Vlci, hrrr na ně

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod dudy » pát lis 30, 2012 22:28

Co kdo používáte na opruzeniny?
Vzhledem k faktu, že vlk je častým návštěvníkem dobrodruhových trenek, by bylo zajímavé se podělit o zkušenosti jak s touto škodnou bojovat.

Mě osobně se na vlka i jeho blízkého příbuzného ze předu, vakovlka, osvědčila červená, desinfekční Indulóna, kteroužto jsem tímto pasoval do role rodinného vlkodava v tubě. Dermatolog je ale jiného názoru. Nicméně jím navrhovaná drahá mast (název si nepamatuju) zasejc za odměnu nefunguje.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod šíp » pát lis 30, 2012 22:35

Coby cyklisté tímto trpíváme více. Nejvíce se nám osvědčila mast s konopným olejem :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod zdenki » pát lis 30, 2012 23:49

Taky mazání z konopí.Nejdřív jsem zkusil nějakou mast z lékárny,ale lepší účinky má vzorek z domácí výroby,který jsem nedávno dostal :) .
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod karitapepe » sob pro 1, 2012 8:45

taky jsem na ně trpěl, ale prevence je nejlepší léčitel.
Než vyrazím na hory,tak se pořádně umyji, a vymažu tuhým anti-perspirantem mezi stehny a atd,samozřejmě chce to kvalitní trenky a chodit ve bavlněných volných kraťasích(chodím do poslední chvíle,co se dá :t:t ), přes zimu vzdušné kalhoty-nejlépe z odvětraváním přes kapsy.
Když Tě chytne na horách kulo a nebo se hodně zapotíš, musíš použít vlhčené ubrouzky(bez nich ani krok) a po umytí znovu namazat(aspoň tu indulonu :D )
Jinak, když už mě poskáče vlkandel, tak používám ondřejovku :mrgreen:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod zoul » sob pro 1, 2012 8:53

Souhlas s prevencí. Nosím výhradně bavlněné trenky a vlka jsem si donedávna pamatoval akorát z dětství, kdy jsem ještě nosil slipy. Teď jsem si ovšem koupil nějaké boxerky a když jsem v nich neprozřetelně vyrazil na hory, po prvních pár kilometrech jsem okamžitě měnil zpátky na trenýrky. Ventilujme!
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod kropt » sob pro 1, 2012 9:24

Imazol a nebo Bpanthen - šlohl jsem to našim prckům. A ještě předtím jsem používal endiaronovou mast, ta byla dokonalá, jen ji přestali vyrábět.
Ráno před vyjitím vždy někam zalezu (abych nikoho nepohoršoval) - pořádně promažu a do večera nemám problém. Večer se hodí nalézt nějaká řeka nebo potůček a provést základní hygienu.

Trpěl jsem na to hodně, ale dá se to řešit - teď už jsem smečku vlků nepotkal dlouho.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod Robur » ned pro 2, 2012 16:44

tady je k tématu článek na trekingu, zvláště jeden příspěvek v diskuzi je moc pěkný :mrgreen:
Život je hořký. Bohumín.
Uživatelský avatar
Robur
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon kvě 7, 2007 11:24
Bydliště: Ostrava

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod poutnik66 » pon srp 2, 2021 10:26

No, já nevím, mám pocit, že mi opruzeniny na vnitřní straně stehen způsobily právě volné bavlněné trenýrky. Jak potem zvlhly, začaly při každém krku dřít a výsledek se brzy dostavil. :-)
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod mike » pon srp 2, 2021 13:41

Jo, to bavlna delava, proto je na outdoor celkem nevhodna :) Na delsi chozeni zasadne nosim trenyrky z umeliny nebo s max 30 % bavlny. Nechodim ovsem jen v trenyrkach, ale mam na nich trekove kalhoty. Coz je samozrejme horsi a s bavlnenyma trenkama bych dalsi tyden chodil jako namornik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod terkad » úte srp 3, 2021 12:50

Když už to tu @poutnik66 vytáhl z hlubin OF, tak teda taky přispěju.
Jako prevence tuhý deodorant na stehna (alespoň my holky známe ze sukní) a jako léčba, pokud už se stalo, zase bepanthen krém.
Ale teda pokud nosím kraťasy, nikdy jsem k tomuto řešení nemusela přistoupit.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod mike » úte srp 3, 2021 16:27

Koukam, ze nevytahl jenom vlakno ;-) Cau :) Melas zaregistrovanou notifikaci na tohle vlakno a prisel ti mail?

Za mne jako prevence Century Riding Cream. Na vlky nastesni moc netrpim, a tak ho pouzivam hlavne na spodni cast zad, kde mi batoh dela odreninu nebo vyrazku. No a kdy uz se to stane, tak to chce hlavne umyt, vydesinfikovat a namazat necim s panthenolem. Sam pouzivam Betadine + kalciovou mast, ale Bepanthen je vlastne oboji dohromady, takze dobra volba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 7, 2022 20:02

rriding cream se prestal vyrabet, kdyby to nekoho zajimalo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2022 21:41

Hmm, to nepotesi. Znas duvod?

Vi nekdo o nejake pouzitelne nahrade?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 8, 2022 5:43

pry by zachovani vyroby znamenalo vyrazne vyssi cenu, takze se vyrobce rozhodl to spise prestat vyrabet, mi rekla vcera v obchode pani. tak sem ji rekla, at si do seznamu nestastnych zakazniku (pry je jich dost) udela dalsi carku, ale vyrobce to asi neobmekci:D

vcera sem si objednala aspon jedno baleni jeste online (akorat ne te femme varianty, co jsem pouzivala doted), by mi tak na tri leta mohlo vydrzet v pohode, a pak asi klasika indulona/vazelina, akorat sortique nezustavala takova mastnota na prstech a vydrzi dle me dyl.

pripane bepanthen mi vyhovuje ackoli jeho sila je trochu jinde tak i jako prevence mi prijde OK.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vlci, hrrr na ně

Příspěvekod mike » úte lis 8, 2022 19:09

Hmm... je mi to divne, protoze cena mi nijak mala neprisla. Zvlast ve srovnani s jinymi kremy. Mozna se podrazi malovyroba.

Mozna zkusim taky jeste objednat do zasoby, ale je blbe, ze se to casem separuje. I kdyz je pravda, ze mi to delalo na zacatku a ted ne, treba to vylepsili.

Indulona nahrada neni prave proto, ze vydrzi podstatne min. Navic vsechno zamasti. Bepanthen taky ne, co je spis na leceni a desinfekci. Chtelo by to neco s velkou vydrzi, tomhle mi fungovalo i na plavani, kde se treba Indulona vubec nechyta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Outdoor a zdraví