Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Nohy a vse kolem toho

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Marlo » úte srp 27, 2019 20:27

Všem moc Děkuji za rady a podměty.

Ještě bych dodal, že to pálení mi začalo nejprve před cca 10 rokama, když jsem začal intenzivněji jezdit na kole.
Jezdím v cyklistyckých botech s pevnou podrážkou, ale ne v klipsnách (jen navolno na šlapkách) a tam mě to většinou začlo pálit až tak po víc jak 2 hodinách šlapání, a i když jsem šlapal dál, tak to třeba po 15 -20 minutách další jízdy zase přešlo.
Jinak to chodidlo je opravdu hodně horký, když si tu botu hned sundám a šáhnu na ní, ale žádný puchýř se mi nikdy neudělal. Prostě se to třeba i jen za 15 sekund schladí a jdu dál.

No a na chodidlech (tam kde to pálí), mám spíš takový už mozol, jak tam mám tu kůži ztvrdlou.

Zkusím přiložit foto.
https://uloz.to/file/dYdATx0VlMmY/2019-08-27-20-52-51-jpg
Marlo
nováček
nováček

Příspěvekod apuka » úte srp 27, 2019 20:50

Jeste bych poradil zkusit si chodidla potrenovat chuzi na boso - na suchem pisku, ale i asfaltu. Zpocatku kratce, intervaly prodluzovat.
Ale taky bys takto mohl zjistit, jestli je to slapanim a otlacenim/drazdenim nebo botama. Kdyz na boso Te to nebude palit, zamer se na boty, nema smysl trenovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » úte srp 27, 2019 21:14

Hmm. Taky by to mohlo byt namahani mekke vrstvy kuze pod tou ztvrdlou. Mel jsem neco takoveho v malem na palci a dost to otravovalo. Pomohlo postupne obrousit. Pemzou po sprchovani, pokazde trochu. Zaroven jsem to taky promazaval.

Na obrouseni nejlip funguje jet k mori a chodit hodne po mokrem pisku. Takhle jsem jednou prisel o veskerou pracne vybudovanou ochranu chodidel a dalsich par mesicu to v pohorkach bylo docela znat, nez se obnovila :twisted:
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Marlo » úte srp 27, 2019 21:21

Díky za tip.
No jak jsem už psal, tak včera jsem si pořídil takový polosandále
https://www.hudy.cz/byronbay?variant=67503&size=237115
a hned jsem s nimi dal 3 hodinovou procházku po lese i po asfaltu a bylo to v pohodě.
Asi se tam to horko stačí nějak víc odvětrat a nebo to je tím, že jsou širší a nebo mají nějakou jinou vložku.

Protože dnes sem si pořídil ty Raptory
https://www.hudy.cz/ultra-raptor?variant=68630&size=211812
A v podstatě hned po nasazení a ujití cca 400 metrů to už začalo pálit. Zkoušel jsem to asi 6 km, a po jednom prudším sestupu se to už nedalo a musel jsem si vzít ty sandále - zbytek trasy cca 8 km pak už tedy v pohodě.
Marlo
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na Outdoor a zdraví