Péče o nohy

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Péče o nohy

Příspěvekod vici » pát dub 18, 2014 18:53

Zdravím.
Hodně se toho napsalo, čím se ošetřují naše boty. :t:t
Ale nenašel jsem konkrétně, čím ošetřujete svoje nohy, konkrétně tu část, která je v botě.
Co používáte a s jakými výsledky? :((
Díky za rady a postřehy.
Přece jen, moje nohy dostávají zabrat a zaslouží si kvalitní péči :lol:
Naposledy upravil vici dne pát dub 18, 2014 18:55, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 18:54

nejlepší je nechodit :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Péče o nohy

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 18:59

a fčl vážně.... v pohorách a lyžácích při skialpu je v botě vlhko a těplo (viz bolek a dašena v kurwahošigutntág) a tímpádem mi haxny (občas) začnou "plesnivět" - speciálně mezi malíčkem a vedlejším prstem a taky občas v místě, kde "zarůstá "nehet".... na obojí se mi osvědčil canesten krém a/nebo framykoin pudr.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 19:08

@pp: ... a zalozit vlakno Pece o pupek ;-)

@vici: pouzivam kalciovou mast, tuhle. Ne tu od Zentivy, ma trochu jine slozeni a na poskozene kuzi pali (je v ni nejaky vyssi alkohol). A jak jsem to ted hledal, tak jsem zjistil, ze delam dobre ;-)

Funguje na otlaky, puchyre, odreniny, ale i vyrazku od potu, pripadle vlky. Vozim s sebou porad mensi tubu (60 ml tusim). Obvykle si s ni lehce natru cele chodidlo vecer kdyz mam sanci si nohy umyt. Nebo kdyz je z nejakych duvodu potreba. Kdyz neni nebo dojde, tak se da pouzit i modra Indulona.

Na rozdil od pp mi nohy neplesnivi, takze jde jen o prubeznou udrzbu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 19:14

jo a ešče sem si zpoměl, že je fajn kompenzovat "utrpení" nohou v pohorách a lyžácích nošením chcandálů nebo Inov8 RecoLite po zbytek doby tj. nenosit většinu doby tenisky nebo jinou pevno, uzavřenou a nedýchající botu

@mike: asi málo paříš, že nehniješ... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 19:16

Asi jo a to nosim kozene boty celorocne ;-) Do mesta nizke, ven pohory, sandaly jen u more. Nebo ze by to bylo necim jinym? 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 19:56

mike píše: A jak jsem to ted hledal, tak jsem zjistil, ze delam dobre ;-)

Ted jsem si to precetl poradne u zdroje a docela sila. V Zentive musi mit pekny bordel a to podle stahovanych sarzi docela dlouho. A taky to zrejme sami nekontrolujou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod ratel » pát dub 18, 2014 20:09

pisou ze nevyhovujici mikrobiologicky test...ale na vlka by to stacit mohlo, treba ty bakterie vlka vyzenou taky :lol:
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » sob dub 19, 2014 0:46

Nebo bakterie s vlkem spoji sily a pak si mesic nesednes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » sob dub 19, 2014 5:40

Lidi díky za rady.
Budu trochu šťoura, ale nemůžu si pomoct :mrgreen:
Kdysi jsem to neřešil, prostě jsem opláchl nohy vodou (no někdy ani to ne :oops: ), osušil, pokud se mi loupala kůže, tak ji ostříhal - sloupal, plíseň jsem bral jako běžnou součást života a nějaké mastičky považoval za změkčilost, která mě není hodna :lol:
Čas postoupil a moje tělo mi dalo jasně najevo, že pokud se o něj nebudu starat a vyser... se na něj, tak mi to s radostí vrátí a nebudu moct dělat to, co miluji a to je chození po naši matičce zemi :t:t
Tak musím teď, ač nerad, řešit, co na nohy.
Moje ideální představa je mastička z bylinek, netestována na zvířatech, nevyrobena ze zvířat, a aby fungovala. Cenu neřeším.
Něco co si namažu před chozením na nohy a když odlepím boty od noh a stáhnu ponožky, tak potom něco na regeneraci přes večer.
To co píše pavproch o nošení něčeho nalehko, místo pohor, kdy to jde. Tak to taky provozuji a velmi rády, kdykoli to jde a můžu jen vřele doporučit \:D/
Přece jen představa malé tuby něčeho, co můžu mít u sebe kdykoli (třeba i v práci, ono lakýrky 10h. denně na nohách, taky nepřidají svěžímu vánku z mých noh :P ), namažu s tím nohy a ty dostanou co potřebují, pro to aby fungovaly a já si mohl užívat chození, je hooodně lákavá a stojí mi za tu námahu to rozlousknout :((
Naposledy upravil vici dne sob dub 19, 2014 5:50, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » sob dub 19, 2014 5:48

pavproch píše:canesten krém a/nebo framykoin pudr.....

Vypadá dobře na řešení už nastalých problémů. Díky.
A máš něco na prevenci, abych tohle nemusel použít? :((
Co dáváš na nohy (kromě ponožek a bot) před cestou? Já zatím nic a proto to teď řeším :((
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod pavproch » sob dub 19, 2014 7:33

předem nedávám nic ani nijak neošetřuju (kromě mytí) po výkonu

dyž už sa udělá puchýř, tak nestrhávám, přelepím několika vrstvama leukoplasti a počkám, až/jestli sa strhne při výkonu. dyž sa utrhne, tak bez milosti na to navalím septonex, nechám uschnout a bez přelepení.... náplast pak lepím až těsně před dalším zásunem do pohorek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Aggy » sob dub 19, 2014 7:47

vici píše:
pavproch píše:canesten krém a/nebo framykoin pudr.....

Vypadá dobře na řešení už nastalých problémů. Díky.
A máš něco na prevenci, abych tohle nemusel použít? :((

Hygiena, antibakteriální spreje do bot, ponožky s příměsí stříbra, antibakteriální vložky do bot, sprej s rozprašovačem a v něm roztok alkoholu, vystříkat botu a další.. ale hlavně ta hygiena.
Uživatelský avatar
Aggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon zář 3, 2012 20:01
Bydliště: Plzeň 92% / Sušice 6% /Hodslavice 2%

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » pon dub 21, 2014 0:37

vici píše:Čas postoupil a moje tělo mi dalo jasně najevo, že pokud se o něj nebudu starat a vyser... se na něj, tak mi to s radostí vrátí a nebudu moct dělat to, co miluji a to je chození po naši matičce zemi :t:t
Tak musím teď, ač nerad, řešit, co na nohy.

Moment, to znamena, ze uz mas nejake problemy? V tom pripade bys je mel nejdriv vyresit. Mam zato, ze zdrave nohy zadnou prevenci krome standardni hygieny nepotrebuji a staci mirne osetreni po vetsim vykonu. Coz neni denni chozeni v praci nebo po meste, ale celodenni tura v pohorkach uz jo. A na to staci ta kalciova mast, jak jsem psal, pripadne i modra Indulona, protoze jde hlavne o promasteni kuze. Asi by stacil i cisty lanolin, ale pak bys musel mit nohy pul dne ve vzduchu, abys neco nezamastil.

Jestli trpis na plisne, tak obcasne pouziti Canestenu nebo neceho podobneho nestaci, naopak, tim si akorat vyrobis neznicitelnou plisen. Je to beh na dlouhou trat, minimalne mesice a je vhodne zajit k doktorovi. Kdysi (jeste na VS) jsem plisen chytnul v bazenu a trvalo snad rok, nez jsem se ji uplne zbavil, strasne svinstvo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » pon dub 21, 2014 22:25

Vici, zkus pripadne Tee Tree Oil mezi prsty a/nebo na problemove mista, je to mala flasticka, pusobi jak protizanetlive tak i jako prevence proti plisnim, dokonce i vuni Ti prida (alespon na chvili). Muzes jej natrit primo do kuze (ale nevim, jestli je dobre i do porusene az do masa), na puchyre. Muzes taky nakapat par kapek do vody na myti noh. Jinak dobre pusobi i obycenka octova voda, pokud mas nekde dostupny ocet.
Ale jak psal mike, toto jsou veci jako prevence, pripadne jako prvni pomoc, ne jako systemove reseni. Plisne - hlavne pokud pretrvavaji a vraci se - je treba resit na koznem a je to nekdy hodne dlouhodoby proces.
Jeste moc podekuji Tvoje nohy, kdyz i pres den (samozrejme, kdy to jde, tj. je sucho) pri nekterych prestavkach na ture si vyzujes boty, vcetne ponozek, obratis naruby (ponozky, ne boty :-)) a nechas chvily vyschnout, vytres mezi prsty vlhkost a taky nechas vyschnout. Muzes se i probehnout naboso. Idealne to muzes udelat u chladne horske bystriny nebo plesa, kda si trocha nohy namocis a potom vysusis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 22, 2014 10:55

já se snažím používat dobrý ponožky, abych neměla právě ten pocit vlhkých nohou v utěsněných pohorách. Jinak se o nohy teda nijak nestarám, mám s sebou akorát vždycky trochu vazelíny nebo mastnějšího krému, tím trochu namažu nohy a někdy masážní alpu krém na večer. Pokud jdu za den 30 -40 km, snažím se po 15-20ti měnit fusky. Fakt poznám na nohách, že jim to víc vyhovuje.

Puchýře teda většinou protrhnu a zalepím hned, protože se mi dělají v místě, kde mě třeba trochu dře bota a normálně mi to neva ale po 60ti km odírání se to někde projeví, že... ale to se snažím ty špatný místa olepit ještě před vandrem,aby k tomu ani nedošlo.

S plísní teda žádnou zkušenost nemám naštěstí.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » úte dub 22, 2014 18:05

Děkuji za informace.
Ten Tee Tree Oil vypadá hodně dobře. Výměna ponožek super luxus, znám a používám a to nemluvě o chození naboso po vyzutí v trávě nebo potoku :P
Jde vidět, že víme o čem píšeme a řešíme podobně, díky praxi :smt023
Abych uvedl věci na správnou míru. Nemám zdravotní problémy, plísně, puchýře atd. (v minulosti jsem si toho samozřejmě užil více než dost:-). Tělo jen pomaleji regeneruje a je náchylnější na úrazy, únavu a hledám něco na podporu regenerace a prevenci.
Jedná se mi o péči noh před nazutím bot a po vyzutí. Taková ta péče, kterou se postarám o nohy. Protože přiznejme si to, nohám nejlépe svědčí být venku naboso a nebyly svořeny pro pocení v pohorkách.
Na ruce občas použiju krém, na obličej taky a to ani zdaleka nedostanou zabrat jako nohy.
Tak mám myšlenku o nějaké péči o nohy. Něco jako kondicionér na kožené boty, díky kterému kůže slouží dlouhé roky :mrgreen:
Nevím, třeba nějaká indulona s bylinkama, která dá kůži živiny a pomáhá proti otlakům, plísním atd.
Třeba kamarád cyklista používá na zadek krém jako prevence na opruzeniny. Prostě namaže a jede :bike: Zadek v klidu \:D/ a nemusí řešit následky, předchází tomu prevencí a taky tréninkem.
Dělá se vůbec něco na nohy pro turisty na preveci ? :((
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod scinkk » úte dub 22, 2014 19:00

Skurka pouziva tohle, ale to samozrejme u nas nesezenes, ale treba by nekdo sel do hromadny objednavky :) Ale ono asi u nas je taky mraky ruznych kremu, horsi je asi najit ten dobry :)

Minuly rok jsem zkusil koupit Pedicare a tohle, protoze sice chodim v bezeckych keckach, ale plastovy ponozky pak na chodidlech vytvareji slusnou zbran hromadneho niceni, tak jsem to chtel zkusit, zda by to nepomohlo. Jenze zatim jsem to moc nevyzkousel, pac vetsinou zapomenu :) Pouze si pamatuji, ze ten pedicare se lepe vstrebaval. No a vetrat nohy v prubehu cesty vetsinou taky zapominam pokud nenaberu vodu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » úte dub 22, 2014 19:06

@vici: to je nejaka obsese bylinkama? Indulon se dela vic, ale ta klasicka modra je IMO nejlepsi a na to, co pises, by mela stacit. Akorat to chce mazat vecer pred a ne tesne pred turou, jelikoz chvili trva, nez se vsakne. Kalciova mast, jak jsem psal, je jeste lepsi, jelikoz jednak kuzi promasti a jednak obsahuje ucinnou latku, ktera podporuje hojeni. Tezko najdes neco lepsiho a podle mne je to univerzalni a idealni mast na outdoor, pomaha i pri spaleninach od slunicka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » čtv dub 24, 2014 9:03

Bohuzel, modra (i jine) Indulona uz neni, co byvala :( ... Mne se napr. stalo, ze ten lanolin, co v ni je, uz pri prvnim otevreni vytekl - proste se oddelil od mastoveho zakladu a protoze byl tekutejsi, jak ten zaklad, tak cest anejmensiho odporu zafungovala. Zbytek uz nebylo to prave....
Vici: kdyz chces udelat tu prevenci, tak bud dej na mika s kalciovou masti - ta bude vynikajici hlavne pri dlouhych pochodech -, ja jsem se to od nej naucil a velebim ho :prayer:. Kdybys to chtel kombinovat s necim jinym, tak si kup prachobycejnou Mesickovou vazelinu s betakarotenem, prodavaji to napr. za nejakych 44 Kc v sroubovacim plastovem kelimku 100ml nv Hruskach. Pokud chces jeste lepsi neco, tak si kup to same, zahrej na cca 35-40 stupnu (vice moc ne, staci lazen v teple vode), roztop v tom trocha (max stejne mnozstvi) vceliho vosku, pridej neco Tee Trea oleje, oleje z Grepovych seminek (napr. Grep od Nadeje), trocha panenskeho olivoveho oleje (aby po stuhnuti se to dalo dobre roztirat, ale aby to bylo dostatecne tuhe), poradne to smichej nalij do kelimku a nech stuhnout. Pokud je smes prilis mekka, pridej vceliho vosku, kdyz prilis tuha, pridej olivovy olej. Toto je "slaby odvar" te masti Skurka, ale myslim, ze by Ti to mohlo uplne stacit.
Kombinovat muzes - vecer kalciova mast, rano po vstavani mesickova vazelina nebo uvedena smes, ale nech to poradne vstrebat pred obutim bot, idealne napr. natrit si to pred snidani a boty az s plnym brichem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » čtv dub 24, 2014 16:30

Modrou Indulonu pouzivam od doby, kdy jsem se zacal holit tj. asi 30 let. Zmenila se akorat tuba (k lepsimu) a cena (k horsimu). Zrovna nedavno jsem dokupoval zasoby a porad je stejna. K oddeleni slozek muze dojit pri spatnem skladovani, je to emulze. Naprosto spolehlive se to stane v mrazu, staci ji mit den v batohu pri teplotach okolo nuly a uz z ni vyteka voda. Nebylo to nahodou ono? Lanolin pri pokojove teplote netece. Na tohle uplne staci, kdyz maji v obchode nevytopeny sklad, kde v zime mrzne. Jako deBilla u nas na sidlisti, kde se v zime nedaji kupovat brambory, protoze jsou hnusne nasladle. Taky je mozny druhy extrem, kdyby to nechali lezet dlouho na slunicku, ale to se mi jeste nestalo.

Vyteceni vody neni zadna katastrofa, i pote je pouzitelna, akorat se trochu hur roztira a vypada. Nosim Indulonu s sebou v batohu porad, jako protivlci prevence je lepsi, nez kalciova mast. Asi proto, ze kuzi vic promasti, tezko rict. Kalciova mast je zas lepsi, kdyz uz ke skode dojde, takze nosim obe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » pon dub 28, 2014 5:44

Díky za rady.
Zkusím indulonu a i kalciovku.
Recept na domácí mast vypadá taky dobře, a protože mám rád, takové to domácí patlala, patlala, tak to zkusím dát dohromady a otestovat (jen ten vosk, mi tam moc nesedí, na impregnaci dobrý, ale na výživu asi moc ne).
Až bude čas, zajdu za kamarádem cyklistou a poptám se i jej, co používá na své pozadí. Myslím, že jeho zkušenosti budou k nezaplacení. A podělím se o informace.
\:D/
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod apuka » pon dub 28, 2014 8:45

Vici, ohledne vceliho vosku - proc myslis, ze vyzivne "jeleni" loje na pery obsahuji velke mnozstvi vceliho vosku, podobne i nektere kremy na haseni problemu...?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 28, 2014 10:42

asi se taky budu muset zacit o nohy nejak líp starat... skoro 50km v botach o 2 cisla vetsich, ktery me poslednich cca 20km fakt tlacily jazykem dost do nartu a zacala me z toho uplne bolet chodidlo - jako celkove to bylo celkem pohodlny, mam ozkouseny z kratkodobyho chozeni a jednodennich vyletu ale dost cejtim predni cast podelny klenby - jakoby z toho zacatku u ty kosti co z ni vybyha palec... da se s tim neco delat? moje posledni total skoro roztrhany boty si setrim na vicedenni sumavu a akce typu dogtrekking, kde proste potrebuju 100% jistotu v botu ale mam obavy, ze tak 1-2 akce a uz se definitivne rozpadnou.

Da se neco delat pro to, aby me ta leva spodni cast nohy prestala bolet? muze to byt jen tou botou, ktera je proste dlouha a 2dny na vandru ji uplne nesedlo?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod vici » úte dub 29, 2014 8:10

apuka píše:Vici, ohledne vceliho vosku - proc myslis, ze vyzivne "jeleni" loje na pery obsahuji velke mnozstvi vceliho vosku, podobne i nektere kremy na haseni problemu...?


Máš samozřejme pravdu, ale vosk na botech slouží k ucpání pórů a k celkové odolnosti kůže vůči vodě, odpuzuje ji. A já potřěbuji naopak, dostat do kůže co nejvíce látek. Myslím, že vosk se používá jako zahušťovadlo, někde se používá třeba rostliný vosk (vegan blišček na pišček :mrgreen: )
Proto na ošetřování koženého futra v botě se nedoporučuje kondicionér s voskem.

U mnohých krémů na ruce,obličej se místo včelího vosku používá třeba bambucké máslo, což mi dává logiku.

abxch si nakonec nohy mazal kondicionérem na boty :ú
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 29, 2014 8:16

tak treba propolisovy tinktury treba - to by mohlo byt dobry na dodani tech zivin, ne? nebo pridat propolis to tech domacich smesi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » úte dub 29, 2014 16:24

Propolis je celkem ucinne antibiotikum, zadna vyziva. Pridavat ho do masti mi neprijde jako dobry napad, jelikoz by vyhubil bezne bakterie sidlici na kuzi a casem by se tam mohlo nastehovat neco horsiho a velmi odolneho. Navic by se takhle mohla vyrobit alergie a to nejen na propolis, ale taky na pyly. Alergie na propolis se pred vnitrnim pouzitm ma testovat prave na kuzi.

Nic proti propolisu, pouzivam ho od detsvi, jelikoz deda byl vcelar. Nekolikrat mi hodne pomohl. Jen je treba s nim zachazet opatrne, jako s jinymi antibiotiky. Asi by te nenapadlo pridavat si do jidla trochu penicilinu nebo se pravidelne mazat Framykoinem ;-)

Mimochodem, neznam nic lepsiho na afty nebo zanet dasni. Protoze funguje nejen jako antibiotikum, ale taky jako lokalni anestetikum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 30, 2014 7:43

tak dobry vedet, ze je to jako ATB me nenapadlo. Takze treba na zraneni pouzit dobry, jako prevenci ne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Péče o nohy

Příspěvekod mike » stř dub 30, 2014 16:09

Da se pouzit na spatne lecitelna poskozeni kuze (praskliny) nebo vytrvale infekce. Zbavil jsem se takhle vyrazky mezi prsty, ktera se porad vracela i pres ruzne masticky, co mi predepsali na koznim.

Vcely to pouzivaji na utesneni a desinfekci ulu. Deda vykladal, jak jednou nasel pri rozebirani ulu mys. Podle vseho ji vcely ubodaly, kdyz tam pronikla, ale mrtvoly se zbavit nedokazaly a jeji rozklad by ul znicil. Takze ji pokryly propolisem a vysledkem byla mumifikovana mys beze stop rozkladu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Péče o nohy

Příspěvekod fps » stř dub 30, 2014 20:02

Propolis je skvělý na afty
Naposledy upravil fps dne stř dub 30, 2014 20:05, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Další

Zpět na Outdoor a zdraví