Zraneni - prosim o radu

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zraneni - prosim o radu

Příspěvekod Vont » ned bře 18, 2012 6:07

Ahoj, jsem na dodolene v Thajsku a zranil jsem se na chodidlech kdyz jsem stoupnul na neco spicateho na plazi pak mam jeste odreniny az do krve shora na chodidlech od sandalu,rany jsem dezinfikoval presto hnisaji a jsou citlive na dotek-doslapnuti-pri kontaktu s botou pri chuzi,rany udrzuji z velke miry v suchu,kolem ran je zarudnuti navstivil jsem dnes lekarnu a doporucili mi antibiotika diohof 500=dicloxacillin 500mg a take dezinfekcni vodicku Normal Saline Solution=SterileIsotonic Sodium Chloride Solution dnes Prosim o radu zda mam propichovat v ranach kuzi pod kterou se tvori hnis a nemuze vyteci a pripadne jeste prosim o radu jak si osetrit ty rany at jsou v poradku. Moc dekuji za rady
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Zraneni - prosim o radu

Příspěvekod Vont » ned bře 18, 2012 6:30

Co se tyka tech antibiotik tak jsem je zacal uzivat, lekarnik mi predepsal 4xdenne pred jidlem,mel jsem prvni tabletku a nejak mi to zaludek a streva spatne snasi
Naposledy upravil Vont dne čtv bře 29, 2012 16:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Zraneni - prosim o radu

Příspěvekod tuso » ned bře 18, 2012 7:40

Ahoj. Kup si ATB mast. Netuším, co v Thajsku mají, ale u nás je to Framykoin nebo Bactroban. Když ne, tak alespoň Inadine- je to mastný tyl s jódem- teda jestli nejsi alergický. Propíchnout to můžeš,ale samozřejmě sterilní jehlou. Jinak ne, protože to můžeš ještě zhoršit. Ta vodička, co ti dali je naprd. Je to v podstatě fyz. roztok. ATB bys u nás dostal na 99,9% z jiné skupiny- buď Augmentin / amoxycylín s klavulánem/ 625mg á 8 hod nebo Dalacin C / genericky klindamicin/. 300-600mg á 8 hod.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Zraneni - prosim o radu

Příspěvekod Vont » ned bře 18, 2012 8:44

Sterilni jehlu nemam,nepomohlo by to kdybych nuzky na nehty namocil do toho roztokuu?jak je moc dulezite to propichavat? Dnes si davam pauzu a krom na jidlo se nehnu z pokoje at nohy si odpocinou,prijde mi ze povrch ran tvrdne a kdyz vstanu tak pak v tom miste kuze.. a je to citit. Krome te masticky muzu pro to jeste neco udelat? Existuje neco na znecitliveni? Abych stim mohl chodit bez bolesti? Diky mac za reakci. V lekarne mi doporucil jen ty antibiotika a tu vodu,maste asi nemaji jinak si to nedokazu vysvetlit proc proc mi nejakou nedoporucil
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Zraneni - prosim o radu

Příspěvekod Jan » ned bře 18, 2012 9:18

Sterilnú ihlu by si tiež mohol dostať v lekárni, prípadne sa pozri, či nemajú v hotelovej lekárničke.

Bez toho, aby som to ďalej komentoval, sa chcem spýtať: si si nepoistil liečebné náklady pred dovolenkou?
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Zraneni - prosim o radu

Příspěvekod Vont » ned bře 18, 2012 9:35

Ahoj,ano mam pojisteni Lecebnich vyloh a asistenci na 3mil. u Ceske pojistovny
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Zraneni - prosim o radu

Příspěvekod Jan » ned bře 18, 2012 9:39

Tak prečo nejdeš k lekárovi? :-)
Naposledy upravil Jan dne ned bře 18, 2012 9:51, celkově upraveno 1
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Zraneni - prosim o radu

Příspěvekod Vont » ned bře 18, 2012 9:50

Momentalne jsem na ostrove pobliz Thajska a zitra nebo pozitri se vracim na pevninu kombinovanou dopravou az do Bangkoku, kde bych mel byt ve stredu a ve ctvrtek mi odleta letadlo zpet do CR a pokud se mi to do zitrka nebo pozitrka jeste zhorsi tak v Bangkoku musim vyhledat lekare momentalne bydlim trosku dobrodruzne- tzn. zadny hotel ..
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Re: Zraneni - prosim o radu

Příspěvekod Jan » ned bře 18, 2012 9:51

Aha... tak držím palce! :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58


Zpět na Outdoor a zdraví