Opary na horach a obecne

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » sob črc 18, 2015 21:06

Prekvapive tu tohle tema jeste neni, tak zakladam.

Normalne na opary netrpim, ale kombinace vysky, snehu, slunce a unavy je celkem spolehlive vyvola. Letos jsem mel v Grand Paradisu mimoradne pocasi, 8 dni azura, ktere jsem vetsinou stravil na ledovcich nad 3000 metru a privezl jsem si jich nekolik. Na nose, zespoda nosu (odraz od snehu...) a na rtu. Pekne otravne a neprijemne, naskakaly mi uz paty den vecer, jelikoz jsem mel za sebou nekolik hodne narocnych etap a byl dost unaveny. Vlastne se mi tam delaji pokazde, s lonskou vyjimkou, jelikoz to bylo absolutne nejhorsi pocasi, co jsem tam mel, a slunce pomalu.

Co s tim? Mazu se Daylongem 25, ktery jinak v pohode staci na vsechno, jen na tohle ne. Oblicej mam normalne opaleny (ze bych mohl jit z fleku na urad pro davky ;-)), ale nos chyta navic odraz od bryli a ten zcervelal a sloupal se. Coz by nevadilo, ale ten opar jo. Opary jsem od prvnich projevu (nos priserne brnel) mazal Viru-Merzem a nepomohlo. Mozna to zpomalilo ten na rtu, tezko rict. Jedl jsem 1500 mg L-lysinu denne, coz ma taky pomahat, a nic. I kdyz... ted po navratu se to docela rychle hoji, mozna to prece jen k necemu bylo. B-komplex jsem samozrejme taky zkousel. Masticky typu Zovirax na mne nefunguji, to uz jsem zkousel driv. Doma jsem to jeste natrel propolisem, jelikoz mne ret priserne palil, pomohlo.

Docela mne to stve a chtel bych tomu umet predchazet. Asi priste zkusim nejakou 50-ku na nos, ale mam pochybnosti. Vlastne jsem to i zkousel, mam tycinku, ale nepouzival jsem ji uplne dukladne. Nejake dalsi napady a zkusenosti? Jak tomu predchazet, jak zastavit postup, jak to co nejrychleji vylecit. Hnusne svinstvo. Pripadne se toho nejak zbavit natrvalo...

Na nose se mi to dela proto, ze jsem se tam kdysi davno (skoro 30 let...) skrabnul ziletkou pri holeni a jelikoz jsem byl po nejake sportovni zatezi, vyskocil tam opar (behem chvile) a od te doby se tam dela. Jen takhle v lete na horach. A ke vsemu mne z nej vzdycky boli oko, protoze je napadena jedna vetev trojklanneho nervu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod booze » sob črc 18, 2015 21:54

me vzdy zabere usni maz. bez srandy funguje skvele. doma si delam kasicku z propolisu a tu patlu na opar.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » sob črc 18, 2015 21:59

:D to je fakt originalni :) Akorat ze ja zadny nemam, pouzivam ucpavky do usi a tim se prubezne odstranuje. V ktere fazi ho pouzivas? A proc by vlastne mel fungovat?

Propolis jsem mel dokonce i s sebou, ale nenapadlo mne to... Doma se to po nem celkem vylepsilo, muzes trochu rozepsat, jak se to chova, kdyz ho pouzijes od zacatku? A nevadi na prudkem slunci? Aby to neudelalo nejakou alergickou reakci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod booze » sob črc 18, 2015 22:13

minimalne jednou rocne mam nabeh na opar, pri nejake zatezi apod. jak zacnu citit jemne brneni, tak naskrabnu usni maz a natiram tim. nevim jak to funguje, ale funguje to skvele. opar je viroveho puvodu, usni maz je sterilni a obsahuje neco, co nedovoli radeni bakterii v uchu.po jednom dni mazani mam klid opar nemam.
mam domaci mazani na vse: vosk s medem s propolisem a lanolinem. v zime na lyzovani to pouziva preventivne 3/4 a nikdy se nic nestalo/nespalilo. ja si tim natiram praskle koutky a do par hodin mam klid. nepouzivam opalovaci kremy ani labela apod.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod fps » ned črc 19, 2015 9:21

já na opary naštěstí netrpím, a ani si nepamatuji že jsem je kdy měl, ale Propolis by měl na opary fungovat, chce ho to použit hned od prvních příznaků
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » ned črc 19, 2015 17:56

Taky jsem na ne netrpel, nez jsem zacal jezdit do Grand Paradisa :) V Rakousku se mi to snad nestalo nikdy, jde o tu kombinaci vysky, snehu, slunce a namahy, pricemz splneny musi byt vsechny podminky. Jizni slunce na ledovcich pres 3000 je opravdu sila. No nic, priste koupim Daylong 50 a budu s nim poctive mazat nos a rty. A to jsem zacinal s Daylongem 16, ktery mi v Rakousku porad staci...

Kdyby to bylo tak jednoduche, tak propolis pouzivaji vsichni. Jenze neni, mazal jsem to nejucinnejsima antivirotikama od prvnich priznaku a maximalne to postup zpomalilo. Ale hoji se to fakt rychle, uz nevypadam, jako bych hnil zaziva, ale jen jako kdybych dostal pres hubu :D Tipuju, ze to dela ten Lysin, co pojidam, driv se to hojivalo o dost hur.

Jsou na tom lidi hur, znam zensky, co maji opar pravidelne kazdy mesic...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » ned črc 19, 2015 19:21

@mike: takze to neni opar, ale grandpar :-) Nejsem si jistej, jestli ti Daylong pomuze. Mne se obcas udela a resim to koncentrovanym hermankem, ten ho vysusi. Propolis by mohl take tak fungovat.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » ned črc 19, 2015 19:25

:D ja taky ne, ale jelikoz je pricina UV zareni, tak by mohla byt sance. Jeden maly se mi posledni den udelal zespoda na nose. Proto, ze jsem se tam nenamazal, jelikoz jsem nepocital s odrazem zespoda od snehu. A uz jsem tu nekde psal, jak jsem se pred lety rano namazat zapomnel (spal jsem venku, rano byla kosa a stin...) a vecer jsem mel horecku a nejhorsi opary v zivote. Nos i spodni ret.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod grco » ned črc 19, 2015 19:33

@mike: myslim, ze s tym uz nic viac ako robis spravit nemozes, je to klasicky z unavy/znizenej imunity, samozrejme dobry opalovak pomoze, takisto asi aj nejake tie antivirotika, vitaminy a co ja viem co, ale uplne sa toho nezbavis, proste na tych horach je telo unavene, a tak sa prestane "branit" a staci malo, a uz ho mas... robi sa mi to na horach tiez... a takisto aj ked ochoriem, tak je to vacsinou doprovazene oparem na perach...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » ned črc 19, 2015 20:10

Njn, ja vim, jen jsem zkousel, jestli nema nekdo nejaky napad... ono zalezi na malickostech, jak pises. Treba cokolada a orisky opary podporuji a co si clovek da na horach, kdyz uz nemuze?

Mam pocit, ze se na leceni oparu pouziva i laser, nema nekdo zkusenost?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod booze » ned črc 19, 2015 20:57

A takove ty kremy, co jsou v reklamach na opary? A zubni pasta se dava na vysuseni, kdyz nemas nic lepsiho.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod apuka » ned črc 19, 2015 21:15

Zkus ten propolis, ale bylo by vhodne jej a perach a na nose pretrit ne daylongem ale spise nejakym opalovakem, co je hlavne na mineralni bazi, co nepropusti slunecni zareni (odrazi ji) k propolisu. My jsme nekdy pouzivali 30-ku od Dr Muller ale tu asi uz nesezenes (asi ji taky dost poskodil dTest, protoze ou ciste mineralnich filtru zavisi "UV faktor od toho, kolik natres), ten dokonce v mensi vrstve zustaval na nekterych mistech i na druhy den i po sprochovani se mydlem (coz mi parkrat zachranilo usi pred totalnim spalenim :-)) nebo muzes i ten novy Element krem od Sportiqu.
Mimo Propolis muzes zkusit sehnat Draci Krev - to je snad stava z nejakeho jihoamerickeho stromu, ma to hodne silne antibakteriaalni a antivirove ucinky a muze se to pouzivat zenku i ar kapek ve vode zvnitra. Chutna to hnusne, jako tekute drevo, ale ucinek to melo silny (u mne ale ne na opary). Dodava to v CR nekolik firem, ja znam ten od Energy. Ono totiz, kdyz to budes lecit i zevnitr, bude to lepsi.
Jinak kdyz jsem posledni leta mel problemy s rychlou unavou po infekcich, tak jsem pred a v prubehu dovolene uzival od Energy kapky King Kong, co je takovy bylinny jemny, ale (zase alespon na mne) ucinny - a povoleny, neobsahuje nic zakazaneho! - stimulant, ja jsem jen pomoci toho zvladal vyslapat na tritisicovky, i kdyz jsem doma mel problem i s Lysou... Kdybys chtel tak Ti poslu v SZ sve zkusenosti a neco o slozeni, atd. podrobneji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » ned črc 19, 2015 21:18

@booze: reklamy na opary? :shock: On nekdo propaguje opary?! Sem s nim, zabiju ho :twisted:

Kremy jsem postupne vyzkousel vsechny a jediny, ktery trochu, ale fakt jen trochu, funguje, je Viru-Merz. Blbe je, ze se ma pouzivat jen pred objevenim puchyrku a to je u mne nekdy docela rychle. Tentokrat jsem se konecne dohrabal na bivak, zhroutil se, za chvili mne zacal brnet nos a kdyz jsem se kouknul, uz vyskakovaly :evil: Ret jsem citil driv, namazal vcas a postup se zpomalil, ale nezastavil.

Kremy s aciklovirem na mne nefunguji vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » ned črc 19, 2015 21:29

@apuka: ja jsem ten propolis mel s sebou, ale proste mne to nenapadlo... Ale stejne by nebylo dobre ho kombinovat s Viru-Merzem. Na ten se asi priste vykaslu a zkusim rovnou propolis. Mimochodem, proc myslis, ze by Daylong mel byt horsi? Ten prece taky UV zareni nepropusti. Letos se mi naopak velmi osvecil, hlavu jsem promazal na zacatku, po par dnech domazal bolestiva mista (kde jsem se predtim netrefil) a az do konce dobry tj. vydrzel tam 8 dni. A ze jsem tolik slunce snad jeste nikdy nezazil a na hlave nic nenosim.

Povzbuzeni nepotrebuju, mam. Sibirsky zensen + vitamin B12 a stacilo. Jeden den jsem tam absolvoval mozna nejtezsi turu v zivote. Uz to nikdy neudelam ;-)

Myslim, ze hlavni problem je UV zareni. Vloni jsem byl unaveny vic a opary nebyly, protoze slunce bylo jednou za tri dny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod Miras » pon črc 20, 2015 7:16

Mě na opary celkem funguje Vectavir. Když to chytnu zavčasu, občas se povede vyskočení oparu úplně zabránit a když ne, tak aspoň tak nebolí a pěkně se hojí.
Ale polovičce zase nefunguje vůbec. Ta si na to lepí náplasti. Ty ale zase nepomáhají mně a hlavně mi na puse vadí víc, než opar samotnej :) A rozumně aplikovat jdou jen na ret, na nos by to asi moc nešlo...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod apuka » pon črc 20, 2015 8:18

mike píše:proc myslis, ze by Daylong mel byt horsi?
Nemyslim si, ze je horsi. Jen si myslim, ze zrovna na toto by bylo vhodne mit mineralni filtr, ktery paprsky odrazi zpatky. U Daylongu se neda (lehce) zjistit slozeni (ehm, ani nevim, jak se to muze prodavat :-)). Chemicky filtr muze vytvaret teplo nebo nejakou (pry neskodnou) chemickou reakci, coz ale zrovna oparum nemusi (ale netvrdim, ze to tak opracdu je!) delat dobre. Mineralni filtr odrazem vlastne taky trocha snizuje teplotu - nezahriva se natolik povrch kuze. Navic ja mam zkusenost, ze z par si Daylong dokazu pres den (nechtic!) slizat, kdyz jim, piju, atd, z nosu kdyz se vysmrkam. Konkretne u toho DrMuller PantheDerm Solaru se mi to nikdy nestalo, to kdyz natres, drzi jak asfalt, spise je problem se toho zbavit. Taky se to blbe rozetiralo na vetsi plochu, ma to hodne hustou konzistenci.
Vlastne by Ti pomohlo cokoliv, co Ti mista vyskytu oparu prekryje a odrazi UV zareni. Psal jsem, ze vloni jsem si jednou zapomel opalovaci krem, kdyz jsem sel zrovna na Tebou dooporucovany Vorderer Happ a slunce svitilo jak blazen a stin nikde. Nahradil jsem krem jemnym vlhkym piskem z ledovcovych potucku - ten obsahuje spoustu tech lesklych castic. A pomohlo mi to na ruce skvele - ani naznak spaleni za cca 6(?) hodin na primem slunci. Bez toho jsem normalne uz po 15-ti minutach citil zacinaljici spaleni. Kazdopadne nedoporucuji jako nahradu za Daylong pouzit z DM drogerie jejich (myslim, ze uvadeji UV index 20) mineralni krem - ten ma hodne tekutou konzistenci a docela rychle se dokaze z kuze dostat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod deckardph » pon črc 20, 2015 13:54

Mike : Zkus si sehnat kvalitni konopnou masticku :wink:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » pon črc 20, 2015 15:10

@Miras: Vectavir jsem zkousel driv, nefunguje mi. Tohle je stejne zajimave, jsou tri typy masticek s antivirovou latkou a spouste lidi nektera nebo i zadna nefunguje. Dokonce, jak jsem se docetl, kdyz jsem hledal info, nekterym lidem nefunguje ani Zovirax v tabletach. Asi to s tim pusobenim na viry nebude nijak slavne. Na rozdil od antibiotik, ktere na konkretni bakterie funguji, kdyz tam neni zrovna rezistence.

@apuka: OK, rozumim, jak to myslis. Daylongem (25) jsem ale ty opary mazal primo a nevypadalo, ze by to nejak vadilo. Nechapu ale, proc by se u Daylongu nedalo zjistit slozeni, normalne ho uvadeji. Viz treba tady, prvni pokus pri hledani.

@deckardph: konopnou masticku mam, zkousel jsem ji na jeden z oparu a druhy ne a nepozoruju rozdil. Nic proti ni, v zime jsem si s ni vylecil hnusnou popaleninu, ktera mesic odolavala vsemu ostatnimu, ale tady nevim. Nebo mas nejake konkretni zkusenosti?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod apuka » pon črc 20, 2015 19:00

mike píše:Asi to s tim pusobenim na viry nebude nijak slavne. Na rozdil od antibiotik, ktere na konkretni bakterie funguji, kdyz tam neni zrovna rezistence.
To mas pravdu. "Oficialnich" antivirotik moc neni, jen na nektere viry a jeste zdaleka nejsou extra ucinne....
mike píše:Daylongem (25) jsem ale ty opary mazal primo a nevypadalo, ze by to nejak vadilo. Nechapu ale, proc by se u Daylongu nedalo zjistit slozeni, normalne ho uvadeji. Viz treba ...

Ale ja jsem nikde nepsal, ze by to melo vadit :-). Co se tyce slozeni, ja jsem minuly tyden kupoval dve baleni Daylong 30 Kids (mam to radeji) a ani na krabici, na pribalovem letaku ani na samotne tube neni o slozeni zadna zminka a zrovna na to jsem toho moc nenasel, sice jsem se dival jen asi na prvnich par odkazu v lekarnach, dal ne.
Naposledy upravil apuka dne úte črc 21, 2015 14:30, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod Klíma » úte črc 21, 2015 7:52

K mazani (Zovirax) jeste pozirat B Komplex Forte - trochu predavkovat :-)
Bez becka se mi to moc nehoji, prekvapive pivo nestaci :drinkers:
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » úte črc 21, 2015 15:39

Neprekvapive, B-vitaminy v pivu jsou akorat alibi alkoholiku :twisted: Ve skutecnosti je jich tam tak malo, ze nejspis ani nepokryjou potrebu zvysenou obsazenym alkoholem. Chvili jsem hledal a vyslo mi, ze abys do sebe dostal stejnou davku vitaminu B2 (na opary nejdulezitejsi), jako je v jedne tablete B-komplexu, tak bys musel vypit 20 piv. A ty tablety se pri oparech berou klidne 3 denne.

Musim rict, ze tak rychle se mi opary jeste v zivote nehojily a je to skoro urcite L-Lysinem. Jeste ve ctvrtek vecer se mrchy zvetsovaly a silene mne palil ret, nemohl jsem ani poradne jist. Dneska tj. 4.5 dne pote uz jsou skoro zahojene. Vim jak to bylo driv, trvalo to tak dvojnasobek u tak velkych, jak jsem mel. Takze opet koupim lysin, skodlive ucinky v podstate zadne. Jako prevence sice nestacil, ale podpora hojeni taky neni od veci. A to beru uz jen 500 mg denne, jelikoz mi dochazi, doporucuje se 1000 - 3000.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod booze » úte črc 21, 2015 15:49

ja porad nechapu, jak ma cloveka chranit opalovaci krem pred opary? :smt100
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » úte črc 21, 2015 16:07

Co na tom nechapes? Spoustecem je mj. UV zareni a opalovaci krem ho (z vetsi casti) odfiltruje.

Uz jsem psal, ze nejhorsi opary v zivote s horeckou (odhadem ke 40) jsem mel jednou, kdyz jsem se rano zapomnel namazat. A to jsem prosim stravil na slunci a snehu asi tak 2 - 3 hodiny, protoze pak se zatahlo. Vecer bylo peklo, zimnice, horecka a nemohl jsem se ani najist jak mne huba palila. Pravda, bylo to na konci treku a byl jsem uz celkove unaveny, ale tak prudkou reakci jsem nikdy nemel a jediny rozdil bylo prave to nemamazani se. Krome oparu jsem mel samozrejme i pripaleny ksicht, hlavne nos.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod fps » úte črc 21, 2015 16:16

já na vícedenních výletech na těžko beru ráno a večer multivitamíny a multiminerály, z nedostatečného množství jídla co mam sebou, se nedá do sebe dostat dostatek vitamínu a minerálů, a navíc ještě ta fyzická zátěž, ta si vyžaduje výší příjem vitamínu i minerálů
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » úte črc 21, 2015 16:30

To ja taky, ale na kombinaci slunce, snehu a vysky to holt nestaci... No nic, priste se budu ladovat lysinem od zacatku a budu poctive pouzivat na nos a rty Daylong 50.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod booze » úte črc 21, 2015 17:51

jsem nevedel, ze spoustecem je i UV zareni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » úte črc 21, 2015 18:03

Pravda, psali jsme to v diskusi vyse maximalne 5x :twisted:

Na horach mas v podstate vsechny faktory, ktere opar zpusobuji, u nas s vyjimkou menstruace :twisted: Vsechno je tedy pripraveno a staci spoustec, kterym je UV zareni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod booze » úte črc 21, 2015 22:02

uz to vidim, jsem to prehledl. :oops: jednou psane :)
ja se nepatlu zadnym opalovakem, jen kdyz me napatle ona. Nekdy i ona zapomene, ale spis nez z UV jsem mel opar z unavy. Tolikrat jsem si spalil ksicht a nic.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod mike » úte črc 21, 2015 22:20

Njn, vy indoevropane mate same vyhody 8)

Teda, dokazu si predstavit prezit v horach bez snehu bez mazani, ale jak je snih, jsi nad 3000 a je azuro, tak to uz fakt ne. Spaleniny do hodiny a to se treba u nas nemazu vubec a i po celem dni venku v lete jsem jen lehce do hnedocervena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Opary na horach a obecne

Příspěvekod Simi » stř črc 22, 2015 9:26

K tomu UV jako spouštěči... Nebude to spíš tak, že díky většímu množství UV se ti poškodí pokožka a jak tam někde v zákoutích viry spokojeně bydlí, tak najednou mají v čerstvých "ranách" místo, kde se můžou pěkně zabydlet?
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Outdoor a zdraví