Výběr cestovního pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Cestovní pojištění

Příspěvekod Solymr » čtv srp 13, 2020 21:38

Nevím, kde je to vhodnější, tak zkusím to tady. Pomůžete vybrat vhodné cestovní pojištění, resp. u koho to vyjde za dobrou cenu s dobrými limity a možnostmi připojištění? Jedná se jen o Slovensko, 7 dní, prostě budeme jen túrovat a cestovat, vše po vyznačených trasách. Jeden den (nevíme který) bude ferrata Kysel (jakou má obtížnost?, našel jsem různé informace), tak dle toho možná příplatek za připojištění. A nevím, jak moc se vyplatí řeší něco jako "car assistance" Díky moc. U mé banky to je nevýhodné v tom, že bych musel se osobně stavit na pobočku.
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » čtv srp 13, 2020 21:45

Vhodnejsi je nejdriv hledat, jestli uz takove vlakno neexistuje a pridat prispevek do nej. Zvlast kdyz jde o tema, u ktereho je jasne, ze se tu uz muselo probirat. Tohle slo na prvni pokus za 5 sekund :evil:

Slouceno. Jelikoz nam takhle pridelavas praci opakovane, tak ti predem rikam, ze dalsi tebou zbytecne zalozene vlakno uz nebudu slucovat, ale rovnou ho smazu. Naprosta vetsina lidi to pochopi uz po prvnim presunu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » pát pro 4, 2020 0:26

sobb píše:Akorát mi teď začala vrtat hlavou ta jejich definice pevniny. Jestli jsou do pojištění zahrnuty i ostrovy dostupné po mostech a tunely. Takže třeba Nordkapp nebo Lofoty. Nejspíš jo, ale bádat se mi po tom nechce :)

apuka píše:tak to mas dost jasne (ten Tvuj link na obrazek je na strankach alpenverein.at primo u popisu podminek pojisteni, takze se to da brat jako vysvetlivka): "pevnini se rozumi mista, kam se da dostat po zemi". Je most "zeme"? asi ne. Otazne je to u tunelu, jestli "podzemi" je taky "zeme"

Asi se po tom u Alpenverein pídilo více lidí, takže tu máme rozuzlení záhady i v podmínkách:
"Cesty do všech částí pevniny Finska, Norska a Švédska jsou pojištěné i za polárním kruhem. "Pevninou" se rozumí ty části těchto zemí, do kterých se lze dostat po souši, také pomocí mostů a/nebo tunelů."

V německém originálu se mi to hledat nechce, my momentálně přešli k ČHS.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » úte pro 8, 2020 18:53

Tady je velice poucny pripad ohledne pojisteni... Opravdu zajimavy pravny rozbor jednoho pripadu. A pouceni, ze je treba opravdu dobre si promyslet, co si nechat pojistit, resp. zjistit, co doopravdy pojisteni kryje (i kdyz se "pravdu" dozvime stejne, az se neco semele).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » úte pro 8, 2020 19:50

Hmm, to je pekne. Zvlast argumentace pojistovny, ze slo o expedici a na tu se pojisteni nevztahuje #-o Taky mne fascinujem, ze zkoumali, jestli byl vystup spravne naplanovan, jake bylo pocasi apod. Sakra, clovek se prece pojistuje i proto, ze muze neco zvorat.

Vlakno je ale o cestovnim pojisteni, tady jde o urazove. To jsem po svem prvnim urazu v Alpach trochu zkoumal, jestli ma smysl, a dosel k tomu, ze ne. A to jsem ani neresil tyhle aspekty, jen ty jejich tabulky a koeficienty. Vyslo mi, ze pri mem zlomenem kotniku bych nedostal skoro nic a pri druhem urazu (zlomeny malicek, ale potlucene cele telo), vubec nic. Podstatne je pojisteni zachranne akce, ta je draha, tedy AV.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » stř pro 9, 2020 9:14

mike píše:Vlakno je ale o cestovnim pojisteni, tady jde o urazove.
To ano, ale jednak jsem na to vlakno nenasel a jednak si myslim, ze prave ta argumentace pojistovny muze nekoho alespon donutit k tomu, aby pri uzavirani pojistky trochu premyslel - i pri AV, hlavne kdyby premyslel nad (urazovym) pripojistenim, co se k nemu da "pribalit".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2020 17:48

Zrovna tenhle pripad spis ukazuje, ze ti ani premysleni nepomuze. Predstav si, ze znas vsechno az na vysledek soudniho rozhodnuti. Vis, jak to probehlo, vis, ze plan i pocasi meli spravne, vis, ze tu situaci lip vyresit nemohli. Pojisteni bylo zrejme na trvale nasledku urazu a vis, ze ty omrzliny vnikly v dusledku padu. Jaky bys cekal vysledek? Ja celkem jednoznacne, ze by pojistovna platit mela a ne ze se z toho vykrouti na to, ze neslo o bezprostredni nasledek nehody.

Taky to potvrzuje, ze pojistovny jsou pekny ksind. Pokusi se vymluvit na cokoliv, jen aby nemuseli platit. To s tou expedici je na preshubu. Ano, soud je s tim poslal nekam, ale ze si to vubec dovoli a navic se musis soudit i kdyz jsi v pravu :vom:

apuka píše:i pri AV, hlavne kdyby premyslel nad (urazovym) pripojistenim, co se k nemu da "pribalit"

To AV pripojisteni je celkem striktne limitovane. 50 % invalidita a to uz je fakt pruser.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » stř pro 9, 2020 18:21

No prave ze kdyz si prectes dukladne podminky
Naprosto jednoznačné a jasně / :(( :(( :(() formulované podmínky pojištění definují, co se dle této smlouvy považuje za nehodu: „Za nehodu je považována ta situace, když pojištěná osoba utrpí újmu na zdraví kvůli náhlé a z vnějšku na její tělo působící události.
a domyslis to do dusledku, tak je Ti jasne, ze v tomto pripade nemas sanci uspet. Protoze na jeho telo zadna udalost nepusobila - jen na jeho kalhoty. Vsechno ostatni bylo jen nasledkem "pusobeni udalosti" na kalhoty, zase n na jeho telo.

Jako ani v nejmensim neobhajuji pojistovnu a taky bych si vubec nemyslel po beznem precteni na podobnou moznost a taky bych ocekaval, ze omrzliny z podobneho duvodu by mely byt kryte. Asi by takto neuvazoval skoro nikdo - vzdyt kdo by ocekaval, ze po uleve, ze jsem se nezabil po padu a nejsem vubec zraneny, tak si mam zkontrolovat, jestli se mi neudelala rel. mala dira do kalhot....? Ale - pri naslednem - logickem uvazovani to, bohuzel pro chudaka tak vychazi.
Kdyby se mu alespon do male oderky pod kalhotami dostala infekce a on by kvuli tomu byl nucen postupovat vyrazne pomaleji, tak uz by to bylo jine.

Pouceni z toho je hlavne - nespolehej se na urazove pojisteni, radeji se snaz delat tak, aby se Ti nic nestalo. (Coz je opravdu knizeci rada.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2020 18:28

apuka píše:Kdyby se mu alespon do male oderky pod kalhotami dostala infekce a on by kvuli tomu byl nucen postupovat vyrazne pomaleji, tak uz by to bylo jine.

Opravdu? Ja bych naopak po tomhle cekal, ze to vyhodnoti stejne. Protoze infekce se tam mohla dostat az nekdy pozdeji a nebyla bezprostrednim nasledkem nehody. Uplne stejne jako vlhkost a zima. Co se tyce pomaleji, vzdyt to tak bylo, po nehode postupovali pomaleji a museli tam stravit noc, coz vedlo na omrzliny. Cele se to toci okolo toho bezprostredne.

apuka píše:Pouceni z toho je hlavne - nespolehej se na urazove pojisteni....

Vsak jsem psal, ze jsem uz driv dosel k tomu, ze urazove pojisteni nema smysl :) Pojistis se na milion, zlomis si nohu, oni vezmou sve tabulky a vyjde jim poskozeni 0.01 % minus spoluucast a nedaji ti nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » čtv srp 12, 2021 0:41

Když už nám přišly opravené pohory a začínáme uvažovat o tom, že bychom snad fakt mohli zajet někam na výlet do hor, tak jsem si vzpomněla že vlastně nemáme pro letošek zaplacené cestovní pojištění.
Počítám, že pojedem tak na tři až čtyři týdny a bude to první a zároveň i poslední letošní vejlet za hranice. Co jsem se zběžně dívala po nabídkách pojišťoven, tak nic rozumného (kryjícího turistiku, ledovec, skalky) a zároveň levnějšího, než ČHS či Alpenverein asi nenajdu, je tak?
Doposavad jsme to neřešili, poněvadž výletů bylo za rok buď víc, nebo byly delší. Ale tenhle letos bude jediný, tak mě napadlo, zda se víc nevyplatí něco jednorázového. Ale moc to tak nevypadá, co jsem našla bylo někdy sice levnější, ale nekrylo "horolezectví", kam dle výkladu spadá i blbnutí na skalkách nebo to i bez výkladu bylo cenově celkem podobné.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » čtv srp 12, 2021 0:44

Na tohle uz se ti AV vyplati a nemusis resit mala pismenka vlevo dole ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » čtv srp 12, 2021 9:54

Pro tento případ bych spíš vzala ČHS a Evropu 30, přeci jen je to oproti AV o dost levnější a slevu na chatách nepotřebuju.

Že je to spolu s AV nejjednodušší a asi i nejjistější řešení je mi jasné, ale zajímalo mě, jestli je ještě jiná a výrazněji výhodnější varianta. Vyšlo mi z toho, že na týden nebo dva se ještě vyplatí pátrat po něčem jednorázovém, ale na delší dobu asi už ne.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » čtv srp 12, 2021 10:17

sobb píše:e to oproti AV o dost levnější
Pocitas i s uhradou clenskeho prispevku CHS? Taky jejich pojisteni nema zadne zavratne limity a hlavne pojisteni odpovednosti 3 miliony je v podstate skoro nic, kdyby nahodou nekde neco.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » čtv srp 12, 2021 11:46

Jasně, počítám. Za oba nás ČHS vyjde levněji o sedm stovek. Kdyby byl začátek roku a vidina dalších výletů, tak to asi neřeším a vezmu AV. Ten spolek je mi sympatičtější a cena za pojištění by se rozmělnila.

Zajímá mě převážně záchrana a léčebné výlohy, a tam jsou limity vyšší než u AV. Máš pravdu, že pojištění odpovědnosti je celkem nízké (je to milion, ne tři).
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » čtv srp 12, 2021 12:29

No jo, AV pojisteni je spise mysleno jako pojisteni uhrady primych vydeju pri pouziti evropske karticky pojistemi a to jeste pouze ve verejnych nemocnicich. Z tohoto hlediska je to trochu omezujici, to je pravde. Predpokladam, ze CHS ma v pojisteni osetreni v libovolne nejblizsi nemocnici, i soukrome a nepredpoklada, ze by Te hned jak je mozne, transportovali do verejne. Ale necetl jsem podbrobne jejich podminky.
No, pokud byste se vybrali nekam do liduprazdne pustiny jako na Severu, tak je mozna, ze je fakt vyhodnejsi pro Vas CHS ze vsech hledisk. Tam asi moc nehrozi nejaka odpovednost za zpusobene skody, hlavne zdravotni jinym lidem. Teda pokud nepodpalite pulku tajgy :lol:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » čtv srp 12, 2021 12:59

Chystáme se teď do Alp, asi do Rakouska.
Ale jak píšu výše, pojištění řeším hlavně z hlediska záchrany a léčebných výloh.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » čtv srp 12, 2021 13:51

BTW, trochu z jineho soudku, ale k teme tohoto topicu.

Ve Vysokych Tatrach mesto Vysoke Tatry ted zahrnuje do mistnich poplatku i cenu pojisteni zasahu HZS. Tj. v pripade (legalniho) ubytovani na uzemi mesta uz neni treba toto pojisteni uzavirat zvlast. Jen v pripade zasahu je (pry) treba vyplnit nejaky formular na ubytovani :((.
Blize jsem tuto informaci nezkoumal, tady jsou podrobnost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Bruca » pát srp 13, 2021 12:06

Apuka - to znamená, že když uzavru "klasické" cestovní pojištění třeba u axy, tak se mi nevztahuje na zásah horské služby? No řekl bych, že to je přece důvod, proč cestovní pojištění uzavírám (a nevybiram si zrovna to nejlevnější)...

AV funguje i jako klasické cestovní pojištění (blbost, úraz, zavazadla, zuby a tak)? Jen v rámci evropy nebo jsou některé státy ve vylukach? A kolik +- vychází roční pro 2 osoby?
Jdu hledat, ale rychlejší je se při cestě zeptat těch, co mají třeba osobní zkušenost... ;-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » pát srp 13, 2021 13:05

Bruca píše:to znamená, že když uzavru "klasické" cestovní pojištění třeba u axy, tak se mi nevztahuje na zásah horské služby?
:shock: :shock: :shock: He??? To jsi z meho prispevku vydedukoval jak???

Ne, to znamena jenom tolik, ze kdyz prijdes do VT, ubytujes se nekde, kde platis mestskou/rekreacnou (ani nevim, jak to tam nazyvaji) dan za kazdy den pobytu, tak v ramci toho mas i pojisteni na zasah HZS. Nevim, jak by to melo ovlivnit Tvoje jine pojisteni, ktere toto taky obsahuje. Jen je potom na Tobe, ktere vyuzijes. Zadny zakon TI nikde nebrani, abys komercni pojisteni uzavrel u tolika pojistoven, u kolika chces. Problem muzes mit jen u poskytnuti plneni.

Toto je vyhodne pro ty, kteri tam jezdi bez jakehokoliv pojisteni (a ze jich teda je opravdu velka cast), neresi to a potom se jen krouti, jak se dostat z povinnosti placeni, pokud se jim neco stane.

Jo, a toto pojisteni bude skoro jiste jen to zakladni, tj. ne mimo znacky a rizikove sporty (coz na znackach se stejne nedelaji).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Bruca » pát srp 13, 2021 16:55

No, vydedukoval jsem to z prvního odstavce toho obžalovaného článku, kde to na mě působí, že zásah horské služby není v "ceně" cestovního pojištění.

Tak některé věci ve vylukach bývají, ale přesně jsem nekoukal, protoze extrémy nezkousim :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » pát srp 13, 2021 17:41

Aha... Ja jsem si myslel, ze se Ti to zdalo z meho popisu.

Ale je pravdou, ze mnoho "beznych" cestovnich pojisteni, hlavne ty, co jsou ke kartam a pod. toto pojisteni neobsahuje. A jen posledni dobou zacaly zahrnovat pojistovny naklady na vyhledavani a zachranu do pojisteni zahrnovat. Navic bych rekl, ze je jeste stale dost pojistoven, ktere v zakladni verzi ten zasah nepojistuji (napr. VZP Pojistovna), AXA to zrovna ma.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod oodoow » pát srp 13, 2021 19:13

sobb píše:Chystáme se teď do Alp, asi do Rakouska.
Ale jak píšu výše, pojištění řeším hlavně z hlediska záchrany a léčebných výloh.

Taky jsme teď řešili jestli alpenverein nebo čhs anebo jenom něco jednorázového na týden do Slovinska a nakonec jsme zvolili jednorázovku od AXA/Uniqa a to hlavně proto, že kdo si objedná Alpenverein od září, tak mu pak bude platit až do konce roku 2022.
Takže teď jednorázovka a v září Alpenverein.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » pát srp 13, 2021 23:02

Které konkrétní? Na týden se to určitě cenově vyplatí, na ty tři až čtyři týdny už to asi bude podobné ceně za AV/ČHS.
Příští rok zatím moc neřeším, ale dobrý tip s AV. Jsem si nevšimla, že tu akci od září mají i letos, to může někoho nalákat :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Hafi » pát srp 13, 2021 23:19

to mají každý rok, jen nevím, jestli tam není podmínka aspoň 2 roky v mezičase - mám tak nějak tušení, že úvaha mít AV obrok vždy od září do ledna a jednou za 2 roky řešit akce od února do srpna jinak, nebyla funkční.

Jinak řeším obobné, cca na týden asi se na to vykašlu a zůstanu u kreditky, mám pocit, že v Rumunsku nás stejně nebude nikdo zachraňovat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » pát srp 13, 2021 23:45

Aha, tak toho jsem si nikdy nevšimla, asi až vloni v nějaké reklamě. Když jsem AV měla, tak mě to nezajímalo. A když jsem ho neměla, tak vlastně taky ne :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » pát srp 13, 2021 23:49

Je to kazdy rok a myslim, ze i bez podminek. Hodi se kdyz z nejakych duvodu sezonu vynechas a chces jet na podzim jako oodoow.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Pavelsni » čtv kvě 19, 2022 20:52

Ahoj,
jaké byste mi doporučili cestovní pojištění do Peru na 3 týdny s turistikou nad 4500 m n.m. (žádné rizikové sporty)? Alpenverein jsem letos neplatil a chci počkat do září, aby to platilo i příští rok. Zatím se mi líbí AXA, je i nejlevnější, ale ti mají jen do 3500 m n.m.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2022 21:16

Pavelsni píše:cestovní pojištění do Peru na 3 týdny s turistikou nad 4500 m n.m. (žádné rizikové sporty)
Nechci Ti brat iluze, ale "nad 4500 m" se bere jako "rizikovy sport", i kdyz jen vystoupis z autobusu - nebo jenom vjedes v nem do te vysky... Ono je to celkem pochopitelne kvuli relativne vysoke pravdepodobnosti vyskove nemoci.

Pokud nezmenili na letosek podminky, tak nejrozumnejsi je Direct pojistovna. S rizikovymi sporty nemaji omezeni na turistiku/obycejny pohyb vyskou.

Ale mimo Evropu to jsou docela vysoke castky - klidne nad 100 Kc na den, podle toho, co si z toho vyhodis (urazove, zavazadla, storno, odpovednost - tu bych nevyhazoval...). Takze na 3 tydny urcite draz nez Alpenverein. Jen s tim bacha, mel by sis k nemu (AV) udelat i poradne pripojisteni, to zakladni na tech 10000 Eur Ti tam nemusi stacit a Evropska karta pojisteni je Ti tam k nicemu. Navic pozor i na to, ze je tam omezeni, myslim na odpovednost, mozna to plati pouze v Evrope - ale to si uz presne nepamatuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Pavelsni » pát kvě 20, 2022 14:22

Jo, s definicí rizikového sportu máš pravdu.
Všechno je to s ním o hodně dražší a zrovna Direct pojišťovna mi nepřipadá zrovna nejlevnější. Zase je dobrý, že si u ní můžeš přímo navolit dny, kdy budeš rizikové sporty provozovat a nevztahuje se to na celý pobyt. A taky mají vyšší krytí. Asi bych nevyhazoval ani zavazadla (vnitrostátní přesuny letadlem a busem) Ještě to projdu, ale pár stovek navíc mě nezabije. Zrovna v pohoří Huayhuash, kde široko daleko není žádná civilizace, by se pomoc značně prodražila.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » pát kvě 20, 2022 15:04

Co se tyce mimoevropskeho pojisteni, to netusim, ale vim, ze dlouha leta jsem pouzival do Alp AXA pojisteni, ale zmenili podminky, rizikove sporty jsou uz hodne osekane, na narocnejsi VHT prakticky nepouzitelne. Tehdy jsem hodne zjistoval, co a jak a Direct mi prisel jako snad jediny pouzitelny produkt, navic i limity maji vice nez slusne (na rozdil od nekterych jinych). Ale znovu opakuji - na Alpy a mimo Evropu to muze byt uplne jinak.

Jo, i to zvoleni dni, kdy potrebujes rizikove sporty je dobre, dokonce se to pry da delat i operativne, ale ja jsem to vyuzival zatim jen na vylouceni cestovacivh dnu - jinak se stejne rozhodujeme az na miste (podle pominek, nalady a pocasi) kdy a co budeme delat. Navic mne osobne v drtive vetsine postaci bezne pojisteni, jak ne tezsi feraty ani na ctyrtisicovky uz moc nemohu.

Pro Tebe je otazne, co vlastne fakt potrebujes, pokud nebudes delat nic moc turistiku nebo sporty, mozna staci i nejake pojisteni ke karte, pokud muzes pripojisteni na vysky (rizikove "sporty"). Nebo zajit do pojistovny a primo se je zeptat, jestli Ti nenavrhnou upravenou verzi, kdyz to rizikove pripojisteni potrebujes vyhradne jenom kvuli vysce. Ale v tomto pripade je dobre mit v te pojistovne nejake jine pojisteni, napr. domacnost, zivotni, penzijko, auto, ... Nekde jsou ochotni vyjit Ti vstric.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví