Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod mike » ned úno 9, 2020 0:04

Chlupata deka je proti tobe ukecana ;-) OK, diky, kouknu.

Jak se zmenila atmosfera v mistnosti? Myslim neco jako rozdil mezi panelakem a zdenou stavbou. V tom prvnim je neprijemne, v druhem naopak a dela to asi schopnost cihel absorbovat a zas uvolnovat vlhkost. Proste jak se tam po zmene citis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod booze » ned úno 9, 2020 22:14

Kousava deka :wink:
V mistnosti je jina akustika. Zvuk je tlumeny a neodrazi se. A jinak jsem nic jineho nezmenilo, vcetne smradu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod mike » úte úno 16, 2021 19:03

mike píše:Prechodne funguje taky DMAE, vylepsuje fungovani mozku, coz vede i na lepsi spanek, hodne snu. U mne to ale funguje jen par tydnu, pak to naopak zpusobuje nespavost. A znovu mi to funguje az po dlouhe dobe, tak jednou za rok.

Tak jsem to zase po dlouhe dobe zkusil. V posledni dobe jsem daval mozku docela zahul, rozhasil si spanek, a tak jsem mu chtel dodat trochu paliva. No, to jsem tomu dal... Prvni den jsem poprve zaspal budik na mobilu, musel jsem ho stopnout, coz na dotykovem displeji neni poslepu snadne a nevim o tom. Pak nasledovaly nejzivejsi sny v zivote, takove, ze jsem prechazel z jednoho do druheho, mel pocit, ze vubec nespim, do toho obcas hororova lekacka a ze bych se citil odpocateji, to teda ne. Ke vsemu se pridala mirna depka, to normalne nemivam. Po par dnech jsem se kouknul na krabicku a zjistil, ze jsem omylem koupil 250 mg tablety, zatimco driv jsem mival 100. Na davkovani evidentne zalezi a vic neni lip.

Vysadil jsem to, ale depka jeste nepresla. Mozek byl asi tak prebuzeny, ze spalil i nejake dalsi neurotransmitery a ted mu chybi :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod Kjuba » úte úno 16, 2021 20:01

Nechci radit, ale kdy jsi to užíval v rámci denní doby? DMAE by se měl užívat kolem 10 hod dopolední, mezi jídly (teda mezi svačinou a obědem). To je optimální v rámci standardního cirkadiálního rytmu. Jinak může nepříznivě ovlivňovat průběh a kvalitu spánku.

Ty máš rytmus přinejmenším nestandardní, možná ho máš za tu dlouhou dobu už úplně převrácený. Pak by bylo na místě toto zohlednit.

Jestli jsi těmi 250mg myslel čistého DMAE, tak to je opravdu hodně.

Standardní dávka čistého DMAE v tabletě bývá kolem 20mg (nebo 54mg DMAE bitartarátu) bez ohledu na celkovou hmotnost tablety. Bývá míchán s cholin bitartarátem. Ale dá se sehnat i jako čistý L-DMAE bitartarát v prášku, ne v tabletách. Ten je fajn, protože si můžeš spojitě měnit dávku dle vlastní potřeby.

Je teda třeba vědět, co je v tabletě. Za normální dávku se považuje tuším 20-60mg čistého DMAE, teda 54-162mg DMAE bitartarátu.

Zkontroloval bych si dávkování a zkusil upravit čas konzumace.

Jen to jen nápad, neber to jako dogma. Ale ty Tvoje deklarované potíže by tomu odpovídaly.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod mike » úte úno 16, 2021 21:30

Klidne rad :) Beru a vzdycky jsem to bral se snidani, coz by melo byt z hlediska casu OK, ne? Mozna ne uplne idealne z hlediska vstrebavani, tam by asi bylo lepsi mezi jidly, ale tim by efekt z predavkovani nejspis jeste zesilil.

Je to tohle a opravdu to vypada na 250 mg DMAE. Driv jsem mival 100 mg nebo mozna 130, tam bylo 351 mg bitartratu. To mi prvni tyden az dva opravdu vylepsilo spanek i mysleni, sny pribyly take, ale proti tomuhle to bylo nic. Holt jsem ted sahnul vedle, mam pocit, ze jsem tech 250 mg povazoval za bitartrat.

Jestli do toho vidis, tak z ceho je ta depka? Uz jsem nasel, ze to vedlejsi ucinek byt muze, ale ta mensi davka mi to nedelala. Mozna trochu po vysazeni po nekolika tydnech uzivani, ale podstatne min, nez tohle po par dnech. Tipuju nejaky rozhaseny pomer neurotransmiteru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod mike » úte úno 16, 2021 22:21

Mozna jsem to nasel: https://www.bbrfoundation.org/content/p ... ad-grantee. Je mozne, ze depresi zpusobuje vysoka uroven acetylcholinu. A DMAE ji zvysuje. No fajn, jako pokus to nebylo spatny, ale doufam, ze se to rychle srovna :?

Musim rict, ze mne vyrobci potravnich doplnku stvou prave nesmyslne vysokyma davkama. Roky jsem kupoval vitamin B12 v tabletach po 100 ug, protoze optimalni davka pri vysoke fyzicke zatezi (VHT) pro mne byla 300 ug. Pak to prestali vyrabet a nejmensi maji 500 ug, coz je na mne moc. Zato zacali delat 5000 ug. WTF? To kdybych si dal, tak zarvu, vybehnu na Everest a chcipnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod Kjuba » úte úno 16, 2021 23:13

Hmm, netroufám si s jistotou říct, čím ta depka může být způsobená. Možná nějaký druh negativní zpětné vazby při "předávkování".

No moc jsem to dávkování co jsi psal nepochopil a to podstatné je následující.

1. Důležitý je obsah čistého DMAE v mg
2. Pokud tablety obsahují bitartarát, tak převod je následující. Bitartarát obsahuje asi 37% čistého DMAE

To, co jsi linkoval obsahuje dle výrobce skutečně 250mg čistého DMAE pocházejícího z bitartarátu. Aspoň to tak chápu. Viz. zde:

https://www.iherb.com/pr/now-foods-dmae ... 37#details

Našel jsem i tento popis na nějakém našem webu, kde píšou, že obsah jedné dávky čistého DMAE je 19,23 mg s tím, že 1 kapsle obsahuje 13 dávek. Teda potvrzeno 13*19,23mg=250mg čistého DMAE. Viz. zde:

https://www.brainmarket.cz/doplnky-stra ... BLEALw_wcB

A dle nich máš prosím pěkně brát JEDNU DÁVKU DENNĚ, tedy cca 20mg!!! Máš si kapsli otevřít, celý to rozpustit, a 1/13 objemu aplikovat denně. Teda 1 kapsle na dobu 13 dní :-). To je nesmysl, nevím, jakej magor může tohle tvrdit. Podle mě je to kvůli EU. Oblíbená hra na max dávky schválené EU versus realita. Jak nás soudruzi chrání před námi samotnými.

No, co na to říct. Je v tom slušnej bordel. Jedno je jisté. V 1 kapsli je 250mg čistého DMAE.

Navíc jsem si to teď četl a vypadá to, že jsem se sekl s dávkováním. Píšou, že dle zdroje www.dmae.org (který mi ale již nefunguje) optimum nebylo stanoveno, ale 100-300mg čistého DMAE se považuje za "rozumnou" denní dávku. Pod 100mg/den bez efektu a při 400 mg/den je účinek silnější. Větší nedoporučují. Ale našel jsem i názory, že minimální denní efektivní dávka je 1000-1500mg čistého DMAE!!! Ale to psali na nějakém fóru lidi. To nepovažuji za důvěryhodný zdroj a zdá se mi to hodně.

Jak z toho ven? Po pravdě moc nevím. Je v tom bordel, dávkování nikdo pořádně nezná, výrobci si píšou co chtějí, některé přípravky uvádějí v názvu DMAE 351mg, ale reálně obsahují jen 20mg čistého DMAE. Prase aby se v tom vyznalo.

Ono je vůbec otázka, co jsi jedl před tím a kolik čistého DMAE v tom bylo. Klidně jsi mohl baštit něco, v čem bylo jen 20mg a myslel jsi, že tam toho víc a můžeš na to být citlivý a přechod z 20mg na 250mg pro Tebe může být hodně.

Takže za mě po lidsku, ne podle práva. Vem toho půlku a uvidíš. Dostaneš se na 125mg denně a pozoruj výsledek. Když se nežádoucí účinky upraví nech to tak, když ne, tak si sežeň to, co Ti před tím fungovalo.

Asi jsem Tě moc nepotěšil, možná Ti spíše zamotal hlavu, tak se omlouvám. Slušně jsem si ji zamotal i já.....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod Kjuba » úte úno 16, 2021 23:24

No tak ano, DMAE je prekurzor cholinu. Je to možné, nemám teď čas si to číst, ale je to možné.

Každopádně s tou B12tkou. Ono totiž, aby to nebylo tak jednoduché, u těhle věci hrozně záleží na biologické dostupnosti. Čili na schopnosti těla zužitkovat nějakou látku z toho přípravku. A tam často záleží na formě, ve které se ta biologicky aktivní látka podává. Takže můžeš mít 2 přípravky, z nichž jeden obsahuje číselně vyjádřeno mnohem více účinné látky, ale kvůli nízké biologické dostupnosti může být ve výsledku méně efektivní než jiný přípravek, obsahující číselně mnohem méně (i řádově) a díky lepší formě si tělo může zužitkovat stejně nebo i více než v prvním případě.

Příklad? Třeba hořčík. Nejefektivnější je bisglycinát, méně efektivní je cítrát a ještě méně oxid. Biologická dostupnost oxidu je (nechytej mě za slovo) cca 5%. Bislycinát někde přes 90%. Cítrát nevím, někde mezi.

A v v vo vo votom to je...
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod mike » stř úno 17, 2021 1:07

Diky, nechtel jsem te tim az tak zatezovat...

Kjuba píše:2. Pokud tablety obsahují bitartarát, tak převod je následující. Bitartarát obsahuje asi 37% čistého DMAE

Jo, to uz jsem si spocital, faktor 2.7.

Kjuba píše:A dle nich máš prosím pěkně brát JEDNU DÁVKU DENNĚ, tedy cca 20mg!!! Máš si kapsli otevřít, celý to rozpustit, a 1/13 objemu aplikovat denně. Teda 1 kapsle na dobu 13 dní :-). To je nesmysl, nevím, jakej magor může tohle tvrdit. Podle mě je to kvůli EU. Oblíbená hra na max dávky schválené EU versus realita. Jak nás soudruzi chrání před námi samotnými.

:lol: to je dost dobry alibismus.

Ani mne nenapadlo, ze se to same da koupit i v CR. Pekne porovnani cen, 349 Kc versus $8.39. Dolar za 41.60, to bych bral, prodam libovolne mnozstvi, nehlaste se vsichni :twisted:

Kjuba píše:Ono je vůbec otázka, co jsi jedl před tím a kolik čistého DMAE v tom bylo. Klidně jsi mohl baštit něco, v čem bylo jen 20mg a myslel jsi, že tam toho víc a můžeš na to být citlivý a přechod z 20mg na 250mg pro Tebe může být hodně.

Spis ne. Predtim jsem mel bud 100 mg cisteho DMAE nebo 351 mg bitartatu tj. 130 mg DMAE. Celkem aspon od trech vyrobcu a vsechno fungovalo tak nejak stejne. Dvojnasobna davka je holt na mne moc. Jak uz jsem psal driv, me telo je hyperreaktivni a jak se mu neco nelibi, tak to da rychle a silne najevo. Coz se presne stalo. Nakonec, i doktor mi rikal, ze si mam davat fakt bacha. Ted jsem si vubec neuvedomil, ze je to dvojnasobna davka, jsem holt pako.

Kjuba píše:Vem toho půlku a uvidíš. Dostaneš se na 125mg denně a pozoruj výsledek. Když se nežádoucí účinky upraví nech to tak, když ne, tak si sežeň to, co Ti před tím fungovalo.

Zatim se na to vykaslu uplne, co jsem driv vypozoroval, tak efekt je kumulativni a jak se prekroci nejaka celkova davka, tak to pak nefunguje treba pul roku. Navic to ted ani nepotrebuju, jen mne napadlo, ze si tim rychle spravim rozhaseny spanek, protoze to driv fungovalo rychle a spolehlive. Rychle to teda bylo :)

BTW, jak jsem psal depka a ted jsem to hledal, tak dusledne rozlisovali depression a anxiety, pricemz cholin ma zpusobovat spis to druhe. A anxiety mi prijde vystiznejsi, takze to fakt asi bude ono (neumim to moc popsat, protoze normalne takove stavy nemivam).

Kjuba píše:Každopádně s tou B12tkou. Ono totiž, aby to nebylo tak jednoduché, u těhle věci hrozně záleží na biologické dostupnosti. Čili na schopnosti těla zužitkovat nějakou látku z toho přípravku.

Jj, presne tak, navic u B12 je to jeste nejak nelinearni s velikosti davky. Proto mne s tim nastvali, mel jsem dlouhe roky vyzkousenou davku od jednoho vyrobce, 300 ug optimum, 200 malo a 400 moc. A oni to prestanou delat. Sehnal jsem sice 100 ug od jineho vyrobce, ale prijde mi, ze to moc nefunguje :?

Kjuba píše:Příklad? Třeba hořčík.

O horciku mi ani nemluv, po tom mi bylo extra blbe :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod Kjuba » stř úno 17, 2021 8:34

Jo, asi tak. Klidně to na chvíli vysaď a když bude třeba, tak to nasaď v polovičním množství. To je rozumný.

Jinak aby jsi viděl, jak to se suplementy funguje obecně, tak tady máš odkaz na 100g čistého DMAE bitartarátu za 137 káčé :-).

https://www.myprotein.cz/sports-nutriti ... lsrc=aw.ds

Bez cholinu, naprosto transparentní složení, důvěryhodný výrobce.

Je to v prášku, takže jak jsem psal. Možnost spojitě upravit dávkování dle vlastní zkušenosti.

A tady máš link na 200*54mg to jest 10,8g DMAE bitartarátu za krásných 785.....


https://www.drmax.cz/dmae?gclid=Cj0KCQi ... _SEALw_wcB


Asi tak
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod mike » stř úno 17, 2021 16:49

Kjuba píše:Je to v prášku, takže jak jsem psal. Možnost spojitě upravit dávkování dle vlastní zkušenosti.

Pekne, ale odvazuj miligramy. Ne ze by to neslo, kdyz chce clovek experimentovat, ale pro bezneho uzivatele to moc neni.

Kjuba píše:A tady máš link na 200*54mg to jest 10,8g DMAE bitartarátu za krásných 785.....

Njn, proto radej nakupuju na iHerb. Maji tam slusny vyber a podstatne lepsi ceny i kdyz pocitas postovne. Akorat do toho ted hodila vidle EU s tim, ze u zasilek do 22 Euro konci vyjimka z DPH. 21 % navic by furt bylo v pohode, ale dve stovky celnikum za to, ze te okradli, uz pomery meni :?

Jinak Dr.Max celkove nic moc, posledne jsem tam neco objednaval s dorucenim do lekarny, kterou mam za rohem, abych to mel rychle. Trvalo jim to tyden.

BTW, dneska uz jsem se celkem vyspal a "anxiety" uz je skoro pryc. Jestli spravne pocitam, bral jsem to 5 dni a dalsi 4 dny trvalo, nez se to spravilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod Kjuba » stř úno 17, 2021 20:01

Jo, jasný. Doma se s tím asi bude patlat málo kdo. Já to linkoval, jen aby bylo vidět, jaký je v tomhle byznysu cenový rozptyl. A tak je to skoro se vším.

Jinak, není žádný problém to 100g balení donést do lékárny, nejlépe nemocniční, a za velkou čokoládu a vlídné slovo, Ti to napráskají to želatinových tobolek velikosti odpovídající požadované navážce. Zaplatíš něco za tobolky, taxu laborum tou čokoládou a máš vystaráno.

Ale to je celkem jedno.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Spanie vs. hluk/stres - ako ho eliminovať a zaspať

Příspěvekod marty1618 » úte čer 15, 2021 13:30

Kjuba píše:Takže můžeš mít 2 přípravky, z nichž jeden obsahuje číselně vyjádřeno mnohem více účinné látky, ale kvůli nízké biologické dostupnosti může být ve výsledku méně efektivní než jiný přípravek, obsahující číselně mnohem méně (i řádově) a díky lepší formě si tělo může zužitkovat stejně nebo i více než v prvním případě.

Úplný súhlas, asi to aspoň v marketingu funguje, čím vyššie hodnoty látky, tak lepší vitamín :D Používam lipo b-komplex od -- link smazán -- a viem že aj napriek vyššej cene a rýchlejšej spotrebe organizmus vstrebe to, čo dám do seba. V týchto vitamínoch sú pridané tuky, ktoré vitamín obalia a tak sa dostanú až do buniek.
marty1618
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 15, 2021 13:12

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví