Nohy a vse kolem toho

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2016 17:19

Z jidla se nepredavkujes, ale z tablet jo. Kdysi jsem to zkousel, bral tusim 500 mg denne (nebo 2x?) a blbe mi bylo uz po par dnech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 22, 2016 18:29

v tom pripade pri doporucenym davkovani se toho asi netreba bat - jen evidentne neprekracovat :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 24, 2016 6:19

takze sem si vzala radsi stary vlozky (at to nedrazdim) + dolgit na zajezd a mozna radsi budu olepovat oslapany slapky z tvrdsiho spodku/nosit sandale nez riskovat, ze by to bylo nejaky horsi. Jinak dneska uz to skoro necitim, takze pohodicka :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod montezuma » pon říj 17, 2016 18:48

Ahoj, máte někdo zkušenosti s únavovou zlomeninou? Většinou to mají lidi z běhání, ale jsou i případy z chození (hlavně natěžko).

Hodím sem nějaký průběh, kdyby to někdo hledal...
Osobně jsem si to odstonal teď v září. Po poslední tůře mě začal lehce otékat pravý nárt a lehce tlačivě bolel, po příjezdu domů však bolesti povolily. Předtím se to taky občas ozvalo, ale myslel jsem, že je to otlak z ohybu boty. Po příjezdu domů jsem šel jeden večer z hospody a pomalu jsem na to nemohl bolestí došlápnout, doma jsem na to mrknul, otok jako kráva. No, dal jsem tomu týden klid (noha nahoře, mazání Voltarenem) a šel na rtg. Doktorovi jsem řekl, co jsem všechno letos absolvoval a doktor mi dal na dva týdny sádru, ani moc na ten rtg nekoukal a řekl, že je to únavovka jak vyšitá :mrgreen: . Po těch dvou týdnech mi sádru sundali, na rtg byly prej vidět zhojené praskliny na kosti. Další dva týdny jsem ale byl doma (ano, celkem čtyři týdny neschopenky!), pomalu rozcvičovat a lehce zatěžovat, v případě otoku ledovat a mazat Voltarenem. Dnes (po šesti týdnech od onoho návratu z hospody) jsem byl poprvé na kole. 15km, noha ze začala lehce ozývat, tak jsem to nepřepínal a jel metrem domů. A myslím, že letos mám odchozeno :( .

Máte někdo podobnou zkušenost? A myslíte, že se to při tomhle způsobu zatěžování (chození+krosna) vrátit za rok třeba znova :(( ?
Uživatelský avatar
montezuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 2, 2016 13:11
Bydliště: Čáslav/Praha

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2016 19:05

montezuma píše:Doktorovi jsem řekl, co jsem všechno letos absolvoval...

A co jsi teda letos absolvoval? Kde to vlastne bylo zlomene nebo popraskane?

montezuma píše:Máte někdo podobnou zkušenost? A myslíte, že se to při tomhle způsobu zatěžování (chození+krosna) vrátit za rok třeba znova :(( ?

Ne presne, ale mel jsem pred 4 lety zlomeny kotnik. Jedna ciste zlomena kost a srostla dobre. Po roce uz jsem byl zas v horach a uz par let o nem nevim. Nejhorsi nebyla zlomenina, ale ztrata kondice (dva mesice v sadre, mesic rozchazeni s ortezou a pak bez ni). 20 km nalehko jsem byl schopen ujit az 4.5 mesice po zlomenine, pres 30 km po 7 mesicich. Ale zas uz mi v te dobe bylo pres 40 a to se podobne veci hoji pomaleji.

Kasli na Voltaren, to je slabota, zkus Aulin. Nebo Traumaplant.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod montezuma » pon říj 17, 2016 19:11

Co jsem absolvoval - dva dálkový pochody, pár víkendových pochodů cca 50 km, k tomu dva týdny Gruzie a postupně dva týdny v Alpách. K tomu pak připočítám chození po Praze (cca 20-30 km týdně), neb jsem rok a půl neměl Opencard :D .

Jinak Voltaren mám Forte a ten celkem zabírá. Popraskané byly tři prostřední záprstní kůstky v pravém nártu kolem kloubových hlaviček blíž ke špičce nohy.
Uživatelský avatar
montezuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 2, 2016 13:11
Bydliště: Čáslav/Praha

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2016 19:21

To mi nepripada nijak moc :-k Kolik mely ty dalkove pochody a jakou jsi mel v horach zatez? V podstate mne zajima duvod, jak se to muze stat.

Voltaren jsem znal jen klasicky, tohle vypada jako vetsi koncentrace, ale porad je to ten samy diclofenac. Kdyz ti zabira, proc ne, ja uz s sebou nosim jen Aulin, protoze zabira vic :) Traumaplant je kostival, sice slabsi, ale zas by mohl pomoct na hojeni zlomeniny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod montezuma » pon říj 17, 2016 19:41

Batoh cca 20 kg, v Gruzii zpočátku lehce víc - tedy nic moc dramatickýho. Dálkový pochody cca 75 km.

Osobně si teda myslím, že větším dílem za to může to chození po Praze. Tvrdý povrchy, a ať máš sebelepší boty, tak pořád se to do těch nohou přenáší víc než někde v lese.

A dík, za typ, ten Traumaplant zkusím :).
Uživatelský avatar
montezuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 2, 2016 13:11
Bydliště: Čáslav/Praha

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod scinkk » pon říj 17, 2016 19:42

Ja bych trochu predpokaldal, ze k necomu takovemu clovek musi mit urcite dispozice, jinak by to bylo asi dost bezne. Nebo nekde byla chyba, zatez, boty...
Nerikali doktori, jak casto se s necim takovym potkaji? Myslim treba aniz by to byl nasledek nejakeho urazu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod montezuma » pon říj 17, 2016 19:50

To Scinkk - možná ty predispozice jsou, těžko říct, nikdy jsem na to ale netrpěl :). A letošek se moc oproti jiným rokům v horách nelišil :). Spíš v tý kilometráži po Praze. Říkal mi právě ten jeden ortoped, že na to trpěli atleti a vojáci při pochodech. Vzhledem k tomu chození po Praze a na těžko v horách si myslím, že ta kilometráž byla letos větší než jindy. Po tý Praze to klidně pár set km být mohlo.... Jdeš ze Žižkova do Dejvic do hospody a zpět a hned je to 13 km za večer :D.

Asi by to ale mohlo být botama - celkem rychle se v tom městě sešlapávaly.
Uživatelský avatar
montezuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 2, 2016 13:11
Bydliště: Čáslav/Praha

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2016 19:57

Hmm, letos jsem zacal tech 25 km tydne po Praze chodit... nedavno jsem to pocital a od zacatku leta mam takhle asi 450 km. K obvykle rocni davce 1500 km o vikendech po ceskych kopeckach a par tydnech na horach.

Denni chozeni mi dela celkove dobre, ale je pravda, ze mne v srpnu zacalo bolet leve chodidlo v oblasti predni klenby. Lepsi se, na dennich vychazkach uz o tom nevim, ale po 30 km v pohorkach to jeste citit je. Puvodne to byla ostra paliva bolest, ted uz spis jako modrina. Doufam, ze to neni nic podobneho, nenateka to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod montezuma » pon říj 17, 2016 20:07

No, je pravda, že na levé noze (momentálně té zdravé) jsem taky cítil problémy s klenbou, ale bylo to spíš zvnitř na patě. Ale přes léto jsem na to cvičil (cviky se dají najít na netu) a celkem to na té levé noze odstoupilo, i když se to občas lehce vrátí. Pravá taky (ta se sádrou) taky občas zazlobila.

Celkem je ale podle mě pravděpodobný, že ta vadná klenba nohy klidně může při tý únavovce hrát taky významnou roli. Připočteš k tomu pár set km chůze po tvrdým povrchu, občas nevhodný boty a máš na malér zaděláno :(( ....
Uživatelský avatar
montezuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 2, 2016 13:11
Bydliště: Čáslav/Praha

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2016 20:18

Koukam, ze hlavni faktor je asi nedostatek odpocinku, mikrotrhlinky se nestaci zahojit. Takze s tim chozenim po Praze muzes mit pravdu.

Nemas odkaz na konkretni cviky, co jsi delal? Taky bych to mozna zkusil, zatim to jen obcas promasiruju a na horach v srpnu jsem to mazal Aulinem. Do kopce to bylo v pohode, ale sestupy obcas bolely.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod scinkk » pon říj 17, 2016 20:20

Jako v mnoha pripadech to muze byt kombinace nekolika nestastnych soucinitelu. Treba asflat+bota+geneticka dispozice. Blby je, ze v tom pripade asi nikdy nezjistis pricinu.
Ale zas by asi nebylo od veci zkusit do mesta jine boty, to je asi to nejmensi :)
hadam, ze bude hodne lidi, kteri, treba v ramci zamestnani, nachodi po mestech denne mnohem vic km.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod montezuma » pon říj 17, 2016 20:38

Hezky je to shrnuto v tomhle videu - vypadá to vzhledem k věku slečny v mém podání lehce úchylně, ale svůj účel to splní :D :
https://www.youtube.com/watch?v=futtkEXjk44

Ve zkratce:
Základ - po ránu a občas přes den se zuju a chodím po koberci sem tam po špičkách a pak po patách. Vypínám ty špičky a paty co nejvíc co to jde. Pomalu, žádný prudký pohyby.

Doplňující - zkouším uchopit tužku z koberce na zemi pomocí prstů u nohy a zvednout ji, píďalka (viz video), při stoji zkouším postupně přenést váhu ze špiček přes levé hrany, paty a pravé hrany zpět do špiček (nebo obráceně), to několikrát opakuji. No a občas se naboso projdu v trávě :) .

Jinak koupě nových bot mě čeká tak jako tak :).
Uživatelský avatar
montezuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 2, 2016 13:11
Bydliště: Čáslav/Praha

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod oodoow » pon říj 17, 2016 22:10

Jo, tohle mívaj lidi spíš z běhání. Nejde ani tak o aboslutní objem km, ale spíš o skokový nárust uběhnutých km anebo o skokové zvýšení intenzity. Pokud k tomu ještě přidáš špatnou formu běhu/chůze, tzn. nějaký extra dupání na tvrdém podkladu, pak už není k unávové zlomenině daleko.
Prostě na všechno je potřeba si zvykat a při začínajících bolestech a problémech radši přestat, zvlášť pokud člověk není schopen odhadnout, co se ještě dá rozchodit a co už se bude pokračujícím pohybem jenom zhoršovat.
Doporučuju odlehčit batoh, však 20kg už dneska skoro nikdo nenosí, pokud s sebou netahá železo na lezení. Pak můžeš ještě zkusit Hoka One One boty, hodně lidí si pochvaluje, jak jsou šetrné k pohybovému aparátu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2016 22:11

@montezuma: diky. Neco z toho by se dalo zvladnout i pri sezeni u pocitace 8-[

Uz jsem si vsimnul, ze mi vylozene dela dobre, kdyz prejdu z asfaltu na hrbate dlazebni kostky... Nohy ma ten rovny tvrdy povrch nejsou delane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 18, 2016 6:23

mike nekdy me takhle poboliva prava noha jakoby v klenbe. Navic nemuzu chodit bruslit, protoze v utazeny bote to do 15ti minut nastoupi bodava bolest pri kazdym "kroku" a pak uz se nedokazu postavit ani, takze nebruslim :D ale delava mi to obcas i na vyletech (spis ke konci delsiho) nebo treba i ve meste a nekdy staci si obout nejaky boty. Treba do rakouska sem si letos vzala renegady ale protoze ty malicky nebyly idealni, pro jistotu sem vzala silnicky. rano me klenba bolela strasne i kdyz v buse sem mela renegady vyzuty a po prezuti do silnicek zmizela vetsina bolesti. dalsi den sem uz renegady mela a bolest se znova neobjevila.

taky mam strach ze se mi zacina borit klenba... v praci teda chodim bosa celej den vetsinou a to necitim nic. a taky dost chytam do slapek krece :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod fps » úte říj 18, 2016 12:50

montezuma píše:K tomu pak připočítám chození po Praze (cca 20-30 km týdně)

montezuma píše:Osobně si teda myslím, že větším dílem za to může to chození po Praze. Tvrdý povrchy, a ať máš sebelepší boty, tak pořád se to do těch nohou přenáší víc než někde v lese.

tak tím to tedy určitě nebude, já nachodím v průměru 8 km denně a to už cca 30 let, výtahy nejezdím, a po jezdících schodech chodím, kvůli udržování dobré kondice, na udržení dobré kondice se doporučuje ujít denně 10 000 kroků
scinkk píše:Ja bych trochu predpokaldal, ze k necomu takovemu clovek musi mit urcite dispozice, jinak by to bylo asi dost bezne.

přesně tak, a nebo kvůli ňáké nemoci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod progym » sob led 28, 2017 18:10

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost (a případné řešení) s utláčením nervu za klouby prstních článků chodidla?

Problém:
po delším pajdání po kopcích jsem vždy měl prsty takové jako polámané (dobré boty, dvoje ponožky) do druhého dne si chodidlo odpočinulo a šlo se dál.
Měsíc a půl zpět při tréninku mě začalo chodidlo na plosce za druhým prstem (od palce) bolet fakt hodně, způsobem, že jsem začal cíleně uhýbat, protože při došlápnutí to fakt bolelo hodně.
Když to nepolevilo po pár dnech, tak proběl RTG bez nálezu, obstřik který to jen trochu znecitlivěl a následně doc. Hrazdíra ve Fnusa Brno.
Ten konstatoval příčně ploché chodidlo, vcelku nic na SONO a naučil mě jednoduchý tejp, který by měl stáhnout chodidlo k sobě a tedy zatížení by nemělo být takové. Prostě takovou simulaci nápravy mého platfusu. Utláčím si prý nerv, který toto působí.
Nic významného se nezměnilo. Do práce chodím cca 3km tam a 3km zpět, jednou je to docela v pohodě a podruhé sotva dopajdám. ](*,)

Dupání kopců momentálně nepřipadá vůbec v úvahu (klidový režim 14dní nic nevyřešil-nezlepšil). :-k

Tedy:
platfusáku je poměrně dost.
Řešil jste někdo stejný problém?
Zkouším nějaké alternativy jako pomačkání triger pointů mezi šlachami chodidla....přemýšlím o Fivefingers, chci zkusit domácí kostival.... :roll:
...no, prostě rád bych měl plosku aspoň trochu v pohodě abych mohl nasadit pohory a opět vyrazit :wink:

Díky za případné rady :supz:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod fps » ned led 29, 2017 11:51

co zkusit ňáké pořádné vložky do bot, třeba Meindl Vakuum, možná i ortopedické
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod progym » ned led 29, 2017 13:39

vložky do bot je další možnost, ale speciální na míru na protetice.... :(
Běžné komerční (Scholl apod) by to neřešili.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » ned led 29, 2017 17:58

progym píše:Řešil jste někdo stejný problém?

Resim porad, viz vyse, taky se celkem nic nezmenilo. Vetsinou je to spis dobre, obcas to znicehonic rozboli a pak zas prejde. Nekdy uplne bez duvodu, jsem treba v obchode a zacne to priserne bolet, chvili kulham a pak to prejde... Jindy jdu 8 hodin v pohorkach a nevim o tom. Utlaceny nerv by takove chovani mohl vysvetlovat...

progym píše:Zkouším nějaké alternativy jako pomačkání triger pointů mezi šlachami chodidla

Muzes k tomu napsat neco vic? Kde jsou?

progym píše:chci zkusit domácí kostival....

Na domaci kostival bacha, obsahuje hepatotoxicke latky, nema se pouzivat dyl, nez mesic. Presel jsem proto na Traumaplant, ktery ma byt od nich vycisteny a bezpecny. Navic je koncentrovanejsi a tudiz ucinnejsi. Na tohle ale u mne nemel zadny vliv, mazal jsem to tydny a nic. Jestli je to nervem, tak by to vysvetlovalo, na ty nepusobi.

Kazdopadne je tohle dalsi tema, ktere chci probrat s fyzioterapeutkou, az mi zas bude rozcvicovat ruku. Co rikala, tak je, na rozdil od doktoru, na skole vedli k tomu, aby patrali po pricinach problemu. Treba se k necemu dobereme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod booze » ned led 29, 2017 18:26

Driv se doporucovalo slapat pri sezeni po tenisaku a tak si masirovat chodidlo.

@progym A ty petiprsty musis pouzivat v terenu. Na rovnem povrchu ti muzou spis ublizit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod progym » ned led 29, 2017 18:30

Triggry (spoušťové body....)
v rámci své profese jsem se "nechtěně" dostal k práci maséra :D
Pár let toto už dělám a spíše se zabývám těmi zdravotními aspekty před relaxačními.
Trigger pointy mě školila paní co to dělá (dělala) 30let.
Pokud se to dobře nahmátne, tak z pohledu člověka, kterého něco trápí i několik let, je to malý zázrak, ale současně někdy na hranici snesitelné bolesti.
Rozhodně bych nechtěl říct, že to umím, ale povedlo se mě třeba odstranit přetrvávající křeče v lýkách jednoho mého klienta nebo pískání u uších dalšího \:D/
Sobě takto pomáhám se syndromem karpálního tunelu...
V podstatě je jedná o vyhledání bodu, silného stisknutí budu ve svalovém vláknu a tzv. zahlazení stop. Často je to úpon a konec a masitá část...
Bez anatomických znalostí si s tím běžný člověk moc nevyhraje.
Můj pokus byl pomačkání trigrů mezi šlachami vedoucí k jednotlivým prstům (oblast nártu). Byla cítit úleva plosky, ale problém utlačeného nervu je tam pořád i když možná o něco méně.

Kostival...
na jaře mám v plánu si kořeny vykopat a mast si udělat. Výroba není složitá (podobně jako konopná).
Na starý kolena jsem začal více využívat takové ty tradiční věci, které si člověk vyrobí-připraví sám a bezva fungují bez zbytečné chemie (pravý šípkový čaj, konopná mast, zázvor... Tee Tree) :D
Vím, že kostival může být i kontraproduktivní.

Noha mě samozřejmě štve.
Momentálně zbortila všechny moje plány. Cca 1x měsíčně vyrazím na nějaký trek, kde si za dva dny dám 50-60km a vcelku v pohodě. Běžně každý den mám nějakou zátěž, takže to není tím, že 1x za kvartál vyjdu do kopců, dám tomu kouř a pak jsem z toho marodnej.
Hledám tedy zkušenosti jiných, podměty k řešení.....
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2017 0:22

Chodil jsem ted na rehabilitace se zlomenym malickem a behem toho jsme si s fyzioterapeutkou povidali. Zminil jsem se o svych bolestech v chodidle popsanych vyse. Vcera mi oznamila, ze mi nasla diagnozu: Mortonova neuralgie. Podrobny popis treba tady, pripadne popularneji tady. Priznaky odpovidaji, chovani i mozne priciny taky. U mne pricne plocha noha, ktera byla stlacovana ze stran chozenim v pohorkach a kdyz jsem pred casem zacal chodit vic v sirsich nizkych botach, noha se rozjela do stran, klenba poklesla a stalo se tohle. Akutni zanet uz odeznel a ted uz se to skoro neprojevuje. Taky to mozna bude tim, ze se snazim nohu a klenbu trochu cvicit. Jinak se zda, ze reseni je aspon zpocatku jednoduche: vlozky do bot se srdickem.

Kdyby mel nekdo podobny problem, tak se na to kouknete. Rekl bych, ze na progyma to taky sedi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 28, 2017 6:41

mike tak super, ze vis co s tim a snad to pomuze ty vlozky.

- ja mam docela v tvrdsich botach problemy, ze mam trochu vystoupej polstarek pred palcama na nohach, ze je jakoby ten posltarek vetsi, nez na ostatnich prstech a pak snadno v tvrdsich botach vic dochazi k oslapu a bolestivosti po delsi chuzi z otlaceni.

vyresila sem to druhou tensi vlozkou pod origos, do ktere sem vystrihla pod ty palcovy polstarky diru *
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod progym » úte bře 28, 2017 11:11

Jedna z hypotéz u mě je ta, že mě prolíná kostní dřeň do tkáně a vytváří v jakoby zánět, který nelze řešit medikanetozně. Terminus-technicus je to hrozivý, ale nikdo se nad tím nezalamuje :D
Takže momentálně mě blikají laserem na plosku, dotstávám injekčně "béčko" a čeká mě pár procedur.
Zítra bych měl mít konečně vložky z protetiky na míru problému.
Mortonovu neuralgii jsem dnes před primářkou zmínil, nevyloučila, ale nepotvrdila......v každém případě se to tak podobně chová.

Spec. tejp nic nevyřešil, v podstatě 4měsíční klid také ne....
Doufám, že tomu pomůžou ty vložky [-o<
Vcelku slušně kynu a protože jsem byl léta zvyklý "fakt žrát" a mít pohyb, který teď není......tak je to maso :supz:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2017 16:46

Hmm, to je drsny. Myslel jsem, ze predbezna diagnoza se urci podle priznaku a pak se pouzije rentgen a sono na upresneni. Mozna jsem naivni, ale tkanove struktury by tam snad videt meli (a fyzioterapeutka rikala to same)... K jakym doktorum chodis? K ortopedum? Mozna by nebylo od veci zkusit i ty fyzioterapeuty, nekdy o tom vedi vic, nez doktori. Pripadne zkusit jineho doktora...

Snad ti teda vlozky pomuzou. Ze pribiras se vubec nedivim... Blbe je, ze vznika kladna zpetna vazba, vyssi vaha problem zhorsuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte bře 28, 2017 16:56

@Mawenzi: vlozky mozna ani nebudou potreba. Zkusil bych je az kdyby se to zacalo vracet a nelepsilo se. Zatim to vypada vyrazne lepsi, nez kdyz to zacalo, vlastne o tom uz temer nevim. Zpocatku to bylo drsne hlavne na delsich sestupech v Alpach, to jsem pak mel dlouho namozeny sval nad kolenem na druhe noze, jak jsem tomu povedome ulehcoval.

Jinak je to zrejme dusledek dlouheho chozeni prevazne v pohorkach. Zmenil se mi totiz zpusob chuze. Nedelam kompletni pohyb s odvalenim pres prsty (protoze to v pohorkach nejde), ale odrazim se na plosce pred nima. A to i kdyz pohorky nemam, telo se jim holt prizpusobilo. Pricna klenba je pak vic zatezovana a borti se. Problem se projevil az kdyz jsem zacal vic chodit bez pohorek, v podstate jsem pridal 100 km mesicne v nizkych botach. Ty na rozdil od pohorek nohu tak nedrzi, klenba se rozjizdi vic do stran a vysledkem je jeji pokles a utlaceni nervu mezi kostmi. Takze se ted snazim delat plny pohyb a zda se, ze to funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví