Jednorázové cestovní pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jednorázové cestovní pojištění

Příspěvekod Mogen » pon led 15, 2018 20:52

Ahoj lidi,
snažil jsem se hledat tady na fóru, ale témata co jsou již otevřená se zaměřují převážně na OEAV. To jedno další vlákno mi také neodpovědělo a navíc je již celkem zastaralé, tak bych chtěl tohle téma trochu oživit.
Před pár dny jsem absolvoval intenzivní kurz první pomoci kde jsme jako lektory měli lidi ze záchranky. Mimo jiné přišla řeč na cestovní pojištění. Začali tasit osobní zkušenosti s tím, jak byli různí lidé v zahraničí, ač dobře pojištěni, ve velmi nemilých situacích. Při zmínce, že jezdím do Rakouska lézt s "klasickým" cestovkem měli oči na vrch hlavy..

Takže k mému dotazu: OEAV se mi jakožto příležitostnému návštěvníkovi hor přiliš platit nechce, navíc např. krytí léčebných výloh se mi nezdá příliš vysoké. Jak řešíte jednorázové pojištění vy? U jaké pojištovny? Na jakou výši? A aniž bych to někomu přál, nějaké osobní zkušenosti? Pojištění extrémních sportů je samozřejmost, ale mohu se na to vlastně v případě nějakého průseru spolehnout?
Většinou jsem se pojišťoval nejvyšší možnou částkou u AXA, tak si chci zjistit, jak moc jsem vlastně hazardoval..

Díky, Vítek.
Snad nebudu dablovat nějaké vlákno.
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Jednorázové cestovní pojištění

Příspěvekod apuka » úte led 16, 2018 9:50

Ja jsem to uz parkrat sem daval. Pojistujeme se u AXA pres Prazskou Plynarenskou s 50% slevou (pred par lety to jeste bylo 60 :-(). Samozrejme s pripojistenim rizikovych sportu, cimz se dostavame na uroven bezne ceny pojisteni bez tech sportu.

Jistou dobu jsem srovnaval pojistne podminky pojistoven a u AXA mi to vyslo snad nejlepe - v zakladu mas turistiku do UIAA II do 3500m po znacenych cestach a bez pouziti pomucek a s pripojistenim sportu horolezectvi, turistika nad UIAA II (???) a nad 3500m, via ferrata az do E. U mnoha jinych jsou ruzne klicky a vyjimky.
Navic ja vylucuji nektere mene zname pojistovny s jeste mene znamymi zajistovnami, protoze vim, ze s AXA, UNIQUA, Cooperativa, Generali (ale i dalsi slusne ceske pojistovny, ktere to maji pres nekoho jineho, znameho) nebude - obzvlastne v Alpach a Evrope - problem, zato karticka nejake malo zname pojistovny nekde moc neznamena...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jednorázové cestovní pojištění

Příspěvekod Kolosoki12 » pát úno 23, 2018 12:58

Dobrý den,

takže radíte zajít na pobočky osobně či sjednat přes internet?
Já jsem našla odkaz na cestovní pojištění na srovnátoru.
Máte s ním někdo zkušenost?

Děkuji
Kolosoki12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 23, 2018 12:31


Zpět na Outdoor a zdraví