Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod honzaMA » úte pro 5, 2017 22:21

Ahoj, protože pomalu nastává čas začít řešit pojištění na další rok, dád bych znovu otevřel diskuzi a zeptal se na rady. Poprvé přemýšlím o ročním cestovním pojištění. Zatím jsem slyšel nejvíce o Alpenvereinu, ale dnes mi kolega doporučil zvážit právě ČHS Trio (tak trochu i na základě zkušeností jeho kamaráda - viz. https://www.facebook.com/permalink.php? ... 1200556985)

Dosud jsem primárně zařizoval cestovní pojištění vždy před cestou, ale když jsem si to tak za loňský rok spočítal, vyšlo mě to skoro jako členství v některém z těchto spolků. A vzhledem k tomu, že i příští rok chci cestovat do zahraničí a zejména do hor (primárně tedy Evropa), zvažuji jednu z těchto variant. Primárně mi jde o pojištění v druhé řadě též o možnost slev na horských chatách. Četl jsem spoustu článků o průběhu pojistného plnění s Alpenvereinem (ano anglicky se dorozumím, ale kdo ví co bych ze sebe dostal v nějakém stresu/krizové situaci), ale zatím jsem moc nečetl zkušeností právě s jinou alternativní pojišťovnou, třeba tou v rámci ČHS Trio - tedy máte někdo zkušenosti? Díval by se na mne někdo skrze prsty, pokud bych jim oznámil, že nejsem členem Alpenverein? Díky za názory, rady :)
honzaMA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 5, 2017 21:59

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » stř pro 6, 2017 8:45

Hele, ten link sice obsahuje par pravdivych veci (zajistovaci dopis a pod.), ale obcas je uplne mimo, coz je docela podivne vzhledem k tomu, ze to pise horsky pruvodce (predpokladam, ze vlastnik mezinarodni licence) a majitel CK. Asi by se mu hodilo si obcas precist pojistne podminky OEAV - jsou dostupne i v cestine.
V zivote by me v Alpach (nebo v tatrach) nenapadlo pro zachranu kontaktovat Tirol Air Ambulance, kdyz se dostanu do problemu... V takovem pripade kazdy normalni clovek vola zachrannou sluzbu nebo alespon 112 a nevymysli pitomosti se svoji pojistovnou. TAA se ma kontaktovat v pripade potreby prevozu z nemocnice (repatriace) nebo pristi rok - mimo A - ze soukrome nemocnice do verejne.

OEAV pojisteni je dobre na zachranu obzvlaste v Alpach a k tomu jeste jako pojisteni za odpovednost za skody (bacha - vcetne odpovednosti napr. za zraneni/smrt spolulezce, kterou jsem zapricinil ja!). Neni moc vhodna jako pojisteni lecebnych vyloh a jako asistencni sluzba. Pokud dobre vim, tak zkusenosti s resenim pojistnich udalosti mimo Alpy (resp. mimo Evropu) jsou ruzne, tam bych si poridil jine pojisteni.
Zase pojisteni s CHS ma taky svoje mouchy - nekdy tady najdes vlakno, kde se to porovnava.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod honza83 » stř pro 6, 2017 13:54

apuka píše:Hele, ten link sice obsahuje par pravdivych veci (zajistovaci dopis a pod.), ale obcas je uplne mimo, coz je docela podivne vzhledem k tomu, ze to pise horsky pruvodce (predpokladam, ze vlastnik mezinarodni licence) a majitel CK. .

Kleslo je horský průvodce a majitel cestovky s hodně nevalnou pověstí, stačí chvíli googlit a člověk se až nestačí divit, co vše si může dneska cestovka dovolit. Navíc je to (byl) místopředseda jednoho horolezeckého oddílu v rámci ČJS, takže je pochopitelné, že bude špinit konkurenci. Neříkám, že v něčem možná nemá pravdu, ale je třeba ten jeho příspěvek brát s hodně velkou rezervou.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 15:52

Nebyla uz tu jednou diskuse k tomu pamfletu nekde? :-k

apuka píše:V takovem pripade kazdy normalni clovek vola zachrannou sluzbu nebo alespon 112 a nevymysli pitomosti se svoji pojistovnou

Samozrejme, ale proc alespon 112? To je podle mne v horach prvni volba, uz jen proto, ze byva spatny signal a 112 muze jit pres libovolneho operatora, nejen toho, co mas. Sam jsem to tak mel, nic jineho nez 112 nefungovalo (a i 112 se rozpadalo spojeni).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod honzaMA » stř pro 6, 2017 17:16

Jasně neříkám, že ten příspěvek beru jako něco co by mne odrazovalo od Alpenvereinu. Zmínku o proplácení pojištění s ČHS Trio jsem nalezl někde v diskuzi na Lezci. (on tenhle balíček je poměrně nový, nabízí ho od letoška nejspíš).
Ale vzhledem k tomu, že prozatím jsem si vždy zajišťoval pojištění jen na konkrétní cestu, tak čekám, že v podstatě podobný styl pojištění je možno očekávat od ČHS. Pojištění odpovědnosti si tam lze také zaplatit. Asistenční služba je pro mě příjemné plus. V Alpenverainu asi vidím hlavní plus v jeho "jménu" - každý jej zná, ví co očekávat. Co se týče služeb, budu doufat, že i při pojištění ČHS nebude ze strany záchranářů či doktorů též žádný problém.
honzaMA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 5, 2017 21:59

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2017 17:20

Jo, uz jsem to tu psal. Vrtulnikem jsem letel dvakrat a v obou pripadech stacilo dat zachranarum karticku AV a dal jsem nemusel nic resit. Ani ex-post, ucet za vrtulnik jsem ani nevidel, vsechno si poresili sami. Ono to mozna nevypada, ale v takove situaci je to celkem zasadni plus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » pon pro 11, 2017 19:59

Taxem fčera zase o rok prodloužil - celá familie OEAV a k temu já s juniorem čéháesku a konečně jim funguje ten online formulář (načtení dat podle čísla stávající průkazky) + platba kartou. Aspoň malý rozkrok v pomezí zákona.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 17, 2018 22:14

Jeste prosim k pripojisteni k Alpenverein (kvuli malym lecebnym limitum), dost pojisteni (treba zminovana Axa) ma v rizikovem (nad 3500 a II+) automaticky i docela vysoky limit na vrtulnik a pod., ma to pak cenu dublovat? Respektive je nejake rozumne pripojisteni s lecebnymi limity kde clovek neplati navic za naklady na pripadnou zachranu? Alpenverein mam, semtam se k nemu dopojistim.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » čtv led 18, 2018 8:48

Nejvetsim problemem je, ze pokud si sjednas bezne pojisteni, tak je z plneni vyjmuto vsechno, co se Ti stane mimo cinnosti a mista uvedene v pojistnych podminkach. Tj. AV ma pro Tebe zahrnutou zachranu a vrtulnik do nemocnice, ale pokud si myslis, ze naklady uhradis z bezneho pojisteni, kdyz jsi spadl mimo stezku nebo jsi mel v rukou cepin (! klidne i napr. na zimni Male Fatre - pro pojistovny to uz je horolezecka vyzbroj a Tys ji pri chozeni pouzival, takze uz je to mimo pojistne podminky), tak na to zapomen. Pro pojistovny neni tak dulezite, kde se lecis ale kde k pojistne udalosti doslo. (Uvedene jsou prime - stejne - odpovedi v nekolika pojistovnach, kdyz jsem se na podobne veci ptal.)

Pokud si sjednas pojisteni pro sport, kde mas svoji cinnost zahrnutou, vetsinou tam mas uz i zachranu a neda se pojistit bez teto casti. To bys musel zkusit si udelat nejake pojisteni presne na miru, coz se obavam, ze Te vyjde mozna jeste draz, pokud se s Tebou vubec daji na toto tema do reci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 18, 2018 22:53

Presne to jsem parkrat resil, kde u normalniho pripojisteni by sly lecebne vylohy ok, ale bylo to nad 3500mnm, takze kdybych se zrakvil i na UIAA <II, tak je mi pripojisteni naprd,a jde to jen z Alpenverein. A kdyz jsem si pridal rizikove nad 3500m, tak zase mam vlastne uplne navic ten Alpenverein. A bojim se take, ze asi nejake "na miru" vyjde mnohem draz...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » stř led 31, 2018 21:52

tak nás při plodné diskuzi v čekárně u zubaře napadlo - pokud se člověk nechá zachraňovat (třeba i vrtulníkem) v případě závažného problému se zuby, jde tato částka ze záchrany a až první pomoc se čerpá ze zubů, anebo by to šlo celé z částky, která je určena na zuby? (což samozřejmě vrtulník nepokryje)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » stř led 31, 2018 22:37

Neber to jako vysvetleni studovaneho pravnika, ten ja nejsem, ale zachrana a leceni jsou dve ruzne veci. Pokud mas duvod k zachrane, tak Te zachranuji a jde to z limitu na zachranu a z casti lecebnych vyloh jde az od okamihu ukonceni zachrany, resp. prijmu v nemocnici/lekare. Predpokladam, ze i u zubare by to melo byt stejne, jen z castky na zuby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » stř led 31, 2018 22:47

díky, taky si to tak (rádi) vysvětlujeme, ale ráda si poslechnu názory zde na fóru :)

Do AV se mi raděj psát nechce, zubař se o nás vzorně stará, poslal nás i na celorentgen a prý se vše zdá být ok. Jen nás holt trochu vyděsila šipčina zkušenost (se zuby, ne s pojištěním)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » stř led 31, 2018 23:02

Jsem si skoro jisty, ze to tak je. Kdysi jsem cetl nejake brozurky od AV, kde byly priklady zachrany a kdyz zachranu potrebujes, tak te proste zachrani a plati. Osetreni je pak jina vec. Oni te zachrani i kdyz ti nic neni a potrebujes to (ztratis boty ;-)). Akutni zanet zubu/celisti te muze i zabit nebo kvuli nemu nebudes fungovat (horecky), a tak myslim, ze neni co resit.

Jestli na rentgenu nic neni, tak bych se nebal. Tyhle veci se obvykle nevyvinou ze dne na den, ledaze se ti rozpadne mizerne udelana vypln kanalku, jako tenkrat mne #-o Sipka to ma nejak chronicke, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » stř led 31, 2018 23:21

To já skoro taky, ale tak nějak jsme o tom diskutovali, tak proč se nezeptat rady starších :)

Věřím tomu, ale zas tak jednoduché to asi není. Zubař nám říkal, že se to zdá býti zcela ok, ale, že si pro klid duše ty rentgeny máme klidně vzít s sebou (naskenujem si to do mejlu). Tentokrát ale jedem relativně na krátko (jen jeden a půl měsíce, takže by to mělo být dobrý)
Pokud vím (šipka kdyžtak opraví), tak s tím už dřív problémy měla, ale tohle asi nečekala. Rozhodně mě její popis situace přivedl k zamyšlení.

Mi už takhle dva nebo tři zuby odešly, nikdy to nebylo nic příjemného, ale většinou se vytvořil "chobot", kudy to šlo ven. Když se nevytvoří, tak je to průser. A to šipka měla.

Přiznám se, že problémů se zuby se bojím mnohem víc, než srajdy někde v Asii :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Simi » úte úno 20, 2018 16:21

Nechce se mi hledat, jestli to tu už neproběhlo...? Ale letos mě dost překvapily některé zásadní změny v pojištění. Beru AV pro celou rodinu mimo jiné kvůli dobrému připojištění trvalé invalidity, ale od příštího roku už na ně asi dlabu a vezmu Trio přes ČHS, které mi momentálně přijde výrazně výhodnější a to nejen cenově.

A proč? V podmínkách je letos nově mimo jiné (zdroj alpenverein.cz):

- léčebné výlohy jsou kryté při hospitalizaci ve veřejné nemocnici (viz bod 2.2.)
- pojištěné nejsou (celé!) cesty, pokud je v plánu pohyb nad 6000 m; tj. jednodenní výstupy nad 6000 m již pojištěné nejsou (viz výjimky při záchranných akcích, při repatriaci a při lékařském ošetření)
- u pojištění odpovědnosti za škodu je nově spoluúčast 200€ (viz bod 3)
- právní ochrana v případě náhrady škody je max. do 500 € (viz bod 5)

Hlavně první bod je i už v Evropě hodně limitující. Ve veřejném zařízení mi to kryje evropské pojištění, v soukromém mi už AV neplatí, resp. jen v určitých omezených případech. Omezení různých doplňkových pojistek je taky na prd.
Někomu může vadit bod druhý ohledně výstupů na trekové vrcholy třeba v Nepálu nebo Peru.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod anyberry » stř úno 21, 2018 8:33

Simi: Díky za upozornění. Zrovna jsem předevčírem zaplatil AV na nový rok a nějak mě nenapadlo pátrat, jestli se něco změnilo. To je smutné, že se to pojištění čím dál víc osekává. Ale pro mě to bude mít asi smysl i tak - stačí 4 noclehy na chatách v Rakousku a cena AV je zpět.
anyberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 7, 2016 10:54

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » stř úno 21, 2018 10:47

@Simi: Mam dojem, ze se nektere z techto veci uz probiraly. A neustale se probira, ze AV neni vhodne pojisteni jako pojisteni lecebnych vyloh, ale je vhodne na pojisteni zachrany a zpusobene skody. Plus chaty.
Predchozi podminky nijak extra v bode lecebnych vyloh jine nebyly. Stejne by me zajimalo, k cemu by Ti melo stacit tech 10000 EUR v soukrome nemocnici, resp. 2000 EUR na ambulatni osetreni vcetne leku... Navic sis asi nevsiml odstavecek v podminkach:
Nebude-li možné z důvodu naléhavosti hospitalizace vyhledat veřejnou nemocnici nebo nebude-li moci pojištěný ovlivnit výběr nemocnice, pojistitel uhradí odůvodněné výdaje za nezbytné lékařské ošetření také při pobytu v jiné než veřejné nemocnici. Tato povinnost plnění zaniká v okamžiku, ke kterému lze z lékařského hlediska provést převoz do veřejné nemocnice.

Takze kdyz chces (trochu zase vezmu mirne k extremu) zajit s mirne bolavym zubem nebo bolesti krku bez horecky, holt, musis si najit verejnou nemocnici, kdyz ale budes mit ctyricitku herecku nebo se zmrvis nekde na sjezdovce, muzes jit do nejblizsi ambulance/nemocnice a uz oni v pripade nutnosti/moznosti zaridi prevoz jinam. A kdyz Te bude zraneneho zachranovat vrtule, stejne Te vezme nekam, co si nevyberes Ty ale oni. A toto vsechno se (v ramci limitu) proplaci.
Navic "verejna nemocnice" nemusi vzdy znamenat "statni nemocnice", myslim ze v Rakousech je to neco v tom smyslu, ze jsou to nemocnice, ktere jsou ucastniky verejneho zdravotniho ojisteni, verejneho systemu - a mohou to byt i soukrome. Ale za slovo me nechytej, nezkousel jsem to jeste.

Coz je blbe je spise omezeni pravni ochrany do 500EUR, bylo to, myslim, 20000. Spoluucast odpovednosti na skode 200E mne osobne taky nevadi, tam by me spise trapily mnohem vyssi castky, ne ze napr. nekomu propichnu (nechtic :-)) holi botu.

Taky se ale resilo, ze ojisteni u CHS z hlediska lecebnych vyloh taky neni zadna vyhra.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Hafi » stř úno 21, 2018 13:09

@anyberry: slevy na chatách ti ČHS Trio řeší stejně jako AV...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » stř úno 21, 2018 14:16

...ale nemas v nem pojisteni zodpovednosti na zdravi a vecech treti osoby. Coz na horach, kde staci ze Tebou uvolneny kamen nekoho trefi a muzes platit peknou palku (a to nemluvim o lyzarskych svazich).
Taky je tam sdruzena maximalni castka za vsechno dokopy, bacha na to.

Proste zase plati - neexistuje lepsi nebo horsi, kazdy se musi podivat, co kde dostane a rozhodnout se sam, co je pro nej nejlepsi z moznych.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Simi » stř úno 21, 2018 15:20

apuka píše:Predchozi podminky nijak extra v bode lecebnych vyloh jine nebyly. Stejne by me zajimalo, k cemu by Ti melo stacit tech 10000 EUR v soukrome nemocnici, resp. 2000 EUR na ambulatni osetreni vcetne leku... Navic sis asi nevsiml odstavecek v podminkach:
Nebude-li možné z důvodu naléhavosti hospitalizace vyhledat veřejnou nemocnici nebo nebude-li moci pojištěný ovlivnit výběr nemocnice, pojistitel uhradí odůvodněné výdaje za nezbytné lékařské ošetření také při pobytu v jiné než veřejné nemocnici. Tato povinnost plnění zaniká v okamžiku, ke kterému lze z lékařského hlediska provést převoz do veřejné nemocnice.


K čemu ti může stačit 10k EUR v soukromé nemocnici v Rakousku ti můžu povědět celkem přesně. Cca 8k stála hospitalizace a operace několikanásobné zlomeniny pažní kosti. ;-) A tedy rozhodně jsem byl ve stavu způsobilém k převozu, tak by to v tomto případě jednoznačně znamenalo převoz do státního zařízení.
Tu neschopnost převozu bych osobně viděl v podstatě jen v neodkladném případě, kdy by byl ohrožen život nebo by hrozily následky kvůli pozdnímu zákroku.
A ano, 10k EUR nebylo nikdy moc, to je pravda. Ale nemusel jsi řešit, kde se můžeš nechat ošetřit a kde ne. Teď vzhledem k EU pojištění ve veřejné nemocnici a nepojištění přes AV v soukromých zařízeních to absolutně ztrácí smysl jako pojištění léčebných výloh.

apuka píše: Taky se ale resilo, ze pojisteni u CHS z hlediska lecebnych vyloh taky neni zadna vyhra.

To si tedy nemyslím. Kumulovaný limit 2mega Kč mi přijde už celkem ok. Na záchranu z toho máš tuším 500k Kč. Takže zbylých 1,5mega na léčebné výdaje je zvlášť za cenu a rozsah toho pojištění už slušný.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod zdenki » stř úno 21, 2018 16:56

U ČHS jsou v asistenčních službách zahrnuté záchranné práce s pojistnou částkou 600 tisíc, ale když je záchrana spojená s lékařským zásahem, navyšuje se pojistná částka na záchranu až do limitu pojistného plnění 2 mil. Kč.
Odpovědnost jde připojistit na 1 mil. Radši bych, kdyby to šlo na 10 mil, ale aspoň něco...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » stř úno 21, 2018 18:37

@Simi: souhlas a diky za upozorneni. Tenhle trend se mi vubec nelibi. Z puvodne velkoryseho pojisteni, kde se clovek musel starat akorat o limity, se stava neco, kde se clovek musi starat o slovicka a ty limity taky jdou dolu. Pred rokem a neco jsem na to narazil s tim prevozem, ted abych jeste resil, co je nezbytne, nalehave a odduvodnene... :? Vypada to, ze to souvisi se zmenou pojistovny pred par lety.

Uplne nejhorsi z letosnich zmen mi prijde tohle:
Simi píše:právní ochrana v případě náhrady škody je max. do 500 € (viz bod 5)
500 Euro je naprosto smesne, za to ti mozna pravnik odpovi na pozdrav :? A kdyz se neco takoveho bude resit, k cemuz muze clovek prijit, jako slepy k houslim, tak to muze nakonec byt zdaleka nejvetsi polozka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » čtv úno 22, 2018 9:44

Miku, souhlas s tou pravni ochranou, to Ti mozna bude stacit na zaplaceni podpisu pravnika pod papir....
mike píše:Z puvodne velkoryseho pojisteni, kde se clovek musel starat akorat o limity, se stava neco, kde se clovek musi starat o slovicka a ty limity taky jdou dolu. ... ted abych jeste resil, co je nezbytne, nalehave a odduvodnene...
Myslim, ze se ty slovicka az tak moc nezmenily. Co se ale zmenilo je, ze se zacaly dukladneji pouzivat a vymahat. A zmenil se pohled pojistovny na jejich vyklad - to samozrejme ze souvisi se zmenou pojistovny. :twisted: (nemam Generali ji rad, dle mne jedna z nejhorsich pojistoven...)

Zase u CHS v zakladu nemas odpovednost, kdyz se pripojistis, uz je to za 2010 a to jeste za (v tomto prostredi a cinnosti bohuzel) smesnou castku 1 milion a nemas pravni pomoc vubec.

Zase rikam - je to na kazdem, aby zvazil, co pro nej je dulezite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » čtv úno 22, 2018 21:37

apuka píše:Myslim, ze se ty slovicka az tak moc nezmenily. Co se ale zmenilo je, ze se zacaly dukladneji pouzivat a vymahat. A zmenil se pohled pojistovny na jejich vyklad

To ale neni pravda. Bavime se o konkretnich zmenach v podminkach. Meni se postupne k horsimu. V roce 2012 jsem nemusel resit nic. Zavolal jsem na Uniquu a oni mi zaridili odvoz s nohou v sadre na letiste i z nej a kdyby to letadlem neslo, tam mi nabizeli odvoz z Italie domu. V roce 2016 mi odvoz odmitli, protoze pridali podminku hospitalizace aspon 5 dnu. Nicmene mi aspon nabizeli, ze s nemocnici vyridi jakoukoliv platbu, kterou by po mne chteli. Sami, chteli jen doktora na telefon. Nebylo to nutne, jelikoz nemocnice byla verejna, ale nemel jsem zadnou sanci to ovlivnit.

No a ted? Pridali podminku před lékařským ošetřením v zahraničí spojeným s hospitalizací a před prevozem v tuzemsku (nikoliv před záchrannou akcí) je bezpodmínečně nutné kontaktovat nonstop službu 24-h-Notfallservice. To je opravdu skvele, lezis nekde v nemocnici, nevis, co ti je a co bude a jeste musis resit pojistovnu. V mem druhem pripade to bylo tak, ze mne chteli po vysetreni poslat pryc, jelikoz jsem krome malicku nemel nic zlomeneho. Nemohl jsem se ale skoro hybat, jak jsem byl potluceny a taky kvuli tomu, ze mi to tri hodiny zakazali, dokud se neoverilo, ze neni nic s pateri. Takze jsem byl uplne ztuhly. Nakonec mne tam teda pres noc nechali, ale kdyby to byla soukroma nemocnice, tak jak by to dopadlo s novymi podminkami? Prevoz do jine nemocnice nemel medicinsky smysl, a tak by mne museli vyhodit. Pekne dekuju.

Tim chci rict, ze nejde o zadnou zmenu vykladu, ale zmeny podminek k horsimu. Ta slovicka tam totiz predtim vubec nebyla.

Vlastne mi unika, k cemu je tam ten 10000 Euro limit na lekarske vylohy, kdyz je stejne nemuzes vyuzit. Protoze ve verejne nemocnici ti plati EHIC, aspon v Evrope.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod šíp » čtv úno 22, 2018 22:48

Když už zde byla zmíněna naše patálie se zuby, tak to sem zkusím rozepsat.
K zubaři pravidelně chodím, a dokonce mi někdy únor/březen 2017 dělali velký panoramatický snímek zubů. V září na 12ti denním treku ve Finsku mě přesně v polovině začaly trápit zuby. Nejednalo se o žádný banální problém, ale o docela vážnou záležitost. Měla jsem zánět v čelisti, v kořenech tří zubů. Kromě intenzivní, nesnesitelné a běžnými analgetiky neztišitelné bolesti mi hrozilo nebezpečí, kdy se hnisavé ložisko mohlo projevit celkovou sepsí, případně provalit do lebky. Naštěstí jsem s sebou měla ty správná antibiotika, které jsem si včas nasadila. Na bolest to samozřejmě vliv nemělo, ale na opouzdření hnisavého ložiska ano. Sežrala jsem během těch 6 dnů 62 tablet Ibalginu, čímž jsem samozřejmě překročila maximální povolenou dávku. Jinak to ale opravdu nešlo, ta bolest byla jedna z nejhorších, co jsem kdy zažila. Že jsem si neodpálila játra či ledviny je div. Na trase nebyl signál, takže jsem si vše regulérně do civilizace musela odšlapat po svých.
Nakonec jsme letěli domů o týden dříve, protože nikde v dostupné oblasti nebyl zubař - nejbližší, jak se nám povedlo složitým způsobem dopátrat, byl 700 km daleko. To už fakt bylo jednodušší na definitivní ošetření počkat až do ČR. V té situaci by mi totiž nepomohl ani skalpel, protože zdroj infekce byl v čelisti, nikoliv v dásni. Doma jsem se s tím léčila ještě 3 měsíce.
Nevím, jak by tohle bylo hrazeno z pojištění. Díky tomu, že jsem si pomoc nemohla zavolat, tak jsme technický transport řešit nemuseli, a jelikož nikde nebyl zubař, tak jsem ani nemusela pátrat po tom, na co mám nárok a na co ne. Každopádně my vždy na naše akce máme kromě OAEV i uzavřené komerční pojištění.
Přílohy
233_zub.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 1:42

Drsne. Musel to byt ocistec. Zazil jsem to taky, ale jen s jednim zubem a doma, takze jsem mohl k zubari hned. I tak to stalo za to.

Par otazek:
- zjistil se duvod? Jak se tam ta infekce dostala? U mne to bylo jasne, mizerna zubarka (potom jsem ji vymenil) udelala nekvalitne vypln korenoveho kanalku, ta se casem rozpadla a dostaly se tam bakterie z ust.

- co jsi pouzila za antibiotika? U mne prvni nezabraly vubec, druhe nastesti rychle. Bylo to poznat, bolest ustupovala, ale ja jsem mel zub otevreny.

- proc jsi misto Ibalginu nepouzila neco lepsiho? Zvlast kdyz byla potreba takova silena davka? U mne taky moc nefungoval, ale zubar mi nastesti napsal Aulin a ten jo a to i pri normalnim davkovanim. Ne, ze bych o tom nevedel vubec, ale misto lezeni bolesti po zdi jsem citil jen mirne trnuti. Od te doby vozim Aulin s sebou a uz se mi to dvakrat vyplatilo.

- co by se dalo delat, kdyby clovek do civilizace proste nezvladal? Mne tenkrat zubar rikal, ze kdyz se zub vytrhne, potize celkem rychle ustoupi. Jen nevim, jestli by to clovek venku zvladnul...

Jinak myslim, ze tohle by pojisteni pokrylo, je to akutni problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod šíp » pát úno 23, 2018 18:16

Nebylo to tak zlé, jak to vypadá. Sice jsem 6 nocí prakticky nespala, kdy spánek tvořily desetiminutová upadnutí do bezvědomí v dvouhodinových intervalech, během kterých jsem bývala buzena cukavou bolestí, a ráno jsem bývala po probdělé noci protivná na Luboše, ale jinak to celkem šlo. S sebou jsem měla i Nimesil, což je totéž, co Aulin, jenže mi nezabíral tolik, jako Ibalgin, což mě nepřekvapovalo, protože Nimesil ani Aulin mi v minulosti nikdy příliš na bolesti zubů nepomáhal.
A poučení pro příští treky? Vzít si s sebou trošku větší dryák, třeba Tramal.
Otázka spíše zní, zda má smysl dělat si předem panoramatický snímek zubů. Pro mě to bylo docela zklamáním.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 19:02

Mne to prijde zle dostatecne ;-)

Zajimave s tema praskama proti bolesti, kazdy to ma holt jinak. U mne funguje nimesulid aspon o rad lip, nez ibuprofen, o vedlejsich ucinkach ani nemluve. Pri davce, co jsi mela, by mne uz treti den bolel zadulek vic, nez ten zub. Podobne opiaty, na silne narazena zebra pred rokem a neco mi Aulin celkem pomahal a kdyz jsem ho po 14 dnech musel vysadit a presel na opiaty (kodein a pak tramadol), tak to bylo o dost horsi. Zas je fakt, ze jsem bral minimalni davku (jednu tabletu Zaldiaru) a jen na noc, abych mohl nejak fungoval. Taky se mi po tom skvele spalo, ale to si zas vybralo dan po vysazeni :?

Taky bych se trochu bal, ze kdyz si das vetsi davku Tramalu, tak budes akorat sedet, usmivat se a nebudes mit motivaci se vratit do civilizace ;-)

Ten panoramaticky snimek jsi mela pul roku stary, se nediv. Spis by mne fakt zajimalo, jak se to stalo tj. kudy se tam infekce dostala. Prislo se na to? Jak rychly byl nastup?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod šíp » pát úno 23, 2018 19:42

Tramal jsem už před lety měla /asi 3 tabletky/ a zas až tak placatá, jak někdo bývá, jsem po něm nebyla. Rozhodně bych si jej v takovém případě nechávala pouze na noc, abych se trochu vyspala.
Důvod, proč to vzniklo,jsem řešila a ptala se na to. Prý souhra 3 faktorů:
- na panoramatickém snímku bylo údajně malé ložisko, kterého si nikdo dříve nevšiml, a to se stalo zdrojem infekce /přitom rtg mi prohlíželi jak na stomatochirurgii, tak můj zubař - asi bylo opravdu minimální/
- tlakové změny, které nastávají při vzletu a přistání v kabině letadla /projevuje se odlišná roztažnost výplně kořenového kanálku a okolní zuboviny/
- neustálý vítr, ve kterém jsme se celou dobou pohybovali, plus okolní teplota kolem 0-8°C
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví