Úrazové pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pickard » pát pro 16, 2016 19:53

Pouze k průzkumu, kdo co ma. Nemam nic :) Kdybych zchroml moc, tak si to hodím, to je stejně život na hovno.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Úrazové pojištění

Příspěvekod brhel » pát pro 16, 2016 20:00

Obecně má pojištění smysl. Při sjednání je dobré se vyhnout poradcům z MLM struktur. Volil bych spíše poradce věkově staršího, mezi mladými pojišťováky je poměrně dost podvodníků, nejhůře Ti poradí kamarád, co dělá pojišťováka. Poptej se po známých, zda nemají nějakého pojišťováka s kterým jsou dlouhodobě (více let) spokojení.

Čistě úrazové pojištění pokrývá velmi málo. U běžného člověka je mnohonásobně větší pravděpodobnost smrti / invalidity z důvodu nemoci než úrazu. Rizikové životní pojištění je dobré, smysl má i investiční životní pojištění, ale to se těžko ruší (většinou při jeho zrušení proděláš).

Hledej gúgli, ptej se. A sjednej si to třeba až za čtvrt roku, až budeš aspoň trochu v obraze.

Jinak většina pojišťoven nepojišťují horolezectví, takže když se ni něco stane při něm, máš smůlu.

PS: invalidní důchod = almužna.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Úrazové pojištění

Příspěvekod brhel » pát pro 16, 2016 20:03

Mawenzi píše:mam poradce kamarada takze to je v poho
tomu kamarádovi fakt nevěř [-X

Doporučují shlédnout toto video (celé, až do konce): https://www.youtube.com/watch?v=f-xixAjhL10
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Úrazové pojištění

Příspěvekod scinkk » pát pro 16, 2016 20:16

Jsem se o to kdysy trochu zajimal, ne nijak hloubkove, pojistovak jsem byt nechtel, ale zas si sebe a svych penez vazim :)

Z tech rizikovych pojistek mam pojisteny jen trvale nasledky s progresi na asi 4 mega za to tabulkove nejhorsi. Nemyslim si, ze trvaly nasledek nejakeho urazu je tak malo pravdepodobny, aby na to clovek nebyl pojisten. Navic ten trvaly nasledek prave muze vyrazne ovlivnit moznost si nadale vydelavat.
Mam tu pojistku uz 10 let starou a tenkrat jedina pojistovna, ktera mi pojistela jen ty trvale (bez smrti, pobytu v nemocnici, bolestneho atd) byla Generali a stoji me to 1600 rocne.
Asi by nebylo od veci se, porozhlednout, zda bych dneska nenasel neco vyhodnejsiho :)

O pojisteni invalidity taky premyslim, nejde ale jen o urazovou invaliditu ale predevsim
jako nasledek nemoci (pac ten uraz z casti kryjou ty trvale nasledky). Nasledek nemoci muze byt, ze po nejake mozkove, srdecni prihode, nejen ze clovek muze byt omezen pracovat, ale v nejhorsim pripade se jeste muze stat, ze o nej nekdo musi pecovat. A to urcite cokoliv ze zdravotniho pojisteni nepokryje. Z toho duvodu ma smysl podle me jen pojisteni s rentou.
Jenze za tohle ceske pojistovny chteji i nekolik tisic mesicne :)

mam jeste to zakladni pripojisteni od AV, za 275 Kc rocne s rentou €450- to sice nekryje vse, to co jsem psal, ale za ty prachy...

Pracovni nechopnost pojistenou nemam, predpokadam, ze castecne jsem schopen pracovat i nemocen a pokud bych nebyl, resi to financni rezerva. Ale ted mi neco nabizeli v AirBank k uctu, precovni nechopnost od druheho mesice za 25 Kc mesicne za kazdou tisicovku plneni, takze mozna si alepson pojistit nejake zivotni minimum. Pac jako OSVC nic nedostanu. Ale konkurenci jsem nezkoumal, ted se o to uz moc nezajimam :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Úrazové pojištění

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2016 20:28

@pickard: nerouhej se... takovych pry bylo a kdyz prislo na vec, tak zmenili nazor. Ja mam spis opacny problem. Mam zkusenost, ze kdykoliv jsem si neco poridil jen co kdyby nahodou, tak jsem to driv nebo pozdeji potreboval. A tohle jsou veci, ktere bych fakt potreboval nerad (a ze jsem k tomu zrovna mel hodne blizko :?).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Úrazové pojištění

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 16, 2016 20:52

jo, vim jak to je obecne "s kamosema" ale tady fakt vim, o co go, takze vim, ze by mi nic naprd nedal. navic furt ma clovek oci a hubu muze cist, ptat se. To fakt neni o tom ze slepe nekde neco podepises, ale po 20ti letech snad vim, jakej je.

jinak me spis jde fakt proste o situaci, kdy by to bylo na dlouhy lokte bez prace - kdyz zaklepu backorama do pristich 12ti let coz teda snad necekam, tak mam hypo tak, ze jde i z jednoho platu, odpovida to beznymu najmu v brne a to fakt vetsinou lidi zijou i sami... takze pokud, tak by mi slo fakt spis o dlouhodobou pracovni neschopnost nebo jak psal scinkk treba pripad, ze se o tebe musi nekdo starat... tam ti ani rezerva nepomuze, protoze pokud by clovek mel moznost mit desetitisicovy rezervy mesicne asi by mohl v poho platit i tak hrozny pojisteni.

ale je fakt, ze pokud budu zamestnana, dostanu neco od socialky, pokud nebudu, po case dostanu invalidni duvod, pokud to bude nejak horsi, ze by to fakt neslo. kdyz to nebude na duchod, tak nejaka prace urcite delat pujde.

scinkk no ale neplati to s tim oeav teda jen kdyz se ti neco stane v zahranici? bude to pripojisteni fungovat i kdyz se ti neco stane tu u nas?

jako zatim su toho nazoru, ze nic takovyho nechcu (s detma to taky clovek vnima jinak), ale premyslim jestli vubec existuje neco prijatelnyho, co by stalo za to platit a pritom to proste neobsahovalo treba i ty polozky pro smrt a tak...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Úrazové pojištění

Příspěvekod scinkk » pát pro 16, 2016 20:59

i kdyz se ti neco stane tu u nas?


pokud vim tak i u nas, respektive proste kdekoliv, kdykoliv. Krom zraneni pri zavodnich, letecky a jeste nakych aktivitach.

Obecne se tusim AV nijak neselektuje "na zahranici", je to celkem bezne komercni pojisteni, vcetne tech pripojisteni.

Obecne k tomu pojisteni: podle me ma zasadnejsi smysl pojsiteni tech trvalych nasledku, idelane vcetne jakekoliv invalidity. Pokud je nekdo zavisly na prijmu dotycneho (ziveni rodiny, hypoteka, bydleni atd.) je dulezite i to pojisteni smrti a pracovni nechopnosti.
Naposledy upravil scinkk dne pát pro 16, 2016 21:02, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Úrazové pojištění

Příspěvekod mike » pát pro 16, 2016 20:59

@Mawenzi: si to tady precti, o zahranici tam nic nevidim a ani by to nedavalo smysl. Je tam ale podminka trvale invalidity od 50%, coz je velmi omezujici. Nevim, jestli se do toho vejde treba bezny vozickar.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Úrazové pojištění

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 17, 2016 8:01

hm, cetla sem to na jinejch strankach, koukam co odkaz to trochu jinak...

na mym platu nikdo zavislej neni, takze to ma nejaky vyhody
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví