OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 20, 2024 6:12

domedaro
nevim , co je z hlediska snu normalni, ale ja mam celkem casto nocni mury, i nekolikrat za noc, urcite asi i lehce prevazuji bezny sny.

taky teda nekdy je mam fakt denne a nekdy jen 1x tydne treba, je to promenlivy.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9416
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod pavproch » ned dub 21, 2024 14:30

Mawenzi píše:@pp ty nemas bezne nocni mury?

pavproch píše:Naštěstí ne, odhadem 90% spaní beze snů a těch 10% je většinou "akční", ale ne "přehnaně akční".

..... navážu, což ovšem neznamená, že ze svých snů nechytám následně depréze: Neska bylo těch10%, zdálo se mi že sem letěl a doletěl na Nový Zéland = příjemně, žádný děsivý zážitek. Dyž si to ale fčíl v hlavě probírám (= sem si zpoměl), tak chytám deprézi: Tam se taky už nikdy nepodívám. (Minule to pro změnu bylo o lyžování v Tignes = to už taky není/nebude.) Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28346
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 22, 2024 10:26

Zkoušel jsem včera místo svačiny , kterou jinak vozím, vzít si tyčinky (každá 50g - značka šimpanz) a každých 15km si jednu dát. Tak fungovalo to. Jel jsem 45km a hlad jsem neměl ani vysílení se nedostavilo. Snědl jsem dvě. Plus celaskon a pití magnesie. Dneska bez následků.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4402
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 23, 2024 6:34

dromedaro
osobne mi prijde ze chimpanzee jsou dost s odporem pozivatelny, ale jestli ti to jelo a jelo:D tak asi super:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9416
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 23, 2024 8:07

Mně zase nepřišly nějak špatný až na to, že byly na můj vkus moc sladký. A navíc já jich dostal darem krabici, končila jim lhůta pro spotřebu, tak je mám v mrazáku. Tak proč kupovat jiné, když mám zdarma.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4402
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 23, 2024 9:58

ja ji mela taky zadax, ale i tak me to nepresvedcilo to snist ani do pulky. tak super, ze to snis, to se vzdycky hodi a takhle k nim prijit je bonus:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9416
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: OT - obecná diskuse na théma strava a zdraví

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 29, 2024 4:56

mam alespon dobre zpravy ohledne rekonvalescence. zitra 8 tydnu od zraneni. v sobotu sem sla 20km, sice spis po rovine, ale 20:) a akorat asi 3km pred cilem sem pocitila trosku unavu v lytku, kratka pauza, promackat a pak uz dobry. akorat doma se mi to po delsi dobe odpocinku vecer ozvalo pocitem unavy, kdyz sem sla do sprchy.

vcera sem uz byla doma, a na vylet nesla.

plan na kveten je chodit max tech 20, ale v druhe pulce uz chci nstezko a 2 dny po sobe.

nejak jsou ty potize s nohama ("alergie", vyrazka, svedeni a neschopnost v ponozkach vydrzet dyl nez par hodin/km + natrzenej sval) mi vpodstate znemoznili vyletovat cca od zacatku unora, a je to poznat hlavne na ztrate motivace chodit sama, kdy se mi moc nechce a pribrani o 1 konfekcni velikost... a to sem ani tolik nejedla, asi 70% toho co bezne... asi to chtelo jeste ubrat, ale jit pod bazal se mi moc nechtelo.
doslo hlavne ke "ztlusteni" spodni casti tela a ztraty sily v nohach ..

no, hlavne ze uz chodim, hlidam si i vic piti, ale s chybejicim pocitem zizne to je taky celkem vyzva:D

ale budu na tom muset nejak zapracovat.

nejaky hacky, jak urychlit obnovu sily v nohach nez jen tomu nechat cas? mozna si najit posilku na legpress a dalsi cviky? nebo pro turistiku spis proste jen zustat u chozeni a cekat?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9416
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví