Péče o nohy

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Péče o nohy

Příspěvekod pavproch » stř dub 30, 2014 20:04

tvrdé, šmudlo, tvrdé ......ý!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » stř dub 30, 2014 20:06

A pak kdo je hnidopich :twisted:

Jo, na afty, to jsem psal o kus vys.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49407
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o nohy

Příspěvekod lojzmen » stř dub 30, 2014 23:28

vici - cyklisti někdy používají Infadolan http://farmaceutika.info/infadolan , (http://farmaceutika.info/leky/i/5)
pokud vlk kouše - třeba Sudocrem

Občas si do ponožky napráším Alpa PEDIK Zásyp na nohy s antibakteriální přísadou
(pozor, jsou i verze bez antibakteriální přísady)

V práci mám dva páry bot.
Je mi to houby platné :evil:
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1101
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » pát kvě 9, 2014 12:14

Děkuji za pěkné informace.
Taky jse nezáhalel a hledal, kde se dalo.
No a jak to často bývá, to co jsem hledal na druhém konci světa, mám doma a to doslova pod nosem :lol:
Ještě nebudu prozrazovat, co se mi podařilo najít, chci si to pořádně prozkoušet na vlastní kůži, ať vím o čem píšu :-$
Zatím jen prozradím, že se doslova na tyto krémy specializují a ve světě mají zatraceně dobré jméno \:D/
A s majitelem se už nějakou dobu pereme na tatami :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » pon kvě 12, 2014 20:17

Tak vyzkoušeno a vím o čem píšu.
Jedná se o produkty firmy Sportique (http://sportique.cz, http://sportiquebodycare.com/).
K této firmě mě přivedly informace, že je používali L. Sulovský a J. Lukáš při expedici Aconcagua 2008. Při hledání dalších informací kdo, kde a proč je používají, tak můžu napsat, že jsou opravdu dobří a lidi, kteří je používají na ně pějí chválu (Sir Steve Redgrave, Loprais, Svorada, Daniel Žmolík, Petr Vabrouček a další.). Vypisovat sportovní týmy se mi ani nechce. Pokud někdo má touhu si to zjistit, tak pan Google mu pomůže.
A proč jsou mi sympatičtí je, že nepoužívají živočišné produkty, netestují na zvířatech a mají vše přírodní. Takže za mě významné + :smt023
Co jsem zkoušel:
Century riding cream, Hard Days night foot cream.
Co k ním napsat?
Century riding Cream - používal jsem na nohy, pod batoh, kde je tření a na třísla. Výsledek, bez odřenin, opruzenin a nepříjemností, které často vznikají.
Hard Days night foot cream - krém na nohy, přes den na běžné chození a na večer na regeneraci. Doporučuje se používat i do pohorek a na místa kde je velké tření (okraj boty, pata) tak namazat Century riding cream. I tady nohy v pohodě.
Co k nim píše výrobce (staženo z jejich vebu):
Century riding Cream:
K ochraně míst silně namáhaných třením (pod oděvem, obuví apod.) při všech sportovních aktivitách je určen SPORTIQUE CENTURY RIDING CREAM. Obsažená směs přírodních účinných látek pomůže zklidnit po podráždění, ale především omezí riziko jeho vzniku na minimum. Emulze má vysoký obsah bambuckého másla (Shea butter) a přírodních olejů, které vytvoří na pokožce hladký a jemný ochranný film. Minimální obsah silikonů zaručí dokonalou kluznost. Pro zvýšení ochrany pokožky vystavené tření pod oděvem nebo v obuvi jsou použity vysoce účinné přírodní látky s antimikrobiálním, antivirálním a fungicidním účinkem - olej z indické byliny neem a ozonizovaný olivový olej. CENTURY RIDING CREAM je vhodný pro všechny druhy sportovních aktivit, především pro cyklisty, jízdu na koni či motorce. Chrání namáhaná místa při potápění, jízdě na kajaku či surfování. Krém lehce vetřete do pokožky na exponovaných místech. Lze aplikovat přímo pod speciální sportovní oděv i pod ponožky do sportovní obuvi.Nenarušuje neoprenové oděvy ani přírodní a polypropylenová vlákna sportovních oděvů.
Obsahuje:
Aqua, Butyrospermum Parkii, Olivoyl Hydrolysed Wheat Protein, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Methyl Glucose Sesquistearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate, Glycerin, Olive Oil Ozonised, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Chondrus Crispus Extract, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Parfum, Tocopherol, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Citrus Grandi Seed Extract, Arnica Montana Flower Extract, Melia Azaridachta Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Allantoin, Xanthan Gum, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Calendula Flower Extract, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, D-Limonene, Linalool

Hard Days night foot cream:
Krém HARD DAY´S NIGHT FOOT CREAM je vhodné použít k masáži nohou před i po sportovním výkonu, po práci, před obutím lyžařské, běžecké, golfové či jakékoliv sportovní nebo pracovní obuvi. Používejte denně nejen pro úlevu při námaze, při pocitu chladu pro zlepšení prokrvení, ale především pro zdravou pokožku Vašich nohou díky působení bylin s antimikrobiálními a fungicidními účinky. Krém obsahuje bambucké máslo (Shea butter), osvědčený prostředek přinášející úlevu při revmatických bolestech s výraznými hydratačními účinky. Antimikrobiální a fungicidní účinky propůjčují krému výtažky z grapefruitových jader, šalvěje, třezalky, tymiánu, kafr a olej z indické byliny neem. Esenciální oleje z gerania, černého pepře a santalového dřeva vaše nohy účinně prokrví, prohřejí a přinesou úlevu. Krém má výrazný aromaterapeutický účinek.
Obsahuje:
Aqua, Butyrospermum Parkii, Olivoyl Hydrolysed Wheat Protein, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Methyl Glucose Sesquistearate, Olea Europaea Fruit Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simondsia Chinensis Oil, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Tocopherol, Urtica Dioica Extract, Salvia Sclarea Oil 0, 3%, Zingiber Officinale Root Extract, Myristica Fragrans Kernel Oil 0, 3%, Parfum, Lavandula Angustifolia Oil 0, 3%, Citrus Limonum Oil 0, 2%, Citrus Grandi Seed Extract, Allantoin, Camphor 0, 3%, Xanthan Gum, Parfum, Mentha Piperita Oil 0, 1%, Pipper Nigrum Oil 0, 15, Hypericum Perforatum Extract, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Thymus Vulgaris Extract, Geranium Maculatum Oil 0, 15, Melia Azaridachta Seed Oil, Coumarin, Geraniol, Benzyl Benzoate, Citronellol, Linalool

Mám od nich i fotky, ale vložit tady fotku, je nad moje síly ](*,)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » úte kvě 13, 2014 11:29

vici píše:Hard Days night foot cream:
...Krém má výrazný aromaterapeutický účinek.
Tj. kdyz nekomu strcis svoje natrene vonici nohy, tak bude v sedmem nebi... :lol:

Promin, nemyslim to nijak spatne, jen si clovek spojeni pojmu aromaterapie a noha predstavuje ponekud stereotypne :lol:
Jinak nektere jejich vyrobky vyadaji hodne dobre, napr. konecne zase neco s mineralni UV ochranou proti slunci za normalni cenu (Outdoor krem). Diky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod scinkk » úte kvě 13, 2014 18:28

By me docela zajimalo, proc se do neceho takoveho dava hydrolyzovany syrovatkovy protein.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Péče o nohy

Příspěvekod kohai » stř kvě 14, 2014 13:40

Na delší akce typu B7 jsem používal ten SPORTIQUE CENTURY RIDING CREAM. Dobrý, funguje, vydrží dlouho (nohy, třísla, ...). Jen ta cena je trochu vyšší.
Teď jsem zkusil bílou lékařskou vazelínu a za ty peníze (kolem 50Kč/200g) je na mazání a podporu tření ideální.
kohai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř říj 29, 2008 17:53

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » stř kvě 14, 2014 13:40

apuka píše:
vici píše:Hard Days night foot cream:
...Krém má výrazný aromaterapeutický účinek.
Tj. kdyz nekomu strcis svoje natrene vonici nohy, tak bude v sedmem nebi... :lol:

Promin, nemyslim to nijak spatne, jen si clovek spojeni pojmu aromaterapie a noha predstavuje ponekud stereotypne :lol:
Jinak nektere jejich vyrobky vyadaji hodne dobre, napr. konecne zase neco s mineralni UV ochranou proti slunci za normalni cenu (Outdoor krem). Diky.


Jo sousedovic manželce, taky voní moje nohy :mrgreen:
Tak konec se srandou :wink: Aspoň na chviku.
Zvykám si každé ráno mazat nohy a pomalu ustupuje ta žlutá barva pod nehty, myslím, že to je nějaká plíseň. Donedávna jsem si to nemyslel :((
A i okolí to oceňuje, ale co, hlavně to oceňuji já. Pohodička a nohy fungují.
Ten krém na obličej můžou používat děti od 3 let (kamarád ho používá na mladších dětech a je v klidu) a UV faktor je nějakých 20. Jo mají vychytané věcičky.
Možná se mi podaří je ukecat na nějaké testovací vzorky.
Byl by tu někdo, kdo udělá nestrannou recenzi a stane se pokusným králíkem? :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » pát kvě 16, 2014 5:19

vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » čtv čer 26, 2014 16:28

Takže kladné zkušenosti potvrzují i moji známí..... :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » čtv úno 12, 2015 19:51

Zdravím.
Snad to nebude bráno jako reklama. Pokud ano, tak to klidně smažte. :((
Nechci dělat zlou krev. [-X
Hledám testery, kteří otestují krém na nohy. Hledám někoho, kdo vyzkouší krém na nohy v opravdu náročných podmínkách (horolezci, turisté, chodci), kdy jsou nohy namožené, rozmáčené.
Info o krému:
http://www.festovni-veci.cz/news/krem-na-nohy/
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod pavproch » čtv úno 12, 2015 20:18

BONUS: každý tester po ukončení pokusu dostane ZDARMA 2ks dle vlastního výběru:

Obrázek

joke

srry, sem si nemoh pomoct... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Péče o nohy

Příspěvekod oodoow » čtv úno 12, 2015 20:29

Bych to možná zkusil, ale doufám, že to nebude nějakej propadák, že by byla lepší vazelína. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » pát úno 13, 2015 19:02

pavproch píše:BONUS: každý tester po ukončení pokusu dostane ZDARMA 2ks dle vlastního výběru...

Se ti může hodit
Obrázek
srry, sem si nemoh pomoct... :oops: :lol:
Naposledy upravil vici dne pát úno 13, 2015 19:11, celkově upraveno 2
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » pát úno 13, 2015 19:06

oodoow píše:Bych to možná zkusil, ale doufám, že to nebude nějakej propadák, že by byla lepší vazelína. :)

Ok.
V pondělí a úterý příští týden jsem v Olomouci. Tak ti to můžu dát osobně.

Jinak krém je založen na zkušenostech amerických indiánů. Základem je výtažek z břízy, plus velké množství výtažků z bylin a koření. Protože neobsahuje vodu, je vhodný i do mrazivého prostředí - nezamrzá.
Je Ideální v situacích, kdy jsou nohy rozmočené, unavené, otlačené, odřené z námahy v těžkém dni. A potřebujeme mít nohy v skvělé kondici.
Jak účinkuje?
Je založen na bambuckém másle. Krém vytvoří první linii ochranu kůže, díky které se snižuje riziko vzniku puchýřů, infekce, vzniku plísně na minimu. Vrátí kůži některé lipidy a živiny, které jsou vodu vyplaveny (živiny, které kůže potřebuje, aby byla pružná a vláčná. Kůže pokud je vysušená, popraskaná tak se a těmito ranami v kůži dostane infekce a bakterie do těla). Obsahuje výtažky z rostlin, které akcelerují regeneraci buněk. Vytváří ideální prostředí pro regeneraci.
Jak říká kamarád: "na doje...., rozmr..... a rozmočené nohy.

Pokud máš velké problémy s opruzeninami, tak na to je dobrý Century Riding Cream od Sportique (nebo jiný krém pro cyklisty). Cyklistům funguje a mi na třísla a paty, jako prevence, taky :wink:

PS: krém jsem dal dohromady s lidmi ze Sportique, takže můj názor je zaujatý v prospěch této firmy.....abych předešel hádkám a spekulacím :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát úno 13, 2015 19:19

Century Riding Cream jsem zkusil. Celkem funguje, ale je dost citit, skoro bych rekl, ze smrdi. Vic mi ale vadi, ze se separuji jednotlive slozky a to v tube, kterou mam doma v teple a uz po par mesicich od otevreni (spotreba je do 2020, jestli to spravne chapu). Neco podobneho dela Indulona kdyz projde mrazem, z emulze se oddeli voda. Z tohodle taky, vyteka voda a nechutna mastnota... Za tu cenu bych cekal neco lepsiho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49407
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » pát úno 13, 2015 19:36

Na toto se ti zeptám. Nedokážu ti na to odpovědět.
S tou vůni, na to se jim stěžovalo více lidí, prostě nepoužívají parfémy, tak tam jde cítit to co tam je, nejvíce tam jde cítit ozonizovaný olivový olej a ten zrovna nevoní.
Jinak teď dělají i Century riding cream pro ženy...ten voní a myslím, že má mnohem silněší složky proti baktériím a breberkám :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát úno 13, 2015 19:55

Vsak ja jsem to psal spis jako postreh pro ostatni. Kdyz voda vytece a tuk se vymackne, tak zas nasleduje normalni krem, ale za cas se to zas opakuje.

Ze nepouzivaji parfemy je dobre. Kdyby se tohle smichalo s parfemem, tak by to byl zabijak ;-)

vici píše:Jinak teď dělají i Century riding cream pro ženy...ten voní a myslím, že má mnohem silněší složky proti baktériím a breberkám :wink:

:shock: chces tim snad neco naznacit? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49407
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » pát úno 13, 2015 20:26

mike píše: :shock: chces tim snad neco naznacit? ;-)

Nebuď vztahovačný :lol: :lol: :finga: :finga:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát úno 13, 2015 21:08

Co ja, ale mistni damy by to mohly vzit osobne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49407
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » sob úno 14, 2015 8:41

mike píše:Co ja, ale mistni damy by to mohly vzit osobne ;-)

Právě na žádost našich dam, to tak bylo údajně vymyšleno.
Však ony ví a jsou na nás velmi shovívavé a hodné....si to zasloužíme :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod DAV » sob úno 14, 2015 13:30

v úterý večer budu mít čas, dáme v Olmu schůzi OVS.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » sob úno 14, 2015 18:58

DAV píše:v úterý večer budu mít čas, dáme v Olmu schůzi OVS.

Můžem...končím asi v 16h. v BEA centru. Tak mi dej vědět kam mám dojít. Na chvíli sednem....ráno mám v Ostravě jednání, tak abych to stihnul :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » úte úno 17, 2015 8:17

Ahoj.
Je tu úterý. Kde se v Olomouci sejdem a v kolik? :wink:
Ja můžu až po 16h.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod oodoow » úte úno 17, 2015 9:18

Čau, já můžu kdykoli a kdekoli. :) Většinou chodíme do Moritze anebo do Plan B. Počkáme ještě co DAV.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » úte úno 17, 2015 11:47

Oki. Tak se domluvte. Jak skončím v práci, kolem 16h., tak dojedu. Jen mi pošlete adresu, ať si ji najdu v Googlu :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » úte úno 17, 2015 13:34

Chlapi dejte mi vědět do 16h. kam mám přijít. Pokud ne, tak v 16h. sedám do auta a frčím za rodinou, kterou jsem už pár dnů neviděl;)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » úte úno 17, 2015 14:42

oodoow píše:Čau, já můžu kdykoli a kdekoli. :) Většinou chodíme do Moritze anebo do Plan B. Počkáme ještě co DAV.



Přijd na BEA centrum, tř. kosmonautů 1°. na 16h. Dám ti krém :-)
OK?
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod oodoow » úte úno 17, 2015 15:25

ok, dojdu tam poslal jsem pm s tel číslem
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví