Tenisový loket

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tenisový loket

Příspěvekod Aldo » sob zář 3, 2011 10:56

Tak jsem se dopracoval k dalšímu neduhu, tenisovému lokti. Kdyby se třeba našel někdo, kdo má s léčením/neléčením nějaké zkušenosti. #-o
Jo, tělo je postaveno na 30 let bezudržbového provozu a to už se mě bohužel netýká. :lol:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Tenisový loket

Příspěvekod pavproch » sob zář 3, 2011 11:24

zdar, ač o pár let mladší, taxem to už docela dávno vyhodnotil tak, že kratší je seznam, co mně poránu nebolí.... halt dobře už bylo....

jinak k temu lokťu: klid, nenamáhat.... známej to měl (opravdu z tenisu) a dal mu pár let pokoj (opravdu si válel doma šunky- šak ma tež vanu jaxfiňa) ale fčíl už zase hraje tenis...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tenisový loket

Příspěvekod karitapepe » sob zář 3, 2011 18:25

Aldo píše:Tak jsem se dopracoval k dalšímu neduhu, tenisovému lokti. Kdyby se třeba našel někdo, kdo má s léčením/neléčením nějaké zkušenosti. #-o
Jo, tělo je postaveno na 30 let bezudržbového provozu a to už se mě bohužel netýká. :lol:

Dá se to operovat,zrovna v pondělí mi dělali koleno a borec vedle mě měl operovaný tenisový loket,ještě v ten den ho pustili a operace trvala zhruba 40 minut.Rekonvalescence je podstatně větší delší,než s těma mými menisky.
Kdyby si chtěl,můžu ti v souk.zprávě poslat odkaz,kde jsou nejlepší.bohužel jsou to soukromníci a něco se připlácí,já doplácel 2000 kč.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Tenisový loket

Příspěvekod Indy » sob zář 3, 2011 20:06

Bylo to v Olmiku ve vojenske?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Tenisový loket

Příspěvekod paldo » sob led 3, 2015 18:40

Dovolím si vytiahnuť toto postaršie vlákno...
... tak sa mi do života (podľa vševediaceho internetu) priplietol golfový lakeť (rovnaké zraneinie ako tenisový ale na druhej strane lakťa).
K felčiarovi sa mi akosi ísť nechce tak sa chcem spýtať, či nemáte niekto tipy, ako si s tým poradiť.
Po celom internete chvália toto: Flexbar. Nemáte s tým, prosím, nejakú skúsenosť?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Tenisový loket

Příspěvekod paldo » čtv pro 10, 2015 20:54

Vyťahujem znova... minulý rok sa mi lakeť dal po riadku (asi) sám keď som znížil pracovnú a športovú aktivitu ruky na minimum....
No tento rok ma pre zmenu rozboleli obidva lakte. Ranhojiča beriem ako poslednú možnosť, takže máte prosím nejaký iný tip než "hojivé maste" a ľadovanie?
Naposledy upravil mike dne čtv pro 10, 2015 21:01, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Příspěvekod zonn » čtv pro 10, 2015 21:03

Zkus si od nekoho vypujcit powerball. Sice jsem nemel tenisovy loket, ale na brneni prstu zpusobene vyrustkem na pateri mi to pomohlo.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tenisový loket

Příspěvekod mike » čtv pro 10, 2015 21:06

:D powerballem jsem si tenisovy loket vyrobil ja a vim jeste o jednom takovem. Preslo to samo, kdyz jsem s tim prestal blbnout, ale ozyvalo se to jeste asi rok.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod zonn » čtv pro 10, 2015 21:09

Pisu ze nemam zkusenost s tenisovym loktem ;-) Nekteri fyzioterapeuti ti reknou ze jo, nekteri ze ne. Za zkousku nic neda.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Tenisový loket

Příspěvekod mike » čtv pro 10, 2015 21:19

Muze si to zhorsit. Nezkousel bych to, namahane jsou prave ty slachy zvnejsku lokte. Ale zas je pravda, ze to nejspis pozna hned, jak s tim kramem zacne tocit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tenisový loket

Příspěvekod booze » pát pro 11, 2015 9:30

Me a dalsim X kolegum pomohla na tenisovy loket Kryokomora mam pokoj cca 5 let. TUK TUK
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tenisový loket

Příspěvekod progym » pát pro 11, 2015 10:19

Doporučuju vyzkoušet nechat si namasírovat horní končetinu včetně šíje metodou odstranění tzv. Trigerpointů.
Je to docela bolestivé, ale velmi účinné.
Jedná se tlak na spoušťové body, které pokud se dobře vyhnátnou, tak to bolí jak čert, ale trigry povolí a svaly krásně roztají. =D>
Není to nic výjimečného, ale nedělá to každý [-X
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Tenisový loket

Příspěvekod mike » pát pro 11, 2015 17:05

booze píše:Me a dalsim X kolegum pomohla na tenisovy loket Kryokomora mam pokoj cca 5 let. TUK TUK

Koukam, ze u vas kormidluje cela firma :twisted:

Zajimave, kolikrat jste tam byli, aby to zafungovalo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tenisový loket

Příspěvekod booze » pát pro 11, 2015 18:18

Po prvni navsteve, bez bolesti jen divny pocit v ruce. Potom jeste dve navstevy pro sichr. Kolega (hlavni kormidelnik flotily) po peti navstevach byl uplne OK.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tenisový loket

Příspěvekod mike » pát pro 11, 2015 18:26

Mas nejakou predstavu, jak to vlastne funguje?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tenisový loket

Příspěvekod booze » pát pro 11, 2015 18:39

Co jak funguje?
To leceni? Kryoterapie
Nebo kryokomora?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tenisový loket

Příspěvekod mike » pát pro 11, 2015 18:42

Leceni. Proc to funguje. V odkazu o tom celkem nic nepisou, jen seznam indikaci. Zrovna tady nechapu, jak to muze vylecit zanet slach... Cimz nerikam, ze ne, jen mne zajima jak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tenisový loket

Příspěvekod booze » pát pro 11, 2015 18:53

Jeste jsem nasel toto
Kód: Vybrat vše
Po ukončení kryoterapie dochází v našem těle k pravé „bouři“ … V obrovské míře se vyplavují endorfiny a enkefaliny ( „hormony štěstí“) s navozením pocitu mimořádné tělesné síly a duševního blaha, obdobně jako po výstupu na vysokou horu za krásného slunečného počasí nebo jiné aktivity, která nás uspokojí, další příznivý efekt u chronické únavy, přetížení, stresů nebo depresí. Krev ve zvýšené míře proudí zpět do míst, která byla vlivem chladu méně prokrvena (kůže, podkoží, svaly, šlachy ..), vyplavuje odsud toxiny a všechny další zplodiny metabolismu, přináší s sebou množství kyslíku, živin a buněk imunitního systému. Obrazně řečeno „vyplavuje se „vše špatné“ a jsou přinášeny potřebné stavební kameny pro revitalizaci a regeneraci organizmu jako takového. Výrazně se zlepšuje a zvyšuje hybnost v kloubech, zlepšuje se funkce příčně pruhované kosterní svaloviny, v dalších krocích mizí chronické otoky, tlumí se zánětlivé procesy …

Poprve jsem mel pocit, ze jsem brutalne v nalade :partyman: smal jsem se, :weedman: neovladal jsem telo a pan me musel vysadit na rotoped a privazat k nemu. Super zazitek, pak jsem byl s nejakym starsim panem, ktery mel rekord teplota/cas.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tenisový loket

Příspěvekod mike » pát pro 11, 2015 18:58

Diky, to vypada skvele :) Asi zacnu zase tocil powerballem, aby mne tam poslali :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tenisový loket

Příspěvekod booze » pát pro 11, 2015 19:52

Myslim, ze doktori ti to nepredpisou. U vas kryokomory jsou taky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tenisový loket

Příspěvekod ret255 » sob lis 28, 2020 11:52

Trochu oživým tému, pravdepodobne mám niečo ako tenisovy laket a v poslednych dnoch a tyzdnoch sa to moc nezlepsuje. Pomohlo tu niekomu nieco, okrem fyzioterapeuta, a tej kriokomory :) Posledna moznost bude ten fizio, no teraz sa mi moc neche nikam behat, nejaka masticka na to nie je, pripadne nejake osvedcene cviky, alebo masaz? Treba mat tu ruku viac vystretu a menej skrcenu? Lebo pri praci za pc je skrcena a ked ju vystriem, tak to citit.

Asi ani prechdzky so psom a potahovanie voditkom tomu moc nepomaha.

No a este k tej kryokomore, kolko trvala asi jedna taka seansa, co som pozeral tak to trva 2-5 min.
Plus booze siel si tam hned ako sa vyskytli prve bolesti s tym laktom alebo az po urcitom case, ja to mam s istymi zlepseniami a zhorseniami od augusta. Plus tie navstevy boli s nejakym casovym odstupom?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Tenisový loket

Příspěvekod Trnky » sob lis 28, 2020 21:58

masaz masaznou loptickou a cvicit s flexbarom (mam to z druhej ruky)
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Tenisový loket

Příspěvekod petka84 » čtv lis 25, 2021 16:36

máte někdo zkušenost s operací? existuje také nějaká šetrnější alternativa jako je (bohužel pojišťovnou neproplácená) endoskopická operace karpálního tunelu?
Naposledy upravil sobb dne čtv lis 25, 2021 20:21, celkově upraveno 1
Důvod: link smazán
petka84
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 25, 2021 16:23


Zpět na Outdoor a zdraví