozí problémy s očkováním nikoho nezajímají, navíc toto je jiná vakcína, než jaký byly předchozí... Samozřejmě, když bysem chtěl, dalo by se to s odbornou spíchnout, byť bych měl mít jako kontraindikaci napsáno něco jako "silně utkvělá představa, že očkování ublíží, což s velkou pravděpodobností způsobí psychosomatickou reakci...." Možná by to takto i prošlo, upřímně, podobnou bitvu se systémem jsem už několikrát vyhrál. Tak proč ne znova :)
Je mi fuk, co by v těch papírech bylo. A na výše zmíněné bych to uhrát mohl, páč můj mozek a tím pádem i celý tělo funguje úplně jinak.
Ale jak říkám, doufám, že další bitvu se systémem nebudu muset absolvovat. Nicméně s tím problém nemám, pokud bude třeba, zapojim do toho klidně půl světa. Páč tohle už není problém jenom můj.

@apuka: všiml sis, že nic, zhola nic, se neposuzuje podle individuálních potřeb??
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř lis 24, 2021 17:19

apuka píše:Ty bis to nemel mit podle nejakych "kontraindikacnich tabulek", ale kvuli konkretnimu problemu, resp. vysoke pravdepodobnosti

Na jaký planetě že to žiješ? Taky tam chcu, bo na Zemi toto nikoho nezajímá.
nehledě na to, že vakcína fakt nepočítá s tím, že někdo má úplně jinej mozek a tím pádem i na všechno jinak reaguje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod ret255 » stř lis 24, 2021 17:23

Tak dnes na slovensku z cista jasna, lockdown na 2 tyzdne pre vsetkych aj ocko aj neocko. A najlepsie na tom, ze zacne platit uz od dnesnej polnoci, otvorene budu iba esencialne obchody a prevadzky ako potraviny, drogeria, lekarne... namiesto povinneho ockovania 60+, shutdown a nakup 10 mil. Ag testov pre podniky...
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 17:24

Etheric píše:Viz teď na nádraží. Plná hala, plno před halou, roušku tak 2 lidi ze sta, z toho jeden ju má pod nosem. Rozestupy taky nic. Ať ti kkti řeší tohle, hned ubyde nakažených.

V podstate bys mel byt spis rad. Promorit se nejspis musime a cim rychleji to probehne, tim driv to i skonci. Koukni treba na vyvoj v Rumunsku, tam uz to maji za sebou. Podle mne u nas probiha to same, masivni promomorovani hlavne mezi ockovanyma. Dneska bylo skoro 26k novych pripadu a realne tipuju minimalne ctyrnasobek tj. pres 100k. Za chvili dojdou lidi a bude to padat stejne rychle, jako to slo nahoru. Mozna uz to i pada, to neuvidime, jelikoz spicka je vysoko nad kapacitou testovani.

Akorat by sis mel davat hodne bacha, delta je opravdu hodne nakazliva a bude tezke se ji vyhnout. Muze s tebou zacvicit podstatne hur, nez ockovani. Leda ze bys chytnul malou davku a telo ji zvladlo uz na vstupu tj. nosni sliznici. Zkus si casem nechat zmerit protilatky, treba se to stalo a pak bys mel dalsi argument, proc se neockovat.

Etheric píše:Jenže předchozí problémy s očkováním nikoho nezajímají, navíc toto je jiná vakcína, než jaký byly předchozí...

Pokud je mas nekde zaznamenane, tak ti na zaklade toho muze doktor napsat, ze ockovani nedoporucuje. Obecne.

Etheric píše:že nic, zhola nic, se neposuzuje podle individuálních potřeb

To je pristup estebacke vlady, kdyz se kaci les, nas mnoga. Sve individualni potreby si holt musis obhajit sam.

Etheric píše:Na jaký planetě že to žiješ? Taky tam chcu

Nechces. Na apukovu planetu nikdo pricetny nechce :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Tomas » stř lis 24, 2021 17:29

mike píše: Mozna uz to i pada, to neuvidime, jelikoz spicka je vysoko nad kapacitou testovani.

Mě připadne, že minimálně u nás v Plzni a okolí to už nejspíš stagnuje/padá.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 17:34

Jj, ono to vypada i podle nemocnic. Obsazenost sice stoupa, ale akcelerace klesa. Je potreba koukat na prvni a druhe derivace. Snad nejsem prehnany optimista...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod AlexBeck » stř lis 24, 2021 17:35

ret255 píše: na slovensku z cista jasna, lockdown na 2 tyzdne


Tomu snad nikdo nevěří. To bude až do léta. Však jsou už zvyklí.
Jupí to bude na cestách zase prázdno. "Neočkovaný dezolat" pojede do Tater a bez kolon \:D/
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř lis 24, 2021 17:41

mike píše:Pokud je mas nekde zaznamenane, tak ti na zaklade toho muze doktor napsat, ze ockovani nedoporucuje. Obecne.

Ale notak.. Každej doktor se mi vysměje, že moje obavy jsou neopodstatněné atd.
Obzvláště u věcí, jako autismus, tam ani dnešní super hyper moderní věda neví, proč a jak to je. Toto nikdo nezkoumal. Nehledě na to, že moje zdraví maj příslušní lidé těžce v píči. Fakt těžce.
Proto, jak sám píšeš, budu si opět muset obhájit své zájmy já vs systém, jak už tu několikrát bylo.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 17:54

ripper6 píše:Bohuzel je to a neni pravda s tim "s covidem" nebo na "covid". V nemonici to udajne meli tak, ze tam meli stare pani 80+, ta nemela kde ani bydlet, takze je nechali na luzku s tim ze za ne jsou urcite penize - vyhody, dotycna tam klidne smajdala 2 mesice a pak ji zase hodili test pozitivni.

:roll: samozrejme, ze se muzou najit jednotlive pripady, ale to nic neznamena. Podstatne je, ze je pres 30k mrtvych navic a jejich narust koreluje s prubehem poctu nakazenych. Koukni se na krivky tady, to jsou cisla, ktera opravdu rikaji, co se stalo: https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr. Tech prebytecnych mrtvych je ke vsemu vic, nez vykazanych na covid. Coz je taky logicke, cast lidi umrelo doma. Je uplne jedno, jestli na covid nebo s covidem, umreli kvuli covidu nebo v dusledku covidu.

S ockovanim je to stejne, existuji lidi, co umreli v dusledku ockovani. Akorat je jich o nekolik radu min. Je to videt i z tech krivek, korelaci s ockovanim tam nevidim. Protoze je jich tak malo, ze se to neprojevi.

ripper6 píše:Tim nerikam ze je zdravotnictvi spatne, ale i dnes musis sam zjistovat, sam premyslet a nemuzes jen spolehat ze lekar to na jistotu vi a mysli dobre.

To ale platilo vzdycky, mam v tom smeru sve zkusenosti.

Zbytek uz komentovat nebudu, ale je z toho videt, jaky mas v hlave gulas. Nezavidim.

GreyMouse píše:To co jsi zkopíroval se netýká preventivní posilovací dávky (ta se má momentálně aplikovat nejdříve po 6 měsících), ale dodatečné dávky, kterou v lékařsky odůvodněných případech mohou dostat pacienti se závažnou poruchou imunity (pokud jsem tu vygooglenou imunosupresi správně pochopila).

Jj, takhle vznikaji ty zarucene informace... Jinak imunosuprese je obecne stav, kdy je imunita potlacena a nereaguje tedy jak ma. Navozuje se to i umele treba po transplantacich, aby telo neznicilo nove organy.

BTW, oblibena hlaska konspiracnich teoretiku o tom, jak Gates chce ockovanim vyhubit lidstvo, vznikla podobne. Nepochopenim toho, co opravdu rekl a vytrzenim z kontextu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř lis 24, 2021 18:00

Náhodou, já mám v plánu nechat se očipovat. Jeden malej čip u prstu a netřeba nosit platební kartu :twisted:
Ale vážně... Kdysi mi kdosi řekl, že před systémem se nesmíš sehnout. Protože jak jednou poklekneš, budeš už jeho úd cumlat navždy. A je to pravda.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod ret255 » stř lis 24, 2021 18:03

AlexBeck píše:Jupí to bude na cestách zase prázdno. "Neočkovaný dezolat" pojede do Tater a bez kolon \:D/
Okresy neuzavreli, takze v pohode. Musi si ale pribalit svacinu, bo chaty zavrete, restiky, hoteli zavrete. Poliaci si musia medlit ruky jedna radost.
Akurat nesmie surovat karu od 20:00 do 5:00, vtedy je vyhlaseny zakaz vychadzania :D Plus vyhlasili aj nudzovy stav na 90 dni, takze lock and down sa moze kapanek predlzit.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 18:07

@Etheric: presne takhle se to nakonec zavede. Z pohodlnosti. Ja teda zustanu u nalepky nebo hodinek, jelikoz se daji sundat.

TVL, jakym systemem? Pro mne, ktery jsem vyrustal za sociku, je tohle smesne. Revolucionari sesteho odboje :D System byl tenkrat. Ted mame akorat vladu neschopnych diletantu, ktera vubec nevi, co ma delat, a tak se v tom placa. Prave jsme se ji zbavili, jestli sis nevsimnul, to za sociku neslo. Dalsi zasadni rozdil byl v tom, ze ani odejit neslo, ted muzes kamkoliv.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř lis 24, 2021 18:20

@mike: klidně si ten čip dám. Pokud bude třeba, dá se vyjmout, případně ruku izolovat tak, že bude po čas izolace neaktivní. Tohle nevnímám jako o nic větší hrozbu, než současnou Mastercard, kterou nosím v kapse.

mike píše:TVL, jakym systemem?

Jde o to, kam se systém ubírá. Velkou podobnost v tom vidí i děda 94 let, taky se mu to vůbec nelíbí a ironicky říká, že to už tu dlouho nebylo...
Samozřejmě, máme systém hula hop, kdy můžu vpodstatě cokoliv a nikdo mi nemůže téměř nic, ale úsek, kde můžu cokoliv se tenčí a úsek, kde můžu být stíhán naopak rozšiřuje. Nemám na mysli nějaký závažný delikty, násilnou činnost atp, jenom normální život a fungování. Svoboda je ukrajována tak plíživě a sofistikovaně, že si většina omezení ani nevšimne, naopak mu ještě tleská
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 18:27

Ach jo. Mame tu po mnoha desetiletich vyjimecnou situaci, kterou neni jednoduche resit a ktera se navic vyviji hodne dynamicky. Za tvym "omezovanim svobod" neni zadny zamer, je to jen panicka reakce a neschopnost. Uz jsem to psal driv. Zamysli se nad tim, co bys delal na jejich miste. Mas tu epidemii, ktera sice pro vetsinu lidi neni zavazna, ale ta mensina staci, aby zahltila nemocnice a zpusobila zhrouceni zdravotni pece se vsemi dusledky. Co jineho muzes delat, nez se tu epidemii snazit brzdit? Pricemz k tomu moc pouzitelnych prostredku nemas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř lis 24, 2021 18:43

Etheric píše:Náhodou, já mám v plánu nechat se očipovat. Jeden malej čip u prstu a netřeba nosit platební kartu :twisted:

Vsak to muzes ne? :) Tady stoji to asi 1500czk prvni cipovani...
https://www.paralelnipolis.cz/transhuma ... rfid-cipu/
video jak to je
https://www.youtube.com/watch?v=8Uar7K_uG-Y
ale mozna uz to i zdrazilo nevim, je to uz davno zname.

Chrani i nechrani, to nejde tak rict, porad ty vakciny proste neznas :?
Uz ruzne zazniva, ze i lidi ockovany maj proste ted problemy.
Zvolit jinou cestu muzes, ale jak rikam porad tam mas volby i kdyby to bylo nucene. Jen proste legalni cestou je to fajn, jsem pro, jenze znas to tady jak to chodi. Nez pravnik neco udela, nez soud 5x udela odvolani, dovolani tak ty se stihnes nucene – povinne ockovat tak 4x :D
Momentalne vedu soudni spor v rodine a ten spor jede od roku 2017 dosud, dokonce uz i vyplaceno neco a zase to pokracuje. Takze iluze u ockovani fakt nemam.
I kdyby dali odskodne, tak pojede spor dalsich 5 let nez ti vubec cast zaplati a druhou casti budou zkoumat ze jsis to treba privodil sam. Vidim ty postupy, jak soudi soudce, jak probiha soud to je fak mazec v CR. Celkove mi vychazi ze snad je lepsi byt pachatel nez volat nekdy po spravedlnosti :D

Ty vrabce si najdu.

Jo u toho lekare by ti to mozna proslo, ale musel bys nejdriv prostridat tak 20 lekaru, tedy doktora co hlavne pise a nezkouma. Jak je to dukladny doktor, vetsinou se boji a cukne. Sam vim, kdyz jsem nasel doktorku starou nad hrobem co uz ani nevidela na papiry, tak psala co se ji skoro diktovalo na starem stroji. Kdyz to byl mladsi doktor, zacal se klepat hned kvuli antimalarikum (malaron chtel kamarad). Takze pak koupeno radsi nekde pres net a papa doktor 8-[
Pokud to mas v planu takto poctive, tak uz ti hori, to abys uz zacal. Nejdriv ty doktori a mrkni i na pravnika a pak napis (v PM ne zde ve foru), rad se pripadne k zalobe pripojim :)
Rakousko neni divu ze to zavedlo, tyhle staty porad tam citim kdyz nekde jsem byl, kalil, sel do clubu ze je tam porad ten diktat. Takze bych i celkem ocekaval narizeni jak nekde za Hitlera rovnou do rady a ockovani bez kecu jinak obusek :D Jenze vzestup takove moci nechces dopustit, proto ty antivax (ano i za cenu na JIP). Lidstvo kdysi uverilo taky v pana s knirkem a jak to dopadlo :(
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř lis 24, 2021 18:45

A tohle se libi me, je to sice z idnes cz ale popsal to...

Ivo Peterka
No, hezký pokus. Já se zatím nenechal očkovat proto, že nedůvěřuji technologii mRNA a není k dispozici žádná vakcína založená na jiné technologii, kterou bych se mohl nechat očkovat, kromě vakcíny Janssen, která má sice podobná rizika jako AstraZeneca, nicméně vypadá to, že je technologicky lépe zvládnutá, avšak začínají ji stahovat. Až bude k dispozici vakcína, která je vyrobena "starou" spolehlivou technologií (jako drtivá většina vakcín, kterými se dnes povinně očkuje), nebudu mít žádný problém se naočkovat. Chtěl jsem se ještě před vánoci nechat naočkovat Janssenem, vzhledem k tomu, že bych byl po dvou měsících brutálně nucen nechat se přeočkovat mRNA vakcínou, tak na to kašlu. Štve mě nesmyslné označení "antivaxer", protože s jinými vakcínami problém nemám.

Protože vakcína, která není dlouhodobě odzkoušená ve mě vzbuzuje rozpaky. Protože kampaň pro očkování je kampaní proti neočkovaným. Protože to co řekl prof. Pirk se zatím potvrdilo a co řekli odborníci Flégl, Kubek se zatím nepotvrdilo. Protože řady lékařů hovoří o možnosti léčby, ale neléčí se, očkuje se a léčí se až na JIP.

Skutečně je pravda, že díky dosavadní tzv. dobrovolnosti vakcíny stát za ni nenese odpovědnost.

takže když žena řekněme odmítne pohlavní styk, tak je to proto, že má na vybranou říct ano nebo ne a neumí si s tou svobodou poradit tak je třeba jí to nařídit nebo jí to rovnou provést. Je to tak?
:D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř lis 24, 2021 18:47

Slovensko = "tvrdý" lockdown na 14 dní.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř lis 24, 2021 18:49

Etheric píše:Jde o to, kam se systém ubírá. Velkou podobnost v tom vidí i děda 94 let, taky se mu to vůbec nelíbí a ironicky říká, že to už tu dlouho nebylo...
kdy můžu vpodstatě cokoliv a nikdo mi nemůže téměř nic, ale úsek, kde můžu cokoliv se tenčí a úsek, kde můžu být stíhán naopak rozšiřuje. Svoboda je ukrajována tak plíživě a sofistikovaně, že si většina omezení ani nevšimne, naopak mu ještě tleská

Presne tak, tady je ten problem a nesouhlasi s tim i dalsi starsi lidi pametnici. I za cenu tech JIP i kdyby bylo plno v nemocnici ale taky verit zpravam ze jo. Nafotit xy pacientu a napsat ze maj covid umi kde jakej novinar a jak to overit po tech spitalech to nevim. Jeden ale clovek to udelal, volal na moravu postizene nemocnici s tim ze je zdravotnik a chce jim prijit pomoc na to covidove pripadne tam jak netihaj. Nemonice se hodne divila ze prej nikoho nepotrebuje :D
Je to ale jen tak kolem, nemohu to overit zda to byla pravda.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř lis 24, 2021 18:57

mike píše:Ach jo. Mame tu po mnoha desetiletich vyjimecnou situaci, kterou neni jednoduche resit a ktera se navic vyviji hodne dynamicky. Za tvym "omezovanim svobod" neni zadny zamer, je to jen panicka reakce a neschopnost.

Tak tomuhle fakt neverim, zamer tam je a bude, ne nahodou Cina nedavno resila system socialniho kreditu :)
A jak uz se reklo, nic nebude jako driv, takze se pojede vecnej kod dokud to bude lidi bavit a budou verit ze ockovani to zachrani.
Proc je to teda horsi? Jak je to mozne? Je tu Delta no a co. Lidi maj ockovani, stoji fronty do umoru, vidim to na nadrazi cestou. Pred tim nebylo, takze ted by nemocnice to meli davat v klidu :)
Ockovani - rikala to vlada, vedci, odbornici ze proste poradne maka, ze to na Deltu zaklekne a bude ucinne. Tudiz pokud mam verit ze mluvi pravdu tak by to ted muselo vypadat jinak.
Misto abyse priznalo, ze to ockovani tak nemaka jak melo a ze ted jen ho chtej horem dolem rvat do lidi kdyz je stejne pozde a na dalsi vlnu ani nezabere vubec... az prijde Omega :lol:
To spis lidi budou mit zdravotni potize prave primo z ockovani a az prileti Omega tak je semele uz total :(

Proste asi nechat tomu volny prubeh, jako doporucovalo Svedsko, nosit hadru sem tam v davu, chodit i ven do prirody, otuzovat se. Mozna vitamin D vic? Podporit ho s K vitaminem.

Opacne:
ok nemam problem, na 1x mesic doma, zavreny vsichni, vojaka pred barak, plot.
Hadru na hubu i na spani a je po covidu 8)

Realita: za mesic zkolabuji jeste vic i ty lidi, protoze jejich imunita bude znicena, takze chytej kde co a porazi je i vitr :D
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » stř lis 24, 2021 19:05

Lipon píše:asi jak kde
v Práglu v krámech sem tam někdo má pod nosem, ale většina normálně přes nos, v MHD nemlich to samý, na hlaváku v hale taky - sem tam pod nosem, případně kdo přichází zvenku, tak nasazuje hned po vstupu

Nevim kde kdo prisel na to ze se nic nedodrzuje? :)
Taky Praha - centrum... v tramvaji lidi maj respirator poctive nasazen, az sem tam na nejakou vyjimku, kdy prijde frajer a nema :)
Metru taky.
Restaurace - zalezi jak kdo, nekdo prijde bez v poho a neresi, nekdo sundava tesne pred jidlem.
Kino - tam se nosi jen pri vstupu, po schovani do salu se respirator dava pryc, neni divu takovej zazitek z filmu pridusenej nechces :D Sam jsem to zkusil, byla sleva, 3+ hodiny v kine, no pravda riskoval jsem covid 19 a treba pokuty hygieny, ale radeji riskovat to nez kdyz me v kine najdou zadusenyho s respiratorem :D
Cluby - moc nechodim, ale mensi tam covid neexistuje, proto tam se to nenosi a neresi.
V praci prej, hodne zalezi jak kdo, i tam kde je to prisnejsi, nosi to vic volne, jelikoz se to neda pak vydrzet porad.

Mam stale pocit, ze ten respirator dobre nefunguje. Vetsina okoli mi rika, ze ten kdo se nejvic bal a nosil respirator i na zachod, tak dostal poradnej covid nasup. Ten kdo to mel na brade, sem tam nasadil tak nemel nic nebo jen lehky prubeh :)
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř lis 24, 2021 19:10

AlexBeck píše:"Neočkovaný dezolat" pojede do Tater a bez kolon \:D/
Jo, a kdyz jej nekde zastavi policie, tak ma pruser jako hrom. Seznam nerestu bude dlouhy, minimalne:
- nevyplneny povinny vstupni formular
- nenastoupeni do automaticke karanteny pro neockovane (i s potvrzenim o prekonani)
- porusenie zakazu vychazeni
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř lis 24, 2021 19:15

ret255 píše:Okresy neuzavreli, takze v pohode.
Ti nevim, vychazky v prirode pouze v ramci okresu, jinak plati zakaz vychazeni krome vyjimek. Teda 5:00 - 22:00, v noci muzes. Takze pres vikend Slovenske hory nebudou (alespon ne ze slovenske strany).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » stř lis 24, 2021 19:18

Etheric píše:@apuka: všiml sis, že nic, zhola nic, se neposuzuje podle individuálních potřeb??
Vsak proto pisu, ze i doktori jsou ruzni. Musis si najit rozumneho. Jsou taci, ale najit je neni vubec jednoduche, nekdy skoro nemozne, hlavne v oboru, ktery budes nejspis potrebovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod lojzmen » stř lis 24, 2021 21:41

ripper6 píše:Ty vrabce si najdu.


Nehledej.
Bylo to v Číně za Velké Kulturní revoluce.
Vrabec zobe zrní, že.
Tak jeden vrabec KO = zachráněná hrst rýže.
Honili je, a protože vrabec není dobrý letec, uštvali a ubili jich spousty.
Má to jeden háček. Vrabec mladé krmí hmyzem. Co asi nastalo na jaře, vrabců nemaje?

Nad to, zabili i spoustu jiných ptáků, vrabec jako vrabec.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 24, 2021 22:22

Jj, presne. Pro ty z nas, kdo pamatujeme na porucime vetru desti, nic neobvykleho ;-)

ripper6 píše:Tak tomuhle fakt neverim, zamer tam je a bude, ne nahodou Cina nedavno resila system socialniho kreditu

A jaky ze to ma byt zamer? Cinu sem netahej, to je orientalni despocie a podle toho se chova a chovala uz predtim. A kdyby se tak nechovala, tak tu mozna ani covid nemame.

ripper6 píše:Proc je to teda horsi? Jak je to mozne? Je tu Delta no a co.

Je podstatne nakazlivejsi a ma kratsi inkubacni dobu. Virus se proste vyviji rychleji, nez stacime reagovat. Evoluce v primem prenosu. Kdybys ses misto konspiracnich kravin zajimal o tohle, tak te to neprekvapi.

Dalsi vec je, ze se celkem zasadne zmenily podminky. O tom jsme se bavili o par stranek driv. Vlada imbecilu se tvari, ze ockovani nakazu neprenasi, tudiz se netestuji a nechodi do karanteny. A kdyz se nakazi, siri vira, kde muzou. Kvuli tomu mame takovy narust a vloni to tu nebylo.

ripper6 píše:mesic zkolabuji jeste vic i ty lidi, protoze jejich imunita bude znicena

Njn, nemas tuseni, jak funguje imunita, ale opakujes kazdou blbost, kterou kde placne nekdo podobne vzdelany... jak se takovym rika? Takova ta zvirata, z jejichz vlny mame tricka :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví