Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř črc 14, 2021 19:43

Mne ji teda pichali pri kazdem a na nic se neptali, mozna sis toho nevsimla, je to hned. Ale zas je pravda, ze posledni bylo tak pred 30 lety, pak uz jsem prestal blbnout :twisted:

Na umreni by ses zacala citit, az bys nemohla dychat a to uz by bylo pozde a museli ti udelat diru do krku. Nez ty injekce zaberou, chvili trva. Njn, zase jednou pravdepodobnost/riziko versus nasledky. Mala, naprosta vetsina lidi tam sedi zbytecne, ale kdyz se to stane nekde na ulici, tak muzou byt nasledky fatalni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » stř črc 14, 2021 23:37

apuka, Lipon: díky za info, zdá se tedy, že ta moje opuchlina není nijak výjimečná :)

Maw: Rádo se stalo, paní doktorka byla fakt sdílná, tak jsme to probraly. Tak věřím, že se o Tebe postarají a budeš to mít OK.

mike píše:Mne ji teda pichali pri kazdem a na nic se neptali
Mám pocit, že pokud je to víc jak pět let od tetanovky, tak píchají. Ani už nevím, jestli se mě ptali, a já jim řekla, že nevím, nebo mi to píchli automaticky. Tys možná působil natolik nezodpovědně, že Ti to raději píchli bez ptaní :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv črc 15, 2021 0:48

To je klidne mozne. Taky je ale mozne, ze se pristup casem zmenil a ja jsem tohle obdobi mel driv, nez ty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv črc 15, 2021 10:27

mike píše:Mne ji teda pichali pri kazdem a na nic se neptali, mozna sis toho nevsimla, je to hned. Ale zas je pravda, ze posledni bylo tak pred 30 lety, pak uz jsem prestal blbnout
Ano, to bylo za socaku (a potom uzmjsme tolik neblbli, jak pise mike...)

Nikdy se zadny doktor na pohotovosti resp. odborne ordinaci na tetanovku neptal. Dokonce jednou me na pohotovosti sil muj detsky lekar (a taky skolni, ktery zajistoval hromadne ockovani ve tridach), on me poznal velice dobre (navstevoval jsem ho tehdy casto. Vedel, kolik mam let, do jake skoky a tridy chdoim, jeste si ze mne delal srandu ohledne skoly. Tj. musel vedet i to, ze me pred (vzhledem k platnosti ockovani) kratkou dobou ockovala jeho sestricka - a stejne se mne na nic neptal a pichal...

Ale jo, byla to jina doba. Nikdo se nehral na informovany souhlad pacienta, ani nanjeho souhlas se zakrokem, vetsinou mu ani moc nerekli, co jdou delat.
A taky jsem chodil k doktorovi sam od nejakych 9-ti let, bez rodicu, dokonce nekdy o tom (ani o neschopence) netusili :-). A v 17-ti jsem si sam zaridil operaci krcnych mandli v Bratislave, vcetne hospitalizace. Nikdo nechtel od rodicu zadny souhlas...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod sobb » čtv črc 15, 2021 22:55

mike: však právě proto píšu update z doby relativně nedávné :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 16, 2021 6:21

tak normalne me posunuli ocko o tyden na emailovy dotaz jestli by to neslo:D ani sem tam nemusela volat:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod ketrin » pát črc 16, 2021 8:36

Pls, co je potřeba k cestě do Itálie/Alp (vyplňovat nějaké formuláře o covidu, testovat,...) ?? [-o<
Všichni členové výpravy máme cca měsíc po kompletním očkování, v telefonech máme stažené ty QR certifikáty, jedeme vlastními auty.
Vím, že o tom existuje asi milion vládních, ministerských a jiných webů, ale fakt se mi to v tom chaosu neustálých změn nechce hledat a všecko číst :oops: ](*,)
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Koronavirus

Příspěvekod aksam » pát črc 16, 2021 9:13

O stránku dříve o tom psal ratel, ale když máte všichni covid pas tak si jen vyplníte formulář na netu o vstupu a Italové už ani nechtějí registraci na jejich hygienách. Problém by neměl být žádný...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Koronavirus

Příspěvekod ketrin » pát črc 16, 2021 10:03

Dík. Formulář jsem si stáhla, ale když jsem hledala, kam ho mám eventuálně poslat, tak jsem se v těch všech dalších odkazech a stránkách uplně ztratila. Nemám čas to studovat :evil:
Asi to vytisknu a budeme to mít u sebe na papíře, kdyby to někdo chtěl.
(??)
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát črc 16, 2021 16:14

A ja se zeptam, co je potreba k tomu, abych se mohl nechat ostrihat. Staci antigeni samotest a cestne prohlaseni nebo si musim zajit na oficialni test? Ockovany jeste nejsem a jelikoz pracuju z domu, tak jsem zadny test jeste nikdy nemel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát črc 16, 2021 16:50

ketrin píše:Formulář jsem si stáhla, ale když jsem hledala, kam ho mám eventuálně poslat, tak jsem se v těch všech dalších odkazech a stránkách uplně ztratila.
Docela by me zajimalo, jaky formular si si stahla... vyplnuje se to interaktivne na webu v mnoha krocich a Ty jej nemas moznost stahovat ani nikam odesilat - jen na konci potvrdis a tim pro Tebe jehotovo. Ale je to tak pitomy formular, ze vyplnit to trva i pul hodiny, navic se nesnaz pochopit vsechny polozky....

A nezlob se, jak muzes napsat, ze "nemas cas", ze "se Ti nehce hledat na ministerskych webech a pod" ??? Uvedomujes si, ze bez toho muzes byt v dobrem pruseru pokud by se Ti povedlo beze vseho dostat a tam se neco semlelo? Navic jejenom jediny web ministerstva zahranici, kde je celkem prehledne pro kazdou krajinu uvedene, co je treba, vcetne odkazu. Toto by mohl zvladnout kazdy.
Jo, jeste nezapomen, ze musis vyplnit formular (cesky) i pro navrat do CR. Taky jde pouze pres web - a musisjejmit vytisteny, tak je to primo po vyplneni formulare uvedene ](*,).

Mimochodem, manzelka se synem jsou ted v Italii, jeli v sobotu, taky vyplnovali ten pitomy italsky formular. Na hranicich A/I je sice nekontrolovali, ale italove tam byli a namatkove zastavovali autana kontrolu. Takze klidne se muze stat, ze Vas zastavi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » sob črc 17, 2021 6:25

Chci stáhnout otci certifikát o očkování, ale když zadám RČ a číslo OP, web píše, že telefonní číslo nebylo rozpoznáno či co.. Přitom na to číslo přišlo potvrzení o registraci k očkování. Maj to nějaký rozbitý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob črc 17, 2021 8:09

Zus se prihlasit pres tu druhou moznost pod Tebou pouzitou (nemyslim pres eidentitu), pres mail,mel. Cislo a datum narozeni, co tam je pro cizince. Funguje to i normalne, ja jsem se taky tak hlasil, bo jsem ted menil OP a cislo stareho si nepamatuji. (BTW, kupodivu ten system asi je napojeni na centralni evidenci obyvatel, mam tam uz nove cislo OP.).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod ketrin » pon črc 19, 2021 6:16

Apuka, tohle https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_a_konzu ... blika.html
ti připadá přehledné ?? :mrgreen:
A o jakým průseru to mluvíš, všichni co jedeme jsme plně očkovaní a zdraví. V ČR je v tuto chvíli 29 hospitalizovaných a 15 nových případů na 100 000 obyvatel za poslední týden. To má být nějaký riziko? Nejsem žádný chřipečkář ani popírač, ale současná hysterie už mi připadá kapku přes čáru. Za chvíli už asi bude normální, když v Uherským Hradišti někdo 2x kýchne tak my tady v Krkonoších budeme rok nosit respirátory ](*,)
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon črc 19, 2021 17:35

ketrin píše:o jakým průseru to mluvíš
Prvni pruser muze byt, kdyz Vaszastavi na hranicich a nebudete mit vyplneny ten webovy PLF formular - to Vas do Italie nevpusti. To ale se da vyresit celkem rychle, nekde sezenete internet a vyplnite.
Druhy pruser, na ktery jsem myslel, kdyz jsem psal, ze "pokud se neco semele" je, pokud se nekomu z Vas v Italii neco stane a zacnou to resit urady a organy (vcetne zdravotniku a nemocnice) a tehdy zjisti, ze nemate (resp. dotycny) ten formular a tudiz je v I prakticky nelegalne. To uz se bude resit hur.
ketrin píše:tohle https:... ti připadá přehledné ??
Ja jsem psal "celkem prehledne" a ano, myslim si stale, ze clovek z prumernou inteligenci tam docela rychle najde, co je treba, dokonce i s odkazy. Zkus to hledat na "urednych" italskych strankach, am se, ze by ses nedohledala - a kdyz tu stranku srovnas s "informacnimi COVID weby" ceske vlady, tak je to o nekolik radu jinde. Navic tato struktura je standardni pro velvyslanectvi, co jsem se nekdy koukal, vsechny maji podobny format. Jedine, ze ten format byl vytvoreny pred covidem, takze ted jsou tam nejake nove informace, ktere ne vzdy zapadaji do toho ramce.

Mne jen nazvedaji ze zidle ty reci typu "nemam cas se podivat na svoje povinnosti pro Ty nas casto hodnoti podle techto lidi a fakt to neni prijemne poslouchat. Nastesti uz je takovych lidi cim dal min. Ale proste by si vsichni ti, co "nemaji cas a chut" meli uvedomit, ze na ne doplacime my ostatni, kteri se to delat snazime. Tot vse.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon črc 19, 2021 20:01

Tady nekomu chybi pud sebezachovy :twisted:

@ketrin: az budes apuku zaziva grilovat na trekovych hulkach, muzu se prijet podivat? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod ketrin » úte črc 20, 2021 7:38

@mike, grilovat apuku? - na to nemam čas a chuť 8) :lol: Nakonec jsem ten debilní formulář zvládla i přes svou podprůměrnou inteligenci. Dneska poslední den v práci a ráno mizíme do Ahrntalu, juchů! :mrgreen: :climb:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Koronavirus

Příspěvekod Medak » úte črc 20, 2021 14:12

Ale proste by si vsichni ti, co "nemaji cas a chut" meli uvedomit, ze na ne doplacime my ostatni, kteri se to delat snazime.


Kua, co je za rok?
To už jsem myslím někdy slyšel ... tak cca 40 let to bude :twisted:
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » úte črc 20, 2021 18:10

Jaký je aktuální stav v Covid opatřeních ? Stále platí, že do hospody na oběd můžu s potvrzením o očkování (obě dávky, 14 dní+ po)? Naše vesnická hospa (ze které vozíme obědy do prce) bude mít 14d odstávku, tak budu muset někam chodit se najíst....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28326
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Lipon » úte črc 20, 2021 19:48

ano
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř črc 21, 2021 7:43

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28326
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » ned črc 25, 2021 19:57

Mám další, v pořadí čtvrtý, tentokrát dost blízký, prokázaný kontakt s infikovanou osobou. Určitě byly i kontakty, o kterých nevím..
Su vůči tomu přirozeně imunní? Nebo se mi imunita vytvořila už během prvního či prvních kontaktů? Nebo jsem to už prodělal, aniž bych měl sebemenší příznaky, a jsem díky tomu imunní? Nebo mám prostě jen štěstí? Nebo to chytit nemůžu, protože nemám TV? :twisted: :((
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » ned črc 25, 2021 20:06

Jsi mlady a tudiz je velka sance, zes to prodelal bezpriznakove. Nech si otestovat protilatky a budes vedet neco vic. Stoji to okolo 4 stovek, staci IgG.

TV nemam a chytnul jsem to hned na zacatku, vloni v breznu. Nemam test, protoze tenkrat jeste nikdo nevedel, ale pred tydnem jsem byl na ORL, kde jsem s tim tenkrat byl a doktorka se na covid vyptavala. Kdyz jsem ji to rekl, koukala do karty, vzpomnela si, protoze z toho byla tenkrat docela paf a kdyz jsem ji popsal, co nasledovalo, tak rekla, ze to velmi pravdepodobne covid byl. Coz si myslim taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 6:16

Se mi za to 400 dávat nechce, zadarmo to zjistit nejde?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Krysha » pon črc 26, 2021 8:54

Etheric píše:Su vůči tomu přirozeně imunní?

To mi připomnělo kamaráda, kterému to přinesla domů máti - po nějaké době to od ní chytla jeho manželka. Pak to chytly děti. A on pořád nic, tak už si začal říkat "třeba jsem na to imunní", ale pak došlo i na něj - a prý ho to pěkně semlelo...

jinak nedávno jsem narazil na pěkně napsaný článek - jen je trochu dlouhý ;)
https://www.nihilistanabalkonu.cz/l/co- ... -pandemie/
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pon črc 26, 2021 10:42

mike píše:Nech si otestovat protilatky a budes vedet neco vic.
Myslis to "nula, nula, nic"??? :wink:

@etheric: Bohuzel, to se fakt jinak nemuzes dozvedet. A ne, tento test Ti zdarma normalne neudelaji.

Jinak ma mike pravdu, ze jsi mlady a chodis hodne venku, takze jsi mohl chytit nejaky slaby odvar, ktery sis ani nevsiml. A ano, teoreticky taky muze byt, zes tema konktaktama a kratkyma setkavanima mohl navodit (pro Tebe dostatecnou) imunitu (tato moznost se uz na zacatku tohoto topicu mirne probiral, samozrejme nikdo k tomu nema zadne relevantni informace). No a taky muzes byt "prirozene imunni".
Jeste jednu moznost jsi nespomenul - protoze Tvuj mozek (jako ridici organ celeho organizmu) i samotny organizmus se chova ponekud jinak nez u bezne populace, tak se (zase, teoreticky) muze pri slabem setkani s tim virem chovat "nestandardne" (vzhledem k normalni populaci). Coz se muze projevovat ruzne, napriklad i ucinnym bojem organizmu hned na zacatku...

Nebo jsi mozna permanentne nachlazeny - coz je asi jedna z mala ucinnych zbrani vuci covidu. Uz dokazali, ze virus nachlazeni dokaze "prebyt" covid v celem organizmu a to velice rychle a dokonce i v mirne pokrocilejsim stadiu covidu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 11:16

Nachlazen jsem nebyl poslední dva roky.
A že by můj autistickej mozek měl větší schopnost likvidovat viry, to si nemyslím.
Každopádně jsem teda zjistil, že covid se orálním sexem nepřenáší :smt077
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon črc 26, 2021 17:04

Ne, nic takoveho jsi nezjistil. Z jednoho pripadu se neda usuzovat vubec nic a tech duvodu, proc se u tebe nic neprojevilo, muze byt spousta.

Jestli je ti lito ctyrech stovek, tak si jeste muzes udelat test sam, da se koupit za 135 Kc: https://www.dialekarna.cz/COVID-19-Resp ... -Singclean. Spolehlivost je nizsi a nerekne ti hladiny, jen ano/ne, pricemz ne v podstate nerika nic. Tj. kdyz test protilatky ukaze, tak mas dobrou sanci, ze protilatky mas, kdyz ne, tak nevis nic.

Nebo muzes presvedcit doktora, at ti ten test necha udelat a pak to budes mit "zadarmo". Resp. zaplati to pojistovna, ovsem ten cas ztraceny u doktora by mi za 4 stovky nestal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pon črc 26, 2021 17:13

mike píše:ten cas ztraceny u doktora by mi za 4 stovky nestal.

Asi tak, navíc ještě riskovat, že se tam třeba nakazím... Poliklinika je mraveniště, velkej provoz, šance tam je.

400Kč mi je za toto líto, není to nic, co bych potřeboval. Radši ty peníze odložím, stovka ke stovce a na jaro pak budu mít lepší rozpočet na výběr novýho kola
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod ripper6 » úte črc 27, 2021 8:22

To je rozumne :)
Jeste jsi nebyl na vockovani? Ted jsou na to dost fronty = riziko nakazeni ale i budovani imunity v rade :wink:

Tady jedna knizka k zamysleni, sice hodne lidi napise ze blbost, ale docela tomu verim, jelikoz kdyz vidim jak dnes doktor leci tak fakt nevim proc bych mel vic verit farmaceutickemu prumyslu a schvalovani...
Tomáš Kašpar, lovec faktů, autor, Nespěchejte do rakve.
Mým cílem je předložit fakta, aby se každý mohl rozhodovat zodpovědně. Rozhodněte se, jak chcete, ale ať je vaše rozhodnutí informované.
Vedlejší účinky jsou podle nich zanedbatelné a velmi vzácné, tak jedna ku milionu, a přínos vakcín mnohonásobně vyvažuje případná rizika a možné škody.
Z výroby vakcín se stal zlatý důl. Vznikl obrovský celosvětový trh bez zod-povědnosti vůči očkovaným dětem a silný zájem vytvořit co nejvíce vakcín.

http://b2b.inform-za.sk/obsahy/9788090602090.pdf

Hele to neres, to je jako kdyz ti napisu kamaradka prodelala zloutenku A, B i C.
Kdepak se asi a jak prenasi zloutenka C? :)
Prosla to vse, samo se to vylecilo. Nechteli ji pak vzit nikde do prace, teda prijala ji jedna nemocnice, resili to ale kdyz to mela ok, tak tam pracuje leta a ok.
Tato kamaradka kasle na vopatreni, rousku sunda klidne a je ji to fakt jedno covid ne covid.
Rika tomu jako zdravotnik, ze je vic outdoor. Ma 54 let.

Zahada 2:
Covid. Sedela pani v kancelari, mela rousku, drhla ruce vse presne cajk. Za to kolega u PC, na vse kaslal. Jak to ze pani dostala covid ale ten kolega ne? :) Ve stejne kancelari?
Pani zabila imunitu. Je to ne o stari, ale o tvoji imunite, takze tyhle kecy ze jses mladej jsou dobra kravina :D Znam i mlade lidi a chytnou prvni co prijde :D

Takze tim oralnim sexem vubec nic chytit nemusis :D
Naposledy upravil sobb dne úte črc 27, 2021 10:39, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace celého předchozího příspěvku
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví