Nohy a vse kolem toho

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 30, 2018 6:34

po 2 letech se vratila bolest holeni... nemam novy boty, dneska sem sla do prace v altrach a peklo, boli uz tak 2 tydny - mazu 1-2x denne traumaplantem, asi nejhorsi to je do prace - coz je cca kilak z mirnyho kopce po dlazkach, zajimavy je, ze minulej tyden nalehko na kralicak OK, o vikendu na ameriky taky celkem OK ale ta cesta do prace je ultra strasny peklo a dneska sem si myslela, ze nedojdu tech 200metru... jako teda pravda, ze na zadech 10kg batoh...

zkousela sem apukovu metodu co tenkrat radil jak zjistit zanet - nezda se mi zadny teply misto a boli me fakt jakoze po hranach tech kosti, ke kolenu a kotniku uz bolest mizi, nejvic je uprostred holene...

predpokladam, ze mazat a mazat a doufat, ze se to zlepsi? tenkrat sem to parkrat namazala dolgitem a bolest byla pryc, ted me desi, ze mam pocit, ze nic. Traumaplant mam cca 5 dni, predtim sem doufala ze to je nejaka narazova haluz...

hm, ted mi doslo ze na minuly 2 vikendy sem mela lonepeak (ok) a dneska du v olympusech, ale i tak ty olympusy sem mela jeste na konci zari na 3dny a dobry...

asi koupim zas ten dolgit, vlastne ani nevim, zdq se na to da poradit neco jinyho nez ten traumaplant nebo akutne dolgit a nezatezovat?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod fps » úte říj 30, 2018 14:30

já bych se zaměřil na to, jestli nemám nedostatek vitamínů a minerálů, a nasadil bych žraločí chrupavku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte říj 30, 2018 17:58

@Mawenzi: zkus si neco pocist ohledne zanetu okostice, treba tady: https://www.sport.cz/behani/ladime/clan ... -behu.html. Jestli je to ono a behas, tak prestan na cas behat, jestli nebehas, tak bez k doktorovi ;-) Chce to najit pricinu.

Traumaplant to muze pomoct vylecit, ale nekdy mu celkem trva, nez se projevi. Klidne par tydnu. Protizanetlive gely zaberou rychleji, ale ktery bude nejlepsi tezko rict. Sam bych pouzil Aulin gel, jelikoz v Dolgitu je ibuprofen a masti s nim mi nefunguji. To je ale individualni. Tata mel vloni nejaky problem s klouby, asi nasledek infekce. Zkouseli na nem leccos, Aulin pry zabiral, ale jen stredne a navic se nesmi brat dlouho, ibuprofen vubec, zato diclofenac skvele. Ten je ve Voltarenu a ten treba na mne moc nefungoval. Takze jedine zkouset.

@fps: vitaminy a zraloci chrupavka fakt nejsou lek na vsechno ;-) Tady je potreba prijit na pricinu, coz byvaji spatne boty nebo pohyb.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 1, 2018 18:05

aulinem sem namazala -mam doma kvuli kolenu- jeste v praci jak to bolelo a ted 2,5 dne v chribech, nadhera, nikde lidi a holene jako vubec ale vubec nic na sestupech ani na delsich (4km) tvrdych a asfaltovych cestach

tramaplantem cekam, ze to bude na dyl ale lepsi nez "jen"nejakou ala ibu masti.

nebeham.

ted cca 2 mesice bastim proenzi, ktery na sobe mam vyzkouseny na koleno, ze zabira...

tak su zvedava, co zitra do prace...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » čtv lis 1, 2018 19:02

Super :) Presne proto nosim Aulin, gel i prasky, protoze zabere rychle a hodne, aspon na mne. Na rozdil od Traumaplantu ale neleci, jen potlaci zanet a bolest. To muze samo o sobe stacit, ale nemusi. Tezko rict, kdyz nevis pricinu, muze to vratit...

Ja jsem si s nim jednou vylecil plantarni fascitidu. Dva mesice jsem kulhal, pak uz byl cas jet na hory, a tak jsem holt rano a vecer mazal Aulinem a nekdy v pulce treku jsem si uvedomil, ze je to pryc. Mazal jsem jeste par dni a po navratu uz se to nevratilo. Pocitam, ze zafungovala kombinace nekolika veci. Potlaceni zanetu. Potlaceni bolesti, takze jsem ji povedome nekompenzoval a noha se mohla hybat v plnem rozsahu. Prokrveni diky fyzicke namaze. Samolecici schopnost, ktera se mi vzdycky nastartuje po nejake dobe na horach. Na nic z toho by ale bez mazani nedoslo, protoze bych to kvuli bolesti nedal :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 2, 2018 8:13

jj, traumaplantem to chci jeste chvili mazat... mozna problem v regeneraci ze kazdej vikend chodim ven? letos mam fakt hodne 2-3dennich akci po sobe (kazdej vikend), vlastne bych rekla, ze posledni 4 mesice sem mela snad krom 2 vikendu vandr kazdej vikend a ty 2 volny vikendy sem uzila aspon na 1denni vylet - je mozny, ze to je uz na me nadmerna zatez i kdyz jinak asi pro vetsinu chodicu tady je to asi dost leharo, tento vikend si dam pauzu a nikam nepujdu a snad to bude ok, kdyby ne, skocim k ty dr...

Dneska do prace jen mirnej tah ke konci 1km useku, jinak dobry...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pát lis 2, 2018 21:38

To vypada na pretizeni. Skokove zvyseni zateze po delsi dobu, neni se co divit. Snad jen projevum. Co te vlastne boli? Svaly na holeni nebo opacna strana, kde sval neni? To dela ten zanet okostice a tam krome pretizeni asi musi byt i spatne boty.

Takova zatez bude myslim nadmerna pro vetsinu lidi na foru, s vyjimkou terminatoru ;-)

Urcite bych zpomalil, mozna to bude chtit delsi dobu, nez se to uplne srovna. Doktorka ti nejspis rekne to same a jeste ti vynada ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 3, 2018 12:47

tak zas nemam kilometrove nachozeno nejak moc, ale spis asi ze tam nejsou moc ty regeneracni pauzy delsi nez max 5 dnu...

Boli me to na ty kosti vepredu tak nejak z obou stran, jestli kolem ni sou nejaky svaly... to asi sou, ale ja nepoznam, co tam presne boli. ze me to nenapadlo se zeptat, kdyz sem tam byla pred 14dnama na odbery, to me ale vlastne tak akorat lehce zacalo pobolivat tak me to nenapadlo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » ned lis 4, 2018 11:46

Mawe, fakt zvolni na chvili. At uz je to jakykoliv zanet a z jakehokoliv duvodu (a podle projevu to nejaky zanet skoro jiste bude), tak kdyz se nevyleci a nechava opakovane zhorsit, docela rychle docilis chronickeho stavu, kdy se to bude lecit mnohem (poravdu mnohem) hur, dele a s nejistym vysledkem. Stejneho vysledku docilis i kdyz si (jen) zmirnis nebo "zrusis" bolesti nejakym analgetikem/-ckym kremem, i kdyby ucinkujicim proti zanetu, kdyz ten zanet plne nevymetes.
Samozrejme, uplne prvni by melo byt najit pricinu a tu odstranit - napr. mikem spominanou spatnou botu, pokud za to muze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 4, 2018 12:39

se to.omylem poslalo 2x...
Naposledy upravil Mawenzi dne ned lis 4, 2018 18:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 4, 2018 12:51

jo, tenhle vikend sedim doma a nudim se a regeneruju :D u tech bot je zajimavy, ze stejna bota do prace/mesta - vadi, na vylet - nevadi.

jinak jasne, klidovej rezim je v podstate naplanovanej do konce roku + mazu tim traumaplantem, jen proste zda by tomu mohlo jeste neco pomoct/podporit.

nenachodim toho vcelku moc, pres cca 25 den urcite ne, to mi ani neprijde nejak velka zatez, po ktery by se muselo nejak extra regenerovat, ale asi proste "starnu" :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod fps » ned lis 4, 2018 13:23

tak dle mě je tedy hlavní co jíš a piješ, zda máš v sobě všeho dostatek, a pak taky jakou máš kondici, já si tedy nevzpomínám že by mě kdy pomohla ňáká mastička
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » ned lis 4, 2018 15:01

@fps: zase si dost vedle. Kdyz uz ma nejaky zanet, jidlem to moc nevyresis, jedine nejakou moooc specialni dietou - no a kondice Ti nepomuze uz vubec. Kdyby mawe mela zanet okostnice, myslis, ze spickovy atleti (obzvlaste skokani a bezci) na toto trpi kvuli spatnemu jidelnicku a kondici?

@mawe: nedavno jsme myslim psal, ze jsem cetl zajimavou studii. Pry pri dennim pouziti jedle sody (bikarbony) se so krvi uvolnuji latky zabranujici sireni zanetu a mirne je tlumici/lecici narozdil od tech, co to nemeli, kdy se uvolnovaly latky podporujici zanetlive procesy. Pri jinak cca stejnem jidelnicku.
Ja jsem zkousel par tydnu kazdy den vypit obycejnou 1,5l petku vody, do ktere jsem nasypal lzycku sody a fakt to zacalo neco delat. Chut moc neovlivni. Jen je mozne ze prvnich par dnu se zanet projevi jako by mirne silneji, co je vsak jeji "obranna" reakce a odezniva. Myslim, ze za pokus to stoji.
Jo, nemusis to mit jenom ve vode, muzes pouzivat i do vareni a peceni (napr. misto kypriciho prasku), teplo tem ucinkum nebrani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » ned lis 4, 2018 18:20

Mawenzi píše:nenachodim toho vcelku moc, pres cca 25 den urcite ne, to mi ani neprijde nejak velka zatez, po ktery by se muselo nejak extra regenerovat, ale asi proste "starnu" :D

Nejde ani tak o velikost zateze, jako o zmenu. Kdyz najednou zacnes chodit dvakrat tolik, co driv, tak se to projevi. Neco o tom vim 8)

@apuka: na druhou stranu, malokdo dokaze spachat takova stravovaci zverstva proti svemu telu jako Mawenzi, takze fps muze mit castecne pravdu ;-) Ale spis v pricine, mozna by se to pri rozumnem stravovani nestalo, ale kdyz uz zanet je, tak je potreba resit ten.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 4, 2018 18:58

nahodou ale solny panaky jedu uz x mesicu tak snad dobry :D

no budu to sledovat a uvidime, o sode si neco prectu nezavrhuju ju ale tusim o ni to ze se to snad dava do pracky pri tvrde vode nebo tak neco
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » pon lis 5, 2018 9:23

Mawenzi píše:tusim o ni to ze se to snad dava do pracky pri tvrde vode nebo tak neco
Neni soda jako soda.

"Jedla soda" (soda bikarbona, hydrogenuhličitan sodný - NaHCO3) je neco jineho nez "soda na prani" (uhličitan sodný - Na2CO3).
A "soda" je i bublinkata cista voda sycena CO2 :twisted: - ta Ti nepomuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 5, 2018 9:44

apuka - takze asi v potravinach se to kupuje? mamka to nekupovala, ja to taky neznam vladtne jinsk nez znazvu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » pon lis 5, 2018 10:17

Jo, kupuje se to v potravinach, vypada to takto. Ja kupuji od Natury (ten link), vychazi to jednak cenove (a pro mne i mnozstvim) lepe nez napr. od Dr. Oetkeru. Ale v podobnem baleni muzes koupit i od jinych vyrobcu nebo prebrandovane pod jinou znackou. Stoji (ta od Natury) pod 10 Kc a mas to na nekolik 1,5l PETek, tak na tyden.
Najdes to tam, kde jsou prasek do peciva, instatni drozdi, jine prisady do peceni, napriklad skroby, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 5, 2018 11:09

dik.

jinak dneska.cesta do prace OK.

jinak muze to zhorsovat koureni? v patek sem byla na vodnici a pak me to bolelo, predtim ne, tak si asi odpustim pondelni pravidelnou dymku - aby to pomohlo v ty regeneraci...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » pon lis 5, 2018 20:35

:roll: muze te voda namocit? Dej si tam priste aspon travu, canabionidy pusobi proti bolesti a zanetu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 6, 2018 8:38

mike :D ok to by mohlo zabrat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon led 21, 2019 9:51

dotaz - sla sem.dolu z takovyho drevenyho mostku se spruslema, slapla sem.asi nejak blbe ze se mi pata dostala asi lehulince niz nez zbytek nohy, kterej uz byl na sprusli cca prostredkem boty (nemusi mit vliv) v ty chvili mi asi nartem spis vys u kotniku projela uplne agonisticka bolest, ostra, sem.myslela ze uz nikdy neudelam dalsi krok. cca do minutky preslo nejhorsi, rozhybat promackat - dobry. Dalsich 20 km sem.citila takovou tupou bolest spis jakoby pod kotnikama, vic z kopce prudsiho, ale nic s cim bybse nedalo chodit, vcera jen 5km tak zabolelo sem tam a dneska o tom v praci skoro nevim.

co to mohlo byt, nejaka prevence k tomu? budu to ted chvili mazat, ale nidky se mi to nestalo. mohl se treba i skripnout nejakej nerv o botu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 11, 2019 7:18

sou to natazeny vazy, mel ste to nekdo? (kotnik). Ja se zapomela zeptat, jak dlouho klid, na kontrole se preptam, ale jak dlouho muzu pocitat v podstate jen s omezenym pohybem?

pripadne pak zatezovat ste zacali pomalu? jako preptam se na kontrole, ale tak vyhledove, co mam cekat...

zatim sem zrusila vcera vylet a pristi vikend vandr, ale predpokladam, ze do konce unora asi nepocitat s behanim po vyletech
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 27, 2019 7:57

tak od 17.2 muzu pomalu zatezovat, takze pomalu zatezuju a jako ze by to prestalo bolet se rict neda... uz to neni bodava bolest pri doslapnuti uz spis jen takova bolest jako ze to je unaveny a pretazeny... neni furt, spis treba po venceni psa nebo tak, fakt tu s tim nikdo nemate zkusenosti, jak dlouho treba trvalo, nez to bylo OK?

mazu 2x denne traumaplantem, nosim stahovaci navlek, 2-3km s tim zvladnu bez nejakyho vyraznyho zhorseni ale fakt je to takovy... nevim, co si o tom myslet.

tak nevim, zda mam plasit a zas volat dr, nebo to je normalni ze to proste bude par tydnu takhle...

mam spis obavy, ze za 2 mesice odlet do skotska, kdyz vlastne uz je to skoro 6 tydnu co me to trapi (i kdyz uz se dostavilo mirny zlepseni), jestli za tech dalsich 8 se da cekat, ze to bude cajk?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » stř úno 27, 2019 8:28

S tim zkusenosti nemam, ale v podobnych pripadech bych mozna zasel za doktorem (pokud je rozumny, klidne za praktickym) a nechal predepsat rehabilitaci. Nebo primo zajit za fyzioterapeutem, ten dokaze s podobnymi vecmi divy (pro grco: ne nadprirozene :-)), v kazdem pripade Ti muze pomoct urychlit navrat k normalu. Jen bez predpisu bys musel procedury asi platit ze sveho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Lipon » stř úno 27, 2019 9:15

já měl na podzim natažený nějaký vazy nebo úpony na patě, z přetížení, bolelo to jako odražená pata
byl jsem tim na RTG a u "svého" ortopeda, co dělá hlavně sportovní ortopedii
na RTG nic, jen tam byla vidět kalcifikace úponu achilovky, ortoped nařídil hlavně klid a mazat Traumaplantem, hlavně ale nechat mast dlouhodobě působit - nejlépe večer namazat silnější vrstvou, překrýt gázou, stáhnout obinadlem, první 3 týdny jsem to mazal i ráno a nechal do odpoledne

trvalo to dobrej měsíc, než jsem zas mohl normálně chodit (běhat ještě ne), teď už to asi po 2 měsících vydrží i nějaký 2km běhu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 27, 2019 9:39

lipon
diky, zkusim.mazat silnejsi vrstvou. mazu na noc a rano do prace...

volala sem tam.a.prej jeste plasit nemusim, ale.koncem.pristiho tydne uz pripadne muzu zacit plasit, pokud to bude porad bolet...

podporuju arnicou montanou, jako nevim, zda homeu verim, ale tak skody to asi napachat nemuze.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod pavproch » úte bře 5, 2019 14:48

Nebudu temu zakládat nové vlákno, dám to sem, bo sa to týká mojí LDK.

Už sem to tu psal, že chemie co zabila nádorovou sfiňu měla spoustu následných (vesměs negativních) efektů - např. neuropatie (zakopávám furt o vše + rovnováha fprteli). Kromě teho sem na sobě vypozoroval a dochtor (neurolog) mi to aji potvrdil alodynii - nerv (15 roků utlačovaný úlomky kosti) v levé noze dolů od nártu sa po chemii obnovil / chová jinak, výsledkem je zvýšená citlivost L paty a nártu na jakýkoli dotyk (a zhoršuje se to - je sfiňa čím dál citlivější). Neurolog mi tvrdil, že na to existují jenom (sfinstvové) neuroléky s dlouhodobým braním a vedlejšími efekty (myslel asi pregabalin apod., neptal sem se, bo v takovém stadiu ještě nejsem). Strejda gůgl mi neska podsunul i informaci, že na časově a lokálně omezené snížení povrchové citlivosti kůže = alodynie sa dá použít i 12-ti hodinová náplast s 5% lidocainem (zove sa to versatis a je to na recept).

Otázka na místní felčary, samoléčitele a jinou ohavnou zvěř: Any comments?

PS: Stále platí, že sem i za tyhle problémy ráth, bo je to známka toho, že su tu a dýchám. God bless chemii.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » úte bře 5, 2019 15:50

Sice vim, ze na to urcite vystartuji nekteri, napr. grco, ale zkus si na to sehnat ze dve baleni homeopatika Hypericom Perforatum 15CH (jako prvni volba lepsi) nebo 30CH. Toto by melo ucinkovat na nervove ukonceni. Netvrdim, ze u Tveho problemu to hned pomuze, prece jen to mas trochu slozitejsi. V nejhorsim Ti doda trochu energie ten cukr a max. par jednotek molekul (pokud vubec) vytezku z trezalky teckovane neuskodi. Kazdopadne min nez polykat (nebo jen casteji prikladat v naplasti) chemii.
Kdyz to zacina byt citlive, dej si 2-3 kulicky co hodinu (neplati, ze cim vic, tim ucinnejsi), pokud by bolesti zacaly byt mirnejsi, tak zvetsi intervaly. Kvuli tomu ale v noci nevstavej :-).
Kdyby to zaucinkovalo, muzes pouzivat 2-3x denne 2-3 kulicky nejakou dobu. A kdybys citil, ze Ti to fakt dela na ten nerv dobre, tak si kup tu 30CH a davej si ten. Zlepsenim muzes zase prodlouzit interval pouzivani, napr 1x denne, pozdeji 1x za 2-3 dny.

Jo, davaji se ty kulicky pod jazyk a nechava se to tam rozpustit, ne jako polykaci tabletky. Nevylucuje to pouzivani jinych veci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod grco » úte bře 5, 2019 16:21

apuka píše:Sice vim, ze na to urcite vystartuji nekteri, napr. grco


:axe:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví