Lezení v těhotenství

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod Kuba Turek » čtv dub 7, 2016 10:17

Ještě videíčko z té doby z Hlubočep: Hanka leze na druhém Železniční v botaskách a prsáku roku 1994. https://youtu.be/OPDxyb8eiG4
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod dudy » čtv dub 7, 2016 10:20

Bavil jsem se o nadneseném tématu se svou sestrou.
Je DiS porodní asistentka, přes třicet let praxe na porodním, novorozenecké JIP, vrchní sestra v Motole...
Závěr?
Dneska ti žádnej doktor neřekne:
"Jasně můžete lízt."
Protože v případě průseru by to, s největší pravděpodobností, odsral.
Stejně jako neřekne:
"Lezení v žádném případě."
Protože v době porodů, domácích alternativních a všelikého specifického přístupu, by to byla koleda na žalobu o omezování.
Takže je nanejvýš pravděpodobné, že řekne něco ve smyslu:
"Mohu vás seznámit s případnými riziky, ale zakázat vám to, nebo doporučit, to nemohu. To si musíte rozhodnout sama."
Což je odpověď, kterou většina pacientek slyšet nechce.
A pak si stěžují, že jim doktor neporadí.
Nechci tvrdit, že je to Itin případ, ale to, že by ošetřující gynekoložka na dotaz, na sport, těžkou práci, fyzickou námahu..., řekla: "Já nevím." se mi moc nepozdává.
Přijde mi zvláštní, že by se, za svou praxi, nesetkala s aktivní těhulí a je jedno, jestli je to lezení, atletika, cyklistika, nebo fyziky pracující ženou, která by vznesla podobný dotaz.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » čtv dub 7, 2016 10:24

booze píše:Nevim jestli ses profi a co lezes, ale porovnavat se s Lynn Hill v tehotenstvi je trosku vyssi level. Stejne, tak se porovnavat v tehotenstvi s nekym, kdo jezdi zavodne na MTB, tak si to muze dovolit i v tehotenstvi.
Pokud mas fyzicku...


Proč myslíš, že se s ní srovnávám? Já pouze řeším otázku bezpečnosti. To jak se cítím, asi poznám nejlépe já sama a těžko to odhadnu dopředu. Momentálně je mi dobře a kondici mám myslím že minimálně dobrou. Jak se to bude vyvíjet, tak to těžko říct. Ale nevidím důvod, pokud mi bude dobře, proč si nevylézt během jara (léta?) pár lehčích cest, pokud to bude bezpečné.

Kuba Turek píše:Už je to teda dvacet let, ale moje žena aniž bychom o tom věděli, byla těhotná už 2. měsíc a my vylezli svůj nejtěžší prvovýstup v Tatrách (něco na Velický štít za 6 UIAA). Byla tak nervozní, že jí postupně upadly dvě skoby ze stěny.

Moje kamarádky, co v poslední době otěhnotněly, lezou dost dlouho v celotělovém úvazku. Buď se vyrábí speciální těhotenský (dá se koupit nejblíž v křesťanském Německu za nekřesťanské ceny), ale všechny lezou na klasických celotělových úvazcích, které jsou určení hlavně na lehčí horské lezení. Některé lezou až do konce 7. měsíce. Pak už se jim nechce, jak v nich hormony pracují.


My jsme o Velikonocích lezli na Dachstein, nic těžkého, ale zvládla jsem to s prstem v nose.
Možná bys tedy dokázal odpovědět na mou otázku ohledně toho odsednutí a slaňování. Jak to dělala tvá žena, případně ty kamarádky? Můžu v celotěláku slaňovat?
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod grco » čtv dub 7, 2016 10:25

No ja nevim, nastastie tehotny nie som, ani byt nemozem, ale to sa neda tych par mesiacov bez lezenia vydrzat? :)

Na jednu stranu mam pocit, ze su vsetci na tie svoje deti az moc citlivy, ale na druhu stranu mi pride divne kvoli par mesiacom lezenia riskovat nejaky uraz :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod S4TYR » čtv dub 7, 2016 10:31

dudy píše:...
Dneska ti žádnej doktor neřekne:

toto je bohuzel bezne v tom nasem 'modernim zapadnim lekarstvi' uplne vsude! ;)
Zaluje se pro kdejakou picovinu, ale zasadni veci -a to kor ve zdravotnictvi- se vesmes ani nedostanou z oddeleni a pritom jsou rozhodujici. Nam u druheho ditete rekli po testech, ze je 'rizikove'. Uz jsme se smirovali s Downovym syndromem a dalsima.. pak resili i interupci a po mesici na dalsich krveziznivych testech se prokazala chyba u vysetrujici lekarky. Ta nam tri dny nechtel podat ani vysvetleni. Nasledne nam rekla, ze to neni jeji chyba a at se radujeme z ocekavani zdraveho ditete? Toto je priklad 'profesionality v medicine CR!'
Myslel jsem, ze ji roztrham v zubech! A to jsem mirumilovny tvor - hlavne k detem a ke zvirectvu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod Kuba Turek » čtv dub 7, 2016 10:32

ita píše:Možná bys tedy dokázal odpovědět na mou otázku ohledně toho odsednutí a slaňování. Jak to dělala tvá žena, případně ty kamarádky? Můžu v celotěláku slaňovat?


Vždyť jsem to psal - buď samotný prsák, nebo celotělový kombiňák. Jako na tom prastarém videu :roll:
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod Kuba Turek » čtv dub 7, 2016 10:34

Jde o to, aby Tě nic netlačilo do podbřišku a do břicha. Což sedák dělá za každých okolností.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod Kuba Turek » čtv dub 7, 2016 10:35

O víkendu jedu na zdravotnicko-horolezecký kurz ČHS. Zeptám se tam povolanějších a dám vědět...
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod GreyMouse » čtv dub 7, 2016 12:17

S4TYR píše:Jednoduse receno - behem prvniho trimestru se vyskytuje mortalita (plodu) nejcasteji.
S tímhle souhlas...

S4TYR píše:@ita: prvni trimestr je nejnarocnejsi jak pro prvorodicku, tak pro prcka.. A v podstate je to i obdobi, kdy se po jeho preklenuti muze s jistotou tvrdit, ze tehotenstvi skonci uspechem - tedy porodem.
... ale tohle je přehnané. Ve svém okolí (mezi příbuznými a známými, nepracuju ve zdravotnictví) vím o případech, kdy se úspěch nekonal. Ale lezení matky za to v žádném případě nemohlo.

Je asi nesmysl chtít po doktorovi, aby s určitostí řekl, že nějaká činnost bude vadit nebo ne, u každé ženské to může být jinak. A vlastně i u jedné při různých těhotenstvích.

S4TYR píše:toto je bohuzel bezne v tom nasem 'modernim zapadnim lekarstvi' uplne vsude! ;)
... Nam u druheho ditete rekli po testech, ze je 'rizikove'. Uz jsme se smirovali s Downovym syndromem a dalsima... Toto je priklad 'profesionality v medicine CR!'
Zažila jsem podobnou situaci, ale neřekla bych, že v tomhle případě šlo o aroganci doktorů. Při určitém vyšetření zjistí zvýšené riziko, tak doporučí další vyšetření. A protože se holt na výsledek několik týdnů čeká, tak rodiče nějaký čas žijí ve stresu a nejistotě. Další možností je nic nezjišťovat a nechat si všechna překvapení na porod.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod Simi » čtv dub 7, 2016 12:27

U nás u prvního dítěte lezla žena cca do 6.-7. měsíce. Na druhém a v celotěláku skoro od začátku. Ale zvlášť u konce tohoto období to už byla spíš taková turistika ve vertikále, tj. převážně na písku položené cesty do VI-ky. U druhého skončila lézt dřív, ale převážně z důvodu ročního období.

Pak mám kamarádku, co je extrémnější případ. A ta lezla úplně do konce těhotenství. A voda jí praskla na stěně při rozcvičování před lezením... :mrgreen:
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod S4TYR » čtv dub 7, 2016 12:43

GreyMouse píše:
S4TYR píše:toto je bohuzel bezne v tom nasem 'modernim zapadnim lekarstvi' uplne vsude! ;)
... Nam u druheho ditete rekli po testech, ze je 'rizikove'. Uz jsme se smirovali s Downovym syndromem a dalsima... Toto je priklad 'profesionality v medicine CR!'
Zažila jsem podobnou situaci, ale neřekla bych, že v tomhle případě šlo o aroganci doktorů. Při určitém vyšetření zjistí zvýšené riziko, tak doporučí další vyšetření.

Ano. Pokud by nam doporucila dalsi vysetreni, prip. nas poslala jinam, tak to asi beru jako normalni pristup. Nestalo se - byla skalopevne presvedcena, ze budeme mit postizene dite. Pritulce v 11tydnu vsemozne nutila interupci (jeste s nejakou pochybnou slevou v jeji ordinaci) Pak jsem se nasral a jeli jsme si udelat testy uplne jinam. Horsi je, ze s tou lekarkou meli problemy desitky matek a neozvaly se driv. Bohuzel!

GreyMouse píše:A protože se holt na výsledek několik týdnů čeká, tak rodiče nějaký čas žijí ve stresu a nejistotě. Další možností je nic nezjišťovat a nechat si všechna překvapení na porod.

U prvniho ditete to takhle bylo. Potom soku u druheho s testy si nejsem moc jisty, zda bych to riziko chtel podstupovat ;)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod GreyMouse » čtv dub 7, 2016 12:52

@ S4TYR: Jo, tak, to je něco jinýho. V mým případě šlo o fakultní nemocnici a postup mi přišel OK. I poskytování informací.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » čtv dub 7, 2016 12:56

Kuba Turek píše:Vždyť jsem to psal - buď samotný prsák, nebo celotělový kombiňák. Jako na tom prastarém videu :roll:

No psal jsi, že lezly, tak jsem se chtěla ujistit na tuto podotázku. Video jsem zatím neotvírala.

Kuba Turek píše:O víkendu jedu na zdravotnicko-horolezecký kurz ČHS. Zeptám se tam povolanějších a dám vědět...


Děkuji! :)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod S4TYR » čtv dub 7, 2016 12:57

Simi píše:Pak mám kamarádku, co je extrémnější případ. A ta lezla úplně do konce těhotenství. A voda jí praskla na stěně při rozcvičování před lezením... :mrgreen:

:D to je uz vazne extrem - ale hlavne, ze si toho vubec vsimla - takova zaprisahla lezkyne, vidi skalu a hleda chyty, zniceho nic vlhko.. to se zapotili asi rodicove oba jeste nez nastal porod :D
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » čtv dub 7, 2016 13:05

S4TYR píše:@ita: prvni trimestr je nejnarocnejsi jak pro prvorodicku, tak pro prcka.. A v podstate je to i obdobi, kdy se po jeho preklenuti muze s jistotou tvrdit, ze tehotenstvi skonci uspechem - tedy porodem..

Ano to asi není žádná novinka, však těhotenský průkaz obvykle taky dostaneš až po 12.týdnu. Taky je spousta žen, které o těhotenství třeba první dva někdy i tři měsíce ani netuší (nepravidelná menstruace, nebo mírně menstruují i v počátku těhotenství), žijí dál jako doposud a dítě donosí zdravé. Na druhou stranu jsou ženy, které o těhotenství ví ještě před první vynechanou menstruací, sledují se a opečovávaní a o dítě během prvního trimestru přijdou, protože je něco špatně. S tím že riziko u prvorodiček je vyšší vůbec nesouhlasím, znám z okolí dost žen které opakovaně potratily, než se jim narodilo druhé či třetí dítě a naopak takové, které napoprvé otěhotněly a vše bylo v pořádku.

GreyMouse píše:[quote="S4TYR...ale tohle je přehnané. Ve svém okolí (mezi příbuznými a známými, nepracuju ve zdravotnictví) vím o případech, kdy se úspěch nekonal. Ale lezení matky za to v žádném případě nemohlo.

Souhlas.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod S4TYR » čtv dub 7, 2016 13:11

@ita: ja jsem reagoval na debaty vyse - dohadovat se o tom, zda ma tehotenstvi rizikovejsi prvorodicka/druhorodicka/az po sedmero hor nehodlam. Nechytej se zas az tak za slovicka, kdyz tu resis svou touho po lezeni. Na toto ti ja neodpovim a nedokaze to podle me ani cely ansambl horske sluzby..

Kazda zenska je individualni a muze to mit s tehotenstvim jinak. Ony jsou zenske vubec ruznoroda individua, i kdyz obcas vypadaji skoro stejne :D
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » čtv dub 7, 2016 14:06

Já se nedohaduji, jen to upřesňuji. Z toho tvého příspěvku to vyznělo, že pro prvorodičku je první trimestr rizikovější, než pro druho- či vícerodičku. Toť vše.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » čtv dub 7, 2016 14:14

dudy píše:Dneska ti žádnej doktor neřekne:
"Jasně můžete lízt."
Protože v případě průseru by to, s největší pravděpodobností, odsral.
Stejně jako neřekne:
"Lezení v žádném případě."
Protože v době porodů, domácích alternativních a všelikého specifického přístupu, by to byla koleda na žalobu o omezování.
Takže je nanejvýš pravděpodobné, že řekne něco ve smyslu:
"Mohu vás seznámit s případnými riziky, ale zakázat vám to, nebo doporučit, to nemohu. To si musíte rozhodnout sama."

Nezakáže, to je jasné. A bylo to tak nějak, jak popisuješ. Zeptala jsem se jí - A co sport? A ona začala vyjmenovávat, že se nedoporučuje to a to, protože, to a to, protože... Aerobic apod. mě nezajímá, tak jsem do toho vstoupila a zeptala se jí, co si myslí o lezení a ona řekla, že s tím se nikdy nesetkala, a nedokáže na to úplně odpovědět a jen mi zopakovala, čeho se vyvarovat (pád, hopsání a tak).
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » čtv dub 7, 2016 14:16

Když jsme u toho,nemáte někdo (kdo už máte odrozeno) ten celotělák na prodej? :)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod booze » čtv dub 7, 2016 18:38

Kuba Turek píše:Vždyť jsem to psal - buď samotný prsák

To myslis vazne? :shock: Kdyz se ji z nedostatku "neceho" udela mdlo a zustane viset, nebude to moc OK.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » čtv dub 7, 2016 19:01

To jsem asi (radši :-D ) úplně přehlídla. Strašná představa :shock:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod Kuba Turek » pát dub 15, 2016 10:52

Při lezení venku se předpokládá, že máš s sebou jističe, který Tě spustí rychle dolů, když máš problém, nebo máš s sebou smyčky, které prusikem namotáš do lana a stoupneš si do nich.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod Kuba Turek » pát dub 15, 2016 10:59

Kuba Turek píše:O víkendu jedu na zdravotnicko-horolezecký kurz ČHS. Zeptám se tam povolanějších a dám vědět...


Tak jsem se zeptal. Doktorka v 7. měsíci říkala, že sama lezla do začátku 7. měsíce. Protože byla hubená, těhotenství na ní nebylo vidět. Prý lezla normálně v sedáku + prsáku navázaném alpským způsobem, aby ji netlačilo břicho. Každá žena to ale podle ní má jinak. Celotělový úvazek doporučuje větším břichům.

Tady je její varování:
1) Vždy na druhém konci lana.
2) Vždy s celotělovým úvazkem nebo v sedáku + prsáku.
3) Nelézt převisy. V nich se používají svaly, které by mohly vyvolat potrat.
4) Pozor na rotační pohyby. Ty jsou pro dítě i matku nejnebezpečnější.
5) Měkké krátké pády do lana by neměly vadit. Domácí práce jsou v tomto ohledu daleko nebezpečnější.
Naposledy upravil Kuba Turek dne ned dub 17, 2016 17:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » pát dub 15, 2016 16:06

Kubo dík moc, tak nějak jsem si to laicky představovala a mít to schválené od doktorky-lezkyně mě úplně uklidnilo. Celotělák mám objednanej a jističe mám toho nejspolehlivějšího :)

Kuba Turek píše:5) Měkké krátké pády do lana by neměly vadit. Domácí práce jsou v tomto ohledu daleko nebezpečnější.


Kéž by to tak šlo, vyprdnout se na domácí práce a místo nich lézt :mrgreen:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » pon dub 18, 2016 18:08

Tak jsem si včera u nás za humnama vylezla dvě lehký cesty a náramně mi to bodlo :twisted:
Poslední dva tři týdny mě celkem sužují nevolnosti a smrtelná únava, kdy se fakt sotva plížím jak duch. Ale poslední dva tři dny mi bylo o něco líp, tak jsme to zkusili a ono to šlo.
Hned jak jsem vlezla do lesa, tak se mi udělalo líp a po příchodu pod skálu mě okamžitěúplně přešly všechny nevolnosti. Snědla jsem dva špekáčky (s pomocí mojí fenky), ze kterých bych se teď normálně :vom: a dokonce se mi pod skalou na chvíli vrátila chuť na pivo :mrgreen: Únavu jsem taky zvládla a vydržela jsem celé odpoledne bez spánku. Večer doma mě to potom trochu dohonilo (únava), ale alespoň jsem nemusela chystat večeři a uklízet v kuchyni :-..
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » pon kvě 23, 2016 15:18

Tak po dlouhé době mi konečně bylo dobře a vyrazlili jsme lízt, tentokrát dokonce na celej víkend.
Tak něco málo k tomu celotělovýmu úvazku, se kterým jsem měla poprvé tu čest. Je to něco strašnýho! :evil: Lezu do něho tak 10min s tím, že si neumím provázat všechny ty oka, takže jsem odkázaná na větší mastery přes uzlíky a když potřebuju na wc, tak to musím zase samozřejmě rozvázat. Slanění fakt není nic příjemného a je-li delší jak 20m, tak mám pocit, že mi to ty nohy fakt uřízlo :lol: Dneska mám na nohách mezi otlaky. Nechci si představit slaňování více délek. A celkově mít ho na sobě není žádná lambáda.
Jo a každej na mě divně čuměl :axe:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod bloesty » pon led 8, 2018 13:54

Ahoj, mám podobný dotaz.
Jaký je váš názor na několikadenní zimní trek v prvním trimestru? Žádné velehory, ale tři dny a tři noci venku, v zimě, na horách. Řekněme u holky, co je na takovéhle věci vcelku zvyklá.
Co byste doporučili?
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod apuka » pon led 8, 2018 15:19

Nikdy jsem sice tehotny nebyl, ale dle meho soukromeho nazoru tomu budoucimu decku v brise to vodit nebude, ono bude v teple a pohode, teda pokud Ty budes v teple a pohode. Ja bych doporucoval jen si dat trochu na sebe pozor, nikde neuklouznout a hlavne nepadat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod seis » pon led 8, 2018 16:10

Z osobní zkušenosti - pokud se cítíš v pohodě (a samozřejmě těhotenství je podle doktorů bezproblémové),jsi na sebe trochu opatrnější, tak pak i to dítě bude v pohodě. Já jsem jenom snížila nároky, obtížnost, manžel nosil trochu těžší batoh, ale jinak lezení ještě v 7.měsíci (pouze na druhém, plotny, lehčí obtížnost než obvykle), kolo v 8.měsíci (na večerníčka, pomalu) a na běžky jsem vyrazila ještě 4 týdny před porodem (běžkování už to tedy nebylo, jenom takové šoupání nohama). Hlavně mi pohyb dělal radost, nic mě při tom nebolelo a to je myslím nejdůležitější. Akorát teď prcek nevydrží v klidu, pořád s ním musím být v pohybu, tak to je asi následek aktivního těhotenství :))
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Lezení v těhotenství

Příspěvekod ita » pon led 8, 2018 22:10

@bloesty V prvnim trimestru jsem se nijak neomezovala, teda v jeho pocatecni casti, pak mi zacalo byt strasne blbe a byla jsem nonstop smrtelne unavena z niceho :-D Ale jeste nekdy ve druhym mesici jsme byli na 5dni v Rakousku na skialpech, cast z toho na tezko + zimni lezeni. Posledni den uz jsem byla teda strasne unavena a i mi zacinalo byt blbe. Kdybychom meli jet o tyden pozdeji, tak to nedam :lol: Jediny ceho jsem se bala, je spontani potrat nekde v noci na ledovci ve stanu, ptze nikdo nevi, jak se bude tehotenstvi vyvijet a behem toho prvniho trimestru to neni nic neobvykleho :|
Jinak jeste v sedmym mesici jsem lezla na druhym a absolvovala nejaky vicedenni prechody na tezko. Nebo spis "na tezko", vetsinu bagaze nesl manzel a ja se plazila za nim a to co jsme normalne usli za den, jsme sli tri dny. Ale co, bylo nam fajn a bylo to super *
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví