Zlomená lopata kýčelní kosti

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod wawrik » pát srp 3, 2012 14:19

Indy píše:mohla by jim neproplacet, kdyby usoudila ze tak provozne drahe pristrojove vybaveni nepotrebuji.

To si vždy spomeniem na scénu z Monty Python - Zmysel života: mašinka, co dělá píp :mrgreen:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » pát srp 3, 2012 21:39

ssyissyi píše:Neudělala :oops: Moc totiž nevím, jak se k tomuhle postavit.

Lipon píše:máti si na její radu nechala taky vyjet historii plateb svého pojištění, ale "překvapivě" tam byly naví ošetření, která nikdy neabsolvovala, ale nic s tím dělat nechtěla, žije na maloměstě a shánět si pak doktora x kilometrů daleko a dojíždět tam je opruz

šíp píše:Nechci se nikoho zastávat, ale možná to špitál neudělal kvůli penězům, ale kvůli pojišťovně - aby jim proplatila určité výkony, může to pojišťovna podmiňovat například pobytem na lůžku, a oni to prostě jinak nemůžou vykázat.

Presne kvuli tomuhle jsem psal, ze si radeji vypis vyjet nenecham. Tohle se bohuzel deje a nejspis bezne. Co jsem slysel, tak lidi, co se to snazili resit, narazili i u pojistovny. Pry tvrzeni proti tvrzeni, neprokazatelne a celkove laxni pristup, kdy mel stezovatel pocit, ze spis obtezuje.

Mozna je to odpoved na puvodni otazku, jestli by pomohlo vic penez do zdravotnictvi. Osobne si myslim, ze ne. Vyse uvedene je totiz byzanstky nebo uz spis slovansky model. Nastavime pravidla, ktera se nedaji dodrzet. Kdo chce prezit, musi je obchazet a podvadet. Pravidla nekontrolujeme dusledne, ale nahodne, takze nikdo nikdy nevi, na cem je. Ve vysledku vsichni podvadeji a vsichni ziji v nejistote, takze si radeji moc nevyskakuji. Taky je vam z toho na zvraceni?

Proc to tak je? Spravna otazka je spis, komu to vyhovuje. Tem, kdo v tom umi chodit a dokazou toho vyuzit pro svuj prospech. Protoze podvadeji vsichni, ztrati se mezi nima a navic na ne nikdo neupozorni. Nejhorsi ze vseho je, ze se v tom casem nauci chodit i cast puvodne poctivych.

Co s tim? Zmenit to mohou jen ti, co jim to nevyhovuje. Coz jsou jednak ti poctivi doktori a jednak pacienti, kteri cely ten cirkus plati. Jenze ho plati neprimo pres zdravotni dan, takze nevidi prime dopady na svou penezenku. Coz je ten duvod, proc placeni na drevo a proplaceni pojistovnou neprojde. Proto bych rekl, ze zacit by meli doktori. Co kdyby treba sipka, kdyz ji pojistovna odmitne proplatit naklady, to rekla dotycnym pacientum? Kazdemu papir se seznamem toho, co nebylo proplaceno. Kdybych takovy dostal ja, tak pujdu na pojistovnu a budu chtit vedet, jak je mozne, ze kdyz jim platim rocne takovouhle sumu penez, tak to doktorce neproplati. Kdyby takovych lidi bylo hodne a pridala se medializace, tak by se mozna casem neco zmenilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » sob srp 4, 2012 8:37

mike: Nevím, jestli je to slovanský nebo úplně jiný model, ale je to jedno... NC... :prayer:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Brko » úte srp 7, 2012 19:08

šíp píše:A úplně na okraj. Nikdo ze zdejších nezdravotnických debatérů vůbec netuší, jak se chová pojiš'tovna k lékařům, co je nutí dělat, jak je nutí léčit. Navenek se pojišťovny prezentují, že dělají vše pro své klienty, a pravý opak je pravdou. Tlačí lékaře k co nejlevnější léčbě, stanovují určité limity, které když lékař překročí /tj.napíše dražší léky, vyšetření apod/ tak pak pacientům hradí ze svého.

Dovolím si nesouhlasit :smt077
Přítelkyně je účetní a daňový poradce, tak docela přesně vím kolik který doktor bere peněz (ne v nemocnici, ale v soukromé sféře) ... až na psychiatry (kteří vydělávají hlavně na soudních posudcích) si myslím, že si nemůže rozhodně nikdo stěžovat. Zvlášť internisti a zubaři.
S pracovní dobou souhlasím, 36 hodin je fakt hodně.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » úte srp 7, 2012 19:16

Ale může. A stěžuje. Spousta lékařů. To má prostě důvod.
Ale zase... Je to proto, že peníze prostě některé věci nevyváží (např. stres z nadávajících pacientů v nekonečných frontách)? Nebo vyváží ale na to je jich málo?... ???
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Brko » úte srp 7, 2012 19:25

@šíp: jinak souhlas i s pojištovnama. Jak to tak čtu, tak dokud budou pojištovny nutit doktora podnikat = dosahovat zisku s co nejmenšími náklady, tak to tu bude pěkně v :toimonster:
Šokoval mně kamarád z FNOL. Prý onemocnět rakovinou je nejlepší od ledna do března, pokud jsi známý tak snad ještě do června. Proč? Kdo četl tuto diskuzi, dojde mu to. To už je ale "jjedna paní povídala", ale docela bych tomu věřil.
Jinak ve Švajcu je to tak, že do 300CHF si platí každý pacient všechno sám. Nad 300CHF je to hrazeno z veřejného pojištění. Takže pokud se léčba přehoupne přes 300CHF, nehradí ani těch 300, aby jsme si rozuměli. CHodit tak k doktorivi např. s chřipkou se mu nevyplatí. Informaci "zavodňovat, potit se a klid na lůžku" mu doma zopakuje přítel/přítelkyně a on zůstane o cca. 50CHF bohatší. Zubu se třeba ve švajcu neproplácí vůbec, je tam 100% úhrada. I proto si švýcaři kolikrát čistí zuby i po obědě na sjezdovce.
Pokud se budeme bavit o politice (zákonu), tak nechápu, proč neokopírujeme nějaký fungující model a pořád se snažíme něco nesmyslně vymyslet.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Brko » úte srp 7, 2012 19:32

ssyissyi: stres z protivných pacientů mají i pracovníci call center a dělají to za desítku ... na to bych to nesváděl. Každý si vybírá co chce dělat. Znám doktora co dělá výškovky = výškové práce, jelikož nedával právě ono pracovní nasazení. Takto přes léto maká (hodně) a v zimě cestuje.
Doporučuju se mrknout na přednášky Svoboda naŽivo. Třeba to někomu k něčemu bude a pochopí jak by to mělo systémově fungovat.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod šíp » úte srp 7, 2012 19:32

Brko píše:Šokoval mně kamarád z FNOL. Prý onemocnět rakovinou je nejlepší od ledna do března, pokud jsi známý tak snad ještě do června. Proč? Kdo četl tuto diskuzi, dojde mu to. To už je ale "jjedna paní povídala", ale docela bych tomu věřil.

To stejné mi říkal kamarád, pracující na hemato-onkologické klinice. Prý řádně a s čistým svědomím mohou léčit leukémie, diagnostikované v I.kvartále. Odešel po cca 10 letech, neměl na to žaludek - na tu bezmocnost, že nemůže léčit dle svého svědomí, ale dle diktatury pojišťovny. Tahle informace není ze zdroje JPP /Jedna paní povídala/.
Podobnou situaci líčil jeden z bývalých šéfů Onkologického ústavu. Pro jednu z pojišťoven není účelné diagnostikovat brzké stadia rakoviny, které se dají úspěšně léčit. Prý dotyčná pojišťovna preferuje zjištění onkologického onemocnění až v stadiu, kdy už léčba nemá smysl.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » úte srp 7, 2012 19:36

Není to o modelu zdravotnictví, ten nikdy nebude dokonalý...stejně jako nic jiného (a fuj, to je politika :oops: )
Já bych třeba ráda věděla, co by chtěli právě lékaři. Jak by si představovali podmínky (celkově), za kterých by tu práci dělali rádi s klidným svědomím, že tohle je nejlepší péče o pacienta (ano, myslím ideál, aby bylo k čemu směřovat), a jak se odlišuje od reality. Jenže když slyším jen to, co mi cpou média, tzn. peníze, poslouchat přestávám, protože peníze chce každý a pořád.
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » úte srp 7, 2012 19:38

šíp píše:Pro jednu z pojišťoven není účelné diagnostikovat brzké stadia rakoviny, které se dají úspěšně léčit. Prý dotyčná pojišťovna preferuje zjištění onkologického onemocnění až v stadiu, kdy už léčba nemá smysl.

Ktera? Ptam se, jelikoz uvazuju o zmene pojistovny a takovou bych nerad.

Nebo muzes napsat, jake jsou tve preference pojistoven z hlediska lekare.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » úte srp 7, 2012 19:40

Brko píše:ssyissyi: stres z protivných pacientů mají i pracovníci call center a dělají to za desítku ... na to bych to nesváděl.

Tak to ses trefil, protože to je moje práce. 1. Nedělají to za desítku (i když rozdíl není příliš velký, žít se z toho dá blbě. 2. Nestudovali kvůli tomu školy, takže jejich investice do toho, aby to mohli dělat je minimální. 3. Průměrná životnost operátora je 2 roky, pak jde jinam. Chceš takovou migraci u svých lékařů?
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod šíp » úte srp 7, 2012 19:50

mike píše:
šíp píše:Pro jednu z pojišťoven není účelné diagnostikovat brzké stadia rakoviny, které se dají úspěšně léčit. Prý dotyčná pojišťovna preferuje zjištění onkologického onemocnění až v stadiu, kdy už léčba nemá smysl.

Ktera? Ptam se, jelikoz uvazuju o zmene pojistovny a takovou bych nerad.

Na to není těžká odpověď. Ta, která tu má téměř monopol :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » úte srp 7, 2012 19:53

šíp píše:To stejné mi říkal kamarád, pracující na hemato-onkologické klinice. Prý řádně a s čistým svědomím mohou léčit leukémie, diagnostikované v I.kvartále. Odešel po cca 10 letech, neměl na to žaludek - na tu bezmocnost, že nemůže léčit dle svého svědomí, ale dle diktatury pojišťovny. Tahle informace není ze zdroje JPP /Jedna paní povídala/.
Podobnou situaci líčil jeden z bývalých šéfů Onkologického ústavu. Pro jednu z pojišťoven není účelné diagnostikovat brzké stadia rakoviny, které se dají úspěšně léčit. Prý dotyčná pojišťovna preferuje zjištění onkologického onemocnění až v stadiu, kdy už léčba nemá smysl.

:vom:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » úte srp 7, 2012 19:55

@sip: myslel jsem si to. Prave tu chci zmenit, jelikoz mi takove veci opravdu vadi a jsem u ni vlastne jen z lenosti. Akorat jeste nevim, na jakou a rad bych slysel od lekaru, jako nejlip vyhovuje jim. Jestli nechces verejne, klidne SZ nebo mail.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod šíp » úte srp 7, 2012 19:55

Já bych tímto raději tohle dál nerozváděla. Stojím si za tím, co jsem napsala, ale nerada bych veřejně rozpitvávala nějaké věci.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » úte srp 7, 2012 19:57

Vsak nemusis, viz vyse. Na druhou stranu, dokud se o takovych vecech nebude verejne mluvit, zustanou tak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod kropt » úte srp 7, 2012 22:24

Brno Bohunice, Iktové centrum - pokud dostanete mrtvici před vyčerpáním rozpočtu na daný rok a máte štěstí s léčbou - může se vaše mrtvice obejít bez následků - až se peníze vyčerpají, nové moderní (drahé) metody se přestanou používat, se stejnou diagnozou zůstanete ležet do konce života jako mrkající blekotající ležák....

Toto je doopravdy realita našeho zdravotnictví.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod kropt » úte srp 7, 2012 22:26

kropt píše:Toto je doopravdy realita našeho zdravotnictví.


Ale ono je taky potřeba si uvědomit, že ještě tak před 15 lety jsme na tom byli mnohem hůř.....
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod tulak » stř srp 8, 2012 10:19

teda dobře jste mne dostali. celou dobu si vyčítám, že jsem jednou padnul do spárů internisty jako protislužba za IT, že si mne zve každého 1/2 roku na odběry a jednou za rok sono a ultrazvuk všeho možného a že pak je málo pro ty opravdu potřebné, ale po těch posledních řádkách budu nakonec ještě rád, že mne tak často (podle mne zbytečně) proklepne.
ale chtěl jsem jen něco k organizaci práce. nemá cenu mluvit o obvoďácích, ti nevědí kolik pacošů se přes noc rozhodne přijít. vzhledem k tomu, co většina z nás provozuje za sport, máme slušné skušenosti s chirou a příbuznými obory. zlomená patní kost - kontroly - přijďte mezi 7:30 a 8:00 - v 7:25 plná čekárna stejně pozvaných pacientů. v 8:00 - vizita a 3 lékaři v doprovodu sestry zamknou ordinaci a na hodinu až hodinu a půl odcházejí pro laika neznámo kam. ordinační hodiny 7:30 - 12:00. i s tou zlomeninou chodím do práce, příští kontrola jedu na 11:30 - nejdete trochu pozdě? uvítání v ordinaci. totéž bylo s manželkou když měla zlomenou ruku a chodila při tom do práce. já sádra 2 a 1/2 měsíce ona 1 měsíc. žádná neschopenka. (za to velká nasranost).
loni při sestupu s domu mi trochu zčernal nehet na palci a nakonec slezl to je prkotina, to se neřeší, nakonec mi ale začal nový nehet zarůstat a 3 týdení samolečba nepomohla tak chira .... doktor z toho měl legraci, seděl jsem v čekárně 2 a 1/2 hodiny. kontrola za 3 dny. pro jistotu volám v 9 do kolika ordinují, abych se necpal do raního návalu důchodců co nemají jinak čas a ujišťuji se že opravdu ve mezi dvanáctou a jednou nemají objed, že tedy mohu přijet. stihnu tak převaz během trochu protženého objeda. v 11:55 vychází pacient, v čekárně jsem sám. známé moment. z ordinace se ozývá veselá zábava. ve 12:30 se začíná čekárna plnit pacienty ve 13:00 je nás tam už 11. ve 13:10 vyjde rozesmátá sestra, rozhlédne se po čekárně: "tak si paní pojďte dál". (přišla jako poslední)
po dvaceti minutách veselého štěbetání v ordinaci vyšla rozesmátá a mohl jsem jít na převaz já. ještě že nepřišel žádný zástupce dodavatele léků. to bych asi neskousl. na další převaz jsem už nešel.
jo a u toho internisty, je to na soukromé klinice profesora xyz nejen že jsem objednaný na určitou hodinu a čekám max. 10 minut, ale při odchdu mi sestra dá přesný rozpis s daty a časy kdy mám přijít na příští odběr a když tam mám sono a ultrazvuk, tak mne rovnou dá i rozpis těchto vyšetření tak, aby mi vše navazovalo a pan inženýr se zbytečně nezdržoval v čekárně .....
a teď suď naše zdravotnictví .... :-k
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Brko » stř srp 8, 2012 11:51

tulak: zažívám a souhlasím. nehet z palce na noze jsem měl pryč už 2x. s tím k doktorovi nechodím - nemám na to čas. pomohl google. je dobré chránit nehtové lůžko, aby se nepoškodilo a nový nehet pěkně rostl.

Zrovna jsem rozebíral se zubařkou situaci u nás a ve švajcu. samozřejmě jsem vylíčil zážitky, že se o mně starali jak v hotelu. nezapomněla podotknout, že s válečným zlatem se jim zdravotnictví rozhodně líp startovalo než nám. s tím taky souhlasím. ale pořád se bavíme o lidech. to jestli je člověk nonstop nasraný a zamračený ko.ot nebo usměvavý, milý a příjemný přece nemůžou ovlivnit peníze a pokud jo, tak bohužel jen dočasně.

Jinak taky souhlas s někým výše, že doktorům se pořád na školách cpe, že jsou in a top apod. to cpali na škole i nám, že máme mít svou cenu, apod. kecy. Většinou to ale byli mladí doktorandi (hlavně ženské). Tzn. nebral jsem je vážně. Vetšinou o životě věděli úplné ho... Starý 60 letý profesor, docent, doktor by takový nesmysl nevypustil z huby.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod aksam » stř srp 8, 2012 12:26

tulák...podobnou situaci,zažil v ordinacích skoro každý,aktuálně jsme změnili dětskou doktorku za doktora sice najedu 30km mimo bydliště,ale ,když jsme objednaný tak čas platí a netrávím tam celé dopoledne

....nehet na palci u nohy mi za posledních 15 let slezl 3x u doktora jsem s tím nebyl,když to mělo tendenci zarůstat,šel jsem raději k pedikérce a bylo to ok


..... o tom jak jsou vyjimečný a elita se cpe na každé Vš u nás to nebylo vyjímkou i "slovutní" profesoři to..... dokážou vypustit...

jinak peněz bude vždycky málo na zdravotnictví,i kdyby se v rozpočtu do něho dalo třeba 3x tolik pořád bude někdo,kdo bude chtít víc a víc,to už je daný z principu a rozhodování o tom je politika
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » stř srp 8, 2012 16:05

tulak píše:..ujišťuji se že opravdu ve mezi dvanáctou a jednou nemají objed, že tedy mohu přijet. stihnu tak převaz během trochu protženého objeda. v 11:55 vychází pacient, v čekárně jsem sám. známé moment. z ordinace se ozývá veselá zábava. ve 12:30 se začíná čekárna plnit pacienty ve 13:00 je nás tam už 11. ve 13:10 vyjde rozesmátá sestra, rozhlédne se po čekárně: "tak si paní pojďte dál". (přišla jako poslední)
po dvaceti minutách veselého štěbetání v ordinaci vyšla rozesmátá a mohl jsem jít na převaz já.

Typicky ukazka pristupu, podle ktereho je cas pacienta nepodstatny. Bohuzel docela casteho a velmi bezohledneho.

K tomu nehtu na palci. Mel jsem ho dole minimalne trikrat (prerazeny z lyzaku). Na zarustani taky doslo, resil jsem svepomoci. Nekolikery nuzky, pilnik, desinfekce. Neprijemne, ale da se zvladnout a pozdeji uz vis, kdyz je potreba zasahnout. Cim driv, tim lip a ono se to casem srovna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví