Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Pavelsni » sob říj 29, 2022 14:15

Jo, díky, už to čtu i na stránkách Edelweissu: https://www.edelweiss.cz/cz/alpenverein ... 05-22.html
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Hafi » sob říj 29, 2022 19:01

ja na ne dlabu, prostě neplatím, tak nejsem členem
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » ned říj 30, 2022 21:21

Mne to prijde ponekud divne uz jenom z toho, ze jsem nikde v zadnych podminkach AV nevidel podminko povinneho odhlasovani pri zmene sekce, resp. konci clenstvi.
Konec-koncu, je tady par lidi, kteri si na nektery rok neobnovili clenstvi - a nespominam si, ze by nekdo z nich se tu stezoval, ze od nich nekdo zadal zaplaceni clenskeho prispevku za dalsi rok.

BTW, mozna byste si nekdo mohli vyzkouset, jak zareaguje online objednavaci formular - jestli Vas hodi automaticky na "starou" sekci nebo pokud se chcete prihlasit do nove, jestli nebude rvat, ze Vase udaje uz ma. Totiz toto je jediny mozny problem, ktery vidim - ze AV bude evidovat stejneho cloveka ve dvou sekcich. Ale ani tak bych necekal povinnost placeni clenstvi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » úte lis 1, 2022 16:24

Tohle jsou nejake zmatky, co produkuji alpy.cz. Oni tam byli vzdycky divni a zaostali, je to sekce pro pavprochy :twisted: (presel jsem uz davno k Edelweiss a jsem za to rad).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 9, 2022 18:27

prosim asi potrebuju dneska popostrcit,

prisel mi v rijnu mail

Vážení členové Alpenvereinu,
jak jsme vás již prostřednictvím sociálních sítí informovali, stali jsme se od 1. 9. 2022 partnery sekce Austria. Pokud chcete pokračovat v členství v ALPENVEREIN.CZ tj. stát se členy ÖAV, sekce Austria, doporučujeme vám, abyste se vyhnuli dvojitému členství. Aby se dvojímu členství zabránilo, musíte se podle stanov rakouského Alpenvereinu do 31. října 2022 ze stávající sekce odhlásit. Pokud se ze stávají sekce neodhlásíte, mohla by dosavadní sekce trvat na zaplacení příspěvku na rok 2023.
Odhlášení u stávající sekce můžete provést zasláním jednoduchého mailu.

Odhlášení je možné provést i tak, že nás k odhlášení členství zplnomocníte. V takovém případě stačí vyplnit jednoduchý formulář, kde uvedete Vaše jméno, příjmení a datum narození (z důvodů jednoznačné identifikace).


-- formular o odhlaseni jsem vyplnila, ale jestli se neco stalo, to nevim jak zjistit?


ted mi prisel email

Máme pro Vás dobré zprávy: od dnešního dne a pracuje u nás – a pro Vás – náš nový spolupracovník David Gerstel, který Vám rád zodpoví veškeré dotazy v češtině. Máte-li otázky týkající se vašeho členství, neváhejte se na něj obrátit: buď mailem
info@alpenverein-ibk.at anebo telefonicky
(+420) 234 688 078 (pondělí až středa od 8:00 do 16:00 hod.)

Další informace o vašem členství od našeho předsedy Klause Oberhubera najdete na našich webových stránkách https://www.alpenverein.at/innsbruck/cz/clenstvi2023/

Prosíme Vás abyste si vše důkladně přečetli a abyste nám dali co nejdříve vědět, jestli chcete nadále zůstat členem našeho Alpského spolku v Innsbrucku.



Chapu to spravne, ze odhlaseni neprobehlo a jsem clenem porad puvodni sekce?

Nicmene co presne to v realu znamena? je mi to jedno? mam to resit? na rok 2023 nic platit nehodlam (neplatila sem)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Bruca » stř lis 9, 2022 18:36

Mawenzi - úplně stejné maily jsem dostal taky, taky jsem vyplnil odhlášení z toho prvního. A taky pro příští rok platit nehodlám.
Jak se ty sekce vlastně liší? Nějak to nechápu, o co tu vlastně jde :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod oodoow » stř lis 9, 2022 19:53

Já jsem nevyplnil nic a mail jsem dostal taky.
Nějak to nechápu, měl jsem za to, že když nezaplatíš na další rok, tak už prostě nejsi členem.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » čtv lis 10, 2022 8:29

Ja bych rekl cele proste - vadi jim, ze prijdou o mnoho (presne kolik, netusim, mozna stovky, mozna i tisice) clenskych prispevku. Asi ani pro ne to neni zanedbatelna ztrata.

Jak uz jsem o neco vyse naznacoval, docela by me zajimalo, jestli je vubec neco pravdy na "dvojim clenstvi" a ze na zaklade ceho by se tak melo dit. Zakladni podminky AV nic takoveho neobsahuji, resp. ja jsem to v nich nenasel.
Jedine, co by melo smysl je, ze pro pojistene v r. 2022 jeste bezi pojisteni do 31.01.2023 - pokud do toho data (alespon dodatecne pri pojistne udalosti v tomto case) zaplati clenstvi za r. 2023. Tj. neco se stane, uplatni se pojistka - a v soubeznem behu jsou clenstvi ve dvou sekcich. Coz ale z hlediska podminek pojisteni neni zadny problem, protoze pojistka neni veci oddilu ale celeho OEAV.

Jinak si taky myslim, ze nezaplacenim clenstvi do 31.01. clenstvi na dany rok by se melo ukoncit automaticky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » čtv lis 10, 2022 16:33

Já sem taky vyplnil ten odhašovací formulář a ten druhý mail mi už taky přišel, ignoruju ho. Členství na 2023 (pro celou famili) hodlám zaplatit v přosinci.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » čtv lis 10, 2022 16:43

Vubec bych to neresil. Fakt bych chtel videt, na zaklade ceho by vymahali zaplaceni prispevku na rok 2023, ktery je ciste dobrovolny i normalne. Alpy.cz akorat delaji zmatky, prejdete jinam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Bruca » pon lis 28, 2022 12:24

Tak, další mail od alpenvereinu, tentokrát, že alpy za nás to členství vypovědět nemůžou. A úžasná sleva ze 1700 kč na 65e :-))
https://www.alpenverein.at/innsbruck/cz ... a793fdfbf2

Děkujeme za Vaše četné odpovědi. Velmi nás těší, že mnozí z Vás zůstali nadále věrni Alpenvereinu Innsbruck. Novinky: Digitální členský průkaz. Pokud si nepřejete obdržet členský průkaz poštou, zašleme ho elektronicky e-mailem. Ty z Vás, kdo nás ještě nekontaktovali, prosíme o sdělení, zda chtějí zůstat členy Alpenvereinu Innsbruck. Jakmile obdržíme Váš souhlas, pošleme Vám členské průkazy a informace k novým platebním údajům. Informace od našeho předsedy Klause Oberhubera pro členy Alpenvereinu Innsbruck najdete zde.Mnohokrát děkujeme,David Gerstel
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » pon lis 28, 2022 14:00

Tak syn zjistil, ze nejake problemy se zmenou sekce tam jsou. On chtel prejit od "ceske" videnske sekce (kam presly i Alpy.cz) ke sve "domaci" videnske sekce, protoze tak dela i nejake prace pro ne, vyuziva jeho zarizeni a chtel by casti sveho prispevku spise podporovat malou lokalni sekci nez ten velky moloch. No a taky mu rekli, ze se mel odhlasit do konce rijna. Na druhe strane taky mu (zatim) nedokazali rict, proc tam ten problem je, na zaklade ceho. Tak jsem mu rekl, ze se na to ma primo zeptat, uvidim, jestli to udela. Pokud ano a dostane smysluplnou odpoved, dam to sem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod bonatius » pon pro 19, 2022 8:55

Chcem sa spytat aky je rozdiel medzi Viedenskou a Insbruckou sekciou? V com je rozdiel?

Z Insbruckej sekcii mi ohladom ukoncenia clenstva odpisali:

Po zaplacení bude členství automaticky prodlouženo. Když ne tak vaše členství automaticky ukončíme.

Ohledně informací o členství ve dvou klubech chtěl bych poznamenat,
že v žádném případě nebudeme vyžadovat (a nikdy jsme nevyžadovali) platbu členství : když nezaplatíte, tak vaše členství koncem tohoto roku skončí.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » pon pro 19, 2022 11:17

Ehm... Neni "Videnska" sekce. Ve Vidni jich je vice. Asi myslis sekci "Edelweiss". Ta je obrovskym molochem, ktery sbira cleny vsude mozne - v Cechach, na Slovensku, ..., ma z toho docela slusne penize, ale pro sve cleny toho zase tolik nedela (akce, kurzy, chaty, ...)

Innsbruckou sekci neznam, ale tam vim, ze neco pro sve cleny opravdu delaji, jen nevim presne, co.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » pon led 2, 2023 12:39

Tak jo (sem zapoměl v prosinci 2022 ale fčíl sem si zpoměl) - OEAV pro celou famili a ČHS pro mě a juniora pro 2023 zařízeno skrz alpy.cz.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2023 16:39

Ty jo, to teda letos byl fofr - už mám doma průkazky (plastové kartičky) OEAV i ČHS (4 dny po zaplacení). Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Bruca » čtv led 5, 2023 18:44

Pavproch - a k čemu máš oboje dvoje, jestli muzu byt zvědav?
Jako ne že bych si i k av nezarizoval další cestovní pojištění, ale.. Jen se tak ptám:)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 443
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2023 18:49

Popravdě řečeno - já už ani nevím, proč sem před lety se takto rozhodl to dělat (OEAV i ČHS). Fčíl už to prostě dělám automaticky. Du pátrat v (děravé) paměti.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » čtv led 5, 2023 19:05

Už (asi) vím, možná..... slevy na ubytování na chatách v ta3 bývávaly větší na ČHS než na OEAV.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » čtv led 5, 2023 23:41

Studovali jste někdo podmínky ČHS a Alpenverein pro letošek? Nějaké změny? Zvažuju, co z toho letos vzít.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » pon led 23, 2023 23:36

Tak u nás nakonec pro letošek vyhrál ČHS.

Co jsem koukala do všeobecných podmínek a rámcové smlouvy, tak se evidentně z případu Rakaposhi poučili a objevilo se tam:

"RS: Bod 4.4. platí v tomto znění: „Pojištění nelze sjednat do země, kterou příslušný ústřední
orgán státní správy, tj. Ministerstvo zahraničních věcí ČR (MZV) označí jako válečnou zónu.
Pojištění lze sjednat do zemí, kam MZV nedoporučuje cestovat, avšak pojistitel není povinen poskytnou plnění za pojistné události, které byly způsobeny či ovlivněny situací, kvůli které nebylo cestování doporučeno"


"Upozornění k bodu 8.6: Pojišťovna se může rozhodnout poskytnout plnění z důvodu stavu nouze či
časové tísně (např. ohrožení života člen) bez možnosti ověřit rozsah jeho pojištění. V takovém přípdě
je člen povinen vrátit pojišťovně do 30 dnů od výzvy pojistné plnění poskytnuté nad rámec jeho
pojistné smlouvy."


edit: a ještě odstavec k permitům:
"RS: Bod 1a) zní takto: „Pojistitel není povinen poskytnout pojistné plnění v případě škodné
události vzniklé v důsledku úmyslného trestného činu nebo porušení zákonných norem
dané země pojištěnou osobou. Pojistitel dále není povinen poskytnout pojistné plnění
v případě škodné události vzniklé v důsledku násilných konfliktů (občanské nepokoje,
teroristické útoky, vzpoury apod.), a to zejména v případech, kdy se na těchto konfliktech
pojištěná osoba podílela; dále při pokusu o sebevraždu nebo sebepoškozování a v případě,
kdy pojištěná osoba nemá povolení či souhlas, který místně příslušný orgán pro pobyt a
pohyb v konkrétní oblasti vyžaduje (zejm. „permit“ pro výstup na horu). V případě nemocí a
úrazů, ke kterým došlo po požití alkoholu nebo požití návykové látky nebo přípravku takovou
látku obsahujícího, může pojistitel omezit pojistné plnění.“


Mimochodem, máte někdo info, jak to s těma nešťastníkama, co je stahovali z Rakaposhi, dopadlo?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 1:23

sobb píše:tak se evidentně z případu Rakaposhi poučili a objevilo se tam

To neni spatny vysledek :)

sobb píše:Mimochodem, máte někdo info, jak to s těma nešťastníkama, co je stahovali z Rakaposhi, dopadlo?

Taky by mne to zajimalo, vi to nekdo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » úte lis 14, 2023 17:29

pavproch píše:Popravdě řečeno - já už ani nevím, proč sem před lety se takto rozhodl to dělat (OEAV i ČHS). Fčíl už to prostě dělám automaticky. Du pátrat v (děravé) paměti.

Neska semito fpalici při pohledu na zasněžené ta3 rozleželo - na příští rok už NATO prdím, nebudu ani OEAV ani ČHS (pro celou familii včetně mě) prodlužovat, stejně už nelezu ani nikam dál neyezdím, enem bajkuju po Beskydech.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mitau » úte lis 14, 2023 17:37

Tak si jen dej pozor, kdyz nekam vyrazis. Po nekolika letech Alpenvereinu te proste nakup pojisteni ani nenapadne.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » úte lis 21, 2023 10:59

Neni to primo k AV pojisteni - ale i v pripade nutnosti jeho vyuziti je dobre toto vedet.

V Rakousku, kdyz zavolate primo na zdravotni zachrannou sluzbu (cislo z hlavy nevi, obdoba nase 155), tak:

a) jako operatori tam pracuji casto vyrazne min vycviceni lidi, nez u nas. Asi Vam poradi prvni pomoc, pokud je treba (a dokazete se nejakym jazykem domluvit), ale radeji nepocitejte se slusnou znalosti mista. Radeji, pokud to jde, si zjistete GPS z mobilu/hodinek a primo to nadiktujte. Budou tam rychleji...

b) POZOR! Prime volani z mobilu s vice SIM sloty/eSIM na tisnovou linku jde - minimalne u vetsiny mobilu, neslysel jsem, ze by se to dalo nastavit - automaticky z karty ve slotu 1. Navic je to - alespon v Rakousku, nevim, jestli je to tak obecne - vyreseno ponekud hovadsky. Jako cislo volajiciho se predava dal pouze samotne cislo telefonu na te SIMce, ale uz ne predvolba statu.

Syn v nedeli mel nehodu na kole ve Vidni. Pry hodne dlouho trvalo, kym se domluvil s operatorem, kde se nachazi. Ten rozumel neustale "elfter" misto "erster" pri uvedeni cisla obvodu, i kdyz ho na to syn vzdy upozornil, stejne zase pouzil "elfter". Vubec nepomahalo, kdyz se reklo, ze je u Radnice (hodne turistisky znama budova), ani oznameni, ze je par metru od zastavky tramvaje XXX. Syn videl, jak sanitka jezdi pomalu v blizkem okoli - nakonec ho nasli, ale prave mu chteli zavolat zpet na upresneni mista, jenze volali na rakouske cislo misto ceskeho.

Takze ponauceni - i kdyz Vam budou i v zahranici doporucovat (stejne jako u nas), ze pro sanitku mate volat primo zdravotni zachrannou sluzbu, ze pomoc prijde rychleji, v zivot neohrozujici situaci radeji volejte 112. Tam by meli (snad vsude) byt vyskolenejsi lidi a operator okamzite dostane alespon udaj o lokalizaci mobilu. Radeji taky pro jistotu reknete, ze mate ceske cislo.

Jeste jedna vyhoda se 112 tam je, resp. by mela byt - pokud je to napr. neco, co by se vyhodnotilo jako dopravni nehoda, tak ze 112 daji vedet i policii, ze zachranky ne. V synovem pripadu se totiz stalo, ze on jel na kole po silnici kolem stanoviste taxiku a jeden taxik tesne pred nim bez blinkru najednou necekane vyjel ze stanoviste na silnici kdyz uz syn jel u jeho kufru, malem se srazili - jasne nedani prednosti. Syn zareagoval rychle, takze se vyhli o nejakych 5-10 cm. Taxik odfrcel, hned zatocil za nejblizsi roh, bez zastaveni, jenze syn, jak byl vykolejeny a snazil se to vsechno poradne vyrovnat, tak najel kolem na tramvajovou kolej a tam se mu nejak spracnulo kolo. Myslel si, ze mu vlastne nic neni, jen trocha si narazil nohu. Jenze za par minut se mu zahmlelo pred ocima na cca 10 minut a zjistil, ze moc na tu nohu stoupat nemuze. Proto zavolal zachranku - jenze ted ani netusi, jestli (a jak) se ma ozvat na policii, po te nehode ho to ani nenapadlo a jak pisu, vsude do lidi husti, ze v pripade zdravotnich potizi volejte radeji primo zachranku...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod bonatius » čtv led 4, 2024 19:02

Ahojte,
tento rok by som chcel vyrazit na rodinnu dovolenku do Norska. Rozmyslam nad poistenim, ci bude stacit Alpenverein, alebo sa viac vyplati CHS Trio, alebo sa mam poobzerat po inom poisteni?
Bezne kazdy rok poistujem rodinu v Alpenverein a vyuzivame zlavy na rakuskych chatach. Neviem ci nejake zlavy platia aj na norske chaty. Mate s tym niekto skusenost?
Cital som, ze CHS Trio ma voci Alpevereinu vyssie poistne sumy, ale Alpenverein je znamejsi vo svete a lahsie sa dohodne prva pomoc.
Dakujem.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » pát led 5, 2024 21:16

U zdravotniho pojisteni rozdil neni ani tak ve vysi pojistnych castek, jako v cele koncepci.

AV (v zakladu) - pocita se s pouzitim EU karticky zdravotniho pojisteni v Norsku by to nemel byt problem), limit slouzi v prvni rade na proplaceni pripadne spoluucasti pri pouziti te EU karticky; mas ale nejakou malpu spoluucast danou tim AV, muzes byt osetreny skoro vyhradne jenom v zdr. zarizenich zapojenych do verejneho pojisteni, tj. vetsinou statnich, krome toho, co se Ti vejde do kryti.

CHS - je to normalni cestovni pojisteni, plati vsechno a vsude (teda krome pripadnych vyjimek), neni nijak zavisle na EU karticce a nejspise nemas ani spoluucast.

Dalsi dulezity rozdil muze byt, ze u AV komunikujes s nemeckym ustredim pojistovny, neni problem proto s nemcinou a anglictinou, s cestinou asi nic moc, u CHS je komunikace s ceskym ustredim - a budes mit v ramci pojisteni i pripadne tlumoceni napr. u doktora nebo i na policii v pripade odpovednosti a pod. Tady je ale na Tobe, nakolik umis anglicky nebo nemecky.

Ostatni veci budou +- stejne, asi u AV budes mit vyssi pojisteni odpovednosti. Vyluky jsou taky hodne podobne (vcetne valecnych uzemi i porusovani zakonu!), otazkou spise je, o kolik min se na tyto vyluky bude koukat rakouska pojistovna nez ceska...

Co se tyce slev Ti nepomohu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví