umrznutí

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

umrznutí

Příspěvekod matesmaly221 » pon úno 6, 2012 16:19

Ahoj, hele zajímalo by mě jestli když člověk přes noc umrzá (ale vlastně i omrzá), tak o tom ví? prostě jestli když usnu třeba při -30 a pude do tuhýho, tak se mrazem probudim, nebo se probudim až mrtvej..dík za info
matesmaly221
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 28, 2011 23:01

Re: umrznutí

Příspěvekod wawrik » pon úno 6, 2012 16:27

Keď si už pri zaspávaní podchladený, tak zomrieš. Snažíš sa pred chladom utiecť a spánok príde ako vyslobodenie. Ale ak si líhaš s tým, že si v pohode, a až potom ti začne byť zima (raňajší pokles teploty atď.), na chlad sa zobudíš. Výnimky sú možné.

Toľko teória, osobne som ešte v spánku nezamrzol ani som sa mŕtvy nezobudil :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: umrznutí

Příspěvekod zoul » pon úno 6, 2012 17:17

U mrazu podle mě celkově platí, že když jde do tuhého, přestaneš si to uvědomovat (a naopak).
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: umrznutí

Příspěvekod Indy » pon úno 6, 2012 17:47

abys odpadl a umrel, nebo umrzl ve spanku, a zaroven si nic neuvedomoval, necitil chlad, neprobudil se chladem, musel by jsi byt uplne vycerpany.

kdyby tomu tak nebylo, nejspis by jsme neprezili zadnou z dob ledovych...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin


Re: umrznutí

Příspěvekod matesmaly221 » pon úno 6, 2012 18:49

Indy píše:abys odpadl a umrel, nebo umrzl ve spanku, a zaroven si nic neuvedomoval, necitil chlad, neprobudil se chladem, musel by jsi byt uplne vycerpany.


nebo nacamraný..tak dík, zachránili ste mě před zákazem vandru na brdy, přítelkyni se nelíbí moje roztrhaná čundrácká výbavička..
matesmaly221
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 28, 2011 23:01

Re: umrznutí

Příspěvekod rezna » pon úno 6, 2012 19:25

no jako chlapce sorry ale nevim - az se divim co tu dnes vylezlo za podivne lidi - druhy viz vedle v sipcine omrzlem vlakne - spat v techto podminkach venku neni zadna prdel

je tam proste kurevska kosa a narozdil od toho kdyz pres den jdes tak v noci jsi totalne v prdeli a bez poradneho vybaveni je to o zdravi

jeste s vyrazem "roztrhana cundracka vybavicka" - zkusenost mam 2 roky zpet kdy jsme spali na nizkych tatrach - bylo kolem -15 ale nocni vitr v Hiadelskem sedle nam dal poradne zabrat - ac jsme meli rozumne spacaky tak jsme nakonec spali navleceni ve vsem moznem a dokonce obaleni folii.

ja jenom, aby jsi tu nebyl dalsim prirustkem do vlakne o nalezenych mrtvolach

rozhodne pokud nemas zasadne dobre vybaveni na spani v -20 a nizsich teplotach tak bych to neriskoval - dekac opravdu neni dobra volba

ano ono neumrznes - ale vylet stoji za hovno - je ti celou noc zima, nevyspis se, rano je to na hovno, ani neudrzis termosku v ruce, uvarit si caj je umeni a nakonec se na celej vylet vyseres - tot ma zkusenost
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: umrznutí

Příspěvekod šíp » pon úno 6, 2012 19:27

rezna píše:no jako chlapce sorry ale nevim - az se divim co tu dnes vylezlo za podivne lidi - druhy viz vedle v sipcine omrzlem vlakne -

Myslel jsi moji maličkost? :shock:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno


Re: umrznutí

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2012 19:40

Koukam, ze klub majitelu omrzlych prstu se krome divne zbarvenych prstu vyznacuje take neprimerenou vztahovacnosti :twisted: Na to by se dal urcite udelat zajimavy lekarsky vyzkum ;-)

Co blbnete? Vzdyt evidentne reagoval na prispevek nad nim od matesmaly221.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: umrznutí

Příspěvekod šíp » pon úno 6, 2012 19:42

Vztahovačná nejsem, neboj. Nebo alespoň ne v tomto vlákně :wink:
Kdybych vzala do důsledku příkazy doktorů, tak v současné době ani nechodím do práce. *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: umrznutí

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2012 19:57

Aha, tak jsem si to spatne vylozil ja, vy jste reagovali na toho druheho. Omluva tobe i wawrikovi :oops:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: umrznutí

Příspěvekod šíp » pon úno 6, 2012 19:58

Přesně =D>
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: umrznutí

Příspěvekod deckardph » pon úno 6, 2012 20:08

zoul píše:U mrazu podle mě celkově platí, že když jde do tuhého, přestaneš si to uvědomovat (a naopak).

Jo taky sme se tomu tenhle výkend smály ... Bylo -15 (celej den sme byly v Jizerkách na běžkách) a já sem asi na 5 minut vytáh ruce z rukavic a pak sem další půlhodinu trpěl jak pes, ale věděl sem, že i když to tak ku*evsky bolí, tak tam vlastně všechno funguje a nic neni vomrznutý, kdybych prsty necejtil asi bych se bál *
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: umrznutí

Příspěvekod wawrik » pon úno 6, 2012 20:09

Len dúfam, že nám rezna dá vedieť, koho z nás to teda myslel... Čisto preto, aby sme sa nehádali :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: umrznutí

Příspěvekod šíp » pon úno 6, 2012 20:11

Myslel mě, heč :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: umrznutí

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2012 20:16

deckardph píše:Jo taky sme se tomu tenhle výkend smály ...

S ostatnima, kterym taky umrzl, odpadl a ted jsou z nich holcicky? :twisted:

deckardph píše:Bylo -15 (celej den sme byly v Jizerkách na běžkách) a já sem asi na 5 minut vytáh ruce z rukavic a pak sem další půlhodinu trpěl jak pes, ale věděl sem, že i když to tak ku*evsky bolí, tak tam vlastně všechno funguje a nic neni vomrznutý, kdybych prsty necejtil asi bych se bál *

Podle teplomeru, co jsem potkal, bylo -12 (na Knejpe ukazoval -3, ale ten je mimo vzdycky). Tipuju, ze to bylo spravne, vecer v Bilem potoce byla vetsi kosa, tam tech -15 byt mohlo. Ale i tak jsem si obcas daval satek na oblicej, kdyz se schovalo slunce a zacalo foukat.

Bys mel vedet, je to zacatecnicka chyba :twisted: Si to holt clovek musi zkusit, ja kdysi v -20 a zahrival jsem je v podpazi pres hodinu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: umrznutí

Příspěvekod rezna » pon úno 6, 2012 20:20

wawrik píše:Len dúfam, že nám rezna dá vedieť, koho z nás to teda myslel... Čisto preto, aby sme sa nehádali :-)


rezna myslel tebe a dotaz jestli omrzliny nevadi a vsechno funguje jak ma ;) - aneb - je dobre byt otuzily a neco vydrzet - ale je taky dobre znat hranice a umet se oblect

@sip - mno abych pravdu rekl taky jsi dost blazen - ale mate neco nachozeno a rozhodne jsi situaci nepodcenila - tak jako autor tohoto vlakna - druha vec je ze nejaka sance na promrznuti apod. je a bohuzel se ti stalo ...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: umrznutí

Příspěvekod wawrik » pon úno 6, 2012 20:25

rezna píše:rezna myslel tebe ... ale je taky dobre znat hranice a umet se oblect.

To určite, ale s tými omrznutými prstami musí človek zjavne zmeniť návyky, pretože obliekanie na spodnej hranici tepelného komfortu packám neprospieva... Ako som zistil.

2Šípka: Vyhral som :fuj:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: umrznutí

Příspěvekod amigo » pon úno 6, 2012 20:29

mike píše:Tipuju, ze to bylo spravne, vecer v Bilem potoce byla vetsi kosa, tam tech -15 byt mohlo. Ale i tak jsem si obcas daval satek na oblicej, kdyz se schovalo slunce a zacalo foukat.

naděláte... :twisted: jak o víkendu, tak dneska jsem byl běhat, šátek přes obličej nutnost, poprvé jsem to podcenil, a pak když mi doma rozmrzal frňák (dutina nosní) myslel jsem, že to mám snad spálený :shock:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: umrznutí

Příspěvekod fps » pon úno 6, 2012 20:31

matesmaly221 píše:přítelkyni se nelíbí moje roztrhaná čundrácká výbavička..

když si vzpomenu na můj tří denní vandr v zimě z 1986 na 1987, kdy bylo v noci okolo -25°C, a vzpomenu si co jme měli na sobě, tak bych řekl, že nemusíš mít strach z umrznutí, pokud tedy nebuš zpitý do němoty? zima ti nedovolí usnout, ale donutí tě se hýbat aby ti nebyla zima, vzpomínám si jenom že jsem toho za ty dvě noci moc naspali, právě kvůli zimě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: umrznutí

Příspěvekod terkad » pon úno 6, 2012 20:33

Jo, ty Nízký Tatry byly tehdy super...aspoň jsem se ujistila, že novej péřák bude potřeba a od té doby si ve stejných podmínkách, co jsme tehdá mrzli, pěkně lebedím :)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: umrznutí

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2012 20:35

@amigo: kdyz mne se pod nosem delaly rampouchy ;-) Vzdycky mi z nej v takove zime tece, asi se brani. Bych to i nechal, ale vzpomnel jsem si na omrzle diskuse tady a radej si satek vzal. Ale PWS kukla zustala v batohu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: umrznutí

Příspěvekod šíp » pon úno 6, 2012 20:36

Já si při -42°C rampouchy zpod nosu odšprtávala :-..
Kontrolní otázka. Už jste někdo při takové a nižší teplotě čural? :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: umrznutí

Příspěvekod amigo » pon úno 6, 2012 20:41

kuklu jsem si chtěl vzít dneska, nemám pws jen nějakou tenkou, na běh akorát, ale na trase občas potkám nějaký lidi, tak se bojím, aby je nekleplo, až se na ně v lese vyřítí pes připnutej k magorovi v kukle :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: umrznutí

Příspěvekod šíp » pon úno 6, 2012 20:42

Buďte chlopi rádi, že nenosíte brýle. Nám jsou kukly na nic :cry: .
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: umrznutí

Příspěvekod terkad » pon úno 6, 2012 20:48

Šipko, proč vlastně nenosíš čočky? Bavily jsme se už o to někdy?
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: umrznutí

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2012 20:48

@sip: proc na nic? Kdyz jsem tam dostal slunecni, tak tam dostanes normalni taky. Chce to kuklu se sirsi dirou. Aspon myslim, ze jsem mel kuklu, to na MF tak foukalo (asi v -15), ze jsem si musel dat bryle kvuli ostremu snehu, co letel vodorovne.

@amigo: jj, jednou jsem v kukle sjel az do Vratne a jakehosi chudaka u auta malem kleplo :twisted: Si taky musim poridit nejakou tenkou, na tu PWS musi hodne foukat, aby se vubec dala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: umrznutí

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2012 20:50

Mozna, ale jedine s bilyma hulkama ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Outdoor a zdraví