Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » stř pro 9, 2015 11:39

apuka píše:
pavproch píše:btw, na 2016 už nelze (aspoň teda skrz alpy.cz) kombinovat OEAV a ČHS
FYI
Newsletter Alpenverein Edelweiss CZ, 12/2015 píše:Členské příspěvky ČHS

I nadále pokračuje spolupráce s Českým horolezeckým svazem, a tak si u nás můžete rovnou uhradit i členské příspěvky ČHS.
Stačí jednoduše v on-line přihlášce vyplnit typ členství "Alpenverein + ČHS".
Pokud jste členský příspěvek ČHS na rok 2016 již uhradil/-a, máte nárok na snížený členský příspěvek Alpenvereinu. V přihlášce pak vyplňte typ členství "Alpenverein - jsem členem ČHS".

Prave dnes mi to prislo mailem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pavproch » stř pro 9, 2015 11:40

jo, ale ne pro familie, kde jeden z juniorů má víc než 18 (i dyž je nadáále studentem)....

průlazky OEAV pro celou familii mám už doma... :prayer:

průkazku ČHS prozatím vyřizuju enem prosebe (Ta3), je někde na cestě ke mně....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » stř pro 9, 2015 12:32

Tady pisou, ze i pro familii se studyorem
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pavproch » stř pro 9, 2015 17:03

moje čéhaeska neska dorazila poštou... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod gepard75 » úte pro 22, 2015 10:15

"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod ita » úte úno 2, 2016 22:24

Nevíte, jak je to s členským příspěvkem za partnery? Z přihlášky se mi to jeví že prostě stačí vyplnit přihlášku současně. Je tam potom určitá sleva.
Edit: Jde mi o to, zda musí být členové rodinní příslušníci.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Hafi » úte úno 2, 2016 22:49

při registraci to píše: A+B - Manželé (partneři se stejným trvalým bydlištěm). Tedy asi není nutné, aby byli sezdáni, stačí stejné trvalé bydliště. V principu by asi ani nemělo být nutné, aby byli odlišného pohlaví. Zjevně by ale nemělo jít o jiné rodinné příslušníky (otec+dcera, bratr+sestra). Ale obecně bych se bál v tomto nějak šidit, tj. pojistit se společně se spolubydlícím kamarádem...kdyby k něčemu došlo a pojišťovna se cukala, tak bych to nechtěl řešit, jestli jsme opravdu partneři.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod ita » úte úno 2, 2016 22:56

Hafi píše:kdyby k něčemu došlo a pojišťovna se cukala, tak bych to nechtěl řešit, jestli jsme opravdu partneři.


Jo, to je fakt :-k
Mně se právěže nikde nedařilo najít, zda musí být manželé a v přihlášce mi šlo uvést u každého i jiné bydliště. A na druhou stranu třeba stejné pohlaví :-)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » úte úno 2, 2016 23:00

Jestli to budes delat, tak rozhodne uved jako prvni osobu sebe ;-)

BTW, ctu tam: Manžel/manželka/partner/partnerka (platí pouze v případě stejného trvalého bydliště)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod ita » úte úno 2, 2016 23:02

Ne nebudu, kašlu na to. Hafi má pravdu, že se něco stane a...
Já to tam fakt nikde nevidím, jinak se tak blbě neptám. Dík #-o
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Hafi » stř úno 3, 2016 8:03

Preprodejcu clenstvi je v Cesku vice, ja koukal na oeav.cz, kde pisou to co jsem sem zkopiroval. Mike nasel jinde asi presnejsi formulaci. Ackoli z toho uplne neplyne, ze podminka spolecneho trvaleho bydliste pro manzely neplati, tak ja to chapu tak, ze bud sezdani/registrovani nebo partneri se spolecnym trvalym bydlistem. S tim, ze partnerstvi pri registraci urcite nikdo overovat nebude, v pripade prusvihu uz bych si jisty nebyl.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod klaraS » pát bře 11, 2016 14:28

Prosím nemáte někdo Alpenverein 2016 - koupený v prodejně Alpsportu (Florenc)? Jde o to, aby to byl AV přes http://www.oeav.cz/
Na Alpenverein zakoupený u nich dávají nějaké slevové akce, které by se nám zrovna moc hodily! :mrgreen: Plánujeme nákup batohu... byl by někdo ochotný pomoci?
Díky moc za pochopení i pomoc!!
klaraS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 11, 2016 13:51

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mol » pát bře 18, 2016 22:29

Rychle jsem to tu proletěl a rád bych poprosil ještě o radu,či upřesnění :)
Během letoška se chystám cca 3x do alp na feraty (dolomity,slovinko..) 2x Tatry, 1x rumunsko fagaraš, plus k tomu 20 dní v dubnu na zájezd po Německu a Švýcarsku - nepujdu do hor,maximálně běhat a navstevovat mesta. Než abych si sjednával připojištění na každou cestu zvlášt, vyjde mě alpenverein líp. Už o tom tady někdo psal.
Nevýhoda která se tu zminovala byla nižší plnění při poležení v nemocnici, ale pokud budu v státem placené nemocnici, platí se to z mojeho normálního pojištění=evropska kartička pojištěnce, takže to je bez problému,ne?
Jsou ještě nějaké výrazné nevýhody oproti "klasickému" (rozuměj průměrnému) připojištění na cestu do zahraničí?
Repatriaci hradí,pojištění odpovědnosti taky. Jako bonus vidím záchranné akce a právní ochranu a taky že platí na celý rok.
mol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 20, 2014 18:47

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » sob bře 19, 2016 0:41

Jo, vidis to spravne a vzhledem k tvym planum je AV nutnost. Plus na nej dostanes slevu na chatach.

Jen bacha na to osetreni na evrospkou karticku pojistence. Nezaruci ti, ze nic neplatis, ale ze mas stejne podminky, jako mistni. Takze klidne nejaky poplatek, spoluucast apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » sob bře 19, 2016 9:08

jo, bacha na to, co napsal mike. Problem muze nastat, kdyz Te zachrani a odvezou do nejblizsi nekocnice, ktera nemusi byt statni, navic pokud nebudes schopny komunikace, nemas velkou sanci to ovlyvnit. Castka, co hradj AV, nebude stacit na moc vice nez na vymknuty kotnik. Uz se tady psalo, ze takovy pobyt na JIPce Te potom dobre prehne prez penezenku, pokud to bude na soukrome klinice. Taky dobre vedet, ze na AV masna kazdy pripad osetreni spoluucast, myslim 70 EUR.
Zrovna chozeni po mestech v Nemecku a obzvlaste Svycarsku bych resil dokuopenim obyxejjneho pojisteni lecebnych vyloh bez dalsich zbytecnosti, na ktere AV staci. To vyjde na par korun denne, rozhodne mnohem min nez pripadna spoluucast a nemusis se koukat, kdo je vlastnikem kkiniky nebo muzes zajit skoro ke kteremukoliv doktorovi. V CH by ses taky mohl nachodit, kym statni zarizeni najdes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mol » sob bře 19, 2016 16:19

apuka píše:.. V CH by ses taky mohl nachodit, kym statni zarizeni najdes..


Písmeny CH myslíš Chorvatsko? Pokud ano, tak plně souhlasím, loni mě tam chytl slepák a trable to byly dost velké.Ale to sem nepatří.

Trochu jsem se do toho zahloubal,propočítával,stejně tomu moc nerozumím.
Pochopil jsem, že Alpenverein by mi byl na turistiku po městech k ničemu/ k málu.Ale furt mě vychází levnější alpenverein s dokoupeným základním připojištěním (Od generali 13Kč/den).
Alpenverein plus 50dni základní připojištění vyjde na 1940Kc (1290plus650)
Pokud bych měl na 20 dni v Německu lepší turistické a na 30 dni v horách sportovní připojištění, bylo by to 2554Kc (567plus1989)

Otázka 1: Pokud se v tom někdo trochu orientuje. Postačí tedy Alpenverein v kombinaci se základem? Nechybí tam něco důležitého?

Alpenverein:
Pojištění léčebných výloh platné pro celý svět
Pojištění výdajů na záchranou nebo pátrací akci (vč. vrtulníku)
Pojištění odpovědnosti za škodu na území Evropy
Pojištění na převoz z ciziny do místa trvalého pobytu
Pojištění právní ochrany platné na území Evropy

Generali:
Léčebné výlohy 3 000 000 Kc
Akutní zubní ošetření 10 000 Kc
Opatrovník 50 000 Kc
Profesionální sociální pracovník/psycholog 50 000 Kc


Otázka 2
: Porovnávám ještě pojištění u generali easy 13Kc/den a universal 25Kc/den a universal ma oproti levnejsimu toto. Má cenu jít do toho dražšího? Nekryje většinu z toho i AV? :
Trvalé následky úrazu 500000
Smrt následkem úrazu 500000
Odpovědnost za škodu na zdraví jiné osoby 1000000 (je i u AV)
Odpovědnost na majetku jiné osoby 1000000 (to vidím i u AV, ale nejsem si jisty jestli to u AV neplati jen na horach)
Odpovědnost za škodu za ušlý zisk jiné osoby 50000 (je i u AV)
Osobní věci a zavazadla 50000
Zpoždění, zničení a ztráta při přepravě 5000
mol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 20, 2014 18:47

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod scinkk » sob bře 19, 2016 17:45

Nijak detailne se v tom neorientuju, takze ber dle toho.
Jde predevsim o to, ze to co nabizi AV od zadne ceske pojistovny podle me nedostanes. Tyka se to predevsim te zachrane akce.
A cestovni pojisteni je dulezite predevsim kvuli: Léčebné výlohy 3 000 000 Kc - od AV je totiz limit jen tusim okolo 100 000 Kc.
Nabidka cestovniho pojisteni jakoze sportovni vetsinou znamena, ze z pojistnych podminek nejsou vyrazeny nektere "rizikovejsi aktivity". Treba to muze byt i turistika nad 3000 mnm. Mozna i ty feraty a to je zasadni, pokud to v tom zakladnim pojisteni nebude, tak mas smolika, pokud se ti to stane pri teto cinnosti.
Takze do Nemecka ti staci zakladni, a do hor mozna budes potebovat sportovni, to je potreba posoudit.

Jestli se ti vyplati nejake drazsi cestovni pojisteni je na tobe.
Jak pises neco z toho muze pokryvat AV, ale netusim v jakych castkach, ale zrejme dostatecnych. Nejaka urazovka ci pojisteni zavazadel uz si musis rozhodnout sam, ostatne jako u jakehokoliv jineho pojisteni a z principu fungovani pojisteni je na tobe, co vsechno si pojistis, kolik do toho narves penize, ktere s urcitou pravdepodobnosti prijdou vnivec, ale proste clovek nikdy nevi.

Vyhoda AV jeste je, ze pokud byses tak jako tak nekde ubytovaval, kde je na AV sleva, tak za par noci se ti penize za toto pojisteni vrati.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod scinkk » sob bře 19, 2016 18:12

Mimochodem ja mam treba pojisteni odpovednosti uz leta sjednano u cesky pojistovny celorocne. Chteji za to ani ne ctyri stovky rocne, plati to pro Evropu na castku cca 3 000 000. Pri te cene mi prijde, ze to muze (mel by) mit kazdy :)
AV ma castku mnohem vyssi, ale pojisteni plati jen pro nektere sportovni aktivity ci ucast na AV akcich.
Takze to muzes vzit v potaz u te drazsi varianty cestovniho pojisteni.
Na druhou stranu te asi vyjde stejne, kdyz si tohle pojisteni sjednas na cely rok jako samostatne :)

Pro me ma AV jeste jednu vyhodu. Maji tam pripojisteni trvale invalidity, za petikilo rocne uz tam je dost slusna renta, kdyz jsem se ptal v ceskych pojistovnach, na kolik by u nich vyslo adekvatni pojisteni, nakalkulovaly mi castku dva az tri tisice rocne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » sob bře 19, 2016 22:51

Limit AV na lekarske osetreni je 10000 Euro, 2000 na ambulantni. To uz by mohlo na zakladni veci stacit, na delsi pobyt v nemocnici to neni, tam uz se musi resit preprava do CR (AV hradi) nebo do statni nemocnice, kde bude fungovat zdravotni karta. Urcite se da vymyslet scenar, kdy to nebude fungovat, netusim, jaka je sance, ze clovek po zachrane vrtulnikem skonci na ARU v soukrome nemocnici. Problem s kombinacema je v tom, ze kdyz se neco takoveho v horach stane, tak to bude u vsech cestovnich pojistenich vyloucenou v podminkach a to nejspis i pri sportovnim pripojisteni.

Na normalni pobyt ve mestech by mohlo stacit i pojisteni, co byva k platebnim kartam.

scinkk píše:Pro me ma AV jeste jednu vyhodu. Maji tam pripojisteni trvale invalidity, za petikilo rocne uz tam je dost slusna renta

Ma to ale hacek. Plati to od 50% invalidity, coz se bojim, ze je pomerne hodne velke postizeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mol » ned bře 20, 2016 21:59

To s kombinací AV plus cestovního jsem vymyslel uplně blbě. Jsem si říkal,joo AV zaplatí záchranou akci,dopraví do nemocnice,a tam už to pujde z cestovního :D Což je blbost, protože klasické i lepší cestovní nehradí právě úrazy při "rizikovějších" sportech, je jedno ze záchrana by šla z AV, furt se to stalo při rizikové činnosti.
Pročítal jsem i podmínky u sportovního pojištění u generali a ti v tom mají i turistiku v horách,lezení i ferraty za 67/den (těm kdo hledají pojištění doporučuji všechno pročíst) Tohle je fajn, ale když už se jezdí častěji tak to vyjde trochu dráž.

Mike: O repatriaci vím že hradí, ale o převozu do státního zařízení jsem ještě neslyšel. Že mě stáhnou někde z vršku do soukromé nemocnice, a jelikož vím že mám limit co tam u nich můžu za poležení zaplatit, mužu požadat o převoz do státní nemocnice, je-li to v aktuálním zdravotním stavu možné?

Jednoduše: přikupuje si tu někdo k AV ještě nějaké pojištění do hor nebo vám AV pro klid duše stačí?
mol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob zář 20, 2014 18:47

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 1:37

Pozadovat muzes cokoliv, otazka je, jestli ti vyhovi ;-) Fakt nevim a fakt by mne zajimalo, jaka je v Evrope sance, ze cloveka zachranari dopravi do soukrome nemocnice.

mol píše:Jednoduše: přikupuje si tu někdo k AV ještě nějaké pojištění do hor nebo vám AV pro klid duše stačí?

Ja ne, staci mi AV. AV mam prave proto, abych nemusel procitat padesat stranek vyjimek. Uz jsem ho jednou vyuzil, vrtulnik, urazovka a pak doprava na letiste a z letiste domu. Vsechno naprosto v pohode, nic jsem neplatil, na urazovce si akorat opsali karticku zdravotni pojistovny a uz jsem o nich neslysel (Italie). Preprava funguje, dokonce mi nabizeli prevoz sanitkou az domu, coz jsem s diky odmitnul. Slo o to, ze invalidi (noha v sadre) se leteckym spolecnostem musi hlasit snad 14 dni dopredu a tady to byly dva dny. Domluvil jsem si to ovsem s CSA sam, takze nebyl problem. Zkusenost tedy celkove skvela, akorat telefonovani bylo fakt hodne (po prvnim kontaktu volali sami), s tim je potreba pocitat. A taky neslo o nic vazneho, zadna operace, zadne lezeni v nemocnici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » pon bře 21, 2016 8:17

mol píše:přikupuje si tu někdo k AV ještě nějaké pojištění do hor nebo vám AV pro klid duše stačí?
Ano, ja to tak delam do Alp. A kupuji si sportovni pojisteni.

Ale na Generali se vybodni, maji jedny z nejhorsim pojistnich podminek.
U Allianz mas za nejakych cca 35 Kc pojisteno VHT do 3000 a I. UIAA, ferraty jen A, za cca 58 Kc do 5000 a III. UIAA, ferraty do C a mas neomezene lecebne prilohy + 5 mil. odpovednost.
U Kooperativy dokonce za 18 Kc VHT do 3000, 36 Kc/den i s rizikovymi sporty, podobne podminky jako u Allianzu jen obtiznost pouze do II UIAA. U nich ale jsou nejake limity na lecebne vylohy.
Pres sezonu byvaji i slevy.
A bacha jeste na to, ze v zakladnim pojisteni do 3000m VHT muze byt problem v pripade urazu, kdyz je chodnik zabezpeceny - kramle, lano, retezy, rebrik, atd. Napr. prechod Tri kop.

U uvedenych dvou pojistoven nemas problem se na ne odvolat, s nekteryma teda problemy byvaji (co si pamatuji, hodne se stezovali napr. klienti Triglavu).

Ja se pojistuji podle oblasti, kdyz jdeme jen mirne nad 3000 a na znackovanych cestach, tak jenom normalni a s AV pocitam v pripade problemu mimo podminek. Kdyz to ma byt casto nad 3000 a slozitejsi teren, tak s rizikovymi sporty.
Ono totiz i takova obycejna tezsi chripka, pokazeny zaludek, atd. mohou pekne potrapit a taky provetrat penezenku - a v takovych pripadech clovek shani nejblizsi zachranu a nebude cestovat za nejakou nemocnici... Napr. Ubytujes se v Otztalu, v Obergurglu, to je do nejblisi statni nemocnice v Landeku nebo Innsbrucku docela daleko a predstava hodiny i vice cestovani autem v serpentinach s zaludkem naruby :roll: :vom:. To mi za ty penize stoji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod zonn » pon bře 21, 2016 10:46

Tohle mi přijde jako zbytečné strašení s placením zdravotní péče. Bavíme se o EU. Opravdu už jste někdo platil za akutní zdravotní péči v ČR/Slovensko v soukromé nemocnici? Vyjet někam bez připojištění je blbost, ale úplně stačí Alpenverein, cestovní pojištění k platební kartě na případnou spoluúčast a pojištění odpovědnosti (třeba k pojistce na byt).
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Simi » pon bře 21, 2016 11:16

mol píše:Jednoduše: přikupuje si tu někdo k AV ještě nějaké pojištění do hor nebo vám AV pro klid duše stačí?

Od mojí loňské zkušenosti ano. Měl jsem úraz v Rakousku, operace v soukromé nemocnici a konečný účet byl cca 8000 Eur. Při představě něčeho většího máš dost problém. A že bys v takové chvíli řešil, že chceš do státního zařízení, je dost scifi.
Platím si na horské výlety ještě připojištění od AV, kde to máš zá pár korun navíc za akci a jsi na limitu 500k Eur. Při tom, kolik za mě pojišťovna zaplatila, budu i s tímto doplácením doživotně v plusu... :mrgreen: :ú
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » pon bře 21, 2016 13:41

zonn píše:Tohle mi přijde jako zbytečné strašení s placením zdravotní péče.
Nikdo s nicim nestrasi, jen je dobre vedet, ze venku se plati jinak jako u nas.
"Bavíme se o EU. Opravdu už jste někdo platil za akutní zdravotní péči v ČR/Slovensko v soukromé nemocnici?"
- To te zajimaji platby v EU nebo CR??? Pletes si ruzne veci.

"Vyjet někam bez připojištění je blbost, ale úplně stačí Alpenverein, cestovní pojištění k platební kartě na případnou spoluúčast a pojištění odpovědnosti (třeba k pojistce na byt)."
-Pojisteni zodpovednosti souhlas (pokud napr neshodis par kamenu na par lidi na stezce pod Tebou, kde Te to lehce muze vyjit i na par milionu EUR, tam se s tim neparou), ale pokud se Ti neco stane mimo rozsah Tveho pojisteni ke karte a pouzijes na to AV, na zaplaceni spoluucasti z pojisteni ke karte muzes zapomenout. Jak na to odkazal mike, z pojisteni jsou vyloucene vsechny udalosti, ktere se stali na pojistenim nepokrytem miste.
Mimochodem, a) ne kazdy musi mit pojisteni ke karte, b) dival jsi se vubec na limity plneni a podminky prumerneho pojisteni ke karte?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 15:58

@Simi: tohle je presne pripad, ktery nas zajima. Mohl bys to trochu rozvest? Kde to bylo, proc a jak ses dostal do soukrome nemocnice, jak dlouho jsi tam byl atd.

S tim pripojistenim mas pravdu, to vypada jako optimalni reseni. Neni uplne nejlevnejsi, ale mas to vsechno u jedne pojistovny a nemusis resit zadne nesmysly typu 3000 m apod. Doted jsem o tom nevedel, chapu spravne, ze je to novinka od roku 2015 (to by mne omlouvalo ;-))?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 16:01

apuka píše:Ono totiz i takova obycejna tezsi chripka, pokazeny zaludek, atd. mohou pekne potrapit a taky provetrat penezenku - a v takovych pripadech clovek shani nejblizsi zachranu a nebude cestovat za nejakou nemocnici...

No nevim, zrovna v takovych pripadech nejdu k doktorovi ani u nas... stejne ti nepomuze, maximalne napise neschopenku.

apuka píše:dival jsi se vubec na limity plneni a podminky prumerneho pojisteni ke karte?

Hodne mizerne, ale zrovna na tve pripady vyse by to mohlo byt pouzitelne. Samozrejme je treba se kouknout na konkretni podminky a procist 50 stranek vyjimek :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Simi » pon bře 21, 2016 16:59

mike píše:@Simi: tohle je presne pripad, ktery nas zajima. Mohl bys to trochu rozvest? Kde to bylo, proc a jak ses dostal do soukrome nemocnice, jak dlouho jsi tam byl atd.

Na soukromou kliniku (v Radstadtu) mě poslal doktor z pohotovosti. V principu důvod proč zrovna na tu konkrétní kliniku byl takový, že mě doktor ujišťoval, že široko daleko tam takový úrazy umí nejlíp operovat - a výsledek to pak jen potvrdil. Asi kdybych trval na tom, že chci jedině do státního zařízení, poslal by mě jinam. Nicméně v tu chvíli mi bylo úplně fuk, kam mě pošlou - hlavně aby mi s tím už něco (a pokud možno dobře) udělali. Jedině jsem se zajímal, jestli se vejdu právě do toho limitu pojištění. To mi už předběžně telefonicky ověřili už z pohotovosti. Každopádně pokud by mi bylo něco vážnějšího, tak už tuplem nemám energii řešit, kam mě vlastně vezou a co to bude stát...

Co se týče úrazu, tak to byla ne úplně banální vícenásobná zlomenina ruky v rameni. Jeden den mě přijali, druhý den kuchli (implantát + šrouby), třetí den jsem jel domů. Účet něco přes 7500E za nemocniční péči, necelý 300E na pohotovosti (rentgeny, základní ošetření, oblbováky atd). Veškerý jednání s pojišťovnou naprosto bez problémů (v angličtině, anžto němčinář moc zdatný nejsem). Dokonce průběžně sami z kontaktní linky volali, jestli něco nepotřebujeme? Jestli budu potřebovat na jejich náklady odvézt atd.? Hotově jsem platil jen na pohotovosti. Následně jsem měl spoluúčast 70E, přesně jak je v pojistných podmínkách. V nemocnici si všechno s pojišťovnou vytelefonovali sami.
Naposledy upravil Simi dne pon bře 21, 2016 20:40, celkově upraveno 1
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2016 17:13

Simi píše:Každopádně pokud by mi bylo něco vážnějšího, tak už tuplem nemám energii řešit, kam mě vlastně vezou a co to bude stát...

Jj, v takove situaci dava to pripojisteni opravdu smysl. Asi o tom budu taky uvazovat aspon na rizikovejsi akce. Jak jsi psal predtim, to co mi uz zaplatili, jim stejne nikdy nesplatim :)

Simi píše:V principu důvod proč zrovna na tu konkrétní kliniku byl takový, že mě doktor ujišťoval, že široko daleko tam takový úrazy umí nejlíp operovat

Kdyz budu cynik, tak to mohlo byt i tim, ze dostava od kliniky provizi nebo tam mimo pohotovost pracuje ;-)

Simi píše:Dokonce průběžně sami z kontaktní linky volali, jestli něco nepotřebujeme?

Jj, to same, pristup a snaha pomoct mne mile prekvapil :)

BTW, stal ses clenem vrtulnikoveho klubu? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Lipon » pon bře 21, 2016 17:20

U nás posílají do private hospital pravidelně - sanitkáři dostávají fees od těch špitálů
Kdo o tom ví,musí hodně řvát,aby ho vzali do státní
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví