Zlomená lopata kýčelní kosti

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod pavproch » čtv srp 2, 2012 19:30

@mike et šíp: nechte toho, to už je politika.... já už taky měl napsaný sáhodlouhý příspěvek na tohle théma (samozřejmě nenechávající niť suchou na našem systému ZP) a zase sem ho smáznul.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod šíp » čtv srp 2, 2012 19:34

wawrik píše:
šíp píše:Něco tu už třeba vypíchl Kropt - mimo jiné systém služeb, kdy doktor je na nohou v kuse minimálně 36 hodin, většinou i déle. Pro neznalé: ráno jde normálně do práce, kde je do odpoledne, kdy mu začíná služba, která mu končí ráno a to pak rovnou pokračuje do odpoledne dalším pracovním dnem...

Funguje to tak (vraj) všade. Minimálne v nemocniciach v USA určite.

Tak zrovna pojistný systém USA bych taky nepředhazovala, nyní se to snad již vylepšilo, ale dosud to byl pomalu nejhorší zdravotní systém světa. Samozřejmě kromě těch zemí, kde žádný pojistný systém není.
A tímto končím, opravdu jsem se dostala na tenký led politiky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod kropt » čtv srp 2, 2012 19:35

šíp píše:Tlačí lékaře k co nejlevnější léčbě, stanovují určité limity, které když lékař překročí /tj.napíše dražší léky, vyšetření apod/ tak pak pacientům hradí ze svého.


Moje máti, internistka a diabetoložka začala předloni psát nějaké nové inzuliny (hrazené pojišťovnou) - a letos v lednu po ní pojišťovna chtěla vrátit 750 000, prý je předepisuje nadměrně - jak v tomhle chcete zkvalitňovat péči? Má předepisovat dál nevyhovující staré inzuliny a nové dávat jen těm, kdo jsou ochotni a schopni si připlatit sami měsíčně hodně tisíc korun? Jelikož je už důchodkyně (důchodců doktorů je u nás ve firmě skoro polovina) tak prohlásila, že pokud nevyjde odvolání, skončí. Jiný diabetolog ve městě není.

edit: vidím že tobě se stalo to stejné....
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod šíp » čtv srp 2, 2012 19:36

Jo, jen s tím rozdílem, že u odvolání jsme neuspěli, a museli jsme cálovat. Jen nám pojišťovna "vyšla vstříc" a dala nám to tuším na 5 splátek.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod kropt » čtv srp 2, 2012 19:38

Máti dokazovala pacient po pacientu, že to bylo předepsáno oprávněně - teď čekáme na rozhodnutí.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod šíp » čtv srp 2, 2012 19:39

Já to měla taky tak, sáhodlouhý jmenný seznam se zdůvodněním, proč jsem u toho pacienta dělala odběr borelií, proč tam ten pacient dostal drahá antibiotika apod... Zbytečně a marně.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2012 19:40

@pp: najednou ti to vadi :twisted: Ale jo, mas pravdu, bohuzel. Jenze puvodni diskuse byla o tom, co s politikou nesouvisi. Chovani k pacientum, snaha neco vylepsit, koukout se na veci z jejich pohledu. Nic nebo temer nic to nestoji, jen se musi chtit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod pavproch » čtv srp 2, 2012 19:41

:wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » čtv srp 2, 2012 19:47

kropt píše:
šíp píše:Tlačí lékaře k co nejlevnější léčbě, stanovují určité limity, které když lékař překročí /tj.napíše dražší léky, vyšetření apod/ tak pak pacientům hradí ze svého.


Moje máti, internistka a diabetoložka začala předloni psát nějaké nové inzuliny (hrazené pojišťovnou) - a letos v lednu po ní pojišťovna chtěla vrátit 750 000, prý je předepisuje nadměrně - jak v tomhle chcete zkvalitňovat péči? Má předepisovat dál nevyhovující staré inzuliny a nové dávat jen těm, kdo jsou ochotni a schopni si připlatit sami měsíčně hodně tisíc korun? Jelikož je už důchodkyně (důchodců doktorů je u nás ve firmě skoro polovina) tak prohlásila, že pokud nevyjde odvolání, skončí. Jiný diabetolog ve městě není.

edit: vidím že tobě se stalo to stejné....

Tak tohle mi hlava fakt nebere... :evil: Možná jsme na tenkým ledě, ale jsem ráda, že to vím, protože šíp má pravdu - víme málo (bez ohledu na to, co jsem tu z pohledu pacienta psala, to se nevylučuje).
Jinak... Zaujalo mě, že tu z "úst" lékařů zaznělo víckrát, že pacienti si za málo peněz ve zdravotnictví můžu částečně sami nadužíváním péče. Já využívám péče extrémně, ale to díky onemocnění, jehož léčba je nákladná (už jen tím, že je neléčitelné) - nebudu rozpitvávat, pokud to někoho zajímá, tak SZ. Paradoxně si tak moc rozmyslím, než k lékaři jdu, protože jich mám "nad hlavu" (nikoli ve smyslu "plný zuby", prostě mě sami dost naháněj). Spíš se věnuju poslouchání svýho těla, co fakt chce a prevenci. JENŽE k tomuhle běžný smrtelník dojde většinou bohužel, až když se mu stane to, co mě - průšvih už nastal... Takže - ten potřebný prostor pro lékaře by byl dobrý i k možnosti osvěty, včetně té, že ne každá rýmička vyžaduje pohotovost...
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2012 19:54

ssyissyi píše:Jinak... Zaujalo mě, že tu z "úst" lékařů zaznělo víckrát, že pacienti si za málo peněz ve zdravotnictví můžu částečně sami nadužíváním péče.

Jestli je to pravda (nedokazu posoudit), proc neni to same i v zahranici? Neni to treba vyssi spoluucasti? To bych bral, snizit povinne odvody a adekvatne zvysit spoluucast. A jsme zas v p... teda u politiky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod šíp » čtv srp 2, 2012 19:56

ssyissyi píše: Zaujalo mě, že tu z "úst" lékařů zaznělo víckrát, že pacienti si za málo peněz ve zdravotnictví můžu částečně sami nadužíváním péče. Já využívám péče extrémně, ale to díky onemocnění, jehož léčba je nákladná (už jen tím, že je neléčitelné) - nebudu rozpitvávat, pokud to někoho zajímá, tak SZ. Paradoxně si tak moc rozmyslím, než k lékaři jdu, protože jich mám "nad hlavu" (nikoli ve smyslu "plný zuby", prostě mě sami dost naháněj). Spíš se věnuju poslouchání svýho těla, co fakt chce a prevenci. JENŽE k tomuhle běžný smrtelník dojde většinou bohužel, až když se mu stane to, co mě - průšvih už nastal... Takže - ten potřebný prostor pro lékaře by byl dobrý i k možnosti osvěty, včetně té, že ne každá rýmička vyžaduje pohotovost...


Jenže lidí jako jsi Ty se to nadužívání fakt netýká. Je to podobně jako to zmínil kropt - stále ty stejné tváře, tento měsíc je píchlo v zádech, další měsíc mají rýmičku apod.
Hodně toho ale ubylo poté, co se zavedlo - světe div se, nikoliv "regulační" poplatek, ale proplácení první tří týdnů neschopenky zaměstnavatelem a ukončení hrazení pojišťovnou volně prodejných léků. Asi to zdejší osazenstvo překvapí, ale cca do roku 2008 byl nejpředepisovanější lék paralen, který pojišťovna hradila a přitom byl volně prodejný. To byly miliardy, co tímto způsobem lidé zbytečně vyčerpávali. A takových faktorů je zde mnohem více. A věřte mi, že zde osvěta nepomůže, když pacientovi to pojišťovna na recept proplatí, má tedy dle svého mínění na to nárok, tak co by si to kupoval.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2012 20:32

Takze financni pobidky funguji.
šíp píše:A věřte mi, že zde osvěta nepomůže, když pacientovi to pojišťovna na recept proplatí, má tedy dle svého mínění na to nárok, tak co by si to kupoval.

Jj, na to jsem narazil uz kdysi davno. Divil sem se, proc mi doktor pise predpis na paralen, kdyz si ho za 8 Kc (tenkrat) muzu koupit sam, a doktor se divil, proc to nechci, kdyz mi to proplati pojistovna :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod kropt » čtv srp 2, 2012 21:51

Malá technická, nejsem doktor, ale jen laborantík na rentgenu. :-)
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » čtv srp 2, 2012 22:01

Aaa jo, ten avatar... Ale to je jedno, jsi od fochu. Máš ty info, které mi pomůžou chápat, proč věci jsou, jak jsou. :wink:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Lipon » čtv srp 2, 2012 22:22

mike píše:
Lipon píše:...

Doted jsem nepochopil, proc to pojistovny neposilaji jednou rocne vsem. Ve vlastnim zajmu, prislo by se na spoustu podvodu.

Jeste lepsi by bylo, kdyby se vsechno platilo na drevo a s ucet by pak proplatila zdravotni pojistovna. Jenze to je asi uplne nerealne.

proc by to bylo nerealne? kazda pojistovna takovy udaj vest musi popripade snad neni problem vyjet historii plateb pro dane rodne cislo
u komercniho pojisteni to tak funguje, ze si bezneho doktora clovek plati sam a pak mu to pojistovna proplaci; pojistovna naprimo plati jen hospitalizaci
a ackoliv to clovek dostane proplaceno, je to svym zpusobem tez regulujici prvek naduzivani pece, kdyz musim vytahnout ze sve kesene penize a pak nejakou dobu cekat, nez se mi to vrati zpet - ne ze by to byl muj pripad, chodim k doktoru jen v nouzi nejvyssi (vytanula mi na mysli takova paralela - koho peklo jednou schvati toho uz nenavrati, mistni felcari necht prominou :mrgreen: )
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » čtv srp 2, 2012 22:30

I zdravotní pojišťovna ti vyjede přehled úhrad, které byly za tvou léčbu provedeny. už jsem to viděla. Ale nedělá to automaticky. (zajímalo by mě, jak složitý je si to zařídit.)
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2012 22:35

@Lipon: nemyslim technicky, to by bylo v pohode, ale politicky ;-) U nas naprosto nepruchodne. Uz jen proto, ze by se tim vsechno zpruhlednilo.

Mel jsem ted prilezitost o tom premyslet. Zdravotni pojistovne odvadim rocne sestimistnou castku a kdyz jsem ji ted potreboval, tak pristup nic moc a doplacel jsem ctyrmistnou castku. Komercni pojistovne platim rocne ctyrmistnou castku a kdyz jsem ji ted potreboval, pristup skvely a zaplati za mne sestimistnou castku (odhad vrtulniku).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2012 22:40

ssyissyi píše:I zdravotní pojišťovna ti vyjede přehled úhrad, které byly za tvou léčbu provedeny. už jsem to viděla. Ale nedělá to automaticky. (zajímalo by mě, jak složitý je si to zařídit.)

Nic sloziteho, jen podas zadost. Ale chces to opravdu udelat? Co udelas s tim, az zjistis, ze si na tebe doktori uctuji neexistujici vykony a navstevy? Co jsem slysel, tak na to narazilo dost lidi, co si to nechali vyjet. Ja zatim radeji ne, protoze bych to nedokazal nechat jen tak.

Prave proto si myslim, ze by to meli automaticky posilat kazdy rok vsem. Protoze pak by si to proste nedovolili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » čtv srp 2, 2012 22:44

Souhlas. Známá věc je, že nemocnice účtují pojišťovně hospitalizaci pacienta, který ve skutečnosti obývá vlastní lůžko doma. Konkrétně za mě jednou účtovali 10 dní, ze kterých jsem tam byla jen 1.
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod mike » pát srp 3, 2012 0:43

Udelala jsi s tim neco?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » pát srp 3, 2012 5:38

Neudělala :oops: Moc totiž nevím, jak se k tomuhle postavit. :(( Na jednu stranu tam byli úplně skvělí (takže mi bylo líto do nich rejpat) a taky bylo fajn, že mě nedrželi v nemocnici, když to nebylo nutné (potřebovali mě jenom na infuze a vyšetření, takže stačilo docházet, i když denně :roll: ), a ty peníze jim přeju (já se slyším, jak to zní dětinsky :evil: ), ale je to teda děsivě nesystémový způsob, jak zařídit, aby pojišťovna pustila chlup. Takový jeden malý k druhému a máme to, jak to máme...
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod šíp » pát srp 3, 2012 6:45

Nechci se nikoho zastávat, ale možná to špitál neudělal kvůli penězům, ale kvůli pojišťovně - aby jim proplatila určité výkony, může to pojišťovna podmiňovat například pobytem na lůžku, a oni to prostě jinak nemůžou vykázat.
U nás například nemůžu očkovat pacienta a zároveň ten den mít u něj prohlídku, protože to pojišťovna prostě neproplatí. Musíme tedy očkování vykazovat až na následující den. No a když by si pacient nechal udělat výpis, tak se pak může stát, že tam bude mít očkování třeba v den, kdy prokazatelně u nás nebyl.
To byl jen jeden příklad, takových věcí je samozřejmě více.
Nejvíce mi na celém systému vadí to, že mě pojišťovna nutí léčit pro ni levně a pro pacienta špatně. Před 2 lety jsem z toho měla něco jako "syndrom vyhoření", chtěla jsem odejít z ČR léčit lidi tam, kde mi nikdo nebude předepisovat, že nemůžu léčit podle svého svědomí a vědomí tak, abych to dělala dobře pro pacienta.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Lipon » pát srp 3, 2012 7:46

já vím, že to jde a dělává se to, blízká příbuzná dělala okresní ředitelku VZP něco jsme se na téma zdravotnictví nadiskutovali, ono nejde říct - za tohle můžou jen pojišťovny, defualty jsou na obou stranách hřiště, byť na straně pojišťovny jich je víc, čehož si i ona sama byla vědoma
nikdy to neřekla napřímo, ale tak nějak mezi řádky se dalo vytušit, že z ústředí je velký tlak na snižování nákladů přes osekávání náhrad (nejen doktorům), ale přitom jim stamiliony utíkají jinudy, kde to není moc vidět a tak to nikido zas tak moc neřeší
máti si na její radu nechala taky vyjet historii plateb svého pojištění, ale "překvapivě" tam byly naví ošetření, která nikdy neabsolvovala, ale nic s tím dělat nechtěla, žije na maloměstě a shánět si pak doktora x kilometrů daleko a dojíždět tam je opruz

pokud jde o platby - za současné plnohodnotné komerční pojištění na rok platím míň než jsem platil v ČR na odvodech a péče je o několik tříd výše - není to plně srovnatelné, český systém je založen hlavně na solidátním pricnipu (přerozdělování i pro nemajetné) a komerční je čistě individuální (kdo nemá dostatek prostředků, má horší pojištění), ale dokud si lidi řádně neuvědomí, že lék. péče není zadarmo, tak to jiné nebude, ty stamilinony a miliardy se tam budou utápět pořád

je docela sranda, jak se skoro nikdo neumí vypořádat s neplátcem CZ pojištění :-) výjinkou je třeba zmiňovaný Motol, tam mají kancelář pro cizince-samoplátce, ale tam mě zas zkusili natáhnout o 50% - když jsem si nechal vysvětlit každou položku faktury, tak jsem jich půlku zpochybnil a všechno uznali; moc si nedovedu představit nějakého cizince, jak reklamuje položky na faktuře, kterým prd rozumí i Čech
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod šíp » pát srp 3, 2012 9:22

Já si zde nechtěla stěžovat nebo sem tahat problémy s pojišťovnou. Jen jsem chtěla ukázat, jak to vypadá v českém zdravotnictví. Pokud to totiž bude stejným způsobem i nadále, není šance, že se zde něco změní a bude naše péče vypadat, jako ve Švýcarsku. To lze jen u zdravotnických zařízení typu Agel, které nejsou tak vázány na smlouvy s pojišťovnou a platby od pojišťoven.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod conny » pát srp 3, 2012 10:36

k tym sukromnych zariadeniam: ano ono to tam ide, za cenu, ze si vyberaju, ktore zakroky budu robit. a robia prirodzene len tie, ktore sa im vyplatia - teda su dobre ohodnotene. co je len trochu rizikovejsie alebo potencialne stratove nerobia.

chcela by som vidiet sukromny spital, kde ti spravia operaciu srdca. ale oni nerobia ani ine veci, pred nedavnom som mala podozrenie na slepak a tak som hladala zariadenie, kde by ma mohli eventualne hospitalizovat aj s malym kojencom - neexistuje a sukromne zariadenia akutne slepaky vobec nerobia. odoperuju len kludovy stav, kde to ziadnym pruserom nehrozi.

ja mam trebars velmi mileho gynekologa, ale fakt som ho nastavala, ked som sa rozhodla, ze si necham spravit prenatalny UZV skrining II. trimestralny skrining na certifikovanom pracovisku, kde mi robili aj ten v I. trimestri (ten museli, lebo na to treba certifikat).

mama robila roky v poistovni (slovenskej). trebars pekne nadavala, ked sa odstatnila dialyza. vsetky bohovsky v pluse a nemocnice, ktore sa pred tym na nej aspon trosku zahojili, zrazu tie peniaze nemali.

nechcem sa poistovni zastavat, ale oni tie peniaze tiez nes..u.

osobne by som povedala, ze su problemy sice drobne (zneuzivanie starostlivosti pacientami) ale tak caste, ze to ide do zavratnych sum alebo obrovske napr. tunely v zdravotnickych zariadeniach (na slovensku uz aj vrabce cvirikaju o tom ako sa nakupuje nieketora technika), ale prilis naviazane na mocnych, ktori s tim predsa nebudu nic robit.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod šíp » pát srp 3, 2012 12:33

Samozřejmě, pojišťovna si peníze netiskne, takže může rozdat jen tolik, kolik vybere na pojistném. Jenže mi vadí to, že navenek se před pacienty stylizuje do role "všechno Vám proplatíme, na všechno máte nárok", přitom skutečnost je jiná. Já samozřejmě chápu, že hradit všechno nebo v takové míře, jak je to nyní, není možné, takže se někde musí ubrat. Ale férové by bylo říci lidem "Máte na tohle a tohle nárok." Já bych si přála, aby zůstala hrazená drahá a nákladná léčba, onkologická léčba apod. Jenže to tak není, jsou problémy s tím, aby onkologičtí pacienti dostávali účinnou chemoterapii v řádech miliónů... Omlouvám se, že to tady tak ventiluji, ale bohužel se mě profesně spousta věcí dotýká. Jen to už nyní začíná hraničit se zde zakázanou politikou.
Nevím, jak z toho ven, každopádně v první řadě by se měly vyřešit úniky peněz z pojišťoven a zprůhlednit financování zdravotnictví tak, aby nedocházelo k těm nešvarům, že zdravotnické zařízení či lékař účtuje pojišťovně neprovedené výkony. Chápu, že pacient na malém městě to nebude chtít řešit, protože nemá kam jinam jít k ošetření. Možná by pomohlo automatické posílání každoročního výpisu pacientům z pojišťovny, protože tím pádem by bylo jasné, že se někde něco provalí.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Indy » pát srp 3, 2012 12:46

situaci taky zhorsuje to ze pojistovny nehospodari nejlepe.

jinak by ty vyberova rizeni na predrazenou techniku ala Rath taky neprosla.

kdo vi zda ten system je reformovatelny.

ackoliv se mi jinak Agel nelibi, tak diky tomu ze jim patri jak distribuce leciv a dodavatel vybaveni, tak nemocnice (nekolik) tak pojistovna - maji proste skoro uzavreny cyklus ala Bata. a to by fungovat melo.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod zbuddy » pát srp 3, 2012 12:49

Indy píše:situaci taky zhorsuje to ze pojistovny nehospodari nejlepe. jinak by ty vyberova rizeni na predrazenou techniku ala Rath taky neprosla.
mícháš hrušky s jabkama. KL hospital je krajská nemocnice, o nákupu techniky aj. rozhodoval kraj (=hejtman), aby mohl nakrást, ni?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod ssyissyi » pát srp 3, 2012 14:04

šíp píše:Nechci se nikoho zastávat, ale možná to špitál neudělal kvůli penězům, ale kvůli pojišťovně - aby jim proplatila určité výkony, může to pojišťovna podmiňovat například pobytem na lůžku, a oni to prostě jinak nemůžou vykázat.

To bude můj případ . Měla jsem naordinována atb infúzí (borelie v likvoru, možná to nebylo 10 ale 14 dní). Kamarádka - lékařka mi řekla, že tyhle (asi koňský) dávky někteří pacienti špatně snáší. Takže kvůli tomu je na to zřejmě vypsána hospitalizace. Ale já to snášela dobře, takže jsem spinkala doma. 8)
Jednou jsem díky tomu zažila vtipnou historku, když jsem byla právě přítomna (zrovna jsem "kapala") vizitě, kdy parta lékařů a sester obcházela jednotlivé postele o mluvili o stavu pacientů... kteří tam nebyli - prázdné, čisté a ustlané postele... :lol:
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Zlomená lopata kýčelní kosti

Příspěvekod Indy » pát srp 3, 2012 14:06

tyhle veci se delaji v koordinaci s pojistovnou.

mohla by jim neproplacet, kdyby usoudila ze tak provozne drahe pristrojove vybaveni nepotrebuji.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví