Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod zonn » pon bře 21, 2016 18:06

apuka píše: ale pokud se Ti neco stane mimo rozsah Tveho pojisteni ke karte a pouzijes na to AV, na zaplaceni spoluucasti z pojisteni ke karte muzes zapomenout. Jak na to odkazal mike, z pojisteni jsou vyloucene vsechny udalosti, ktere se stali na pojistenim nepokrytem miste.

tomuhle nějak nerozumím

apuka píše:Mimochodem, a) ne kazdy musi mit pojisteni ke karte, b) dival jsi se vubec na limity plneni a podminky prumerneho pojisteni ke karte?

Limit pojištění k platební kartě mám 2 mil, což mi přijde dostatečné.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 18:09

Zrakvis se v horach, AV ti zaplati zachranu a nemocnici do limitu, ale nad limit ti pojisteni k platebni karte nepomuze, protoze se uraz stal za podminek, ktere jsou z pojisteni vylouceny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 18:14

@Lipon: tak mozna nejsem az takovy cynik... ;-) U vas na Kypru?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod zonn » pon bře 21, 2016 18:32

Takhle tomu rozumím :-) Tak nějak jsem automaticky předpokládal, že dodržím podmínky ve smlouvě. Mám tam vysokohorskou turistiku do 3500 m.n.m, takže pro mně dostatečné.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 18:35

Mas kartu s VHT do 3500? :shock: Co to konkretne je? To by tu par lidi mohlo zajimat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod zonn » pon bře 21, 2016 18:43

zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod scinkk » pon bře 21, 2016 19:03

Kdyz rajfka ma treba cestovni pojisteni ke karte za vic jak tisicovku rocne, to se treba me nevyplati, nez to sjednavat extra pro danou cestu, nemluve o te variante nad 3000 mnm. Leda bych si to aktivoval jen na nektere mesice :)
To FIO pojisteni uz je lepsi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod zonn » pon bře 21, 2016 19:17

U Fio je základní za 300 ročně, platí pro celou rodinu, pokud cestujou se mnou. Strhávají si to měsíčně, mají 3 varianty a lze to třeba na měsíc zvednout na vyšší variantu a pak dát zpět na základní.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 19:21

To Fio vypada dobre pro bezneho turistu. Jestli tam teda neni nejaky skryty hacek. Asi bych se jich ptal, jestli se pod polozku doprava do zdravotnického zařízení vejde zachrana vrtulnikem v horach.

Jinak ale pouze znacene stezky a feraty tam nebudou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » pon bře 21, 2016 19:28

Tak vrtulnik asi ne, na to bude AV.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod scinkk » pon bře 21, 2016 20:22

A jak je to s tim pokud ceska pojistovna ma v ramci lecbnych vyloh zahrnuto i zasah horske sluzby, kor treba u allianz, ktera nema finacni omezeni? To tedy hradi i zasah vrtulnikem ne? Chapu, ze furt je lepsi mit AV nez pojsiteni od ceske pojistovny, ale teroeticky nelze tedy AV nahradit timto, coz by pro nekoho mohlo byt zajimavejsi cenou na dany pocet dnu?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Příspěvekod zonn » pon bře 21, 2016 20:28

Jeste kdyz jsem nemel AV, tak jsem si u VZP pripojistoval zasah horske sluzby a bylo mi receno, ze to plati i na vrtulnik.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Simi » pon bře 21, 2016 20:29

@mike: Ohledne ty nemocnice si nedelam iluze, ze by doktor z pohotovosti nejakou provizi za dohozeni pacienta nedostal. ;) Ale vzhledem k tomu, ze to zatahla pojistovna, mi to neva. :mrgreen:
Kazdopadne na klinice pristup personalu, pece a jejich vysledna prace byla na skvely urovni. Takze rozhodne nelituju, ze jsem byl tam, kdyz uz jsem mel takovou smulu. Klidne tady klinice dr.Aufmessera udelam reklamu. Mimochodem tohle jmeno pro ortopeda je vyborny. Volne prelozeno doktor Podkudlu. :D

A clenem vrtulnikovy sekce nejsem ani diky tomuhle vykonu. Pokud se jim nekdystanu, tak jindy a doufejme bezbolestne. ;)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod scinkk » pon bře 21, 2016 20:33

A ma tu nekdo realne vycisleny zasah vrtulniku v rakousku v eckach? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 20:39

@Simi: :D vedet to, tak asi zdrhnu z luzka ;-)

Ty jo, takova prilezitost a neletet vrtulnikem... proc? Sestup a prevoz musel byt narocny, ne? Bojim se, ze bez bolesti se clenem sekce nestanes. Leda bys hodil boty ze skaly, kdyz se si nechce sestupovat, to uz tady myslim nekde padlo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Simi » pon bře 21, 2016 20:44

scinkk píše:A ma tu nekdo realne vycisleny zasah vrtulniku v rakousku v eckach? :)

Par kamosu, co je nekde vyzvedavali, shodne rikalo, ze ucet byl - prepocteno na koruny - za 60-70k.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod zonn » pon bře 21, 2016 21:03

Pořád nemám jasno v jedný věci: pokud se někde v EU vysekám(jedno jestli v horách nebo cestou) a budu v bezvědomí, dovezou mně do nějaké nemocnice, což neovlivním. V takovém případě předpokládám, že mi platí běžné pojištění EU, tedy od zdravotní pojišťovny. Nemůžu si říct, že chci do státní, tudíž předpokládám, že budu mít akutní péči zdarma, respektive za nějakou spoluúčast. Když půjdu u nás na operaci na soukromou kliniku s kolenem, tak to prostě zaplatím, ale nepovezou mně tam, když se vysekám v autě. Soukromé nemocnice jsou i u nás, ale pojištění tam platí i pro občany EU. V čem se pletu?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod scinkk » pon bře 21, 2016 21:26

Par kamosu, co je nekde vyzvedavali, shodne rikalo, ze ucet byl - prepocteno na koruny - za 60-70k.

Tak to neni tak hrozny, kooperativa tam ma 200 a 400 000 na zasah
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 21:35

Zalezi na letovych hodinach a komplikovanosti zachranne akce. V mizernem pocasi a spatne dostupnem miste bych se bal, ze ty limity nemusi stacit.

Svuj ucet z Italie jsem bohuzel nevidel, vyridili si to s AV sami...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mol » pon bře 21, 2016 23:52

scinkk píše:A jak je to s tim pokud ceska pojistovna ma v ramci lecbnych vyloh zahrnuto i zasah horske sluzby, kor treba u allianz, ktera nema finacni omezeni? To tedy hradi i zasah vrtulnikem ne? Chapu, ze furt je lepsi mit AV nez pojsiteni od ceske pojistovny, ale teroeticky nelze tedy AV nahradit timto, coz by pro nekoho mohlo byt zajimavejsi cenou na dany pocet dnu?


Přesně takhle si to momentálně vykládám, a zatím mi to nikdo nevyvrátil. Oproti AV mají ty "lepší" pojištění (že platí i při rizikovějších činnostech) výhodu ve vyšším plnění léčebných výloh. Do záchranné akce by se měla vejít i ta vrtule,pokud to nebude za špatných podmínek jak tu přede mnou psali.
mol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 20, 2014 18:47

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2016 2:38

Nechci vam do toho kecat, ale ja bych si nic nevykladal. Lepsi je se zeptat primo u zdroje. Protoze kdyz dojde ex-post na vyklad, bude platit ten, co ma pojistovna. Coz bude pro postizeneho obvykle ta horsi moznost.

@mol: myslim, ze tvuj problem nejlip resi pripojisteni od AV, jak padlo vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pickard » úte bře 22, 2016 9:47

zonn píše:V čem se pletu?


V ničem se úplně "nepleteš". Ale je potřeba to domyslet úplně do konce. V EU platí, že občan EU na dovolené v jiném členském státě má právo na zdravotní péči za stejných podmínek jako místní populace. Je potřeba si uvědomit, že ty podmínky se mezi jednotlivými členskými státy velmi liší. U nás jsme zvyklí, že se chodí k doktorovi "zadarmo". To ale nemusí platit a neplatí všude. Systémy veřejného zdravotního pojištění se napříč EU velice liší. Jsou země, kde se i místní platí hodně, kde některé výkony nebo některá léčiva nejsou hrazený a kde prostě i pro místního je jít k doktorovi docela drahý. Jsou země, kde zdaleka není tak hustá síť zařízení zařazených do "systému". Jsou země, kde žádnej "systém" zařízení není a funguje to úplně jinak.
Stejně tak u nás sanitka vozí do smluvních zdravotnických zařízení (to je to, čemu se tu nepřesně říká "státní"), což plyne ze systému, kterej tu máme, ale v jinejch zemích to tak být nemusí a možná tam sanitka úplně běžně vozí i do nesmluvních zařízení, protože tak to prostě chodí.

Takže se "nepleteš", ale může se ti stát, že tě třeba v Itálii odvezou na nesmluvní kliniku a tam ti bude tvoje standardní zdravotní EU pojištění stejně platný jako Taliánovi - nijak. Zalepíte to oba.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » úte bře 22, 2016 10:34

Jo, ohledne zasahu vrtulnikem je treba prostudovat pojistne podminky. Hledat tam zasah HS, zachrana, vyprosteni, atd. Pokud neco takoveho tam je, tak bude hrazen prevoz. Jen bacha na to, ze do toho nemusi byt zahrnuto vyhledavani, pokud se nekdo ztrati a nevi se, kde je a najde se nezraneny (napr. nahlasi znamy nebo z chaty, ze mel prijit a neprisel bez odhlaseni, pricemz se rozhodl bivakovat nekde venku, atd)! To neni zachrana.

Allianz taky ma omezeny limit zachrannych praci - bez limitu je pouze pojisteni lecebnych vyloh.

Se statni/nestatni klinikou - otazka je, co uhradi pojistovna. Kdyz bude 5km od urazu nestatni klinika a tam mohou na stejne urovni osetrit, tak urcite nezaplati prevoz vrtulnikem do 80 km vzdalene statni nemocnice. Stejne tak, tezko muzes chtit od pojistovny, aby TI platil prevoz po zakladnim osetreni z nemocnice, kde jsi lezel napr. po operaci do statni nemocnice na nutnou pooperacni peci, kdyz to same dokazou udelat i na miste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Lipon » úte bře 22, 2016 15:39

Mike - ano, u nás na Kypru, obzvláště v turistických oblastech jako je Agia Napa, okolí Limassolu nebo Pafosu.

Pokud jde o místní doktory, tak obvykle u obvoďáka je 40€ jen otevřeš dveře a pak podle úkonů. Při chřipce se víc neplatí, třeba spec. vyšetření u očního obnáší 200€ plus.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » úte bře 22, 2016 16:27

Pekne... To by mne ten hmyzak, co se mi pred casem rozbil o oko, prisel pekne draho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Lipon » stř bře 23, 2016 23:06

pojistovna by ti to proplatila
ja jsem stravil cely podzim po ocnich, stridave mistni ambulance a specialky kliniky, tak ty ceny znam moc dobre
MOJE pojistovna proplatila vse do poslednich kapek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod lubeek » pon říj 3, 2016 17:11

Obnovim trošku túto tému... Chystáme sa so ženou na Annapurna trek a máme poistenie Alpenverein. Odporúčate radšej niečo iné, alebo stačí...?:-)
Uživatelský avatar
lubeek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 12, 2006 22:42

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » úte říj 4, 2016 7:23

Na zachranu urcite staci. Na pripadne zdravotni potize a pobyt v nemocnici to moc neni, limit plneni je velice nizky. Toto je dobre vedet.
Ale muzete si k tomu dokoupit pripojisteni, coz je potom uz prijatelnejsi. A asi taky levnejsi nez jine komercni pojisteni platici i v tech vyskach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod wawrik » úte říj 4, 2016 7:29

lubeek píše:Obnovim trošku túto tému... Chystáme sa so ženou na Annapurna trek a máme poistenie Alpenverein. Odporúčate radšej niečo iné, alebo stačí...?:-)

Alpenverein stačí. Len treba mať dosť prostriedkov a vysoký limit na karte. Záchranu napríklad vrtuľníkom treba zaplatiť na mieste, poisťovňa ti všetko preplatí až po návrate. Vrtuľník pre inostranca z oblasti Annapúrn do KTM stojí asi 3800 USD, do Pokhary asi polovicu.

Ak to chceš mať bez toho platenia, treba inú poisťovňu. Ale pohodlnejšie to nebude, vybaviť krycí list z poisťovne pre transportnú spoločnosť je z hôr v Nepále na dlhé lakte. Rátaj, že za satelitný telefón tak zaplatíš okolo 50-100 €.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod lubeek » úte říj 4, 2016 9:12

Ok, ďakujem. Odporúčaš ešte priplatiť za pripoistenie v AV, alebo bude stacit ten základ? Viem ze pre niekoho možno blbá otázka, ale nechcem nič podceniť... :-)
Uživatelský avatar
lubeek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 12, 2006 22:42

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví