Léky, zdravotnické přípravky a jejich levnější alternativy

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Léky, zdravotnické přípravky a jejich levnější alternativy

Příspěvekod Skimpy » pon úno 20, 2012 8:32

Mám dotaz na místní lékařské kapacity. Existuje nějaký server nebo něco podobného, kde bych se já jako obyčejný smrtelník dozvěděl jaké léky a přípravky jsou k dispozici a za jakou přibližnou cenu, protože někdy se cena od různých výrobců výrazně liší a účinek je stejný. Jde mi o léky a přípravky, které nejsou na předpis. Klasicky na zmírnění rýmy, ucpaného nosu, alergie, chřipka, teplota, bolest, roztoky na kontaktní čočky apod. Někdy mi připadá, že ty ceny jsou hodně přestřelené a v lékárně ne vždy doporučí to nejlevnější.

Ale možná je to jen moje naivní představa a cena těchto přípravků opravdu odpovídá jejich kvalitě, díky za odpovědi a pomoc při boji proti farmaceutické lobby :lol:
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Léky, zdravotnické přípravky a jejich levnější alternati

Příspěvekod rezna » pon úno 20, 2012 8:36

ja doporucuju nejit po nejnizsi cene a hledat original u vseho - tzn. puvodni firmu, ktera na trh prisla s danym typem vyrobku (ucinna latka, ...)

treba misto Ibalginu kupuju zasadne originalni Brufen - Brufen neobsahuje barviva a ruzne jine sracky - ale kamoska lekarnice ted dokonce objevila finsky vyrobek Ibumax, ktery ma jeste lepsi kvalitu nez Brufen, ale to je spis vyjimecne

neni to totiz jen o ucinne latce, ale i o tom ostatnim co v leku je
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Léky, zdravotnické přípravky a jejich levnější alternati

Příspěvekod Skimpy » pon úno 20, 2012 8:42

No samozřejmě ne nejnižší cenu za každou cenu :mrgreen: přesně jak píšeš třeba ten Brufen vyrábí spousta jiných firem pod vlastním názvem, ale složení je stejné.

Já jsem teď kupoval fyziologický roztok mořské vody v mikrospreji 100ml za 220kč. Jaká je přibližná výrobní cena si dokážu spočítat sám.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Léky, zdravotnické přípravky a jejich levnější alternati

Příspěvekod conny » pon úno 20, 2012 10:41

Nejlevnejsi morska voda v spreji co jsem nasla je Physiomer. ale je moc veliky na cestovani, tak take mame i sterimar.

http://www.lekarna.cz/physiomer-baby-115ml/

neni to jenom o cene, treba detske paralenove sirupy proti horecce jsem pravidelne vyhazovala, protoze muzou byt otevrene maximalne pul roku (za tu dobu jsem to diteti dala treba 1-2x). az jsem kapla na Panadol Baby, ktery to tam napsane nema.

ale resit, jestli jedna tabletka ibalginu obsahuje barviva nebo ne, mi pri uplne stejne ucinne latce, ktera taky neni zrovna pohlazeni, prijde ponekud zbytecne.

skimpy, doporucuji najit mensi lekarnu nekde na sidlisti, ktera neni moc draha a tam chodit pravidelne, spis ti dobre poradi nez ve velkych v retezcich.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Léky, zdravotnické přípravky a jejich levnější alternati

Příspěvekod rezna » pon úno 20, 2012 11:13

conny píše:ale resit, jestli jedna tabletka ibalginu obsahuje barviva nebo ne, mi pri uplne stejne ucinne latce, ktera taky neni zrovna pohlazeni, prijde ponekud zbytecne.


to jsem udal jako priklad, kterej si ja pamatuju z hlavy - neni to jen o barvivu, ale i celem obsahu tablety, konzervantech, ...

ta latka je sama o sobe sracka - to je jasne - ale pomaha - a proc kdyz pomaha, si telo jeste vice huntovat ...

podobne srovnani lze udelat u potravinovych doplnku a vitaminu - origo vyrobce vs. walmark - walmark je vetsinou aspon o 50 % levnejsi - ale slozeni tablety je totalni humac ...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Léky, zdravotnické přípravky a jejich levnější alternati

Příspěvekod Indy » pon úno 20, 2012 11:22

jinak fyziologicky roztok pokud se dobre pamatuju jsou 4g kuchynske soli na litr mekke vody, staci prevarena. ty 4g jsou +- cajova lzicka. a tady nepresnost nehraje roli.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Léky, zdravotnické přípravky a jejich levnější alternati

Příspěvekod Skimpy » pon úno 20, 2012 12:28

AD Indy. Fyzilogocký roztok je 0,9% rozkok NaCl v destilované vodě. V roztoku na kontakní čočky z aní platíme cca 700kč za litr.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky


Zpět na Outdoor a zdraví