Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod norman_64 » pát zář 1, 2006 16:16

tesil píše:
norman_64 píše:" Náklady na vrtulník se hradí pouze tehdy, když bylo jejich použití nařízeno řídicím centrem záchrany zřízeným kompetentní správou. " chápete tohle někdo....ja to pojištění chci hl. kvuli vrtulníku...

no, spíš je to tak, že musíš o pomoc požádat na 112 - to je řídicí centrem záchrany a ti ti potom pošlou vrtulník - na to jsi pojištěnej. když si ho zavoláš sám, tak se na to asi pojištění nevztahuje. otázka je, na jaké úrovni je v některých zemích komunikace mezi 112 a ostatníma záchrannejma složkama :((
jo díkes...
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod djx1 » pát zář 1, 2006 17:33

Lumyr píše:jeste doporucuju, pokud jste teda jeste jako ja studentici, u Generalli maji pojisteni lecebnych vyloh se sportovnim pripojistenim (lezeni tam je taky) za 450/kalendářní rok. Krytí myslim 2 mega, doba jednoho výjezdu max 30dni (ale muze jich být za rok neomezeně) :mrgreen:


Ted jsem resil, jak to budu delat pristi rok. S velkou pravdepodobnosti budu ve Skotsku asi rok a planuju i treky, kolo a hlavne lezeni. Pet minut za barakem budu mit steny a v zime mam ve vedlejsim meste umelou stenu. Takze jsem hledal pojisteni za par korun, ktere by zahrnovalo i tyhle sporty...a Generali vysla nejlip. Maj tam kolo, trek a lezeni a vubec sporty, ktere jsou u jinych komercnich pojistoven v rizikovych sportech za priplatek (a ne malej). A na rok pojisteni sport vyjde do 10tis, coz mi prijde hodne dobre. Opravdu doporucuju kouknout.
Jinak Alpenverein je taky dobrej, ale problem je v tom, ze doba jednoho vyjezdu je snad jen 6 tydnu.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Alpenverein

Příspěvekod pavproch » pát dub 4, 2008 19:51

norman_64 píše:Mam dotaz - chci si dát pojištění od Alpenverein.Kde si ho je nejlepší vyřídit...Slyšel jsem že nestojí všude stejně a tak,....díky za info


Neska mi přišla pošta od alpy.cz - v těch brožurkách na léto do Rakous a Itálie sem si fšim, že nabízejí členství v OEAV (tj. i pojistku na horské činnosti) zdarma!

Stačí nakoupit asi ve třech vyjmenovaných šopech (mamutův bejzkemp, sensorův krám v pze a ešče gdesi....) asi za 15-30kCZK a je to....

Pokud se teda někdo zrovna vybavuje matrošem, tak může mít OEAV zadara....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod poldík » ned dub 6, 2008 20:44

Tak mám to teď před sebou a jsou tam:
Sensor - praha, mladá boleslav
Base camp - praha
Humi - praha, brno, české budějovice

:wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Borsa » ned dub 6, 2008 20:56

djx1 píše:
Lumyr píše:jeste doporucuju, pokud jste teda jeste jako ja studentici, u Generalli maji pojisteni lecebnych vyloh se sportovnim pripojistenim (lezeni tam je taky) za 450/kalendářní rok. Krytí myslim 2 mega, doba jednoho výjezdu max 30dni (ale muze jich být za rok neomezeně) :mrgreen:


Ted jsem resil, jak to budu delat pristi rok. S velkou pravdepodobnosti budu ve Skotsku asi rok a planuju i treky, kolo a hlavne lezeni. Pet minut za barakem budu mit steny a v zime mam ve vedlejsim meste umelou stenu. Takze jsem hledal pojisteni za par korun, ktere by zahrnovalo i tyhle sporty...a Generali vysla nejlip. Maj tam kolo, trek a lezeni a vubec sporty, ktere jsou u jinych komercnich pojistoven v rizikovych sportech za priplatek (a ne malej). A na rok pojisteni sport vyjde do 10tis, coz mi prijde hodne dobre. Opravdu doporucuju kouknout.
Jinak Alpenverein je taky dobrej, ale problem je v tom, ze doba jednoho vyjezdu je snad jen 6 tydnu.


Tak na Generali, dámy a pánové, velký pozor! Asi před čtyřmi nebo pěti lety jsem udělal naprosto nečekanou a v ČR divnou věc, a to sice tu, že jsem si přečetl těmi malinkými písmenky vypsané podmínky. A co jsem zjistil? Pojištění se nevztahuje na záchrannou akci, nedej bože aby v tom byl i vrtulník. Nevím jestli to platí stále, ale tenkrát mě to dost zarazilo.

A další věc (to už se týká spíš těch, kteří v horách i lezou). Pokud budete například dvojka, jednomu dejme tomu spadne na hlavu kámen a potřebuje transport vrtulníkem, vy sám nejste pochopitelně schopen pokračovat dál nahoru ani dolů, takže se musíte "svézt" taky, většina českých pojišťoven vám neproplatí ani korunu, protože transport nevyžadoval váš zdravotní stav... Co vím tak ve švýcarsku to začli řešit stylem, že vás prohlídne i jejich lékař a napíše se třeba že jste byli hodně podchlazení, nebo tak něco. Ale spoléhat na to ?
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

AV

Příspěvekod Eric » pon dub 7, 2008 12:48

A ešte čo sa týka podmienok AV (vzhľadom na to, že neviem po nemecky, tak som si čítal preklad a neviem, či dobrý), keď idem na dovolenku, kde budem AJ liezť, ale aj sa opaľovgať, behať po mestách, platí mi poistenie aj na lekárske zásahy mimo hôr? V preklade nebolo špecifikované, že sa to musí stať v horách a že musí zasahovať horská služba. To by znamenalo, že keď mám AV, tak si už nemusím platiť "cestovné poistenie" ak idem na dovolenku do Egypta na pláž?
Eric
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: čtv led 17, 2008 7:15

Příspěvekod Dena » pon dub 7, 2008 12:50

poldík píše:Tak mám to teď před sebou a jsou tam:
Sensor - praha, mladá boleslav
Base camp - praha
Humi - praha, brno, české budějovice

:wink:

Měla jsem to dnes taky před sebou- na WC :mrgreen: . Jsou to docela rance, ale kdo se chystá vybavovati matrošem- budiž :) .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Blaf » pon dub 7, 2008 12:51

u OEAV je jedno kde se ti to stane...jestli na dalnici v aute, pri opalovani,kdyz na tebe spadne UFO, nebo pri lezeni......
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sobb » pon dub 7, 2008 14:03

djx1 píše:...Jinak Alpenverein je taky dobrej, ale problem je v tom, ze doba jednoho vyjezdu je snad jen 6 tydnu.

a tohle je jak?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod mayya » pon dub 7, 2008 14:05

@sobb: Jj, je tam omezení 6 týdnů a 6000m.n.m.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod sobb » pon dub 7, 2008 14:10

mayya: dík za info ... těch 6000 by mě až tak netrápilo, ale 6 týdnů je poněkud málo :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod mayya » pon dub 7, 2008 14:16

Ještě je otázka, jak to kontrolují - jasně, pokud jedeš/letíš někam do dálek, většinou razítko do pasu dostaneš. Ale co teď v rámci Schengenu - pokud by někdo chtěl trávit delší čas po Evropě...? :((
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Rujir » pon dub 7, 2008 14:29

mayya píše:Ještě je otázka, jak to kontrolují - jasně, pokud jedeš/letíš někam do dálek, většinou razítko do pasu dostaneš. Ale co teď v rámci Schengenu - pokud by někdo chtěl trávit delší čas po Evropě...? :((


Tak nic. Musia ti verit. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » pon dub 7, 2008 14:50

Rujir píše:Tak nic. Musia ti verit. :wink:


No, to je otázka. Nevím jak rakouská UNIQA, ale obecně si myslím, že by pojišťovny určitě chtěly řešit takové ty otázky typu kdy jste přicestoval, jakým způsobem, případně si to i ověřili...
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod tuso » pon dub 7, 2008 17:14

Na tohle jsem se vysloveně ptal. Prostě důvěra.

Když to tak vezmeš, tak i ta formulace- pojištění se vztahuje i na úraz úraz cestou na sportovní aktivitu- jedeš autem na služebku, ale do kufru si hodíš stan, spacák a bágl. Havaruješ a jsi krytý, protože můžeš tvrdit, žes jel na hory. Taky je to jenom o důvěře.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sobb » pon dub 7, 2008 19:16

tuso píše:Na tohle jsem se vysloveně ptal. Prostě důvěra.....

To je ale docela překvapivé, jak znám pojišťovny - ve chvíli kdy mají něco platit, tak jsou důvtipnější a čmuchavější než policie ... a zrovna ověřit dobu pobytu by asi nějak dokázali :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Rujir » pon dub 7, 2008 19:47

sobb píše:To je ale docela překvapivé, jak znám pojišťovny - ve chvíli kdy mají něco platit, tak jsou důvtipnější a čmuchavější než policie ... a zrovna ověřit dobu pobytu by asi nějak dokázali :((


To by musela byt sakra palka, aby si to dokazali overit. To by tam totizto museli niekoho poslat a ten by musel stopovat tvoju cestu a pod. Myslim, ze im to za to nestoji. A ak clovek spi pod stanom, tak je to este horsie. Ono to nie je ani dovera ako skor rentabilita.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ježo » pon dub 7, 2008 21:09

Rujir píše:Ono to nie je ani dovera ako skor rentabilita.


Hm, já nevím, ale ono by (zvlášť u vzdálenějších lokalit) stačila jednoduchá otázka - kdy a jak jste se tam a tam dostal. Se střední Evropou asi nebude problém, ale u vzdálenějších lokalit bych to asi neriskoval... (ale já už jsem takový) :)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pon dub 7, 2008 21:29

jezo píše:Hm, já nevím, ale ono by (zvlášť u vzdálenějších lokalit) stačila jednoduchá otázka - kdy a jak jste se tam a tam dostal. Se střední Evropou asi nebude problém, ale u vzdálenějších lokalit bych to asi neriskoval... (ale já už jsem takový) :)


No jo, ale ked sa pozries vyssie, tak zistis, ze sa bavime o schengenskom priestore. A to IMHO nie je vzdialenejsia lokalita. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod brhel » pon dub 7, 2008 21:29

tuso píše:Prostě důvěra.
:(( Tak takovou pojišťovnu bych chtěl vidět. Třeba u pojištění k ISIC mi řekli, že je potřeba něčím prokázat datum vycestování, razítkem v pasu, jízdenkiu na vlak, letenkou...
Jet někam na půlroku a myslet si, že případně pojišťovnu nějak ukecám bych neriskoval.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Hafi » pon dub 7, 2008 22:09

nevim, u AV jsem to neresil,pac 6 tydnu je pro me dost (to uz mam spis hypoteticky problem s tema 6000), ale na ISICa (se s tim brhelem neshodnu) jsem se na to na GTS ptal, jak je to kdyz jedu stopem, razitka nedavaj,... a rekli ze v takovem pripade bych musel podepsat cestny prohlaseni a neresili by to.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » pon dub 7, 2008 22:32

brhel píše::(( Tak takovou pojišťovnu bych chtěl vidět. Třeba u pojištění k ISIC mi řekli, že je potřeba něčím prokázat datum vycestování, razítkem v pasu, jízdenkiu na vlak, letenkou...
Jet někam na půlroku a myslet si, že případně pojišťovnu nějak ukecám bych neriskoval.


OEAV

Jak chceš dokázat pohyb po Schengenu?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » pon dub 7, 2008 22:40

tuso píše:
OEAV

Jak chceš dokázat pohyb po Schengenu?


OEAV neni pojistovna :mrgreen:


jizdenkou?
ale je ravda, ze kdyz jedes autem, tak mas smulu. jde o to ze by teoreticky mozna mohli rict, ze pokud to nedokazes, tak mas smulu. pak by ale stacilo dokazat ne KDY jsi odjel, ale ze mene nez pred 30 dny (u isica je to 30 dni) jsi byl v čr...tj. v praci, skole, atd. a to uz neni tak slozity (byt s blizicim se koncem limitu tech moznosti logicky ubyva. Ale jk uz sem psal, pry staci podepsany cestny prohlaseni
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » úte dub 8, 2008 8:05

Hafi píše:OEAV neni pojistovna :mrgreen:


jizdenkou?
ale je ravda, ze kdyz jedes autem, tak mas smulu. jde o to ze by teoreticky mozna mohli rict, ze pokud to nedokazes, tak mas smulu. pak by ale stacilo dokazat ne KDY jsi odjel, ale ze mene nez pred 30 dny (u isica je to 30 dni) jsi byl v čr...tj. v praci, skole, atd. a to uz neni tak slozity (byt s blizicim se koncem limitu tech moznosti logicky ubyva. Ale jk uz sem psal, pry staci podepsany cestny prohlaseni


To by mě ani nenapadlo. :twisted: Proč za každou cenu hledat chyby. Máš dojem, že nevím, co je OEAV? Asi se bude muset psát celou větou. Měl jsem na mysli pojištění pod OEAV. Nevím jaké má UNIQA podmínky při normálním pojištění, ale pod OEAV jsou to ty co jsem psal.

A na to druhé jsi odpověĎ hned napsal. Můžeš jet autem , stopem. Navíc jako student máš 3měsíce prázdnin. Jak ti dokážou, žes byl zahraničí?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » úte dub 8, 2008 12:39

chjo...nehledam chyby, jen rejpu (proto tam ten smajlik :wink: )

a k tam tomu...no ja nevim zalezi na podminkach pojisteni a pravdepodbne i na tom co si muzou dovolit v ramci zakona. ale stav kdy staci cestny prohlaseni je OK, tak co resime?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » stř dub 9, 2008 8:18

Hafi píše:chjo...nehledam chyby, jen rejpu (proto tam ten smajlik :wink: )

a k tam tomu...no ja nevim zalezi na podminkach pojisteni a pravdepodbne i na tom co si muzou dovolit v ramci zakona. ale stav kdy staci cestny prohlaseni je OK, tak co resime?


Vždyť já to chápu.Asi jsem byl trochu nervozní. Psal jsem to v práci, kdy bylo práce jak na kostele, tak jsem na chvilku "utekl" ná OF.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » stř dub 9, 2008 8:43

Borsa píše:Tak na Generali, dámy a pánové, velký pozor! Asi před čtyřmi nebo pěti lety jsem udělal naprosto nečekanou a v ČR divnou věc, a to sice tu, že jsem si přečetl těmi malinkými písmenky vypsané podmínky. A co jsem zjistil? Pojištění se nevztahuje na záchrannou akci, nedej bože aby v tom byl i vrtulník. Nevím jestli to platí stále, ale tenkrát mě to dost zarazilo.

A další věc (to už se týká spíš těch, kteří v horách i lezou). Pokud budete například dvojka, jednomu dejme tomu spadne na hlavu kámen a potřebuje transport vrtulníkem, vy sám nejste pochopitelně schopen pokračovat dál nahoru ani dolů, takže se musíte "svézt" taky, většina českých pojišťoven vám neproplatí ani korunu, protože transport nevyžadoval váš zdravotní stav... ...
víte někdo něco o tomhle? přijde mi to divný - to by pak ztrácelo smysl :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » sob dub 12, 2008 13:47

nikdo nic? :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » sob dub 12, 2008 15:57

teoretic píše:nikdo nic? :((

t.


Já už jsem dávno zatratil pojišťovny ohledně pojištění "nestandartních" ativit. A pro pojišťovny je nestandartní skoro všechno. Takže OEAV a není co řešit.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Alpenverein

Příspěvekod Vont » úte říj 28, 2008 20:32

rad bych si zridil pojisteni Alpenverein, mam ale nekolik dotazu:

1) u koho zridit pojistku? (vyskytuju se vetsinu casu v Ostrave, trvale bydliste mam ale na jizni Morave cca. 100 km od Brna, napada me proto vyplnit prihlasku na netu u kudrny, odrazuje me ale vstupni poplatek 120,- ale v Ostrave nevim kde jinde zridit tu pojistku :(( )

2) za jak dlouho mi poslou karticku? da se to stihnout do 2 tydnu?

3) pojisteni bude na cely rok 2009? nebo jen na 12 mesicu ode dne zrizeni pojistky??

predem diky za info..
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví