Podpora hojení měkkých tkání

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ita » pát dub 18, 2014 19:07

Jo a s tím chlubením... Zrovna mike při každé vhodné příležitosti předhodí, ať se na TV vykašleme, že ON TV TAKY NEMÁ! :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » pát dub 18, 2014 19:14

Urcite uz jsem to psal, ale kazde je typicke zenske prehaneni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49531
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod grco » pát dub 18, 2014 19:20

Nie je telka ako telka
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod pavproch » pát dub 18, 2014 20:21

dobrou, za chvilu si du číst (klensyho, jak jinak) do tý lednice... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28421
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod apuka » pon dub 21, 2014 21:54

tuso píše:Tak toto je doooooost velký blábol.Víš ty o tom, že abych mohl zodpovědně a odborně léčit lidi jsem musel studovat víc jak 25 let a pořád to neskončilo?
25 let jsi nemusel, ale jsi to delal, protoze si CHTEL lecit zodpovedne a odborne. Za coz Ti vsechna cest. Ja nyam hodne lekaru, kteri se na to vybodly a zustavaji prakticky u toho, co se naucili na fakulte + prvni 3-4 roky. Ale u homeopata, ktery opravdu CHCE pracovat odborne a odpovedne je to to same. Bohuzel, u nas je spousta nabidek k "vystudovani" takove a makove homeopatie za 2-3 roky za par vikendovych seminaru a dostanou papir ze jsou studovani homeopate. To je blabol a nebetycna blbost (ktery moc lidi u nas nevi).
tuso píše:A toto další. Pleteš hrušky z jabkama. Poctivého a seriozního homeopata porovnáváš s nezodpovědným doktorem. Proč? Víš ty o tom, že léčit lidi znamená sednout si s nimi a probrat s jejich nemoc, vysvětlit jim podstatu léčby, rizika, komplikace, pravděpodobnost úspěchu nebo neúspěchu? Komunikovat s rodinou a adekvátně je informovat o průběhu léčby? A že to někteří lékaři tak nedělají, neznamená, že jsou všichni naprd. Znám , resp. znal jsem homeopaty, které bych nechal pověsit. Proč, to není předmětem tohoto fóra.
Nepletu - vzdyt je to o tom samem. Poctivy a seriozni doktor uplne stejne jak stejny homeopat pracuje, jak jsi popsala. Za to ja ale nemohu, ze takovych doktoru jsem moc nevidel (a ze jsem se s nima setkal v dost velke mire). Ale stejne tak plati ze takovych poctivych a serioznich homeopatu u nas bys spocitala na prstech jedne ruky. Ja taky znam jak homeopaty tak i doktory, ktere bych nechal povesit. Je to fakt vsechno jen a jen o poctivosti CLOVEKA, jedno, jestli je klasickym doktorem nebo homeopatem (nebo cimkoliv jinym).
Pred dvaceti lety jsem po navratu z Pyreneji nemohl stoupit na nohu, tak jsem se dokulhal (za asi hodinu na petiminutove vzdalenosti) k obvodni lekarce, u ktere jsem byl vevnitr asi pul hodiny. Ona mi koleno prohmatala, hybala, popisovala, co asi tomu je, jak se asi stalo, jak by se to melo lecit, ale ze aby vyloucila nejake komplikace, potrebuje to vysetreni od ortopeda a rentgen. Tak jsem dve a pul hodiny "slapal" do okresni nemocnice (protoze autobus jezdil dvakrat za den), tam jsem u ortopeda cekal dalsi dve a pul hodiny, potom me zavolali dovnitr, kde byly ctyry vysetrovaci pracoviste oddelene polozatahlyma plentama, za pet minut prisel ortoped, zeptal se me co mi je (do papiru se do konce nepodival), ktere koleno me boli, podival se na otok (bez doteku, asi z metru) na 2 vteriny a predepsal mi nejakou masticku (jop a mezitim se bavil (rozumej smal) s ostatnimi nad uz vybavenymi pacientami... Byl jsem hotov za 5,5 minuty, vcetne petiminutoveho cekani. Dodnes mam problem s tim kolenem... V rodine taky v kolenu se vytvorila pri kleknuti na zeme za asi 10 vterin vevnitr krvava boule s krevnym vyronem az na slapej. Chodit dotycny nemohl. Okamzite jsme jeli k obvodakovi, ten nas poslal na urgent do nemocnice. Kdyz jsem tam prisli a odevzdali papiry, vis co rekla sestra na prijmu v Mestske nemocnici v Ostrave? - ze na toto objednavaji na srpen. To bylo zacatkem dubna... Kvuli tomo dotycny nemohl skoro rok poradne slapat a dodnes ma obcas problemy, protoze ji na prijmu doporucila sestra, ze si ma najit ortopeda (papiry samozrejme necetla) ale to patrilo pod cevni chirurgii. A mimochodem, pry dotycnemu hrozila embolie, mela celou nohu od kolena dolu fialovou..... Kdyz TI PRIMARKA!!! hematologie rekne osobe s chronickym velice silnym chudokrvenstvim v akutnim stadiu, ktera uz ledva dychala a nezvladala bezny zivot kvuli unave rekne, ze "kdyz nebudete jist maso, tak sem ani nechodte, ja vas osetrovat nebudu. Co na tom, ze dotycny clovek mel cely zivot obrovske problemy s travenim libovolneho masa a kvuli tomu se do ni dostalo mnohem min zeleza, jako kdyz jedl bezmase jidlo (mimochodem obsahujici nadprumerne mnozstvi zeleza)...
A promin, moje drtive vetsinova zkusenost je takova, jak to popisuji, je to jenom maly vysek z "mne zname reality" s medicinou. Nerikam vsak, ze jsou vsichni lekari naprd, protoze taky znam par mnou velice vazenych lekaru, kterym verim. Ale je jich zoufale malo.
Ale uplne stejne bych mohl popisovat i homeopaty, kteri si nechteli pripustit, ze na neco nemaji a nezvladnou nebo kteri se rozhodli chytit se neceho mala, co "se jim hodilo" do JEJICH obrazu, ktery chteli lecit ONI, bez ohledu na to, ze vsechno ostatni ukazovalo na to, ze je to smer spatny az nebezpecny.
A jeste posledni poznamka - vazim si dobre lecitele, at uz jsou to lekari kterehokoliv oboru, homeopate, akupunkturiste nebo cokoliv jineho. A myslim si, ze idealni by byla spoluprace vsech opravdu dobrych lecitelskych "kapacit" - kazda metoda ma svoje hranice i oblasti, kde funguje najlepe ze vseho znameho, ale zadna z nich neni vsemocna. Ale vsude jenom tehdy, kdyz ji budou delat lide zodpovedni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16691
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod tuso » úte dub 22, 2014 8:57

@apuka: Samozřejmě s tebou souhlasím ohledně toho, že je to všechno o lidech. Poprvé jsi to napsal tak trošku jinak. Jako kdyby každý homeopat studoval 10 let a byl poctivý. Potíž ve spolupráci klasické medicíny s tou alternativní je v chápání toho, co a jak léčit. Klasická medicína je vázaná legislativní doktrínou evidence based medicine- medicína postavená na důkazech. Existují různá odborná doporučení, které ti sice někdy nepomůžou pacienta vyléčit, ale které tě chrání v případě, že se případ dostane k soudu nebo znalecké komisi. Na druhou stranu alternativní medicína je postavená na tzv. empirickém důkazu účinnosti, což je pro klasickou medicínu o ničem. Několikrát ve svém profesním životě jsem zažil situaci, že pacient se léčil u různých bylinkářů a léčitelů a pak následně přišel v zdevastovaném stavu k nám. My jsme nemohli zvrátit stav, tak se on nebo jeho rodina stěžovali na nás. Žaloba na mastičkáře, kterému několik let platili za drahou léčbu bez efektu je ani nenapadla. Samozřejmě vím o problémech ve zdravotnictví. Vím o chování sester, lékařů. A je mi smutno. Bohužel netuším jak to změnit, protože s takovým chováním se setkávám skoro všude kolem sebe, nejenom v nemocnicích. Akorát v nemocnici to lidi berou daleko citlivěji, protože jim jde o zdraví. Osobně si myslím, že nemocná je společnost, ne konkrétní odvětví nebo skupiny lidí.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod grco » úte dub 22, 2014 9:49

tuso píše:Osobně si myslím, že nemocná je společnost, ne konkrétní odvětví nebo skupiny lidí.


Presne =D> Ludia su vadny :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » úte dub 22, 2014 10:17

myslim ze se to neda rict lip.

u tech (placenych) alternativcu se tak nejak nedoberete odpovednosti. a zda se ze lidi ani nechcou. k odpovednosti ale s oblibou tahaji doktory, ktere primo neplati (a o zdravotnim pojisteni se tak nejak neda diskutovat), ale presto maji pocit ze jsou vinni za vsechno.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » úte dub 22, 2014 16:41

Spolecnost byla velmi dlouho nemocna a postupne se z toho vzpamatovava. Nejlip ji to jde tam, kde do toho nikdo moc nezasahuje a naopak. Je to beh na dlouhou trat, zmeny jsou pomale a zadny vyvoj nejde primocare, ale ve vlnach. Nahoru, kus dolu, zase nahoru o kousek vic... Kdyz v tom clovek zije, tak to moc nevnima, ale staci mit trochu pamet a koukat se kolem sebe. Osobne jsem optimista.

Zdravotnictvi je bohuzel nemocne porad. Tak jako jsou v na prvni pohled krasne (ale na druhy zrudne) myslence komunismu zakodovany gulagy a draty na hranicich, tak je v myslence "bezplatneho" zdravotnictvi zakodovano to, co vidime. Neni zadna vazba mezi penezi, ktere clovek odvadi a penezi, ktere dostane lekar nebo zdravotnicke zarizeni. Dusledky jsou naprosto logicke a vyplyvaji z lidske povahy. Je to krasne videt na rozdilu mezi beznym standardem a zarizenim, kde si clovek neco priplaci nebo plati vsechno. A to i presto, ze plati vyberovy efekt a ti, kteri chteji konkurovat "bezplatnemu" zdravotnictvi se musi sakra snazit, aby si lidi byli ochotni priplatit. Zasadni zmena, kterou by to chtelo, je u nas bohuzel nepruchodna, takze to takhle i zustane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49531
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod grco » úte dub 22, 2014 17:34

@mike: ale zlepsuje sa to pomaly, ja uz tolko casu nemam! :)

A s tym platenim uplny suhlas, od mala mam nocne mory zo zubarov, vzdy som navstevu odkladal jak to len slo, ked som ale nedavno usudil, ze je nacase ist uz na prehliadku, tak som siel na platenu kliniku a nocna mora skoncila :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » úte dub 22, 2014 18:52

Tak to aby ses prestehoval nekam, kde uz zlepseni probehlo ;-) Resp. neprobehla 40 leta devastace.

O zubari mi ani nemluv. Zadne fobie jsem nikdy nemel a zuby mam celkem v poradku, takze jsem se ke zmene dlouho nedokopal a pak se mi to vymstilo. Skrz mizerne utesneny korenovy kanalek se mi dostala infekce do kosti a pak jsem lezl bolesti po zdi. To uz mne donutilo a pak jsem si pripadal, jako bych presel ze stredoveku rovnou do 21. stoleti. Kanalek se cistil strojove s umrtvenim a ne rucne bez nej, aby videla kdy trefi nerv (tj. vyskocim z kresla ;-)). Najednou se povedlo spravit stolicku, ze ktere predtim vypadla plomba asi petkrat a za kterou se delaly zanety. Po rentgenu predelal nekolik dalsich plomb a kdyz jsem videl, co bylo pod jednou z nich (ma tam kameru), tak bych v tu chvili byvalou zubarku na miste uskrtil. Blbe utesnena, takze se zub pod ni kazil dal a za nejakou dobu by z toho byl slusny pruser. Ono je dost rozdil, kdyz se plomba dela 5 minut nebo pul hodiny. V cene samozrejme taky, ale kdyz zapocitam cas a problemy s tim spojene, tak byla zubarka pres pojistovnu mnohem drazsi. A to byla prosim na mistni poliklinice nejlepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49531
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod tuso » úte dub 22, 2014 18:57

Jenže já nemluvím jen o placených malých zdravotnických zařízeních. Je část péče, kterou zatím u nás do soukromého sektoru plošně nedáš. Třeba onkochirurgie. Samozřejmě laparoskopické resekce střeva a podobně ano. Ale třeba nádory jícnu, jater nebo slinivky jsou jiný level. A to jak odborně- což nemusí být problém ani pro soukromou sféru, tak finančně- což už problém může být. A tady mi vadí, že fakultky sice zvládají tyto nemoci po odborné stránce, ale na druhou stranu dle vyjádření pacientů, jsou to fabriky na maso. Je to sice tak, ale nemuselo by být. Ale zase jsme u lidí. Nic víc a nic míň.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » úte dub 22, 2014 19:20

Jasne, slo mi ciste o srovnani pristupu k pacientovi v zarizenich, kde si priplacis a v tech, kde ne. Myslim, ze dokud pacient nebude aspon castecne platici klient/zakaznik, tak se pristup ve fabrikach na maso vyrazne zlepsit nemuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49531
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ratel » úte dub 22, 2014 19:38

O penězích to je jenom částečně. Komunikace s pacientem nic nestojí. ale znamená velmi mnoho, to sami víte.

Znám doktory ze státních zařízení, kteří si nehrají na polobohy a klidně řeknou že něco teď hned neví a musí to zjistit.
Znám ale i doktory z privátních zařízení, kteří se chovají přesně opačně.

Bohužel mám dojem že je ve škole neučí nebo neučili komunikaci, psychologii atd. A pokud ano, tak špatně.
Ale věřím že to je i generační problém.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » úte dub 22, 2014 20:50

realne receno, za ubohy penize za ktery to delaji a se sluzbama (nutnost - aby ten prijem nahnali), pohotovost zahlcen dementama (typu jsem si mozna vymknul kotnik ale musim na pohotovost, protoze kdybych prisel rano tak se mi neco stane, anebo v praze jsem se v patek na parbe prastila ale ono me to porad boli tak hura v nedeli vecer na pohotovost + vsudypritomni alkaci furt dokola), no myslim si ze byste se od nich prilis nelisili.

za ferovy dvojnasobny plat bez drceni sluzeb x hodin v kuse a rozumnym pristupem lidi, tj pohotovost tam kde to nesnese odklad a alkace do odmastoven, jo, bysme se divili vsichni jake prijemne mame doktory a personal.

a taky hasice, policajty, a dalo by se pokracovat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod mike » úte dub 22, 2014 21:20

@ratel: nestoji, ale jak vidis, ani to nestaci. Problem je v tom, ze pacient neni v pozici klienta, ale prosebnika. Ktery sice muze platit nehorazne penize, ale nekomu jinemu. Ono by mozna uplne stacilo, kdyby lekare neplatila pojistovna, ale pacienti, kteri by si to potom nechali proplatit. I kdyby byl vysledek financne uplne stejny, tak by se pristup zmenil a to na obou stranach.

Samozrejme by to neresilo uplne vsechno, arogantni pitomce najdes ve vsech oborech. Jenze co udelas, kdyz na takoveho narazis? Vykasles se na nej a pujdes za jinym, prece si nekoho takoveho nebudes platit. Viz treba ma zubarka vyse. Naprosto bezne mela odpoledne hodinu az dve skluz, protoze si naobjednavala pacienty po ctvrthodinach a pak nestihala. Stvalo mne to, ale holt jsem to nejak prekousnul. Kdyby mi tohle udelal zubar, ktereho ted platim, tak poprve a naposled, nasel bych si jineho. On to samozrejme neudela, kdyz ma nahodou dve minuty zpozdeni, tak jde do cekarny a omluvi se, ze to bude jeste chvili trvat. Myslim, ze nikdy to nebylo celkem vic, nez pet minut.

Co jsem tak slysel od lidi, co maji doktora v rodine, tak jim bohuzel na fakulte od zacatku tloucou do hlavy, ze jsou neco vic, nez ostatni lidi. Na to musi byt clovek opravdu silna osobnost, aby se to pozdeji neprojevilo...

Bojim se, ze to neni problem generacni, ale systemovy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49531
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod grco » stř dub 23, 2014 6:14

Jo, to objednavanie je najlepsie, clovek sa objedna na nejaku hodinu, pride tam a aj tak tam sedi hodinu, neviem v akom inom odvetvi by toto "zakaznici" tolerovali...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » stř dub 23, 2014 7:40

ha ha ha.

uz jsi nekdy slysel o software ktery se releasoval v prvnim stanovenem terminu?

existuje kapela ktera zacina koncert zcela presne?

me to cekani taky sere, ale vzhledem k povaze prace ho dokazu pochopit. protoze dat si 50% rezervy jen proto aby to vyslo by bylo ponekud marnotratne, ne?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod grco » stř dub 23, 2014 7:51

@Indy: SW je nieco ine, nesedis v cekarni a necakas kym niekto vyjde a da ti disketu (ak nie si fanusik apple :D)

A kapely... slash v prahe mal zacat o 7 a zacal o 7, predkapela hrala uz od 6 :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » stř dub 23, 2014 8:15

vsichni delaji chyby, tak to Slash jednou nezvladnul, no. nedelal bych z toho pravidlo.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod wawrik » stř dub 23, 2014 8:19

Knopfler, Linkin Park, Kraftwerk... všetci začali načas. Vlastne jedinou výnimkou za posledné desaťročie bol Axel Rose, ktorý je ale naťahovaním príchodu chronicky známy.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod Indy » stř dub 23, 2014 8:22

bigbit uz neni co byl.

este slash mohl mit zimni cas.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod tuso » stř dub 23, 2014 8:28

mike píše:Jasne, slo mi ciste o srovnani pristupu k pacientovi v zarizenich, kde si priplacis a v tech, kde ne. Myslim, ze dokud pacient nebude aspon castecne platici klient/zakaznik, tak se pristup ve fabrikach na maso vyrazne zlepsit nemuze.


S tímhle samozřejmě souhlasím. Bohužel každá vládnoucí garnitura od revoluce vtlouká lidem, že mají nárok na maximální možnou péči za minimální možné finanční přispění. A to je blbost. Další blbost je, že třeba movitější lidi mají relativně málo možností těžit z toho, že platí na zdravotní pojištění víc. Eventuelně si připlatit něco, co by je zvýhodnilo. V soukromí ano, ale ve státním to moc nejde. Jasně zaplatíš si nadstandardní pokoj, ale to je tak všechno. Já osobně si myslím, že člověk , který odvádí měsíčně na zdravotní x tisíc peněz má mít v nemocnici jiný přístup než smažka, za kterou to platí stát, tudíž potažmo my občané. A s lidskými právy ať jde každý do háje.

Jo a nevzpomínám si, že by mě někdo na fakultě učil, že jsem něco víc než ostatní lidi. Občas někdo prohodil něco ve smyslu, že za titul se nemáme stydět a že si máme stát za svým, ale to mi přijde jako normální chování, ne jako povyšování. Problém je v lidech, ne v profesi.

A když už jsme u toho, jak je většina lékařů profesně na hovno- že se nevěnují, neléčí a tak. Je to pravda, akorát bych k tomu řekl jednu věc. Za poslední 4 roky jsem přišel do kontaktu s více řemeslníky. A můžu zodpovědně říct, že "Zlaté české ručičky" zdechly někdy v polovině minulého století. Zůstal jenom "Zlatý český vychcaný člověk". Většinu řemeslníků absolutně nezajímá dlouhodobá kvalita práce, ale jen zaplacená faktura, dle možností co nejdřív předem. Grco si stěžuje, že čeká hodinu u lékaře. Já jsem se domluvil se zedníkem, vzal si volno a on se neukázal 3 dny. Pak jsem si vyslechl, jak měl porouchané auto, ukradli mu vercajk, manželka byla nemocná. Samozřejmě, co by zavolal. On je zedník a já se můžu jít bodnout. Ano, můžu si najít jiného. A ten bude ještě horší, protože ti, co alespoň za něco stojí, jsou vytíženi až na půdu.
PS A mimochodem nadávání na českého člověka není z mé strany šovinizmus ani nacionalizmus. Vzhledem k tomu, že termín " Zlaté slovenské ručičky" nikdy neexistoval, tak nemělo co zdechnout. Jinak je tam situace úplně stejná. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod grco » stř dub 23, 2014 8:42

wawrik píše:Knopfler, Linkin Park, Kraftwerk... všetci začali načas. Vlastne jedinou výnimkou za posledné desaťročie bol Axel Rose, ktorý je ale naťahovaním príchodu chronicky známy.


Kua, Axl :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod apuka » stř dub 23, 2014 8:56

grco píše:
tuso píše:Osobně si myslím, že nemocná je společnost, ne konkrétní odvětví nebo skupiny lidí.


Presne =D> Ludia su vadny :)
Pouzivas nespravnu gramatiku.... Tam ma byt spravne SME!!!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16691
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod apuka » stř dub 23, 2014 9:08

tuso píše:A když už jsme u toho, jak je většina lékařů profesně na hovno- že se nevěnují, neléčí a tak. Je to pravda, akorát bych k tomu řekl jednu věc. Za poslední 4 roky jsem přišel do kontaktu s více řemeslníky. A můžu zodpovědně říct, že "Zlaté české ručičky" zdechly někdy v polovině minulého století. Zůstal jenom "Zlatý český vychcaný člověk". Většinu řemeslníků absolutně nezajímá dlouhodobá kvalita práce, ale jen zaplacená faktura, dle možností co nejdřív předem. Grco si stěžuje, že čeká hodinu u lékaře. Já jsem se domluvil se zedníkem, vzal si volno a on se neukázal 3 dny. Pak jsem si vyslechl, jak měl porouchané auto, ukradli mu vercajk, manželka byla nemocná. Samozřejmě, co by zavolal. On je zedník a já se můžu jít bodnout. Ano, můžu si najít jiného. A ten bude ještě horší, protože ti, co alespoň za něco stojí, jsou vytíženi až na půdu.
Pod kazde slovo tohoto odstavce se podepisuju... A v tom to vsechno je, v kazdem remeslu (i lekari jsou "remeslo")
Mimochodem, vcera jsem mel domluvene, ze prijdou opravit zaskleni lodzie (reklamace). Neprisel nikdo, nezavolal nikdo. Ze jsem mu rikal, ze budu po nocni a kvuli tomu jsem se moc nemohl vyspat, asi nikoho netrapi. Navic pri cekani mi vypadla plomba ze zubu (asi to souvislost nema :lol:), takze jsem dnes zasel k svemu zubari. Je treba se objednat, takova blbost se neresi ihned (i kdyz tam zrovna ve vyhrazenem case zadny jiny "bolestivy" pacient nebyl), tak jsem zjistil, ze jsem i se synem byl tesne pred vyrazenim z kartoteky zubare, manzelka uz byla varazena. Kvuli tomu, ze jsem tam cca 3 roky nebyl. Ze jsem mezitim menil praci, pracuji na smeny a dovim se asi dva-tri tydny dopredu, jake a zubar objednava min. na mesic a pul dopredu; ze jsem ztratil karticku a nemel jsem na nej telefon (kdyz jsem tam naposled byl, tak jeste delal ofiko pod patronaci ordinace sveho otce na jeho karticky a jeho telefon), dokonce jsem poradne ani jeho jmeno nevedel, nikoho nezajimalo... Jo, mohl jsem tam nekdy zajet autem a najit cislo na dverich... Ale i tak - samozrejme, nikomu neda vedet, ze je vyrazeny z kartoteky a nove pacienty nebere (ani prakticky zadny jiny zubar v okoli). Takze fajn pro manzelku, ja se synem jsme se jeste "zachranili.... A tady v Ostrave nevim o placene (vlastne, plati se vsude) a dobre zubarske klinice, jak jich je par v Praze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16691
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ratel » stř dub 23, 2014 10:25

ale pánové, nejsme náhodou tak trochu vinni my sami ?
Nadávat je snadné ale kolikrát jsme udělali něco aby to bylo jinak ? On i ten zedník či zubař narazí. Ale to nás něco stojí - poslat je do :toimonster: , najít nového, soudit se, pomluvit ho, vyhodit ho, trvat na sankcích ve smlouvě jsou- li tam atd atd. Někdy je to bolestivé vác než zub ale je to třeba. Zubařku co zdědila moji kartu a pak si mne spletla s výhercem jackpotu jsem zrušil za 5 minut i s rizikem že nenajdu náhradu hned. Moji kartu od arogantní obvoďačky jsem měl doma rok v knihovničce.
Já třeba mám seznam obchodů kam ze zasady nechodím protože mne tam nasr.... , lžou, mají klamavou reklamu ale právně v pořáku , neuznávají reklamace atd atd. žena moje říká že jsem zásadový de.... ale když jde o vyřizování reklamací, tak tam pošle stejně mne.

Prostě život není jednoduchý ale nechat si s.át na hlavu ? Proč ?
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod ratel » stř dub 23, 2014 10:30

apuka píše: dokonce jsem poradne ani jeho jmeno nevedel, nikoho nezajimalo... Jo, mohl jsem tam nekdy zajet autem a najit cislo na dverich... Ale i tak - samozrejme, nikomu neda vedet, ze je vyrazeny z kartoteky a nove pacienty nebere (ani prakticky zadny jiny zubar v okoli). Takze fajn pro manzelku, ja se synem jsme se jeste "zachranili....


není to náhodou tak že k zubaři se chodí aspoň jedou ročně ? Jen tak na pár slov, preventivně...jak často jezdíš s autem do servisu ? Být tvým zubařem, taky bych tě neměl rád 8) . Ale dal bych ti asi vědět, to zas jo.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod apuka » stř dub 23, 2014 10:50

Ne, chodi se DVAKRAT rocne (dokonce mi vysvetloval nekdy, ze prakticky se prvni navsteva pojistovnou proplaci jen kdyz se udela i druha... :roll: ). I jsem k nemu tak chodival. Jen jak jsem psal, nova prace zrovna, kdyz jsem si mel domlouvat dalsi termin, smeny casto menene a ja jsem vul, ktery se snazi chodit k doktorovi ve svem volnem case (pokud to jde), do toho ztrata karticky a moje blba pamet na jmena a naprosto odlehle misto te ordinace.... No a ja nemam cislo na zadneho lekare v mobilu, na pocitaci, atd. Tech mych par navstev za mnoho let za to nestoji, oni pomalu stejne vymiraji :-(.
Naposledy upravil apuka dne stř dub 23, 2014 10:51, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16691
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Podpora hojení měkkých tkání

Příspěvekod tuso » stř dub 23, 2014 10:51

ratel píše:ale pánové, nejsme náhodou tak trochu vinni my sami ?
Nadávat je snadné ale kolikrát jsme udělali něco aby to bylo jinak ? On i ten zedník či zubař narazí. Ale to nás něco stojí - poslat je do :toimonster: , najít nového, soudit se, pomluvit ho, vyhodit ho, trvat na sankcích ve smlouvě jsou- li tam atd atd.


Já osobně vinen nejsem. S člověkem, co mi zprznil zámkovku jsem se rozešel právní cestou. Momentálně mi DASka vyřešila reklamaci mobilu, kde mě prodejce chtěl osrat. Ale vadí mi, že slušnost a férovost nepotkáš, ale za vším musí být hrozba právníka. Proto si už několik let platím pojišťovnu právní ochrany. Pomalu to tu bude důležitější než úrazová pojistka. Co mám ještě udělat proto, aby byli lidi normální?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6608
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví