Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod TooMooX » ned led 1, 2017 8:53

Pred 5 lety stalo 600km svezeni s Interhospital service Austria 1500 euro. Vse platilo samozrejme jeste OEAV. Musel jsem resit pres kamarady i dovoz auta, ktere tam zustalo. Rozhodne jsem byl rad za tuto moznost svest se sanitou. Ono jen s nohou po operaci v beznem "malem" aute by bylo asi dost narocne a bolestive. Takze skoda ze toto skoncilo.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pavproch » ned led 1, 2017 10:26

autem se dá vézt i poměrně mrtvola... já se ani ne 72 hodin po implantaci nerez kyčle nechal odvézt oftákou (I. gen, liftback) asi 1400 km a ..... přežil sem to.... (ale je pravda, že podruhé už bych asi rači letěl...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » ned led 1, 2017 23:51

@TooMooX: jo, tak nejak jsem to cekal. Jak dlouho jsi vlastne byl v nemocnici? 5 dni asi ne, co?

@pp: a o tom to je... Mozna bys ale neletel, protoze by ti to zakazali. Mne ted volali z AV kdyz uz jsem byl na ceste a varovali mne, at rozhodne nekolik dalsich tydnu nikam neletim. Duvod nevim, nejspis riziko embolie. Taky by te nemusely vzit aerolinky, pry se takovy cestujici musi hlasit 14 dni nebo dokonce mesic dopredu. Posledne jsem sice se sadrou letel, ale to proto, ze jsem si to vytelefonoval s CSA, ktere udelaly vyjimku. Proto, ze jsem byl schopny se do a z letadla o berlich dostat sam bez cizi pomoci. Takze AV mi zajistil prevoz na letiste a z Ruzyne domu a nemusel jsem se trmacet pred pul Evropy sanitkou, coz mi puvodne kvuli te lhute nabizeli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod TooMooX » pon led 2, 2017 1:29

8 dnu Slovinsko Jesenice. Osetreni na normal VZP karticku. 360euro doplatek v nemocnici (ale varili dobre :mrgreen: ) Krome 70euro proplatil OEAV.
Fakturu za zachranu jsem nevidel,ale nejspis zadna nebyla. Zachranari meli jit po zemi a pro me letela jejich Special Police Unit - Mountain Unit (SPU - MU) Zakuklenci s nocnim videnim na prilbach.
Pak uz jen dosla zaplacna faktura za ten prevoz do CR.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon led 2, 2017 1:38

V tom pripade by ti zaplatili prevoz i dneska. Myslel jsem, ze to bylo min. BTW, jak se to vlastne zahojilo? Mas nejake nasledky?

Nic si z toho nedelej, jak jsem fakturu za zachranu taky nevidel. Ani jednu, prvni uz neuvidim urcite a druhou nejspis taky ne, uz je to 3 tydny. V obou pripadech si brali karticku AV a predpokladam, ze si to s nima vyridili sami. V nemocnici jsem taky neplatil nic, vzdycky stacila EU karticka. Oboji Italie.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod TooMooX » pon led 2, 2017 17:06

:P Vidis tak, ze je to od 5 dnu stejny sem prehlidl... Tak alespon ze tak. Ja i kvuli me "englis" chtel co nejdriv do CR. Jinak by si me tam nechali urcite o par dnu vic.
Slovinsti doktori jsou sikovni. Takze zatim nic nepozoruji. Jen strach z vysek je vetsi a tak je lezeni/VHT narocnejsi :D To radeji 6kou UP nez 5kovej traverz. Z toho se klepu jeste tyden :mrgreen:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod sobb » úte led 3, 2017 17:34

zdá se, že ta změna podmínek transportu u AV asi nebude až takovou novinkou a navíc se to tu vědělo:
TooMooX 8.1. 2013 píše:Pokud je doba strávená v nemocnici víc než 5 dnu platí OEAV i transport domu. Zraněnému a jedné osobě blízké

A co se týče náhrady, co ČHS a jejich vyjednané pojištění u UNIQA? V téhle nové verzi vypadá dost slušně. Procházela jsem to zatím jen letmo, ale zrovna u repatriace žádný denní limit pobytu v nemocnici není:
Pojistitel uhradí převoz pojištěného (který není schopen cestovat běžnými dopravními prostředky) ze zahraniční nemocnice do místa trvalého bydliště v ČR za podmínky, že o termínu, způsobu a zajištění rozhoduje pojistitel popř. asistenční služba pojistitele po projednání s ošetřujícím lékařem.
Zase je otázka, co by třeba zrovna na mikovy naraženiny a "neschopnost cestovat běžnými dopravními prostředky" místní doktor řekl, když ho ani nechtěli nechat v nemocnici přes noc ... :((

Chtěla jsem právě zaplatit AV na další rok, ale to od ČHS ještě možná stojí za zvážení a trochu studia :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pavproch » úte led 3, 2017 18:02

ta byl fofr, průkazky OEAV 2017 sou doma... :smt023
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » úte led 3, 2017 18:51

sobb píše:zdá se, že ta změna podmínek transportu u AV asi nebude až takovou novinkou a navíc se to tu vědělo

Jo, rikali, ze to zmenili pred casem, neptal jsem se, kdy presne. Nejspis se zmenou pojistovny. Holt clovek takove veci nezaregistruje, dokud se ho to primo netyka...

sobb píše:Zase je otázka, co by třeba zrovna na mikovy naraženiny a "neschopnost cestovat běžnými dopravními prostředky" místní doktor řekl, když ho ani nechtěli nechat v nemocnici přes noc ... :((

No prave, tohle je seda zona... v AV se ale po telefonu tvarili, ze by to za puvodnich podminek zaridili. Asi to ale nebude obvykly pripad, ono je to opravdu na hranici, jelikoz cesty jsem nakonec schopen byl, jen to bylo dost neprijemne. S nohou v sadre by snad nebylo co resit.

(jen pro ostatni: nakonec se doktori poradili a v nemocnici mne pres noc nechali)

sobb píše:Chtěla jsem právě zaplatit AV na další rok, ale to od ČHS ještě možná stojí za zvážení a trochu studia :)

Urcite bych neresil, jestli AV ano nebo ne, z hlediska zachrany je to jasne. Zas si akorat po vylozeni z vrtulniku vzali karticku, opsali a od te doby jsem o tom neslysel. Coz mi prijde skvele. CHS bych zvazil jako navic, kdyby tohle fungovalo. Mozna by stalo za pokus jim poslat dotaz s touhle konkretni situaci a jak by se zachovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod sobb » úte led 3, 2017 19:26

mám za to, že na Generali se to měnilo až loni, ale možná si to jen blbě pamatuju, každopádně ten postřeh od TooMooX se týče roku 2012 nebo 13

mike píše:Urcite bych neresil, jestli AV ano nebo ne, z hlediska zachrany je to jasne.
Proč jasné? Oboje platit nebudu, i když každé je v něčem lepší a pokud se týče záchrany, tak tu má ČHS (UNIQA) taky :wink: Přičemž UNIQA žádná neznámá pojišťovna není, když u ní ostatně byl donedávna právě AV. Přečti si podmínky, je to na webu ČHS, včetně výjimek, které vyjednali. Si to celé ještě musím přečíst důkladně, ale vypadá to celkem zajímavě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod scinkk » úte led 3, 2017 19:41

Tak az si s tim das tu praci, tak nam hod nejaky vycuc, dik :). Nejlepe strucne vyhody a nevyhody AV vs CHS :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod sobb » úte led 3, 2017 20:17

na odborný výcuc by byl lepší někdo, kdo se v problematice orientuje, já si to pročtu a rozhodnu se, co pro mě bude při mým využití lepší

nějaká porovnání ale na netu jsou:
http://www.alpenverein.cz/detail-clanku ... s-a-oeav// ... toto je ale staré a je nutno si na to napasovat současné pozměněné podmínky obou pojištění
nové je toto, jen pracuje s ČHS Trio, což každého nemusí zajímat, ale víceméně to vystihuje: http://m-lidr.cz/chs-trio-vs-alpenverein/

zrovna sem tedy hodím odkazy z webu ČHS:
Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění
Výjimky
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » úte led 3, 2017 20:32

sobb píše:mám za to, že na Generali se to měnilo až loni, ale možná si to jen blbě pamatuju, každopádně ten postřeh od TooMooX se týče roku 2012 nebo 13

2012 urcite ne, to jsem letel vrtulnikem poprve a prevoz jeste fungoval.

sobb píše:Proč jasné? Oboje platit nebudu, i když každé je v něčem lepší a pokud se týče záchrany, tak tu má ČHS (UNIQA) taky :wink: Přičemž UNIQA žádná neznámá pojišťovna není, když u ní ostatně byl donedávna právě AV.

Protoze to vsichni znaji a nic neresi. Vytahnes karticku a je to v pohode. CHS nikdo znat nebude a mohli by po tobe treba chtit neco platit, co ja vim. Ze je to UNIQUA je nepodstatne, vzdycky zalezi na konkretnich podminkach pojisteni, ty jsou aspon pro zachranu u AV zname, u CHS ne. Proste AV je v Alpach standard, CHS je cosi obskurniho z nejake zaostale zeme ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod sobb » úte led 3, 2017 20:51

tohle bude nejlépe vědět právě TooMooX, který příspěvek psal :)

UNIQA taky všichni znají a i v případě, že pošlou fakturu, tak jim ji přepošleš, v tom problém nevidím. Alespoň ne v EU a mimo je to asi tak prašť jako uhoď.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » úte led 3, 2017 20:56

Ten ani nevi, ze to napsal :D

Tezko rict, mam zkusenost jen s AV a vim, jak si viditelne oddechli, kdyz jsem vytahnul karticku. Poprve bylo doslova slyset ten kamen, co holce spadnul ze srdce, uz vedela, odkud jsem ;-) Jsou na to zvykli, vedi, ze s tim nebudou zadne problemy a zvladnou to sami. O starost min pro ne i pro tebe a ver mi, ze v takove situaci jsi za to jedine rada.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod sobb » úte led 3, 2017 21:31

Jojo, to je sice vidět, ale Ty si svých tisíce příspěvků asi taky nepamatuješ, a tohle bylo pro něj v tu chvíli dost nepodstatné, neboť byl v nemocnici déle :wink:

To samé může být i s jinou kartičkou, všichni AV nemají. Do vrtule už Tě pak stejně vezmou a dál by problém být neměl, přinejhorším přijde faktura, kterou pošleš dál. Ostatně, nikomu ČHS nenutím, zatím o tom mám málo informací, jen, že jsi si stěžoval, že AV se pohoršilo, tak tohle může být alternativa, nebo pro někoho třeba dualita, když chce platit obojí :wink: Mě osobně dost překvapilo, že ČHS vůbec něco takového, zřejmě dost solidního, nabízí :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » úte led 3, 2017 21:49

Karticka se resi az po pristani. V prvnim pripade hned u vrtulniku, v druhem v nemocnici, jelikoz byl heliport hned vedle. Takze jo, urcite te nalozi (i bez karticky), ale resit to budou pak a to jsi zrovna ve stavu, kdy mas uplne jine starosti a jsi rada, ze aspon tohle je bez problemu.

Jinak na to samozrejme kouknu taky a jestli by to fungovalo, tak bych o tom vazne uvazoval. Neni nahodou nejaka sleva na kombinaci?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod grco » stř led 4, 2017 8:48

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod pickard » stř led 4, 2017 9:14

Souhlas s mikem. Z hlediska podmínek to muze byt podobny i lepsi, nakonec se zásah nějak vyřeší, ALE není možno podceňovat praktickou rovinu problemu. AV kartu kazdy zna a vi, co to znamená. To v reálnem provozu vyrazne zjednodušuje život.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2017 10:45

grco píše:http://www.alpenverein.cz/clenske-prispevky/

400kc navyse za +CHS


a (jen) třista za juniora.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » stř led 4, 2017 11:35

Ale neni to jen platba za clenstvi v CHS? Samotne pojisteni se jeste musi platit zvlast, ne? A pokud si dobre spominam (ted jsem se na to nedival), tak je mozne jej mirne poskladat podle svych potreb.

Dalsi otazka u CHS pojisteni je, jestli dostanes karticku jen s logem CHS nebo karticku s logem UNIQUA. Pokud to druhe, tak problem s uznanim v Evrope urcite nebude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod pickard » stř led 4, 2017 11:59

Ja bych se problemu bal i s logem UNIQUA. To, ze je tam logo pojišťovny, kterou znám, mi přece jako provozovateli vrtulníku ci spitalu nijak neřekne, jaký je rozsah te pojistky. Pro me za me muze mit pojištěný zuby na 500 € a hotovo.
Výhoda AV není ve znamem logu pojišťovny, ale v tom, ze provozovatele záchrany vědí, jaký je rozsah toho pojisteni.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2017 12:27

kdo tady psal o pojištění ČHS? ani já ani grco sme to (asi) nebyli.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod grco » stř led 4, 2017 12:44

Aha, ja ze v tom clenstvi je aj to poisteni, tak ako u OEAV, na co inak je nejake CHS za 400 stovky?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » stř led 4, 2017 13:14

pavproch píše:kdo tady psal o pojištění ČHS? ani já ani grco sme to (asi) nebyli.... :wink:
No, mam dojem, ze vsichni - krome Tebe :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Hafi » stř led 4, 2017 14:06

Jeste si to poradne prectu, ale diky Bare za pripominku tehle varianty. Na E30 je to za 590/rok+400 clenstvi, tj. pokud mi vyhovuje omezeni na 30 dni v kuse a Evropu, tak se mi to zda jako rozumny kauf, i s ohledem na vyrazne vyssi vydaje na lecebny vylohy, ktery uziti OeAV dosti omezovali (nutili do pripojisteni a to zas hrozilo neplacenim z duvodu vyjimek), a mimo Evropu se jde kratkodobe pripojistit a furt to vyjde levnejs. Jeste musim dohledat cemu rikaj Evropa a zkontrolovat dalsi vyjimky.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2017 14:33

apuka píše:
pavproch píše:kdo tady psal o pojištění ČHS? ani já ani grco sme to (asi) nebyli.... :wink:
No, mam dojem, ze vsichni - krome Tebe :wink:


Kuju za potvrzení, že se nepletu
Tak mi to laskavě nepodsouvejte, ano?

grco píše:Aha, ja ze v tom clenstvi je aj to poisteni, tak ako u OEAV, na co inak je nejake CHS za 400 stovky?


např. pro lezení po skal(k)ách v CZ, které jsou v CHKO a dle zákona na ně má povolený přístup pouze člen ČHS.... já vím, je to ptákovina, ale.... čtyři stovky za "klid" nejsou moc...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod grco » stř led 4, 2017 14:44

@pp: aha diky, ja po skalkach v cr nelezu, tak som to nikdy nepotreboval a preto neriesil :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pickard » stř led 4, 2017 14:56

pavproch píše:např. pro lezení po skal(k)ách v CZ, které jsou v CHKO a dle zákona na ně má povolený přístup pouze člen ČHS.... já vím, je to ptákovina, ale.... čtyři stovky za "klid" nejsou moc...


Já naopak marně čekám, až se mi někdo pokusí ty problémy dělat, protože pokládám za zábavný právní experiment poslat to k soudu :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re:

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 16:18

pickard píše:Ja bych se problemu bal i s logem UNIQUA. To, ze je tam logo pojišťovny, kterou znám, mi přece jako provozovateli vrtulníku ci spitalu nijak neřekne, jaký je rozsah te pojistky. Pro me za me muze mit pojištěný zuby na 500 € a hotovo.
Výhoda AV není ve znamem logu pojišťovny, ale v tom, ze provozovatele záchrany vědí, jaký je rozsah toho pojisteni.

Presne tak jsem to myslel. Ne ze by z toho byl nejaky neresitelny problem, ale s AV to proste bude jednodussi.

pickard píše:Já naopak marně čekám, až se mi někdo pokusí ty problémy dělat, protože pokládám za zábavný právní experiment poslat to k soudu

:D pravnici maji zvlastni zpusob zabavy, ale fandim ti. Doufam, ze z toho pak udelas reportaz ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví