Zkušenosti s měkkým kotníkem?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zkušenosti s měkkým kotníkem?

Příspěvekod Schumawak » sob zář 21, 2013 9:22

Ahoj -nikde jsem vyhledávačem nenašel odpovědi na toto téma...
Má tu někdo zkušenosti jak zpevnit (cvičením?) měkký kotník nebo jak jste se tím srovnali nebo srovnáváte? Pravý kotník jsme si vymkl před 5-ti lety a od té doby nedrží pevně nohu, hlavně při nakloněném terénu nebo silnici na pravou stranu.
Už jsem si i na cestu do práce koupil trekové boty od Merrelu - pohodlnost boty OK, jen ten vibram mi moc nesedí.
Možná namítnete, že jsou moc levné nebo nekvalitní, ale byly jediné, co mi seděly na noze a neřezaly do kotníku na pravé noze a to jsme zkoušel i Lowy a ještě dalších pár z těch dražších (už si nepamatuji název) kvalitnějších a tam byl problém s řezáním těsně pod kotníkem. Nevím jestli je kotník v jiném úhlu, výš nebo níž, ale na levé noze jsem ten problém neměl.
Zajímavé je, že při jízdě na kole tento problém nemám, spíš naopak, tam se zdá, že se kotníku spíš uleví.
Taky už se blížím ke čtyřicítce a napadlo mě, jestli bych neměl přidat do jídelníčku nějakou výživu pro klouby.
Taky bych mohl začít jezdit do práce autem nebo autobusem, ale i přes občasnou bolest je lepší být v pohybu, než nechat kotník zatuhnout...
Řešil někdo tenhle problém?
Co boty s dvojím vázáním ? Nárt povoleny a od kotníku aby se dalo stáhnout...jinak te´d, když je pořádně zatáhnu, vyzkoušel jsem si, že utáhnout až přes poslední háček , abych nestahoval nohu už od špičky , tak to není nejhorší, ale mohlo by to být lepší :?
Schumawak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 21, 2013 8:36

Re: Zkušenosti s měkkým kotníkem?

Příspěvekod Sirkka » sob zář 21, 2013 11:28

Ahoj, jenom správná bota Ti nepomůže. Chce to i cvičení. Já používám na cvičení (rady od podiatra) tohohle ježka - př. stojím na něm jednou nohou, když si čistím zuby atd., pak mám tohle, tam se dá stát oběma nohama. Cvičení mám od fyzioterapeutů, v podstatě je to obdoba toho, co je tady na videu (vyjma cvičení s hokejkou, ale i to nevypadá špatně :-). Nejdůležitější je hned ten první cvik. Místo na bosu jsme na cvičení stáli na takovéhle desce. Ono se to nezdá, ale stát na tom ve správné poloze na jedné noze byl na začátku docela problém :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Zkušenosti s měkkým kotníkem?

Příspěvekod DAV » sob zář 21, 2013 13:57

To co popisuje sirkka je dobrý, já se naučil používat normální cvičební pás. Pohodlně si sednu, pás přehodím přes špičku chodidla, uchopím za konce a různě kroužím, narovnám a pokrčuji chodidlo, samozřejmě se tak dá cvičit i kolení vazy. Je to naprosto supr, bo přitom ležím u televize. Můžu si to vzít kam chci a cvičit třeba i ve vlaku.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Zkušenosti s měkkým kotníkem?

Příspěvekod Schumawak » ned zář 22, 2013 6:36

Dík za rady
To video vypadá opravdu dobře. Je lepší ta pěnová podložka nebo ta kulatá masážní ? Pokud jsem pochopil, tak funkci mají stejnou nebo ne?
Schumawak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 21, 2013 8:36

Re: Zkušenosti s měkkým kotníkem?

Příspěvekod Sirkka » ned zář 22, 2013 22:24

Nemají. Ta masážní je masážní (bodliny) a navíc je to plast plný vzduchu. Na jedné noze se na tom stát nedá, spíš je to o udržení balance na obou nohách. Občas na tom i sedím.
Tu pěnovou nemám, znám ji jen od fyzioterapeutů ze cvičení. Tam se dá stát na jedné noze, lépe se drží balanc, hlavně v kotníku. Navíc se na ní dá dělat vícero cvičení.
Kdysi mi podiatr říkal, že ta velká podložka je až pro pokročilé. První krok je ten malý ježek. Tak nevím, možná na tom něco bude. :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Zkušenosti s měkkým kotníkem?

Příspěvekod Indy » ned zář 22, 2013 23:13

je to hustitelny. podle toho jak to nafucis to je bud pro dve nohy, jedna proslapne na zem aby clovek nespadl, kdyz zacina, nebo dofouknes a je to pro jednu nohu zatizenou plnou vahou.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Zkušenosti s měkkým kotníkem?

Příspěvekod ssyissyi » pon zář 23, 2013 10:56

Ano, cvičení je nejlepší. Naopak kloubní výživa je ti (v tomhle konkrétním případě) celkem k ničemu, prože tvůj problém jsou zjevně uvolněné vazy, ne klouby. Mimochodem ta kotníková obuv (stejně jako jiné zpevnění "zvenku") ti sice pomůže držet kotník, ale ty vazy, které potřebují zpevnit, zahálejí, takže to s ní moc nepřeháněj.
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zkušenosti s měkkým kotníkem?

Příspěvekod Bobesh » úte zář 24, 2013 17:49

já využívám toho, že manželka má doma bossu a na to se dobře zpevňuje kotník, ale je to drahý
Uživatelský avatar
Bobesh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: sob zář 24, 2011 12:44
Bydliště: Boskovicko


Zpět na Outdoor a zdraví

cron