Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » stř led 5, 2022 10:35

Podle mne chamel10 myslel pod pojmem "preprava" zachranu a pripadny let vrtuli.

Osobne si myslim, ze je nesmysl kombinovat na EU (!) zrovna tyto dve pojisteni. Mike Ti uz popsal rozdil v osetreni - ja bych k tomu dodal jen to, ze u AV muzes mit problem v oblastech, kde je ve Tvem okoli sice nekolik nemocnic a klinik, ale vsechny soukrome. To Te potom odvezou nejspise do nejblizsi vhodne nemocnice, tam Te osetri (pokud na to staci limit, tak OK, jinak je to ruzne podle konkretniho statu), ale obavam se, ze pripadny prevoz do "statni" nemocnice po prvotnim osetreni si budes muset s AV pojistovnou vyjednat sam a je otazne, jak se k tomu postavi, kdyz Ti prevoz osetrujici lekar nedoporuci.
Ale toto je otazka konkretni lokace, kam jdes, to si musis posoudit sam. Taky muzes udelat tak, ze si do takove lokace na dobu, kym tam budes si sjednas normalni kratkodobe cestovni pojisteni. Jen nezapomen, ze budes muset mit takove, kam spadaji Tvoje aktivity, protoze uhrada zavisi na tom, kde a pri cem se TI neco stalo, ne az od okamihu, ze Ti prestane platit AV. Osobne na to doporucuji Direct, ten nema skoro zadne vyrazne vyluky u rizikovych sportu a jeste ma slusnou cenu. Teda stav z lonskeho roku, nevim, jestli se neco ted zmenilo.

CHS v Evrope je taky - podle mne - dostacujici. Zachrana a prevoz tady neni problem. Problemem jsou vyloucene oblasti (v Evrope momentalne prakticky jen cast Ukrajiny) a ze nesmis delat nezakonne veci. To je u AV trochu jinak sformulovane. Proste je treba si precist pojistne podminky, abys nedopadl jako ti dva horolezci v Pakistanu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod chamel19 » sob led 8, 2022 19:29

Ano, "přepravou" jsem myslel záchranu a přepravu do nemocnice z místa nehody.
Jinak s těmi nemocnicemi - nejezdím na jedno konkrétní místo, takže si nenastudovávám kde je jaká státní a nebo soukromá nemocnice/klinika. A komerční pojištění pro každou cestu zvlášť se mi nechce sjednávat, protože za rok strávím v zahraničí cca 30-40 dnů, při "mírně" rizikových aktivitách (lezení, ledovce, lyžování, divoká voda,...). Proto zkoumám jaké celoroční si vyřídit. Poslední roky jsem měl AV, ale až teď jsem se pořádně zamyslel, jestli to stačí :D :D (asi stárnu :D )
chamel19
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 4, 2022 19:33

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » sob led 8, 2022 19:51

Preprava do nemocnice je soucasti zachranne akce. Mne teda dvakrat vylozili z vrtulniku primo do nemocnice ;-)

Co je kde za nemocnici neres, stejne to nemas sanci obvlivnit, zachranari se na to neptaji a proste te vylozi na urazovce, se kterou spolupracuji a kde maji heliport. Pochybuju, ze by to byla soukroma, kde EU pojisteni nebude fungovat, ale i kdyby, tak to pokryje tech 10k Euro a pak uz to holt s AV budes resit sam.

V mem druhem pripade to myslim soukroma nemocnice byla, nejdriv mi prinesli ucet, na to jsem jim dal karticku VZP, nad kterou chvili dumali a pak rekli, ze je to OK. Asi po roce mi od nich prisel dopis, ze potrebuji jakysi formular od me pojistovny, aby to dostali zaplacene. Po mensi mailove vymene a dotazu na VZP se ukazalo, ze jsou akorat zmateni, nic nepotrebuji, jelikoz vsechno potrebne uz meli na te karticce, kterou jsem jim teda poslal znovu s vysvetlenim, ze ji maji pouzit. Coz nakonec udelali a zafungovalo to, vidim tu platbu u VZP. Njn, Taliani, maji bordel, jsou zmateni, ale nakonec to nejak zafunguje :) V prvnim pripade to byla taky Italie a tam to zvladli sami na prvni dobrou, ta myslim soukroma nebyla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » sob led 8, 2022 20:07

Jeste dodam jednu, pro mne zasadni, vyhodu AV proti CHS. AV v Evrope zachranari znaji, das jim karticku a je vyreseno. Uz jsem to psal, nezapomenu, jak se zachranarka po prvnim pristani opatrne vyptavala, jak to mam s pojistenim, to uz vedela, odkud jsem, za letu vypisovala formular. A jak ji velmi viditelne spadnul kamen ze srdce, kdyz jsem ji podal AV karticku :)

Sice by se dalo rict, ze v zasade o nic nejde, pojisteni mas a nejak se to vyresi. Jenze jsi v situaci, kdy mas uplne jine starosti a fakt ti pomuze, ze se timhle zabyvat nemusis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » ned led 9, 2022 0:44

Tohle bude platit jen v Alpách, jinde AV známý asi nebude. Navíc zrovna tento důvod mi přijde celkem okrajový. Respektive slyšel jsi už o případu, který se odehrál v civilizované části Evropy, kdy by záchranáři odmítli přepravit vrtulníkem nebo toto nějak zvlášť řešili v průběhu akce?
Tvá zranění byla celkem banální, tak to s Tebou v průběhu řešili, v případě těžkýho zranění mají úplně jiný starosti i oni.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » ned led 9, 2022 0:57

O odmitnuti zachrany rec neni, taky se to resilo az po pristani. Jasne, ze cloveka s tezkym zranenim resit nebudou, ale pokud komunikuje, tak mi to prislo jako standardni rutina. Se zranenimi je to pohled generala po bitve, v druhem pripade nebylo jasne, jestli neni neco s pateri, takze jsem lezel na nositkach uz ve vrtulniku (ani jsem se nemohl kouknout z okna, coz mne stvalo) a mel zakazano se hybat, dokud mne celeho neprorentgenovali. Celkem asi tak 3 hodiny. Pro zachranare zadny rozdil, oni to nejak resit musi, jelikoz zachraneneho predaji do nemocnice a tim to pro ne konci. A potrebuji neco, na zaklade ceho jim nekdo proplati zachranu. AV karticka funguje jako kouzlo :)

Jak jsem psal, neni to zasadni vec, ale v takove situaci je to docela slusne plus. Subjektivne jsem to tak vnimal v obou pripadech, ber to tedy jako autenticky popis situace, kterou si sama jiste prozit nechces ;-) Ono je totiz fakt rozdil, jestli o tom jen ctes/slysis nebo to opravdu zazijes. V te chvili nevis, jak moc jsi rozbita, jak to bude pokracovat a jak to dopadne. A jsi rada za kazdy snadno vyreseny problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » ned led 9, 2022 1:23

V případě podezření na zranění páteře je tohle normální postup.

AV kartička možná v Tvém vnímání tehdy zafungovala jako kouzlo, ale stejnětak bude fungovat i karta UNIQUA, se kterou má smlouvu ČHS. Prostě jim to odevzdáš a dál nepotřebuješ řešit.

Chápu, že jsi do AV zamilován, jelikož ti ty dva výlety vrtulníkem zaplatili, ale pojištění vyjednané ČHS v tomto asi nebude o nic horší. A o plusech a mínusech obou pojistek už diskuze proběhla jindy. Ideální by byla nějaká kombinace obou :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » ned led 9, 2022 1:36

Jasne, slo mi o to, ze v tu chvili nikdo nevedel, ze nemam zadne zavazne zraneni.

O tom si dovolim pochybovat, CHS nikdo nezna a UNIQA poskytuje pojisteni velmi rozdilna, takze zachranari nebudou vedet, jestli jim to pokryje.

Rozdily v pojisteni neresim, slo mi jen o ten kartickovy efekt. A ano, AV jsem samozrejme vdecny, zvlast kdyz jsem nic nemusel resit ani potom, zachranari si vsechno vyridili sami. O cemz u CHS taky pochybuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » ned led 9, 2022 12:18

mike píše:CHS nikdo nezna a UNIQA poskytuje pojisteni velmi rozdilna, takze zachranari nebudou vedet, jestli jim to pokryje.
Jak už jsme se shodli, tak do špitálu tě stejně dopraví a pak budou řešit pojištění. No, a zjistí, že je to OK. Možná, když budeš schopen komunikovat, tak Tě to bude stát jednu větu navíc, abys je o tom ujistil už předem. Přijde mi, že trochu hledáš problém tam, kde není :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » ned led 9, 2022 19:09

Podobny optimismus projevovali i panove na Rakaposhi, nez doslo na lamani chleba ;-) Misto jedne vety by to taky mohl byt pulhodinovy telefonat s pojistovnou.

Tohle tady nevyresime, chce to prakticky pokus. AV uz jsem odzkousel sam na vlastni kuzi (doslova) a to dokonce dvakrat, aby se vyloucila nahodna chyba, cimz mam splneno ;-) Odzkousel uz nekdo CHS? Jestli ne, kdo se hlasi jako dobrovolnik? :twisted:

BTW, rozdil mezi teorii a praxi viz ma EU karticka od VZP vyse. Taky jsem mel vsechno v poradku, ovsem zmatkujici Taliani to komplikovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » ned led 9, 2022 23:42

Jenže pánové jaksi v podstatě nebyli pojištěni :wink: Proč by byl? A i kdyby, tak to si budou řešit záchranáři.

Mám obavu, že se mnoho ... hmmm, jak to říct :-k ... asi bude lepší, když si každý pro dvojnásobný titul dosadí sám vhodný výraz :wink: , nenajde. Nicméně bych se divila, kdyby žádná zkušenost s pojištěním od ČHS nebyla. Jestli Tě to zajímá, tak zkus spíš Lezce, já tam nechodím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pon led 10, 2022 0:29

Panove pojisteni byli a optimisticky si mysleli, ze je vsechno v pohode. Pristupovali k tomu presne takhle ;-)

Na opakovani netrvam, jedna zkusenost klidne postaci ;-) Pripadne jednotlive zkusenosti od vic lidi. Do te doby je to vsechno teorie. Na Lezce taky nechodim a nikak zvlast mne to nezajima, s pojistenim CHS nechci mit nic spolecneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » pon led 10, 2022 0:38

Vzhledem k tomu, že nesplňovali pojistné podmínky, tak de facto nebyli :wink:

V tom případě si to někde budeš muset najít, tady jsou asi všichni natolik zodpovědní a opatrní, že pojistku nevyužili :wink:
Mně podmínky pojistky u ČHS přijdou pro naše cesty docela dobré, a proto jsme ji využili a nejspíš využijeme znova.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pon led 10, 2022 0:43

Ale mysleli si, ze byli. Stejne jako ty si tady myslis, ze das zachranarum karticku CHS a mas vyreseno ;-)

Co vis, treba se jen stydi pochlubit. Neni kazdy jako ja 8)
Vsak ja ti to nevymlouvam a preju ti, abyste to nikdy nemuseli overit v praxi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » pon led 10, 2022 0:59

Vidím tam jistý rozdíl :wink:

Pravda, exhibicionistů, ale ani sebevrahů tu asi moc není :twisted:

Dík. Snažíme se sice chovat tak, aby k tomu nedošlo, ale nehoda se může stát kdykoliv, vždyť stačí i ten jeden blbej krok.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pon led 10, 2022 1:07

Pro ucely teto diskuse nepodstatny ;-) Podstatna je ta vira, ze vsechno pujde, jak cekas, aniz bys to mela overeno.

Kdyz uz neco zvoram, tak se podelim s ostatnima, at to aspon k necemu je ;-) (ve skutecnosti se mi libi litat vrtulnikem 8-[)

Jo, vsak prave proto se clovek pojistuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod AlexBeck » pon led 10, 2022 2:54

Až při případné pojistné události zjistiš co sis vůbec celou dobu platil a zda to k něčemu bylo.
Ty sladké kecy pojišťovaku a "nesrozumitelně" napsané pojistné podmínky mě spolehlivě odrazují od jakýchkoliv pojištění. V tom je OAEV docela férový. No a pak ještě i povinné ručení, které bude asi státem regulované a by v něm nebyl nějaký pojišťovacky ojeb o neplnění.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » pon led 10, 2022 10:03

mike píše:AV v Evrope zachranari znaji, das jim karticku a je vyreseno....
CHS nikdo nezna a UNIQA poskytuje pojisteni velmi rozdilna, takze zachranari nebudou vedet, jestli jim to pokryje.
To je, s prominutim dost mimo.

Zajdi mimo alpske staty, napriklad do Skandinavie. Mozna bys byl hodne prekvapeny, ze (nekteri? mnozi?) tamejsi zachranari AV pojisteni (nezapomen, mluvime o pojisteni OEAV, ostatne "AV", napr. DAV nebo Slovinci maji jine pojisteni u jine pojistovny a s jinymi podminkami!!!) znat nebudou.

Kdyz jde o to, ktere pojistovny zachranari v Evrope ve vseobecnosti znaji, tak to jsou ty nejvetsi hraci - Allianz, AXA, ERV (u nas Evropska pojistovna), mozna Generali, UNIQUA je znamejsi ve stredoevropskem prostredi. Samozrejme, je tady jeste dobrych par jinych pojistoven, o kterych netusim, jestli v CR funguji, jako AIG, par anglickych a svycarskych. Vlastne AXA uvedena vyse uz taky nefunguje, prebrala je u nas UNIQUA...

Pro zachranare je vzdy "uleva", kdyz uvidi jakoukoliv karticku pro cestovni pojisteni - protoze vsechny prakticky cestovne pojisteni uz ted zahrnuji zachranu a vyhledavani (alespon ja neznam takove - rec je o CR -, ktere ne a to jsem podminky hodne jich presel). Samozrejme, problemem pro ne mohou byt vyluky, ale to je uplne jedno, jake je pojisteni, oni stejne podrobne nevedi. Max., ze kdyz zachranuji nekoho, kdo spadl ze skaly total ozraly nebo nadrogovany, tak je to ve vyjimkach vsech pojistoven - i AV.
Resp. samotnym zachranarum ve vrtulniku (stale jsme v Evrope!) to muze byt uplne jedno, protoze stejne zachranu odmitnout nemohou a uhradu bude resit nekdo na ustredi spolecnosti.

Ty jako pojisteny budes s kartickou spise resit problemy s osetrenim, pokud na miste nevedi o Tve pojistovne nic. A to taky nemusi byt takovy problem, pokud opravdu mas svoji pojistovaci karticku, kde mas uvedene kontaktni udaje pojistovny, kam se obraci osetrujici zarizeni. Potom uz vice nez na samotnem jmenu pojistovny zalezi na to, jak se v konkretni situaci projevi dana pojistovna. Tam uz, bohuzel nemusi pomoci ani osobni zkusenost jineho, protoze je to vzdy na konkretni pripad a konkretni osobu na jedne i druhe strane telefonu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » pon led 10, 2022 11:36

mike píše:Panove pojisteni byli a optimisticky si mysleli, ze je vsechno v pohode.
Miku, stale adokola opakujes to same...

Panove pojisteni byli - pro cely svet, vyjma nektery oblasti. Jejich smula (hloupost, ???) byla, ze se nenamahali zjistit, ze zrovna jedou do jedne takove oblasti... Ehm, jen tak mimochodem, resili jsme to, ta prvni veta v tomto odstavci doslova stejne plati i pro AV pojisteni. I pro prakticky veskere komercne nabizene (tj. ne individualne sjednane) cestovni pojisteni (jen pro Tebe znovu zopakuji,m ze AV pojisteni je taky cestovni pojisteni) na svete.
AlexBeck píše:Ty sladké kecy pojišťovaku a "nesrozumitelně" napsané pojistné podmínky mě spolehlivě odrazují od jakýchkoliv pojištění. V tom je OAEV docela férový.
Jen bacha na to, pokud to soudis pouze podle letacku, ktery k AV davaji. Obcas tam totiz nejake "malickosti" ze skutecnych pojistnich podminek uvedene nejsou. Taky se to uz parkrat na OF probiralo.

Jinak ale mas plnou pravdu v teto vete - a netyka se to zdaleka jen cestovniho pojisteni:
AlexBeck píše:Až při případné pojistné události zjistiš co sis vůbec celou dobu platil a zda to k něčemu bylo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » pon led 10, 2022 14:05

mike píše:Pro ucely teto diskuse nepodstatny ;-)
Naopak, velmi podstatný, myslím, že jsi použil dost špatné přirovnání :wink:

mike píše:(ve skutecnosti se mi libi litat vrtulnikem 8-[)
Jsem zvědavá, jestli si Tě už AV dá na blacklist, pokud se jimi placený vyhlídkový let rozhodneš využít potřetí :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod AlexBeck » pon led 10, 2022 14:39

apuka píše:Obcas tam totiz nejake "malickosti" ze skutecnych pojistnich podminek uvedene nejsou.


Jak to nejsou vyluky z plnění mimo turisticke značky. Připadně v "zakazaných" lokalitach (5 stupeň) ochrany.
A nekaz mi pocit bezpečí, že se budu muset od tam tud doplazit na chodník :mrgreen:
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » pon led 10, 2022 14:53

AlexBeck píše: nekaz mi pocit bezpečí, že se budu muset od tam tud doplazit na chodník
Tak to by Ti moc nepomohlo - nezapomen, ze pri rozhodnuti o plneni neni dulezite, kde zacina plneni pojisteni ale kde doslo k udalosti, ktere k tomu vedlo :wink:.

Ted vazne - na toto uz par lidi doplatilo, mozna prave i s AV, kdy vyuzili zachranu z oblasti, kde nemeli co delat a meli vyluku z normalniho pojisteni a az napr. z nemocnice chteli vyuzit to normalni pojisteni. Kdyz se zjistilo, ze je ale dovezli ze "zakazane zony" a tam si zpusobili sve poraneni, na kltere by museli docela dost doplacet, tak od nich dala pojistovna ruce pryc. Ono to v mnohych oblastech se vysetruje kazdy incident, kde a proc k tomu doslo a kdo je zato zodpovedny (napr. v Rakousku toto dela alpska policie - Alpinpolizei) a pojistovny maji k zjistenim pristup. (NTB, taky kvuli tomu se nekdy nekteri hodne divi, ze kdyz nekde strhnou lavinu nebo na nekoho shodi na ferate/trase skalu a neco se stane, ze se najednou octnou ve vysetreni, vcetne pripadnych trestnych nasledku.)

I kvuli takovym vecem se vyplati si precist oficialni podminky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pon led 10, 2022 18:55

apuka píše:To je, s prominutim dost mimo.

Jj, jako vetsina veci, co pises :twisted:

apuka píše:Samozrejme, problemem pro ne mohou byt vyluky, ale to je uplne jedno, jake je pojisteni, oni stejne podrobne nevedi.

Pointa byla v tom, ze u AV vedi, u CHS nevedi. Dal uz to nehodlam rozebirat, napsal jsem svou zkusenost se zachranou a svuj pohled na ni, kazdy at si to prebere, jak uzna za vhodne.

sobb píše:Jsem zvědavá, jestli si Tě už AV dá na blacklist, pokud se jimi placený vyhlídkový let rozhodneš využít potřetí

To by byla diskriminace vyhlidkovych letcu :twisted: No, vzhledem k tomu, ze mi posledne ve vyhlidce zamezili, protoze jsem musel lezet, tak uz to asi opakovat nebudu. Zato poprve byly vyhledy fakt famozni 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » pon led 10, 2022 23:36

mike píše:napsal jsem svou zkusenost se zachranou a svuj pohled na ni
Jo, jenze svoji "lokalni" zkusenost prenasis na celou Evropu (o ni se tady bavi, ne o jen I, A ani ne jen o Alpach), pricemz, jak jsem psal, v mimoalpskych statech Evropy je situace docela jina (SK z toho vynech, tam uz zachranari AV znaji hlavne kvuli Cechum) a Tvoje zkusenosti vubec nic neznamenaji

Navic opakuji - furt pises o AV, myslis pritom OEAV. Tech AV je vice (min. jeste DAV, AVS, LAV,...) kazda ma svoje samostatne pojisteni s rozdilnymi podminkami (napr. DAV ma vyjimky hodne podobne CHS, vice restriktivni nez OEAV).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » pon led 10, 2022 23:38

mike píše:To by byla diskriminace vyhlidkovych letcu :twisted: No, vzhledem k tomu, ze mi posledne ve vyhlidce zamezili, protoze jsem musel lezet, tak uz to asi opakovat nebudu. Zato poprve byly vyhledy fakt famozni 8)
Počítám, že zrovna o to by šlo :wink: OK, poprvé Tě nechali koukat, podruhé přikurtovali k lehátku, jsem napnuta, co bude potřetí. Přičemž bych teda asi byla radši, kdyby potřetí nebylo. Nechceš si raděj trochu připlatit za nějaký pěkný vyhlídkový let? :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pon led 10, 2022 23:46

Diky, taky bych byl radsi. Protoze prave ten vyvoj a jeho extrapolace se mi moc nelibi ;-) Poprve to bylo nove, v podstate zajimave a svym zpusobem nevyhnutelne. Podruhe jsem byl akorat nastvany sam na sebe, prave proto, ze se tomu dalo snadno vyhnout a byla to cela strasna blbost zpusobena serii spatnych rozhodnuti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » úte led 11, 2022 8:19

sobb píše:poprvé Tě nechali koukat, podruhé přikurtovali k lehátku, jsem napnuta, co bude potřetí
Dalsi uroven je letet na lane v podvesu (idealne pripoutany na lehatku) s objetim zachranare. Coz je docela adrenalinovy sport, hlavne kdyz se zadari a zacne se cele tocit jako spodni vrtule.

Taky se ale obavam, ze by se to mikovi nijak moc nelibilo a moc bch mu to nedoporucoval, at si radeji sezene nejake UL macky (klidne hlinikove, furt je to lepsi nez ty jeho "nesmeky") a cepin.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod AlexBeck » úte led 11, 2022 14:56

V podvěsu se líta už jen pytlu. Mimo samotnou evakuaci.
https://youtu.be/NuBsrET5h00?t=120
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » úte led 11, 2022 16:58

Jo, bezne se (zivi) jen evakuji a prevezou na "vhodne misto" pro pristani vrtulniku. Problemem je, ze to misto muze byt docela daleko. Obcas i ve VT se zachranuje z hl. hrebena a "preklada se" az u domu HZS ve Smokovci.

Ale diky za video - nazorna ukazka roztoceni na lane. I kdyz tady je to jeste docela prijatelne, byva to i znacne horsi. NTB, docela by me zajimalo, jak "pristane" zachranar na nohy, kdyz se mu zadari hoc i jen takovy kolotoc jako na videu. Ja bych asi ani nevedel jestli jsem pristal na nohou nebo na hlave, ne to ze bych ustal "polozeni" na zem a hlavne to pres vysilacku ridil...
Ted mi ale dochazi - mozna prave proto je nekdy delsi presun do pristani, aby zachranar trochu prisel k sobe a prestalo se to tocit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » úte led 18, 2022 18:11

Pro ty, kteří se vloni nerozhoupali ke koupi - akce Sportbonus, tedy 75% sleva pro nové členy, prodloužena do 31.8.2022
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron