Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » čtv zář 2, 2021 16:15

Ne, AV neni klasicke cestovni pojisteni. Je to pojisteni na VHT, hlavne na zachranu vrtulnikem, na rozdil od cestovnich pojisteni tam nemas milion vyjimek a nikdo se te nepta, kde se ti to stalo, jestli jsi byl na znacene stezce, jestli jsi nebyl nad 3000 m apod. Plus je tam bonus na chaty. Proti cestovnim pojistenim je tam vyrazne nizsi limit na zdravotni vylohy, ale ty zas po Evrope kryje zdravotni pojisteni s tim, ze mas stejne podminky, jako domaci, coz se ti nemusi vzdycky libit. Proste je to docela jiny produkt, do Alp idealni, ale uplna nahrada cestovniho pojisteni to neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Bruca » čtv zář 2, 2021 16:25

Jo tak, děkuji. :-)
Každopádně jedním využitím ubytování na té chatě už se mi vlastně cena pojištění v akci vrátí. To zas má cosi do sebe.
Protože žena chce jít příští rok okolo triglavskych jezer a tam by to možná? využít šlo.
Letos jsme vylezli jen k černému jezeru (teda aspoň já a stačilo), žena s bráchou šli ještě o jedno jezero dal, ale rádi by dali okruh celý... Na to by asi klasické pojištění od axy nebylo idealni
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » čtv zář 2, 2021 16:58

Asi tak, tahle cena se vyplati uz na jednu akci v horach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » čtv zář 2, 2021 17:55

@Bruca: mike to vysvetlil, ale male upresneni - na AV Te osetri prakticky pouze ve verejnych nemocnicich/zdravotnich strediskach. Tj. i kdyz budes mit v miste pobytu spoustu soukromych lekaru a nemocnici, tak se nakonec dostanes do nejblizsi verejne nemocnice nekde mimo tu oblast. Teda pokud nemas necjaky problem, ktery se vleze do limitu pojisteni (toho moc neni), resp. neni tam nekdo/neco, co je soucasti systemu verejneho zdravotnictvi (hlavne v Rakousku).

Jo, hlaseni musis potom podavat do Nemecka/Rakouska/Slovinska a i prenosy se musi vybavit s nemeckou/rakouskou/slovinskou centralou, v zavislosti na tom u ktereho narodniho Alpenvereinu uzavres pojisteni. (Za tu prijemnou cenu bude asi jen u jednoho...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » čtv zář 2, 2021 19:54

apuka píše:Teda pokud nemas necjaky problem, ktery se vleze do limitu pojisteni (toho moc neni)

Ale no tak, limit je ted 10000 Euro a do toho uz se neco vleze. Oba moje urazy naprosto v pohode s radovou rezervou, vyuctovani jsem videl. Akorat mi teda ta formulace vubec neni jasna a muze z ni plynout, ze jde opravdu jen o verejne nemocnice:

1. Náklady na nutné léčebné výlohy v zahraničí

(včetně přepravy do nemocnice nutné ze zdravotních důvodů) až do výše 10 000 €, pro úrazy ve volném čase i při výkonu povolání a při nemoci; pro prvních 8 týdnů každé zahraniční cesty; celosvětově pro cesty do 6 000 m. U ambulantního léčení (limit 2 000 €) platí pojištěný vlastní podíl ve výši 70 € na osobu a jeden pobyt v cizině.Pojistitel uhradí prokázané výdaje za nezbytné lékařské ošetření při pobytu v nemocnici:

v Rakousku: v rámci obecné kategorie poplatků ve veřejných nemocnicích,
mimo Rakousko: ve veřejných nemocnicích.


Nejak nechapu ty 2000 Euro, jak se lisi od tech 10000. Asi by to chtelo spis original.

apuka píše:Jo, hlaseni musis potom podavat do Nemecka/Rakouska/Slovinska

Teorie a praxe ;-) Ani u jednoho z obou vyletu vrtulnikem jsem zadne hlaseni nepodaval, s AV si to vyridili zachranari sami a v nemocnici ja s kartickou ZP. U prvniho jsem se ptal u ceskeho zastoupeni, jestli neco nechteji a rikali, ze jestli mi neco prijde, tak to pak mam podat u nich. Neprislo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod apuka » čtv zář 2, 2021 20:54

10000 je pro prevoz do nemocnice, osetreni+zakroky+vysetreni, pobyt v nemocnici.
2000 je pouze pro ambulatne vystreni, tj. vice-mene osetreni v ambulancii lekare, bez prevozu a pobytu (na nemocnicnim luzku), otazkou jsou jine vysetreni (rentgen, CT, ... mimo ambulanci) - osobne si myslim, ze to se uz asi pocita z toho vetsiho limitu, Samozrejme, to si jen myslim ja, jiste to neni.

Prave ze do tech 10000 muze neco vlezt, ale hodne zavisi i od toho, jestli Ti napr. prenos vrtulnikem do toho zapocitaji - pri zachrane to asi pujde z limitu na zachranu, ale pokud Te musi jeste prevest z male mistni nemocnice do vetsi, tak to uz spada sem. Stejne tak, pokud se dostanes na JIPku, tak castka se zvysuje velice rychle. Ale tam do toho uz vstupuje taky evropsky prukaz.

Jinak original zneni neni nijak podrobnejsi, to ceske je prakticky doslovny preklad. Ta formulace je podle mne docela jasna. Jen v Rakousku, mam dojem, ale presne nevim, ze tam Ti i zdravotni pojistovna proplati, kdyz pujdes do "neverejne" nemocnice platbu za zakrok(y) do vysky jak se plati ve verejnych. Asi tam jde o to, ze v A Te maji v pripade urazu povinnost osetrit z verejneho pojisteni i u soukromeho lekare.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » čtv zář 2, 2021 21:08

Prukaz ZP do toho vstupuje v ramci EU vzdycky, po mne ani nic jineho nechteli. AV by se mozna dal pouzit na nejakou spoluucast, kterou plati mistni. Proste to, co ti tva ZP neproplati a musel bys to platit ty. Aspon tak jsem to pochopil, ale nezarucuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » čtv zář 2, 2021 22:20

Tak už nám přišla do mejlu zvýhodněná nabídka i od naší sekce, ještě včera na stránkách nic neměli. Tomu se nedalo odolat. Zaplaceno, co kdyby na nás nezbylo :mrgreen: (sice si dělám srandu, ale na druhou stranu v podmínkách mají platnost nabídky do 23.12.2021 nebo do odvolání)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod Hafi » čtv zář 2, 2021 23:02

tak já předpokládám, že maj prostě dotaci - rozpočet, který musí vyúčtovat letos - proto omezení na týden před koncem roku. Ale pokud bude zájem, tak to zaříznou dříve.
Jsem to 1. ráno objednal a dnes už jsem měl fyzickou kartičku doma...akorát dopis měl špatné křestní jméno, kartička naštěstí OK.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod sobb » čtv zář 2, 2021 23:24

Hafi píše: Ale pokud bude zájem, tak to zaříznou dříve.
No právě. Předpokládám, že je to cíleno hlavně na Rakušáky. A vzhledem k tomu, že třeba u nás je na to celkem reklama, možná jinde taky, tak bych se nedivila, kdyby z toho "cizáky" vyloučili.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » pát zář 3, 2021 2:09

Kupujte, nebudou! :twisted:

Taky mi prisla nabidka od me sekce a taky uz jsem zaplatil. Tomu se nedalo odolat. Aspon budu mit dalsi kousek motivace k tomu, abych se dal dohromady a mohl to vyuzit.

Jinak mi to teda prijde docela nefer k tem, co letos zaplaceno meli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod obda » pát zář 3, 2021 13:16

Předpokládám, že je to reakce rakouské vlády na stesky OEAV, že jim opatření proti covidu za poslední dva roky ořezala členskou základnu a připravila je tak o významné finanční prostředky. Zasponzorováním nových členů (nebo těch, kteří kvůli covidu členy být přestali) je z toho pohledu relativně logický krok. Aneb:"Ztrátu vám doplácet nebudeme, ale pokud jste přišli o členy, pomůžeme vám je získat. A zbytek je na vás."
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » pát zář 3, 2021 16:28

Ale jo, predpokladam, ze tak nejak to je, ale vem si to z pohledu lidi jako pp, co radi plati dlouho dopredu ;-) Driv jsem kupoval AV standardne ke konci ledna, kdy koncila platnost predchoziho roku. Tohle povede k tomu, ze lidi budou kupovat az na posledni chvili pred odjezdem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod obda » pát zář 3, 2021 16:58

Však mne taky trochu štve, že jsem to na letošek zaplatil. ](*,) Teda začátkem července, protože v lednu jsem vůbec netušil, jestli to bude mít smysl. Předpokládám, že jsem nebyl jediný takový.
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » pát zář 3, 2021 17:03

Urcite ne, nejspis vetsina takovych, co nekam jeli. Zas jsi to aspon vyuzil, coz je podstatne lepsi, nez se kvuli zdravotnimu stavu valet doma jako ja :? Menil bych hned a penize vubec neresil (ono mne to stoji o dost vic).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod obda » pát zář 3, 2021 20:49

To bezesporu, určitě bych neměnil :t:t A to přesto, že z plánovaných dvojích Alp byly nakonec jen jedny, protože na ty druhé s potomky nám nevyšlo počasí. Přeju co nejrychlejší návrat do formy!
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod mike » pát zář 3, 2021 21:12

Jj, lepsi jedny, nez zadne a navic mas jeste cely podzim, kdy to muze byt nejlepsi. Diky, rad bych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr cestovního pojištění

Příspěvekod AlexBeck » sob zář 4, 2021 6:50

S tím děláte tajností... Na obou stránkách sekce Innsbruck i Edelweiss je to hned na první stránce.
Sleva 75% tj pojistka za 445kč na skoro rok a půl,kterou můžete využít i na slevy za ubytování na chatách.

Tu neni co řešit za takovej peníz.... Paranoidní si můžou k ní vždy uzavřít další komerční pojistku co jim pokryje VIP luxusní ošetření. Nebo taky ne. Bo výjimky z plnění :-):-) Pak budou ještě rádi za to že mají i OEAV.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » sob zář 4, 2021 12:14

Sem fšechno o OEAV 2022 přešiboval do správnějšího vlkna.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » sob pro 11, 2021 18:15

Nemám co dělat, kdesyk na lezci či gde sem zakopnul o zmínku o Alpenvereinu a.... taxem hned obnovil/prodloužil i na 2022 (pro sebe a juniora vč. ČHS). Už jim (alpy.cz) to (správně) funguje, sem jen zadal svoje číslo OEAV a klik, klik, zaplatit a hotovo - už mám i provizorní průkazky 2022.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » sob pro 11, 2021 18:50

Jsi opozdeny ;-) My tu vsichni mame neprovizorni prukazky na rok 2022 uz od zari a se 75 % slevou 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mitau » sob pro 11, 2021 20:17

mike: Sleva 75% je prece jen pro nove klienty. Nebo mi neco uniklo?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » sob pro 11, 2021 20:21

Jo, nejen pro nove, ale i pro ty, co posledni rok AV nemeli. Vzhledem k lockdownum to neni az takova vyjimka ani pro ty, co jinak jezdi pravidlne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod sobb » sob pro 11, 2021 23:21

Jenže to se pp netýká, neboť si 2021 platil, však jsi ho o stránku zpět v této souvislosti odmítl nazvat nadšencem pro věc :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » ned pro 12, 2021 0:30

Vsak jo, jen se chlubim 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod AlexBeck » čtv pro 23, 2021 15:40

Obrázek

:shock: 15% takže 300kc stojí samotná pojistka.
U CZ loupežníku (pojišťoven) by to byla nějaká extreme sport a 1000 výluk za 5000+Kč?
Jasný mají množstevní slevu. Ale i tak 10Euro...
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » čtv pro 23, 2021 16:18

Letos to šlo oboje docela rychle, platil sem 11. prosince a už mám obě průkazky u sebe - průkazky OEAV chodily vždycky rychle, ale ČHS to trvávalo dýl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » čtv pro 23, 2021 16:19

@AlexBeck: no vsak, AV je nejlepsi ;-) Zas ale ber v uvahu, ze AV je predevsim na zachranne akce a lecebne vylohy ma zastropovane tusim 10000 Eury. To neni nijak moc, cestovni pojistky jsou o rad vys. Proste uplne jiny produkt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod chamel19 » úte led 4, 2022 19:43

Ahoj, tak znova :D Vím, že se to probírá furt dokola, ale taky se vše každý rok mění a fakt v tom nemám jasno.
Co byste doporučovali, jako pojištění Alpy/Tatry, pro lezení, ledovce, lyžování, atd.? Je aktuálních 25k EUR na záchranu dostatečné, nebo se to může vyhoupnout výše?
Těch 10k EUR na ošetření je asi nedostatečné když se člověk úplně rozseká, jak to řešíte vy? Je dobrá volba kombinovat aplineverein (na přepravu)+ČHS UNIQUA na ošetření (3M Kč)? Vím že vrámci ČHS je i přeprava, ale tak nějak se furt tvrdí, že AV je lepší (doufám, že nikdy to nebudu muset osobně zjišťovat v praxi :D ). Dík
chamel19
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 4, 2022 19:33

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » úte led 4, 2022 19:48

Na Evropu urcite AV. Limit na osetreni je maly, ale ten resi tva zdravotni pojistovna. V EU pouzivas prednostne karticku sve zdravotni pojistovny. Prepravu u CHS nevim, u AV jsem posledne (2016) narazil na to, ze aby ti zaplatili prepravu, musis byt aspon 5 dnu hospitalizovan (jinak by ji zajistili, ale tebou placenou). V roce 2012 mi ji zaplatili, ale pak zmenili pojistovnu. Jaky je aktualni stav nevim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví