Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pát říj 29, 2021 23:30

Praha ... MHD ... možná potkám jeden dva kusy bez ... za týden.
Prakticky to samé v obchodech a nákupních centrech.
Venku je to samozřejmě jiné, tam ho má buď někdo, kdo má skutečně oslabenou imunitu, nebo je blázen.

Jinak ty respoše jsou vůbec otázkou ...

„Na průběh epidemie nemá rozhodující dopad, zejména pokud se jedná o vysoce infekční variantu delta. Vyžadovat je na očkovaných nebo lidech s přirozenou imunitou je obtěžování hraničící s absurditou,“ míní Hostomský.

a

"Na rozdíl od Hostomského je rád, že se lidé vrátí k respirátorům v zaměstnáních, na veřejných místech v přítomnosti dalších lidí, v restauračních a zábavných zařízeních. ... Grubhoffer"

... a nejen ty, je to v celém článku ... https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... k-40376406

A třeba ve Státech se na ně vůbec nehraje, všude všem a na vše stačí roušky ... pokud je něco povinné.

Jestli na něco tahle civilizace zařve, tak to bude na strach.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát říj 29, 2021 23:57

Medak píše:Venku je to samozřejmě jiné, tam ho má buď někdo, kdo má skutečně oslabenou imunitu, nebo je blázen.

Chodim denne okolo blazince a obcas v tom lidi venku potkavam. Ze by? :-k Jinak blazinec je uz rok a pul zavreny, cely areal, takze se neda pres park :? Coz mne stve, zrovna ted vypada nejlip.

Medak píše:A třeba ve Státech se na ně vůbec nehraje, všude všem a na vše stačí roušky ... pokud je něco povinné.

Staty jsou velke, je v nich spousta statu a velmi se to lisi. Sleduju US burzovni forum, kde nekdo obcas na tohle tema neco napise, po zavreni burzy se obvykle pohadaji, nez je admin vyhodi. Podle toho, co pisou, tak nekde respiratory povinne jsou (N95/FFP2), jinde ani rousky. Rozdily v pristupu jsou taky asi jako mezi Prahou a Ostravou :twisted:

Rozdily ale maji neco do sebe, daji se pouzit pro porovnani vysledku. Ostrava zrovna silne prohrava, ale uvidime za mesic, dva ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob říj 30, 2021 19:42

Medak píše:Venku je to samozřejmě jiné, tam ho má buď někdo, kdo má skutečně oslabenou imunitu, nebo je blázen.
Nebo jen dodrzuje opatreni. Kdyz se ted vratis z tech nejhorsich zemi, uz nemusis do samokaranteny, ale ven smis jit jenom s respiratorem az do negativniho PCR testu, myslim 5. den po navratu.

Dalsi skupina jsou i ti, co trochu mysli i na jine a nosi to, kdyz maji nejake respiracni potize, ale "nezda se jim, ze by meli jit na testy". Ani tech neni zrovna malo.

NTB, dnes rano v MHD v OV mne (prijemen) prekvapil ridic autobusu. Nejdrive jsem si rikal, proc dvakrat za sebou pustil hlaseni, ze se maji dodrzovat opatreni. Ale potom na zastavce otevrel sve dvere, zasel do prostredku busu a tam jednoduse pozadal chlapka, ktery tam sedel uz par zastavek bez respiratora, aby si jej nasadil. Az jsem si rikal, ze bude pruser, ze nestihnu pripoj. Ale chlapek (byl sam a ridic byl poradny chlap) kupodivu si vybral z kapsy rousku a nasadil si ji.

Jinak v obou mezimestskych busech vsichni nastupujici meli rousky. Sedel jsem uplne vepredu u dveri a vystupoval jsem tesne pred konecnou, tak nevim, jak to bylo za mnou, ale zpatky kdyz jsem vystupoval, bylo asi pet lidi bez cehokoliv na tvari - meli to jen pri nastupu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » sob říj 30, 2021 22:08

Nebo jen dodrzuje opatreni.

Opatření už bylo.
Jedno lepší než druhý. Třeba si pamatuji, jak pár dní podle dementa Vojtěcha bylo povinné mít hadr na xichtě i při jízdě v autě a sám. S výjimkou sdílených aut to mohl dodržovat fakt jen debil. Bez pardonu.
Taky si pamatuji na Blatného hvězdný okamžik ... hvězdný byl s ohledem na to, že sebe udělal před celým národem vola na zbytek života ... v PS, kdy na interpelaci proč je povinný náhubek i na liduprázdné ulici odpověděl, že prostě proto, bo je to v nařízení.
O těch desítkách nařízení, které poshazovaly soudy všech stupňů ani nemluvě.
Dyť my máme víc zrušených nařízení než platných! :vom:

Takže ano, může nastat situace, kdy si někdo i venku ten náhubek nechá. Ovšem jde o situace poměrně výjimečné ... viz ty, které sám popisuješ ... a každý ať si to zváží sám. Obecně platí, že ve většině situací je to ptákovina a argumentovat tím, "že je to opatření" může jen totální exot. Takže ano, u tebe ten argument nepřekvapí, ale přidávat se k tobě fakt nehodlám:-))).
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » sob říj 30, 2021 22:15

mike ... fakt jsou někde povinné respoše? Nevíš kde? Bo já místo burzy, jsem chud, tak co s ní:-))), sleduji NBA/NFL plus různé weby, od nypost, to je občas sranda:-), až po Politico, a fakt všude na fotkách vidím jen ty roušky. I Biden jako velký rouškozastánce respoš nenosí ... on občas taktně zapomene si nasadit i tu roušku a pak jsou to fajn reportáže:-). Ostatně, Pelosi zrovna tak:-).

Je vidět, že nejen u nás je spousta těch, co halasně hlásají vodu a chlemtají víno:-).
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob říj 30, 2021 22:43

Sorry, nevim resp. si to nepamatuju. Taky je mozne, ze jsem si to zapamatoval spatne, oni jsou tam i lidi z Kanady a blbe se to rozlisuje. Neprislo mi to nijak zvlast dulezite. Sam jsem FFP2 zacal nosit sam od sebe vloni na podzim, kdyz uz mam neco nosit, tak to, co funguje lip. Navic je to i pohodlnejsi, aspon ty dobre, nemyslim cinske na male ksichty :)

Ale no tak, stary pan si nemuze vsechno furt pamatovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob říj 30, 2021 23:03

Uznávat či neuznávat protilátky?

A ne, fakt jsem to nepsal ja, ze stejnych cisel holt vyjde to same ;-) Davam to sem proto, ze je to podrobnejsi a min laicke, nez me uvahy vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod milarepa » pon lis 1, 2021 8:40

apuka píše:]Nebo jen dodrzuje opatreni. Kdyz se ted vratis z tech nejhorsich zemi, uz nemusis do samokaranteny, ale ven smis jit jenom s respiratorem az do negativniho PCR testu, myslim 5. den po navratu....bla bla bla bla...


pokud nějaký psychopat vymyslí opatření, že nos nabarvený na zeleno chrání před virem, a že je to nová povinnost, takmístní předseda covid sekty bude fanaticky bazírovat na zelených nosech a psát sáhodlouhé elaboráty, jak jsou ti Češi neodpovědní, když někteří chodí po venku bez na zeleno nabarveného nosu....

takové typy lidí, kteří fanaticky dodržují všechna pravidla, ač jsou sebeabsrudnější, a upřímně nenávidí všechny, kdo je pourušují, si všechny zvrhlé režimy velmi hýčkaly......bo tihle magori byli skvělými dozorci a těmi nejlepšími státními slouhy......sice neměli žádné kamarády, osobní život a zájmy měli zúžené na kontrolu ostatních, plus nějaký absurdní koníčkek........ale umírali spokojení a s dobrým pocitem, že jejich život měl smysl.........
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » pon lis 1, 2021 11:56

mike píše:Ale no tak, stary pan si nemuze vsechno furt pamatovat ;-)


Tak ta restaurace byla taková třešnička na dortu, ale sranda byla nějaká pietní akce k 11. září, kdy na ofiko fotkách všichni vzorně roušky, a pak fotky o pár minut později jak tam už jen tak shloučkovaní:-) všichni hadr stažený pod xichtem. Jedna byla super, na ní Joe na někoho namíchnutě huláká a rukou si roušku drží někde u krku:-))).

Jinak Psaki se tak dlouho testovala, až se v neděli dočkala a má splněno:-).
Prostě očkování slušně funguje proti těžkému průběhu, což je super a díky Bohu za to (!!!), ale to je tak všechno ... resp. zbytek je Potěmkinova vesnice.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon lis 1, 2021 17:43

Vsak jo, budme realisti. Co je asi tak nejlepsi vysledek, ktery ted muzeme cekat? Ze vsichni budeme obcas pozitivni, ale uz se to nebude resit, protoze to nebude problem. Stejne jako ostatni koronaviry, ktere tu s nama existuji. Zpocatku to byl stejny problem jako covid, epidemie, hromadna vymirani, ale dalsi generace, co se s tim potkaly uz v detstvi, s tim nemaji zasadni problemy.

Jeste by to teda chtelo vybombardovat vsechny cinske virove laboratore, protoze oni s tim neprestanou a dalsi verze by mohla byt o dost horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod lojzmen » pon lis 1, 2021 22:11

Tvoří se nové poradní skupiny, jsou tam staří známí.
Na nic se netěšte, rozvolňování nebude.
Nová vláda má mandát odmítnout postupy předchozí vlády a pořád o tom mluví.
Předchozí tvrdila, že očko je dobrovolné.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » úte lis 2, 2021 10:27

Jj, Chlíbek už perlí ....

"... respirační sezónní nákaza, proti které bude potřeba očkovat jednou ročně – stejně jako u chřipky – tak je to věc, kterou si dovedu představit. A nepovažuju to za něco šíleného, že se teď každý rok budeme muset očkovat. U chřipky se to tak taky děje."

https://www.forum24.cz/vakcinolog-roman ... redstavit/

To je fakt dobytek. Že očkování proti chřipce je opravdu dobrovolné a ne jako u covidu "dobrovolné" taktně nezmiňuje, že se proti té chřipce nechává očkovat jen relativně malá část populace rovněž ne.

Podobně tady ... "protože zatím je ta proočkovanost nesrovnatelně nižší, než je v jiných evropských zemích,...".
By mně fakt zajímalo, čo si Kefalín, tedy vlastně Chlíbek, vlastně představuje pod slovem nesrovnatelně.

Názor, že očkování je ok a je pro velkou část populace rozumné je zcela v pořádku a nic proti němu.
Naopak, já s tím souhlasím!!!
Ale tahle manipulace s fakty, mlžení, lhaní a podobně ...
Fakt jak za bolšánů. Jsem si nikdy nemyslel, že se něčeho takového ještě dožiju.
A pak se někdo diví, že jsme tam kde jsme ... bo velká část lidí si opět myslí, že věrchušce se nedá věřit ani pozdrav. A mají pravdu. A přirozeně pak ojebávají úplně všechno, i to, co by stálo za to respektovat.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte lis 2, 2021 19:48

Dneska jsem sel v Praze pres Hlavni nadrazi a tam fronta jak na maso, pres celou halu skoro az ven. Nebyla na maso, ale na ockovani :shock: Rozestupy zadne, naopak, stali tak v trojstupech. Jestli jednorazova vakcina od vyrobce kosmetiky nezabere, tak aspon maji slusnou sanci na promoreni a lepsi imunitu :twisted: Ti, co prezijou, ale byli tam hlavne mladi, co jsem koukal.

Taky jsem se byl poprve otestovat, abych mohl k holicce, nez ji zas zavrou. Jelikoz je to od pondelka placene, tak tam naopak skoro nikdo nebyl, aspon neco. Placeni jsem se teda mohl vyhnout, ale nejsem svine a byl bych nerad, kdyby to platila slecna, ktera si to neuvedomila a zapomnela se zeptat, jestli jsem ockovany. Coz aspon rikala a ted mne vlastne napada, ockovani za testy neplati nebo jak to je?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod lojzmen » úte lis 2, 2021 21:43

Další čísla z reportu pro poslance a senátory od Ondřeje Dostála: (je to ke konci článku)
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... rpi-682162

Ještě k používání Parlamentních listů. Je to bulvár se vším okolo. Jsou velmi plodní. Je třeba nějak filtrovat.
Doporučuji kliknout nahoře na "Zprávy".

A ještě zajímavý pohled (opravdového) imunologa Šinkory, také o zpětné vazbě očkování mezi mládeží:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... sve-682083
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte lis 2, 2021 23:11

Mne na tom desi, ze estebakovi diletanti nejsou schopni reagovat na zmenenou situaci. Zakladni predpoklad, ze ockovani jsou neinfekcni, bohuzel nevysel. To je blbe, ale nemuzeme se prece dal tvarit, ze to tak je jen proto, ze se jim to nehodi :evil:

Myslim, ze musi probehnout, a uz probiha, promoreni ockovanych. Tech, co covid nemeli, musi si vytvorit sliznicni imunitu. Teprve pak se to prestane lavinove sirit. Bude to asi znamenat nepekne pocty nakazenych, ale snad uz ne zahlceni nemocnic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » stř lis 3, 2021 11:59

... ockovani za testy neplati nebo jak to je?

S tečkou je co bylo, tedy 4+2. Komentovat nebudu, byl bych sprostej, bo to je absolutně na palici, i Němci na to přicházejí ... https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zpop ... cku-179362

A pokud potřebuješ test na nějakou jednorázovou akci, tak by měl stačit samotest na místě ... https://echo24.cz/a/SeLrs/cim-se-prokaz ... laboratore

Jinak tohle je fakt krása ... https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... u-40376723

Mně to připomíná jak kdysi dobrovolné členství v SSM na škole, v ROH v háku, popřípadě u nějakých funkcí v KSČ.
Je úplně šumák co si myslíš a chceš, stačí když držíš hubu, krok a jsi angažovaný ... tedy očkovaný.
Aneb jak kdysi opravdu geniálně ztvárnila dvojice Vetchý a zejména Javorský v BLpP ... A teď se budeš angažovat až se z toho poser.š!
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » stř lis 3, 2021 12:07

mike píše:Mne na tom desi, ze estebakovi diletanti nejsou schopni reagovat na zmenenou situaci.


A sleduješ co leze z těch, co se tam chystají po nich?
A omlouvám se, že to sem tahám, neb se to nemá, ale ne, Bábu jsem nevolil, volil jsem 3blok, ale když vidím, co z nich ohledně covidu padá ... bigbítový šoumen tam může klidně zůstat, bo Smejkal, Tachezy, Maďar & spol. tam budou furt a směr se nezmění. Max se předhánějí kdo bude s čím víc strašit a co by kdo ještě zakázal/přikázal a na déle.
Změna byla nutná a potřebná, ale tomhle směru jsme to nevyhráli, a nejen u nás.
Prostě neočkovaní jsou třídní nepřátelé a šlus.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » stř lis 3, 2021 12:41

Medak píše:Prostě neočkovaní jsou třídní nepřátelé a šlus.

Tak samozřejmě, pokud tu kvůli chcípajícím neočkovaným zase všechno zastavíme, nemůžou se pak moc divit, že na ně bude takto pohlíženo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 3, 2021 16:06

Chapu, ze terminatori vidi veci binarne uz z principu, ale uz jsem psal, ze veci vubec nejsou tak cernobile, jak se nekterym jevi. Mas tu par milionu lidi, co to prodelali vloni na podzim a na jare. Cast z nich se naockovala, cast ne a oficialne jsou na tom stejne, jako neockovani, co se s tim jeste nepotkali. Realne jsou na tom naopak minimalne o rad lip, nez ockovani a navic by na rozdil od nich nakazu nemeli prenaset. Protoze maji sliznicni imunitu.

Co s tim? Nutit je ockovat? Prinos maly, pokud vubec nejaky, a riziko naopak vetsi. U cloveka, co se s tim nepotkal, neni moc co resit, riziko covidu je o nekolik radu vetsi, nez riziko ockovani. Jenze tady se pomer obraci a mozna by se to dalo brat i jako medicinsky zlocin.

BTW, vcera jsme kecali s holickou a rikala, ze jeji manzel skoncil vloni s covidem v nemocnici a byl i v umelem spanku. Naockovat se nechal, aby se to neopakovalo. Druha davka ho slozila a mel pocit, ze se mu vratil covid, uplne stejny stav. Nastesti se z toho dostal. Jeho motivaci k ockovani chapu, ale realne mu to nejspis nic neprineslo, prave naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » stř lis 3, 2021 16:11

A proč by se to jako mělo dělat?
Mohli se naočkovat? Mohli.
Nenaočkovali se ... jejich boj.

A hlavně když už tedy nejsou naočkovaní, což je mi šumák, chrání tím sebe, ne mě, tak je mi o dost milejší když se každou chvíli testují, bo to mají zadarmo, protože se pak aspoň odchytnou ty, co jsou nakažení. Za peníze se s tím budou snažit všichni vyjebat a sami od sebe na ten test jich půjde minimum.
To je fakt výhra.

Nehledě na to, že s ohledem jak snadno to šíří i ti očkovaní je ptákovina ty netestovat. Když dcery učitelka ve škole dostala covid, jako naočkovaná, tak je samozřejmě ok, že nenaočkovaní krom karantény museli i na PCR.
A naočkovaní nemuseli ani do té karantény, ani na ten test. Pokud by se od ní někdo z nich nakazil a byl bez příznaků, tak to vesele roznášel dál a nikdo to nezjistí, nevytrasuje, prostě nic.
To fakt dává logiku.

Takže zavírat se možná/asi bude, ale rozhodně ne kvůli neočkovaným.
Naposledy upravil Medak dne stř lis 3, 2021 16:14, celkově upraveno 1
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » stř lis 3, 2021 16:13

mike ... za chvíli půjde hlavně o to mít ten papír. O nic víc.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 3, 2021 16:17

Medak píše:A sleduješ co leze z těch, co se tam chystají po nich?

Nikoli podle řečí, ale podle skutků poznáte je. ;-) Zatim se teprve chystaji, dal bych jim sanci. Nebudou to mit lehke, jelikoz krome zdevastovaneho hospodarstvi a dluhu jim estebak preda i rozjetou epidemii.

Normalne se dava 100 dni hajeni od chvile, kdy se ujmou uradu. Coz tady vyjde nejspis nekdy na jaro. Ty to vidis cerne uz predem a to pak muze zafungovat jako samonaplnujici se proroctvi ;-)

Medak píše:Za peníze se s tím budou snažit všichni vyjebat a sami od sebe na ten test jich půjde minimum.

Samozrejme, vsak jsem to vcera videl. Jeste minuly tyden byly den predem skoro vsechny terminy na antigenni testy obsazene, vcera naproste minumum, mohl jsem si vybrat libovolny cas. Estebakovi poskoci jsou proste uplne blbi, neschopni a nedokazou domyslet ani tak jednoduche dusledky.

Medak píše:A pokud potřebuješ test na nějakou jednorázovou akci, tak by měl stačit samotest na místě

Mozna jo, ale ono to zabere ctvrt hodiny a na to neni u holicky cas. Navic jsem ji fakt nechtel otravovat. Byla celkem vyplasena z vyhrozovani kontrolama, tech 10 kKc pokuty pro ni neni mala castka. A mne ty dve stovky za test nevytrhnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 3, 2021 16:25

Medak píše:mike ... za chvíli půjde hlavně o to mít ten papír. O nic víc.

A to je to, co neprekousnu. Bylo by to vitezstvi debilu a byrokratu. Nebo debilnich byrokratu :evil:

Ale pocitam s tim, ze to tak dopadnout muze a podle toho volim strategii. Zatim mi vychazi, ze ockovani by pro mne prinos nebyl (jelikoz jsem to prodelal), zato riziko je vzhledem k reakcim meho tela nezanedbatelne. Pokud mne k tomu donuti, tak co nejpozdeji, aby mi to pokrylo cestovani behem pristiho leta i podzimu. Dalsi rok uz to snad nebude potreba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » stř lis 3, 2021 21:42

Ty to vidis cerne uz predem

Já jsem si to jen od Válka přečetl:-))).
Rád se nechám příjemně překvapit;-).

Estebakovi poskoci jsou proste uplne blbi,

Jak jsem postoval, nejen jeho tady. Navíc se Fiala vyjádřil, že lidi se teď víc očkují, takže to funguje a prima. :vom: Jen to fakt nechápat jako obranu Babiše, jen že v tom není sám.

Ten samotest je trochu pakárna, ale pokud někdo nemá tečku, tak je to možnost ... a možná by mohlo dávat smysl s sebou i jeden prostě nosit. Když už v té KPZ máme respoš ... :-))).
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř lis 3, 2021 21:55

Na tom, ze se lidi vic ockuji, nevidim nic spatneho. Pokud to neprodelali, tak je to rozumne.

Samotest by se nosit dal, nejlip uz predem udelany ;-) Akorat nevim, jak dlouho tam ta carka vydrzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod oodoow » čtv lis 4, 2021 0:55

mike píše:Chapu, ze terminatori vidi veci binarne uz z principu, ale uz jsem psal, ze veci vubec nejsou tak cernobile, jak se nekterym jevi.

To co jsi tam psal se ale přece vůbec netýká těch neočkovaných o kterých jsem psal já, tj. kteří budou zaplňovat nemocnice. Pokud je to opravdu tak, že má někdo imunitu kvůli prodělané nemoci, je mi to celkem jedno, že se neočkoval.

Jinak teda není moc jasné jak někoho s tou imunitou po těžce prodělané nemoci může složit vakcína, kde je z toho viru jenom nějaká neškodná část.

mike píše:Nutit je ockovat?

Tohle se přece dá lehce vyřešit, pokud se potvrdí, že po prodělané nemoci máš třeba rok imunitu tak není důvod je rok nutit se očkovat. Teď je to myslím půl roku.

Medak píše:A proč by se to jako mělo dělat?

Protože se zaplní nemocnice a zdravotní systém zkolabuje, co je na tom tak těžkého pochopit?
Medak píše:Takže zavírat se možná/asi bude, ale rozhodně ne kvůli neočkovaným.

Samozřejmě že kvůli nim, protože nemocnice plní drtivou většinou oni.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv lis 4, 2021 4:11

oodoow píše:To co jsi tam psal se ale přece vůbec netýká těch neočkovaných o kterých jsem psal já, tj. kteří budou zaplňovat nemocnice. Pokud je to opravdu tak, že má někdo imunitu kvůli prodělané nemoci, je mi to celkem jedno, že se neočkoval.

Fajn, tobe jo, ale stat to bohuzel nerozlisuje. O tom se tady zrovna bavime.

oodoow píše:Jinak teda není moc jasné jak někoho s tou imunitou po těžce prodělané nemoci může složit vakcína, kde je z toho viru jenom nějaká neškodná část.

Co mi zatim vyslo, tak jde o davku. Tezky covid je hlavne prehnana imunitni reakce. Kdyz mas imunitu, tak znici vir uz na vstupu a do tela se dostane mala davka, takze reakce bude lehka (viroza) nebo ji ani nepoznas. Ockovani ale obsahuje relativne velkou davku, aby se imunita virus naucila. Jenze kdyz uz ho umi, tak se na to vrhne a reakce muze byt hodne silna. To je presne to, ceho se bojim, protoze vim, jak me telo funguje. Mam s tim i zkusenost. Ockovani proti zloutence. Prvni davka unava a poceni tyden, druha tri tydny a treti dva mesice. Cim lip to telo umi, tim vic reaguje. U infekce je to plus, znici ji hned na vstupu, ale u ockovani minus. Nekde jsem zahlid, ze se u preockovani uvazuje o polovicni davce vakciny, asi prave kvuli tomuhle. Nakonec, ze jsou vetsi reakce po druhe davce se vseobecne vi.

Druha vec je, ze ta cast viru nemusi byt uplne neskodna. Je to spike protein, ktery se vaze na nektere bunky a bud je znefunkcni nebo je znici imunita. Kdyby to zustalo jen ve svalu, tak se asi nic nedeje, ale ono se to nekdy rozleze po tele, protoze to obcas pichnou blbe do nejake zilky (nemeli by, ale v tom mnozstvi...). Tohle uz jsou ale spis neoverene spekulace.

oodoow píše:Tohle se přece dá lehce vyřešit, pokud se potvrdí, že po prodělané nemoci máš třeba rok imunitu tak není důvod je rok nutit se očkovat. Teď je to myslím půl roku.

Jisteze da, ale nejak se jim do toho nechce. Prijde jim asi jednodussi naockovat vsechny, prodelal neprodelal, na mnozstvi nehledte.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv lis 4, 2021 5:22

oodoow píše:Samozřejmě že kvůli nim, protože nemocnice plní drtivou většinou oni.

Prostuduj si to víc, některý dny přijali v nemocnicích víc očkovaných, než neočkovaných. Věk a zdravotní stav přijatých se taky různí, takže i ty míry závažnosti průběhu budou dost různý...

Co když ten velkej počet neočkovaných nakazily ty očkovaný hovada, který se teď chovaj, že můžou všechno a covid se jich netýká? Psal to Mike i já, že část očkovaných teď dělá přesně to, za co dřív chtěli "odpírače" lynčovat. A ne, tohle není žádná konspirační teorie, to je fakt. Neházel bych vinu primárně na neočkovaný, opravdu ne...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv lis 4, 2021 5:45

No, ja si myslim, ze aktualne probiha divoke promorovani ockovanych. Coz odnesou i neockovani, co to dosud neprodelali. Protoze ockovani nemaji sliznicni imunitu, takze to nejdriv musi chytnout a lehkym nebo bezpriznakovym prubehem si ji vytvorit. Epidemie muze skoncit az vsichni (vetsina) lidi bude mit po setkani s virem sliznicni imunitu, protoze pak uz se nebude tak snadno sirit.

Jelikoz je jich hodne, tak podle zakona velkych cisel jich cast skonci v nemocnici a mensi cast na JIPkach. Tomu se vyhnout neda, ale snad by to nemocnice zahltit nemuselo. Ale kdyby se ockovani zacali poradne testovat, tak denni pocet nakazenych prekona Olympus Mons.

edit: myslim si to i na zaklade tohodle, pricemz clanek uz je dva tydny stary: Data z odpadních vod v Praze ukazují na vysokou virovou nálož v kritických místech

Ze získaných výsledků usuzujeme, že skutečně prudce stoupá počet nakažených, kteří vylučují virus do odpadních vod. Nesoulad s oficiálními počty nakažených může vyplývat z toho, že se v Praze vyskytuje velké množství lidí s méně závažným průběhem nemoci, kteří se nenechávají testovat. To může souviset např. s vysokou proočkovaností nebo promořeností populace.“
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv lis 4, 2021 6:07

mike píše:kdyby se ockovani zacali poradne testovat

Lidem bylo slibováno, že po očkování se nebudou muset testovat. Kdo by jim to nařídil, poštval by si proti sobě opravdu hodně lidí. Ale uvidíme, třeba někdo z nový vlády bude mít gule na to udělat, co je potřeba. Třeba to nebudou takoví pokakánci, uvidíme :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví