Zlomená lopata kýčelní kosti

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Brko » úte črc 31, 2012 20:19

Zdarec, netuší někdo jak dlouho se reálně hojí tato zlomenina? Bohužel jsem utrpěl před 14 dny :(
Je dobré něco dělat nebo jen ležet? Už mně z toho ležení docela bolí záda, ale netuším jestli se třeba můžu projít. Nerad bych něco podělal. Přece jen je to 2cm od kyčelního kloubu, ale nějaký pohyb potřebuju. Měl někdo podobný problém, nebo rozumí tomu někdo? Díky za info.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Poštovné zdarma

Příspěvekod Brko » úte črc 31, 2012 20:27

Presunuto odsud. mike

mike: díky za upozornění na chybu. Počítáno bylo 10ks a pak se to měnilo. Už jsem psal zprávu jestli nemá někdo zkušenosti se zlomenou pánví. Ležím jak lazar. Já jediné co můžu poradit a osvědčilo se u zlomeniny žeber a 2x u kotníku je Wobenzym 7 dní 3x10, 3 dny 3x5 a pak 3x3 :)
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Poštovné zdarma

Příspěvekod mike » úte črc 31, 2012 20:34

Fajn, napadlo mne to ;-)

Uz jsem si vsiml, nic moc. Tohle by ti ale mel rict ortoped. Ja jen lytkovou kost nad kotnikem. K cemu pomuze Wobenzym? Uz to mam 3 tydny a otok uz snad splasknul. Soudim podle toho, ze noha uz nema problem se vejit do sadry. Experimentovat se mi nechce, co jsem slysel, tak po Wobenzymu byvaji travici potize a mne docela staci ty po praskach na redeni krve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poštovné zdarma

Příspěvekod Brko » úte črc 31, 2012 20:44

No po Wobenzymu mne otok splaskl po tydnu u vsech zlomenin. I ted. Pry to urychluje hojeni. Co jis - warfarin? Ja jsem si rekl o injekce - neco na bazi Heparinu, picham si to sam, neni mi po tom nic. Na bolest jsem dostal Brufen 600 + Paracetamol 1g s Codeinem (4 denne), to uz nejim, ale zabiralo to perfektne. Ortoped rikal lezet, jenze mu se to keca, kdyz muze chodit :D Doktor nikdy nedoporuci nic co by te mohlo byt minimalne ohrozit, proto se ptam. mel jsem kdysi odlomenou vreteni kost od kotniku. Boli to obcas doted :( ... holen asi taky neni uplne ok. Blbe je ze na nohach jsme cely zivot.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » úte črc 31, 2012 21:44

Tak to uz asi neni potreba. Na kost to nejspis vliv nema. Jim Pradaxu, coz je nahrada heparinu. Predtim jsem mel Clexane v injekcich (nizkomolekularni heparin). Blbe mi bylo i po nem, me telo si na vedlejsi ucinky leku bohuzel stezuje docela casto a hlasite. Zato proti bolesti jsem nic brat nemusel, taky mi dali paracetamol s kodeinem, ale nebyl potreba. Jediny prasek jsem si vzal pote, co se mi to stalo, jelikoz jsem s tim musel sestoupit a to potreba bylo. Aulin, skvela vec, mnohem lepsi, nez Brufen. Byl jsem fakt rad, ze ho mam v lekarnicce ;-)

Njn, mne taky zakazali na to slapat a stejne se tomu obcas nevyhnu ;-) Tohle ti nikdo s klidnym svedomim nerekne...

BTW, co jsi vlastne provadel?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » úte črc 31, 2012 22:02

Tak mě napadá, že by se nejen k tomuhle tématu ale vůbec na OF hodili tipy na lékaře, kteří mají "pochopení" pro "venkovní lidi". Není nic horšího, než se dostat do ruky lékaři, který nás považuje (oprávněně, že :mrgreen: ) za magory a náležitě si to vychutná. Můj názor je, že lékař by v rámci možností měl přizpůsobit léčbu a hlavně komunikaci s pacientem k pokud možno maximálnímu zachování jeho stávajícího životního stylu (ať už si o něm myslí, co chce). Jenže někteří se považují za polobohy. (Aby bylo jasno, mě léčí samí skvělí lékaři... :wink: Ale jednoho poloboha mám v rodině... :evil: )
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » úte črc 31, 2012 22:11

Dobry napad. Kdo ma tipy, sem s nima.

Co mam zkusenosti, tak na komunikaci s lekarem je nejucinnejsi mit titul v obcance :evil: Nechal jsem si ho tam napsat prave jen kvuli tomu. Sice je to nezvyk, kdyz mne nekdo oslovuje titulem, ale komunikace je uplne jinde, zadne vychutnavani nehrozi. Je to smutne, ale oni jim bohuzel vtloukaji do hlavy uz na fakulte, ze jsou neco vic. Cest vyjimkam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » úte črc 31, 2012 22:14

Myslíš, že stojí za zlepšení komunikace s doktorem komunikace s úředníkem při výměně občanky? :axe:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » úte črc 31, 2012 22:20

Skoro bych rekl, ze jo ;-) Urednik ti muze byt nekde, k doktorovi jdes, kdyz je to potreba. Ja jsem to tedy udelal v ramci vymeny obcanky z jinych duvodu. Myslim, ze chteli videt diplom, ale uz si to presne nepamatuju.

A vubec, jaka komunikace? Zrovna v kvetnu jsem si byl zazadat o vymenu obcanky kvuli zmene trvaleho bydliste a vsechno probehlo uplne bez problemu. Aspon myslim, jeste jsem si ji nestihl vyzvednout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod amigo » úte črc 31, 2012 22:23

na stranu druhou, který lékař si vezme na triko, po doporučení nějakého "lehkého pohybu" během léčby, kdy máte být v klidu, v případě komplikací, že mu to pacient nevyčte jako jeho chybu?

když jsem loni šel na sundání totálně rozlámané sádry, tak se ortoped tvářil, že by mě nejradši praštil. a to jsem jenom venčil čudlu kolem baráku :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » úte črc 31, 2012 22:28

Presne tak, v tomhle se jim nedivim. Kdyz jsem se ptal, jestli se o to muzu aspon opatrne oprit, chvili kroutil ocima a pak neochotne pripustil, ze oprit teda jo ;-)

A prastil te? ;-) Jedna z vyhod laminatu proti sadre je, ze je pruzny a nerozlame se. Sice to stoji neco navic, ale jsem za to rad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod amigo » úte črc 31, 2012 22:39

nepraštil, ale určitě chtěl, mi si nějak nepadnuli od začátku... :)
já na výběr nedostal, ani že bych si připlatil, už když mi dával ortézu, bylo to jako navštívit lékařský pravěk. třeba hole, když mi prvně dali nechodící ortézu, mi řekli, ať si je seženu, že je zrovna nemají. já sám doma a s nechodící ortézou se opravdu dobře obráží lékárny... takže mi je půjčila kamarádka... prostě komedie.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » úte črc 31, 2012 22:51

Treba se bal, ze mu to vratis sadrou ;-)

Mne vlastne taky ne, meli jen laminat, byl jsem u ortopeda v ordinaci a oni tohle normalne delaji na chirurgii. Ale i tak rikal, ze jednoznacne tohle, sadra by pry mela pres 5 kilo.

S berlema jsem to v Italii mel stejne, ale hrozne se omlouvali. Normalne tam maji lekarnu, ale byl jsem tam vecer a uz bylo zavreno. Takze mi pujcil recepcni v hotelu sve a pak mi skocil do te lekarny. Musim rict, ze ac v Italii to bylo mirne chaoticke, jak maji ve zvyku, tak celkove mi to prislo vic profi a lepsi pristup, nez u nas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Brko » stř srp 1, 2012 5:26

Souhlas. Mne to ortoped kdysi i rekl. Nebude doporucovat nic, na co bych si pripadne mohl v budoucnu stezovat. Toto neudela zadny doktor. Jinak jsem pro seznam. Je celkem jasne, ze vetsina doktoru se chova jako diskuter na Novinky.cz aneb Co tam lezes? A to neni v CR pekne, ze jezdite do Svycarska? Lezete nahoru, musite pocitat s tim ze spadnete dolu. ... Na to uz jsem si zvykl.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod pavproch » stř srp 1, 2012 6:40

bude železo? :twisted:

přeju brzké uzdravení
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » stř srp 1, 2012 6:42

Přesně... Chápu, že mi doktor s čistým svědomím nedoporučí kamsi lézt se zlomenýma kostma, apod.. Chtěla bych ale lékaře, který nebude reagovat ve smyslu "Zešílela jste?!!!". To akorát povede k tomu, že si řeknu "Pravdu díš, ale na další komunikaci na téhle úrovni nemám." a budu to zkoušet bez informací. Chtěla bych doktora, který si nechá své názory pro sebe a řekne mi, proč mi to nemůže doporučit, jaká jsou rizika, popř. co by za jakých okolností šlo.

A když už jsem si to tady takhle vymyslela, přihodím první tip. Není to vysloveně lékařka, ale fyzioterapeutka - paní Ticháčková na poliklinice na Karlově náměstí (Praha).
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Brko » stř srp 1, 2012 18:20

pavproch: pevně věřím, že ne.
ssyissyi: souhlas, seznam normálních doktorů (ortoped, chirurg, fyzioterapeut) by se zde hodil.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod pavproch » stř srp 1, 2012 18:30

fyzio/ortho: Dr. Blaha v Rožnově p. R. (a odkaž sa na ňa)

ortho (na kyčle):
Dr. DeSmet, anca-clinic, ghent, belgium
Dr. Bloomberg, UK
Dr. Mc. Minn, UK

ti tři sou světová špička, ňa řezal Dr DeSmet

u nás (s velkým odstupem za světem):

Dr. Trč, Motol
Dr. Hart, Znojmo
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Brko » stř srp 1, 2012 18:37

pavproch: tak to přijď k nám a uvidíš velký odstup za světem :lol:
Jinak kámoš si celkově chválil traumatologii ve FN Olomouc. Když bude problém tak zkusim Rožnov, díky za tip.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » stř srp 1, 2012 19:05

ssyissyi píše:Chápu, že mi doktor s čistým svědomím nedoporučí kamsi lézt se zlomenýma kostma, apod.. Chtěla bych ale lékaře, který nebude reagovat ve smyslu "Zešílela jste?!!!". To akorát povede k tomu, že si řeknu "Pravdu díš, ale na další komunikaci na téhle úrovni nemám." a budu to zkoušet bez informací. Chtěla bych doktora, který si nechá své názory pro sebe a řekne mi, proč mi to nemůže doporučit, jaká jsou rizika, popř. co by za jakých okolností šlo.

Muzu se zeptat, kolik ti je? Protoze s takovym pristupem jsem se setkaval pred tricitkou (a pak jsem si nechal do obcanky napsat ten titul), ted uz ne. V dubnu jsem byl na mensi operaci, po ktere jsem mel zakaz namahy na 3 - 4 tydny. Taky jsem je svymi dotazy na 50 km tury a lezeni trochu vydesil, ale chovali se profesionalne a vysvetlili mi duvody i moznosti. Zpetne zhodnoceno se trefili docela presne, driv to proste neslo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Lipon » stř srp 1, 2012 19:33

ono to u tech doktoru bude spis o kazdem konkretnim cloveku, nez o titulu

moje zkusenost treba z detske chirurgie v Motole maximalne pozitivni, aniz by doktorka videla mou obcanku - proste si me vzala do ordinace a jela jak podle vyvojoveho diagramu - ted udelame tohle, pak tohle, muze stat tohle, kdyz ne, udelame tohle, rizika jsou takova a takova, tohle bude delat docent ten a ten apod. - vcelku mlada doktorka nekde mezi 35 a 40
mluvila, tak aby tomu rozumel i ne-medik

na jinem oddeleni v Motole obdobna zkusenost

obecne mam vicemen stejnou zkusenost s i personalem z vojenske fakultky ve Stresovicich (tam sice obcanku videli, ale pri prvnim objednavani po telefonu taky maximalne vstricni a profesionalni)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Brko » stř srp 1, 2012 19:39

Lipon: ... tak to ti doporučuju přečíst si můj příspěvek na: www.ho-vsetin.cz

Pokud se ti nechce číst celé, zde je podstatné vnímání realitu u nás (ne v Praze):
No a jak probíhalo "vřelé" přijetí zde v ČR snad není třeba komentovat :) .. pro zajímavost trocha z archivu. Po pádu jsem si zlámal žebra. Zavolal jsem si sanitku, dovezli mně do nemocnice a vyšetřili. Bylo jasné, že je něco zlomené. Nemohl jsem se moc hýbat a při pohmatu to křupalo tak, že i doktor říkal, že je něco špatně. Poslali mně na rentgen. Nemohl jsem si lehnout na stůl (nešly mně zatnout břišní svaly), nikdo mně nepomohl aby se mně náhodou nedotkl - o pomoc jsem i prosil, nepomohli. Po půl hodině se mně to podařilo. Udělali snímek. Špatně, musíme udělat druhý. To jsem odmítl, jelikož lehání a vstávání ze stolu na rentgenu bylo nesnesitelně bolestivé. Nikdo se neptal jestli to bolí a chci něco na bolest. Snímek tedy udělali ve stoje. Vše trvalo cca. 3/4 hodiny. Pak byli naštvaní, že musí vzbudit doktora (to sestra doslova řekla), že po ní zase bude řvát. Doktor usoudil, že podle rentgenu není zlomené nic. Na chirurgické ambulanci vyšetřující doktor zakroutil hlavou a řekl, že si mně tam nechá na vlastní riziko, jelikož zlomené něco opravdu je. Pravděpodobně žebra. Jdu spát, nikdo se mně neptá jestli nemám žízeň, dostanu jen injekci od bolesti, se které se pobliju, což mně způsobí ještě větší bolest tím jak zatínám břicho.
Ráno paradoxně na vizitě chybí doktor. Chtěl jsem mu říct, že při chůzi mně strašně vystřeluje palčivá bolest do celé pravé nohy, jestli nemůže být nalomená pánev nebo obratel v bederní páteři. Sestra slíbila, že mu to sdělí. Přichází až v 16:00 a říká, že pan doktor vzkazuje že nemůže. Za tři dny ležení a totální nudy se nechávám propuštět domů, jelikož i tam se poměrně dobře leží a vyjde to levněji (100,- za noc mně neminula). To, že následné kontroly jsou na čtyři hodiny čekání v čekárně, kde si kolikrát ani nesednete, jsme si už zvykli. Ne nadarmo můj děda říká: "Do nemocnice jedině v bezvědomí".
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod pavproch » stř srp 1, 2012 19:44

ha, belgie má před švýcarskem náskok asi 9 let.... to cos zažíval ve Vispu 2012 sem zažíval v Ghentu 2003.... i ten šok po návratu do banánistánu byl lautr ten samý...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » stř srp 1, 2012 19:58

Brko píše:No a jak probíhalo "vřelé" přijetí zde v ČR snad není třeba komentovat

Proc ne? Mne by to docela zajimalo.

Taky jsem zaznamenal rozdil mezi italskym a ceskym pristupem, i kdyz ne tak velky. V podstate jak popisujes, jde hlavne o tu snahu a pristup k pacientovi. Sice tam skoro nikdo neumel anglicky, ale snazili se a diky tomu jsme se docela slusne domluvili. V nemocnici mne nenechali, na to nebyli zarizeni (omlouvali se), ale sehnali mi taxika i hotel. Jak by podobna situace vypadala u nas (cizinec, co nema ubytovani), snad radeji ani nechci vedet. A presne jak popisujes, nemusel jsem s o nic starat, vsechno slapalo jak hodinky. Ze sanitky mne prelozili na pojizdne luzko a pak uz mne jen prevazeli po nemocnici. U nas? "Zajdete si na rentgen o patro niz".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod conny » stř srp 1, 2012 20:01

no ja jsem byla hodne spokojena na tramnacce ve spindlu. za pul hodiny bylo vyreseno, na vozik mne prendaly rovnou ze skutru. horska volala do pujcovny a dokonce se nabizela, ze pujcene lyze vrati (bylo to na horni stanici lanovky).

ja osobne jsem se zdravotnictvim v CR hodne spokojena, je to rozhodne o moc lepsi nez na slovensku.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » stř srp 1, 2012 20:07

Lipon píše:ono to u tech doktoru bude spis o kazdem konkretnim cloveku, nez o titulu

To mas sice pravdu, ale i tak byla prevazujici zkusenost bez a s titulem v obcance dost rozdilna. Hlavne u starsich lekaru a zdravotniho personalu. Mladsi lekari mi v tomhle prijdou lepsi, takze je snad sance na zlepseni.

Jinak mam dobre zkusenosti se soukromymi zarizenimi. Neco to stoji, ale pristup i vysledky jsou uplne jinde. Neda se takhle vsechno, ale treba u zubare lituju, ze jsem zmenu neudelal mnohem driv. Stredovek versus 21. stoleti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » stř srp 1, 2012 20:08

conny píše:ja osobne jsem se zdravotnictvim v CR hodne spokojena, je to rozhodne o moc lepsi nez na slovensku.

To je ta relativita ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod pavproch » stř srp 1, 2012 20:09

@mike ref středověk. asi sem tak trochu S/M - já si každou náščevu u své zubařky ve středovéké mučírně na vidieku vyloženě užívám.... :mrgreen: zítra ráno tam si zase pudu na kuntrolu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » stř srp 1, 2012 20:15

No, mne to taky driv nevadilo. Jenze pak prisel zanet kosti kvuli mizerne udelanemu korenovemu kanalku a to bylo opravdu S/M. A postupne se musely predelat vsechny stredoveke plomby. Cast vypadala sama a ostatni nebyly dobre usazene, takze se zuby kazily dal pod nima. Novy zubar ma u kresla fotak a monitor a kdyz jsem posledne videl tu diru, co byla pod plombou, tak bych v tu chvili starou zubarku zaskrtil. Ono je rozdil, kdyz nekdo dela plombu pul hodiny nebo 5 minut.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49440
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Brko » stř srp 1, 2012 20:53

pavproch píše:ha, belgie má před švýcarskem náskok asi 9 let.... to cos zažíval ve Vispu 2012 sem zažíval v Ghentu 2003.... i ten šok po návratu do banánistánu byl lautr ten samý...

No ono buďme rádi, že to tu není třeba jako v Rumunsku nebo na UA. Kámoš si zlomil nohu (komplet holeň i vřet. kost na 2x) v Rumunsko. To byl teprve hardcore zažitek.
Ve finále ho našlehali totálně opiátama a doporučili rychlý odvoz do ČR. Do 12 hodin to muselo být zoperované (po propuštění). Díky tomu, že měli dodávku, tak to proběhlo ok.
RTG Rumunsko: jsou asi o rok dál než byl John Hall-Edwards při objevování RTG pro zdravotnictví v roce 1906 :lol: ... aneb když tě rentgenují, nepočítej s tím, že jsi někde zavřený. Pokud je před tebou 30 lidí, jsi 30x zrentgenovaný a to by bylo aby se na něco nepřišlo 8)
Sanitka: neexistuje ... do špitálu se jezdí taxíkem
Pokoj pro 1-2 lidi??? ... ležel na pokoji s dalšíma 22 lidma. Za noc 2 umřeli :cry: V podstatě 3 obrovské pokoje tvořily celou nemocnici.
Sestra: ano, 1 na celý špitál. Stará se o tebe především rodina, blbé když jsi turista a rodinu nemáš.
Jazyková výbava? Doktor mluvil perfektně rumunsky a sestra uměla Hallo a How do you do?
Jediné co bylo v evropském standardnu byla sterilita. Ta byla prý ok - sterilní jehly a stříkačky.
Možná je to v Bukurešti jinak. Toto bylo v okresní nemocnici.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Další

Zpět na Outdoor a zdraví