Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » úte říj 4, 2016 9:18

Mimochodom, AV taky vystavi kryci list (coz Ti ale v tech horach bude stejne naprd, jak uvedl wawrik).

Co se tyce pripojisteni, tak to zavisi na Tebe - pokud veris, ze se Ti nic nestane a nebudes ani nemocny (a mas vysoky limit na karte), tak si jej nezarid. To pripojisteni je dulezite nejvic jako pojisteni lecebnych vyloh, ne zachrany. Neznam mistni pomery a ceny zdravotnictvi, takze s tim Ti nepomuzu, mozna wawrik ma nejake informace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod wawrik » úte říj 4, 2016 9:19

lubeek píše:Ok, ďakujem. Odporúčaš ešte priplatiť za pripoistenie v AV, alebo bude stacit ten základ? Viem ze pre niekoho možno blbá otázka, ale nechcem nič podceniť... :-)
To neviem. Ja som celkom spokojný so základom, stačilo mi to aj pri omrzlinách s vyhliadkovým letom :D

AV krycí list nevystavil, ale vtedy bola pre Alpenverein iná zmluvná poisťovňa, Uniqa. Teraz je tuším Generali. Alebo naopak, proste sa to na ďalší rok zmenilo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Simi » úte říj 4, 2016 9:42

Už jsem to tu psal, ale limit na ošetření je silně nedostatečnej. Nechybělo moc, abych ho přešvihnul. A to moje zranění bylo sice blbý, ale přesto ne kdovíjak kritický.
Osobně mám od té doby otázku připojištění dost jasně zodpovězenou - nemá smysl šetřit pár stovek a zbytečně si tak koledovat o další problém, když už se něco podělá...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod pickard » úte říj 4, 2016 11:11

Souhlas s limitem na ošetřeni, pomerne nizkej. V EU to staci, ale mimo nemusí.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod lubeek » úte říj 4, 2016 20:43

Ok, takže radšej pripoistit 'cestu do zahraničia ' v AV, ako pozerám je tam už limit 500 000, to by malo stačiť...:-)
Uživatelský avatar
lubeek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 12, 2006 22:42

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » stř říj 5, 2016 8:02

Myslim, ze pri cene pripojisteni Expedice (AV Premium) neni co vahat. Jen musis pocitat, ze pripadna komunikace bude probihat v nemcine nebo v anglictine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod anyberry » pon lis 21, 2016 14:15

Ahoj,

chtěl bych přihodit svoji aktuální zkušenost se záchranou ve Vysokých Taurách. Zdá se, že je toto snad správné místo.

Před měsícem jsem volal vrtulník na záchranu kamaráda, který spadl ze skály. Na začátku si pro mě přiletěli k chatě, naložili mě, abych jim ukázal, kde se to zhruba stalo. Všechno proběhlo profesionálně.

Oba jsme měli Alpenverein. A teď mi došel dopis od rakouského červeného kříže, že ať jim zaplatím za cestu vrtulníkem. Poslali složenku (5327 EUR), že ať pak potvrzení o platbě pošlu své pojišťovně, aby mi to proplatili. Přiložili protokol, ve kterém jsem jako pacient já a v anamnéze je napsané, že jsme zachraňovali mého kamaráda.

Hned po návratu z Rakouska mi někdo říkal, ať se na to připravím, že to budou chtít zaplatit. Ale osobně mi to přijde dost absurdní, proč se to neřeší z pojištění zachraňovaného. To bych se jim přítě na to mohl vykašlat a říct jim, že se potkáme dole, že jdu po svých, ať si jedou hledat sami, čau.

Máte někdo podobnou zkušenost? Co si o tom myslíte?

A druhá věc je, že když už platit, tak bych doufal, že si to vyřeší s pojišťovnou v rámci AV přímo. To jim zítra budu ohledně toho volat.
anyberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 7, 2016 10:54


Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon lis 21, 2016 21:53

@anyberry: :(( neni to jen nejake zmateni? Napis pak, jak to dopadlo.

Proc jsi jim vlastne daval svou karticku a ne rovnou kamaradovu? Meli ji vubec?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod anyberry » úte lis 22, 2016 9:20

mike píše:@anyberry: :(( neni to jen nejake zmateni? Napis pak, jak to dopadlo.

Určitě pak napíšu, jak to dopadlo.

Proc jsi jim vlastne daval svou karticku a ne rovnou kamaradovu? Meli ji vubec?

Nedával jsem jim kartičku ani já, ani kamarád. Řekl jsem hned zkraje, že máme oba AV. Ale o to teď nejspíš nejde - oni po mně chcou zaplatit za vyhlídkový let bez ohledu na to, jestli jsem pojištěný nebo ne.
anyberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 7, 2016 10:54

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod anyberry » čtv pro 1, 2016 12:32

wawrik píše:... a ešte ťa tu bude stáť 70 € spoluúčasti, všakáno.

Spoluúčast se asi nebude konat, ta je na ambulantní ošetření, ne na záchrannou akci.

Jinak, prve to vypadalo jako že: "Svezl ses vrtulníkem, tak plať!"
Ale psal jsem jim na ten rakouský červený kříž a paní mi odepsala, že tu fakturu klidně můžou rozdělit nebo napsat celou na mého kamaráda, ale je to jedno! (vykřičník není můj) Berou to tak, že jsme oba měli Alpenverein, tak je jedno, na koho se to vyúčtuje. To mě trochu překvapilo - čekal jsem, že Rakušáci budou chtít mít všechno tip ťop :)

Takže jsem vyplnil formulář, co jsem stáhl zde:
http://edelweiss.cz/cz/pojisteni/reseni ... losti.html
A poslal všechny dokumenty a informace (včetně faktury) emailem na KNOX a ti už si to snad pořeší. Jen mi napsali, že jim ještě musím originál faktury poslat obyčejnou poštou. Takže peníze snad půjdou úplně mimo mě.
anyberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 7, 2016 10:54

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » čtv pro 1, 2016 18:36

Takhle uz to dava smysl :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2016 20:14

AV nedavno potichu zmenil podminky ohledne prepravy/repatriace ze zahranici:

Předpokladem pro repatriaci je vedle schopnosti přepravy pojištěnce skutečnost,
a) že je zdravotní stav přepravované osoby takový, že je ohrožen její život nebo
b) že není, na základě lékařského zabezpečení v daném místě, zajištěno ošetření odpovídající standardu v místě stálého bydliště nebo
c) že je možné předpokládat více než pětidenní stacionární pobyt v nemocnici

Jeste pred par lety to nebylo, sam jsem to vyuzil, kdyz mi zajistili dopravu se zlomenou nohou na letiste a z letiste az domu. Velmi jsem to tenkrat ocenil i kdyz bych to mozna zvladnul i sam, ale bylo by to peklo. Tak jsem si to peklo uzil ted, velmi se omlouvali, ale kdyz jsem byl v nemocnici jen pres noc, tak to nejde. Nedavnou zmenu potvrdili, zrejme kdyz menili pojistovnu.

Docela pruser, kdo z vas si te zmeny vsimnul? Ja teda ne, podminky kazdy rok nestuduju. Bylo to docela neprijemne prekvapeni, celkem jsem s tim pocital.

AV se tim v podstate redukuje jen na zachranu v horach a bez pripojisteni to moc nepujde. Pet dni v nemocnici je hodne, to uz na tom musi byt clovek dost spatne. Bezne urazy se do toho nevejdou a zkuste si cestovat treba s obema nohama v sadre :?

Nejaky napad, jakym pripojistenim tuhle situaci resit? Cloveka vyexpeduji z nemocnice a potrebuje se dostat domu. Sice je relativne v poradku, ale neni moc ve stavu cestovat verejnou dopravou ani ridit auto. Verim/doufam, ze takovych bude hodne, jen jsem doted nic takoveho nehledal, protoze to prece zajisti AV :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Sikula » stř pro 14, 2016 0:51

zas tolik asociálů, co by někam lezlo samotných nebude :)
Většinou do hor jezdíme min dva, spíš čtyři autem, takže tři můžou v klidu :drinkers:

každopádně dík za upozornění
Sikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 14, 2013 12:47

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2016 1:02

Vsichni jsou ridici? Pokazde se jezdi autem? Taky mi neprijde moc nepredstavitelna situace, kdy se zrakvi dva na lane. Pri padu na snehovem svahu klidne i vic, cim vic lidi, tim hur se to zastavuje.

Pro mne to byla dulezita cast AV pojisteni, ktera zmizela :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod grco » stř pro 14, 2016 9:12

@mike si zas bol v nemocnici? co v tych alpach delas?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod booze » stř pro 14, 2016 12:36

Spis co ho pritahuje na tech IT nemocnicich. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » stř pro 14, 2016 14:44

@grco: jezdim po snehu, litam vrtulnikem, proste normalni veci :P

@booze: italske sestricky ;-) Zvladaji neuveritelne multitasking, coz mne jako silne jednoulohoveho fascinuje. Ted mi jedna merila tlak klasickym rtutovym merakem s poslechem a pritom stihla zurive konverzovat s druhou. Pak rekla dobry a zapsala cisla, to je mimo me chapani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pavproch » čtv pro 29, 2016 20:55

tak, sic na poslední chvíli, ale zpoměl sem si.... rodinné členství na 2017 (+ ČHS pro mě s juniorem) objednáno a zaplaceno....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » čtv pro 29, 2016 21:26

Hmm, nikdo nezna pojisteni, kde cloveka aspon v Evrope bez kecu dopravi domu, kdyz to potrebuje?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » čtv pro 29, 2016 21:44

@mike: koukni na cestovni pojisteni k Fio plat. karte
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » čtv pro 29, 2016 21:52

Problemem tech "beznych" pojisteni, kde by Te dopravili domu je (pro nas), ze Ti prakticky nic nezaplati a nic nezabezpeci, pokud jsi si neco zpusobil "na vyluku", tj. napr. byl jsi mimo znaceneho chodniku, v terenu mimo chodak, pouzil jsi horolezecke vybaveni (napr. macky nebo cepin, nedejboze prilbu - overeno primym dotazem), atd. To uz si musis pripojistit rizikove sporty a to je tak za trojnasobek ceny. Navic zrovna u prepravy domu budou chtit, aby odsouhlasil JEJICH lekar, ze potrebujes samostatnou prepravu a nemuzes pouzit verejnou, resp. ze nemuze pro Tebe nekdo prijet a delat Ti doprovod.
Jinak na sport se hodi za "slusnou" cenu rocni AXA (na uvedene staci ta nejnizsi sazba bez zytecnych pripojisteni a na mensi castku) ze stranek Prazske Plynarenske (60% sleva). Nevyplati se Ti nejake "no-name", kde muzes mit problem, ze tu pojistovnu v zahranici neznaji a budes muset vsechno proplacet sam a potom zadat nahradu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » čtv pro 29, 2016 22:04

Jde mi o muj nedavny zazitek. Zachranu v horach resi AV, platbu v nemocnici zdravotni karta nebo AV, ale jeste se potrebuju dostat domu. Nic vazneho mi neni, proto mne z nemocnice pusti, ale presun po vlastni ose je velmi namahavy a neprijemny. Pred lety to byla noha v sadre, coz nastesti jeste zajistil AV, ted to byly mnohocetne pohmozdeniny, zvlaste na trupu a bez silnych prasku proti bolesti (nemyslim Brufen) jsem se skoro nemohl hybat (zlomeny malicek byl to nejmensi).

Predpokladam samozrejme situaci, ktera je ve vyjimkach z bezneho pojisteni. Nechci ale nic jineho, nez dopravu domu. Coz driv zajistil AV, ale zmenili podminky, viz vyse. Moje predstava je, ze zvednu telefon, reknu, ze jsem potluceny/ovazany/mam koncetinu v sadre apod, oni reknou OK, pockej den v hotelu a zitra prijede auto/sanitka, ktera te doveze domu (takhle to nejak bylo pred lety s AV...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod pickard » pát pro 30, 2016 9:11

Chápu, že naštve, že to vyhodili. Za sebe ale můžu říct, že jsem nikdy nevěděl, že to tam vůbec je, a nikdy jsem s tím nepočítal. Proti mému "subjektivnímu dojmu", na co jsem pojištěný, to není změna.
Ale já jsem člověk automobilový a alpský. Nepamatuju si, že bych s sebou na horách něměl auto a řidiče, nebo že bych byl na horách někde, kam se nedá z Prahy za 4 - 10 hodin dojet autem. Takže pro mne okrajová záležitost.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » pát pro 30, 2016 13:17

Miku, ja jsem to pochopil. Problemem je, ze "odvoz" je skoro vylucne jen vramci pojisteni lecebnych vyloh a tam jsou vyluky pro cele pojisteni. Obavam se, ze samostatne to nikde bezne nesezenes. Jedine tak zkusit udelat nekde individualni pojisteni. Jen nevim, jestli by to nevyslo draz nez klasicke s riz. Sporty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pát pro 30, 2016 16:41

@pickard: taky jsem o tom nevedel az do prvni nehody, kdy jsem jim zavolal, jestli mi nejak muzou pomoct s prepravou a oni to ochotne zaridili. To bylo prijemne prekvapeni a ted presne naopak. Zvazoval jsem moznosti, nakonec se rozhodl, ze to vyuziju a ukazalo se, ze uz to nejde. Takze pro mne se hodnota pojisteni citelne snizila.

Jinak zkus trochu zapojit fantazii. Jsi ve stavu, kdy nejsi schopen sam ridit. OK, mas partaka ridice, ale co kdyz jste sli na lane, provedli neco podobneho, jako ja ted a nejste schopni ridit ani jeden? To je pri takovem padu na firnu celkem pravdepodobne, jeste vic, nez kdyz spadne jeden.

Kdyz to zrusili, tak to asi uplne okrajova zalezitost nebyla...

@apuka: je mi to jasne, ale ptam se, jestli nahodou nekdo o necem takovem nevi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod pickard » pát pro 30, 2016 17:31

Jasne no. Pro me by někdo přijel. Ale chápu, muze se to hodit.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pát pro 30, 2016 18:02

I to byla varianta, ale na otocku je to moc daleko, takze by to znamenalo den navic, a tak jsem si rekl, ze to zkusim sam a nakonec jsem dojel do Breclavi, kde mne kamoska vyzvedla a odvezla. Dovedu si ale predstavit stav, kdy je to sanitkou vyrazne pohodlnejsi, protoze si tam muzes lehnout (obe nohy v sadre, bolest v zadech, kvuli ktere nemuzes sedet...). Proste jak pises, muze se to hodit.

Ultimatni reseni bude samozrejme opravdove auto. Zavolas si ho mobilem, prijede az k nemocnici, udelas si luzkovou upravu a doveze te az domu. Navic to resi i problem co s autem, kterym jsem tam dojel a nema ho kdo odvezt. Uz se na to tesim :) Udelal bych to asi uz vecer a misto noci v nemocnici bych se vyspal cestou, nejspis lip, nez tam. Na tohle si jeste par let pockame, a tak by se to puvodni pojisteni fakt hodilo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » sob pro 31, 2016 8:06

Ve stavu, kdyyz prakticky potrbujes lezet, bo Ti sedet nejde ani privolani nekoho autem neni reseni. Obavam se, ze v pripade silnicni kontroly by se to moc nelibilo. Vyjimky z pouziti pasu sice mozne jsou, ale asi ne na lezeni. A ani v obyvacim aute nebo privesu se v obytne casti (postel) nesmi za jizdy nikdo mit. Lezeni je povolene pouze u sanitek a funebraku. Takze mikuv pozadavek je relevantni v kazdem pripade, i kdyz jsi autem a ma Te kdo odvest.
Miku, priste zkus primo od doktora si vyzadat potvrzeni, ze nejsi schopny samostatneho prevozu - klidne se odvolavej na bolesti, nemoznost sezeni, snizenou schopnost vnimani kvuli opiatum, atd. Mozna bys nakonec uspel, i kdyz...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » sob pro 31, 2016 21:27

Priste uz doufam nebude. Uz tohle se nemelo stat :x

K cemu by to bylo dobre? Pojistovna neni charita a pravidla jsou jasne dana, pres pet dni hospitalizace nejede vlak. Maximalne by to zaridili, ale musel bych si to zaplatit. To nabizeli uz ted, ze mi zjisti, kolik by to stalo. Nechtel jsem, takze nevim, ale tipuju ctyrmistnou castku v Eurech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví