OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod lojzmen » pon dub 15, 2024 18:27

Nevím. Ale zahrň do své kalkulace, že to co jezdíš, je dobrý tréning a pokud zdraví vydrží, budeš se zlepšovat tabletky netabletky.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 15, 2024 18:38

Ano, to tam samozřejmě také hraje roli, že jezdím pravidelněji a více, vím o tom. Každopádně ještě jízdu před užíváním céček, to druhý den nebylo tak dobré.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 0:41

@Dromedaro: beru uz nejakou dobu 1000 mg Ccka denne a zadny efekt v tomhle smeru nepozoruju (beru z jinych duvodu). Na mne funguje vitamin B12 a kyselina listova, kdyz jsem na horach beru 300 ug B12 a v posledni dobe jeste 400 ug kyseliny listove, oboji se snidani. Kyselinu listovou jako metylfolat, melo by to byt bezpecnejsi a ucinnejsi. Rozdil poznam, po bezne jsem mival celkem rychle travici potize, po tomhle ne.

Zkousel jsem regeneracni prasek, co tu doporucoval milarepa a prijde mi, ze to nejaky efekt ma. Kdyz si ho dam hned po konci celodenni tury. Dalsi dny jsem min chciply, ale nevylucuju placeboefekt ;-) Asi to vezmem na hory, kdyz budem nekde ubytovani (porce na den ma 50 g, to tahat natezko nebudu) a tam se to pozna.

Tohle si musi kazdy vyzkouset sam, jestli ti pomaha Ccko, proc ne, treba ti chybi. Nepsals, ze kouris? Pak ti chybi urcite. Akorat bych nebral Celaskon, po tom jsem vzdycky mival koprivku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 16, 2024 6:31

Ten B12 mi doporučila matka také, že jej rovněž užívá.
Ano, jsem kuřák, proto jsem si říkal, že to céčko u mě může fungovat zatímco u jiných ne, protože ho mám asi nedostatek. Já jsem to zkusil, protože vím, že když jsem s tím měl problém s tou velkou únavou a vyčerpáním a nějak pravidelněji dlouhé trasy jsem ještě nejezdil, že jednou jsem po návratu z kola vypil půl litru čerstvého domácího moštu a druhý den mi také bylo dobře. Tak jsem si řekl, jestli to nebylo tím céčkem. Ale jak píšeš, spíše by to chtělo zkusit na treku. Tam bych to také poznal, jestli to má nějaká efekt nebo ne. Díval jsem se a to B12 má doporučenou denní dávku 3ug, takže bereš dvacetinásobek doporučené dávky?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod apuka » úte dub 16, 2024 7:48

Dromedaro píše:jednou jsem po návratu z kola vypil půl litru čerstvého domácího moštu a druhý den mi také bylo dobře. Tak jsem si řekl, jestli to nebylo tím céčkem.
Jenom upozornuji, ze most (je jedno, jaky) neobsahuje pouze Vitamin C, co pusobi "regeneracne". Podivej se na jeho nutricni slozeni a srovnej napr. s nejakym regeneracnim napojem, co mike linkoval prispevek od milarepy. Samozrejme, konkretni slozky jsou trochu jine, ale je to dost podobne.
Vsak se taky rika, ze nejlepsi prirodni "regeneracni" a "energeticke" (pro sport) napoje jsou ty male 100% ovocne napoje, co se delaji detem jako svacinka.

Pisu to jen proto, abys nebyl zklamany, ze samotne C-cko nepomuze tak, jak most.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16609
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 16, 2024 10:05

Jo, vím o tom. Zkoušel jsem, jestli bude stačit to céčko, protože pak někde na cestách těžko budu vyrábět mošt. Ale taky je to cesta, pít ten mošt, po návratu domů z jednodenního výletu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod pavproch » úte dub 16, 2024 11:07

Pokud se pamatuju správně, co my kdysik říkal tuso, tak megadávky C organismu neuškodí. Ale nezkoušel sem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 16, 2024 12:06

Nebo pak leda na treky to od Milarepy, ale je to drahý. Za 600kč 14 porcí... ale kdybych nebyl kvůli tomu zhuntovaný a cítil se líp ns treku, tak by to za to stálo na dvě týdenní akce nebo na 14dní. Musím vyzkoušet, co mi bude fungovat.

PP: Co jsem četl, tak si člověk může dát až 2000mg céčka denně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod oodoow » úte dub 16, 2024 12:12

apuka píše:Samozrejme, konkretni slozky jsou trochu jine, ale je to dost podobne.

V tom milarepa prášku jsou aminokyseliny, který zajišťují tu regeneraci svalů. To asi v moštu nebude.

apuka píše:Vsak se taky rika, ze nejlepsi prirodni "regeneracni" a "energeticke" (pro sport) napoje jsou ty male 100% ovocne napoje, co se delaji detem jako svacinka.

Kdo to říká?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod apuka » úte dub 16, 2024 13:14

oodoow píše:To asi v moštu nebude.
Proc ne? Jablka i jine ovoce aminokyseliny obsahuji. Ne v takovem mnozstvi a ne tolik druhu, ale jsou tam.
oodoow píše:Kdo to říká?
Konkretni osoby TI urcite nereknu, ale uvadi se to pomerne na mnoha mistech. Alespon kdyz jsem hledal, narazil jsem na to dost casto.
Proc? Ty znas nejaky lepsi prirodni "regeneracni" a "enrgeticky" (ale i "iontovy" napoj?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16609
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod oodoow » úte dub 16, 2024 13:30

apuka píše:Proc ne? Jablka i jine ovoce aminokyseliny obsahuji. Ne v takovem mnozstvi a ne tolik druhu, ale jsou tam.

"Apple contains 0.031 grams of BCAAs per every 100 grams."
To bys toho moštu musel vypít fakt hodně. :D
Milarepa drink má 4g na 100g, řádově úplně jinde.

apuka píše:Proc? Ty znas nejaky lepsi prirodni "regeneracni" a "enrgeticky" (ale i "iontovy" napoj?

Jo, třeba zelený ječmen bude určitě lepší. Ty ovocný nápoje bych si dával při výkonu, kdy potřebuju cukry. Na regeneraci bych si dal něco jiného.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 16, 2024 14:01

Jsem se musel podívat, co ty aminokyseliny jsou a kde. Prý to obsahuje živočišná bílkovina. Nemohlo tedy spolecně s tím moštem zafungovat, že jako svačinu mám vždy cca 200g eidamu, dva rohlíky a kus čokolady? Mám vysledováno, že cca po 35km na kole (záleži na terénu) začnu být většinou hladový a bez energie. Takové to, že se člověk začne až třást a je slabý. Tak se většinou musím najíst a k tomu něco sladkého.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4396
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod apuka » úte dub 16, 2024 15:07

oodoow píše:"Apple contains 0.031 grams of BCAAs per every 100 grams."
To bys toho moštu musel vypít fakt hodně. :D
Milarepa drink má 4g na 100g, řádově úplně jinde.
Tys to ale stahnul jenom na BCAA, coz nejsou vsechny aminokyseliny, navic - a to podle mnoha odborniku na sportovni vyzivu - BCAA jsou hodne precenene. Jabla maji sirsi komplex.
Milarepuv dring obsahuje celkem 3,25g bilkovin, ne 4g BCAA. Kdyz ale zapoctes vsechny aminokyseliny/bilkoviny v mostu, tak se pri davce 0,5l dostanes na ty hodnoty, nekdy i vyssi taky - trochu v zavislosti na odrude a zpracovani.

Pravda, to ovocne pyre bude obsahovat min, deci kolem 0,4-0,5g, zase v zavislosti na slozeni.

Ale mne slo o celkovy vliv na "regeneraci" (i to ostatne) - a tam bych rekl, ze obstoji podobne jako zeleny jecmen. Ten ma jine vyhody, ale nejsem si jisty, ze vice smerem k regeneraci.
Potom jeste vezmi jednu obrovskou vyhodu tech pyre - muzes je pouzivat okamzite a to i ve vetsi zime. Na rozdil od drinku nebo i zeleneho jecmene nemusis davat do vody. Nevim jak Tebe, ale mne obcas nedela uplne prijemne, ze dokoncim svoji turu a ted mam do sebe hodit pul litru nejakeho napoje. Vetsinou se mi to prevaluje v brichu jeste dlouhou dobu. No a delat to v zime znamena mit sebou (tj. nosit cely den+zabira misto) v termosce "akurat" vlaznou vodu.

Proste musis se na to kouknout v souvislostech a v celku, ne hned skocit na vybrany detail.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16609
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 15:29

Dromedaro píše:Díval jsem se a to B12 má doporučenou denní dávku 3ug, takže bereš dvacetinásobek doporučené dávky?

300 / 3 = 100, takze stonasobek ;-) Pricemz takhle malou davku uz je tezke dneska sehnat, normalne se zacina na 1000, bezne jsou 2500 a prodaji ti i 5000.

Jde o to, ze telo ma docela nizky limit denniho vstrebavani B12, beznych zpusobem asi 1.5 ug najednou a vic uz si nevezme. Jenze existuje jeste jeden mechanismus, ktery je podstatne min efektivni, vstreba se asi jen 1 % mnozstvi a pak hraji toli ty vyssi davky. Vyslo mi, ze vzorec je 1.5 ug + davka / 100, takze ja z tech 300 dostanu asi 4.5 ug, coz je jen 1.5 nasobek DDD. Pri 2500 ug, coz je vic, nez 800 nasobek DDD, dostanes realne asi 26.5 ug, coz je devitinasobek. Tohle je ovsem potreba zkusit, ja jsem k tem svym 300 ug dosel experimentalne a myslim, ze to bude velmi individualni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 15:46

Dromedaro píše:Nebo pak leda na treky to od Milarepy, ale je to drahý. Za 600kč 14 porcí...

Kdyz trochu pohledas, najdes to podstatne levneji.

Dromedaro píše:ale kdybych nebyl kvůli tomu zhuntovaný a cítil se líp ns treku, tak by to za to stálo na dvě týdenní akce nebo na 14dní. Musím vyzkoušet, co mi bude fungovat.

Jj, tohle chce zkusit predem, proto jsem s tim ted delal experimenty. Na treky to ale brat nebudu, je to moc tezke, 50 g na den je jako jedna tycinka navic a nenajis se toho. Navic se s tim v terenu trochu blbe manipuluje.

oodoow píše:Milarepa drink má 4g na 100g, řádově úplně jinde.

Apuka prece nema problem vypit po ture 50 litru mostu, hlavne ze je prirodni :D

apuka píše:Milarepuv dring obsahuje celkem 3,25g bilkovin, ne 4g BCAA.

Obsahuje 3.25 g BCAA na 50 g tj. denni davku a 6.5 g na 100 g.

apuka píše:Proste musis se na to kouknout v souvislostech a v celku, ne hned skocit na vybrany detail.

Ano, to by sis mel zapsat za usi. Tyka se to prave slozeni, kdybys cetl jen o kousek dal, tak to tam mas rozepsane, ale ty se zastavis na prvnim detailu a hned skocis do diskuse :roll:

apuka píše:Kdyz ale zapoctes vsechny aminokyseliny/bilkoviny v mostu, tak se pri davce 0,5l dostanes na ty hodnoty, nekdy i vyssi taky - trochu v zavislosti na odrude a zpracovani.

Staci hodit do Googlu "most slozeni" a hned vidis, ze jsi furt o rad mimo... Navic samozrejme na konkretnich aminokyselinach zalezi, jinak by stacilo snist kus syra nebo salamu, jak pise Dromedaro. Nestaci. Co jsem zkousel, tak efekt rozhodne stejny neni, u toho drinku jde nejspis hlavne o rychlost vstrebavani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod pavproch » úte dub 16, 2024 15:51

B12 (prodávám, jaxem koupil, neštudoval sem esli to škodí nebo ne): Brával sem každý den piluli B12, paq sem byl na odběru/rozboru krve (AGEL za moje peníze) a ukázalo mi to zvýšenou hodnotu B12 v krvi + do posudku napsali s vykřičníkem "Nebrat B12!". Tak už to neberu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 15:57

Kolik jsi ho bral?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod pavproch » úte dub 16, 2024 16:01

Jednu piluli = 500 mcg denně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 16:03

Jak dlouho? Na mne by to bylo moc uz za tyden i pri vyssi zatezi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod pavproch » úte dub 16, 2024 16:06

Trvale (měsíce).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 16:14

Tak to se nediv, ale stejne asi budes rarita, vetsine lidi by se to takhle nejspis nepovedlo a na zvysenou hladinu by potrebovali injekce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 16, 2024 16:30

nekde sem cetla (a i nekolikrat pak narazila), ze osoby nad 50 uz muzou mit nedostatek vitaminu B12 i jako masozrouti.

jinak jako nejlevnejsi forma vitaminu C je kyselina askorbova, to stoji 1kg treba 160kc...

Ja si nekdy delam na vylety do vody trochu rozpustnyho horciku a trosku soli, hlavne v lete. No ale mela bych taky premyslet necim podporit pak telo, byt zdrchana po 15km, to neznam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod oodoow » úte dub 16, 2024 21:12

Jak je možný, že každýmu vyšlo jinak, kolik obsahuje BCAA Milarepův drink? :D
Však je tam napsaný, že dávka je 50g a že obsahuje 2mg, ne? Takže 4mg na 100g.
Jinak teda právě BCAA se používá na regeneraci docela hojně. Tím pádem si myslím, že to je ta hlavní součást Milarepa drinku pro regeneraci. Mošt nemá skoro nic a tedy fungovat stejně opravdu nebude.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod lojzmen » úte dub 16, 2024 21:35

Dromedaro, když už budeš brát C, tak doporučuji ten s pomalým vstřebáváním.
Protože megadávky tělo brzo vymočí, tak ať to má smysl.

Obecně, i hořčík se doporučuje s pomalým uvolňováním.

Regenerační vliv moštu vidím hlavně v cukrech.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 22:25

oodoow píše:Jak je možný, že každýmu vyšlo jinak, kolik obsahuje BCAA Milarepův drink? :D
Však je tam napsaný, že dávka je 50g a že obsahuje 2mg, ne? Takže 4mg na 100g.

To bude tim, ze jsem pocital vsechny aminokyseliny a ne jen ty 3 BCAA :) Takze jo, tech je tam 2 g na davku a 4 g na 100 g. Gramy, ne miligramy ;-)

oodoow píše:Jinak teda právě BCAA se používá na regeneraci docela hojně. Tím pádem si myslím, že to je ta hlavní součást Milarepa drinku pro regeneraci.

Myslim, ze i ty sachraridy jsou dulezite, ale jinak souhlas.

lojzmen píše:Regenerační vliv moštu vidím hlavně v cukrech.

Jo a mozna i nejake vitaminy. A kdyz si ho das 50 litru, jako apuka, tak jeste docela natrenujes behanim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49442
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod irem » stř dub 17, 2024 7:03

@Dromedaro Asi sam vis a nema smysl Ti psat, ze pro svou kondici a zdravi bys toho dost udelal, kdybys prestal kourit ;) nicmene v cem dalsim vidim mozny problem je tohle:

Dromedaro píše:po 35km na kole (záleži na terénu) začnu být většinou hladový a bez energie. Takové to, že se člověk začne až třást a je slabý


Pokud se bezne pri jizde na kole dostavas do stavu slabosti a treses se, nijak si tim neprospivas. Ani nasledne regeneraci. Mohl by ses zkusit zamerit na udrzeni vyvazenejsi hladiny energie a neco drobneho snist / vypit driv, nez se zacnes trast.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 17, 2024 14:51

taky bych mela prestat kourit, ale zatim neumim svou situaci v okamziku, kdy sahnu po vodni dymce, resit jinak...

a jinak nekdy tresavku, zimnixi a pocit totalniho gycerpnai mivam vecer na vyletech a nekonecnej hlad co nejde nicim zahnat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » stř dub 17, 2024 17:38

Mawenzi píše:taky bych mela prestat kourit, ale zatim neumim svou situaci v okamziku, kdy sahnu po vodni dymce, resit jinak...

Xanax, Rivotril, Diazepam, Lexaurin, případně starý dobrý THC (lze užívat i jinak, než kouřením). Samozřejmě vše výše uvedené je též zátěž pro tělo, ale ne pro plíce. A funguje to.
Mně v takových situacích funguje i pořádně se s někým obejmout, ale neni s kým, tak holt ten Diazepam, no...
Naposledy upravil Etheric dne stř dub 17, 2024 17:49, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod pavproch » stř dub 17, 2024 17:49

Etheric píše:Xanax, Rivotril, Diazepam, Lexaurin

Návykové.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Etheric » stř dub 17, 2024 17:50

A kouření asi ne....
Návyk se ti nevytvoří, pokud užíváš občasně (v mém případě cca 1x týdně). Cpu se tim většinu života, a když mám dobrý období, že to týdny či měsíce nepotřebuju, vůbec mi to nechybí... Mám v záznamech závislosti z dřívější doby a i přesto tohle dostávám k dlouhodobýmu občasnýmu užívání. Je to v pohodě, ale nesmíš to žrát denně
Naposledy upravil Etheric dne stř dub 17, 2024 17:54, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8113
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví

cron